17, Het rommelt al veel langer in het Holy Ziekenhuis Hoek van Holland werkt aan compacter centrum Wethouders laten zich ringeloren door directeuren Wie volgt? S. Minco vertelt over 'Koude Voeten' Verhalenwedstrijd Sport in de Blauwe Brug 'Natuur van vele kanten' Historie op internet Lentemarkt in Vlaardingen Rotterdams Dagblad Dinsdag 6 mei 199? Het gaat gebeuren. SW, het roemruchte SW, gaat fuseren met SMC. Er kan daar op Harga in dat stadionnetje iets heel moois van de grond komen. Een topper op amateurniveau, met een complex waar op zaterdagavond en zondagmiddag weer dat ouderwetse voetbal- sfeertje heerst. Warme worst in de houten keet naast het 'rellenvak', de galmende aanmoedigingen van Gerrit Suttorp en vrij toegang op de overdekte tribune voor de mensen aan de lange zijde als het plot seling begint te regenen. Het lokale voetbalcircuit in Schiedam gaat mooie tijden tegemoet. Natuurlijk hebben de oudjes op Harga het moeilik met de fusie. Ze hebben geweldige tijden meegemaakt met SW en denken daar van zelfsprekend nog vaak aan terug. Mooie tijden zijn omin herinnering bij je te dragen- De SMC'ers gaan het avontuur minder emotioneel aan. Ze hebben al eerder met een dergelijk bijltje gehakt en herinne ren zich de samensmelting van SFC en Martinit, vijf jaar geleden, nog ais de dag van gisteren. De doelstelling is duidelijk: een voetbal club in Schiedam realiseren waar het pubüek weer voor uitloopt. Ie dere Schiedammer met een voetbalhart zal beamen dat het daar in onze stad aan ontbreekt Wethouder Luub Hafkamp wordt verweten de knip niet ver genoeg open te trekken. Daar kan ik niet over oordelen, dal laat ik aan de be stuurders van de fusiepartners over. Ik ben het wel met Hafkamp eens als hij zegt dat we eigenlijk te veel voetbalclubs hebben in Schiedam. Met alle respect, heren voorzitters, met alle respect, maar verenigingen met slechts drie of vier elftalletjes hebben in mijn op tiek eigenlijk geen bestaansrecht Natuurlijk voelen de leden zich in hun eigen vereniging thuis, anders zijn ze er geen lid van. Die kleine duppies, nogmaals, met alle respect, voetballen op een laag niveau. Geeft niet, want de spelers voetballen voor hun plezier. Maar dat zou net zo goed bij een grotere fusieclub in een lager elftal ook kunnen. Minder (maar grotere) verenigingen brengen structureel lagere (on derhoudskosten met zich mee, zodat er vanzelf meer poen in de ge meentekas vloeit en er gespaard kan worden voor het geval we in Schiedam 'iets nieuws gaan doen'. Dus kleine clubs, sluit nu het nog kan, aan bij SC Schiedam, of hoe de nieuwe voetbalvereniging ook mag gaan heten en bouw mee aan wat de voetbaltrots van de jenever- stad moet worden. Of bundel de krachten tot nog een grote dub. Lief hebbers van voetbal op een redelijk niveau hoefik verder niets uit te SANDER SONNEMANS Vlaardingen S. Minco vertelt vanavond over zijn boek 'Koude Voe ten', dat vanmiddag in boekhuis Den Draak is gepre senteerd. Minco werd in januari 1941 als middelbaar scholier in Rotterdam uit dc klas gehaald en door de Grune Polizei opgebracht. Op 4 maarl werd hij, sa men met zeventien anderen, in het geuzenproces ter dood veroordeeld. Deze verzetsstrijders zijn 'De acht tien dooden' uit het beroemde gedicht van Jan Cam- pert. Aangezien Minco mindeijarig was, werd zijn doodstraf, ondanks zjjn joodse afkomst, omgezet in levenslange tuchthuisstraf. Na een helse tocht langs Duitse concentratiekampen zat Minco zeventien maanden in eenzame opsluiting en werd hij m 1943 afgevoerd naar het vernietigingskamp Mauthausen en later Daehau. Op 30 april werd hij uiteindelijk door de Amerikanen bevrijd. In 'Koude Voeten' heeft Minco zijn relaas opgete kend, De bijeenkomst vanavond is in gebouw Trian gel aan de Fransenstraat 14 en begint om 20.15 uur. Toegangsbewijzen kosten ƒ5. In hetkader van de jaarlijkse pinksteractie, een inza meling voor diaconie en zending, houden de her vormde en gereformeerde diaconie dit jaar een ver halenwedstrijd. De inzendingen moeten uiterlijk 23 mei binnen zijn. Deelnemers mogen schrijven over een belangrijke gebeurtenis of ontmoeting in hun leven. Een voorval dat hen heeft geïnspireerd om zich in te zetten voor een betere wereld. De verhalen mogen maximaal twee A 4-velletjes lang zijn. Een juiy beoordeelt de verhalen en de drie meest aansprekende inzendin gen worden beloond met het boek 'Het verhaal gaat' van Nico ter Linden. Vrijdag 6 juni worden, tijdens het verhalenfestival in de kerk aan de Hoflaan, de winnaars bekend gemaakt Mensen die kennis willen maken met de Japanse verdedigingskunst Ninjutsu, kunnen terecht in wijk centrum de Blauwe Brug. Jongeren vanaf 16 jaar zijn welkom om een gTatis proefles te volgen. De lessen zijn op maandagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Op woensdagavonden (van 19.1)0 tot 20.30 uur) zijn geïnteresseerden voor de Braziliaanse geveehls-/ danskunst Capoeira welkom, Zes lessen kosten 45 gulden. Op woensdagmiddagen zijn erbij voldoende belangstelling ook lessen voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Op dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur is er bad minton. Iedereen vanaf 16 jaar kan er aan deelne men, Daarvoor moet ƒ2,50 worden betaald. Meer informatie bij de Blauwe Brug (4701049). Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniélle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sanderson nemans Telefoon 2732700 4004310 De Vereniging Natuurmonumenten geeft donderdag 15 mei een dialezing met als thema 'natuur van veie kanten'. De heer Houdijk vertelt over de verschillen de natuurgebieden in Zuid-Holland. Voomes duin, de Biesbosch en IJburg komen aan de orde. Na de dialezing kunnen bezoekers kijken naar een ten toonstelling van de ingezonden foto- en video-opna men. Wie nog mee wil dingen moet voor 10 mei een foto of video-opname inleveren bij wijkcentrum de Erker. De inzendingen moeten aansluiten bij het the ma 'Ontdek het groen van Schiedam'. De Historische Vereniging Maassluis is sinds kort ook op internet te vinden. Wie geen internetaanslui ting heeft kan vanavond in gebouw De Ark terecht, waar een historische avond wordt gehouden. Onder de naam 'De digitale stad Maassluis' maakten vrijwilligers drie pagina's waarop iedereen kan inlog gen. Er staan vijf illustraties op, waarvan drie in kleur. Daarmee wil de vereniging een beeld geven van de stad Maassluis en interesse wekken voor de Historische Vereniging. De vereniging is bezig met een historische wande ling door Maassluis die inclusief plattegrond via in ternet kan worden opgevraagd. Het adres is: http://www.maassluis.nl. Hoek van Holland De Hoekse Brink in Hoek van Holland moet het middelpunt worden van een compact winkelgebied. Het cen trum van de badplaats wordt nu gekenmerkt door een uitwaaie rende bewinkeling in de Pnns Hendrikstraat en achterliggende straten. De stroom van winkelend publiek moet zich gaan concen treren op de Prins Hendrikstraat tussen de Rietdijkstraat en de Schoolstraat én op de Hoekse Brink. Vestigingen daarbuiten blijven mogelijk, maar die zullen het dan vooral moeten hebben van naamsbekendheid of van een specialistisch aanbod. Zaken kortom, waarvoor de klant wel be reid is een straatje om te lopen. Voor de vestiging in de nieuwe winkelruimten op de Hoekse Brink bestaat veel belangstelling, hoewel de branches die in aan merking komen nog moeten wor den vastgesteld door de deelge meente. Behalve voor plaatselijke ondernemers die wel wat zien in een meer centrale plek, verwacht Hoek van Holland ook belangstel lenden van buiten de deelge meente. Zij moeten het winkel aanbod completer maken. Naast de typische boodschappen win kels voor levensmiddelen, huis houdelijke artikelen, bloemen en een drogisterij gaat het daarbij om een beperkt aantal winkels op het gebied van mode en non-food. Geen winkels om elke dag of zelfs elke week binnen te stappen, maar waarvan het toch wel handig is als die dicht bij huis zijn geves tigd. Daarnaast wordt ruimte ge boden aan dienstverlenende be drijven zoals een bank en een reisbureau. Ook de horeca kan een plaats krijgen. Gedacht wordt aan een restaurant en een lunch room. Cafés en discotheken op de Brink worden uitgesloten. Achthonderd Het is de bedoeling de winkel- structuur in het centrum ingrij pend te verbeteren. Daarom be staan er plannen om in het ver lengde van de Hoekse Brink ook de Prins Hendrikstraat beet te pakken. Het uitgangspunt is dat de Brink en de Prins Hendrik straat samen de nodige aantrek- De Hoekse Brink moet door de uitbreiding van het aantal winkels hetmiddelpuntworden van het winkelcentrum van Hoek van Hol land. Foto Westiands Fotoburo kmgskracht op de consument hebben en dat zij elkaar aanvul len. Aan de Hoekse Brink komen in het westelijk blok voor het Her man Visserhuis zeven winkels op ruim duizend vierkante meter. Het oostelijk blok is achthonderd vierkante meter groot en daar ko men eveneens zeven winkelunits. Op de overgang naar de Prins Hendrikstraat wordt gedacht aan een kiosk. Tegelijk met de winkelontwikke ling breidt Humanitas het Her man Visserhuis uit. Ook dat moet eraan bijdragen het totale plein een beter aanzicht te geven. Op de kop aan de zijde van de Prins Hendrikstraat worden woningen bij gebouwd en komt er een geheel nieuwe entree. Oplevering Wanneer de bouw wordt gestart is afhankelijk van diverse factoren. Het gaat daarbij vooral om de be stemmingsplanprocedures en de eventuele bezwaarschriften die worden ingediend. De laatste planning meldt dat in het vooijaar van 1998 kan worden begonnen. De bouwtijd is maximaal een jaar, zodat de oplevering in de eerste helft van 1999 kan plaats vinden. In groter verband gaat het totale winkelcentrum deel uitmaken van het Waterwegcentrum dat door het Ontwikkelings Bedrijf Rotterdam wordt voorbereid. Daarin is voorzien in vernieuwing van de Stena-terminal ten behoe ve van de HSS-dienst en de ont wikkeling van 'De Knoop' als at tractieve schakel tussen Stena en het centrum. Uiteindelijk moeten er zo'n duizend woningen bijko men en het gebied langs de Nieu we Waterweg zal een toeristische ontwikkeling doormaken. Door Manètte Olsthoom Vlaardingen Ineens was er in het Holy Ziekenhuis het 'tekort van vijf miljoen gul den. Een miljoenentekort dat in januari van dit jaar -bij het aantreden van de nieuwe directeur- onverwacht aan het licht kwam. Het gevolg: forse bezuinigingen en min stens veertig personeelsle den op straat. Een onderzoek moet aantonen waar de ver dwenen miljoenen zijn geble ven. Voorlopig wil niemand er nog iets over kwijt. Zowel de voorzitter van de ondernemingsraad als wethouder K. van der Windt die het Holy Ziekenhuis in zijn porte feuille heeft, doet er het zwijgen toe. Een personeelslid heeft zo z'n eigen gedachten: de dure verbou wingen, het nieuwe meubilair, het bootreisje ter gelegenheid van het jubileum, een bedrijfsauto met particuliere chauffeur voor de vo rige directeur, cursussen voor het personeel om hogerop te komen, 'en daiijk moet jan met de pet er uit'. Ineens een miljoenentekort? Het is in elk geval zeker niet de eerste keer dat het Vlaardingse zieken huis de krant haalt. Het rommelt er al veel langer. De geruchtenstroom begint als de medische staf van het Holy Zie kenhuis op 13 september 1994 het vertrouwen in directeur M, J. Rut gers opzegt. Reden voor de ver trouwenscrisis zyn inhoudelijke me ningsverschillen over het te voeren beleid. Rutgers kan zich niet vinden in de reorgani satieplannen van de medische staf, ge steund door de onder nemingsraad waarin wordt aangestuurd op een gedeelde verant woordelijkheid en nauwere samenwer king in plaats van een centraal, vanuit de di rectie gestuurde orga nisatie. Ook de fusie met het Schi eland Zieken huis speelt mee in het conflict. De medische staf en de onderne mingsraad vinden dat Rutgers in de besprekingen met het Schieland te weinig oog heeft gehad voor de belangen van zijn eigen organisatie. Het bestuur en de directeur hebben dit overigens altijd tegengesproken. Eerder komt aan het licht dat Rut gers naast een riant inkomen ook Het Holyziekenhuis: na bestuurlijke onrust doemt nu opeens een mlljóenentekort op. Foto Roei Dijkstra een forse vergoeding heeft en een auto cadeau heeft gekregen ter waarde van 65.000 gulden. Het ziekenhuispersoneel vindt dit be lachelijk gezien de vele bezuini gingen in de gezondheidszorg. Op schriftelijke vragen van onder meer de Socialistische Partij ant woordt bestuursvoorzitter K. van der Windt aan de gemeenteraad dat het bestuur vanwege de zwaarte van zijn functie en de op stapel staande fusie met het Schieland de arbeidsvoorwaarden van Rutgers hebben herzien. En dat zij om diezelfde reden hebben ingestemd met de aanschaf van een nieuwe directie-auto. Opdracht Eind 1994 wordt C. J, W, van der Horst aangesteld als extern advi seur om de problemen in het zie kenhuis te analyseren. Op basis van zyn rapportage wordt hij in januari toegevoegd aan de direc tie met de opdracht advies uit te brengen over het beleidsplan 1995-2002 en de interne organisa tie. Maar de bemiddelingspoging van Van der Horst in het conflict tussen directie en medische staf loopt op niets uit. Rutgers slapt op als directeur van het Holy Zieken huis omdat het bestuur en Rut gers 'in goed en nauw overleg tot de gezamenlijke conclusie zijn ge komen dat voldoende basis voor verdere samenwerking ont breekt'. Er gaan geruchten dat het zieken huis aan de hele procedure meer dan een miljoen gulden kwijt is en dat Rutgers daarvan enkele tonnen in de vorm van een gou den handdruk meekrijgt. Het zie kenhuis-bestuur, dat Rutgers lan ge tijd heeft gesteund, blijft ge woon aan en kiest voor de plan nen van interim-manager Van der Horst. Een kleine maand later - het is dan augustus 1995- komt het Vlaardingse ziekenhuis met de re organisatieplannen op de prop pen. De organisatie wordt veran derd in drie clusters, naar groe pen patiënten en specialismen met een overeenkomstige proble matiek en vakkennis. Elk cluster krijgt een eigen budget en mana gement en wordt zelf verantwoor delijk gesteld voor de beleidskeu zes. Een verpleegkundige en een medisch specialist gaan leiding geven aan de cluster, de directie krijgt de leiding over het geheel en omschrijft zichzelf als een Raad van Toezicht. De reorganisatie, is de formule ring in de zomer van 1995, leidt in twee jaar tot 'een efficiënter ge bruik van personen en middelen, een vlotte besluitvoering en een directe kwaliteitsbewaking'. Maar binnen die periode van twee jaar ligt de zaak alweer helemaal op z'n kop. Ineens... Door Jan Rozendaal Vlaardingen De gezondheids zorg gaat commercieel. Al heet dat in bestuurlijke termen privati sering of verzelfstandiging. En dat zullen ze weten ook, de dames en heren politici. De vrees van de tegenstanders van de almaar gro ter wordende kloof tussen het Ho ly Ziekenhuis en Schieland Zie kenhuis aan de ene kant en de ge meenten Vlaardingen en Schiedam aan de andere kant, lijkt steeds meer bewaarheid te worden. En de GGD Nieuwe Waterweg Noord dribbelt er in de voetspo ren van de ziekenhuizen achter aan. Ook de GGD wil verzelfstan digen, Tenminste, directeur E. van der Meer wil dat. Het perso neel van de GGD voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis heeft zich volgens de vakbond AbvaKa bo 'massaal' tegen de plannen ge keerd. „Eén van de primaire taken van de gemeente is toch te zorgen voor de gezondheid van de eigen bevolking," verklaarde vakbond- woordvoerder T. de Jong eind maart. Hij verbaasde zich erover dat de gemeenteraden zo timide reageerden. „Daarover (van aan- rijtijden van ambulance tot en met preventiecampagnes, red.) hebben ze straks niets meer te zeggen." De verantwoordelijke wethouders in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis lijken zich al bij die rol te hebben neergelegd. Toen de wetlioudeis De Leedê, Kool cn Timmermans om een reactie werd gevraagd op de plannen van directeur Van der Meer deden ze er stuk voor stuk het zwijgen toe. Ze verwezen naar de bedenker, Van der Meer. De wethouders, ook nadat ze erop waren gewezen dat ze toch als gekozen vertegen woordigers m het GGD-bestuur zitting hebben genomen, hielden het slot op de mond. Dat was hen zo opgedragen door Van der Meer. Ze móchten niets zeggen. Blijkbaar vertrouwt de GGD-directeur zijn politieke ba zen niet genoeg. Ziekenhuis Een kwalijke zaak die deze week een vervolg kreeg. Weer de ge zondheidszorg, een andere wet houder. De aanleiding was het te kort van vijf miljoen gulden waar mee het Vlaardingse ziekenhuis blijkt tc kampen cn waardoor ten minste veertig personeelsleden moeten worden ontslagen. Wethouder Van der Windt die niet de volksgezondheid maar wel het Holy Ziekenhuis in zijn porte feuille heeft, verwees voor het weekeinde meteen naar directeur LA. van Eijk van de Samenwer kende Schiedamse en Vlaar dingse Ziekenhuizen (SSVZ). Gis teren. nadat het nieuws over de tekorten in de krant stond, wei gerde Van der Windt opnieuw commentaar. De wethouder zei dat hij sinds 1 januari van dit jaar niet meer verantwoordelijk is voor het beheer van het zieken huis. Vanwege de verzelfstandi ging- Op de vraag dat hij de jaren er voor - de tijd nota bene dat de te korten zijn ontstaan- als wet houder en voorzitter van het be stuur we] verantwoordelijk was voor het reilen en zeilen binnen het ziekenhuis, weigerde Van der Windt in te gaan. Hij verklaarde dat hij nog niet precies van alles op de hoogte was. Volgende week wordt hij bijgepraat door de direc teur. Het heeft alles weg van een slappe smoes. Van der Windt heeft ge woon van directeur Van Eijk te horen gekregen dat hij zijn mond moet houden. De PvdA-wethou- der is de man er niet naar geen mening te hebben over het ont slag van veertig personen. Bij welk bedrijf dat ook in Vlaardin gen zou zjjn, dus laat staan bij het 'semi eigen' Holy Ziekenhuis. Ze ker als hij daar als oud-voorzitter mede verantwoordelijk is. De directeuren grijpen de macht. Dat ze dat doen over hun eigen be drijf, is een politieke keuze die is - en in het geval van de GGD nog moet worden- gemaakt Maar dat de wethouders zich zo door 'hun' directeuren laten ringelo ren, dat komt de openheid van die bedrijven niet ten goede. En dat is niet gezond als het over het zie kenhuis en de GGD gaat. Dinsdag 6 mei VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal The Chris Bar ber Jazz Blues Band, 20.00u. Zorgcentrum DeMeerpaaL Diale zing Midden Delfland, 20.00u.Tri angel. Lezing S. Minco over zijn boek 'Koude Voeten', 20.15u. ROTTERDAM Diergaarde Blij dorp 9.00-18.00 Blijdorp Binnenste Buiten, Dizzy 22.00 Mijke Loeven band. Woensdag? mei SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchconcert Svetlana Langhoff, 12.30u. Thur- lede. Spelletjesmiddag, 14.00u. Dc De 4 Molens. Damesbiljart, 18.00- 22.O0U; soosinstuif, 19.00-22.00. Dc Oost. Aetiviteitenclub, 10.00- 12.00u, VLAARDINGEN Dc Babberspolder. Prijsuitrei king Nederlaag-serie biljarten, 13.30-16.0ÜU. Stadsgehoorzaal, Mussen en zwanen, 20.QÖU. Bom- meer. Kondvaart Vïietlanden, 14-OOu. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp 9.00-18.00 Blijdorp Binnenste Buiten. Elke dag Plaswijckpark 15.00 Goud haartje. de Doelen, grotezaal 20.15 Rotterdams Philharmonisch Or kest Luxor Theater 19,30 The Sound of Music. Nighttown 23.00 Gay Surprise Party. Sportpa leis Ahoy 20.00 Alan Parsons. Live Project. Eenmalig concert. Thea ter t Kapelletje 14.30 Tussen de Muzen. Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot-live. Bon- beur 20.30 Een oude dove dame. Rotterdamse Schouwburg grote zaal 20.15 Lucifer, van Joost van den Vondel. RdamsCentrumvoor Theater 18.00 maaltijd Presenta tie Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Basquiat' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45- 21.30. Calypso 3: 'Shine' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 1: 'All Stars' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Dan te's Peak' (12) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Karakter' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'Jerry Maguire' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30, Cine rama 5: "Metro' (16) dag. 18,45- 21.30. Imax Theater: 'Ringoffire' (al) dag.14-16. 'Special Effects'(al) dag.13-15-20.45. 'Star Wars special edition' (al) dag, 18.30, TWicrocos- mos' (al) dag.l 1.30-17, 'Return of the JedF (al) dag.2l.45. Venster 1: 'Kolya' (al) dag.19,30. 'Tieira' (16) dagibeh.ma.) 22. Venster 3; 'The Daytrippers'(16) dag.20. 'Different for girls* (16) dag.22. Venster 4: 'The Van' (16) dag. 19.30-22. Ven ster 2:La femme de L'Aviateur' (16) alleen ma. 19.30. 'Fatal reac tion: New York' (16) do.vr.za.zo.en di. 19.30. 'Fatal reaction: Singapo re' (16) dag.21.30, Lumière 1: "Die empire strikesback'(12)dag.l3.15- 16-18.45-21.30. Lumière 2: 'Star Wars specialedition' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Lumière 3: 'The first wives club' (al) dag.13,15-16- 18.45-21.30. Lumière 4: 'In love and war' (12) dag. 18.45-21.30. Rexane: 'Fiona een heet blondje' (16) do.t/m zo. doorl.voorst. 'Holly wood seks' (16) ma.t/m wo. doorl .voorst. Pathé 1: Dante's Peak'(12) dag.l 1.45-14.10-16.45-19,15-21,45. Pathé 2: 'One fine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.40. Pathé 3: 'Return, of the Jedi' (al) dag.l 1.05-14.20- 18.05-21. Pathé 4: 'Donnie Brasco' (16) dag.ll.10-14.40-18-21.10. Pa thé 5: 'All Stars' (al) dag.l 1.20- 13.55-16.30-19.05-21.40. Pathé 6: 'The Devils Own' (16) dag.l 1.50- 16.50-19.20-21,50.Pathé7:'TheEn- glish Patiënt' (12) dag.11-14.20- 17.35-20.50. Nachtvoorstellingen: Lumière I: 'Shadow conspiracy' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'The relic' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'The long kiss goodnight' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'The Devil's Own' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers'dag. 13.15-16, Ci nerama 5: 'Space Jam' dag. 13.15- 16. Lumière 4: '101 echte Dalma- tiërs' dag. 13.15-16. Pathé: 'De klokkenluidervandeNotre Dame' (al) dag.11.40-14.10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al)dag.l4.20. Waardingen Rondom de Grote Kerk in Vlaardingen wordt zater dag de Lentemarkt gehouden. Tussen negen uur 's ochtends en zes uur 's avonds kan het publiek er terecht. Volgens de traditie bieden de kwekers eraan het begin van het tuinseizoen allerlei planten, strui ken en bomen publiekelijk aan. Er is ook een aanbieder van tuin hekken aanwezig en mensen kun nen er terecht voor tuingereed schap, tuinmeubelen, droogbloe men en boeken over tuinieren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3