w$ rweg Bestaan VMC gerekt met asbest, witte jenever en maandverband Huizen nemen plaats in van oude melkfabriek in Ambacht ir lEtANDFARK WSM geeft vorm en inhoud aan volkshuisvestingsbeleid in Hatvan Een monstrum Modelvliegen Leni Saris signeert Kunst van Soroptomisten Klaassen In Koningshof Waarom kritiek op SP? |f 8 MEI (hemelvaartsdag) 9-10 en 11 MEI Rotterdams Dagblad Woensdag 7 mei 1997 "Een stedenbouw/bouwkundig monstrum' noemen de burgemeesters van Schiedam en VLaardingen de dertien meter hoge geluidsscher men die tussen Vlaardingen-Hoiy en Sehiedam-Noord dreigen te worden opgetrokken Dat schrijven ze in een gezamenlijke brief aan de minister van auto's en nog wat andere plezierige dingetjes. Waarommoetikbü dit soort protesten toch altijd denken aan het bij belwoord „En wat ziet gij den splinter die in het oog uws broeder is, maar den balk die in uw oog is, merkt gij niet? (Mattheus 7:3,Staten- - vertaling) Akkoord, we zitten niette wachten op een Beriijnse muur 1 om het lawaai van de A4 te dempen, maar bouwen Schiedam en •Vlaardingen niet aan de lopende band 'stedenbouwkundige mon- 1 stmms'?' rp Neem de Koemarkt in Schiedam. Vroeger een fraai, rond plein met gras en een klok in het midden; nu een verzameling willekeurig neergekwakte kiosken en pal voor het terras van het Vierkantje een parkeergarage-inrit, die patat- en benzinegeuren verspreiden. Abso- luut een 'stedenbouwkundig monstrum'. Neem de meubelboulevard langs de Westlf ndseweg in Vlaardingen. Die geluidsschermen zijn nog heilig vergeleken met de ellenlange, agressieve groene gevel, waarachter woongenot wordt verkocht. Of neem het nieuwe liesveld; kraak noch smaak heeft de facelift van het winkelcentrum, dat bij de bouw revolutionair was. Absoluut twee stedenbouwkundige monstrums. Dus wat zeuren Beinier en Bert in hun brief aan de minister? Ze heb ben zelf kilo's boter op hun hoofd. Als het hun (en de projectontwik kelaars) Uitkomt, bouwen ze het ene da het andere 'stedenbouwkun- dige monstrum', maar wanneer de minister eindelijk eens effectief een ebde wil maken aan de grensrellen van Schiedammers enVlaar- dingers, schreeuwen ze moord en brand. Die schermen vormen dadelijk een'treffend symbool van de -on- danks de'gemengdó huwelijken die er altijd geweest zijn - 'eeuwen- r lange vjjaödschsptussen beide steden. Als je het mij vraagt, isdat bij de minister de dieperliggende achtergrond van haar besluit om de rijksweg op 'maaiveldhoogte' aan te leggen; De minister heeft meer historisch besef dan onze twee burgervaders. DICK VAN DER LUGT Vlaardingen Wie kennis wil maken met de modelvliegsport moet morgen naar de Broekpolder. Dan houdt de Radio Modelvlieg Vereniging Vlaardingen een zogenoem de recreade. Van 13.00 tot 16.00 uur wordt er gevlo gen meteen breed scala aan modelvliegtuigen. Daar bij hebben de modelvliegen! ers ook tijd ingeruimd om vragen te beantwoorden. De enige voorwaarde dat het feest doorgaat is dat het weer behoorlijk is. Het modelvliegveld van de Vlaardingse vereniging is in de Broekpolder te vinden door de Watersportweg te volgen. Schrijfster Leni Saris signeert zate/dag van 12.00 tot 17.00 uur haar boeken bij boekhandel Aart Pontier. ,■11 tijdens haar schooltijd was het schrijven van ver halen de grootste hobby van Saris. Toen zij net van school was, werd haar eerste werk gepubliceerd: Li- da zet door. Inmiddels heeft Saris meer dan honderd boeken geschreven, gebaseerd op eigen reizen en er varingen, belevenissen Van anderenen research. On langs verscheen haar roman Het Stille Volk, over drie vriendinnen die een reis maken door Finland. In de Branderszaal van het patriciërspand opde Lan ge Kaven 97 houdt de Unie van Soroptomistenclubs een verkooptentoonstelling van achttien leden. De soroptomistenclub is een club met uitsluitend vrou welijke leden als tegenhanger van de aanvankelijk alleen uit mannen bestaande Rotaiy. De expositie, die tot het einde van de maand duurt, omvat schilde rijen, beelden, keramiek en poppen, De galerie is woensdag t/m zondag van 13,00 tot 17.00 uur open. In de wandelgangen en in de hal van Ontmoetings centrum Koningshof aan de Uiverlaan zijn nog tot half mei olieverfschilderijen te zien van Nel Klaas sen. De kunstenares (60) woont sinds 1968 in Maas sluis, In 1991 begon zij met boetseren, tekenen en schilderen. Op de Vrije Academie in Delft en later in - Vlaardingen heeft zij de grondbeginselen van diver se technieken geleerd. Omdat de techniek van olie verf haar het meeste aansprak, heeft Klaassen beslo ten zich hierop toe te leggen. Haar werk is te bezichti gen tijdens de openingsuren van Koningshof; maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 23.00 en in het weekeinde van 09.00 tot 13.00 uur. Redactie Waterweg; Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëile Hermans, Destreevan der Jagt, Judith van Klaveren, Marlëtte 01st hoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen Het stempel VMC, in randen van melk bussen geslagen, staat voor p Vlaardingse Melkcentrale. Het was een combinatie van iy de oude zuivelfabrieken Emous en De Volharding en de melkfabrieken van Dijks hoorn en Broek uit Vlaardin- ger-Ambacht. Zij bundelden hun krachten een halve eeuw geleden om het hoofd te kun nen bieden aan grote concur renten zoals Hollandia uit oud-Vlaardingen. De 'geheel nieuwe, modern uitge ruste melkfabriek', waarover de Nieuwe Vlaardingsche Courant in het voorjaar van 1946 schrijft, heeft echter maar korte tijd voor de zuivelfabricage dienst gedaan. Ai in 1955 vond de liquidatie plaats. Het nieuwe bedrijfspand tussen de huizen in de Asterstraat kreeg in volgende jaren heel ver schillende gebruikers. De laatste was superdrogist Cency. waarvan oprichter Van Weeïen met 22 jaar het langst eigenaar was van het pand, dat Werner Bouw BVen zijn partner Immotrade NV nu laten slopen om er koophuizen voor in de plaats te zetten. De combinatie Vlaardingse Melk centrale is waarschijnlijk kort na de bevrijding in 1945 tot stand ge komen, In ieder geval werd op 23 augustus 1945 bij een Amster dams melkbedrijf A. Gorter weg gehaald om directeur te worden voor de dan aan de Kethelweg ge vestigde N.V. Vlaardingse Melk centrale. Boeren uithet landelijke Vlaardinger-Ambacht kenden dat adres vanouds, want daarheen ging hun melk reeds toen de Stoomzuivelfabriek Emous nog zelfstandig was. Gevelsteen In de punt van de aansluiting van de Ommering (later Voorstraat) en Kethelweg, waar nu al jaren automobielbedrijf PA. van der Kooy zijn garage heeft, groeide het zuivelbedrijf uit zijn voegen. Rond de schoorsteen, met de naam Emous in het wit erop, breidde het zich uit. Zelfs het Rechthuis, de boerenwoning Em- mous (inderdaad met tweemaal m) die pal tegen'over de Holyweg (nu Prins Bemhardlaan) aan de Kethelweg stond, werd in beslag genomen. Uit de voorgevel daar van is de steen met de beeltenis van Emmaüsgangers afkomstig, die later in het nu tot Stadsarchief ingerichte, uit 1906 daterende, voormalige raadhuis van Vlaar- De oude melkfabriek van de VMC, zoals hij tientallen jaren geleden In de Asterstraat werd gebruikt. Repro Roei Dijkstra dinger-Ambacht is gemetseld. De crisistijd, de annexatie door de gemeente Vlaardingen (in 1941) en de oorlog hebben plannen voor bouwkundige vernieuwingen bij de zuivelfabriek op de lange baan geschoven, maar na de bevrijding worden toch snel spijkers met koppen geslagen, In november 1945 ontwerpt architect Jac. van der Vlis een splinternieuwe fa briek voor melkproducten. Als bouwterrein is uitgekozen een braakliggende stuk grond aan de westzijde van de dan vrij nieuwe Asterstraat. Uit Den Haag komt vlug goedkeu ring binnen voor de nieuwbouw en met de Woningdienst en bur gemeester en wethouders van Vlaardingen wordt overeengeko men, dat de VMC de benodigde grond kan krijgen. Het is een overeenkomst met gesloten beurzen, waar zelfs de dan nog nood-gemeenteraad niet aan te pas komt. De melkcombmatie kan gaan bouwen in de Aster- straat en de gemeente wordt eige naar van grond en panden bij de Kethelweg. De om technische reden noodza kelijke lichte overschrijding van de nokgrens van zeven meter en het bouwen op stalen fundering krijgt gemeentelijke instemming. Was er in eerste instantie sprake van een bouwprijs van 129.000 gulden en realisering in zeven maanden, op het moment van ver gunningverlening in mei 1946 gaat het dm twaalf ^paander» 'f bouwtijd en een prijs van 174.815 gulden. Daarvoor wordt een tussen de hui zen niet detonerende, moderne' zuivelfabriek gebouwd met een kantoor. Het vierkante pannen dak, de losterrassen en de achter liggende hoge schoorsteen zijn de meest opvallende kenmerken. Aan de gemeentelijke voorwaar den is voldaan. De achterzijde van de nieuwe fabriek komt op 6,5 me ter afstand van de, achter de win kels aan de Voorstraat gelegen, broodfabriek van Van der Meer Schoep. Verder is beloofd dat in de toekomst aan de eventuele bouw van een poortgebouw over de Dijkzichtzijstraat heen, tegen de zuidwand van het VMC-pand aan, wordt meegewerkt Bij zo'n nieuwbouw zullen tevens aan die kant de ramen van de melkfa briek worden dichtgemetseld. Melchers De toekomst loopt geheel anders dan alle betrokkenen toen, zo vlak na de oorlog, hadden gedacht. De 'jUdtteFi yan Dijkzicht en de ach terliggende zijstraten blijven nog jaren bewoond en dus komt er niks terecht van zo'n poortge- bouw.* De'melkfabriek zelf gaat binnen tien jaar op de fles en de broodbakkerij van Van He Meer Schoep vertrekt naar de Spaanse- polder in Rotterdam, na eerst nog korte tijd uitbreiding gezocht te hebben in het lege VMC-pand. De Hollandse Asbestmaatschap- pij, voorheen Van der Linden Veldhuis, neemt in januari 1960 de lege melkfabriek in gebruik als kantoor, plaatwerkerij en pakhuis voor haar isolatiemateriaal. Later trekken ze ook in de leegkomen de bakkerij erachter. Melkwinkels en broodwinkels zijn dan, net als melkboeren en broodbezorgers, uit het straat- beeld verdwenen. In 1969 meldt zich ARM. Melchers bij het gemeentebe stuur. Hij wil zijn aan distilleerde rij De Olifant in Schiedam geli eerde Pollen's distillateurs- en li- keurstokersbedrijf in de vroegere melkfabriek vestigen. Hij kan de panden van dp families Van der linden en Veldhuis kopen en wü in een grote en twee kleine distil leerketels hier de zogenaamde witte jenever stoken. Binnen een halfjaar is de zaak beklonken, maar na vier jaar stortte die goed kope jenevermarkt in. Melchers verkocht zijn bezit in de Asterstraat eind 1974 aan de toen malige eigenaar van Cency, Van Weeien, die het behield toen hij zijn zaak overdroeg aan Jan An derson. De als kantoor en centraal magazijn van de drogisterijenke ten dienende voormalige melkfa briek zat dus niet in het verkoop pakket toen Trekpleister Cency overnam. Het pand kwam weer leeg en is nu aangekocht om ge sloopt te worden voor woning bouw. De heer Roovers van de PvdA beschuldigt de Socia listische Partij in de editie Waterweg van het Rotter dams Dagblad van 30 april van kiezersbedrog. Dat heeft u leuk bedacht heer Roovers. De verkiezingen zijn in aantocht en dan moet je je eigen zwakke posi tie opkrikken door een aanval op de grootste partij van Vlaardingen, de SP. U mist een keer de fractie van de SP op commissievergaderingen en u bent ge lijk van mening dat de SP kiezersbedrog pleegt. Wat is eigenlijk kiezersbedrog, weet u dat wel? Kie zersbedrog is mensen van alles beloven en volgens die beloften gaat iedere burger bij iedere verkiezing gouden tijden tegemoet Na de verkiezingen blijft er nog niet eens koper over. Welke partij in Vlaardingen houdt iedere week spreekuur voor mensen met problemen? De SP! Welke partij in Vlaardingen doet alles gratis om de burer van dienst te zijn? De SP! Welke partij in Vlaardingen doet alles om de steeds zwaarder wordende lasten voor de burger tegen te houden? De SP! Moties daaromtrent worden alleen maar aangeno men als de positie van de coalitie maar niet in gevaar komt. Fractieleden en andere medewerkers, van de SP zijn mensen die hard werken en soms ver buiten de stad hun beroep moeten uitoefenen waardoor ze niet altijd op tijd terug zijn voor een vergadering. Ik zou het bijzonder op prijs stellen heer Roovers als u uw verkiezingsstrijd op een sympathiekere manier voert en de beloftes die u daarin doet ook werkelijk nakomt. De heb mijn twijfels. H. A Paalvast, SP-raadslid in Vlaardingen Gratis Gazelle fiets Lu.v. f999,- bij aanschaf van één van oitze massief parkei. lamel, laminaat of brede plaiikvloeren. Alleen tijdens onze parketshow. ItmiiM.jl: s (i'i:iu4.in(Kn\rg Al>5 - Siliietl.uh - let.. HIlOi 121» H Ini'iiingMijiU'ii. Hl.OO-li).OO.mir Door Judith van Klaveren MaassluisDe Woning Stichting Maassluis (WSM) helpt de Hon gaarse gemeente Hatvan - waar mee Maassluis een stedenband heeft - bij het bouwen van enkele woningen. Zo mogelijk nog be langrijker daarbij is de kennis overdracht voor de exploitatie en het beheer van de woningen. „Vervolgens zullen voorzichtig stappen worden ondernomen naar een corporatie," vertelt di recteur J. R. K. Ploeg van W5M. De afspraak om vorm en inhoud te geven aan een totaal volkshuis vestingsbeleid in Hatvan is vorig jaar vastgelegd in een samenwer kingsovereenkomst tussen het gemeentebestuur van Hatvan, de Stichting Stedenband Hatvan- Maassluïs en WSM. De hoofddoel stelling zoals in de overeenkomst omschreven is 'kwalitatief verant woorde woningen beschikbaar te stellen voor de bevolkingsgroep in de lagere inkomenscategorie- en, tegen een acceptabele huur prijs'. Ploeg vertelt dat het voorlopig om een pilotproject gaat, in principe gericht op starters. „We willen op een eenvoudige manier kleine woningen realiseren. Zo'n veertig vierkante meter, anders worden ze te duur." Volgens de directeur van WSM is daaraan grote behoef te. .Jongeren moeten doorgaans bij hun ouders blijven wonen, maar die zijn zelf ook klein be huisd, waarmee beroerde situ aties ontstaan. Wie een beetje geld heeft, bouwt zelf een huis." Verhuur van woningen zoals wij dat kennen, bestaat m Hongarije nauwelijks, weet Ploeg. „De over heid doet niets aan volkshuisves ting. De gemeenten hebben geen geld, dus het heeft geen enkele prioriteit. Bovendien hebben ze geen idee van hoe het hier werkt." Begonnen wordt met de bouw van vier woningen, in een rijtje. Een uiterst ingewikkeld vraagstuk, vindt Ploeg, om op zo'n klein op pervlak een volwaardige woning te bouwen. „Ze moeten heel com pact worden, compleet met woon kamer, slaapkamer, keuken en douche." De uitvoering gaat zo veel moge lijk in samenwerking met de ge meente Hatvan, „Het ontwerp voor de woningen is daar ge maakt," vertelt Ploeg. „Vervol gens zijn de schetsen hier ge toetst. Co Visser, voorzitter van de Stichting Stedenband, is met de tekeningen naar Hatvan toe. Ook zal hij kijken welke materialen voorhanden zijn. Want het is wel de bedoeling materialen te ge bruiken die daar aanwezig zijn. De volgende stap is het rondkrij- gen van de financiering en dan hopen we dat ze kunnen gaan bouwen. Aan vakmanschap ont breekt het er niet." Aandacht Met het bouwen van de. vier wo ningen zal het woningtekort niet zijn opgelost. „Dat is het beroer de," vindt Ploeg. „We kunnen niet zo gek veel. Bij WSM ligt het geld natuurlijk ook niet voor het opra pen. Maar de aandacht is al ver schrikkelijk belangrijk. Voor ons is ook van belang dat we beseffen dat er problemen zijn en dat we blijven luisteren. We doen hier erg lang over," ver volgt Ploeg. „Maar dat is bewust. Ze moeten zelf het tempo bepa len. Anders lopen we het risico dat we het doel voorbij schieten. We moeten ons ook doorlopend afvra gen: is dit wat jullie willen." Een handicap is volgens Ploeg de taal. „We hebben altijd een tolk nodig. Alles gaat zin voor zin. Maar ook hun cultuur en denkwij ze is anders. Het organiseren en regelen van de volkshuisvesting moeten we ze stap voor stap leren. Het blijft een kwestie van doorzet ten en contacten onderhouden." De bedoeling is dai er uiteindelijk een bepaalde beheersvorm komt in Hatvan. Misschien zelfs in een breder verband. Ploeg: „We willen proberen om één organisatie voor volkshuisvesting op te zetten. Dat zou dan gebeuren met woningcor poraties uit alle gemeenten die stedenbanden in Hongarije heb ben." Ecologisch buurthuis Zoals het een echte uitwisseling betaamt, wil Ploeg op zijn beurt ook dingen uit Hatvan overne men. Hij denkt dan aan een be paald type woning, waarover hij laaiend enthousiast is: een ge bouw bestaande uit twee tonge welven, die kruislings worden neergezet, zoals vroeger kerken werden gebouwd. Daartussen wordt een doek gespannen - een waterdichte folie. Daar overheen wordt grond gelegd, tenslotte be dekt met een grasmat. Alles met materialen datje in de omgeving kunt vinden," conclu deert Ploeg. „Zelfs de stenen wor den ter plekke gebakken. Dat is pas ecologisch bouwen. Dit is ty pisch een stukje specifieke ken nis dat zij naar ons zouden kun nen overbrengen." Ploeg speelt met het idee om in Maassluis een buurthuis te bouwen in deze stijl. Bijvoorbeeld in de Bloemenbuurt. „We moeten daar met de herstructurering toch nadenken over een nieuwe inrich ting van de wijk. Kei L> niet uitge sloten dat bijvoorbeeld buurthuis De Groene Stip moet verdwijnen. Het lijkt mij verschrikkelijk leuk om te kijken of we met de Hon gaarse kennis een nieuw wijkge- bouw kunnen bouwen. Maar dat is voorlopig nog niet aan de orde." Woensdag 7 mei SCHIEDAM Dc De 4 Molens. Damesbiljart, 18.00-22.00u; soosmstutf, 19.00- 22.00. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Mussen en zwa nen, 20.00u. ROTTERDAM de Doelen, grote zaal 20.15 Rotter dams Philharmomsch Orkest Nlgftt- town 23.00 Gay Surprise Party. Sportpaleis Ahoy 20.00 Afan Parsons. Live Project Eenmaligcon- cert Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot-live. Bonheur 20.30 Een oude dove dame. Rotterdamse Schouwburg grote zaal 20,15 luci fer. van Joost van den Vondel. Rdams Centrum voor Theater 18.00 maartijd Presentatie Donderdag 8 mei VLAARDINGEN Broekpolder. Demonstratie model- vfiegveremgmg, 13.G0-16.00u. HOEK VAN HOLLAND Strand. Opening van het strandsei- zoen. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp 9,00-18.00 Btijdoip Binnenste Buiten. Elke dag. Jeugdtheater Hofplein 19,00, pre miere Dubbele Peter. De Twijfelaar 22.30 Skunk Funk. De Vlerk 22.00 Vers uit de Maas. Luxor Theater 14.30 The Sound of Music. Night- town 21.00 The Tragically Hip. Po dium Cafe 21.00 Oorsmeer. AKöes- tisch. Sportpaleis Ahoy 19.30 Pe ter Andre. Bonheur20.30 Een oude dove dame. Rotterdamse Schouw burg, grote zaal 20.15 Lucifer, van Joost van den Vondel. Theater Zuld- pieln, Kleine Zaal 20.30 Mimethea- ter Kruimels, de Doelen 10.00 HG- JB-Jongerendag. Grote- of St. Laurenskerk 20.00 Past Masters. Rdams Centrum voor Theater 18.00 maaltijd Presentatie. Vrijdags mol. SCHIEDAM Filmhuis. 'Dead man', 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Mini Maxi met Scherzo, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Filmavond'Indepen dence Day', 20.00u. ROTTERDAM Calypso, li ^Basquiat'_(al)^ dag. 13.15-16-18.45-21:30. Calypso 2: 'RomeoJuliet' (16) dag, 18,45- 21.30. Calypso 3: 'Shine' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama h 'All Stars' (al) dag. 13,15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Dante's Peak' (12) dag.13.15-16- 18.45-21,30. Cinerama 3: 'Karak ter' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 4: 'Jerry Maguire' (a!) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 5; "Metro' (16) dag. 18.45-21.30. Jmax Theater; 'Ring of fire' (al) dag. 14-16. 'Special Ef fects' (al) dag.13-15-20.45. 'Star Wars special edition' (al) dag.18.30, 'Microcosmos' (al) dag 11.30-17. 'Return of the Jedi' (a!) dag21.45. Venster lx 'Kolya' (al) dag,19.3Q. Tierra' (16) dsg,(beh.ma.) 22. Ven ster 3; The Daytnppers'" (16) dag.20. 'Different for girls'* (16) dag.22. Venster 4: The Vatf'frS) dag.19.30-22. Venster 2:La fem me de L'Aviateur' (16) alleen ma. 19.30. 'Fatal reaction: New £ork' (16) do.vr.za.zo.en di.19,30) 'Fatal reaction: Smgapore'(16)dag.21.30 Lumlère 1; The empire strikes back' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumlère 2; 'Star Wafs spe cial edition' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumlère 3; The first wives club' (al) dag.13.15-16- 18.45-21,30. Lumlère 4; 'In love and war' (12) dag.18.45-21.30. Rexane: 'Fiona een heet blondje' (16) do.l/m zo. doorl.voorst 'Holly wood seks' (16) ma.t/m wo. doorl .voorst. Pathé 1: 'Dante'sPeak' (12) dag.11.45-14.10-16.45-19.15- 21.45. Pathé 2; 'One fine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.40. Pathé 3: 'Return of the Jedi' (al) dag.11,05- 14.20-18.05-21. Pathé 4: 'Donnie Brasco' (16) dag.11.10-14.40-18- 21.10. Pathé 5: 'Al! Stars' (al) dag. 11.20-13.55-16.30-19.05- 21.40. Pathé 6: The Devils Own' (16) dag.11.50-16.50-19.20- 21.50. Pathé 7; The English Pati ënt' (12) dag.ll*14.20-17.35- 20.50. Nachtvoorstellingen: Lumlère 1: 'Shadow conspiracy' (16) vr.za.00.15. Lumlère 2: Tbe»re1ic' (16) vr.za. 00.15. Lumlère 3; The long kiss goodnight' (16) vruta. 00.15. Lumlère 4: The Devil's Own' (16) ra. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmaners' dag. 13.15-16. Cinerama 5: 'Space Jam' dag. 13.15-16. Lumlère 4: '101 echte Dalmatiers' dag. 13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Da me' (al) dag.11.40-14.10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al) dag. 14.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3