22 S rt Pirouettes, tranen en minder twijfels Huizinga begroet titel met ingetogenheid Judocoaehes f dreigenmetoorlog Koele Zweden vóór tegen vurige Canadezen Italiaanse titel voor gebroeders Van de Goor Luyendijkop pole-position Kox snel in Silverstone Ellen Bontje boert best Draversderby ,yoor Nederland Rugbyers rollen Denemarken op Judoka Ben Sonnemans heeft lang op Europese titel moeten wachten 'Hamburg' kijkt ogen uit: Medvedev ongenaakbaar Admirals te laat op gang Crosser Everts vergroot voorsprong in WK 250cc Wout van der Schans wint derby Eindhoven Rodenburg profiteert van diskwalificatie Lafeber Rotterdams Dagblad Maandag 12 mei 1997 Modena Bas en Mike van de Goor hebben mei Modena de Itali aanse volleybal titel veroverd. Mo dena won zaterdag de vijfde en beslissende wedstrijd in de play offs met 3-0 (15-1115-4 154) van Treviso, de werkgever van Ron r,(Zwerver, .^Voor de Van de Goors was het sei zoen buitengewoon succesvol. jjSexder wonnen ze de EC 1 en de 'nationale beker- Bas en Mike van g^de Goor melden zich vandaag in [■Nederland, waar onder leiding van de nieuwe bondscoach Toon Gerbrands de voorbereiding be gint op de World League. Titelverdediger Nederland opent die competitie komend weekeind thuis tegen Zuïd-Korea. IndianapolisArie Luyendijk be gint zondag 25 mei vanaf pole-po sition aan de 500 myls-raee van Indianapolis. De winnaar van de race in 1990 vestigde zaterdag, in zijn Aurora G-Force, de snelste trainingstijd met een gemiddelde van 349,210 km/uur, De 500-mijIs race in Indianapolis beeft aan populariteit ingeboet. nDat komt door het ontstaan van bet cart-kampioenschap, twee jaar geleden. De IndyCar-cou- reurs stapten vrijwel allemaal over in een cart. Aan de race in In dianapolis mogen 34 wagens mee doen. Tot dusver schreven zich slechts 22 chauffeurs in. Sitverstone Autocoureur Peter Kox heeft gisteren verrassend de vier uur van Silverstone gewon nen. De Nederlander bleef met zijn Italiaanse teamgenoot Ro berto Ravaglia in de tweede race voor het FIA GT-kampxoenschap de Duitse combinatie Wurz/Sehn- eider en het Brits/Finse koppel Soper/Lehto voor- De -rijders hadden tijdens de race te maken met zware hagel- en re genbuiten; Na drie uur en twintig minuten beslootde organisatie de wedstrijd definitief te stoppen. Kox en Ravaglia lagen op dat mo ment aan de leiding in hun BMW. Het verschil met de achtervolgen de Duitsers was 625-duizendste van een seconde. Munchen Ellen Bontje heeft tij dens het internationale concours hippique nn Munchen de Grand Pnx Special dressuur gewonnen. De in Duïtriand wonende amazo ne kreeg voor haar proef met het paard Silvano van de jury 1586 punten. De Duitse Ulla Salzgeber - moest met Rusty achttien punten ?op Bontje toegeven. '"Wassenaar—Nederland heeft gis teren op de baan van Duindigt in Wassenaar de draversintertand tegen België gewonnen. De natio nale ploeg verzamelde in vier koersen (driejarigen, vierjarigen, vijfjarigen en ouder) in totaal 125 punten, België bleef op 99 steken. De nationale dravers wonnen de koersen voor de drie- en vierjarige paarden, de Belgen sloegen toe bij de vijfjarigen en de oudere die- Amsterdam De Nederlandse mgbyploeg heeft gisteren in Am sterdam met grote cijfers van De nemarken gewonnen; 46-5, na een n-;tstandvan 17-0. De wedstrijd gold als kwalificatie voor het toernooi om de wereldbe ker, waarvan de eindronde in 1998 in Wales plaatsheeft Oranje heeft zich door dit resultaat voor de der de ronde geplaatst en is nu in een poule ingedeeld met Roemenië, België en de winnaars van de wedstrijden Polen-Georgië en Moldavië-Letland. Dart Veldkamp sluit vandaag een overeenkomst met Citroen Neder land Al Sims (San Jose Sharks) is de vierde coach die sinds het einde van het reguliere seizoen in de Nocrd-Amenkaanse ys hockey- league NHL is ontslagen Jiang Yïnsu (Chi) vestigde met 81,5 kg een wereldrecord trekken in de klasse tot 46 kg* Tobias van der Pol en Bart Snabel wonnen een kanoregatta in Keulen. Door Mare Hoeben Hoe Olympisch was de gedachte, door judoka Mark Huizinga aan de vooravond van het EK uitgesproken. Meedoen, het testen van de nog altijd niet volledig herstelde knie, gold als het belangrijkste uitgangspunt. Misschien was het daarom ook bijna de arrogantie ten top. Want ondanks alles bleek hij zaterdag opnieuw Europa's beste in de klasse tot 86 kilo. Als persoon is Huizinga elke vorm van arrogantie vreemd. Maar ver hevenheid past wel bij de manier waarop hij tegenstanders op de mat bedwingt, In België zat hij pas weer op tachtig procent van zyn kunnen, berekende trainer Chris de Korte. Zelfs met die on volkomenheid prolongeerde hy de Europese titel, al was het dit keer een minder vanzelfspreken de en opmerkelijke jacht dan vo rig jaar in Den Haag. Destijds, in de Houtrusthal, reeg de Vlaardinger de ippons - de hoogste waardering in het judo - aaneen. Het ging gepaard met oogverblindend judo en interna tionale bijval voor het technische surplus van Huizinga. „En eigen lijk was het toen het logische ge volg van een stijgende lijn in mijn prestaties." Deze winter kwam de sprookjes achtige loopbaan van Huizinga onder druk te staan. Een forse in greep en een langdurige periode van revalidatie wierpen hem fy siek en mentaal ver terug. Met lo gische twijfels was hij ook vorige week nog naar Oostende afge reisd. pas zaterdag schoven die naar de achtergrond. Coach Chris de Korte: „Eerst had hij het alleen over meedoen, later sprak hij over het halen van een medaille. Maar vlak voorde weging van zaterdag begon hij over goud." Huizinga zelf herkende een ge voel, dat de winnaar van Olym pisch brons sinds de Spelen van Atlanta niet meer had. „Ik begon te zweten, moest veel heen en weer lopen. Blijkbaar was de ge zonde spanning terug." Precies dat zetje had Huizinga no dig om de omstandigheden in de volgepakte hal van Oostende de baas te blijven. In de halve finale trof hy in de defensieve Belg Daan de Cooman een moeilijk te bestrijden tegenstander, waarbij de arbiters bijna onder de druk van het thuispubliek bezweken. Op het nippertje haalde Huizinga de finale, dankzij het minieme verschil van een koka. In de eind strijd drukte hij vervolgens de Oostenrijker Sergei Klisehm op gelucht met een blokkeerworp naar de mat. Bijzonder is de prolongatie van de titel door Huizinga voor het Ne derlandse mannenjudo zeker. Sinds het begin van de jaren ze ventig, in de grote dagen van Wim Ruska, was dat al niet meer ver toond. Maar bij zyn prestatie van het weekeinde wilde de judoka zelf, in alle bescheidenheid, nog wel een kanttekening plaatsen. Concurrenten als Maehoerenko (Oekraïne), Croitoru (Roemenië), Maltsev (Rusland) en Spittka (Duitsland) ontbraken immers op „Dit went nooit," zei Huizinga. Maar hy bewaarde zijn kalmte en begroette de titel met de nodige ingetogenheid. Met de tas loges over de schouder stofte hij weg, richting dopingcontrole. De 'baas', vader Huizinga, kreeg in rustige bewoordingen over de zaktelefoon zijn relaas te horen. Vijf zware maanden tot het WK van oktober in Parijs liggen voor hem. „In die tyd moeten de laatste be perkingen verdwijnen." Eentnom fantelijkepo se vond Mark Huizinga nog wel gepast na zijn finale Klischin, maar voor de rest begroet te de vlaar- dingse judo ka de Euro pese titel metingeto genheid. Toch: Het went nooit. Foto Hans Steinmeier/ANP Door Mare Hoeben Oostende Kernachtig was de uitspraak van trainer Cor van der GeesCmidden in een gelukz^^emcht.;,}ffiejongén heeft geleerd zijn ballen te tonen." Missc&êiïwas juÖolta Ben Son nemans inderdaad met het winnen van de Europese titel in één klap 'man' geworden. Maar ruim een uur na dat moment biggelden de tranen van pure blijheid over de wangen. Lang heeft Ben Sonnemans (25) op een succes als zaterdag in Oos tende moeten wachten. Verder dan de derde plaats bij het EK in Birmingham van twee jaar gele den was hij in de klasse tot 95 kilo nog nooit gekomen. Hoewel het niet in zijn aard lag, maakte hij zich de kunst van het relativeren eigen. „He* gaat eigenlijk om niet meer dan winnen en verliezen." Precies dat laatste gebeurde naar zijn. zin wat te vaak. Des te gedenkwaardiger was za terdag een stil moment, na pirou ettes van uitzinnige vreugde bij de volle winst op de Fransman Ghislain Lemaire. Theo Meijer, de Europees kampioen van 1991 in het gewicht van Sonnemans, drukte hem de hand en wisselde een blik van verstandhouding. De oude garde zag zich opgevolgd door de nieuwe lichting. Gedenkwaardig mag ook hit eve nement in Oostende yoor het Ne derlandse mannenjudo heten, hoe zwak de bezetting in het na- Olympische jaar ook was. Met Sonnemans en Mark Huiringa (- 86) als Europese kampioenen en Dennis van der Geest als winnaar van het zilver bij de zwaargewich ten gingen de gedachten terug naar lang vervlogen tijden. Drie finaleplaatsen, dat was voor het laatst in 1969, met twee keer Wim Ruska en één keer Peter Snijders. Uitgerekend toen ook vond het EK in Oostende plaats;" ■Misschien mogen de Nederlandse mannen weer hoop Voor de toe komst hebben. De titel van Son nemans gold in elk geval als een doorbraak. „En hy zit nog lang niet aan zijn plafond," zei trainer Cor van der Geest Sonnemans: ,.Ik ben langzaam steeds iets be ter geworden. Be twijfelde wel eens, ja. Maar dat dcet zelfs de meest meedogenloze judoka." Concentratie was nooit zijn. sterk ste punt, wat deels de verklaring is voor vele momenten van tacti sche zwakte. Voorsprong of niet, geregeld ging Sonnemans kopje onder. En dat leidde weer tot kri tiek, waarmee hy moeilijk om kon gaan. „Ik voelde mij vaak aange vallen. Maar iedereen heeft nu kunnen zien dat ik echt kan ju doën." Toeval of niet, de opmars van Son nemans valt samen met een nieuw leven in dienst van de ma rechaussee. En, ironisch genoeg, juist daardoor kende hy de slecht ste voorbereiding-in rijn loop baan. Bij een oefeninglahetveld liep hij wondroos op, gedurende twee weken moest hij ziek, zwak en misselijk het bed houden. „Ik was een kat in het nauw," zo om schreef de judoka. „Ik had hier niets te verliezen. En dan over komt me dit. Zoiets verzin je toch niet?" Earteveïd Nauwelijks te verzinnen viel ook niet de finaleplaats van Franchise Harteveld in de open klasse bij de vrouwen. Voor een twintigjarige debutante een knappe prestatie. Maar het betrof wel een bijnum- mer van het EK, zonder Olym pische status en bovendien het zwakst bezet van het hele toer nooi Slechts twee partijtjes wa ren voor Harteveld voldoende om door te dringen tot de eindstrijd. Daarin bleek de Poolse Beate Maksymow te sterk, zij het met gering verschil. Na verschillende straffen aan twee kanten werd Harteveld. gediskwalificeerd. 'Het - liet een nare'smaakbij haar. ach ter. „De laatste* straf >wasi onte recht Ik was op dat moment juist actief en had in principe ook kun nen winnen." Trainer Rob Henne- veld: „Het is natuurlijk ook niet niks, die Maksymow. Ga er maar aanstaan." Opvallend was in Oostende de op komst van de Nederlandse man nen. Opvallend was ook de terug val van de vrouwen, met een twee de plaats (Harteveld) en twee keer brons (Claudia Zwiers en Karin Kienhuis). Vorig jaar in Den Haag, met vijf keer goud, één keer zilver entéén keer brons veruit het succesvolste EK uit "de historie, namen zij nog het leeuwendeel voor hun rekening. Mark Huizin ga was toen de enige medaille- winnaarbij de mannen. Het goud schip voer nu aan de Belgische kust voorbij. Oostende Wie wind zaait; izal storm oogsten. De zwalkende - voorzitter van de Judo BondN^'i! deriand, Koos Letterie, kréég:-' dat in het weekeinde duidelijk te verstaan bij het EKin Oosten de. Weert hij in het vervolg de dubcoaches aan Öe rand van de - mat, dan stort het bestuur zich m een oorlog met betrokkenen. Het gevecht om de stoel js een aloud probleem in het Neder landse judo. Eigenlek pas re cent,- sinds de aanstelling van een viertal nieuwe bondstrai- nem inhet vooijaar, hebben pri- vé-trainers het recht daarop by belangrijke toernooien plaats te nemen. Tol hun schrik opperde Letterie donderdag in België het plan die situatie terug te draai en. In het weekeinde krabbelde de ririéén zb'ri-^kkèfiétje, «rt^tiMiedéreen de dupewqr- 5 d^T^dt-DfrKorte^De'cöach - Het zal allemaal zo'n vaart niet lopen, zei hy. En dat is volgens Chris de Korte, coach van judo ka's als Mark Huizinga en Ange- lique Seriese. maar goed ook. Ex-bondscoach Wim Visser is het hartgrondig met De Korte eens. De Nijmegenaar gooide aan de vooravond van het EK de knuppel in het hoenderhok. Hem was een accreditatie gewei gerd vanwege het recente ont breken van lichtgewicht Van Oostrum by een trainingskamp. Met een Tsjechische pas nam hij alsnog plaats or de stoel, tot woede van Letterie. Visser loopt nu de kans door de bond te wor den geschorst valzelfs een'toenadering ónder' oude rivalen. Misschien datVis-" ser, Van der Geest en hy het zo- geheten' 'coaches-platform' nieuw leven inblazen, om zo te- genwicht te bieden en de macht van hetbondsbestuur te breken. De Korte spreekt van een geza menlijk belang. „We doen het tenslotte allemaal voor onze clubJt - Net als Visser heeft De Korte moeite met de verplichting tot het bezo&ken van centrale trai ningen en .trainingskampen. Het bestuur van de JBN houdt daaraan vast als een van de se lectiecriteria voor EK?s en WKs. „Het woord 'verplicht' doet by mij van kindsaf al de nekharen overeind staan. Als judoka's geld met hun sport verdienen kun je dingen verplichten. We praten in Nederland maar over zo'n acht toppers. Die moeten dan wel uit zichzelf mee willen gaan naar een trainingskamp." Oud-bondscoach Cor van der Geest, die de laatste jaren gere geld in de clinch lag met Visser, huldigt een iets ander stand punt Jk ga niet zomaar over stag als iemand een verhaal ver telt Ik wil er zelf uitkomen met de bond. Lukt dat niet, dan stop ik. Hoe moeilijk dat ook is met twee zoons die aan het doorbre ken rijn. Maar ik ga niet meer dwars door elke muur heen." Helsinki De finale van de pure emotie tegen het ogenschijnlijke gebrek daaraan is in eerste in stantie uitgevallen in het voordeel van de laatste categorie. De on derkoelde Zweden wonnen in het openingsduel van de playoffs om de wereldtitel ijshockey van de vurige Canadezen: 3-2 (1-11-01-1). Canada, dat in de voorronde met 7-2 had verloren maar nu met be tere ideeën en vooral een betere instelling op het ijs stond, kwam in de uitverkochte hal van Helsin ki (13.500 toeschouwers) na tien minuten op voorsprong door een treffer van Mark Recchi. De reac tie van Jonas Höglund liet niet lang op zich wachten. 'Niklas Sundblad gaf Zweden in de slotfa se van de tweede periode uitzicht op de eerste winst. Uitblinker was echter de Zweedse doelman Tommy Salo, in de NHL actief bij de New York Islanders. Vooral tydens Canadees powerplay in de tweede periode excelleerde hij. Trainer Kent Forsberg kon niet anders dan dat beamen. .Aanvallend hebben we 80 procent van onze mogelijkhe den laten zien. Verdedigend wa ren we nagenoeg perfect," Marcus Thuresson besliste het duel met minder dan vier minu ten op de klok. Hij versloeg doel man Sean Burke in de rebound na diens voortreffelijke redding op een inzet van de doorgebroken Magnus Svensson. Carter bracht, met een extra aanvaller op het ijs voor Burke, de marge nog wel te rug tot één treffer, maar toen res teerden nog slechts 38 seconden zuivere speeltijd. De tweede wed strijd staat mergen op het pro gramma en een eventueel beslis singsduel woensdag. Tsjechië, vorig jaar in Wenen nog wereldkampioen, troostte zich za terdag met het brons door Rus land met 4-3 te verslaan. Jtri Dopi- ta maakte twee minuten voor tijd de winnende goal. De eens zo ge vreesde Russen, in het verleden goed voor twintig mondiale titels, keerden voor het vierde achter eenvolgende jaar zonder medaille naar huis terug. Nieuwe opzet De internationale ijshockeyfede- ratie heeft in Tampere de opzet en de indeling voor het WK nieuwe stijl onthuld. In Zwitserland ko men volgend jaar (1-17 mei) zes tien in plaats van twaalf A-landen aan de start Gespeeld wordt in vier groepen van vier. De besten vormen in de tweede fase twee poules van vier. Dan volgen kruis finales en de eindstrijd in een best-of-three. Behalve gastland Zwitserland zyn de elf beste landen van het huidige WK in Finland recht streeks toegelaten tot het volgen de titeltoemooi. Noorwegen, dat als twaalfde en laatste eindigde, moet in november een kwalifica tietoernooi voor twee startbewij zen afwerken met Kazachstan, Oostenrijk en Polen, Dat waren de nummers twee, drie en vier van het onlangs gehouden B-WK in Polen, waar Nederland niet voor een verrassing kon zorgen. Win naar Wit-Rusland kreeg direct de A-status. Japan completeert het volgende WK-veld als het beste Aziatische ijshockeyland. goalie Tom my Salo wordt be laagd door de Robert Errey én landge noot Magnus Svensson. Duhor/Rcuters Hamburg Andrej Medvedev heeft voor de derde keer het graveltoernooi van Hamburg gewonnen. De ongeplaatste Oekraïner versloeg in de eindstrijd de Spanjaard Felix Mantilla, als tiende gerangschikt, met 6-0 64 6-2. Medvedev won het evenement ook in 1994 en 1995. Vorig jaar pakte de Spanjaard Roberto Carretero verrassend de hoofdprijs. Het is de elfde toernooizege van de 22-jarige Med vedev, die 38ste staat op de jongste wereldranglijst. De ruim 13.000 toeschouwers wisten bijna niet wat ze zagen. Medvedev gaf Mantilla geen schyn van kans. Tot 4-0 in de tweede set kwam de Spanjaard er niet aan te pas. Of Medvedev nu zelf serveerde of de op slag van Mantilla ontving, het maakte niet uif, de Oekraïner maakte het ene punt na het andere. Pas na 42 minuten kon Mantilla een game pakken.'Med vedev liet zich niet in slaap sukkelen en won detwee- de set met 6-4. In de eerste game van de derde set brak Medvedev weer door de service van Mantilla en liet die voorsprong niet meer lopen. Mantilla had stille hoop dat het ging regenen. In de halve finale tegen de Duitse revelatie Thomas Haas had hem een regenstop goed gedaan. Op de laatste toemooidag bleef het in de Noord-Duitse stad echter voor het eerst droog. Voor Medvedev was het een ui terst succesvolle week. Hij versloeg de geplaatste Ri chard Krajicek (met twee keer 6-1), Sergei Bruguera en in de halve finale Jevgeni Kafelnikov. In Rome won Mary Herce. In de finale klopte de Fran?aise in de twee sets titelverdediger Conehita Martinez uit Spanje met 64 6-9. Voor Pierce was het haar eerste toernooizege dit jaar. Martinez won het graveltoernooi in Rome vier keer op rij. De eerste set bood Martinez nog tegenspel. In de tweede set kreeg Martinez last van een nekblessure en kon Pierce het spel dicteren. By het wisselen van helft liet de Spaanse zich steeds masseren. Het mocht niet baten. Binnen tachtig minuten was Mar tinez onttroond. Pierce kwam in de eindstrijd door jn de halve finale te winnen van de Oostenrijkse Barba ra Paulus. Martinez versloeg in de andere haiv&fina le de jonge Zwitserse Patty Schnyder. vm V Manon Bollegraf veroverde de titel in het dubbelspel. Met de Amerikaanse Nicole Arendt was de Brabantse in de finale te sterk voor Conehita Martinez en de Ar gentijnse Patricia Tarabini, 6-2 64. c oG Barcelona Niet de Amsterdam Admirals maar de Barcelona Dragons hebben zich als eerste geplaatst voor de World Bowl of American Football '97. In het Olympisch Stadion van Barcelona kwamen de Admi rals nog dicht bij een verlenging, maar de thuisploeg won uiteindelijk met 28-21. Voor rust was Amster dam nergens (21-0). Op 21 of 22 juni spelen de Dragons de finale thuis te gen een van de andere vijf teams van de World Lea gue. Dat zou best eens Amsterdam kunnen zijn, want de meeste ploegen ontlopen elkaar weinig in kracht. LoketDe Belg Stefan Everts durft-niet alleen voor spellingen te doen, hij maakt ze ook waar. Hy voor spelde zaterdag beide manches bij de Grote Prijs van Tsjechië, tellend voor het WK cross in de 259cc-klas- se, te winnen. Zondag volbracht de titelverdediger zijn missie. Op de droge baan van Loket verstevigde de Belg zijn leidende positie in het WK-klassement. De voorsprong op zijn landgenoot Mamicq Bervoets liep op naar 47 punten. In de eerste manche zag het er lang naar uit dat Sé- bastien Torteïli met de eer zou gaan strijken. De Fransman kwam echter ten val en verloor daardoor veel terrein. In de tweede manche leidde Everts van start tot finish. Landgenoot Bervoets eindigde beide malen op ruime afstand als tweede. Pedro Tragter deed het met de zesde plaats in de eer ste manche uitstekend, In de andere manche was z'n start minder goed. Later moest hij door problemen met de ontsteking terug naar het rennerskwa^r. Leon Giesbers scoorde in beide manches puntëmen wel via de veertiende en negende plaats. In Maggiora (Ita) was de vijfde 125cc Grote Pry§cyan dit seizoen een Italiaanse aangelegenheid. Al^sgji- dro Puzar won de GP via een derde en een.m^te plaats. Op die manier verkleinde hij zijn achterband op leider Alessio Chiodi met één puntje. Clau^io Fe- derici, ook al een Italiaan, won de eerste mhnche maar viel in de tweede met pech uit. l' Erik Eggens, enkele dagen eerder in Rhenemiog glorieus winnaar van een NK-race, kon zich op het harde circuit in Maggiora niet kwalificeren v(jöi"'de race. Marco StaUmann reed op weg naar het Italiaan se circuit zijn bus in puin. Eindhoven Wout-Jan van der Schans heeft gisteren in Eindhoven de internationale derby voor springrui ters gewonnen. Hy bleef met Mon Ami in de barrage foutloos in 40,88 seconden. Het werd een drievoudig Nederlands succes aan de Karpendonkse Plas. Rob Ehrens eindigde als twee de, Bert Romp als derde. Ehrens was met Gentleman iets langzamer dan Van der Schans (42,49), Rpmp maakte met Burg's Samantha een springfoutl De Ier John Ledingham haalde als vierde de barrage! "Hij moest met Kilbaha (445,03) het Nederlandsekrioda- ten voorgaan. Het was de derde keer dat Van der Schans op zyn naam schreef. De ruiter uit Lunteren zege vierde ook in 1988 en 1989, beide malen nféÖrfet paard Valeur D. Hij gaf zichzelf met de eerstq$r|js van 30.000 gulden alvast een fraai cadeau voop zyn van vandaag. V/Tl, MaarsbergenGolfer Vincent Rodenburg was zater dag de even onverwachte als verdiende winnaar van de voüwjaarswedstrijden voor mannen. De 26-jarige speler van De Hoge Kleij liet een totaal van 295 sla gen noteren. Daarmee bad hij zeven slagen voor sprong op Niels Kraay en tien op Vincent Hubert. Rodenburg won met name door de diskwalificatie twee weken op het eerste toernooi van de grote favo riet Maarten Lafeber. Het grote talent uit Eindhoven nam zaterdag op sportieve wijze revanche door de' tweede wedstrijd, op de baan van Golfclub Ander- stein in Maarsbergen, met een totaal van 143 slagen (- 1) te winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4