24 HSC beticht Jai Hind van fraude met voetballers CKC Maassluis is verzekerd van promotie CION op drempel tweede klasse Softbaipioeg van Schiedam weet weer wat verliezen is Huijgen helpt Excelsior M aan de winst Oranje Nassau verliest weer Opknapbeurt hoofdveld DRGS en Demos Deelnemers in Hollandtoemooi Vlaardingse vijfdeklasser begint nacompetitie met een gelijkspel Promotiedroom van TSB eindigt in nachtmerrie Starink maakt goede indruk in Antwerpen Rotterdams Dagblad Maandag 12 mei 1997 Spakenburg Ondanks dat de laatste weken opvallende soepel draaiende doelpuntenmachine van Excelsior Maassluis net zater dag liet afweten, haalde de hoofd klasser toch drie punten weg uit Spakenburg, Met dank aan IJssei- meervogels-verdediger Henk 'Huijgen, want hij-bezorgde de 'ploeg van trainer Mark Nijssen met zijn treffer in eigen doel de 'winst (0-1). 5 De pech overkwam Huygen in de "negentiende minuut toen hij met 'een Maassiuizer in zijn nek een voorzet voor het doei probeerde weg te halen. Doelman Jeroen de Veijter was al uit balans en kon niet voorkomen dat de bal van dichtbij in eigen doel verdween. De Veijter kwam overigens na de rust met meer terug in het veld. Hij was geblesseerd geraakt en liet zich in de rust vervangen door Marcel de Graaf. Hoewel Excelsior zelf niet scoor de, verdiende de Maassluise for matie wel de overwinning, De nummer vijf van de ranglijst ver zorgde de opbouw veel beter dan de gastheren die maar al te vaak de lange haal naar voren hanteer den. Kansen kreeg IJsselmeervo- gels nog wel in het begin van de de eerste episode, maar nadat Jan-Jaap Kooistra en Gerard van der Nboy hadden aangetoond het 'Vizier niet op scherp te hebben 'Maan, was de koek op. bQok de ploeg van Mark Nyssen, -'waarin Raymond Frehé en Michel ^an Strien zich in positieve zin ."onderscheidden, kreeg de nodige kansen maar wist daar niet doel treffend mee om te springen. Zo liet Dennis Dekker een scorings- mogelijkheid onbenut en ver zuimde Ruud den Engelsman, die alleen op de keeper afging, zijn kans te benutten. Waar hij zeif had moeten schieten, legde hij de bal breed op invaller Edwin Ma- rijsn, die zich ook geen raad met de bal wist Marijs moest op de bank beginnen, omdat hij te Iaat voor het vertreknaar Spakenburg kwam opdraven. Vlaardingen —.''-Oranje1 -Nassau heeft titelkandidaat Weidevogels -niet kunnen Verrassen; Hen mi nuten voor tijd kwamen de gasten zaterdag voor het eerst op voor sprong en gaven de winst (9-12) niet meer uit handen. „We hebben de heie wedstrijd voorgestaan," klaagde Oranje Nassau-coach Ed Mayer, „en dan geef je de party tien minuien voor tijd uit handen." Bij 7-8 miste Marco van der Harst een strafworp en kon Weidevogels weglopen. „Bij ons brak meteen paniek uit, verdween de overtui ging en was het over. We missen zo vaak strafworpen, dat heeft ons al onzettend veel punten gekost Ook dat heeft met overtuiging in je spel te maken. Zo gauw het ••maar even tegenzit gaan de kop pies omlaag. Weidevogels daaren tegen bleef de hele wedstrijd gelo- -iven in een goede afloop en zie het ^resultaat. Weidevogels zal de -•kampioen van de armoede wor- jden. Echt, geen enkele dub in on- ize afdeling verdient het om kair„- i .pioen te worden." Schiedam Vier jaar eerder dan gepland krijgt het hoofdveld van DRGS en Demos in sportpark Harga een grondige opknapbeurt. Het veld zal worden afgegraven en krijgt een nieuwe drainage. Omdat tot november op de nieu we grasmat nog geen wedstrijden mogen worden gespeeld, zullen beide voetbalclubs hun eerste thuisduels elders moeten spelen. DRGS heeft de keus uit over buurman SVDPW of naaste buur Hermes DVS, Demos wil tijdelijk .gebruik gaan maken van het tweede veld op Harga. Dat voor stel ligt inmiddels bij de bond en .moet nog door de KNVB worden goedgekeurd. Schiedam Het Nederlands ffandbalverbond heeft voor het Holland-toernooi, dat van 23 tot en met 26 oktober in Schiedam wordt gehouden, de vrouwenploe- gen van Frankrijk, Slowakije en Wït-Rusland gecontracteerd. Daarnaast neemt uiteraard de Oranje-selectie van bondscoach Bert Bouwer deel aan het jaar lijkse evenement Op dat moment zijn de nationale handbalsters vijf maanden bezig met het Oranje-plan, dat hen bui ten de competitie om naar de Eu ropese top moet leiden. Door Bas van den Berg Vlaardingen HSC heeft iets met Jai Hind. In negatieve zin welteverstaan. Er werd in de reguliere competitie al een wed strijd gestaakt en zaterdag verdacht de Vlaardingse thuisclub de Rotterdammers ervan 'onbekende' spelers te hebben opge steld. Het duel tussen de periodekampioenen van de vijfde klasse F van het zaterdagvoetbal dat in Vlaardingen in 1-1 ein digde, was van HSC-zijde het aankijken nauwelijks waard. Volgens trainer Arwin Verburgh was dat niet zo vreemd omdat hij spelers ontdekte die vermoedelijk in het zondagelf tal van Jai Hind thuishoren. „Vanaf het begin was het me dui delijk dat er iets met klopte m het elftal," aldus de trainer. „Het wa ren dezelfde namen als in de vori ge duels, maar er stonden volgens mij andere spelers voor in de plaats. Thuis speelden we destijds 0-0 en uit wonnen we met 0-4. Nu zag ik spelers die veel beter ac teerden en HSC vanaf de eerste minuut onder druk hebben gezet. Ik weet zeker dat het een ander elftal was, maar jammer genoeg hebben we geen bewijs. Er be staan geen spelersksarten meer met foto's erop. Om die reden hebben we de KNVB maar niet in kennis gesteld. Morgenavond spelen we al tegen DRGS en het zou ook veel te veel tijd vergen om alles uit te zoeken. Na afloop heb ik in het bestuurskamer de secre taris van Jai Hmd wel op de man af gevraagd of er spelers uit de zondagafdehng bij liepen, maar hij ontkende dat. Wel gaf het be stuurslid toe dat er maatregelen waren genomen om herhaling van de eerste gestaakte wedstrijd te voorkomen. Enkele spelers waren niet opgesteld, maar dat er spelers van de zondagtak bij waren, was volgens hem beslist niet waar." Voor rust moest HSC zich in hoofdzaak tot verdedigen beper ken. Het was een lust voor het oog de driemans-aanval van Jai Hmd te zien acteren. De thuisclub werd er wanhopig van en daarvan werd HSC'er Jan Dave Vermeulen het slachtoffer. Na een charge kreeg hy een gele kaart. Jai Hind trak teerde doelman Antoine Strijbos op twee schoten tegen het alurm- mumwerk en verder werden veel kansen om zeep geholpen. Hoop Waar Jai Hind niet in slaagde, luk te HSC na rust binnen enkele mi nuten. De eerste de beste bal die de doelman van Jai Hind kreeg te verwerken liet hij uit z'n handen vallen. Uit een scrimmage was het toen voor Milan Ravic een koud kunstje om dec 1-0 binnen te tik ken. Er gloorde zelfs hoop bij de spelers van HSC, maar van de du re voorsprong hadden zij weinig plezier. Ondanks dat Lopez na een zware overtreding op de Vlaardingse doelpuntenmaker met een rode kaart naar de kleed kamer mocht, hing de gelijkma ker m de lucht. Het was een van de goed lopende combinaties waaruit Duarte tenslotte de ge lijkmaker aantekende. Door het 1- 1 gelijkspel dient HSC morgen avond (19.00) alweer in actie te ko men. De Vlaardingers gaan dan op bezoek bij het Schiedamse •DRGS, de derde periodetitelhou der uit dse vijfde klasse F. HSC-Jai Hind 1-1 (0-0). 50 Milan Ravic 1-0, 70 Duarte M. HSC: Strobos, Marco Philip, De Zwart, Ar jan Philip, ButiroR, Gonen, Vermeulen, Voets, Govena, Ravie, Zeebrechts (25 Sponger) Een van Jai Hinds vreem delingen' rukt op in de rich ting van HSC's straf schopgebied terwijl een Vlaardinger hem probeert te achterha len. De ploe gen hielden elkaar in evenwicht. Foto Pater Molken boer Een speelster van Voltreffers probeert een aanval van thuisploegCKC Maassluis te ontregelen. De Maasslulzers wonnen simpel met vijf treffers verschil. Foto poter Moikenboer Maassluis Voor de korfballers van CKC Maassluis staat promo tie naar de tweede klasse zo goed als vast. Zowel de eerste als de tweede plaats levert een plekje in de tweede klasse op. Frits Broers, de coach van CKC Maassluis, legt uit: „Door twee fusies in Rotter dam (Rozenburg en Rotterdam, Overkanters en Het Zusden) mag de beste nummer twee van alle Nederlandse derde klassen even eens promoveren. Uit onze poule komt de beste nummer twee, dat zijn wij of RWA, omdat die de minste verliespunten heeft. De wedstrijd om het kampioenschap, misschien zelfs een beslissings wedstrijd, wordt dus een formali teit." Basis Afgelopen zaterdag won Maas sluis zonder al te veel moeite met 15-10 van Voltreffers. In een ster ke eerste helft, die met een 1Ü-6 voorsprong werd afgesloten, werd de basis gelegd. „We speelden heel sterk," aldus Frits Broers, en scoorden gemakkelijk. „Tot 3-3 ging het gelijk op, waarna we uitliepen naai' een marge van vier doelpunten. In de tweede helft speelden we iets te statisch en te simpel. We lieten Voltreffers zelfs tot op twee doelpunten terugko men alvorens we het duel defini tief beslisten, We hebben er niet uitgehaald wat er inzat: een grote uitslag om het verschil in klasse duidelijk aan te geven." Voor Maassluis scoorden Martyn van der Wees, Edwin Zeegers en Paul van der Zee (allen drie keer), Menno van der Gaag (tweemaal), Chantal Soekra, Marleen Dekker, Sandra Lekluse en Dorine van der Hout. Door Ton de Leede Vlaardingen Voor de voetballers van CION lonkt de tweede klasse nadrukkelijksNa eerst met 2-3 by WDStr ■afgelOB en laatste partij van de nacorï tïtie winnend afgesloten. Be Fair, dat aan een gelijkspel voldoende had, werd door de Vlaardingse thuisploeg met 4-1 verslagen. Vol gende week zaterdag wacht CION de promotiewedstrijd tegen Zuid- land, dat in het toetje van de der de klasse D de sterkste was. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat CION voor een ver volg van het extraatje in aanmer king zou komen. De bezoekers uit Waddinxveen hadden het betere van het spel nadat CION in de eer ste minuten middels Sander Spanjersberg en Pieter Broere twee kansjes had gemorst. Het was aan CION-doelman Erik Faassen te danken dat de Vlaar dingse formatie niet op achter stand werd gezet. De hoogblonde sluitpost redde bekwaam op ver raderlijke inzetten van Larby Zouchal en Gert-Jan van Heemst Na de thee kregen de toeschou wers een heel ander CION te zien, „In de rust," verklaarde CION» trainer Cees Goudswaard de om mekeer, „hebben we een aantal zaken doorgesproken. Het door- sluiten moest beter worden ver zorgd en ook het spreiden moest worden verbeterd. Er moest een betere wisselwerking komen tus sen de linies waardoor spelers als Edwin Schrijversehof en Michel Verschoor meer in balbezit zou den komen." Omdat ook de vecht lust van CION danig toenam, werd Be Fair onder druk gezet. De pressie van CION leverde zeven minuten na rust de voorsprong op. Een voorzet van Hilco Spronk belandde via het hoofd van Mi chel Verschoor voor de voeten van Leon den Hoedt, die dankbaar profiteerde: 1-0. Strafschop De Vlaardingers bleven sterker ojf^O^feeendddrSd- schop, toegekend na een nanSs- 1 bal. Tienmmuten voor tijd bracht Be Fair de spanning terug. Uit het niets dook Gert-Jan van Heemst voor Enk Faassen op en het de keeper met een bekeken lobje kansloos (2-1). Met vijf aanvallers trachtten de bezoekers aan de voor hen bevrijdende gelijkmaker te komen. Sander Spanjersberg, de wispelturige maar levensge vaarlijke aanvaller van CION, zorgde echter voor de beslissing. Net nadat Gert-Jan van Heemst namens Be Fair in het zijnet had geknald troefde Spanjersberg zijn tegenstrever in een spnnt af en passeerde hij de Be Fair-doelman met een boogje (3-1). Hilco Spronk bracht in de blessuretijd de eind stand enigszins geflatteerd op 4-1. „Kom je zover," aldus de dolblije Goudswaard, „dan maakt de te genstander ook niet uit. Bij Zuid- land kom je die twee gasten van Sintmaartendijk tegen en verder zien we het wel. Wat wij in de tweede klasse te zoeken hebben? Daar sta ik niet bij stil. Er komen in elk geval versterkingen." CION-Be Fair 4-1 ((H)). 52 Leon den Hoedt 1-0, 71. Edwin Schrijvershof 2-0 (straf schop). 80 Gert-Jan van Heemst 2-1, 88 Sander Spanjersberg 3-1,90. Hileo Spronk 4-1. Bijzonderheden: De bekwaam leiden de L. Stolkoper (Capeite) gaf geel aan Cion- speler Edwin Schrijvershof en twee keer geel, dus rood, aan Rob den Adel van Be Fhir CION: Faassen, De Brabander, Ed van Zelm, Vuyk, Lieuw-cn (80. Van Toom), Den Hoedt, Schrijvershof, Verschoor, Spronk, Broere (89 Marcel van Zelm), Spanjers berg Be Fair: Boonstoppel, De Brum, Martin van Tol (73 Thiinng), Den Adel, Noorlander, Ron van Tfll, Koos, Marco Ver- ajt (85 Eikelenboom), Henk-Jan Verzijl (62 Van der Starre), Zouchal, Van Heemst Door Nick van der Sluis SchiedamEr was weinig fanta sie voor nodig om te voorspellen dat de softbalsters van Schiedam een hele kluif zouden krijgen aan het Utrechtse UW. In de zes voorgaande wedstrijden was de tegenstand van de Utrechtsen be duidend sterker geweest dan die van de nog ongeslagen Schiedamse softbalformatie en als geen ander wist coach Leo Buiteman dan ook dat zijn ploeg zaterdagavond op Harga in de 'dubbel' tegen UW voor de eer ste echte kraehtmefegin het nog prille seizoen zou komen ie staan, Zyn prognoses kwamen gedeeltelijk uit. In de eerste wed strijd walste de Utrechtse ploeg moeiteloos met 7-0 over Schiedam heen, het tweede duel op een aanzienlek hoger nï- veau overigenswerd in de'tie break' met 2-lkloor de formatie van Buiteman gewonnen. Twee wedstrijden, die zich uit- - eindelijk leenden voor wat inter ne vergelijkingen binnen de ploeg van Schiedam. In de eerste wedstrijd was Schiedam-pitcher Esther van de Berg niet opgewas sen tegen de slagploeg van UW. Niet minder dan tien ferme klap pen, waaronder twee drie-honk- slagen, kreeg zij om de oren en bovendien was zij door onzeker gooien en ingrijpen duidelijk ver antwoordelijk voor drie Utrecht- te punten. AanVallend maakte de ploeg van Buiteman een machte loze en krachteloze indruk, was UW-pitcher Zoe Sterkenburg vrijwel onbespeelbaar en bleek Schiedam defensief uiterst kwetsbaar. Met de jeugdige Elske ten Hoope (16) op de plaat kon Schiedam in de tweede wedstrijd uit een heel ander vaatje tappen. De Utrecht se aanval, zo succesvol in de eer ste krachtmeting, werd nu zeven innings lang bedwongen door een overtuigend gooiende Schiedamse pitcher en degelijke veldakties (een fantastische vangbal inhet midveld van Pauli ne van Leeuwenbijvoorbeeld) smoorden scorekansen van UW in de kiem. Maar ook in de twee de wedstrijd kreeg Schiedam geen vat op pitcher Zoe Ster kenburg, zodat beide ploegen plotseling aan elkaar gewaagd waren. Pas in de noodzakelijke verlen ging na de reguliere zeven in nings was het nog 0-0werd het vuurwerk ontstoken. UW open de de score via Maaike van der Linden,- gestart op het tweede honk,-die door Nathalie Slikker over de thuisplaat werd gehaald. Ten Hoope hield echter het hoofd koel en beperkte verder de Utrechtse scoredrang. In de ge lijkmakende achtste slagbeurt lukte het de Schiedamsen wel om te scoren. Eerst kwam Moniek Vervloet, gestart vanaf het twee de honk, over de thuisplaat waar na Vanessa van Duuren (eerder in de wedstrijden tamelijk onge lukkig in actie in het slagperk) voor een aardig showtje en het winnende punt zorgde, Door vel» derskeuze was zij op het eerste honk gekomen en door een opof fering van Chantal Hartman kwam ze een honk verder. Daar na, terwijl de Schiedamse coach bijna wanhopig slagvrouwGysel- ie Korpel probeerde te motiveren stal ze het derde honk waarmee zij haar ploeg in een winnende uitgangspositie wist te brengen. De attente Van Duuren hoefje in dergelijke situaties niets meer te leren en heel slim profiteerde zij van een van de weinige fouten van de Utrechtse defensie. De wilde worp van pitcher Ster kenburg, gevolgd door een door een doorgeschoten bal, werd WV fataal en zo zorgde Vanessa van Duuren er voor dat het haar wedstrijd werd. Schiedam.,oee m o=o uw»iZi«7 Schiedam: Esther van de Berg (7 maDff-O- 1M. UW: Zoe Sterkenburg (7)9-0-1-2. SCHIEDAM900 000 002=2 UW-0Ö0 900 001=1 Schiedam: Elske ten Hoope (8 inn.) 3-1-3- h UW: Zoe Sterkenburg (8) 7-1-3-J Door Erwin van der Lee VlaardingenDe opgave leek met helemaal onmoge lijk. TSB diende met drie doelpunten verschil te win nen om een beslissmgsduel voor een plaats in de der de klasse af te dwingen. Tegenstander Oudewater was immers afgelopen donderdag na de 3-1 neder laag tegen Alexandrja'66 al uitgeschakeld maar deed tot groot genoegen van de aanwezige selectie Van de Rotterdammers meer dan hun sportieve plicht 1(4. Zowel Oudewater als TSB was zonder enige illusies in de nacompetitie beland. In de reguliere competitie leek een plaats m de middenmoot net hoogst haalba re. De uitschakeling kwam daarom niet hard en on verwacht aan. TSB had echter zaterdag alle troeven in handen ondanks het feit dat in de achterhoofden het scorend onvermogen speelde. Slechts eenmaal werd met drie doelpunten verschil gewonnnen, (te gen degradant Schoonhoven). Toch was de beginfase hoopgevend. Het gewilde vroege doelpunt stond al na acht minuten op papier. Een schitterende voorzet van 'good-old' Karei Stam werd door Jorg Boekhout binnen getikt. De linksbui ten van TSB had zich drie minuten eerder al onster felijk kunnen maken door een met te missen kans te gen het net in plaats van hoog over te schieten. Na een kwartier kon Boekhout nog net zijn schoen tegen een hoekschop van Leo de Jonge zetten, maar twee verdedigers op de lijn hielden hem van scoren af. Middenlijn Oudewater was tot dan toe niet over de middenlijn geweest maar gaf TSB wel een lesje in het afmaken van kansen. Met dank overigens aan doelman Mark van Duuren. De TSB-siuitpost gmg hopeloos onder een corner door waarna Edwin Zwanenburg de 1-1 onder de lat knikte. Als TSB schotvaardiger was ge weest had de wedstrijd nog een ander verloop kun nen krijgen. Maar Jorg Boekhout, Leo de Jonge'en Karei Stam misten tot wanhoop van de TSB-suppdr- ters de mooiste kansen. Nu bleek een counter van Oudewater genoeg om het duel al voor de rustte be slissen. Arjan Groeneweg kapte zich vrij in de feefc- tien' en schoot via de handen van Mark van Duuren de 1-2 binnen. Die tweede domper kwam TSB niet meer te boVen. Kansen kreeg de ploeg nog wel maar iedereen öpftèt Shell-park vroeg zich af welke TSB'er zou kunnen scoren. En als er al eens een gerichte doelpoging werd ondernomen, stond de vierdefl) doelman van Oudewater op zijn plaats. Geert Jan Verdouw groeide in de tweede helft dan ook uit tot de grote sta-in-de- weg. 'Zijn' spitsen maakten het vervolgens meedo genloos af. Peter van der IJssel mocht zonder door ie mand aangepakt te worden een afgemeten voorzet geven op Edwin Zwanenburg: 1-3 en vijf minuten voor tijd was het Aiexandria-feest door een treffer van invaller René Klercq compleet, .We hebben een leuk seizoen achter de rug," sprak Pim van ïteij na afloop in de catacomben. „Een on verwacht toetje met overigens een terechte winnaar want Alexandria'66 was de best voetballende ploeg." TSB-Oudewater 1-4,8 Jörg Boekhout 1-0 20. Edwin Zwanenburg 1-1 35 Aijan Groeneweg 1-2 70. Edwin Zwanenburg 1-3 86 Rene Klercq 14 Bijzonderheden: TSB'er Jan van der Lans kreeg geel TSB; Van Duuren,Verhey,Van der Uns Tjepkema.De Ronde (80 Van der Windt), Vryenhóöc, De Jonge, kaas, St$m'(65, Brossen), Vader (75 De Voogd), Boekhout.Oudewater: Verdouw„Van Buu- ren, Nap, Cor van der IJssel, Oostrom; Den Butter, Groenweg, Hulst, Van den Heuvel (65 Klercq), Zwanenburg (75. Verwed), Pe tervan der IJssel. Luchtduel om de bal bij een hoekschop, T§B,. dat niet met al t© hoge verwachtingen de ria-_, competitie Inging, sleepte er geen promotie duel Uit, Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Tussen alle Europese zwemvedetten maakte Brenda Starink afgelopen weekeinde een uitstekende indruk op het internationale toernooi var. Antwerpen. De VZC-zwemster moest vormbe houd tonen om aanspraak te maken op een plaats in de EK-ploeg en legde het examen met goed gevolg af. In een rechtstreeks duel op de 100 meter rugslag ver sloeg zij haar concurrent in 1.05.51. EJK-kandidate Renee Snoek behaalde een tweede plaats op de 200 meter vrije slag in 2.10.67. Dat"g|f3e Vlaardingse perspectief voor kwalificatie van dé»Ek- ropese jeugdkampioenschappen het aanst^cje weekeinde in Charleroi. Erik Oly kwam ondanks ben schouderblessure op een vijfde plaats op de 2i)Önié- ter rugslag en de 400 meter wisselslag. Eddj^ao Vliet werd tweede op de 100 meter vkndersla'g'ih 1.01.13. Op de openingsdag van de kringkampioer,schappen behaalde VZC negen medailles, waarvan vijf göudeh plakken. Kringkampioen werden in Dordreéht'.im- nie Buitelaar op de 800 meter vrije slag in 10,09.4 en Kann Stein op dat nummer in 10.02.0. De 1500 meter vrije slag werd gewonnen door Finn van de Bas'in 19.24.6, Jasper van de Boogert in 19.17.1 en Martyn van de Maagdenberg in 17.51.3 minuten. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven a van deze krant (010-2732700). de sportredactie DINSDAG 13 MEI VOETBAL Nacompetitie vijfde klasse V19 UU DRGS (zaJ-HSC (za) Kwartfinale Rotterdams Dagblad Trofee: 19 OOCapelle-Exeetsior Maassluis Halve finaje Schiedams kampioenschap: 19 00 SMC-DRGS (zo) Vlaardings voetbalkampioenschap: TSB-Deltasport, Zwaluwen- VFC.Cion-DVO'32,19 30 RKWIK-HSCfzo)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6