'De familie Barov moet blijven' Winkels in Nieuwland geconcentreerd Theaters presenteren nieuw programma Gemeentebestuur schrijft brandbrief aan staatssecretaris Kortingen van het rijk baren wethouder zorgen igenda Reijnhout wil discussie over woningbouwcorporaties Personeel redt jongetje uit zwembad Vrouw beroofd van handtas Bonnen bij sportcomplex Man raakt rijbewijs kwijt Verwarde man aangehouden Jongen beschoten Hennepkwekerij ontmanteld Langdurige achtervolging van in paniek geraakte hond Rotterdams Dagblad Dinsdag 20 mei 1997 Schiedam Een 7-jange jongetje uit Rotterdam is gistermiddag in een zwembad aan de Prinses Bea- trixlaan op het nippertje van de verdrinkingsdood gered Perso neelsleden van het zwembad re animeerden de jongen en daarna werd hij overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis voor verde re behandeling. De pohtie heeft een onderzoek in gesteld naar de toedracht van het ongeval. Schiedam Een 86-jarige vrouw is zondagochtend op de Warande slachtoffer geworden van een be roving. Op het moment dat dc vrouw uit de kerk naar huis wilde lopen, werd zij belaagd door een onbekende man, die haar tas af pakte. Schiedam De politie heeft gis termiddag bij een parkeercontro- le rond de sportvelden by het Tnmpad 46 bekeuringen uitge schreven. De automobilisten wer den bekeurd voor het parkeren in het groen. VlaardingenEen 30-jarige Vlaar- dinger is gistermiddag zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. Hij werd be trapt op het rijden onder invloed van alcohol op de Van Limburg Stirumstraat. Hij kreeg ook een proces-verbaal. Maassluis Een 35-jange bewo ner van de Jozef Israellaan is vannacht aangehouden omdat hij opnieuw de muziek veel te hard had staan. De man had al eerder geluids overlast veroorzaakt. De politie nam de geluidsinstallatie in be slag. De politie moest de deur forceren, omdat de man niet open deed. Eenmaal binnen vonden ze de be woner in een kast Hij had zichzelf opgesloten, omdat hij angstig was. De politie nam hem mee naar het bureau om hem te laten onderzoe ken door een arts, omdat de man een verwarde indruk maakte. Voor de veiligheid van zichzelf en de omgeving is hij voor medische behandeling opgenomen. Maassluis Een 13-jarige jongen is zaterdagmiddag op het fietspad van de Westlandseweg lastigge vallen door twee jongens. Ze beletten de jongen door te rij den en toen hy toch doorreed werd hij beschoten met een lucht drukwapen. Hij werd geraakt in zijn borst en moest behandeld worden in het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen, De politie is een onderzoek ge start naar de daders die tussen de 14 en 18 jaar oud zijn, Maassluis De politie heeft het afgelopen weekeinde een hen nepkwekerij gevonden in een wo ning aan de Piet Heïnstraat, In de woningen werden 130 hennep planten aangetroffen. De kweke rij is ontmanteld en de planten zijn vernietigd. De bewoner heeft een proces-ver- baal gekregen. Een in paniek geraakte hond heeft zaterdagavond het ver keer ontregeld in de Westwijk en de VOP-wijk in Vlaardin gen. De bouvier was aan de haal gegaan toen hij uit een be stelauto, die op de Floris de Vljfdelaan aan het lossen was, was ontsnapt. De hond rende door de Westwijk en de VOP-wijk. Daarbij werd hij in eerste instantie achtervolgd door de politie en personeel van de dierenambulance en later ook nog door leden van de Hondenbrigade. Door de laatsten werd de bouvier met een verdovings pistool uitgeschakeld. Maar de hond bleef in verdwaasde toestand doorrennen. Na vier kilometer eindigde de tocht uiteindelijk In het water langs het Oeverpad. Daar werd het dier door de politie ultgehaald.De eigenaar, een 50-jarige Schiedammer, kon de hond daarna weer mee naar huis nemen. Foto Roel Dijkstra Door Manêtte Olsthoorn Vlaardingen De familie Barov moet blijven, vindt het Vlaardingse college van b en w. In een brief aan staatsse cretaris Schmitz van Justitie vraagt b en w het Macedoni sche gezin alsnog een ver blijfsvergunning te verlenen. De Barovs, bestaande uit vader, moeder en twee jonge kinderen, verblyven al vanaf 1992 m Neder land. Na een negatieve beschik king kregen zy vorig jaar te horen dat ook hun verzoek voor een voorlopige voorziening is afgewe zen Het college schnjft in de brief aan de staatssecretaris het 'betreu renswaardig' te vinden dat de pro cedure van de familie Barov over vijf jaar is uitgesmeerd. Boven dien heeft het na de laatste nega tieve beslissing in 1996 tot maart 1997 geduurd voordat het gezin opnieuw werd gevraagd Neder land te verlaten. 'De familie is na de uitspraak in januari in Vlaar dingen blijven wonen en heeft haar integratieproces voortgezet.' schrijft het college. 'Het gezin, waarvan beide kinderen naar school gaan, spreekt goed Neder lands, heeft Nederlandse vrien den en kennissen en is volledig ingeburgerd in de maatschappij. De beide kinderen zyn hun moe dertaal zelfs niet eens meer mach tig.' Ook vinden b en w het vreemd dat dc familie Barov als enige van de tien gezinnen die in het kader van. de Tydelijke Regeling Opvang Ontheemden (TROO) in 1992 in Vlaardingen werden gehuisvest, geen status heeft gekregen. Bo vendien hebben de neef van Barov en zijn gezin vorig jaar wel een status gekregen terwyl zijn vluchtverhaal bijna identiek is aan dat van Barov. Volgens Vluchtelingenwerk Vlaardingen, die de zaak bij b en w onder de aandacht heeft ge bracht, valt het Macedonische ge zin buiten de boot omdat de juri dische procedure van de familie rommelig is verlopen. .,De familie Barov heeft geen eerlijke kans ge had," zegt Meya Cornehsse van Vluchtelingenwerk. „Het dossier van meneer en mevrouw Barov is kwijtgeraakt, waardoor niemand precies meer wist waar 2e in de procedure zaten. De advocaat blijkbaar ook niet. Hij tekende te laat bezwaar aan tegen de negatie ve beschikking van meneer Barov, waardoor het gezin niet meer in aanmerking kwam voor het zogenoemde 3-jaren beleid waarin iedereen na dne jaar ROA automatisch een verblijfsvergun ning krijgt." Dat de hete zaak het afgelopen jaar totaal heeft stilgelegen vindt ook Vluchtelingenwerk een rare zaak. Meya Cornehsse: „Het dos sier zal wel ergens achter in de kast hebben gelegen en zoek zijn geraakt. Het kan natuurlijk met zo zijn dat deze familie, die goed geïntegreerd is, na vijf jaar krygt te horen dat zij het land moet ver laten. Nederland, waar de men senrechten hoog in het vaandel staan, mag zo niet met zyn men sen omgaan." Illegaliteit Na een oproep van het Servische leger ontvluchtte de Turkse fami lie Barov in 1992 Macedonië (voor malig Joegoslavië). Barov be dankte ervoor om als Turkse min derheid door de Serviërs gebruikt te worden als kanonnenvoer in de strijd. In Nederland wees het mi nisterie van Justitie zijn asielaan vraag echter af omdat de oproep niet van een officieel leger afkom stig was. Teruggaan is niet aan de orde voor Barov. De asielaanvraag in Nederland zal hem volgens Meya Comelisse in zijn vaderland niet in dank worden afgenomen. Bo vendien wordt het gezin als Turk se minderheid in Macedonië ge discrimineerd en van bepaalde voorzieningen onthouden, „Barov weet bijna zeker dat hij vastgezet zal worden. Er zijn slechts twee mogelijkheden: mevrouw Barov gaat alleen met de kinderen terug en meneer Barov gaat de illegali teit in of het hele gezin duikt on der." De brief van b en w aan de staats secretaris inclusief de 1250 pio- testhandtekeningen van meele vende Vlaardingers heeft weer een klein beetje ruimte gegeven. „Eventjes was er opluchting," ver telt de medewerker van Vluchte lingenwerk. .Maar ze beseffen dat het on danks de brief spannend blyft. Het is zenuwslopend. Het duurt al vijf jaar en er komt maar geen duidelijkheid. Het is verschrikke lijk om mensen zolang in onze kerheid te laten." Schiedam De gemeente Schiedam sluit de jaarrekening 1996 af met een tekort van 183.000 gulden. Door een paar onverwachte meevallers valt bet tekort volgens wethouder A. G. ■Wiegman van financiën uitein delijk nog wel mee. „Een paar maanden geleden was het beeld veel minder rooskleurig." Toch baart de toekomst de fi nancieel beheerder van de jene- verstad wel zorgen. De uitwer kingen van allerlei maatregelen die de gemeente van het rijk op haar bord krijgt maken de finan ciële toekomst ongewis. Zo zal het voornemen om een zoge noemde behocd^anmciusrcscrvc' iïv te stellen, waarvoor onlangs af spraken zijn gemaakt, grote ge volgen hebben voor een ge meente als Schiedam. Dit houdt in dat het rijk vanaf 1S98 400 miljoen gulden als reserve in de knip wil houden. Dit geld wordt in mindering gebracht bij de ge meenten. Voor Schiedam betekent heteen aderlating van ongeveer 2,5 mil joen gulden in 1998. „Dat is een enorme klap voor ons en het ziet ernaar uit dat die behoedzaam heidsreserve een structurele voorziening gaat worden, waar door we ook in de komende ja ren naast alle kortingen die de gemeenten al krijgen het ook nog eens met 2,5 miljoen gulden minder moeten doen," zegt Wiegman, De gemeente werkt overigens met een jaaromzet van 400 miljoen gulden. Vast staat wel voor Wegman dat de korting door de behoedzaam heidsreserve niet wordt gecom penseerd dooreen tariefstijging. „We hebben hier met zijn aden afgesproken dat de tarieven al leen met de inflatiecijfers wor den gecorrigeerd," zegt hij. Maar voor de extra korting van uit het rijk moet wel een oplos sing worden gevonden. De wet houder wil echter niet vooruitlo pen op de maatregelen die de ge meente gaat nemen. „Voor het einde van de zomer moet duide lijk worden hoe we dit gaan op lossen," Naast de tegenvallers van het rijk levert de benoeming van Schiedam als één van de 21 gro te steden, de zogenoemde G-21, de jeneverstad vele extra's op. Dit geld moet ondermeer wor den gebruikt voor het stimule ren van de economie, veiligheid en stadsvernieuwing. Voor het dichten van gaten in de begro ting is het niet bedoeld, maar volgens de financiële man bete kent het geld van het grote-ste- denbeleid dat Schiedam nu pro jecten kan opstarten die het an ders nooit had kunnen financie ren. „Dat geld is smeerolie voor een heleboel activiteiten, die uit- eindelijk zullen leiden tot het verder verbeteren van het Schiedam seleefklimaat." Met de onthulling van een luifel zijn zaterdagmorgen de winkels aan de Monseigneur Nolenslaan in Schiedam officieel In gebruik gesteld. In het beheerplan Nieuwland is destijds geconcludeerd dat het aanbod van winkelvoorzieningen in vergelijking met de •vraag emaar vanuit de wijk te groot was. Om vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen werd besloten ergens anders In Nieuwland winkelvoorzieningen af te bouwen en tegelijkertijd de winkelstrip aan de Monseigneur Nolenslaan op te waarderen tot het centrale winkelgebied. De afgelopen jaren zijn de winkelvoorzieningen aan bijvoorbeeld het Dr. Wibautpleln en de Parkweg- Noord afgebouwd. Tegelijkertijd is het winkelaanbod aan de Nolenslaan opgewaardeerd, zijn er woningen gebouwd en is er op de hoek met de Piersonstraat een supermarkt gekomen. Met de bouw van de luifel wordt het proces van de winkelconcentratie afge rond. Foto Roef Dijkstra Dinsdag 20 mei ROTTERDAM SKVR Centrum-West. Leerfmgen- uitvoenng saxofoon, 20u. R'damse Schouwburg, gr.z. The Rake's Pro gress, 20.15u. Dizzy. Domagoy Ra; lasic Quartet, 22u. Luxor. Bert Vis- scher, 20.15u. Hal 4. Het uur waar op wij mets van elkaar wisten, 20.30u. Popular. De Bekroning, 20.30u. R'dams centrum voor theater. Presentatie Serenade, 18u. Woensdag 21 mei SCHIEDAM Thurlede. Handarbeidrniddag, I4.00u; informatie-avond schilder- actie Grote Omloop, 20.00u. Dc De 4 Molens. Bingo, 13.30u. ROTTERDAM De Doelen, kl.z. Lunchconcert, 12.45u. 't Kapelletje. Tussen de Boxen, 14.30u. De Buurman. Jam.- sesston, 20u. Popular. Presentatie bands SKVR W.Buytewech, 20u. Zaal de Unie. NCRV Volgspot üve4j 20.30u. Nighttown. Bologna Night, 21u. Luxor. Bert Visscher, 20.15U; Hal 4. Het uur waarop wij niets van elkaar wisten, 20.30u. R'damse Schouwburg, kl.z. De Naakte Stad", 20.30u. Lantaren/Venster. Incar nadine Two bes, 20.30u. Plas- wijekpark. Een vreemde gast, 15tr? R'dams centrum voor theater. Pr- sentatie Clowns op Expositie, 18u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Michael' (ai) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Romeo Juliet" (16) dag.18.45- 21.30. Calypso 3: 'Shme' (al) dag 13.15-18.45. 'Basquiat' (al) dag.16-21.30. Cinerama 1: The Devil's Own' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Dan te's Peak" (12) dag. 13.15-16. 18.45-21.30. Cinerama 3: 'Karak ter' (12) dag. 13,15-16-18.45-. 21.30. Cinerama 4:Jeny Maguire" (al) dag.13.15-16-18,45-21.30. Cinerama 5: 'Metro' (16) dag. 18.45-21.30. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag.14-16. 'Special Ef fects' (a!) dag. 15-20.45. 'StarWars special edition' (al) dag. 18.30. 'Re3 tum of the JedT (al) dag. 21.45. 'Mh crocosmos' (al) dag. 17. Venster 1: 'Kolya' (al) dag. 19.30, Tierra' (16) dag. 22. Venster 3: 'DiftingCtauds' (16) da.20. When we were kings' (16) dag.22. Venster 4: 'Hollow Reed' (16) dt.wo, 20. The Van' (16) dag. 22. Venster 2: 'Gabbeh' (16J dag. 19.30, 'Detoekomstisovereen uur' (16) dag.21.30. Lumière Ir 'Liarüar' (at)dag.l3,15-16-18.45f 21.30. Lumière 2: 'Return of the Je- di' (al) dag. 13.15-16-18.45"- 21.30. Lumière 3: The Empire stn- kes back' (12) dag.18.45-21,30. 'Star Wars special edition' (ah wo.13.15-16, Lumière 4: 'All Stars' (al) dag. 18,45-21.30. Rexane: 'Getting Ujcky' (16) dt.wo. doorl. voorst. Pathé: 'Dante's Peak" (12) dag. 11.45-14.10-16.45-19,(15- 21.45. 'One fine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.35. 'Donme Bras- co' (16) dag.11.55-14.40-18"- 21.10. 'All Stars' (al) dag.ll.10-. 13.55-16.30-19*21.35. The En glish Patient' (12) dag. 11-14.20- 17.35-20.50. 'Ltar Liar' (al) dag.il.30-13.45-15.50-i7.55- 20-22.05. 'Shadow Conspiracy'' (16) dag. 11.20-16,20-18.50- 21.20 (di. veivalt21.20). Klndermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' wo.13,15-16. Ci nerama 5: 'Space Jam' wo.13.15.-' 16. Lumière 4: '101 echte Dalma tiers'wo.13.15-16. Pathé: 'DeklokJ kenlutder van de Notre Dame' (al) wo.ll.40-14.lQ. 'Mijn Franse tanta Gazeuse'(al)wo.l3.45. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 - 4004 444 Vlaardingen/Schledam De nieu we programmaboekjes van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal en Theater de Teerstoof in Schiedam zijn uit. Het intieme Schiedamse theater in de Nieuwstraat brengt het volgende seizoen wederom veel cabaret, maar waagt zich ook aan multicultureel theater en jazzconcerten. De Stadsgehoor zaal presenteert een mix van to neel, cabaret, dans, muziek en show. De voorverkoop van voorstellin gen in de Stadsgehoorzaal gaat traditioneel van start tijdens het Haring Bierfeest op zaterdag 6 september. Al vanaf acht uur 's morgens worden er volgnummers uitgereikt aan de liefhebbers die verzekerd willen zyn van een stoel. Voor het Kneehigh Theatre bijvoorbeeld dat vorig jaar nog een spectaculair optreden weggaf tijdens het zomerfestival in 't Hof. Of Het Groot Niet Te Vermijden, dat steevast elk jaar voor een uit verkochte zaal zorgt Bijzonder is het iigconcert dat op zundag 23 november door Coen Bdis wordt gegeven. In Amster dam werden vorig jaar in het Con certgebouw twee hgeoncerten ge geven die in een mum van tijd wa ren uitverkocht In het Vlaar dingse theater kunnen maximaal zestig mensen 's middags liggend naar de muziek luisteren. Verder sieren veelal bekende na men het programma van het Vlaardingse theater. Een greep uit het aanbod muzikale sterren: Jenny Arean, Madeline Bell, Ma- thilde Santing, Robert Long, Rob de Nys, BZN, Frank Boeijen en Ruth Jacott. Klassiek is er m de vorm van de opera's 'Aida' en 'Die FledermausT Op het gebied van cabaret is een reeks oude rotten en nieuwp falpnten geboekt Een paar namen: Hans Tëeuwen, Leb bis Jansen, Tineke Schouten. Adèle Bïoemendaal, Seth Gaaike- ma, Toon Hermans. Waardenburg De Jong en Sanne Wallis de Vnes. Dezelfde namen en meer komen terug in de seizoensbrochure van de Schiedamse Teerstoof. Silvia de Leur, Niet Schieten. Hans Vis ser, Vincent Bijlo en voormalig Purperlid Enk Brey treden op in zowel Vlaardingen als Schiedam. Origineel is de Teerstoof in de voorstelling van het duo Turkish Delight dat sketches speelt over vooroordelen en het leven in een multiculturele samenleving. Op vallend zyn ook de jazzconcerten van Marjone Barnes en Denise Jannah. Verder introduceert De Teerstoof de Theaterpluskaart Abonnementhouders en maan- dagendahouders krijgen deze kortingskaart gratis. Anderen be talen 19,50. Schiedam Wethouder A. Reijn hout van stadsvernieuwing en volkshuisvesting vindt dat een traditionele woningbouwcorpo ratie niet is uitgerust om risico volle woningbouwprojecten uitte voeren. „Het ontwikkelen van dit soort projecten is een vak apart en dat moeten we zoveel moge lijk aan specialisten overlaten," vindt Reijnhout. Naar aanleiding van de uitspraak in het kort geding dat woning bouwvereniging Schiedam (WbS) had aangespannen tegen aannemingsbedrijf Breur en de gemeente wil de wethouder bin nenkort met de raadscommissie stadsvernieuwing en volkshuis vesting praten over de afhanke- lijksheidsrelatie die in Schiedam is ontstaan doordat er maar twee corporaties in de stad actief zijn. „Daar moet zo snel mogelijk een einde komen aan" schrijft Reijn hout aan de leden van de raads commissie. De rechter heeft vorige week be paald dat WbS geen schadever goeding krijgt van de gemeente en Breur. De woningbouwvereni ging had een claim van 350,000 gulden bij beide partijen inge diend. WbS wilde dat geld heb ben als vergoeding voor de koe ten die zij had gemaakt tijdens de ontwikkeling van nieuwbouw (plan Erskine) op het Spinhuis pad in Schiedam. De WbS deed dat samen met de gemeente en Breur maar werd na enige tijd sa menwerken aan de kant gezet In een eerder kort geding dat eind vorig jaar werd aangespan nen eiste WbS dat ze weer werd opgenomen in de samenwerking. De rechter besloot toen dat de ge meente niet in strijd met de wet had gehandeld en dat zij niet ver plicht was de WbS weer op te ne men in het samenwerkingsver band. De rechter tiet wel de tno* gelijkheid open voor de wo- - ningstichting om een schadever- T goeding in te dienen." Wethouder Reijnhout is bang dat_ de woningstichting de proces kosten nu op de huurders gaat - verhalen. De proceskosten wor den volgens Reijnhoutafgeboekt op de reserves. „Dit geld had an ders wellicht kunnen - worden aangewend voor zaken die In het - voordeel zijn van de huurders van WbS. Gelukkig hebben we dit jaar nog toezicht op de corpo-t raties, zodat hiernaar kritisch kan worden gekeken."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1