'BB' heeft 't verbruid bij Neptunus Afscheid Marc Delissen met Europa Cup: 'Het is goed zo' Tridents in verlenging onderuit Brad White lichtpunt VOC Districtstitel tennistalent Stefan Weeda Schaakbeker voor Bussum Honkbalcoach Jan Collins kwaad drie spelers weggestuurd door scheidsrechter Bergkamp Problemen steeds groter voor Victoria Kristie Boogert keert terug op Roland Garros Zorgen basketballers aan vooravond C-toemooi Francisco El son verkast naar Cal Prisma College speelt straks in eredivisie Rotterdams Dagblad V5. cf-X, f<ssv.v f -jïv. ty? vV^' -f1*' Dinsdag 20 mei 1997 RotterdamIn de overgangsklas se verloor Tridents ook de tweede wedstrijd tegen het Amsterdamse Xanthos. In de verlengende tien de inning werd het 10-9, nadat Pa- co van Leeuwen van Tridents op de thuisplaat was gesneuveld. Tridents was zeer productief: het kwam tot negentien hits. Alleen Mark Naterop en Jerry van den Oever vielen uit de toon met res pectievelijk vier en drie keer drie slag. Voor Tndents gooide Jan Na terop 6-3-11 in ruim zes innings. Michael Weber kwam in het ver volg tot 2-14. Ook Rotterdam Orioles verloor met 7-12 de tweede wedstrijd van de dubbel tegen de reserves van Kinheim. De Rotterdamers na men wel een 4-0 voorsprong, maar konden die niet vasthouden. Ver liezend werper werd Arjan Keijzer met 54-16. Rotterdam Het gaat niet goed met de cricketers van VOC. Na drie wedstrijden in de hoofdklas se staan de Rotterdammers nog slechts op twee punten. Tegen HBS leed VOC een ruime neder laag: met zeven wickets verschil. Nadat de ploeg van aanvoerder Davy Bakker een totaal v«n 184 voor 8 had neergezet, passeerde de Haagse tegenstander dat voor het verlies van drie wickets. VOC kende een desastreuze start tegen HBS, dat een dag eerder de altijd beladen Kijkduin-derby had verloren. Leon Bouter (in totaal 21 17 in 11) was levensgevaarlijk in zijn eerste bowlingspel: 2/2 in 7. Na 22 runs was VOC de topwiek- ets van Bas Zuiderent, Davy Bak ker en Klaas-Jan van Noortwijk al kwjjt. Alleen de Zuid-Afrikaanse coach Brad White droeg zijn bat met een score van 107 not out door de gehele innings. Hij zorgde er voor dat zijn ploeg nog op een beetje respectabele score (184/8) uitkwam. Het was echter niet ge noeg want Robert van Oosterom (81) en Kenny Jackson (79 not out) bezorgden HBS vervolgens twee belangrijke punten. De wedstrijd van VOC tegen VRA van zondag werd vanwege de re gen afgelast Rotterdam De jeugdkampioen schappen in het district Rotter dam op het tennispark van Phoe nix kenden weinig grote verras singen. Stefan Weeda uit Spijke- nisse sleepte de titel by de jon gens tot en met zestien jaar in de wacht. De speler van TV Halfweg klopte in de eindstrijd zijn trai ningsmaatje Jasper Hunting uit Piershil: 6-2,6-2. Weeda, die in februari de Neder landse titel won, was op het gravel uitstekend op dreef, want hy kreeg in vier duels slechts zes ga mes tegen. Stefan Weeda en Ja sper Hunting maken deze zomer deel uit van het Nederlands jeugdteam tjm 16 jaar. fn deze leeftijdscategorie was de prestatie van Mathijs Wülekes verdienste lijk. De speler van United Service uit Hellevoetsluis eindigde op de derde plaats nadat Rotterdammer Michael de Jong met een enkelb lessure moest opgeven. Bij de meisjes tot en met veertien jaar struikelde de als eerste ge plaatste Marcia van Wingaarden in de halve eindstrijd. De tegen woordig in Seheveningen woon achtige Manon van der Beek (zes tiende op de Nederlandse rang lijst) won de districtstitel na de ze ge op de Sliedreehtse Joyce Tau- ladan. De Capelse Vanessa El- mendorp ontbrak (liesblessure). Bloemen en een wisselbeker wa ren er ook voor Annemieke EI- zholz. Het 13-jarige talent uit Waddinxveen kwam in de finale tegen Rotterdamse Selma Andra- de na een achterstand sterkterug. Gouda Het Bussum s schaakge nootschap heeft zaterdag door een 21/2-11/2 zege op zijn Gooise buurman Hilversum verrassend de nationale bekertitel behaald, hoewel regerend landskampioen Panfox (Breda) favoriet was. De Bussumers danken hun succes voornamelijk aan de meesters Li Riemersma en Marcel Peek, die beiden twee maal wonnen. De slotdag werd georganiseerd door het 150-jarige Messemaker 1847. Panfox legde door een 31/2- 1/2 overwinning op Utrecht beslag op de derde plaats. Op 30 en 31 mei worden in Breda de play-ofïs van de competitie gehouden met Panfox, Hilversum, SMB (Nijme gen) en LSG (Leiden). 1 Door Chris Mast Rotterdam Wie de scheidsrechter is? Meestal interesseert het Jan Collins, de coach van de honkballers van Tropicana Neptunus, geen fluit. Collins weigert zich minder goede ervar ingen met arbiters te herinneren. Een incident, een opstootje, een hoofdscheidsrechter met een wisselende slagzone, een dubieuze cad op de honken: wat hem betreft kan dat alles snel in het vergeetboek. Volgende week is er weer een nieuwe wed strijd zonder oude herinneringen. Maar zondagmiddag laat, in de honkbalvallei van Bussum, infor meerde Collins toch heel voor zichtig bij scorer Jan van der San- de of scheidsrechter Bob Berg kamp de dag erna soms wéér op de rol stond. Want 'dankzij' Berg kamp raakte Neptunus in een weekeinde tijd drie spelers (Balentina, Kohl, Jaarsma) en twee winstpunten kwijt. Van der Sande kon Collins geruststellen, gistermiddag in de derde wed strijd van de driekamp tegen Mr Cocker/KCAW zou 'BB' er niet bij zijn. En prompt won Neptunus een keer met 6-0, na de twee voor afgaande nederlagen. Rotterdam—De tennissers van Victoria verkeren na de 6-2 ne derlaag bij het eveneens in de onderste regionen verkerende Groenekan 2 in grote proble men. De Rotterdamse formatie is hekkensluiter in de hoofd klasse A. Het ontlopen van de gradatie lijkt met twee duels voor de boeg voor het team van coach Bart Koster een lood zware opgave. De titelkandida ten Halfweg 2 en Leimonias zjjn de komende tegenstan ders. Koploper Halfweg 2 moest gis teren tegen naaste concurrent Lèimocias nog een afgebroken gemengd dubbelspel Inhalen. Set duel werd echter nie^ gé-,/ spedd» ;-omciat déi:;Sbrijense Debfoy Haak toemoorwrplidi- tingen in het Spaanse Zarago- za had.-Het eindresultaat was een 44 puntendding. Defbr- matie uit Spijkenisse behoudt^ een punt voorsprong op. lek' mornas. Halfweg 2, zonder de Spaanse Eva Bes die wegens familieomstandigheden ont breekt, gaat zondag op bezoek bij Victoria. Coach Hip van Be- tuw zoekt nog een waardige vervangster. Die ontstolen zege op zondag zat Collins nog het meest dwars. Echt kwaad was hy er niet over, hoog stens 2eer verbaasd. Toen Berg kamp in de eerste helft van de achtste inning de strijd staakte tussen HCAW en Neptunus was de stand 2-3 in het voordeel van de Rotterdammers. HCAW had zyn punten gescoord in de vierde en zevende inning. In het begin van de achtste slagbeurt was Nep tunus mede door een homerun van Ken Brauckmiller teruggeko men tct 2-3, Toen viel er een forse bui in Bus sum en staakten de scheidsrech ters de wedstrijd ruim een uur. Veel langer dan reglementair noodzakelijk om het duel ook for meel te beëindigen. Maar diezelf de regel zegt ook dat er onbeperkt mag worden gewacht. Neptunus rekende daarop gevoeld de zeer aangename temparatuur, gezien de opklarende lucht en gevoeld de verspreid vallende regen. En gezien het feit dat bij een defi nitieve aftocht de door hen in de achtste inning gescoorde punten ongeldig zouden worden ver klaard. Moreel gezien is de scheidsrechter in zo'n situatie by- na verplicht om door te spelen. Maar Bergkamp kwam met zijn secondanten nog een keer naar buiten, zonder het regenjack om de schouders, wierp nog een laat ste blik op de hemel, waaruit het inderdaad nog druppelde en can- celde the game, Neptunus in grote verwarring achterlatend. Aan de stok Collins had geen zin in specula ties. Maar feit is wel dat de 'scheids' het al eerder aan de stok had met Neptunus. Zowel werper Geoffry Kohl CWat mankeert er aan die bal?') als slagman Ron Jaarsma Cbinnenkant bal', ge volgd door een krachtterm met drie letters) mochten vervroegd de kleedkamer opzoeken. Een dag eerder was honkloper Jo hnny Balentina dat ook al overko men. Maar hij had geen recht van spreken. Toen stond Bergkamp op het eerste honk. Daar ontbood hij Collins: 'Nog één woord van Balentina en hij kan vertrekken.' Reactie van Balentina: TMooi, mooi, mooi.' Gevolgd door een be ledigende krachtterm. En dat wa ren volgens Bergkamp dus vier woorden teveel, Balentina, Kohl en Jaarsma ontlo pen een korte of langere schor sing voor de komende wedstrij den. Deze sancties golden alleen de wedstrijd zelf. Voor het eerst dit seizoen maakte Neptunus op die wijze kennis met de nieuw ingevoerde regel, waar door de scheidsrechter bij lichte overtredingen ('aanmerkingen op de leiding', 'gooien met spelmate riaal') spelers naar de kleedkamer kan verwijzen zonder dat het tot een vervolg komt bij de strafcom- missie. De coaches in de hoofd klasse v/aren grote voorstanders van invoering van de nieuwe re gel. Maar inmiddels is hun en thousiasme aanzienlijk bekoeld. Want door de nieuwe regel ont breekt ook elke verantwoording of toetsing achteraf van het scheidsrechterlijke optreden. Gistermiddag in de thuiswed strijd bij het gesprekje vooraf tus sen coaches en de scheidsrechters wilde HCAW-coach Craig Montvi- das nog even terugkomen op de gebeurtenissen van de dag er voor. Ook omdat hij de wraak van Neptunus vreesde. Maar Collins verzekerde hem, dat hij alles al weer was vergeten. En dat het eni ge wat Neptunus wilde, was win nen. Aldus geschiede. Vitrine Art/Sparta had een goed weekeinde. Het won twee van de drie wedstrijden tegen Minolta/ Pioniers, geheel volgens de doel stelling. Coach Rob Hendriks: „Om de aansluiting te behouden met de top vier waren we dat ver plicht." Toch zag het daar na zaterdag niet naar uit. Juist met 'Papito' Ste wart op de heuvel verloor Sparta met 7-2, Maar vervolgens hielden zowel Tony Benningshof (zondag) als Leo Voogd (gisteren) goed stand. De laatste althans tot de achtste inning. Toen was hij de uitputtingg nabij. Voor Leo Voogd was het zijn eerste zege in Sparta- dienst. Hendriks: „In de voorbe reiding heeft hij goed staan te gooien, maar in de wedstrijden had hy tot nu toe wat pech." Achter de plaat zat de jeugdige en talentvolle Michael Benner, die met twee uit drie ook aan slag pro ductief was. Beste Sparta slag man is tot op heden Ruud van Rooijen, wiens slaggemiddelde met 0.418 zich op recordhoogte be vindt. Boxscores HCAW.003 020 000=5- 7-1 NEPTUNUS -100 100 200=4-10-0 HCAW; JuriaanLobbez oo(81/3 inning) 3-6- 9, Michael Harlung (2/3) 0-0-1. Neptunus; Rob Cordemans (4 1/3) 3-1-5, Enk Rem- merswaai (3 2/3) 2-2-2, Elton Koeïman (1)0- M. Home run; Neptunus: Adonis Kemp (7e inning, +1) Winnaar; Juriaan Lobbe- zoo (HCAW). Verlleaer: Rob Cordemans (Neptunus). Save: Michaei Hartung (HCAW) NEPTUNUS.000 00 0 0=04-1 HCAW000 100 1=2-6-0 Neptunus: Geoffry Kohl (6+2) 3-3-6, Elton Koeïman 1) 1-1 *0, HCAW: Patrick de Lange (7) 2-3-4. Home run: HCAW: René Rijst (7e inning, solo) Winnaar. Patrick de Lange (HCAW), Verliezer Geoftiy Kohl (Nep tunus). HCAW „0 0 0 0 0 0 0 0 0=0-5-2 NEPTUNUS300 110 10x=6-8-2 HCAW: Amair Hoogland (1 inning 2 man) 1-4-1, René Rijst (7) 2-4-7. Neptunus: Ken Brauckmiller (9) 5-2-5. Home run: Nep tunus: Marvin Isema (7e inning,solo). Win naar: Ken Brauckmiller (Neptunus) Ver- lieien Amair Hoogland (HCAW) SPARTA010 010 000=2- 74 PIONIERS 000 0 05 02x=7-ll-2 Sparta: Orlan do Stewart (8 innings) 5-3-11. Pioniers: Richard Orman (9 innings) 7-2-7. Home runs: Pioniers: Griffith Cataima (8e inning, inside-the-parc), Winnaar: Richard Oman (Piomers). Verliezer: Orlando Ste wart (Sparta). PIONIERS.—.000 200 001= 3- 9-1 SPARTA112 23 0 10*«10-134 Pioniers: Thys Bakker (4 2/3) 2-2-11. Marc Steenhof (VS) 04)4). Bruce Heiser (3) 1-1-2. Sparta: Tony Benningshof (9 innings) 7-2- 9 Home runs: Pioniers: Dé Flanegin (4e in ning, +1), Sparta: Erwin van den Berg (3 inning, +1), Berti Richardson (5e uuiing, 1Winnaar Tony Benningshof (Sparta), Verliezer. Thus Bakker (Pioniers) SPARTA030 2 00 010=6-5-1 PIONIERS.-200 0 00 010=34-2 Sparta: Leo Voogd (8 innings) 6-2-7, Jason Nickle 0-0-1. Pioniers: Tom van Lim burg (9) 4-4-5, Home runs: geen. Winnaar: Leo Voogd (Sparta). Verliezer: Tom van Limburg (Pioniers), WassenaarDe erelijst van hock eyer Marc Delissen puilt uit met tal van nationale en internationa le titels, Maar de Europa Cup voor landskampioenen ontbrak nog op zijn staat van dienst. Dat gemis maakte de afzwaaiende routinier gisteren goed in Wassenaar, uit gerekend in zijn laatste interna tionale wedstrijd. Met HGC won Delissen in de fina le van de Duitse kampioen Har- vestehuder THC: 4-3 - na 4-0 in het eerste uur. Zodat aanvoerder Stephan Veen de Cup zonder gro te oren in ontvangst kon nemen. „Ik voel me een bevoorrecht mens. Ik was al tevreden over mijn carrière, nu ben ik het hele maal," grijnsde Delissen na de uitbundige huldiging op het eigen veld. De vrouwen van HGC gin gen, tot verdriet van het vele pu bliek, in de finale onderuit tegen Berliner HC: 2-1. Strafbankje Het vaarwel van de 'oude mees ter' kwam vijf minuter eerder dan de bedoeling was. De Spaanse scheidsrechter Requena vond het nodig om Delissen in de slotfase naar het strafbankje te sturen we gens een tik op de stick van een tegenstander. Daar zat hij een tik je vertwijfeld de eindstrijd uit, ook al omdat de onvermoeibare Duitsers nog terugkwamen tot 4- 3. De ingecalculeerde applauswis- sel bleef door zijn verfoeide gele kaart uit. „Zo'n vervanging was best leuk geweest," erkende Delissen, die volgend seizoen met vrienden in het derde team van HGC zijn in drukwekkende loopbaan gaat af bouwen. „Maar het is geen ramp dat het er niet van gekomen is. De bekerwinst is het belangrijkste. Ik kneep hem toch wel in die laat ste minuten. Ik wilde me nog door niemand laten feliciteren." Delissen, die geen hoofdrol speel- HGCer Bram Lomans (t) scoord tegen het Duitse Harvestehu- derTHC en wordt om de nalsgespron gen door Mare Delissen. Lo mans kan wel eens den eu we vedette van het Neder landse hockey worden. Delis sen behoorde hockeyelite, maar gaat straks anome me zondag- ochtendwed- stnjden spe len. Maar de EuropaCup heeft hij sinds zijn imposante erelijst staan. Foto Koen SuyR/ANP de in de grillige finale, kon nog wel de humor inzien van zyn slecht geplande tijdstraf. „Mis schien was het wel een teken van Goddelijke Voorzienigheid," grin nikte hij. „Dat ik absoluut niet mag terugkomen op mijn beslis sing om te stoppen. Aan de andere kant zou je ook kunnen zeggen, dat ik nooit officieel afscheid heb genomen. Het is goed zo." Delissen stond niet als enige spe ler van HGC, dat nooit eerder de Europa Cup-I won, in het middel punt van de belangstelling. Ook doelman Guus Vogels en topsco rer Bram Lomans werden na de loodzware vierdaagse overladen met complimenten. Terecht, want de twee internationals hielden hun ploeg tijdens het gehele toer nooi overeind. „Zij maakten het verschil," beaamde coach Maurits Hendriks, die nu vol vertrouwen de play-offs om de landstitel in gaat (tegen Den Bosch). Nieuw idool Vogels stopte tijdens het toernooi tientallen strafcomers- Lomans maakte niet minder dan veertien treffers, waarvan elf uit een korte hoekslag en drie uit een strafbal. De beul van HGC en Oranje werd na de finale besprongen door handtekeningenjagers en vrou welijk schoon. Hij lijkt alles in zich te hebben om na het vertrek van het supertrio Delissen, Van den Honert en Bovelander uit te groeien tot het nieuwe idool van de Nederlandse hoekeywereld. „Bram is na de winterstop op alle fronten met sprongen vooruit ge gaan," constateerde bondscoach Roelant Oltmans met zichtbaar genoegen. „Zijn sleeppush is fe nomenaal. Hy is nu al de beste specialist van de wereld. En er zit nog rek in." Lomans (22) was het, in alle be scheidenheid, eigenlijk wel eens met Oltmans. Met een nieuwe stick miste hij slechts drie straf comers. „Het is nog nooit zo goed gegaan als bij dit toernooi," glimlachte hij. „Ik voelde geen druk, alles ging vrijwel automa tisch. Met mijn spel ging het eveneens lekker, Ooit hoop ik ook als verdediger een vaste waarde voor Oranje te zijn. Daarom blijf ik HGC. Bij deze club kan ik als speler nog het meest leren." De finaledag op de Wassenaarse Roggewoning trok gisteren vijfduizend toeschouwers. Het to taal over vier dagen Europees clubhoekey kwam daarmee op ruim twaalfduizend. Werd Lo mans bij de mannen topscorer, Suzan van der Wielen werd dat bij de vrouwen. Pol Amat (Egara) en Natascha Keller (Berliner HC) werden uitgeroepen tot beste spe lers van het toernooi. Do glijdende Neptunlaan Eric de Bruin (links) sneu» velt op het tweede honk in de derde confrontatie met HCAW. Foto Peter Molkenboer Zuid-Beijeriand Kristie Boogert maakt op Roland Garros haar rentree in het tenniscircuit De speelster uit Zuid-Beijerland werd begin maart geveld door de ziekte van Pfeiffer. Tien dagen geleden kreeg ze van NOC*NSF-arts Peter Vergouwen het groene licht de training te hervatten. Bij Boogert, 52e van de wereld, werd in Indian Wells 'Pfeiffer' geconstateerd. Amerikaanse aitsen meen den dat er sprake was van een superiiehte vorm en voorspelden dat ze binnen vier weken weer op de baan zou staan. Vergouwen zag het anders en kreeg gelijk. Boogert bleef acht weken langs de kant. Pas tien dagen geleden was haar bloed weer kerngezond. Afgelopen zaterdag speelde Boogert haar eerste wed strijdje weer. Op gravel in Duitsland in de Bundesli- ga. Het werd een driesetter. Boogert stapte uitge woond van de baan. Conditioneel was ze nergens. Op Roland Garros keert ze terug in het echte tennis. Het huidige toernooi in Straatsburg liet ze nog lopen om verder te schaven aan haar fysieke gesteldheid. Door Nick van der Sluis Amsterdam De basketbalbond had maar weinig ruchtbaarheid gegeven aan het oefenduel van het Nederlands team tegen het Amerikaanse Perdue University en dat was maar goed ook. Twee dagen voor het vertrek van Oranje naar Dublin, waar de ploeg zich moet kwalificeren voor het B-kampioen schap van 1998, bleek het Nederlands team nog een moeizaam bij elkaar gezochte formatie. Die eenheid en coöperatie miste en van de Amerikaanse studen ten een pak slaag kreeg, al doet de uiteindelijke eind stand (82-93) dat niet zo vermoeden. Bondscoach Toon van Helfteren heeft de grootst mo gelijke zorgen over de mogelijkheden van zijn selec tie in Ierland. Naast de afwezigheid van spelers, die niet onder de huidige bondscoach willen spelen, viel al in een vroeg stadium de pas geopereerde Mike Na- har (uit de Griekse competitie) af. Gisteravond moest Van Helfteren ook vaststellen dat zijn twee voornaamste spelverdelers, Wierd Goedee en Vincent Krieger (beiden vorige week in Portugal degelijk in vorm), dermate geblesseerd waren dat meespelen op het C-kampioenschap niet mogelijk is. Van Helfteren: „Ik had aanvankelijk vijf spelverde lers geselekteerd. Twee van hen zyn definitief afge vallen en ik heb eigenlijk geen hoop meer dat Dolf Duyvelshof nog voldoende wedstrijdritme heeft om zich op korte termijn bij de ploeg te voegen." Blijven over: Patrich Faydherbe en de Rotterdam mer Virgil Ormskerk, die na gisteravond al definitief zeker zijn van een plaats in de groep van tien voor Dublin. Virgil Ormskerk: „Ik werd eind april door de bondscoach benaderd of ik me bij de groep wilde voe gen. Hij verontschuldigde zich wel voor het aanbod, want hij selekteerde mij als vijfde spelverdeler. Zijn excuus was dat hij mij een seizoen lang niet had zien spelen, omdat ik in Duitsland speelde, bij Augsburg in de tweede divisie. Compleet als een verrassing kwam deze selektie voor mij niet, want tot vorig jaar had ik altijd bij het Nederlands team gezeten." Ormskerk maakte er geen geheim van dat hy mo menteel in onderhandeling is met IdétradingRotter- dam Basketball voor een eenjarig contract. „Ik wil dolgraag weer in Rotterdam spelen als we er financi eel uitkomen. Vandaag hebben we weer een gesprek, maar ik heb natuurlijk mijn wensen en eisen. Ik heb nu internationale clubervaring en ik ben internatio nal. Dat moet allemaal meegewogen worden." Eelco Derks Ook met Eelco Derks van Den Helder zyn de onder handelingen van de Rotterdamse eredivisieclub nog gaande. Derks: „Ik ga zeker niet naar België, heb wel oren naar Idétrading, maar de contracten zijn nog nog niet getekend. Dat regelt mijn makelaar." Een andere naam voor het Rotterdamse basketbal die hardnekkig rondgaat, is die van de Dordtenaar Marco de Waard. Ook hij is weer toegevoegd aan het Nederlands team. Dat sluit vanavond de oefencampagne af met een tweede oefenwedstrijd tegen de studenten van Per due. De Rotterdamse sporthal Rijnmond-Noord is het decor; de wedstrijd begint om 19.30 uur. Berkely—De Rotterdamse basketballer Francisco El- son speelt de komende twee jaar voor Cal, het team van de University of California in Berkely in de VS. Cal behoort tot de beste twaalf colleges. Els on speel de de afgelopen twee jaar voor het juniorcollege K31- gore in Texas. Hij maakte gemiddeld 18 punten per wedstrijd en schoot tegen een percentage hoger dan vijftig procent. Hij was het afgelopen seizoen twee keer 'mvp' van de week. Elson (2.10 meter lang) was een veelgevraagde spe ler. De jeugdintemational kon aanvankelijk kiezen uit een anbod van negen verschillende colleges. On der meer Alabama, dat hem twee jaar geleden bij Rotterdam Basketbal weghaalde en stalde op het ju- nïorcollege. Daarnaast kreeg Elson ook een aanbie ding van het sterke Michican. Door zijn keuze wordt Elson de speler, die na Serge Zwikker (naar NBA?) van de ongeveer veertig Neder landse collegegangers op het hoogste niveau gaat spelen. UtrechtHet mannenteam van de Utrechtse basket balclub Prisma College speelt volgend seizoen in de eredivisie. De ploeg werd dit jaar kampioen in de pro motiedivisie, maar door gebrek aan geldschieters zat een daadwerkelijke promotie er niet in. De gemeente Utrecht heeft zich nu echter garant gesteld voor een bedrag van 60.000 gulden. Ook gaat de gemeente proberen te bemiddelen tus sen club en potentiële sponsors. Inmiddels heeft Prisma College zich officieel voor de eredivisie aan gemeld by de basketbalbond. Het is nu de enige ver eniging in Nederland die bij de vrouwen en mannen, zowel senioren als junioren, in alle hoogste divisies is vertegenwoordigd. Op 30-jarige leeftijd is voormalig basketbalintema- tional Margreet Visscher in haar woonplaats Haaks bergen overleden. Zij was ai geruime tijd ernstig ziek. Visscher speelde 55 keer voor het Nederlands team. Naast diverse clubs in Nederland speelde ze ook een seizoen voor El Almendro in Madrid. Met To nego uit Haaksbergen veroverde Visscher drie keer d® Nederlandse titel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3