28 Thriller in Rozenburg krijgt vervolg Trainer Roylvan Gïirp bijTJVG de laan uitgesfia Honkballers Schiedam hebben zwaar weekeinde tegen Holy Softbalsters halen nat pak in Amersfoort Gouden wissels houden Cion in de race voor promotie naar de tweede klasse Excelsior M pakt toch nog een prijsje Slechte Pinksteren voor cricketers Hermes DVS Zwemster Renee Snoek voor derde keer naar EJK Prestatielopen bij AV Fortuna Berusting by Rozenburg nu degradatie een feit is Rotterdams Dagblad Dinsdag 20 mei 1997 Amersfoort De druiven waren zuur, Eerste Pinksterdag in Amersfoort En niet ten onrechte, want in de softbaUerij lijkt er or ganisatorisch toch sprake van een lichte anarchie. Schiedam verloor op sportpark Dorrestein met 5-0 van Quick, maar niet nadat de re gen spelbreker werd en verder spelen vanaf de vierde inning ei genlijk onmogelijk maakte. Op dat moment was de stand nog in evenwicht (0-0) en de arbitrage, die toch al niet in een glanzende vorm stak, wilde het toch nog even aanzien. Met schadelijke ge volgen voor Schiedam, want in de gelijkmakende vijfde slagbeurt 'knalden' in het gladde buiten- veld Monique Deuze en Pauline van Leeuwen, in de jacht op een diep geslagen bal, op elkaar. Mo nique Deuze kwam met de schrik vrij, Pauline van Leeuwen liep ge kneusde ribben op. In elk geval kon Quick op die situatie drie punten scoren. Omdat de scheids rechters nog altijd niet van staken wilde weten, werden vervolgens nog drie punten aan het Amers- foortse totaal toegevoegd voordat Schiedam-pitcher Esther van de Berg de derde 'nul' liet aanteke nen. Einde vijfde inning en toen vond de arbitrage het ineens on verantwoord om verder te spelen. Discussies De situatie lokte na afloop heftige discussies uit De regel is dat een softbalwedstrijd, onderbroken door weersomstandigheden, na vijf volledige innings rechtsgel dig is. Maar softbalduels duren ze ven innings. Met de invoering van enkele wedstrijden in deze com petitie kwamen ook 'negen in- nings-wedstrijden op het pro gramma, zonder dat de reglemen tering daarvoor degelijk werd aangepast Navraag bij de compe titieleider leerde Schiedam echter dat voor alle situaties waarin een wedstrijd voortijdig beëindigd kan worden, dan de volledige ze ven inningsregel geldt, behalve voor plotseling onstane weersom standigheden. Zodoende kon de wedstrijd voor Quick, na vijf in nings, gewonnen verklaard wor den, want de regen Weef nog lang spelbreker in Amersfoort. In Heiloo werd gistermiddag de inhaalwedstrijd tegen Double Stars gespeeld. De ploeg van coach Leo Buiteman was ook in de 'tweede' wedstrijd veel te sterk en won met 0-5. Voor de Schiedamse punten zorgden Va nessa van Duuren en Gyselle kor- pel (in de eerste inning) op een be slissende honkslag van Martine Zoetmulder. In de zesde inning vergrootten Martine Zoetmulder, Esther van Baarle en Monique Deuze de voorsprong tot 0-5. Door Erwin van der Lee Rozenburg De droom van Cion het tweedeklasseschap is nog altijd springlevend dankzij een thriller in Rozenburg. Bij het promotieduel tegen Zuidland, dat na 120 minuten ein digde in een gelijkspel (44), kwam alleen het in groten getale aanwezige publiek als winnaar uit de bus. Zodoende staan beide ploegen zaterdag weer tegenover elkaar op het complex van Rozenburg. Twee weken geleden keek Cees Goudswaard al vooruit naar het cruciale duel. Cions oefenmeester wist toen al dat zowel eerste kee per Eric Faassen als zijn vervan ger Jan Buijs afwezig zou zijn. Marcel van der Pluijm, normaliter onder de lat bij het vierde, moest noodgedwongen in de belangrijk ste wedstrijd van het seizoen en wellicht in de historie van Cion, aan de bak. En uitgerekend hij hield de promotiekansen van Cion met een aantal schitterende reddingen in eigen hand. Het stel de Cees Goudswaard direct voor een volgend probleem al wilde hij daar nog niet aan denken. Want alleen al op basis van de wedstrijd tegen Zuidland verdient Marcel van der Pluijm volgende week Cion had zoals gewoonlijk een droomstar! Binnen drie minuten lag de 1-0 al in het net Zee Baltaci won het kopduel bij de tweede paal en legde de bal panklaar voor Sander Spanjersberg. Via Marcel van Meurs werkte de spits het leer tegen de touwen. Cion kon zich vervolgens beperken tot de coun ter maar leek al een voorgevoel te hebben dat het wel eens een lange middag zou kunnen worden. San- der Spanjersberg en Pieter Broe- re moesten telkens opboksen te gen een overmacht aan verdedi gers omdat de aansluiting van achteruit ontbrak. Cion leek het onheil over zich af te roepen maar bleef, mede dankzij doelman Mar cel van der Pluijm die een knal van Dennis Kunst onschadelijk maakte, overeind. Pas in de twee de helft ontpopte het duel zich tot een promotiewedstrijd met kan sen, emoties en veel doelpunten. Goud waard Arie van Sintmaartensdijk kopte een verlengde vrije trap schitte rend in de kruising: 1-1. Tien mi nuten later slalomde de spits langs drie Cion-spelers en werd hij uiteindelijk op randje zestien 'gepakt' door Edwin Schrijvers hof. Jaap Kweekei pegelde de vrije trap door de muur naar 1-2. Ongelukkig uitverdedigen van Dennis Sterk leek Cion de nek slag te geven. Dennis Kunst had geen medelijden en schoot de 3-1 binnen. Niemand gaf op dat mo ment een cent voor de kansen van Cion. Maar de wissels van Cees Goudswaard waren goud waard. Johan van Toom stookte het vuurtje op en zorgde met een hak- balletje voor de aansluitingstref fer. Zuidland wankelde. En toen Kees Bevaart na een botsing met Michel Verschoor met een bloe dende hoofdwond het veld moest verlaten, was de organisatie ach terin weg. Daar kon John van Spronsen, koud een minuut in het veld, van profiteren. Hij knalde een verkeerd op de Zuidland- doelman teruggekopte bal tegen het garen: 3-3. Na die gelijkmaker bereikte de spanning het toppunt. Zuidlander Jan Kweekei teisterde paal en John van Spronsen schoot in han den van de doelma,*, zodat een verlenging noodzakelijk was. Daarin was de eerste kans voor Cion meteen raak door een doel punt van Sander Spanjersberg. Marcel van der Pluijm tikte ver volgens stijlvol een kopbal uit het doel, bleef daarna op een schuiver van Jan Kweekei het antwoord schuldig (44) en werkte later nog een schot van Edwin de Heer uit de kruising. André den Braban der kopte in de slotfase een hoek schop van de lijn en in de aller laatste minuut had Sander Span jersberg zich onsterfelijk kunnen maken, maar hij mikte in het zij net. Cion-Zuidiand 4-4 n.v, (l-ö), 2. Sander Spanjersberg 1-0 47 Ane van Smtmaar- tensóijk M. 55 JaapKweekel 1-2 68 Den- nis Kunsl 1-3 71. Johan van Toom 2-3.78. John van Spronsen 3-3. 98. Sander Span- Maassluis Hoofdklasser Ex celsior Maassluis heeft de gele genheid om de zegereeks van de afgelopen weken te besluiten met een periodetitel, onbenut gelaten. De in de tweede helft van de com petitie zo succesvolle ploeg van trainer Mark Nijssen leverde aan de Lavendelstraat een wanpresta tie door van het gedegradeerde DTS'35 met 3-1 klop te krijgen. Nu was Excelsior Maassluis van uit de onderste regionen opge klommen naar een plekje in de top, dus kunnen de tricolores te vreden terugblikken op het sei zoen. Maar er had zelfs nog een mooie prijs uitgepakt kunnen worden: een periodetiel die recht zou geven op deelname aan de kwalificatiewedstrijden voor de Amstel Cup. Dat feest ging dus niet door. De 'periode' ging naar Zwart Wit'28, maar toch viel Tvfaassliiis' in de prijzen. De trico lores pakten de 'Fair Play Cup'. „En dat," zo sprak 'regelateur' Piet de Koeijer,„is toch leuk mee genomen voor een ploeg die niet degradeert. We hebben nog 37 punten vergaard, dus al met ai hebben we zeker geen slecht sei zoen gedraaid." Bij de rust keek Excelsior tegen een 1-0 achterstand aan en nadat Raymond Frehé en Dennis Dek ker de mogelijkheden om op gelij ke hoogte en zelfs op voorsprong te komen om zeep hadden gehol pen, verdubbelde de degradant de score. De dit seizoen sterk kee pende Rob Graumeijer liet de bal los en moest op de rebound het antwoord schuldig blijven. Door een opeenstapeling van de fensieve fouten werd het zelfs 0-3, waarna Dennis Dekker de eer nog redde 'Maassluis' werd na de tweede tegentreffer nog een dui delijke strafschop onthouden. Ro bert Visser werd weggetrokken toen hij in het strafschopgebied wilde uithalen, maar de arbiter wilde van geen pingel weten. Timo Wiegmann liep door een overtreding in het vijandelijke strafschopgebied nog tegen een onnodige gele kaart aan. Door Nick van der Sluis ScfifedanvVIaardingen Van een duel was eigenlijk geen sprake, van een krachtmeting al even min. Een onvervalste streekderby viel de ontmoeting tussen Schiedam en Holy ook al niet te noemen. En de competitieleider van de honkbalbond had het nog wel zo goed voor met de liefheb bers uit het Waterweggebied: een 'dubbel' tussen Schiedam en Ho ly. De eerste wedstrijd, zaterdag avond onder unieke weersom standigheden, werd een kat en muis-spelletje met als onverwach te bijzonderheid dat Vlaardingen Holy de muis Schiedam negen in nings opjaagde en uiteindelijk heel verdiend met 0-9 op Harga won. Maandag, nam Schiedam in Vlaardingen, zij het heel moei zaam (pas in de verlenging), re vanche en won met 34, Het beeld moet Schiedam nog lang in het geheugen gegrift blij ven: de negende en gelijkmaken de slagbeurt en een laatste wan hoopspoging van Schiedam om in elk geval die hatelijke 'nul' van het scorebord te slaan. Op de heu vel de ongenaakbare Holy-pitcher Stefan Droog. Casper van de Toor en Robert Meijers waren al ge sneuveld, in het slagperk voor Schiedam Douglas Juenke. De jeugdige Droog stond daar dood kalm, Juenke gespannen. De eer ste bal was al meteen raak. De Amerikaan raakte hem vol op de knuppel, de bal ging hoog maar helaas recht omhoog. Stefan Droog zag het vanuit zijn oog hoek. En nog voor de bal het hoog ste punt had bereikt en eerste honkman Steve Naarden de bal gevangen had, stond hij al met zijn armen juichend omhoog. Lut tele seconden later was de feestroes in het Vlaardingse kamp, alsof er een kampioen schap was behaald, en kwam te vens een einde aan de martelgang voor de Schiedamse honkbalfor matie. De jeugd van coach Douglas Juen ke had op twee fronten de neder laag moeten incasseren: in het slagperk en op de heuvel. Het pitcherduel viel duidelijk m het voordeel van de Vlaardinger Ste fan Droog uit, diezelfde speler was uitermate actief bij veldacties en imponeerde bovendien in het slagperk. Schiedam daarentegen had, eer de wedstrijd drie innings oud was, al drie werpers op de heuvel nodig. Openingspitcher Leslie Gerkema hield goed een in ning stand, maar kreeg geefrpun ten tegen. Broer David Gerkema zag vervolgens in amper twee in nings de honksiagen (5 totaal) Iangsvliegen en Holy naar een 0-5 voorsprong weglopen. De derde pitcher, Douglas Juenke zelf, maakte vervolgens de wedstrijd (bijna zes innings) af, maar kon de Vlaardingse slagploeg ook niet af stoppen. Stefan Droog, gesteund door een zeer attent spelend veld, had daarentegen geen moeite met de Schiedamse aanval zodat de eer ste Vlaardingse zege na drie ne derlagen op ry in deze competitie een feit was. Opmerkelijke uit spraken van de coaches na afloop. John van Westrenen van Holy: „Wij hebben voor de return van Tweede Pinksterdag nog drie fris se werpers, zij hebben vandaag al hun pitchers in de strijd moeten gooien en hebben dus een pro bleem." Douglas Juenke, met een schuin oog naar de feestende Vlaardingse ploeg: „Het lijkt wel of ze kampioen zijn geworden, maar ze staan nog gewoon onder aan de ranglijst" De return aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen leverde een geheel andere wedstrijd. Nu waren beide ploegen duidelijk aan elkaar ge waagd en viel de beslissing pas in de verlenging. In de elfde inning om precies te zijn. Toen scoorde, op een honkslag van Casper van de Toom, Edwin Nieuwstraten het winnende punt Eerder in de wedstrijd had de Schiedammer Johan Korpel, met een fraaie home run, zijn ploeg weer op de rails gezet. SCHIEDAM06Ö 600 000- 0-4-2 HOLY^.032 110 200» 9- 11-3 Schiedam; Leslie Gerkema (1 inn. 41} (H- 2, David Gerkema (1 inn. +6)0-1-5, Doudas Juenke (6 inn.) 6-54-1. Vlaardingen: Ste fan Droog 4-0-4-3. HOLY~..OO0 200 100» 3- 6-1 SCHIEDAM000 002 100» 4- 104 Vlaardingen: Danny Rossom 44-10. Schiedam; David Gerkema (7 inn.) 4-7-5-2, Douglas Juenke(4) 6-1-0-1. Door Saarier Sonnemans SctiSedantVoortWfï Handtel- trainerRoywra&ap.dienahet' seldsefcoen iet UVG zou verruiten 'voOTteredtyisiemist Hellas, is nu al nfet meer actief bij het eerste vrouwenteam. Het bestuur van de dit jaar, jubilerende Harga-' dub heeft de 52-jarige oefea- meesterdelaanuitgestuund. Reder-san de breub is het nade- - rende vertrek van de speelsters Ines Veigas. en Nicole van Holes. Ze verlaten de eerste divisionist -om Set eveneens bij Hellas te gaan proberen. _yan_&npjwotdt verweten het iweeusa re namen geronseio maar de oefenmeester uit Voor- burg bestrijdt dat ten stelligste en beticht de-dub!eiding zelfs van onbehoorlijk bestuur. ,.ïk heb Ines en Nicole helemaal niet gevraagd met mij mee naar Hellas te gaan," kan %n Gurp, dietwee jaar gdeden bij UVG aan de slag ging, per bevatten. „Hetiniti. j. tr. een emotionedenBime^ife-is-«'.&ttes«etii)issdüen op aëbs^ïtin^ns heeft das niet gesihflttjals" trainer. Hetteiaoeteab^innéti^heeöaêïdf trMemiiSis wd-S '-=~lSlls^genomeh;patsfldtfïfipa!ar zg wit.vj ^IrèsoofcZerÉkthiitansi'JJJmèt^rust wtedaa, viae3«rdïiniTOisïieiemr.Bt..i^JJ«t^Wï#^tdde|iTt4&j>ufct-?ett?hstaurvaa0Wïi8o«t'besef7 Mrtme gebeld. data» betermet met èaflj^tïen;proberen.'l6t^ die meidengroep en de-tegen gaan. Nee, het juiste .verhaal door mensen die nooit met mij hebben gesproken tamelijk int z'n verband gerukt Dus de reden waarom ik op non-actief ben ge steld is volkomen belachelijk. Ik heb hele; fijne jaren gehad bjj UVG, daarom begrijp ik niet dat het bestuur zoiets doet" Vorig weekeinde is het tussen Van Gurjo en diens assistent Max Tukker, dieha netverirek van de hoofdtrainer de touwtjes in han den zou krijgen bij de dub die fu seert met HVC, tot een aanvaring gekomen. De zaak escaleerde en het toernooi in Heerenveen dat gepland stond, werd door het be stuur afgeblazen. Van Gurp zegt er het volgende over, „Tukker is standers in het toernooi duperen doe je toch niet? Bovendien gooi je zo ook de clubnaam te grabbel. Nee, bepaalde bestuursleden zijn behoorlek hun boekje te buiten gegaan door dat toernooi te laten schieten. Dat is het amateurisme ten top." Achterbaks Van Gurp zegt mèole van Boles - en Ines Veigas niets beloofd te hebben, maar wel ziet hij moge lijkheden in de getalenteerde handbalsters, „Nicole is pas twin tig. Ze is onder mijn hoede enorm gegroeid en.als dat zich doorzet bij Hellas kan ze een goede toe komst tegemoet gaan. Ondanks Maar goed; ik ben" Volgens dé - mensen achterbaks en ik heb ge ronseld. Joh, ik heb zelfs niet eens mijn verhaal mogen doen. Toen Connie Schlarmann mij belde, reageerde ze op verhalen die ze van anderen had gehoord. Ik heb gezegd dat als ze mijn ver haal niet wilde horen, ze beter ge lijk kon neerleggen. Nee, wat zij doet is echt niet het juist bestu ren van een verenigingT- „Roy," reageert voorzitter Con nie Schlarmann, „heeft zich niet fair opgesteld tegenover het be stuur en hij is ook verantwoorde lijk voor de ontstane situatie. Hij heeft de speelsters misschien niet gevraagd, maar hij heeft ze wel een vigje voorgehouden. Ove- teresse had, maariti ter stond in de Haagse Courant dat hij zo goed als rond was met. die dub. Hij weet heel, goed dat die twee, meiden graag naar,de eredivisie willen, maar telkens zei hij dat ze er nog nietrijp voor waren. Nu hij weet wie er weg gaan bh Hellas en wie hij erbij moet hebben, komen ze er ineens wel voor in aanmerking. Nee, Roy heeft de dub In de wssn ge-11 laten te zullen blijven. Overigens hebben we afgezegd voor het toernooi omdat we niet bij mach te waren om op korte termijn be geleiding te regelen en we het on verantwoordelijk vonden het team, dat nog uit zes meiden be stond, alleen op pad testoren" Zek Baftaci (links) 'praat' nog wat na met de Arie van Sintmaar tensdijk die door hem op het randje van de 'zestien' is neergehaald. Het leverde de Vlaardin- gers een gele kaart op. Foto fax jersberg4-3.105 Jan Kwtekel 44. Bljioa* derheden: Arbiter Joop Wijnholds gar geel aan Zee Ballaci en André den Brabander van Cion Cion; Van der Plwjm. Van Zelm (100. Spronk), Den Brabander, Sterk, Verschoor. Baltaci, Broere, Spanjersberg, Den Hoedt (78. Van Spronsen), Vuyk. Schrijvershof (66. Van Toom), ZuidUnd: Van Meurs, Kees Van Sintmaartensdyk, Kees Bevaart (75. De Heer), Arte Bevaart, Jaap Kweekei, Zwaan s, Pronk (85 Molengraaf), Van der Wal (ll4. Lodder). Kunst, Ane van Sint maartensdijk, Jan KweckeL 'Uit als een huls'. Hoewel de Vlaardin ger nog een duik richting het tweede honk waagt, maakt het Schiedamse veld een ein de aan het op treden van een van de Tarmond- broertjes. Foto potwMolkeobow Door Sander Sonnemans Den Haag/Schiedam Hermes DVS moet voorlopig tot komend weekeinde genoegen nemen met een no tering in het rechterrijtje van de ranglijst. De Schiedamse hoofdklasser verloor in het 'dubbele' pinksterweekeinde beide duels. Zondag was gast heer HCC in het wegens de slechte weersomstandig heden tot 42 overs gereduceerde duel de sterkste. De Hagenaars zegevierden met vier wickets. Gisteren ging Hermes DVS op Harga nagenoeg kansloos ten ondei tegen VCC dat met negen wickets verschil de winsx mee naar huis nam. Toeschouwers die gisterochtend rond half twaalf naar sportpark Harga kwamen, konden hun ogen nauwelijks gebven. Het electronische scorebord meldde een tussenstand van 3 voor 3 en toen zaten de gastheren Jasper Beijer (l; gevangen achter het wicket door Luuk de Leede op bowlen van Tim de Leede), Michael van der Gaag (I; bowled Mike Vroom) en Henk Kornet (duck: bowled Tim de Leede) al aan de kant De drie Hermes-lieden volg den elkaar in een rap tempo en ook Nick Statham (3), Hoger Bradley (6: caught behind) en John Verwejj (8, gevangen) waren geen lang leven beschoren. Het was dat Gavin McRae en Lou Borram een redelijk antwoord op de Voorburgse aanval hadden, anders had de thee waarschijnlijk niet eens meer gezet hoe ven worden. Broertjes McRae strandde tenslotte op 44 runs en ook werd het slachtoffer van de broertjes De Leede. Oranje-cap tain Tim de Leede (3/15/11) bowlde, broer Luuk zei 'dankjewel' acher het wicket. Borrani ging met 38 runs achter zijn naam run out en verder dan 148 runs kwamen de Schiedammers niet. Het kostte VCC slechts één wicket om de winst in huis te halen. Ah med 'Zoeffie' Zulfiqar was de grote man in de Voor burgse formatie. Hij slaagde er net niet in om een century in de boeken te laten noteren en bleef met 99 not out. Wel werd de donkere batsman op 66 nog door Michael van der Gaag (spelend in plaats van Emest van Giezen) gemist in het verre veld, maar toen viel er al niets meer uit te richten tegen VCC. Tim de Leede (16; gevangen Lou Borrani) moest zich nog wel gewonnen geven en Mare Nota bleef met 15 runs on geslagen. Bowler John Verweij had het nog het zwaarst te verduren. Hij nam weliswaar het enige wicket, maar moest daar wel 52 runs voor incasseren. Zondag was Verweij (2/30/11) succesvoller met de bal, maar ook hij kon Hermes tegen HCC niet aan de winst helpen. Het eerst battende Hermes had in Schiedammer Jasper Beijer (23), Roger Bradley (31), Nick Statham (22) en Lou Borrani (33 not out) de meest productieve bastmen en zette in de ingekorte wedstrijd (42 overs) een totaal van 163 (voor 7) runs neer. HCC startte met het bat vervolgens iets minder, maar Sweder Blaisse (29; gevangen Verweij op bow len Borrani), Hans Peter van Arkel (39 not out), Bald win Poolman (45; gevangen Van Giezen op bowlen Bradley) stuurden hun ploeg naar de overwinning. Vlaardingen Renee Snoek van VZC heeft zich ge kwalificeerd voor de Europese jeugdkampioenschap pen die van de zomer in Glasgow worden gehouden. De 16-jarige scholiere kwam in Charleroi op de vier honderd meter vrije slag tot een tijd van 4.28.8 minu ten. Datwas ruim voldoende om aan de eis voor deel name aan de EJK te voldoen. Het is voor de derde achtereenvolgende maal dat Re nee Snoek deelneemt aan het EJK Doordat de we- reldzwembond (FINA) de leeftijdsgrens voor junio ren met een jaar heeft opgetrokken, had de KNZB de limiettijden behoorlijk scherper gesteld. Tijdens het NK in Eindhoven wordt van de Vlaardingse zwem ster verwacht dat zij vormbehoud toont Vlaardingen Grenzen verleggen. Dat is wat veel hardlopers nastreven. Atletiekvereniging Fortuna helpt de atleten daar woensdagavond 21 mei een handje bij, want naast de inmiddels al bekende af standen van twee en vijf kilometer kan nu ook geko zen worden voor tien Engelse mijlen Zoals gebruikelijk is de start op het complex aan de Vlaardingse Manixlaan. Het startschot voor alle af standen klinkt om 19.15 uur. Vanaf 18.30 uur kan men zich raison van drie gulden voor de presta tieloop inschrijven. Hulzen De koppies hingen triest naar beneden bij de spelers van Rozenburg, nadat zij op de hoogte wa ren gebracht van de verrassende 2-1 overwinning van degradatieconcurrent Volendam op IJsselmeer- vogels. Het 1-1 gelijkspel tegen Huizen was voor het elftal van Francis Janse te weinig. De zo gevreesde degradatie uit de hoofdklasse B was een feit. Na tien jaar onafgebroken op het hoogste amateumiveau te zijn uitgekomen, is het nu over. Met het uit de laan sturen van de door de spelers op handen gedragen trainer Wim Schwillens heeft het bestuur van Rozen burg het onheil over zichzelf afgeroepen. Sindsdien is het gaan rommelen bij Rozenburg. De nasleep van de affaire-Van Eek, die Schwillens zyn kop koste, bleef maar voortduren. Er werd meer ge praat dan gevoetbald op sportpark West. De ene na de andere speler haakte teleurgesteld af: Roy van Duppen, Jean-Paul Martinet en op het laatste mo ment ook nog spits Glenn Brown. „Zo'n kloteseizoen als bij Rozenburg heb ik nog nooit meegemaakt," sprak Jos van Eek, die wegens een liesblessure niet speelde.Als het ene probleem was opgelost deed het andere zich weer voor. Door blessures zat ik zelf ook niet lekker in mijn vel, maar toon je je goede wil alles te geven om toch niet te degraderen. Van Eek is één van de velen die Rozenburg gaat verlaten. „Mijn vriendin woont in Den Bosch en ik werk in Rotter dam, dus lijkt het me logisch dat ik tussen die twee steden ga voetballen." „Ik kan niemand iets verwijten, er is hard gewerkt." vond Francis Janse zaterdag, „Maar we hadden de voorsprong moeten koesteren en zuinig moeten zijn in de opbouw. Oké het heeft kennelijk niet zo mogen zijn. Nu is het zaak om volgend seizoen met een jon ge en strijdlustige groep te gaan bouwen aan een nieuw elftal." Bij Rozenburg werd Dennis Sala zater dag gepasseerd. Mikos Gouka ontbrak wegens een schorsing.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4