En toch Iaat RKWIK de champagne vloeien SMC op drempel van hoofdklasse Toernooi Mahorokan in Hoekstee krijgt plaats op judokalender Stunt DRGS, HSC gaat door Cion-Fortuna weer uitgesteld Excelsior'20: werkgroep gaat toch aan de slag Eindrapportage nieuw sportpark Trainer Ger Mulder: 'We hebben meer bereikt dan we hebben durven dromen' Eus Klerks staat nier af aan zus Personele problemen en nederlaag voor Excelsior Simonshaven is klaar voor bezoek van HSC Sparta pakt koppositie na dubbele pinksterwinst Rotterdams Dagblad Dinsdag i'U mei 19 av Rotterdam HSC-tramer Arwin Vcrbargh was er de afgelopen week na het naeom petitieduel te gen DEGS niet gerust op. Na de 1- 1 in Vlaardïngen tegen Jai Hind en de 1-0 winst dinsdag in Schiedam op DRGS. zou Jai Hmd zaterdag aan een overwinning met meer dan één doelpunt ver schil genoeg hebben om door te stomen naar de promotiewedstrij den. DRGS. de fusieclub die al was uitgeschakeld, voelde er ken- neluk weinig voor ook maar iets cadeau te doen en zorgde met een 4-2 overwinning voor een regel rechtestunt. Blijdschap bij Arwin Verburgh en zijn mannen, die het cr.ciale duel volgden, want niet Jai Hmd, maar de zaterdagtak van HSC gaat door naar de laatste serie wedstrijden voor promotie naar de vierde klasse. ..Er bestaat dus toch nog zoiets als gerechtigdheid," reageerde Ver burgh. Daarmee doelde de oefen- meester op het kunstje dat Jai Hind naar zijn zeggen in het duel tegen HSC had geflikt. Verburgh was ervan overtuigd dat de ploeg een aantal spelers van de zondag- tak had opgesteld. Zaterdag, toen enkele spelers van Jai Hind tij dens de warming-up Verburgh tussen het publiek onfcwaardden, doken ze de kleedkamer m en kwamen er al voor de wedstrijd weer in hun burgerkloffie weer uit. Vervolgens kreeg de Rotter damse ploeg na de gelijke rust stand (1-1) met 4-2 een behoorlijk pak slaag. Drie van de vier Schiedamse treffers werden ge produceerd door Jean-Paul Meijer die er twee vanaf elf meter in het doel jaste. Nummertje vier werd gescoord door Mario Mosteiro. HSC moet het nu uitvechten met SPV81 (Polsbroek) en Simonsha- ven. De Vlaardingers beginnen komende zaterdag thuis tegen SPV81dat al met 6-3 heeft verlo ren van Simonshaven. De zater dag erop (31 mei) gaat HSC naar Simonshaven. Vlaardingen Met nog twee pou- lewedstnjden voor de boeg nadert het Vlaardings voetbalkampioen schap de ontknoping. In het pro gramma voor deze week is echter een wijziging opgetreden. Het duel Cion-Fortuna, dat eerder ook al werd verschoven en vanavond zou worden gespeeld, is verplaatst naar dinsdag 27 mei. Zwaluwen- HSC(za) gaat vanavond wél ge woon door (18.45 uur), Cion heeft uitstel aangevraagd omdat de ploeg komende zater dag opnieuw tegen Zuidland moet aantreden voor promotie naar de tweede klasse aangezien dc eerste ontmoeting onbeslist eindigde. Door HSC-zaterdag, dat ook nog in promotiestrijd is ver wikkeld, is geen verzoek om uit stel bij de organisatie ingediend. Schiedam Nadat de onlangs in het leven geroepen werkgroep van Excelsior'20 eerst niet in stemde met de opdracht, is die na de discussie-avond op Thurlede dan toch aan het werk gegaan. Kort en bondig komt het er op neer dat de werkgroep het voet balbeleidsplan, al jaren stof voor de nodige discussies, gaat aanpas sen en op zoek gaat naar een be stuur dat 'daar bij past'. De werkgroep bestaat uit Henk van Deventer, Wim Schewe, Rob de Leede, Erik Dulfer en Jos We ber. In eerste instantie was hun opdracht op zoek te gaan naar een hoofdbestuur dat in tegenstelling tot het huidige bestuur wél een breed vertrouwen kan krijgen van de vereniging. Vervolgens zouden er met alle geledingen binnen de club gesprekken gevoerd moeten gaan voeren om inzicht te krijgen in de koers die gevaren moet wor den. Nu is het zo dat eerst het voetbalbeleidsplan, dat Ex celsior'20 de weg zou moeten wij zen naar een hoger niveau, wordt aangepast. Onder de leden gaat een enquête worden gehouden om uit te zoeken welke kant ze met hun vereniging op willen. Vlaardingen De eindrapportage van de werkgroepen voor het mul tifunctionele sportpark in de Broekpolder is uitgesteld. Reden is het feit dat drie pré-indelings- plannen voor het sportpark niet voor 26 mei klaar zullen zijn. De slotbijeenkomst van de werk groepen is nu gepland op maan dag 16 juni (20,00 uur) in het Shell sportpark, zodat de presentie van de eindrapporten en het ontvou wen van de prè-indelingsplannen kan blijven samenvallen. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Het was een vTeemd gezicht. RKWIK had op het gezellig volgepakte eigen complex een flink pak slaag gekre gen van het iets geslepener EDS en toch liet trainer Ger Mul der na afloop van het nacompetitieduel op het veld de cham pagne, die ter gelegenheid van het bijna niet te missen succes had moete;. knallen, rondgaan bij zijn spelers. Zittend op een krat bier verwerkte de oefenmeester de teleurstelling. Een te leurstelling die te wijten was aan de totaal verkeerde instel ling waarmee zijn volgelingen aan het karwei waren begon nen. RKWIK had na de 2-1 winst van zaterdagavond in Rotter dam de beste uitgangspositie. Maar EDS scoorde er lustig op los. Dag 'WIK', weg promotie naar de derde klasse. Vlaardingen „Dit is een mooie afsluiting." EDS'er Eus Klerks kon zijn geluk gister middag niet op. De Schiedam mer die zaterdag op eigen ter rein wegens een slaande bewe ging met rood van het veld moest mist het promotieduel omdat hy in het ziekenhuis vertoeft. Klerks staat een nier af aan zijn zus en werd gister avond opgenomen. Vanoch tend is de operatie uitgevoerd. De gewonnen nacompetitie vieren met de nodige versna peringen zat er voor de donke re voetballer niet in. Klerks moest nuchter zijn toen hij zich meldde in het Sehieland- ziekenhuis. Zaterdagavond nuttigde de donkere aanvaller, gisteren een van de uitblinkers bij EDS, nog wel een shoar- maatje. En toen beloofde hfj al dat het Eerste Pinksterdag zijn dag zou worden. „En het is mijn wedstrijd geworden ook," grinnikte KJerks na de zege in Vlaardingen. Dit is echt mooi Dat ik de belangrijkste wed strijd mis, weegt niet op tegen dat wat ik voor mijn 2us doe. Ja, ik ga met een lekker gevoel het ziekenhuis in." „De instelling was niet zo als afge lopen zaterdag," blikte Mulder even kort terug op de twee hecti sche wedstrijden. Eigen schuld dus. Je voelt het voor de wedstrijd al aan, maar jc kan er geen andere draai meer aan geven. En ja, het doet verschrikkelijk pijn als je daardoor verliest. Maar we heb ben het hier niet verloren, we heb ben het vorige week zondag tegen VOC al verloren. Aan de andere kant hebben we dit seizoen meer bereikt dan we hebben durven dromen. Er is hier een vrienden- ploeg ontstaan en als ik daar deel van uit mag maken is dat natuur lijk prachtig. Vandaar die cham pagne." Lang getreurd zal er door het be stuur van RKWIK waarschijnlijk ook niet worden. „Liever nog een seizoen bovenin de vierde klasse dan onderin bungelen in de derde klasse," liet secretaris Rob Verwa ter zich gisteren tijdens de rust ontvallen. En voorzitter Gerard Poldervaart (44) beaamde dat „Op bestuurlijk gebied zijn we vrij nuchter. Voor de jongens en de begeleiding zouden we het ge weldig vinden als er een promotie kon worden gevierd. Maar als je in de derde klasse tegen degradatie zou moeten knokken, worden de spelers zenuwachtig en sluipt er onrust in de vereniging. Het zou leuk zijn als de ploeg het had ge haald, maar het was absoluut geen pure noodzaak." Poldervaart is pas één jaar voor- Toen RKWIK nog iets te vieren had. Zaterdag konden de Vlaardingers twee treffers bejubelen. Gis teren kreeg "WIK' er vijf om de oren. Foto Peter Molkenboer zitter van de Vlaardingse familie club („Er zitten hier familierela ties in elkaar verweven waar ik soms nog van sta te kijken."). Hoewel hij het er prima naar zijn zin heeft, ergerde hij zich in het begin van zijn functioneren wel eens aan de wijze waarop spelers en begeleiders 2ich manifesteer den ten opzichte van de scheids rechter. „Ik heb daar regelmatig iets over gepubliceerd in het club blad en dat werd mij niet altijd in dank afgenomen. Het gedrag is een stuk vooruit gegaan en daar mag gerust een compliment voor worden gegeven." Het is maar goed dat Poldervaart geen voorzitter van EDS is, want dan zou hij onherroepelijk in de clinch liggen met trainer René Wolterman. Wolterman verklaar de gistermiddag dat EDS de titel had verspeeld doordat zijn spelers in de provocaties van de tegen stander trappen. „Op die manier zijn we te vaak tegen onnodige ge le en rode kaarten gelopen." Maar ais er één was die vooral zaterdag avond de boel zat op te hitsen, was hij het wel. Indirect was daar het rood voor Eus Klerks het gevolg van. De eerlijkheid gebiedt wel te zeggen dat zijn ploeg gisteren dui delijk de betere en slimste was. En RKWIK? Dat gaat volgend sei zoen weer vrolijk aan de slag voor een nieuw succesjaar. „Als je bo venin l eedraait, komen er van zelf meer mensen kijken en dat is weer goed voor de kantine-omzet natuurlijk," aldus Poldervaart, „RKWIK kent normaliter een ge ring verloop, maar ik begrijp dat er nu een aantal spelers komt. Vraag me geen namen, die weet ik niet. Hoewel 'WIK' een familie club is, is de aanwas van buitenaf toch belangrijk. Nieuw bloed is af en toe nodig om het voortbestaan van de club te waarborgen. Want alleen met de kinderen en klein kinderen van de huidige leden redden we het niet." De gebroeders Thomas en PeterCousins 'sparrend' met elkaar. DetweeEngelsedeelnemers won nen In Hoek van Holland in hun klassen, respectievelijk tot 71 kg en tot 78 kg. Foto peter Molkenboer Door Bas van den Berg Hoek van Hofland Het experi ment meteen internationaal toer nooi voor toekomstige topjudo ka's in Hoek van Holland mag als geslaagd worden beschouwd. Vol gens het organiserende Mahoro kan, dat zelf tien van de 87 deelne mende judoka's van twaalf tot achttien jaar op de mat bracht in De Hoekstee, is het na het eerste toernooi al zeker dat het evene ment een vaste plaats op de natio nale judokalender gaat krijgen. Het toernooi kreeg een extra di mensie door de deelname van de Engelse en Finse nationale jeugd- selectie. De judobond vond het initiatief van Mahorokan zo be langwekkend, dat de judoka's zich ook konden kwalificeren voor de Jeugd Olympische Dagen in juni in Portugal. Door al deze toegevoegde ingrediënten liepen de organisatoren met glimmende gezichten rond. Behalve de oud- Olympische judoka's Rob Henne- veld, Chantal Han, Antony Wurth en bondscoach Theo Meijer, was daar ook Cinty Sneevliet. De 23- jarige judoka uit Hoek van Hol land eindigde vorige week nog als vijfde op het EK in Oostende. Ver der werd het toernooi geleid door circa veertig vrijwilligers en niet te vergeten Koos Henneveld zelf. Dit jaar neemt hij na veertig jaar afscheid van zijn sportinstituut, maar Koos kennende zal het een afscheid met pijn zijn. Tijdens het toernooi gaf hy neg volop aanwij- zïgingen en reikte hij na afloop de zeven kolossale bekers aan de winnaars uit. Het initiatief is uitgegaan van de stichting Mahorokan Sport Sup port. Naast het jaarlijkse Survival, de Jeugdjudo-vierdaagse, het Hoekstee toernooi, het kersttoer nooi en de OBL-competitie, vond de stichting de tijd rijp voor een internationaal toernooi. Voorzit ter Huib Paalvast: „Omdat we al vele jaren judokampioenen leve ren, werd het tijd dat we zelf ook eens iets organiseerden. Het was voor iedereen een gok, maar we hebben het voor elkaar gekregen om ruim tachtig talentvolle judo ka's op de mat te krijgen. We had den had ook een toernooi van vele honderden judoka's kunnen orga niseren, maar we streven met dit evenement naar absolute topkwa liteit" Vaste waarde We hebben er wel een bescheiden begin van gemaakt," aldus de trotse Huib Paalvast. „We zijn er van overtuigd dat het evenement kan uitgroeien tot een vaste waar de in de judowereld. Het is beslist geen toernooi waarin we alleen maar spierballen willen laten zien, maar we streven naar een evenement voor topjudoka's. We zijn ervan overtuigd dat het een jaarlijkse happening voor toe komstige Olympische sporters gaat worden. Het feit dat de En gelse en Finse jeugdselectie de uitnodiging hadden aanvaard, on derstreepte het belang. De buiten landers hebben zich de dag na het toernooi ook nog onderworpen aan een strandtraining, terwijl de Finse selectie een dag stage liep bij Mahorokan." De judoka's waren onderverdeeld in acht categorieën, Kemi Bindadin was bij de judoka's tot 60 kg de enige van Mahorokan die van zijn voorzitter Koos Henne veld de beker met de grote oren kréég uitgereikt. Stc-fan Kok van Mahorokan (tot 50 kg) werd twee de. Nicolas Bnsson van de Maas- sluise club eindigde op de derde plaats. De winnaars: tot 46 kg Erik Donkersloot (Dun Hong), tot 50 kg Leon Borgsteede (Randers), tot 55 kg Steven Willemsen (Bushi), tot 60 kg Remi Bindadin (Mahoro kan), tot 65 kg Guülaumme El- mont (Pleizier), tot 71 kg Thomas Cousins (Engelse selectie), tot 78 kg Peter Cousins (Engelse selec tie), boven 78 kg Jeffrey Peper (Ken Am Ju). Door Mikos Gouka Gorinchem SMC speelt volgen de week zondag op een nog nader te bepalen neutraal terrein tegen Argon uit Mijdrecht om een plaats in de hoofdklasse te bemachtigen. Het 2-2 gelijkspel gisteren tegen Unitas was voor de Schiedam mers genoeg om zich de winnaar van de nacompetitie van de eerste klasse B te mogen noemen. De droom om in één ruk van de vier de klasse naar de hoofdklasse door te stoten komt dus akelig dicht bij de waarheid. SMC mocht in Gorinchem zelfs met één doelpunt verschil verlie zen om zich te plaatsen voor het toetje leger, Argon. Voor Unitas was de opdracht bijna onuitvoer baar. De gastheren moesten met maar liefst drie doelpunten ver schil van de formatie van trainer Paul de Roos winnen. Unitas-trai- ner Peter van Opynen had maar liefst vier spitsen opgesteld om die winst te realiseren. SMC had derhalve wat problemen met de organisatie en moocht doelman John Bos en verdediger Edwin Ber/eling (schot geblokt) dank baar zijn dat er niet tegen een ach terstand aangekeken werd. Na mens SMC waren met name Jan Mulder (vrije trap tegen de paal) en Cor Hermans (kopbal op de lat) dicht bij een treffer. In blessuretijd van de eerste helft slaakte het massaal meegereisde Schiedamse publiek een zucht van verlichting. Kader Fares speelde zich op magnifieke wijze vrij en bediende goaltjesdief Al berto Baptista de Lima op maat. Zijn droge knal was Unitas-sluit- post Piet Kroon te machtig (0-1). Na de pauze leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Schiedam mers. Het was alsof Unitas er niet meer in geloofde en het wachten was op doelpunten van Schiedam se makelij, Leo Letwory was er dicht bij maar zijn actie strandde in schoonheid. Na bijna een uur was het toch 'bingo'. John van de Belt denderde op rechts weer eens langs zijn directe tegenstan der en stelde Kader Fares in staat de 0-2 aan tc tekenen. De gemakzucht die daarna in de ploeg sloop, bracht de bezoekers nog onverwacht en volkomen on nodig in de probl 'men. Invaller Hugo Jongeneel vloerde Eduard Roza binnen de beruchte lijnen maar John Bos keerde de kalk- trap van Aryl Bouziani. Een kwar tier voor tijd was Bouziani wel trefzeker (1-2). Toen Jaap de Jong vervolgens de 2-2 tegen het garen kopte werd het nog even be nauwd. Twee maal zag John Bos de bal boven hem op de lat belan den maar verder liet de fusieclub het niet meer komen. Gesloopt I 'aul de Roos gaf toe dat zijn ploeg er nog alles aan gedaan had om het zichzelf moeilijk te nïaken. „Iedereen liep op een gegeven moment uit zijn eigen positie. We hadden ruimte zat om de voor sprong uit te bouwen maar we kregen het nog moeilijk ook. De hitte heeft een hoop spelers ge sloopt." Wat betreft de komende tegenstander tast Dc Roos in het duister. „Namens SMC is er ie mand gaan kijken (toekomstig trainer Joop Molendijk; red.). Het wordt een echte finale waarin we gewoon vijftig procent kans heb ben. De vorm van de dag zal bepa lend zijn maar deze ploeg kan zich maximaal opladen voor één duel." Ook Kader Fares gelooft in pro motie. „Iedereen weet waar het om gaat. Het is alles of niks." Zijn puike prestatie tegen Unitas stemde de kleine middenvelder tut tevredenheid. „Dit is mijn weer. Ik kom uit Spanje en hou van warmte. Hoe warmer hoe be ter. Ais Sparreboom terug is zal ik wel weer verdedigende midden velder spelen. Dat vind ik geen probleem. Ik hoef ook niet zo no dig zelf te scoren. De eerste goal van ons gaf ik ook af terwijl ik ook zelf had kunnen gaan. Volgende week is het helemaal niet belang rijk wie er scoort, als we maar win nen." SMC hoopt op veel publiekelijke steun uit Schiedam en omstreken en laat bussen rijden. Of daar ook SWers bijzitten De eersten wa ren er gisteren al. Unitas-S3ïC 2-2 (0-1). 45 Mberto Baptista de Lama 0-1, 56 Kader Fares 0-2, 74 Aryl Bouziani 1-2.81. Jaap de Jong 2-2 Bijzonderheden; Aibile; Wezenberg uit Den Haag gaf Jan Mulder m de slotminuut een gele kaart die de linksback een schor sing oplevert Edwin Bervehng verliet ge blesseerd het veld en isvoor het duel tegen Argon een vraagteken B\j SMC ontbraken Gerald Baars, Etsk Boszkurt cn Dick Spar reboom Paul de Roos verwacht volgende week weer oves Boszkurt en Sparreboom te beschikken Unitas: Kroon, Elands, Bosman. Rietveld, Van Dijk, Kadiwahan (46 Bergman}. Flint <57 Putters). De Jong, De Man (64 Calor), Bouziani, Roza SMC: Bos, Hermans. Mulder, Van Geene, Brokling, Wolters, Fares (86 Marrevee). Bervehng (40 Jongeneel), Van de Belt. Let wory, Baptista de Lima Schiedam/UtrechtDe cricketers van Excelsior zijn in de hoofdklasse van de gedeelde koppositie gesto ten. Quick Haag is de trotse ongeslagen lijstaanvoer der met tien punten uit vijf duels. Regerend lands kampioen Excelsior zakte door de nederlaag tegen Kampong (Kampong 162 all out; Exelsicr 145 all out) naar de tweede plaats die gedeeld wordt met de ploeg uit Utrecht waar de Schiedammers gisteren te gast waren. Beide ploegen hebben zes punten uxt vier du els vergaard. Het duel van zondag, dat tegen Gandhi, verregende. Toch beleefden enkele Schiedamse supporters een aangename middag tijdens het schuilen in het club huis. De Gandhi-spelers Emerson Trotman en Ru pert Gomes hebben een rijk Excelsior-vzrleden en ook 2 a hadden het duidelijk naar hun zin tijdens het weerzien met oude bekenden. In Utrecht maakte gastheer Kampong kennis met een grote onbekende: Jorg Henneke. De blonde bow ler, die eerder ook ai in de hoofdmacht een balletje gooide, was behoorlijk op dreef en pakte in de elf toe gestane overs maar liefst zeven wickets (ten koste van 25 runs. In de vierde, negende en tiende over' maakte hij telkens twee slachtoffers. Het kostte de cricketleiding overigens de nodige moeite om een compleet elftal te formeren. Bowlingtalent Sebas- tiaan Gokke was door twee gekneusde vingers uitge schakeld, zijn vervanger Andy Kizis was wegens om standigheden verhinderd en Jacob-Jan Esmeijer had gisteren studieverplichtingen. De nieuwe gezichten waren Edwin Eikobroek, die onder coach Tim Zoehrer in het eerste speelde en door een zware bles sure opgelopen met voetbal een behoorlijke tyd uit de roulatie is geweest, en Peter Lussenburg. Hij is dit seizoen weer begonnen met cricket en had daar het tweede elftal voor uitgekozen. Kampong startte dramatisch met het bat, maar de stand van 14 voor 3 werd mede door Peter Cantrel! (20) en Vellinga (51) opgeschroefd tot 147 voor 5 en daarmee was ook direct de Utrechtse koek op. Erik Dulfer nam drie vangen en bowlde 2 voor 37 in 10 overs. Ook Murray Goodwin 'gooide' niet onverdien stelijk: 0/11/1L Excelsior ging ook al niet lekker van start, want Erik Gouka werd op de eerste bal van de innings al achter de palen ingerekend. Alleen Murray Goodwin (20, bowled Cantrell), Dennis Gouka (47; gevangen aan de boundary) en Emile Smits (22; run out) leverden acceptabel werk af. Kahn was bij Kampong voor Ex celsior de grootste plaaggeest met de bal: 4/34/11. Ex celsiors cricketvoorzitter Vince Marron, die ook als» scorer bij de hoofdmacht is betrokken, was kort en duidelijk in zijn commentaar. „Excelsior heeft onder de maat gebat. Je verliest met slechts zeventien runs en het is nog onnodig ook. Maar goed, laten we maar hopen dat sommigen van hun fouten leren." Polsbroek In het verre Polsbroek, een dorp dat meer bekendheid geniet van het polsstokspringen over de sloot dan van het voetballen, haalde Simons haven tegen de plaatselijke trots SFV81 afgelopen weekeinde flink uit: 2-6. Door dit resultaat is Simons haven zaterdag 31 mei thuis tegenstander van HSC. Een op alle fronten beter spelend en de warmte goed trotserend Simonshaven verzuimde pm reeds voor rust de tegenstander met de neus op, de feiten te drukken. SPI7 liet de bezoekers komen'en beperkte zich tot een enkele counter, waar Simonshaven'het soms knap moeilijk mee had. De thuisclub kwam tegen de verhouding in aan de leiding. Sander Kok was de schutter: 1-0. De bezoe kers schakelden daarna naar een hogere versnelling. Arno Beker omzeilde knap de buitenspelval en liet SPV-sluitpost Ronald Koot kansloos: 1-1. In de bles suretijd kreeg Simonshaven loon naar werken. Een vrije top van Danny Hennekes wist Koot nog wel te pareren, maar de terugstuiterende bal was een prooi voor Peter Jansen: 1-2. Het tweede bedrijf toonde direct vanaf de aftrap een. furieus aanvallend SPV. „In de rust heb ik nog ge^ zegd tegen de jongens dat ze zich rustig moesten houden," analyseerde Gé van der Pluijm.Jk zag dat SPV dit tempo nooit vol zou kunnen houden. "Wij gin gen veel beter met die warmte om en waren boven-» dien conditioneel sterker." Niels Mol kopte een strakke voorzet van Sander Kok als een streep achter de kansloze doelman Ronald van Zon: 2-2. Daarna leek het of Simonshaven opnieuw wakker was geschud. Arno Beker strafte in zijn eentje een enorme verdedigingsfout af en daarna wist Beker het net nogmaals te laten trillen: 24. De acteurs van SPV waren daarna volledig leeggespeeld. Wesley Schol liet de 2-5 noteren en invaller Dion van Luijk bepaalde daarna bij een counter de eindstand op 2-6. Capelleaan den Ussel—Colin Jackson was het afgelo pen weekeinde opnieuw de grote man voor de cricke ters van Sparta. De Capellenaien wonnen zondag in eigen huis van MOP en een dag later versloeg Sparta in Nijmegen Quick, een van de kampioenskandida ten. Jackson was aan bat bijna niet te verschalken voor de bowlers. Tegen MOP kwam hij tot 86 runs en gisteren was hij opnieuw de beste batsman met een score van 72. In Nijmegen was het niet eens bijzonder grote totaal van 180 runs voldoende voor de Capelse winst. Met 128 runs was het afgelopen voor de Nijmegenaren, die voorlopig hun kampioensaspiraties in de ijskast kunnen zetten. Dergelijk ambities zjjn in geen geval besteed aan MOP dat zondag in de gehaktmolen ging op sportpark Couwenhoek in een duel dat enkele ke ren werd onderbroken door regen. In de verkorte wedstrijd van 39 overs kwamen de Capellenaren tot het respectabele aantal runs van 234 voor het verlies van slechts vijf wickets. MOP kwam er daarna niet meer aan te pas. In de 31ste over ging de laatste slag man naar de kant en stond de teller pas op 89. Korten bondig1 Jo van Delden is op de ranglijst van RKWIKs klaver- jascompetitie geduikeld naar de derde plaats Pa trick van Beek was zondag kennelijk niet zo blij met de titel van Ursus Terwijl zijn teamgenoten in de kleedkamer uit hun bol gingen, zat hij buiten op een bankje te mokken Na tien jaar stopt Aad Smalle- gange bij WK als secretaris In de klaverjasrang- lijst van die club heeft Ger Zuidgeest (tweede plaats) afstand genomen van zijn broer Mario (zevende) Coen 'opzouten' Timmers is pas op de de 43-ste plaats te vinden WKer Frank Holierhoek keert terug naar Excelsior'20 om er lager te gaan voetbal len K B zoekt alleen het hoogste niveau.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5