ft 21, e Paradijselijke beelden in Ylaardingse tuin VOORWAARTS Sociaal verzet in Ylaardingen leidde in 1932 tot politiegeweld Agenten slaags met groep jongeren 'Zodra er een buitje valt, komt het prima in orde' De baan thans wij voor Hitier MÊËSmSlÊBBttm mm- U' Wandelen voor kunst Bouw De Watering afgerond Hoogste punt flats bereikt 'Schiedamse' jazz in Vienne 1 ÈmSmmWmfM^SÊsMSii Rotterdams Dagblad Zaterdag 31 mei 1997 ScfiiedanWIaardingen Sport en kunst gaan dit jaar samen tijdens de avondvierdaagsen in Schiedam (komende week) en "Vlaardingen (een week la- x ter), De kunstenaars André Pelgrim uit Vlaardingen en Schiedammer: Miehei Snoep hebben exclusief voor de deel nemers een kunstwerk ont worpen dat bij elkaar kan wor den gewandeld. Na elke tocht ontvangen de lo pers een stempel. De vier stempels vormen .samen een prent. Een exclusief aanden ken aan de-avondvierdaagse van 1997 die nog aan waarde kan winnen door de makers hun handtekening eronder te 1 laten zetten. Dat laatste ge beurt zaterdag 7 juni in het pand Paulus aan de Korte Ha- ven voor de Schiedammers en een week later, zaterdag 14 ju- ni, voor Vlaardingers in het ge- bouwHoliandia aande Oostha- venkade (beide keren van 10.00 tot 13.00 uur). De zogenoemde wandelkaart •of stempelproject betekent fe- ,vens de start van de jaarlijkse provinciale kunstestafette in s de twee buurgemeenten. Dit jaar werken de stichting Kunstwerkt Schiedam en de Vrije Academie Vlaardingen. voor het eerst samen. Gekozen is voor hef thema 'Het Duel', een even kunstzinnigals ?por- tief treffen tussen beide ste de). Behalve de wandelkaart bevat de manifestatie onder meer een polemiek, de ten- - toonstelling" 'de Salon' met werken van Schiedainse en -Vlaardingse kunstenaars in het Koipabad en'eèn sportief - treffen op sportpark De Vijf- sluizen. Schiedam De laatste woningen van de drie woontorens De Wate ring aan de Dr. Seh'aepmansingel in Schiedam-Nieuwland zijn op geleverd. Het is het eerste project dat dewoningstichting.Npprdve.st geheel voor eigen risisco heeft ge- realiseerd en succesvol heeft af gerond. Van de drie torens zijn er twee verhuurd en één is verkocht. In totaal gaat het om 63 apparte menten. Alle woningen zijn inmiddels ver huurd of verkocht. De gemiddel de huurprijs voor deze luxe appar tementen is voor de WSN vrij hoog met een gemiddelde van 1100 gulden per maand. De koop appartementen zijn voor onge veer 200.000 gulden van de hand gegaan. De woningen zouden in eerste in stantie worden ontwikkeld door een projectontwikkelaar. Dat ging echter niet door omdat de ontwik kelaar het niet aandurfde. .Een jaar geleden heeft woningstich ting Noordvest voor eigen risico en rekening de bouw ter hand ge nomen. SchiedamHet hoogste punt van de twee in nieuwe flatgebouwen met aanleunwoningen naast het verzorgingshuis Spaland in Schiedam is bereikt Woensdag middag 4 juni gaat om drie uur de vlag in top met aansluitend een feestje van de de bouwplaatsme dewerkers. Het gebruikelijke pannenbier zal rijkelijk stromen. De twee nieuwbouw torenflats - Groenzieht aan de Churchillweg (zeven woonlagen met 49 aan leunwoningen in de sociale sec tor) en Meerzicht aan de Laan van Bol'es (elf woonlagen en 51 aan leunwoningen in de vrije sector) - zijn ontworpen door architec tenbureau Van Rooden. Stichting Ouderenwerk wijst de woningen in de sociale sector toe. De opleve- ring-van beide flats moet aan het eind van het jaar plaatshebben. Schiedam Afgelopen week zijn de namen bekend geworden van de drie jazzbands die Schiedam deze zomer vertegenwoordigen in zusterstad Vienne. Het gaat om Nemesis Quartet, Ilsa en The Dutch Jazz Trio. In de Franse stad doen deze bands mee aan een in ternationale jazzcompetitie met in totaal twintig deelnemers. Geen van de bandleden komt ove rigens uit Schiedam. Volgens de organisatie van de voorronden die in café De Unie zijn gehouden, is het geen doen om genoeg kwalita tief goede jazzbands uit Schiedam te vinden. Daarom is besloten om jazzmusici uit heel Nederland-de eer te gunnen Schiedam in Vien ne^ vertegenwoffsdigen. Door Danielle Hermans Vlaardingen Een beetje verscholen onder de hooimijt op het erf van de zestiende-eeuwse boerderij in de Vlaardingse pol der, staan twee levensgrote mensfiguren uit wit porselein. Het hoofd en de armen ontbreken en licht speelt door de ga ten in de romp. Een teer kunstplaatje in een ruige, landelijke omgeving. Keramiste Vilma Henkelman noemt het beeidenpaar een tech nisch hoogstandje van kunste naar Karei Goudsbloem. De beel den van 1,70 meter hoog zijn in z'n geheel gebakken. „Wat zijn ze ge voelig hè," merkt ze op terwijl ze vergenoegd wat stof en vliegjes van de broze, witte schouder veegt. Haar stevige handen 2ijn gehavend door intensieve han denarbeid. Henkelman draait al dertig jaar keramische potten en onderwees keramiek op verschil lende academies, waaronder de Rietveld Academie. Sinds enkele jaren houdt ze samen met glas kunstenaar Winnie Teschmaeher atelier in de oude boerderij aan de Zuidbuurt nummer 30, De sculpturen van Goudsbloem zijn niet de enige kunstwerken die een imposante plek innemen op het landgoed van Henkelman. Jaarlijks nodigt ze collega's uit hun keramische werk te presente ren in 'The Garden of Deüght', Ze noemt het haar tuin voor heden daagse keramische beeldende kunst. Henkelman's ideaal is dat de kunstenaars zich laten inspire ren door het paradijs en wat dat voor hen inhoudt. Voor haarzelf betekent het para dijs schoonheid.J» the end there is beauty. Daar ben ik van over tuigd. Schoonheid is een verta ling van het woord liefde. Het gaat mij om schoonheid die zich ver- heft boven esthetiek. Dat laatste komt namelijk tot stand door ver stand en goede smaak. Schoon heid is puur gebaseerd op ge voel," legt Henkelman uit. Haar betoog aan de keukentafel wordt tot haar ongenoegen onderbroken door de deurbet. .Alweer een collectant aan de deur. Gisteren kwam er ook al ie mand. Dan denk je dat je rustig buiten woont," verzucht ze. Haar gezicht vertrekt even van irritatie als kort daarna de buurvrouwbin- nenloopt. Of ze even het recept voor die lekkere vlieThessenjam wü opzoeken. Net als ze de draad van het verhaal weer wil oppak ken, gaat de telefoon. Schilderes Hendri van der Putten informeert een tikje bezorgd of 'het gras al is gegroeid'. „Zodra er een buitje valt, komt het prima in orde," stelt Henkelman haar gerust. De schilderes heeft een pointillis tisch werk in het gras gemaakt. De terracotlakleurige schaaltjes van klei geven dankzij de fel ge kleurde bodem een speels effect. Het 'schilderij' komt echter alleen tot z'n recht als de kommetjes enigszins verstopt in het hoge gras liggen. „Als de zon schijnt is het werkelijk een prachtig tafe reel. Die vrolijke kleurtjes passen goed bij het thema. Het leuke is dat ze ook inspeelt op de omge ving," aldus Henkelman. Appelgroene brug Van der Putten is één van de 25 deelnemende kunstenaars die zich Heten inspireren door het thema paradijs. Net als Lot Mor- rees, Anton Reijnders, Bastienne Kramer en Jan van den Dobbel steen. De laatste maakte een van enkele goudkleurige potten ier Toubes in het firs In de Vlaardingse beeldentuin van keramiste Vilma Henkel man krijgen bezoekers verras sende beelden voorgescho teld. Op de voorgrond liggen van Xavier Toubes in het gras te flonkeren, terwijl verderop onderde bomen eensurrealio- tisch tafereeltje de aandacht trekt. Foto Roel Dijkstra de meest spectaculaire objecten voor de tuin der verrukkingen. Een vijf meter lange appelgroene, geglazuurde brug. Henkelman: „Die brug heeft iets heel symbo lisch. Hij staat bewust naast het water. Dobbelsteen werkt nor maal nooit met klei. Het is inte ressant te zien hoe hij met het ma teriaal omgaat en zich erdoor laat inspireren. Hij verlegt grenzen." Met haar voor Nederland unieke beeldentuin wil ze vooral de ont wikkeling van de sculpturale ke ramiek stimuleren. Zelf maakt ze grote potten, strak en organisch. Ze noemt de potvorm een arche type van de vrouw en klei een symbool voor de aarde en vrucht- Twee mensfiguren van Karei Goudsblom uit wit porselein staan Onder de hooimijt. Foto The Garden of Deüght het belangrijkste. Hoewel liefde alleen niet genoeg is om een baarheid. ,Als je keramist bent, heb je zeer bewust gekozen voor het materiaal. Keramiek is gebak ken klei, simpel gezegd. De toe wijding voor het proces vind ik kunstwerk te maken. Je hebt ook talent nodig," voegt ze eraan toe. De telefoon verstoort haar ander maal. Deze keer vraagt een per soon naar Paul Amey, een Engel se kunstenaar die op dat moment op het terrein aan het werk is. Amey kwam speciaal uit Enge land over om zijn kunstwerk te in stalleren in de silo tegenover de Vlaardingse boerderij. Uit de laadbak komen zorgvuldig in do zen ingepakte lampen van kera miek te voorschijn. De gastvrouw helpt later een handje mee om een gloeilamp van reuzenformaat veilig uit de bus te krijgen. Het eindresultaat iaat nog even op zich wachten. Superbonen Henkelman verwacht diezelfde middag ook nog een enorme blauwgeschilderde schaal met een diameter van 1,30 meter. Het kunstwerk is vervaardigd door Norman Trapman. Eddy Vare kamp schilderde aan de binnen kant een mythologisch verhaal. De gouden potten van Xavier Toubes flonkeren al enige tijd in het weiland, net als de donkere superbonen van Elizabeth de Vaal die een plek kregen in de stal. Ze gaf haar werk de merkwaardige naam 'praduktiemedewerker' mee. Ook de anti-intellectuele kunst van Lot Morrees is verte genwoordigd. De kleurrijke, lief tallige honden zorgen voor een glimlach. Van een heel ander kaliber is een surrealistisch tafereel van de IJs lander Sigurdur Gudmundsson. Een wit mannenhoofd, een zwart geglazuurde komma en een houten vogelhuis staan naast eikaar op een tafel met een wit ta felkleed. Geen idee wat de rnan ermee bedoelt, maar het trekt wel de aandacht. Kunstminnend publiek kan de sculpturen vanaf morgen tot sep tember op zaterdag en zondag van 12.90 tot 17.00 uur aanschouwen. Wie na de wandeling nog meer kunst wil zien, kan aansluitend het werk bewonderen van glas kunstenaar Winnie Teschmaeher op de fraaie zolder van de boerde rij, die te vinden is aan de Zuid- buurt 30. Door Ben van Haren Vlaardingen Exaet 65 jaar gele den beleefde Vlaardingen een ru moerige week. Het einde van de maand mei werd in 1932 beheerst door een samenscholingsverbod en politiegeweld. Rijksveldwach ters en een ploeg gemotoriseerde militairen uit Rotterdam kwamen het plaatselijke korps te hulp. Voor de moderne arbeiderskrant Voorwaarts was het voorpagina nieuws op woensdag 1 juni 1932. De bezadigde NRC meldde het die dag achterin de krant in de ru briek 'Gemengd Nieuws'. Vlaar dingen was landelijk nieuws ge worden door rellen in de binnen stad. Het gezapige plaatselijke nieuwsblad Nieuwe Vlaarding- sche Courant schreef er twee da gen later op een binnenpagina over onder het kopje 'Ongeregeld heden'. Volgens de Voorwaarts was er sprake van 'Ontevredenheid in Vlaardingen', terwijl de NRC het hield op 'Communistische relle tjes'. In ieder geval was het van vrijdag 27 mei tot woensdag 1 juni' 1932 zeer onrustig in de Vlaar dingse binnenstad. Aanleiding was het verzet van de plaatselijke bevolking tegen de invoering van een crisisbelasting op gas-, licht- en watermeters en een voorstel om de steunuitkerin gen te verlagen. Op een bijeenkomst van de socia listische beweging was donder dagavond 26 mei opgeroepen om massaal bij de raadsvergadering van de volgende avond te demon streren tegen de voorstellen van het college. Dat was niet tegen do vemansoren gesproken. Een gro- te massa Vlaardingers die de op slag van drie gulden per meter per jaar te hoog en de steunverlaging onrechtvaardig vonden, toog op vrijdagavond naar de Markt, De politie moest de weg vrijmaken voor raadsleden, die voor de ver gadering het stadhuis wilden bin nengaan, Ze werden door het pu bliek uitgejoeld. Het werd een rumoerige vergade ring, waarin de behandeling van het eerste voorstel veel tijd in be slag nam. De SDAP'er J. Buis vond het onredelijk. Hij kreeg geen steun maar wel kritiek van burgemeester A van Walsum omdat hij regelmatig interrum peerde. De gasmeterbijdrage werd dus aangenomen, maar de discussie over de steunuitkerin gen werd uitgesteld tot na het weekeinde, De werklozenzorg kwam aan de orde op dinsdag 31 mei. De Markt stond toen helemaal zwart van de mensen, de stadhuistrappen en UTCAVÏ M,v, 06 MKDOtSKRS. SUSEAUX REDACTS IN AOMWSTüAIIl. CEOfMPK SLAAK IKt. ROTHltOA/A, KUKXM »<2i, POST&US 116 Schleicher krijgt Rijkswccr STTÏl' 1 Onlcir«ln>lii»id i Vfouolm mul- ilictoeren, Goon li rui In de rechter kolom onder de openings kop maakt de arbeiders krant Voor waarts op 1 juni 1932 op de voorpagi na gewag van de onlusten in Vlaardingen. de publieke tribune binnen waren afgeladen. De spanning in de raadszaal, waar liet gejoel vanaf de Markt regelmatig doordrong, was te snijden. De burgemeester liet na korte tijd de tribune ontrui men nadat hij, ondanks zijn regel matige waarschuwingen, toch blijken van instemming met beto gen van raadsleden waarnam. Bij voorbeeld bij de felle kritiek, die over de SDAP werd uitgestort. Die partij kreeg de schuld van de on rust op straat en de intimidatie en handtastelijkheden, waarmee raadsleden van de andere partijen waren geconfronteerd in de afge lopen dagen. Met name de wethouder van so ciale zaken, CHU'er Van Rijn, kwam met verwijten in de rich tingvan de SDAP. Hij beschuldig de de SDAP zo te handelen uit angst voor groei van de commu- Politieagenten slaan een raddraaier in de boeien en voer em even later af. Maassluis Een grote groep jon geren heeft gisteravond voor flink wat commotie gezorgd rondom de Wethouder Smithal aan het West- einde in Maassluis, Volgens buurtbewoners hadden de jonge ren zich bij een zogenoemde hang- en vrijplek naast de hal ver zameld en hing er de hele avond al een gespannen sfeer. Op aanra den van de bewoners kwam de po litie omstreeks negen uur een kijkje nemen. In eerste instantie leek er niets aan de hand, totdat de agenten zagen dat een van de jongeren een hakbyl in zijn hand had. Toen zij de jongen met het wapen arresteerden, barstte de bom. Massaal keerde de groep zich te gen de poittie. Een agent kreeg daarbij rake klappen in het ge zicht. De in het nauw gedreven politie riep de hulp in van colle ga's uit de omliggende gemeen ten. Een knokpartij tussen de jon geren en de toegesnelde politie- versterking was het gevolg. Zeven oproerkraaiers tussen de 12 en 17 jaar en afkomstig uit Maassluis werden daarbij in de boeien geslagen. Om de situatie niet verder te laten escaleren be sloten de agenten zich na de ar restaties terug tc trekken. Na de vechtpartij keerde de rust terug. Volgens een woordvoerder van de politie had de jeugd zich niet om een speciale reden verzameld rondom de hal. Volgens haar is het gebruikelijk dat jongeren elkaar op die plek treffen. Waar om de jongeren zich zo agressief gedroegen is bij de politie niet be kend. Buurtbewoners die het hele inci dent gade hebben geslagen zeg gen wel te weten wat er zich rond om de hal afspeelde. „Het heeft te maken met de al jaren oude strijd tussen Maassluisers en Maaslan- ders," vertelt een man. „Toen de jongeren bleek dat de tegenpartij - de Maaslanders- niet op kwa men dagen op de afgesproken plek werd de politie als doelwit uitgekozen." nistische beweging. Buis maakte geen indruk met zijn veroorde ling van de intimidatie van raads leden. „Wij zeggen altijd tegen on ze mensen: handen in de zakken en de koppen koel," betoogde hij. „Maar het recht om tegen onrecht en voor verbeteringen te demon streren, laten we ons niet ontzeg gen." De burgemeester gooide olie op het vuur door te zeggen dat de SDAP de schuld had van de harde klappen die inmiddels waren uit gedeeld op de Markt. Geen van de voorstellen tot versoepeling van de nieuwe steunregels vonden vervolgens begrip of steun. Buiten vonden veldslagen plaats. Burgemeester Van Walsum en commissaris J. van der Kout had den assistentie van rijksveld wachters en een van auto voorzie ne groep van tien leden van de mi litaire politie gevraagd en hadden hun 34 leden tellend politiekorps volledig ingezet. Volgens de politie bewerkte de communist C.P.H. Frenay uit Schiedam, die met veertig gelijk- denkenden uit eigen stad en Rot terdam en zelfs een Amsterdam mer op de demonstratie was afge komen, de roerigste elementen in het publiek en was de politie op zeker moment gedwongen de Markt en omliggende straten schoon te vegen. De massa verza melde zich daarna in de buurt van de Visbank, waar de juist gearri veerde Rotterdamse militairen hun klewangs gretig hanteerden en politieagenten de gummi knuppel trokken. Frenay en zijn mannen trokken zich, spreekkoren aanheffend, via de Schiedamseweg in marsorde terug. Het overige publiek, waar onder oorspronkelijke demon stranten, vluchtte allerlei zijstra ten in. Op de Hoogstraat ging een ruit aan diggelen en een politie man werd door een steen geveld. Mensen die zich op de Oosthaven- kade veilig waanden, werden aan het eind van de avond' verrast door de auto van de militaire poli tie. Tegen het middernachtelijk uur begeleidden politieagenten raads leden naar huis. De stortregen hielp de rust terugkeren in de stad. Op woensdagmorgen 1 juni 1932 was het wel opvallend druk op straat, mede door de aanwezig heid van politie en militairen, maar het bleef rustig. Bij z(jn vertrek naar Zwolle, in 1938, kreeg burgemeester Van Walsum van de toen inmiddels tot wethouder gekozen Buis te horen, dat het politiegeweld van 1S32 de enige zwarte vlek op zijn blazoen van tien jaar burgemeesterschap was geweest. Zaterdag 31 mei SCHIEDAM Thurtede. Braderie en rommel markt, 10.00-16.00u. Museum plein. Rommelmarkt mannenkoor Orpheus. 10.00-16.00u. Verzor gingshuis De Harg. Kinderkoor De Robbedoezen, 14.00-16.00u. De Weerklank. Lunchbijeenkomst, 12.30u. Filmhuis. 'Get Shorty*, 20,30u. Podiumcafé. Bright Blue Gonila, 22.Q0U. Hof van Spaland. Concert van harmonie-orkest Harpe Davids, 13.00 uur. VLAARDINGEN Eendenkooi 'Het Aal keetbuiten'. Open dag, 10.00-17.00u. Pleintje Röntgenstraal. Opening fietsen stalling, ll.OOu. Grote Kerk. Orgel concert Aad Zoutendijk, 15.00- I7.00u. Vredeskerk. Filmvoorstel ling De klokkenluider van de Notre Dame, 10.30 en 14,0Qu. Ichtus- kerk. De klokkenluider van de Notre Dame, 13.00u. Streekmuseum Jan Andersom Vlaggetjesdagl956, van 14,00 tot 16.00 uur. ROTTERDAM R'damse Schouwburg gr.z., Cosi fanTutte, 19.30u. Luxor. Harrie Jek kers, 20.15u. RO Theater. Onder het melkwoud, 20.15u. SKVR- Theaterschool. Andromache en Ecstasy, 20.30u. Galerie Kralin gen. Een Echte Kerel, 20.30u. Lan taren/Venster. Paredes ae Bnllo Ti mide, 21u .Jeugdtheater Hofplein. Repelsteeltje, 19u première. Tex- mex. Ska Night, 20u; The Opposite café, 20u. Grote-of StLaurens- kerk. L'Heure Mystique, 20.15u. Bi- bliotheektheater.Porfoto Djari Mu~ ziekproject, 21u. Baroeg. Uk Subs, 21u. L'Esprit Combo Killers, 22u. C5 Jazz. All Generation Of jazz. 22u- De Vlerk. Stoned immaculate, 22lk Eetcafé Dada. Yakamoz, 22u. The little Cave. Wiling Francis, 22u. An- keridubhuis. Coniferen in het don ker, 20.3Qu. 't Kapelletje. Niet om het spel maar om de knikkers, 20.30u.Galerie de Brieder 2.Voet tocht door Rotterdam, 15u. VW Rotterdam. Amenkaanseinvloedop R'damse architectuur, Zondag 1 juni SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek. Fiet sen tegen de A4,13.00-16.00u. VLAARDINGEN Streekmuseum Jan Andersom 1 Vlaggetjesdag'1956,'van 14.00 Tót 16.00 uuren oml&ÖÖvertrefcwart- Tdeiingdoor-VIaardinger-Ambacht.v Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Lost Highway' (ai) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Romeo Met' (16) dag. 18.45- 21.30.di.ookl3.15-16.Calypso3: 'Jerry Maguire' (al) dag. 13,15-16- 18.45-2Ü30. Cinerama 1: The Fifth Element' (12) dag. 12.45- 15.30-18.15-2L 15. Cinerama 2: The Fnghteners' (16) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 3; 'Ka rakter' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 4: The Devii's Own' (16) dag.13.15-16-13.45- 21.30. Cinerama 5: 'Blood Wine' (16) dag. 18.45-21.30. ma.di.ook 13.15-16. Imax Theater 'Ringof li re' (ai) dag. (beh.ma) 14-16-20.45 ma, aileen 20.45. 'Special Effects' (al) dag. (beh.ma) 15. zazo.di.ook 13. The Fifth Element' (12) dag. 18.30-21.45. 'Mic^ocosmos, (ai)za- -zo.11.30. Venster 1: 'In concert Vieje Trova Santiaguera' (ai) di.21.30 extra concert wo vanaf 16. 'Lost Highway' (16) dag. (beh.ma.) 19.30-22, ma alleen 22. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: 'When we were Kings' (16) dag.20. The Van' (16) dag.22. 'Drifting Clouds' dag.21.30, ma.22. Venster 4: 'Ko- lya* (al) dag. 19.30. Venster 2: Tier- ra' (16) dag.22. 'Gabbeh' (16) dag. (beh. ma.) 19.30, 'Blind Chance' (16) ma.21.30. Lumière U 'Liar bar' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: That Thing you do' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30, Lumière 3: Shadow Conspi racy' (16) dag.18,45-21.30 ma.di- .ook!3.15-16. Lumlère4: Beavis& Butt-Head Do Amenca (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'My Sister Seka' (16) t/m zo. doort- .voorst. 'Love Hotel' (16) ma.t/m wo. doorl. voorst. Pathé: 'Uar Liar' (al) dag. 11.30-13.45-15.50-17.55- 20-22.05za.vetvaitll.30. "Gnefine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.35. ma.di.ook 11.40-14.10. dï.vervalt 21.35. The Fifth Element' (12) dag. 11.20-14.40-18-2120. 'Dante's Peak' (12) dag, 11.45-14.10- 16.45-19.15-21.45. 'Donnte Bras- co' (16) dag. 11.55-14.40-18- 21.10. 'AU Stars'(af) dag. 11,10- 16.30-19-21.45, ma.di.ook 13.55. The English Patiënt' (16) dag.ll- 14.20-1785-20.50. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Turbulence' (16)za.00.15. Lumiè re 2: 'Dar Uar' (16) za. 00.15. Lu mière 3: 'Shadow Conspiracy' za.00,15. Lumière 4; 'Beavis&But- Hesd do America' (16) za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiërs' za.zo.wo.13.15- 16. Cinerama 5: 'Space Jam' za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: '101 echte Dalmatiërs' za.zo.wo. 13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluidervande Notre Dame' {al) za.zo.wo. 11.40- 14,10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al) za.zo.wo,13.45.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1