Coalitie zoekt nog naar compromis ÏKr*'' Noodweer veroorzaakt ravage Inhoudelijke tegenstelling in Vlaardingen nog overeind Galloways grazen in Beatrixpark WSV nieuwe start gemeenschap waterpolo in Vlaardingen Politie pakt gluurder op Dronken betrapt Inbraak in winkel Beroofd in woning Agressieve Maassluise Ouderen kiezen lijsttrekkers 'Te land, ter zee en met bakken uit de lucht' Maandag 9 juni 1997 I Jk Jk Jk ju Vlaardingen In het stadhuis van Vlaardingen wordt nog steeds koortsachtig gezocht naar een compromis dat de coali tie kan redden. De wethouders proberen een voorstel op pa pier te krijgen dat voor alle partijen aanvaardbaar is. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente vanmorgen bevestigd. Over de inhoud kon zij nog niets zeggen. ..Daar wordt door de politiek nog aan gesleuteld." Vlaardingen Op venoek van de /wemvereniging VZC /yn de v/a- terpoloerp een startgemeenschap aangegaan met De Walrus Shell. De ruim 200 waterpobers zullen, wanneer de KNZB de wu/igmg goedkeurt worden onderge bracht onder de naam WSV. De nieuwe startgem een schap, waar in de leden gewoon lid blijven van hun eigen vereniging, telt zeven mannen- en viei vrouwenteams, verder twee meisjes- en jongens- aspirantenteams en pupillen. Vo rige week zijn de leden van VZC en De Walrus/Shell ingelicht over de nieuwe situatie. Rotterdams Dagblad j Door Jan Rozendaal De coalitiepartijen WD en PvdA staan nog steeds lijnrecht tegen over elkaar. De PvdA (gesteund door coalitiegenoot CDA en een meerderheid van de gemeente raad) wil niet dat er een enquête komt naar het openstellen van de busbaan Anthony Knottenbelt- singel. De WD eist dat die enquê te wel wordt gehouden en weet de vierde, kleinste coalitiepartner D66 aan haar zijde. Ook al is er geen geld (kosten be dragen ruim vier miljoen) en lijkt de technische uitvoering onmoge lijk -de Knottenbeltsingel moet een vierbaan swcg worden - moet de peiling er komen. .Afspraak is afspraak," aldus de VVD. PvdA en CDA vinden het onzin om mensen naar iets te vragen 'wat toch met kan worden uitgevoerd'. .Af spraak is afspraak. In ons college programma hebben we ook af spraken gemaakt over leeibaar- heid in de wijken en het terug dringen van miheuoverlast Het opensteilen van de Knottenbelt- singel is daarmee tn strijd." aldus de sociaal-democraten. Gram Aan de wethouders nu de op dracht een tekst te verzinnen waarin beide partijen hun gram kunnen halen en het gezichtsver lies tot een minimum beperkt blijft. De eind vorige week door plaatsvervangend-fractievoorzit- ter van het CDA C. Oosterom sa men met burgmeester Stam aan gekondigde bemiddelingspoging is met van de grond gekomen. Met name de WD zou de proble men liever zelf willen oplossen. In het weekeinde heeft een ge sprek plaatsgevonden tussen de twee hoofdrolspelers. A. Attema (PvdA; en A. de Lange (WD). Vol gens Attema is de kou wat dat be treft weer uit de lucht. De Lange heeft Attema eerder verweten haar fractie niet meer in de hand te hebben. Ook noemde hij de he le PvdA onbetrouwbaar. Dit was zo tegen het zere been van Attema dat ze niet meer met de WD-voor- man wilde praten. Vanavond vindt m het stadhuis het overleg tussen de wethouders en fractievoorzitters van de coali tie plaats, Attema verwacht niet dat vanavond ook daadwerkelijk de beslissing valt of de coalitie wel of niet doorgaat. ..Welk voorstel er ook komt. dat moet ik met myn fractie bespreken. Dat kan niet al lemaal vanavond gebeuren." De komende dagen -als de ge meenteraad zich van dinsdagmid dag tot en met woensdagavond over de Voorjaarsnota 1997 buigt - moet volgens haar blijken of de coalitie is te redden. Maandag 9juni SCHIEDAM Restaurant Le Pecheur. Laatste bijeenkomst Zakenkring Schiedam. VLAARDINGEN Clubgebouw HSC. Start avond vierdaagse. 16.00 of 18.30u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Ringdijk. Leerhrgenuitvoering Piano Dwarsfluit, 19.3ÖU. Lantaren/Ven ster. L'Argent, 19.3ÖU. Popular. Popi film's Huis, 2öu. Dinsdag 10 juni SCHIEDAM Dc De 4 Molens. Koffie-Lrüoop, ll.00-2.00u. Dc Oost. Visiteclub, 10.00-12.00u. Thuriede. Lezing Emotionele aspecten bij gewichts verlies, 20.00u. Podium Café. Jam sessie. 21.30u. VLAARDINGEN Clubgebouw HSC. Start avond vierdaagse. 16.00 of 18.30u. MAASSLUIS Dc De Vloot. Voorlichting "Veilig heid van ouderen in het verkeer', 14-OOu. ROTTERDAM Dizzy. Ad Colen Kwartet, 22u. Lan taren/Venster. Rotterdamse Dansacademie. Vlaardingen In de wijk Holy in Vlaardingen is zaterdagavond een gluurder opgepakt. Bewoners hadden zich bij de politie be klaagd over de irritant aanwezige man. Na een korte speurtocht wist de politie de dader, een 35-jarige inwoner van Maassluis, aan te houden. De man kreeg een pro ces-verbaal. Vlaardingen De politie heeft za terdag twee automobilisten be trapt op rijden onder invloed. Op de Diepenbrockstraat in Vlaar dingen werd een 69-jarige Vlaar- dinger aangehouden. Hij kreeg een bekeuring van 850 gulden. Een 56-jarige man die in Maas sluis werd aangehouden, moest 350 gulden betalen. MaassluisOnbekenden hebben een inbraak gepleegd in een win kel in winkelcentrum De Ko ningshoek in Maassluis. De inbrekers kwamen binnen door een ruit uit een sponning te lichten. Ze doorzochten kassa, kluis en vitrinekasten. Het is nog niet bekend wat er is gestolen. Schiedam Een 19-jarige Schiedammer is zondagmiddag rond half vijf in zijn woning aan de Stephensonstraat in Schiedam door twee onbekende mannen be roofd. De Schiedammer wilde zijn woning binnengaan toen hij plots een duw kreeg. Hij viel en de overvallers trokken hem zijn huis in, Daar werd de Schiedammer enkele honderden guldens afhan dig gemaakt waarna de dieven de benen namen. Maassluis Een 39-jarige Maas sluise is 'zondagmiddag aange houden nadat ze een 8-jarige plaatsgenoot had geslagen. De vrouw sloeg het kind om nog on bekende reden. Het ventje raakte licht gewond maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Vlaardingen/SchiedamHet Alge meen Ouderenverbond (AOV) heeft zich unaniem uitgesproken over de eerste vijf kandidaten voor de lijst AOV/Unie 55+ van de gemeenteraadsverkiezingen 1998. De party doet zowel in Vlaar dingen als in Schiedam voor het eerst mee aan de gemeenteraads verkiezingen. De lijst wordt in Vlaardingen aan gevoerd door W. H. van Klink, Hij wordt gevolgd door A. de Jong, M, J.C. Kamp, A.J. Scholte en M. M. Koopman. Van Klink heeft eerder al uitgesproken dat hij ver wacht dat de AOV/Unie 55+ veel zetels gaat pakken. De voormali ge WD'er verwacht in Vlaardm- gen wij uc grotere partijen te gaan horen: „We gaan voor vijf zetels." Lijsttrekker in Schiedam is C. Raaphorst-de Groot. Zij wordt ge volgd door J. Metaal, H. L Dek ker. A. G. Kolijn en N. Bakker. Volgens voorzitter Peter Boer van VZC was de enige mogelijkheid te stoppen of toenadering te zoeken bij De Walrus/Shell ..Voor de po- Io-afdehng was geen basis meer te vinden om zo verder tc gaan. De angst was groot geen volledige teams meer op de been te kunnen krijgen, We zijn al eerder in ge sprek geweest met De Walrus/ Shell, maar toen was de tyd er nog niet rijp voor. We hebben de leden van VZC geïnformeerd over de si tuatie en het standpunt van het bestuur meegegeVen. Voor een startgemeenschap is geen goed keuring van de leden nodig, maar we vonden het op zijn plaats de le den bij elkaar te roepen. In geen geval is sprake van een fusie. De poloers van VZC blijven normaal lid van hun club. Er wordt naar gestreefd de contributies van de spelers die aan de startgemeen schap deelnemen, op elkaar af te stemmen. Boven de stamgemeen schap komt een beheercommissie die de zaken controleert." Om het vraterpoloniveau in Vlaar dingen naar een hoger plan te til len, is de startgemecnschap een goede zaak. Ook Erwin Blaauw, voorzitter van de polooommissie van De Walrus Shell, schaart zich achter dat standpunt. ..Vlaardin- gen is gebaat bij een zo sterk mo gelijk team. Samenwerking is no dig om ook de jeugd te kunnen la ten spelen. Een en ander betekent daf er ook vee! efficientcr met de trainings tijden m het nieuwe zwembad De Kulk kan worden omgegaan. Er komt nu een her schikking van de trammgstyden, waaruit zal blijken dat de nieuwe startgemeenschap minder uren nodig zal hebben. Het eerste man- nenteam komt in de nieuwe com petitie in dc landelijke tweede klasse uit en de vrouwen van VZC en De Walrus/Shell gaan trachten een team te vormen. VZC heeft nog maar zeven vrouwen over en De Wairus/Shell acht die in aan merking komen voor het eerste zevental." In het nieuwe zwembad De Kulk, dat op 28 juni open gaat, krijgen de zwemverenigingen de beschik king over een clubhuis. VZC, De Walrus/Shell en VRB gaan daar gebruik van maken. Om alles in goede banen te leiden zal een (be ft eer)stichtïng worden opgericht. VZC en De Walrus/Shell sluiten in de toekomst een fusie niet uit. Maar dat zal in grote mate afhan gen van het succes van de nieuwe startgemeenschap. Vlaardingen/SchiedanVMaassluis Het noodweer van zaterdagmid dag heeft in het Waterweg-gebied flink huisgehouden. De plotselin ge wolkbreuk en daarmee ge paard gaande wervelwinden ruk ten bomen met wortel en al uit de grond, schoorstenen waaiden van het dak af, takken en dakpannen vlogen in het rond en ruiten sprongen uit elkaar. Politie, brandweer, gemeentewerken en glaszetters maken overuren om alle schade te herstellen. In Vlaardingen kwamen bij diver se hulpdiensten 159 meldingen binnen over stormschade. Men sen liepen in lichte paniek over straat en wisten niet hoe snel bin nen te komen. In de krappe Nar cisstraat was een boom tegen een woning aan gevallen. De kluit had bovendien een deel van de bestra ting meegenomen. Op de hoek van de Kethelwcg en Burgemees ter Verkadesmgel plette een enor me boom een auto En zo stonden zaterdagmiddag her en der wa gens met plastic dicht geplakte ramen. Even verderop in de Voorstraat waaide een schoorsteen omver die in de val een groot deel van het dak mee nam. Daardoor regende het binnen bijna net zo hard als buiten. Ook in stadspark het Hof hebben tientallen bomen grote takken verloren of zijn helemaal omgewaaid. De Van Linden van den Heuveilweg was nauwelijks begaanbaar. Na de ergste storm en regen werd groot materieel ingezet om als eerste de doorgaande routes weer vrij te maken. Zo was één rij strook van de Deltaweg afgeslo ten door een gevallen boom. Ook op de Zwanensingel, de grens tus sen Vlaardingen en Schiedam blokkeerde een ontwortelde boom de weg waardoor het verkeer moest omrijden. Evenals op de mr. L. A Kesperweg. In de Oos terstraat, vlakbij de Oosthavenka- de. was helemaal geen doorko men meer aan. Mini-orkaan Veel parken moesten het ontgel den. Tientallen bomen waren om gewaaid, sommige met wortel en ■I al uit de grond gerukt Afgebro ken takken en geknakte bomen versperden de autowegen. Ook de voetpaden in het Schiedamse Volkspark en Julianapark waren onbegaanbaar. „Het lijkt nu ein delijk een echt bos," zeiden wan delaars zondag tegen elkaar, de ravage overziend. Overal zat de schrik er goed in. Een bewoner van de Julianalaan: „Het was letterlijk een wervel wind. Het kwam als een mini-or- Het Schiedamse Beatrixpark is sinds zaterdag een stel medewerkers rijker. Twee Galloways gaan het eiland ten zuiden van het pannen koekenhuis begrazen waardoor het gebied een gevarieerder en dichtere begroeiing krijgt. De uit Schotland afkomstige runderen geven al grazende het landschap vorm zonder dat de mens hoeft In te grijpen. Foto Roei Dijkstra kaan door het Sterrebos heen zet ten en rukte alles los dat vast zat. Je kon de wind gewoon zien! Een zich voortbewegende centrifuge." De windhoos was heel selectief. Terwijl in het ene tuintje de bloempotten en gieters gewoon bleven staan, werd in een tuin er naast in de BK-laan de balkonre ling losgetrokken: de reling be landde in de tuin waar zojuist nog mensen hadden gezeten. Een 40-jarige man uit Waalwijk viel zaterdagmiddag met zijn col lega van het dak tijdens werk zaamheden op een bouwplaats in de Admiraal Trompstraat. Hij moest met een bekkenfractuur en verwondingen aan zijn hand naar het Schieland Ziekenhuis worden gebracht. Zyn collega kwam met de schrik vrjj. De storm richtte ook op de Schiedamse sportparken grote ra vage aan. In Thurlede waren op de terreinen van Asvion en Ex- celsior'29 cricketwedstrijden aan de gang. Beide moesten meteen worden gestaakt. Bij Asvion viel een boom op het speelveld; op de plek waar tien minuten eerder nog cricketers hadden gestaan. Bij buurclub Excelsior vielen ér bomen op het kunstgrasveld, op de hoofdtribune en het hoofdveld. De voor gisteren geplande eriek- etwedstrijd kan daardoor ook niet doorgaan. Het tennistoernooi op het park van Spieringshoek werd even eens getroffen. Het pad naar het crematorium en het sportpark lag bezaaid met bomen en takken. De parkeerplaats was met hindemis sen bereikbaar. De banen 11 en 12 konden door omgewaaide bomen niet meer worden bespeeld. Op de andere banen fungeerden de lichtmasten als een soort buffer. Een tegenvaller voor parkeige naar Jan van der Torre. „Dit is een behoorlijke onkostenpost. In de nacht van zaterdag op zondag hebben wij. om ongelukken te voorkomen, diverse bomen moe ten kappen. Ondanks het nood weer konden wij na een half uur tje weer verder, maar het was wel beangstigend." Bij voetbalclub HBSS werden de In de Narcisstraat in Vlaardingen belandde een boom op een huis. Foto Roel Dijkstra deelnemers aan het tiende gehan- dicaptentoernooi gesommeerd de kantine in te gaan en er te blijven. ..Door de harde wind, de kraken de takken en voorbijrazende struiken leek het wel alsof we middenin een horrorfilm zaten." zegt een vrouw. In de brandweerkazerne is zater dag meteen een groep gevormd die de gezamclijke acties van de gemeente, politie, brandweer en Woningstichting Noordvest heeft gecoördineerd. Er is de hele nacht doorgewerkt om de grote door gaande wegen van omgewaaide bomen en afgerukte takken vrij te maken. Zondag en ook maandag zijn de werkzaamheden voortge zet. Veel bewoners gingen na de storm ook meteen aan het 'op- zoomeren'. Ze veegden de rom mel bij elkaar en in sommige stra ten werden grote hopen groenaf val gevormd, die voor een groot deel vandaag verwijderd zijn. Zaterdagmiddag laat ontstond, net voor sluitingstijd, een ware run op de Gamma-bouwmarkt. De Admiraal De Ruyterstraat was drukker dan ooit. Beladen met Halverwege de opnames brak ineens het noodweer los. Het publfek dat zich zaterdagmiddag langs de Westhavenkado en op de bootjes aan de overkant had verzameld vluchtte naar naburige cafés of naar huls. Het decor van het TROS-spektakel Te land, ter zee en In de lucht zwiepte gevaartijk hoen en weer, maar bleek stevig genoeg om de harde wind vlagen te doorstaan. Na het opklaren yan de lucht konden de opnames van het programma onderdeel 'De aanhanger wint' weer opgepakt worden. „Het leek zojuist wel Te land, ter zee en met bakken uit de lucht," grapte presentator Rob Frulthof. Van de 1200 bezoekers die zich voor de hoosbui langs de kade hadden verzameld was nog slechts de helft over. Veel al supporters van de 35 deelnemers, waaronder het Jeugd Rode Kruis Vlaardingen juichte wan neer dat van hen werd ge vraagd en joelde wanneer er weer een In elkaar ge knutseld voortuigde haven indook. Foto Roet Dijkstra hekwerken, afrasteringen en uit de auto stekende houten palen re den de klanten huiswaarts. „Ze wilden er snel bij zijn. Ze waren allemaal bang dat de Gamma maandag uitverkocht zou zijn," zegt een ooggetuige. Ook in Maassluis bepaalden ont wortelde bomen, afgerukte tak ken en loshangende iumiesuiei- men zaterdagmiddag het straat beeld. Meerdere lekkages en overgestroomde rioleringen wer den gemeld, maar niemand raak te gewond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1