CION pakt toch nog een prijs Softbalsters Schiedam wenden ook sportieve storm af Cricketers Excelsior tonen ruggegraat tegen VOC Sander Spanjersberg beslist confrontatie met oude club Fortuna VI: 1-0 Gerkema heerst op heuvel Zeilsuccessen in Scandinavië Derde plek Rufiis Routh op NK-turnen Achterberg op podium Engeland rolt Australië op Blom wil hogerop en is vast begonnen Van Westrenen wijst Holy op eigen fouten Ook Hermes DVS houdt 't spannend Rotterdams Dagblad Arendal/KopenbagenHet Neder landse zeiljaeht BrunelSunergy heeft ook de tweede etappe in de Round Europe Race gewonnen. Het Whitbread-team van schipper Arend van Bergeijk was tussen startplaats Rotterdam en de Noorse finishplaats Arendal alle concurrentie in de open 50', 60' en W60-klasse te snel af. „Ik ben voorlopig zeer tevreden met mijn boot en bemanning," concludeer de Van Bergeijk na de tocht. Het Nederlandse team moest vrij wel de gehele etappe CCP Cray- Valley (VSt) uit de open 50-klasse voor zich dulden, Met nog drie mijl te gaan. diende de BrunelS unergy nog een mijl goed te ma ken op de lichtere rivaal, Zeiltrimmer Hans Horrevoets liep vlak voor de start een voetb lessure op. Hij stootte zijn teen. Collega Piet van Nieuwenhuyzen, belast met medische zaken, con stateerde tijdens de etappe een gebroken middenteen. Onder plaatselijke verdoving werd de gekwetste teen gespalkt. Horre voets moet waarschijnlijk de der de etappe naar Kiel, die morgen van start gaat, laten schieten. Het team van Roy Heiner eindig de in de Omya 80-klasse opnieuw op de tweede plaats. De ervaren profzeiler leidt wel in het tussen- klassement. Er was nog meer Nederlands zeil- succes in Scandinavië. Carolijn Brouwer heeft een nieuwe titel bijgeschreven op haar toch al in drukwekkende erelijst. De23-jari- ge zeilster uit Voorhout won de Spring Cup in Kopenhagen. De wereldkampioene in de Europe- klasse was oppermachtig op het Deense water. De laatste race kon Brouwer zon dag zelfs rustig laten schieten. Ze was voor haar concurrenten toch al niet meer te achterhalen. „Op die manier kon ik mezelf en het materiaal nog een beetje sparen," lachte de Leidse studente. Brouwer, lid van de Olympische kernploeg, neemt eind deze maand deel aan de befaamde Kie- ierWoche. Wellicht maakt haar grote rivale Margriet Matthijsse uit Maasdam, die al ruim een half jaar kampt met een' schouderblessure, bij dat toernooi haar langverwachte ren tree. Volendam Christian Selk is za terdag met overmacht Neder lands kampioen turnen gewor den. De man uit Deventer kreeg in de zeskamp een vol punt meer. dan zijn oudere broer Alexander. De derde plaats was voor een tur ner van ACTV uit Capelle aan den IJssel, Rufus Routh. Bondscoach Hernandez ver wachtte vooraf veel van Routh. Hij was zelfs van mening dat de jongeling op de NK een serieuze bedreiging kon vormen voor de geroutineerde Selks. Een wat boude verwachting, maar Routh komt er aan. Zijn bronzen plak op de meerkamp (score: 48.15 pun ten) spreekt boekdelen. Christian Selk eindigde met 51,30 punten een punt onder de kwalifi catie-norm voor de wereldkam pioenschappen in Lausanne. De ploeg is na het wegvallen van Wy- bren van de Wal (achülespeesbles* sure) kansloos voor deelneming. Vlaardingen De Speedo-finales in 's-Gravenzande leverden voor Chantal Achterberg van VZC een tweede plaats op. De 12-jarige zwemster kwam op de 100 meter schoolslag tot een tijd van 1.21.44. Bij een sterk bezette meerkamp behaalde VZC zeventien medail les. Goud was er voor Karin Siebel op de 100 vrij in 1.01.7 en op de 200 wissel in 2.34.5. Martijn van der Maagdenberg op de 200 school in 2.30.4. Eddy van Vliet op de 200 vlinder in 2.17.2 en Wendy Meder Gp de 100 rug in 1.20.2. Birmingham Engeland heeft in de vermaarde cricketstrijd om The Ashes' een voorsprong op Australië genomenDe thuisploeg won in Birmingham het eerste Testduel met overmacht. Het was pas de derde Engelse zege op Aus tralië tn 2-3 wedstrijden. Begin dit jaar won ie ploeg van captain Mi ke Atheiton al twee keer in Nieuw-Zeeland. Australië kwam in twee innings tot een totaal van 595 all out (118 en 477). Engeland antwoordde met 478 voor 9 en 119 voor 1. Bin nen-22 overs haalden de Britten gisteren de overwinning binnen. De tweede Test is deze maand op Lord's (19-23 juni). Door Mikos Gouka Eindelijk hebben ze bij CION iets om te vieren. Geen titel in het reguliere seizoen, geen promotie in de nacompetitie, maar het Vlaardings kampioenschap als troostprijs. Foto Peter Moikenboer Vlaardingen— CION heeft een opmerkelijk seizoen toch nog succesvol afgesloten. In de fi nale om het Vlaardings kam pioenschap, op het terrein van Zwaluwen, versloeg de ploeg van Cees Goudswaard buurman Fortuna VI met 1-0. Sander Spanjersberg kroon de zich in de verlenging tot 'matchwinner' door de enige treffer te produceren. De constatering dat het seizoen na de verloren beslissingswed strijd tegen Zuidland werd goed gemaakt, is te veel eer voor de ti telstrijd. Maar de overwinning smaakte de levensgenieters van CION niettemin zeer goed. Span jersberg was de blijste man van het veld. Hij heeft een verleden bij Fortuna, waar hij problemen kende met de strakke discipline. In de ploeg van Goudswaard is hij honderd meter verderop een be langrijke schakel geworden. De organisatoren van het Vlaar dings voetbalkampioenschap moeten met het zweet in de han den de titelstrijd gevolgd hebben. Vorig jaar liep het immers danig uit de hand: de finale moest zelfs worden gestaakt. De jubileumeditie bleef dat onheil bespaard. Sterker nog, de finale straalde een zekere matheid uit. Met name Fortuna VI, waar naast trainer Jan Baksteen zo'n beetje heel de selectie een afscheidsduel speelde, acteerde slordig en zon der bezieling. De grote kansen die ze desondanks kregen, bleven on benut. Jan Baksteen gaf toe dat er weinig van zijn formatie afstraal de. „Toch hadden we voor rust op voorsprong moeten staan door Iieen Muis." Helpen Na de pauze kreeg CION het duel definitief in zijn greep. Het werd geholpen door Marco Bravenboer die na een onnodige overtreding op John van Spronsen zijn tweede gele kaart ontving en kon gaan douchen. CION voerde vervol gens de druk op het doel van Jac ques den Herder op, maar het wist de tot man van de wedstrijd ge kroonde sluitpost niet te passe ren. Van Spronsen was er nog het dichtst bij, maar ook hij zag zijn inzet gekeerd door de doelman. Dus was er een verlenging nood zakelijk om de beslissing te force ren. Binnen een minuut slaagde CION waar het de voorgaande ne gentig minuten had gefaald. Uit blinker Michel Verschoor zette in valler Sander Spanjersberg oog in oog met Den Herder en ditmaal moest de keeper zich wel gewon nen geven, 1-0, Het CION-legioen, met voor sprong het leukste en vindingrijk ste publiek van Vlaardingen, vier de het doelpunt alsof de landstitel was binnengesleept. Fortuna pro beerde er in de slotfase nog wel een offensief uit te persen, maar echt gevaarlijk werd het nooit. Sterker nog, CION had alle ruim te en tijd om de voorsprong uit te bouwen. Maar vermoeidheid en nonchalance voorkwamen een échte afstraffing van de buurman. CION-Fortuna VI 1*0 (a.v.1 93. Sander Spanjersberg 1-0. Bijzon derheden: Arbiter Pim van Gilst gaf geei aan John van Spronsen, Johan van Toom, Michel Verschoor (allen CION) en twee keer geel aan Marco Bravenboer van Fortuna. Bij Fortuna ontbrak Ed van der Lugt met rugklachten. Fortuna VI: Den Herder. Voerman, Bra venboer, Bouman, Boxem, Schippers (46. Boshuizen), Muis, Van de Slot (95, Nele- mans), Hoogerboord, Weber (110. Plank), Heneweer. CION: Faassen, Van Zelm (85.Louter), Vuyk, De Brabander, Sterk, Baltaci, Ver schoor. Den Hoedt (110. Schrijvershof), Van Toom (82. Spanjersberg), Van Spron sen, Broere. DoQF.Nkk var; der Sluis i I ;5chlodam Donkere wolken jfaktëtfzich zaterdagmiddag sa men boven-Schiedam. Letterlijk Jëb'.r- figuurlijk. Aanvankelijk dreigden de. barre weersomstan- digheden'de 'doublé' tegen Heri óns onmogelijk te maken. Jöèn met een marge van dertig minu- pen alsnog gespeeld kon worden, dreigde er voor de Schiedamse'? softbalsters óók nog een neder- De storm leek spelbreker te wor den. maar met man en macht werd het veld alsnog bespeelbaar gemaakt De tegenstander uit,: Heerhugowaard had:, onderweg, op de rijksweg in doodsangst de storm horen razen; Schiedam--, pitcher Elske ten Hoope. kon Harga zelfs niet voor zes uur be-. s verin de eerste wedstrij d - heel pips bij haas-ploeg. Aanvankelijk was 'ze helemaal niet in staat om te spelen, laat stóén te gooien. Controle - De Noord-Hollandsen hadden de cóntrole.tocfa ft eerst hervonden. Die taaie ploeg uit Heerhugo- waard dwong Schiedam in de eeriste' wedstrijd een 'tie-break' af (5-5) en pas in die verlenging kon de thuisploeg yan coach Leo Buitemm de nipte winst (7% verzilveren. GyseUe Korpel joeg tóen; mei Vanessa ivari .Duuren én Esther van de: Berg óp de hon ken, dé bal ver bet buitehveld in om daarmee de winnende pun ten birinenteslaan: In de tweede wedstrijd leek ook - Schiedam weer helemaal -her steld, bouwde al .snel eed 54) voorsprong op en raakte niet ver- c ontrust door een offensief van Herons in de vierde inning (5-4), In de gelijkmakende slagbeurt stelden de Schiedamsen defini tief orde op 'zaken, 9-4. Vanessa van Duuren en GyseUe Korpel in de eerste en Mijke Debets, Moni que Deuze en Martine Zoetmul der in de tweede wedstrijd blon ken uit in het slagperk, SCHIEDAM—>^29201 H»S2=Ï9I HERONS._103«91fl»51*fi74 WerpcUferc Schiedam: Esther van de B»g(7inn,)7-3-6,ElsketenHoope(tinn.) MMJ-tiHerraw: Mflla van den Hoogen 7-1-8. SCHIEDAM ,Ö50409X=980 &BEB0NS.,;,. 9004000*482 Werpeljfers: Schiedam: ELskre ten Hoope (3 3/4 inn.) 1-2-5, Esther van de Berg (3 3/4 inn.)3-3-3. Schiedam De honkballers van Spijkenisse, vorig seizoen nog smaakmakers in de hoofdklasse Zuid, speelde tegen Schiedam ver onder hun niveau en kregen prompt de rekening gepresen teerd: 10-0 nederlaag. De jeugdige Schiedamse ploeg kende geen en kel respect voor de routiniers uit Spijkenisse, speelde defensief een uitstekende wedstrijd en maakte slechts één veldfout. In drukwekkend was de rol van pitcher Leslie Gerkema, die in ze ven innings de Spijkenisser slag- ploeg onder de duim wist te hou den. Hij kreeg slechts twee honk* slagen tegen en zag vier honklo pers niet verder komen dan het tweede honk. „De beste wedstrijd die we ooit •gespeeld hebben," vond coach Douglas Juenke. „De ploeg heeft vooral door het groeiende zelfver trouwen gewonnen en liet zich geen moment misleiden door de slaapverwekkende taktiek en het soms eindeloze tijdrekken van Spijkenisse." Lovende woorden ook voor pitcher Gerkema die - aldus Juenke- „waarschijnlijk de beste curvebal gooit in deze competitie. Het heeft enige tijd geduurd, maar dit seizoen heeft hij die bal goed onder controle," De slagploeg van Spijkenisse heeft dat geweten; verder dan twee honkslagen kwamen de 'rood-blauwen' niet; De Schiedamse slagploeg kon, met alweer Leslie Gerkema, Casper van de Toom (4 uit 4) maar ook met Douglas Juenke (een fraaie homerun), met tien honkslagen goed uithalen. Ook al omdat in het buitenveld van Spijkenisse de nodige vang- en beoordelingsfou ten werden gemaakt. SCHIEDAM 301204 X*10 SPIJKENISSE0000090* 0 WerpcIJfers: Schiedam: Leslie Gerkema 10-2-2-1. Spijkenisse: Edwin Jamanika 5-0- 10-5. Door Paul van den Bosch Rotterdam VOC moet gister middag aan de Overschiese Klei weg een aantal keren gedacht hebben dat de overwinning op Ex celsior binnen handbereik was; dat de genadeklap déar was. Ze ker toen de Rotterdammers de succesvolste rungetter uit de hoofdklasse, Australiër Murray Goodwin, relatief goedkoop (maar toch nog met 45 runs achter zijn naam) hadden uitgeschakeld. Vijfenvijftig runs moest Excelsior uit de laatste acht overs slepen, om de 224 uit VOC's batting-in- nings te kloppen. Vijf Schiedamse wickets waren gevallen, de voor naamste troeven zaten al aan de kant Maar VOC rekende in het achtste en laatste speeluur van de fascinerende Rijnmond-derby buiten de diepte van Excelsiors slagüjst. De landskampioen bewaart goede herinneringen aan Laag Zestien hoven. Het prolongeerde er vorig seizoen de titel tegen Hermes DVS en verloor er de laatste jaren nauwelijks van VOC. Maar die confrontaties waren nimmer zó spannend als de jongste afleve ring. Pas één bal voor het verstrij ken van de 55e en laatste over sloeg Emile Smits met een vier op Steven de Dijk de overwinning voor Excelsior binnen. De ploeg van aanvoerder Erik Dulfer, die op dat moment ook op de kokosmat stond, bleek niet voor het eerst in staat zich uit een benarde positie te redden. De koppositie, voor het Haagse duo HOC en Quick, bleef gehand haafd; VOC is middenmoter met zes uit zes. Niet alleen het onverwachte af scheid van Goodwin, die een edge in de handen sloeg van Vincent de Widt, leek cruciaal; dat gold even zeer voor de aftocht van Dennis Erik Gouka van Excelsior (r) heeft de door VOC-bowler Eldert Frank gebowlde bal aan zich voorbij laten gaan. Deze is verdwenen inde handschoenen van wicketkeeper RenéSchoonheim(I). FotoPeter Moikenboer Gouka. Op 192 voor 6, drie overs voor het slot, kek de zege ver weg voor Excelsior. Tweeënveertig knappe runs maakte Gouka er, voordat hij naar zijn mening ten onrechte werd uitgegeven. Met Murray Goodwin had de voorma lige opener de collapse opgevan gen die rond de thee een gat in Excelsiors siaglinies had ge maakt. Twee ballen voor de pauze lever de Carl Schewe (41) zijn wicket in, omdat hij weer te veel last kreeg van zijn hand. Twee ballen erha verwijderde Steven van Dijk me de-opener Erik Gouka (34). Er kende 'hitters' als Marcel Schewe (een fantastische reflexvang van de bowlende Brad White) en Luuk van Troost werden daarna snel opgerold door het fanatiek en scherp fieldende VOC. Het keerpunt lag bij Jacob-Jan Esmeijer. Op een stand van 192/6 sioeg hij international Van Dijk in twee ballen voor 6 en 4, waardoor Excelsior over de tweehonderd kwam en de overwinning weer zag gloren. Esmeijer rammelde daarna ook White voor zes en bracht zijn ploeg op 7 runs van de overwinning. Toen verslikte hij zich in een langzamere bal van' White en werd hij door Rob de Widt uitgevangen. Maar Esmeijers rake klappen hadden het duel ondersteboven gegooid, en wel in Excelsior voor deel. Van de laatste over had Emi le Smits alleen de eerste vijf bal len nodig om de kampioen naar de overwinning te slaan: 228/7. Het was een fraai einde van een niet minder fraai duel, vó! ty pische eendaags-crieket. Node missen Wellicht had Excelsior zich giste ren minder moeite hoeven te ge troosten als de ploeg over Sebas- tiaan Gokke had kunnen beschik ken - wie zal het zeggen? De fast- bowler, inmiddels doorgedrongen tot de Oranje-selectie, was dit weekeinde op pad met zijn voet balclub Hekelingen. Hij werd no de gemist, alleen niet door tegen stander VOC dat zich in de eigen innings vooral uitleefde op Jorg Henneke en Esmeijer, de latere held. De leidraad in de Rotterdamse slagbeurt heette Rob Vos. Begon om klokslag elf samen met de snelle Bas Zuiderent (34) als ope ner en sneuvelde pas in de 55ste over op 96, slechts vier runs ver wijderd van zijn century. Al oor deelde 'tout' Excelsior dat Vos in de 26ste over (zijn score schom melde toen rond de 40) achter het wicket werd gevangen. De VOC'er vond dat hij de bal van de netjes bowlende Erik Gouka niet had ge speeld; .Anders was ik wel weg gelopen." De bowler, evenwel: „De umpire kwam later nog 'sor ry' tegen me zeggen omdat hij 'm niet had uitgegeven..." Daar stond tegenover dat Brad White goedkoop (op 12) werd inge rekend door een vang van Jorg Henneke, die de Zuid-Afrikaan eerder nog had 'gedropt'. Door wat rake klapper, van Eldert Frank (24 not out) aan het einde reikte VOC daarna tot 224, een score die - achterafbeschouwd- een thriller tot gevolg had. VöC-Excdsfor ZW&an. Exce&wf wint met 3 wickets. VOO. Zuiderent 34. Vos 96, Bakker 3, Van Noratwijk 20, White 12, Vinceut de Widt 17. Rob dëWidt 4. Frank 24 not out. Van Dijk 1; Bowllnj Excdatör: Henne ke 1/50 In 8, Goodwin U3Ö in 11, Erik Gouka 2J32 in 11, Duifc 1/19 in 11, Es- majer 0/56 in 9, Smits 2/23 in 5. Excelsior; Erik Gcuka 34, Carl Schewe 41Goodwin 45. Marcel Schewe 2, Den nis Gouka 42,VanTroost3, Esmeijer 26, Smits 13 nol out, Dulfer 1 not ouCBow- WmtMÏÏinl],VanDükZ/45inl0.5,Whi te 2/35 in 11, Frank 4/10 in II, Zuiderent Andy Blom: B2-winnaarbij Spieringshoek. Foto Peter Moikenboer Door Aad Achterberg Schiedam -- Andy Blom was tijdens het tennistoer nooi bij Spieringshoek als eerste geplaatst in de B2- categorie en voldeed aan de verwachtingen. Hij klop te in een spannende finale Hage naar Patrick Reus in drie sets: 7-6, 4-6,7-5. Bij de vrouwen ging de ze ge naar Alexandra Huizer (DDH). Zij versloeg Annemieke Struyk van VLTC in twee sets: 6-3,6-4.' Het eerste Waterweg-toernooi in het Rotterdams Dagblad Tennis- circuit was matig bezet. In de hoogste categorie (B2) was er bij de mannen een lijstje van zestien; bij de vrouwen waren er zes in schrijvingen. Winnares Alexandra Huizer kwam zelfs zonder te spelen in de finale. In de eerste ronde had zij een walk-over omdat Josinc Swit- ser de voorkeur gaf aan een bezoekje aan Roland Garros. De halve'finale werd eveneens een walk-over door het terugtrekken van Van der Stokker. Finaliste Annemieke Struyk, als eerste geplaatst, won in de halve finale in drie sets van Cassandra van der Berg. In de aanloop naar de finale waren er dus slechts twee wedstrijden gespeeld. De finale op de vroege zondagmorgen was niet hoogstaand. Huizer, die na drie seizoenen Victoria met dubbelpartner Vanessa van Horst bij DDH be landde, had een excuus voor haar matige optreden: „Ik had nog nooit op gras gespeeld. De gewenning duurde heel erg lang." Vader Dick Huizer, haar vaste begeleider en grootste fan, was duidelijk: „Het was een compleet foutenfes- tival." Struyk, die als eerste was geplaatst, was van minder kaliber, maar liet zich niet naar de slacht bank leiden, De 16-jarige Huizer, woonachtig in Rid derkerk, wil hoe dan ook naar de Bl-categorie. Zij is inmiddels een vertrouwd gezicht bij de Masters en hoopt in september weer van de partij te zijn. Bij de mannen waren thuisspeler Andy Blom en Pa trick de Reus in de finale aan elkaar gewaagd. In de beslissende set had De Reus lange tijd de beste pa pieren. Een 4-3 voorsprong gaf hij onnodig weg. Win naar Blom, die na één jaar Holy weer bij KSW terug keerde, over zijn moeizame winst: „Reus was een taaie. Ik heb werkelijk alles moeten geven." Patrick Reus (26) baalde. „In de derde set kwam ik met 4-3 vóór. Maar de vermoeidheid speelde me parten." Ook winnaar Blom wil aan de weg timmeren. Na een mislukt seizoen bij Holy in Vlaardingen meldde hij zich weer bij KSW. De 23-jarige Schiedammer, die tennisleraar wil worden en thans studeert aan de HA LO, speelde dit seizoen in het hoogste mannenteam. Ook zijn zusje Sylvia viel in de prijzen. Zij won de fi nale in de Dl-categorie van Stephanie Meester (6-2, 6-0). Bij de 'vrouwen' maakte afgelopen week Ly Hvong Dinhde meeste indruk. De 12-jarige Halfweg- speelster met de C2-status won in haar categorie van Kelly van Rooyen: 6-2,6*7 en 6-2. In de Cl-klasse won zij de poule. Vlaardingen Het tekende John van Westrenen, de honkbalcoach ran Vlaardingen Holy, dat hij na de 8-9 nederlaag tegen Braves opmerkte: „Het is gemakke lijk de oorzaak voor zo'n nipte nederlaag elders te zoeken. En misschien zijn we ook wel benadeeld door de scheidsrechters. Maar als je twaalf veldtou- ten maakt, en op cruciale momenten, dan is het een beetje goedkoop de oorzaak elders te zoeken." Het zat de Vlaardingse coach dwars, en goed ook. Vooral in de tweede helft van de wedstrijd (de achtste inning met name) had zijn ploeg weer laten zien goed te kunnen terugkomen. De achterstand (8-3) werd te ruggebracht door 8-7 en er waren winstkansen. Maar uitgerekend in de negende inning voelde Holy zich toch benadeeld door de veldseheidsrechter, die twee duidelijke beoordelingsfouten op het eerste honk maakte, waardoor Braves gemakkelijk aan de 'nullen' kwam. HOLY™..101001401=8 BRAVES.™,.1 010 21 3 01 =9 Werpcijfers; Holy: Danny Rossoni 8-1-9-12. Braves: 6-6-10-4. Schiedam De Schiedamse cricketploegen hielden het gisteren spannend. Excelsior won op de voorlaat ste bal van VOC; stadgenoot Hermes bowlde HBS pas in de 53e over al! out. De Haagse gasten waren op Harga toen 12 runs verwijderd van de eindzege: 251/ 5-240. In de 50e over tras HBS op een stand van 225/6 nog de grote favoriet geweest in het productieve duel. Maar toen het partnership tussen Reinout Scholte (62 not out) en Leon Bouter (29) was doorbro ken. viel HBS als een kaartenhuis in elkaar. Door de zege heeft Hermes nu acht punten uit even zovele duels; HBS is in de degradatiezone beland. In de Hermes-innings was eigenlijk alleen de ducfc (nul runs) van Henk Kornet opvallend. De Schiedam mer werd echter op formidabele wijze uitgevangen door Jan Glot2baeh. Jasper Beijer (63), Roger Bradley (27), Nick Statham (32), Gavin McRae (60), John Ver web (49 not out) en Lou Borrani (12 not out) kwamen wél in de dubbel cijfers. Diezelfde Borrani nam later 3 wickets voor 40 runs in 9 overs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4