Niemand blij met Rotterdam ffilgenda Maar een motie van afkeuring gaat Vlaardingen iets te ver 'Gemeente in elk geval bestuurlijk verantwoordelijk voor tekorten Holy' Proef jeugdspreekuur wordt mogelijk verlengd Groeten uit Vlaardingen Medewerkers gezocht voor Ambacht-dag Bechterew oefengroep 'Schat' zoekt spelers en filmmateriaal Werkzaamheden aan de Dr. A. Schweitzerdreef De tragiek van het mensel ijk vermogen Lokale 'zeezenders' bundelen krachten Rotterdams Dagblad Woensdag lï juni 1997 Oude Hoogstraat 27geblindeerd. Oude Hoogstraat 33: leeg. Oude Hoogstraat 46: te huur. Klerk's Parket: gesloten. Minnie's Shop: ramen witgekalkt, te koop. Besterfield: totale uitverkoop wegens opheffing. The Phone: te koop. La Fattoria: rolluik naar beneden op zaterdag omstreeks 12 uur. Vranken, toonkunstenaars sinds 1880: opheffingsuitverkoop. Hoogstraat 87: leeg, te huur. Gi psornamenten Voerman bv: leeg. Hoogstraat 93: etalage ingericht door Vrienden van het Visserijmuseum. Bruun de beer: etalage van het pand ernaast in gebruik. Prime fashion: te huur, etalage ingericht door Dozo. Jacomortehuur, Una Donna: te huur, te koop. Hoogstraat 121: te huur. Hoogstraat 132 en 134: leeg wegens nieuwbouw. Hoogstraat 125: snackbarinterieur, dicht Hoogstraat 146: te huur, te koop. Hakzo: ramen afgeplakt met pakpapier. Kim mode: opheffingsuitverkoop, te koop. Jacké interieurmode: te koop. Leski meubelen: opheffingsuitverkoop (naar verluidt wordt het pand in drieën gesplitst en komt Xenos erin). Summerhouse: gaat sluiten. Royal gold: gaat sluiten. Peperstraat 6: te huur. Peperstraat 9: te huur. Peperstraat 14: te huur, Schiedamseweg 9: leeg. Schiedamseweg 11: leeg. Hans Bierhuizen: verhuist naar de Van Hogendorplaan. Comelis Bastiaanse: verhuist naar Kuiperstraat 9. Schiedamseweg, dicht op zaterdag: Hypex hypotheken, Copy Shop, Adecco personeelsdiensten, BSC Uitzendburo, Color Copy, uitzendbureau Start. DICK VAN DER LUGT De werkgroep van de Ambacht-dag, de feestelijke dag voor en door bewoners en winkeliers in de Voor straat en het Burgemeester de Bordesplein, zoekt enthousiaste medewerkers voor de eerstkomende Ambachtdag, op 30 augustus. 'Ambacht Swingt' is dit jaar het thema. ïn een muzi kale entourage zijn er talloze activiteiten, zoals een vrijmarkt voor kinderen, een braderie, kinderspelen en een straatmuzikantenfeest. De Amazing Stroop wafels hebben aangekondigd deze dag een optreden te verzorgen. Wie wil helpen de feestvreugde te ver hogen kan schrijven naar de organisatie-commissie 'Ambacht Swingt', per adres A Ouwendijk. Korte- dijk 16a, 3134 HB in Vlaardingen. Bij de Bechterew oefengroep van de reumapatien- tengroep kunnen patiënten oefenen. Mensen met die ziekte hebben daar baat bij. Dat blijkt uit onder zoek van de universiteit van Maastricht. De oefen groep is specifiek bedoeld voor mensen met Bech terew en staat onder leiding van een fysiotherapeute die op de hoogte is van de beperkingen die bij deze ziekte kunnen optreden. De oefengroep is onderdeel van de reumapatiënten vereniging Nieuwe Waterweg Noord, Elke dinsdag avond wordt in Schiedam geoefend. Belangstellen den kunnen bellen naar (010) 5914535. Regisseur Bernard Bredero van Schat Produkties is op zoek naar authentiek filmmateriaal uit de periode 1955-1970. Wie film- of fotobeelden heeft van alle daagse gebeurtenissen op straat, maar ook van eve nementen zoals Koninginnedag, trouwerijen, schooluitjes en sportevenementen, wordt verzocht contact op te nemen met Nancy MacGillavry, tele foon 010-4704304 (na 17.00 uur). Het filmmateriaal is bedoeld voor een nieuwe buiten- voorstelling die in mei 1998 wordt opgevoerd door Schat Produkties, bekend van openlucht-producties als 't Spul van Jonker Frans. Deze keer duikt Schat minder ver in de historie; de jaren zestig, een periode waarin ook in Schiedam veel maatschappelijke ver anderingen zich voltrokken. Behalve naar materiaal is Schat Produkties op zoek naar spelers voor het theaterstuk. Behoefte is er vooral aan jongeren in de leeftijd van 15 tot 25 jaar. De audities hebben plaats op enkele zaterdagavon den in juni. Aanmelden kan bij MacGillavry of bij Andreas Fleisehmann, telefoon (020) 8850105, Als de weersomstandigheden het toelaten wordt don derdag en vrijdag een gedeelte van de Dr.A Schweitzerdreef geasfalteerd. Tijdens de werkzaam heden wordt de weg niet afgesloten voor het door gaande verkeer. Het verkeer zal wel hinder onder vinden De aansluiting via de Zeemandreef naar de Albert Schweitzerdreef wordt afgesloten. Hiervoor in de plaats komt een tijdelijke aansluiting via de Lo- rentzdreef naar de Dr. A Schweitzerdreef. In Gallery Art Leathering, aan de Zuiddijk 8, is nog tot en met 12 juli de expositie 'De tragiek van het menselijk vermogen' van Jack Moerman te zien. De ze post-moderne expositie van de in Maassluis gebo ren kunstenaar (1960) is een vervolg op zijn in 1995 gehouden tentoonstelling 'De romantiek van het menselijk onvermogen'. Behalve schilderijen - waarvan de meeste niet te koop zijn - presenteert Moerman zeefdrukken, die een surrrealistisch ka rakter hebben cn die wel te koop worden aangebo den. De expositie is te bezichtigen op vrijdag van 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 13.00 tot 17.00. Maar ook na telefonische af spraak: 5928649. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Marïëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Vlaardingen Zoals alle gemeenteen in de Rijnmond moet ook de gemeenteraad van Vlaardingen instemmen met de wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling Stadsregio Rotter dam. Omdat de wetgeving rond de stadsprovincie duizenden hobbels op de weg ontmoet en dus niet op 1 januari 1998 in gaat, maar de huidige regeling dan afloopt, is het nodig om de ze te verlengen. Anders zou er een bestuurlijk vacum ont staan. Nu is dat min of meer een formeel besluit. Maar het geeft voor de ge meenteraden in de regio meteen de mogelijkheid om eens lekker het hart te luchten over dat arro gante Rotterdam. Dat 'onverzadigbare monster', zo als G.W. van Veeien (SGP/RPF/ GPV) het noemde. Of'het enorme machtsblok', aldus J. van der Kolk van GroenLinks, 'dat bezig is met de grootste annexatie uit de geschiedenis'. De twee woordvoerders wilden dat het Vlaardingse gemeentebe stuur duidelijk stelling zou ne men tegen Rotterdam. Groen links diende -gesteund door de SP - een amendement in waarin stond de belangrijke poot over be stuurlijke en ambtelijke organisa tie te schrappen. Volgens Groen Links, de enige partij die zijn ver tegenwoordigers uit het regiobe stuur waarin 'democratische legi timiteit nog steeds ontbreekt' heeft gehaald, is de ontwikkeling van de stadsregio 'afgegleden tot een schertsvertoning'. De opposi tiepartij vindt dat het maar eens uit moet zijn met de 'heilloze weg' en 'politieke machtsspelletjes'. GroenLinks bepleitte meer ge meenschappelijke regelingen omdat dit meer succesvol zou zijn dan al die verspilde energie voor de bestuurlijke vernieuwing. In de motie van de SGP/RPF/GPV werd de afkeuring over de handel wijze van de stad Rotterdam uit gesproken. Omdat, zo legde Van Veeten uit, elke keer als de regio gemeenten toenadering zoeken tot Rotterdam, zij weer een stap verder zetten. Hoewel een meerderheid van de gemeenteraad van Vlaardingen motie en amendement te ver von den gaan. was iedereen het er wel over eens dat de houding van Rot terdam geen schoonheidsprijs verdient. Ook burgemeester Stam 'begreep het begrip teleurstel ling', maar een motie van afkeu ring ging hem te ver. „U verwijl Rotterdam heel bewust een tac tiek te hebben gekozen om onder de stadsprovincie uit te komen." zei hij tegen Van Veeien. „Zo ver ben ik nog niet, al ben ook ik te leurgesteld over het afgelopen half jaar. Het is zinvol om in ge sprek te blij ven en met een motie van afkeuring gooi je die deur dicht." Waarna hij er aan toevoeg de 'wel wat somber' te zijn over de toekomst van de stadsprovincie. Nagenoeg alle fracties deelden de stemming van de burgemeester: kritiek op het steeds stellen van nieuwe eisen van Rotterdam, maar afwachten hoe het verder gaat omdat de stadsprovincie 'nu eenmaal noodzakelijk is'. Al gaf burgemeester Stam toe dat daar voor wel een goede campagne no dig is om de inwoners van de Rijn mond daarvan te overtuigen. En ook steeds meer lokale politici. D66-fraclievoorzitter W. van Rijn zei dat zijn partij 'baalt van Rot terdam'. WD. PvdA en CDA lie ten zich in zelfde bewoordingen uit. „Zo langzamerhand vragen wij ons af hoelang Rotterdam nog ongestraft met dit soort capriolen denkt door te kunnen gaan," al dus WD-fractievoorzitter A de Lange. Het personeel van het Holy Ziekenhuis protesteerde gisteravond voor het stadhuis van Vlaardingen. Personeelsleden, vakbonden, ondernemingsraad en dedirectie vinden dat de gemeente haar verantwoordelijkheid moet nemen. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen Afgeladen vol wa ren de tribunes in de raadszaal gisteravond. Toen even voor acht en wethouder K. van der Windt binnenstapte, steeg een luid ge joel op. 'Keesie is een flapdrol'. Van der Windt, al jarenlang voor zitter van het bestuur van het Ho ly Ziekenhuis en door het perso neel mede verantwoordelijk ge houden voor het ontstaan van de tekorten, heeft te kennen gege ven dat de gemeente Vlaardingen niet van plan is bij te springen om de gaten te dichten. Op hem rich ten de actievoerders dan ook hun pijlen. Dan is het de beurt aan N. Sierkstra van de AbvaKabo om het woord te voeren. Hij is van oordeel dat de gemeente "Vlaar dingen tot 1 januari van dit jaar, toen het ziekenhuis is geprivati seerd, 'in elk geval bestuurlijk verantwoordelijk' was. En de te korten zijn voor 1997 ontstaan, toen de wethouder voorzitter van het bestuur was en er door de ge meenteraad ook nog de penning meester en secretaris waren gele verd. Maar voor b en w staat hele maal niet vast dat de gemeente ook juridisch verantwoordelijk was voor de gang van zaken De wethouder en raadsleden zaten daar op persoonlijke titel. Juris ten zoeken de aansprakelijkheid van de gemeente momenteel uit. Maar tot die tijd ontwijken b en w allen verantwoording. Voor de vakbond en directie maakt 'dat ju ridisch gedoe' allemaal niet zo veel uit. Zij vinden dat de ge meente de sociale en maatschap pelijke verantwoordelijkheid die nen te dragen. Gemeente en zie kenhuis als een soort twee-een heid Voorzitter R. Kerkhof van de ondernemingsraad voegde daar aan toe: „Het kan niet zo zijn dat een verantwoordelijke gemeente de andere kant opkijkt als veertig mensen ontslagen worden." Burgemeester L. W. Stam zei, na dat hij vierhonderd handtekenin gen in ontvangst had genomen van patiënten en bezoekers, 'mee te leven met de medewerkers', maar benadrukte dat het Holy Ziekenhuis 'vanaf de oprichting een zelfstandige stichting is ge weest. Het stichtingsbestuur heeft zijn eigen verantwoordelijk heid'. En: 'Bestuursleden zaten op eigen titel in het bestuur'. De eni ge concrete toezegging die door Stam werd gedaan is dat de ge meente haar best doet om de ont slagen medewerkers een baan binnen de gemeente te geven. Een optie die door het Holy-perso- neel met luid gejoel werd ontvan gen. 'Boekhouders', 'Zakkenvul lers', echode het door de raads zaal. Woordvoerders van Groen Links, SP, D66, Burger Belangen en SGP/RPF/GPV waanden zich vervolgens als een doelpunten maker in een uitverkocht voetbal stadion. Elk pleidooi voor het be schikbaar stellen van de acht ton en de verantwoordelijkheid die de gemeente in deze heeft, werd met een oorverdovend gejuich ont vangen. Een motie die door de SGP/RPF/GPV-combinatie werd ingediend en waarin b en w wor den verzocht 'een uiterste inspan ning te verrichten' om de veertig ontslagen te voorkomen, wordt yanavond in stemming gebracht. Dan zal wethouder Van der Windt vermoedelijk ook reageren op de aanval die de fractie van W20OO op hem heeft ingezet. Fractievoor zitter J. Ranshuijsen verweet Van der Windt, die hij gekscherend 'de hoofdcommissaris van het Holy' noemde, dat hij heeft zitten sla pen. In elk geval ging het er bij hem niet in dat dit tekort zo maar uit de lucht is komen vallen. Maassluis Tien lokale radiostations die elk een sterke binding hebben met de Noordzeekust, waar onder WOS Radio in het Westland, gaan hun krach ten bundelen, Van 23 juni tot en met 29 augustus brengen ze op werkdagen het programma 'Message from the beach'. Het programma is het best te omschrijven ais een sprekende versie van het gelijknamige tijdschrift, dat ook dit jaar gedurende de zomermaanden vier keer zal verschijnen. Voor de tien lokale stations wordt van maandag tot en met vrijdag een raampro- gramma samengesteld, waarin naast muziek een groot aantal onderwerpen de revue passeert, varië rend van sport tot evenementen en weerberichten. Elk station kan dat zo overnemen of er zijn eigen keuze uit maken. Naast het reguliere zomerprogramma wordt elke za terdag in een andere badplaats de 'Beach beauty con test' gehouden. De aanvang van deze missverkiezing vindt plaats op 28 juni in Schevcningen. De finale wordt op 30 augustus in Zandvoort gehouden De zenders die meedoen aan 'Message from the beach' zijn Stadsradio 94 Dert Haag, N-44 FM (voor de regio Wassenaar). WOS Radio (regio Westland). Z-FM (Zandvoort), Radio 80 (Egmond), Hoiland Centraal (Katwijk-Noordwijk), Radio Beverwijk (Beverwijk- IJmuiden) Sehagen FM (Callantsoog). L.O.S. Radio (Den Helder) en Radio Texel. Door Judith van Klaveren Maassluis Op het veldje achter jonge rencentrum De Toevlught in Maassluis verzamelen zich enkele jongeren. Som migen zijn op hun skates gekomen, an deren 'gewoon' op de fiets. Ze spelen, praten wat met elkaar en zitten in het gras tijdens deze warme lente-avond. Voor het jeugdspreekuur, dat tussen ze ven en acht uur binnen wordt gehouden, hebben ze geen belangstelling. Daar voor zijn ze niet gekomen. Slechts één inwoonster van Maassluis komt speciaal naar dit spreekuur van wethouder L. Timmermans toe. Ze is gekomen namens een groep jonge ren - onder wie haar zoon - om te plei ten voor een skatebaan in Maassluis, vertelt Timmermans later. Bij de Toe vlught is een skatebaan, de enige in de gemeente, maar de moeder ziet haar zoon daar liever niet. „Ik heb gepro beerd haar duidelijk te maken dat het beeld dat zij heeft van de jongeren die hier komen, met juist is. zegt de wet houder van onder meer sociale zaken en maatschappelijk werk. Met een peinzende uitdrukking op het gezicht voegt hij toe dat de vrouw en hij het niet eens konden worden. „Ik heb haar niets kunnen beloven. We hebben gewoonweg geen geld voor een tweede skatebaan. Een paar veilige elementen kosten al snel zestigduizend gulden.*' Hoewel Timmermans het betreurt dat hij lang niet alle verzoeken kan inwilli gen die tijdens het jongerenspreekuur worden gedaan, is hij niet ontevreden over hel initiatief. In het kader van het preventief jeugd- en jongerenbeleid van de gemeente Maassluis heeft hij de afge lopen maanden drie keer een jeugd spreekuur gehouden in De Toevlught. Vooraf was bepaald dat het eerst om een proef zou gaan; na deze derde keer volgt een evaluatie en vervolgens zal het ge meentebestuur bepalen of het jonge renspreekuur wordt voortgezet. Vooruitlopend op dat besluit Iaat Tim mermans doorschemeren dat hij bet ei genlijk te vroeg vindt om nu al te staken met het experiment. ..We zouden het op zijn minst nog een paar keer moeten proberen. Hei moet wei de kdiis. krijgen zich te bewijzen. Het is de bedoeling dat dit een laagdrempelig spreekuur is. Het lijkt me een goede manier om in de con tacten met de bevolking te investeren. Daarom wil ik nog overleggen met zowel het jongerenwerk als binnen het colle- Volgens de wethouder komen tijdens het spreekuur - dat ook bedoeld is voor ouders en verzorgers en mensen die an derszins met jongeren hebben te ma ken - allerlei onderwerpen aan de orde. Zo hebben jongeren geklaagd over het feit dat ze door de politie van een school plein waren gestuurd, omdat ze zich daar buiten schooltijd ophielden. „En de vorige keer kwamen er tien, twaalf jon gelui met het verzoek voor een jonge rencentrum speciaal voor hen," zegt Timmermans. „Maar ook die vraag is niet zo makkelijk in te willigen.'' Y. Kruining van De Toevlught beaamt dat er belangstelling is voor het spreek uur. „Ja, jawel, en zo breed mogelijk. Er zijn vragen over de meest uiteenlopen de onderwerpen. Ik weet bijvoorbeeld dat er jongeren zijn die een openlucht festival willen organiseren. Ik heb zc aangeraden naar het spreekuur te gaan, want het stadhuis heeft toch een drem pel." Woensdag 11 juni SCHIEDAM De Kern. Voorlichtingsbijeenkomst cursusTaal en gezondheidszorg voor allochtone vrouwen, 14.00-15.30u. Dc De 4 Molens. Zomerioemooi Koersbal, 18.30-22.Q0u.; dames- bi/jaft, 18.00-22.00u. Wijkcen trum-Oost Ledenbijeenkomst Ge meentebelangen Schiedam, 19.30u. VLAARDINGEN Clubgebouw HSC. Stan avondvier daagse, 16.00 of 18-30u. ROTTERDAM De Buurman Jamsession.20u.SK- VR Muziekschool Centrum-West. Informatie SKVR Popschool jonge- renbands,20u. Popular. Dertigersin de natuur, 21u. Schelling's.Kwartet Bloemlust, 19u. RO Theater. Onder het Melkwoud, 20.15u. Lantaren/ Venster. Rotterdamse Dansacade- mie. Donderdag 12 juni SCHIEDAM Dc De Woudhoek. Bingo, 13.30- 16.00u. Dc Oost. Gymnastiek, 9.15-10.15 en 10.15-ll.15u.; olieverfsch'lderen, 14.00-16.00u. Dc De 4 Molens. Zomerbiijarttoer- nooi, 18.30-22.00u. Podium Café. Anord, Ierse Folkmuziek, 2i.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert AadZou tendijk, 12.45-13.15u. Clubge bouw HSC. Start avondvierdaagse, 16.00 of 18.30u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Schnjfavond Am nesty International, 19.30-21.00u. ROTTERDAM Grote-of St.Laurenskerk, 12.45u, De Doelen, gr.z. Orkesten van we reldklasse, 20.15u, De Vlerk. Uncle Meat (B), 22u. RltmoTropical. Mar- celo Godoy, 22u. De Twijfelaar. Skunk Funk, 22.30U. Spelling's. Kwartet Bloemlust, 19u. RO Thea ter. Onder het Melkwoud, 20.15u. Lantaren/Venster. Rotterdamse Dansacademie. Wijkhuis Oude Noorden. De Brand, 20.3QU. ROTTERDAM Calypso 1: "The Crucible' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Lost Highway' (16) dag. 18,45- 21.30. do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Calypso 3: 'Jerry Maguire' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30.C|nerama 1: Turbufence' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2; The Fifth Dement' (12) dag. 12.45- 15.30-18.15-21.15. Cinerama 3: 'Donn leBrasco' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 4: 'Karak ter' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 5: The Fnghte- ners' (16) dag. 18.45-21.30. do- .vr.ma.di.ook 13.15-16. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag (beh- .ma) 14-16-20.45 ma. alleen 20.45. 'Special Effects' (al) dag, (beh.ma) 15.za.zo.ookl3. TheFifth Element' (12) dag. 18.30-21.45. 'Microcosmos' (al) za.zo.17. Ven ster 1: 'Lost Highway' (16) dag. (beh.za.ma.) 19.30-22, za.ma al leen 19.30. ma.22 sneak preview. Venster 3: 'Nénette et Bom' (16) dag.(beh.za.) 22. The Van' (16) dag. (beh.za.22).Venster4: Troisvieset une seuie mort' (16) dag. (beh.za.) 19.30-22. Venster 2: 'l'Argent' (16) alleen ma.19.30. 'Village of Dreams' (al) dag. (beh.za.ma.wo.) 21.30 'DnfüngC!ouds'(16)dag. (be ft,za.wo.) 21.30. Lumière 1: 'Uar üar' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: Turbulence'(16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 3: Shadow Conspiracy' (16) dag.18,45-21.30 do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Lumière 4: Beavis Butt-Head Do Amenca (12) aag. 13.15-16-18.45-21.30. Pathé: 'üar üar' (ai) dag. 11.30-13.45- 15.50-17.55-20-22.05 'One fine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.35. do.ma.dr.ook 11.40-14.10 vr. ver valt 16.40 'Dante's Peak' (12) dag. 11.45-14.10-16.45-19.15-21.45. 'All Stars'(al) dag. 11,10-13.55- 16.30-19-21.45. The English Pati ent* (16) dag.11-14.20-17.35- 20.50. 'Set it Off' (16) dag. 11.55- 14.40-18-21.10. The Fifth Ele ment' (12) dag. 11.20-14.40-18- 21.20. 'Jailhouse Rock' (16) di.21.35, sneak preview. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'üar üar* (16) vr.za.00.15. Lumière 2: The Gost and the Darkness' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3; Turbulen ce'vr.za.00.15. Lumière 4: 'Beavis But-Head do America* (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' za.zo.wo. 13.15- 16. Cinerama 5: 'Space Jam' za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: '101 echte Dalmaners' za.zo.wo. 13.15- 16. Pathé: 'Deklokkenluidervande Notre Dame* (al) za.zo,wo.ll.4G- 14.10. Abonnee Service informatie over bezorging van de krant: maand agt/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: OIO - 4004 444 Rotterdams Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3