151 W 'Vlaardingen is dorp van peen en uien en niet van liflafjes' Ast Werkgelegenheid loopt sterk terug Peter de Jong schrijft volkse geschiedenis Winkelcentrum Maasland op Veldesteyn Bloemen om van te snoepen Panta Rei start open Reikikring Buitenlandse valuta voor vaderdag Rode Kruis zoekt vrijwilligers Alternatief genezen Gratis winkelen als hoofdprijs Folder over Maassluis Kunst van Vlaardingse politici Niet voetballen op Het Balkon Rotterdams Dagblad Vrijdag 13 juni 1997 „Het veldboeket lijkt op de Nederlandse bevolking, veelkleurig en mooi, grillig en fluweelzacht." De bedenker van deze prachtige zin houdt van bloemen. In alle op zichten. Hij doet er ook van alles mee. Er naar kijken, ze plukken, ie mand schenken of uitdelen, erover dichten of ze schilderen. De man over wie ik het heb, gaat zelfs nog verder. Hij eet ook bloemen. Niet als dagelijkse kost, uiteraard. Neen, hij eet ze als hij ergens aan tafel zit in een gezelschap. Bijvoorbeeld als de conversatie even stokt. Ik zag het hem ongeveer 25 jaar geleden voor het eerst doen. We za ten op de receptie van een trouwpartij in een zaaltje aan de Bin nensingel in Vlaardingen, De jongste uit het ploegje, dat vanuit een pandje op de Vlaardingse Hoogstraat de regionale zaken van een ge renommeerd Rotterdams huis-aan-huisblad behartigde, was toen de bruid. We hadden kunnen regelen dat zij en haar graficus met hun poes 'boven de zaak' gingen wonen. Later verhuisden het paar naar de Verenigde Staten waar de bruidegom grote naam heeft verworven als illustrator. Dirk Haddeman, de oudste van het ploegje waartoe ik ook behoorde, verschalkte voor de verbaasde ogen van Vlaardingse en Rotterdamse collega's een roze tulp, blaadje voor blaadje. Hij vertelde met die act eerder succes geboekt te hebben bij Noorse vishandelaren en colle ga-voetbalbestuurders. Ik verwacht niet dat burgemeester Bert Stam morgen ook een bloem opeet bij de opening van de tentoonstelling 'Bloemen, taal en teken'. Het is een jubileumexpositie van Dirk Haddeman, die tot 14 augus tus in galerie Pervelle plaatsvindt. Een prachtig boekje maakten Aad en Joke Noels-Snel in hun drukwinkel/galerie aan de Fransenstraat als uitnodiging voor Dirks bloemenpracht Ik lees erin dat praktisch alle tentoongestelde werken in 1996 en 1997 zijn vervaardigd. „Ik zit in mijn bloementijd," zei Dirk me onlangs. Komt dat even goed uit voor een jubileumexpositie? Dirk Haddeman wordt binnenkort 80 jaar. Hij was 20 jaar voorzitter van voetbalvereniging Fortuna en is uitgerekend in 1997 al 30 jaar ere-voorzitter van die club. Onze samenwerking heeft slechts enkele jaren geduurd, maar het was mij -in die hectische tijd- een waar genoegen. Aan die periode herinnert me regelmatig zijn kleinzoon Menno door zijn aanwezigheid als gewaardeerd collega op een verge lijkbaar bijkantoor. BEN VAN HAREN Viaardtngèn Binnen het Panta Rei Project Vlaardingen start 15 ju ni een open Reikikring, Elke derde zondag van de maand kunnen gemitteerden in de Reiki traditie van 10.00 tot 13,00 uur elkaar ontmoeten en met elkaar werken. De mogelijkheid bestaat om per keer deel te nemen. Geïnteresseerden kunnen voor informatie en aanmelding contact opnemen met Moniek van den Berg (010) 4716204. Het Panta Rei Project Vlaar dingen is gevestigd in de Groen van Prinstererstraat 67. De ondernemingsvereniging Liesveld en het grens wisselkantoor houdt zaterdag een zogenaamde losse muntenactie. Van 10.00 tot 16.00 uur kan men de bui tenlandse valuta inwisselen voor een extra vaderdag centje. De ter plaatse uitgeschreven bon is namelijk in te wisselen bij één van de winkels aan het Lies veld. In het centrum wordt zaterdag een tijdelijk GWK-kantoor neergezet tussen de Albert Heijn en de parkeergarage. Het Rode Kruis Vlaardingen zoekt vitale vutters en robuuste rolstoelbegeleiders om het enthousiaste vrijwilligersteam van het Rode Kruis Rolstoelver voer Waterweg-Noord te komen versterken. Van de nieuwe vrijwilligers wordt verwacht dat zij goed met mensen kunnen omgaan, een dag per week en af en toe in het weekeinde beschikbaar zijn en geen rugklachten hebben. Het Rode Kruis zorgt voor een goede begeleiding, waaronder het aanleren van de noodzakelijke vaar digheden. Het Rode Kruis Rolstoelvervoer zoekt dringend chauffeurs als begeleiders uit Schiedam en Vlaardingen die zich spontaan voor dit vrijwilligers werk willen inzetten. Wie interesse heeft kan op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur contact opnemen. (010) 4342700, De zesde en laatste heaüngsavond van dit seizoen wordt dinsdagavond verzorgt door reiki- en magneti seurs. Wie onder meer last heeft van vermoeidheid, stress, slapeloosheid, gewrichtspijnen of energiete kort moet deze vorm van alternatief genezen eens proberen. De avond van de spirituele vereniging Harmonia Schi edam wordt gehouden in het wijkeen - trum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Niet-leden betalen vijf gulden entree. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sport redactie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 In de PiusMarkt worden dinsdag de prijzen uitge reikt van de fotoprijsvraag 'wandelen door Nieuw land'. De hoofdprijs bestaat uit twee minuten gratis winkelen in de supermarkt aan de Nolenslaan. De wandelingen door Nieuwland -in totaal zyn er vier - zijn onderdeel, van het beheerplan Nieuwland. De wandelingen zijn samengesteld door de werk groep Architectuur van de bewonersvereniging 'Wo nen en leven in Nieuwland'. Door het wandelen van de routes kunnen bewoners een indruk krijgen van alle veranderingen in hun wijk. De vier wandelroutes sluiten onderling op elkaar aan, zodat de routes gekoppeld kunnen worden. Sa men geven de routes een aardig beeld van de wijk Nieuwland. Voor de prijsvraag hebben de deelnemers foto's moe ten herkennen die op de wandelroutes zijn gemaakt. Om 18.00 uur wordt de hoofdprijs uitgereikt. De Stichting Promotie Maassluis zal zaterdag op lu dieke wijze een vierkleurenfolder met informatie over Maassluis aan de man brengen. Een honderdtal Maasluizers krijgen tijdens-de pre sentatie de folder als eersten in Club Commedia aan de Govert van Wijnkade. Door Leen van Ooijen Hoek van Holland Het gaat niet goed met de economie en de werkgelegenheid in Hoek van Holland, De ontwikkeling van nieuwe arbeidsplaatsen blijft ver achter bij het Westland en is zelfs beduidend lager dan in Rotter dam, terwijl de Maasstad al be paald niet in de pas loopt met het landelijke beeld. In dne jaartijd is de werkgelegen heid in Hoek van Holland met dertien procent afgenomen. Bij Defensie zelfs met twintig pro cent. In totaal zijn er driehonderd arbeidsplaatsen verdwenen. Hans Mani, stafmedewerker van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam, verraste de leden van de commis sie ruimtelijke ordening van de Hoekse deelgemeenteraad met die mededeling. Het vertrek en het faillissement van Transport Trading Group, een grote transporlmaatschappij met ruim honderd werknemers, is één van de oorzaken van het feit dat in de laatste drie jaar het aan tal arbeidsplaatsen is afgenomen. Maar ook bij DSM Resins en bij Stena Line zijn de laatste jaren in totaal enkele honderden arbeids plaatsen verdwenen. Mali kan echter met aangeven welke effecten het verdwijnen van de arbeidsplaatsen heeft ge had op de werkloosheid in Hoek van Holland. Daarover bleken na melijk geen harde cijfers beschik baar. Wel is duidelijk dat Hoek van Holland steeds meer uitgroeit tot een forensendorp, waarvan de inwoners dichtbij of verder af hun brood verdienen. ,.Het verschil tussen het werkaanbod en het aantal werkzoekenden wordt m Hoek van Holland nog steeds gro ter. De bereikbaarheid door het ontbreken van een goed wegen net vormt een enorm knelpunt." constateerde Mali. Overigens ziet hij voor de toe komst wel mogelijkheden om de situatie op de arbeidsmarkt te verbeteren. „Er zijn zeker drie kanskaarten, maar die moeten dan wel goed worden uitge speeld." aldus de ambtenaar. Het Ontwikkelingsbedrijf is medever antwoordelijk voor de toekomst visie die momenteel wordt ont wikkeld voor Hoek van Holland Dankzij het feit dat Stena Line fors heeft geïnvesteerd zijn er voor de transportsector goede kansen. Maar dan zullen er wel goede voorwaarden voor vesti ging in dc badplaats moeten wor den geschapen. ..Stena Line is een goed voorbeeld van een maat schappij die de concurrentie aan durft. De Kanaaltunnel vormt een bedreiging, maar die kan ook om slaan in een stimulans." Ook in natuur en ecologie, alsme de m horeca en toerisme liggen er nog een heleboel kansen. Het re creatief medegebruik van de na tuur is een uitdaging en het kabi net zet landelijk hoog in op het toerisme. Verder is de commercië le dienstverlening de laatste jaren flink gestegen. Kleine adviesbu reaus hebben m de moderne maatschappij een belangrijke functie. Ten aanzien van de kustrecreatie heeft Hoek van Holland volgens Mali zelfs een voorsprong. „Ter- wyl andere gemeenten nu pas be ginnen met na te denken, liggen er in Hoek van Holland al kant en klare plannen," zo lonkte Mali naar het Waterwegcentrum. Door Mariëtte Olsthoorn Vlaardingen Als hij die 'winkelfabriekshal' in het centrum van Vlaardingen ziet, denkt hij: was ik maar Rotterdammer. Dat vindt Pe ter de Jong verschrikkelijk om te zeggen, want hij is een geboren en getogen Vlaar- dinger. Het V&D-gebouw is net een waterhoofd. En het Liesveldviaduct omschrijft hij als 'een tot in de eeuwig heid bestendigde fout'. „Ik nodig het "Vlaardingse college van b en w uit om met hun vtouw een keer in Rotterdam te gaan winkelen. Kr ygen ze van mij een kopje koffie en een kroketje by V&D. Als ze dan nog durven zeg gen dat het in Vlaardingen mooi is opgeknapt, ga ik verhuizen. Dan zijn ze van me af." De rasechte Vlaardinger neemt geen blad. voor de mond als het om zyn stad gaat: 'Vlaardingen is reddeloos verloren'. 'Mensen zon der verstand van zaken hebben er een rotzootje van gemaakt.' En: 'Vlaardingen is een stad van peen en uien en niet van liflafjes.' „Het meest verkochte brood m Vlaar dingen is water wit. Water wit! Mensen durven de luxe niet te pakken, ze durven de drempel niet over." Over hoe het was en wat er vol gens Peter de Jong van Vlaardin gen terecht is gekomen, gaat het boekje 'Werken en Zwoegen in Vlaardingen'. In het 67 pagina's tellende werkje staan sagen, his torische documenten en persoon lijke herinneringen van de ma ker: verhalen over kerken en kroegen, de zee en zoute haring. „Kerken en kroegen zijn heel bepalend geweest voor Vlaardingen," legt de 40-jarige De Jong uit. „Voor het denken en het doen en laten van mensen. Er is niets ge beurd omdat te veel mensen in de kroeg zaten en te veel mensen naar de kerk gingen. En niemand wide een hand uitsteken naar de ander. Dat vind je nu nog terug in het denken. Dit jaar was er geloof ik voor het eerst kermis op zon dag." Naast deze historische interpreta tie zegt De Jong ook gewoon graag in de kroeg te komen. Vol gens hem is het café de plek waar mensen op een goede manier bij elkaar kunnen zijn. Een soort Het gat op de Markt In Vlaardingen staat voor Peter de Jong, hier metzijn hond Poekie, synoniemvoordertigjaarbestuurfljkonvermo- gen. Foto Roel Dijkstra kerktempel voor de arbeiders klasse, noemt hij het. Samenraapsel "Werken en Zwoegen in Vlaardin gen' leest volgens De Jong, die ook de drijvende kracht is achter het Vlaardings Taalgenotschap, als drie-dimensionaal op een plat vlak. „Het ;s een fragmentarisch samenraapsel met verborgen grapjes en wetenswaardigheden," omschrijft hij zyn werk. „Je moet een beetje willen lezen om het te kunnen begrijpen." Met historische feiten zegt hij het trouwens niet zo nauw te nemen. Of de Grote Kerk nu 600 jaar oud is of er 150 jaar later pas stond, zal hem een zorg zijn. Waar het om gaat is dat hij die prachtige kerk op de Markt van vroeger in de loop der tijd oerlelijk heeft zien worden. 'Waar zijn die mooie ra men gebleven?' Waar of niet waar, alles wat in De Jong's tweede boekje "Werken en Zwoegen in Vlaardingen' staat heeft hij zelf meegemaakt. Bertus Zuipschuit {afgeleid van Bertus Zijdebos. toenmalig eigenaar van café Rotterdam), die 'al zuipend de wereld over voer'. En het stuk je over zijn vader die 'middenin de wederopbouw soms vier bazen in een week versleet'. Die verhalen om schrijft hij als Vlaardingse volkse ge schiedschrij ving. Het is zijn interpretatie van de werkelijk heid. Een waarheid die anders is dan de officiële waarheid zoals die in de statistieken staat, zegt De Jong. Bijtend cynisme Har Pekel ing, ('Haring Pekel') en Pieter Komelis van Ebscheuten ('Een vnlkse uitdrukking' vraag maar aan Van Ebscheuten') zijn twee pseudoniemen die de Vlaar dinger in zijn boekje gebruikt. „Har Pekel probeert hopelijk met bijtend cynisme de academici on der de lezers te bereiken. Van Eb scheuten is meer iemand die uit het hart spreekt en zichzelf ver- liestin nostalgie." Hij gebruiktzeomdat 'mensen nu eenmaal verschillend ontvangen'. Maar ook zijn het twee kanten in hemzelf. „Omdat ik heel plat kan praten vinden mensen my een volkse jongen, maar aan de ande re kant ben ik best in staat één en één bij elkaar op te tellen en daar conclusies aan te verbinden." Pretenties om als commercieel schrijver 2ijn brood te verdienen, heeft hij echter niet. Het boekje is meer een manier om aan de bui tenwereld kenbaar te maken: dal vind ik. „Ik kan mij niet vinden in bestaande politieke en maat schappelijke stromingen, maar ik heb er wel een hoop op aan te mer ken. Nou, dan schrijf je een boek je en mensen herkennen zich er in," zegt De Jong, die zichzelf te demagogisch acht om de politiek in te gaan. Hoewel "Werken en Zwoegen in Vlaardingen' een historisch boek je is, zegt Peter de Jong meer in de toekomst te geloven dan in de tijd die achter hem ligt. De reden: je kunt pas mooie dingen maken als je leert van de fouten uit het verleden. Een stad moet vitaal zyn en blijven vernieuwen, vindt hij. In Vlaardingen hebben ze dat volgens hem absoluut niet begre pen. „Neem nu het gat op de Markt. Schandalig! Een honden poepveldje op het mooiste piekje van Vlaardingen. Het zou ver vuild zyn en te moeilijk om er iets te ontwikkelen. Ik neem het de politiek kwalyk dat ze de moed niet heeft om er iets mee te doen. Maak er bijvoorbeeld een derde Spaanse trap." Hoeveel kritiek hij ook heeft op zijn geboortestad, de ligging er van noemt hij uniek.Als je naar de echte wereld wil, zit je zo in Rotterdam. En als je het geweld van de buitenwereld wilt ont vluchten dan kun je je hier rustig terugtrekken. Vlaardingen heeft vrijwel alles om zichzelf te kun nen zyn," meent hij. „Maar die vrijheid zijn we wel aan het kwijt raken. Straks, na de vorming van de stadsprovincie, is Vlaardingen een ondergeschikt wijkje van Rot terdam en moeten we voor allerlei basisvoorzieningen een beroep doen op de grote baas." Werken en Zwoegen in Vlaardin gen is te koop in alle Vlaardingse boekwinkels en bij Peter de Jong zelf. telefoon 4351670. Maasland Als er in Maasland een nieuw winkelcentrum moet komen, is de locatie "Veldesteyn' van het Holland College daarvoor de beste plaats. Die voorkeur blijkt uit een enquête die de plaat selijke politieke partij Open Groe pering onder de bevolking van Maasland heeft gehouden. Al jaren wordt in Maasland de vraag gesteld of een nieuw win kelcentrum haalbaar is. Nadat de gemeenteraad had besloten al leen woningen te zetten op het voormalig militair terrein aan de Hofsingel (MOB-complex), werd de vraag opnieuw actueel. Er was nog nooit een serieus en onafhan kelijk onderzoek onder de inwo ners gehouden, omdat dit voor de gemeente te duur zou zijn. Open Groepering heeft dit initiatief maar naar zich toe getrokken. De dorpspartij heeft het koopgedrag en de wensen van de Maaslandse huishoudens in kaart gebracht. De respons mocht er zijn: ruim negentig procent van de onder vraagden werkte mee. De helft van de Maaslandse bevol king doet doorgaans de dagelijkse boodschappen in eigen dorp en besteedt hierbij zeventig procent van de huishouduitgaven, zo blijkt uit het onderzoek. De ande re helft doet elders boodschap pen, veelal in Maassluis. Als er een koopcentrum komt dan wordt waarde gehecht aan speciaalza ken op het gebied van levensmid delen en winkels voor kleding en schoeisel, naast een uitgebreidere supermarkt. Als plek voor een nieuw winkel centrum heeft Veldesteyn de voorkeur. Ook de Maaslandse po litiek onderzoekt momenteel de mogelijkheden daarvoor omdat de dependance van het Holland College gaat verdwijnen. Groot grutter Albert Heijn, de trekker van het winkelcentrum, heeft al een voorkeur voor Veldesteyn uit gesproken. Als de ruimte te klein zou zijn, moet worden onderzocht of de bibliotheek kan worden ver plaatst. Bij een supermarkt met een gro ter assortiment in Maasland ver andert het koopgedrag van de consument. Van de groep geën quêteerden die niet alleen in Maasland of geheel niet in Maas land boodschappen doet, geeft dertig procent aan dan zeker va ker in eigen dorp boodschappen te gaan doen. Zo'n veertig procent geeft aan dit 'misschien' vaker te gaan doen. Bij een nieuw winkel centrum moet voldoende parkeer ruimte zijn, want bij een uitge breidere supermarkt zal het ge bruik van de auto voor het doen van de boodschappen in Maas land sterk toenemen. Vlaardingen Aan welke kunst werken b en wen leden van de ge meenteraad en van de Culturele Raad van Vlaardingen hun hart aan hebben verpand, is vanaf 20 juni te zien op de tentoonstelling in de Hollandia Galerie. Alle 43 plaatselijke politici zijn door de Kunstuitleen uitgenodigd een werk in te leveren dat voor hen bijzondere waarde heeft: een zelf gemaakt kunstwerk, een Delfts blauw bord of een meubelstuk „We zeggen geen nee," stelt voorzitter J.C.E. Bmijstens van voetbalvereni ging Excelsior Maassluis. Hij geeft aan open te staan voor het bij Actiegroep Behoud Groene Oever binnengekomen idee om bijvoorbeeld zijn club te ver plaatsen naar Het Balkon. In plaats van de door de actiegroep verfoeide woningbouwplannen van de gemeente langs de rivier. Bruijstens: „Daar is al eerder sprake van geweest. Uit onder zoek bleek het echter niet haal baar. Het is daarom nooit een vraag geweest by ons." Mede omdat de club de laatste jaren zo'n zeven ton heeft geïnves teerd in haar accommodatie aan de Lavendelstraat, verwacht Bmijstens dat men daar voorlo pig blij ft zitten. Net als zijn Excelsior-eollega herinnert VDL-voorzitter B. Bouter zich ideeën van de ge meente om de sportvelden te veiplaatsen naar de oostkant van de Boonervliet. Bouter vond het vreemd dat dit destijds niet is doorgegaan. „Een kind kan uitrekenen dat de gemeente op onze velden dan goedkoop hui zen kan bouwen. Maar een tijdje later hebben we een brief gehad van loco-burgemeester Timmer mans dat de gemeente niet hoeft te beschikken over de velden." Voor Bouter -die VDL niet graag naar Het Balkon ziet ver huizen- een hele geruststel ling. „Die brief bewaar ik zorg vuldig. Als we mogen blijven zit ten, stellen we dat zeer op prijs." H. Slangen, ambtelijk secretaris van de sportraad, verwacht met dat de sportclubs hoeven te ver kassen naar Het Balkon, „Er is ooit een keer eerder over gespro ken. Het probleem was dat alle voorzieningen -vooral de ont sluiting- dan moeten worden betaald door de sport." Daarnaast mag er niet vlak langs een spoorlijn worden ge voetbald. Een bal tegen de ruit van de treinbestuurder kan im mers een gevaarlijke situatie op leveren, legt Slangen uit. La chend: „En wat denk je van al die ballen in de Waterweg." Vrijdag 13 juni SCHIEDAM Dc Oost. geheugenspel, 14.00- 16.0ÖU. Filmhuis. Independence Day, 21.30u. VLAARDINGEN DcSoenda. Spellenmiddag, 14.00- 16.00u. ROTTERDAM R'damse Schouwburg. 27e Poetry International, div. tijden. Oost zeedijk. Open Huis, 19. Musica. SKVR leerlmgenuitvoenng, 19,30u. Baroeg. Vrijdag de dertiende, 21u. De Vlerk. Vers uit de Maas, 22u. Scbelling'sKwartetBloemlust, 19u, RO Theater. Onder het Melkwoud, 20,15u. Kapelletje. Tori Neti, nacht van vertellingen, 20.30u. Lantaren/ Venster. Rotterdamse dansacade- mie. Zaterdag 14 juni SCHIEDAM Grote of Sint Janskerk. Inloopcon cert, 15.00u.; tevens avondconcert, 20,00u. Filmhuis. Independence Day, 20.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert, 15,00- 17.00u. HOEK VAN HOLLAND Brinkplein. Straattekenen, 13.00- 16.00u. Recreatieoord Wier- straat Bingo, 20.00u. ROTTERDAM Imax. Ring of Fire, 14-16u, R'dam se Schouwburg. 27e Poetiy Inter national, div. tijden. Grote-of st.Laurenskerk. Feestelijke ope ningsconcert Orgelcycius, 15u. Feyenoord Stadion. De Kutp60jaar concert, 18u. De Buurman. Jam sessie, 20u. Nighttown. The Jaw- hwks, 20u. De Doelen, gr.2. R'dams studenten Muziek Gezelschap Eras- musïca,20.15u. Esprit. Kuttschreu- ter Piano Boogie-Woogie Battle 1997,22u, C5 Jazz. AleksanderMi- iosavicQuartet, 22uRotown. Barta- les, 22u. De Oase. Coniferen in het donker, 15u. Theater Zuidplein, kl.z. Presentatie SKVR-cursus to neelspelen, 20u. ROTheater. Onder het Melkwoud, 20.15u. Kapelletje. Ton Neti, nacht van vertellingen, 20.30u. Lantaren/Venster. Rotter damse dansacademie. AFkunst- ruimte.ApprendreleFran^caisatra- versl'architeeture, 10-17u. Danate- llers. Studiopresentatie,20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: The Crucible' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Lost Highway' (16) dag. 18.45- 21.30, vr.ma.dLOOk 13.15-16. Ca lypso 3: 'Jerry Maguire' (al) dag. 13.15-16-18.45; 'Karakter' (12) dag. 21.30u. Cinerama 1: The Ghost and the Darkness' (12) dag. 13,15-16-18,45-21.30.Cinerama 2: The Fifth Element' (12) dag. 12.45-15.30-18.15-21.15, Cine rama 3: Turbulence' (16) dag. 13.15-16-18,45-21.30.Cmerama 4:'One Fine Day'(ai) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Donme Brasco' (16) dag, 18.45-21.30, vr. ma.di.ookl3.15-16.lmaxTheater: 'Ring of fire' (al) dag. (beh.ma) 14- 16-20.45 ma. alleen 20.45. 'Spe cial Effects' (ai) dag (beh.ma) 15. za. zo.ook 13. The Fifth Element' (12) dag. 18.30-21.45. 'Microcosmos' (al) za.zo.17. Lantaren/Venster: za.m alle zalen vanaf 20: '1ste Hu- morballfestival. Venster 1: 'LostHig- hway' (16) dag. (beh.ma,) 19.30- 22, ma alleen 19.30. ma.22 sneak preview. Venster 3: 'Love and Other Catastrophes'(16) dag. 20-22. Ven ster 4: 'La Seconda Volta' (16) dag 20; 'Nénette et Bom' (16) dag. 22. Venster 2: 'Papa is op zakenreis' (16) alleen ma.19.30; Village of Dreams' (al) dag (beh.ma.) 19.30; Trois vies et une seule mort' (16) dag. (beh.ma.) 21.30, ma.22. Lu- mière 1: 'Liar Liar' (al) dag,13«15- 16-18.45-21.30. Lumière 2: Tur bulence' (16)dag.l3.15-16-18.45- 21.30. Lumière 3: 'Set it Off (16) dag.18.45-21.30 vr.ma.di.ook 13.15-16. Lumiere 4: Beavis Butt-Head Do Amenca (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Sulka's Daughter' (16) t/mzo. doorl. voorst. 'Hot Circuit' (16) ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé: 'Liar Liar' (al) dag. 11.10-13.45-15.50-17.55- 20-22.05; 'Dante's Peak' (12) dag. li.30-16.20-18.50-21.3C, vr.ma- .di.ook 13.55, di.vervalt 21.30. 'All Stars'(al) dag. 11.20-13.55-16.25- 19-21.35. 'The English Patiënt' (16) dag. 11-14.20-17.35-20.50. The Fifth Element' (12) dag. 11.55- 14.55-18.05-21.15. The Asso ciate' {al} dag. 11.15-13.50-16.25- 19-21.40; "The Ghost and the Dar kness' (12) dag.11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45; 'De nalaten schap van Freddie' (16) di.21.30, sneak preview. Nachtvoorstelllngen: Lumière 1: 'Con Air' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Turbulence'(16) vr.za.00.15. Lu mière 3: 'Liar Liar'vr.za.00.15. Lu mière 4: TheFnghteners' (16)vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dsimauers' za.zo.vvu.13.15- 16. Cinerama 5: 'Space Jam' za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: '101 echte Dalmaners', za.zo.wo.13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) za.zo.wo.13.55.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3