13 Fusieclub moet volgend jaar voetballen in Broekpolder :uu :i ti uo u:isja «nm; Rotterdams Dagblad PvdA Schiedam niet langer gediend van oudgedienden Sp aghetti onder de Vleersteeg Limah wint derde prijs op Kunstbende-festival Politiek laat Noordvest 500 woningen verkopen WW j*:i tin 1.10 SS I 'Ga maar door, zeiden ze, en dat is een goed teken' Bankoverval Verzet tegen ouderenraad a\e Gemeente en ziekenhuis praten verder Onderzoek naar bereikbaarheid van bedrijven Waterweg Dinsdag 17 juni 1997 Door Bas van den Berg Vlaardingen Er wordt naar gestreefd om in juli 1998 te voet ballen op het nieuwe sportcentrum in de Broekpolder, Zowel het college van b en w van Vlaardingen als Shell Nederland heeft positief gereageerd op de eerste schetstekeningen van Heidemij, Grontmij en Landschappartners. Projectleider Ron Steens kreeg te horen dat hij het plan verder uit kan werken. Voorwaarde om het voor Nederland unieke sportplan te laten slagen is dat naast de no dige gelden van de oliemaat schappij en de gemeente Vlaar dingen ook fondsen worden aan gesproken en een businessplan wordt gemaakt. De zeven werk groepen zijn in drie maanden tot een actieplan gekomen. Op het eerste gezicht kunnen de sport clubs die erbij betrokken zijn zich er helemaal in vinden. De finan ciële invulling zal nog geruime tijd in beslag nemen. Steens; „We gaan volgende week •al met de werkgroepen (voetbal, ^aOffiek, zaal- en denksporten, «overige buitensporten, accommo datie, sociale vernieuwing en fi- ^*pS2cien, red) rond de tafel zitten '»om het eindrapport te maken dat in september het gemeentebe stuur en Shell wordt aangeboden. Het is een geruststellende ge dachte dat de gemeente Vlaardin gen en Shell het plan niet hebben afgeblazen omdat het eventueel te duur zal zijn. Ga maar door. zei den ze, en dat is een goed teken. Er is uiteraard nog een lange weg te gaan." In het voorlopige eindrapport met conclusies en aanbevelingen wordt ook de structuur (stichtingsvorm) opgenomen. Verder zal een fiscalist worden aangetrokken om de financiële aspecten te bekijken. Grote be drijven worden gevraagd zich te interesseren voor het Sportcen trum. De nieuwe fusieclub (For- tuna Vlaardingen, Delta Sport, TSB en ZV81) gaat, met een voor lopig ledental van duizend, uit van een exploitatie vap vier ton. De werkgroep verwaeht dat de fu sieclub zal uitgroeien tot 1600 le den en meteen exploitatie van zes ton gaat werken. Een van de drie projectontwikkelaars toonde met een schets aan dat bij Delta Sport het nieuwe voetbalcomplex kan worden gerealiseerd. We gaan niet aan kapitaalsvernietiging ;$oep.' Het huidige hoofdveld kan rworden uitgebreid met tweede •"overdekte tribunes. Verder wordt 3iSëpht aan acht Wetra- en twee "trabting svelden. ^Öperkgroep atletiek realiseert .ziemdat hoog wordt ingezet met -een - topsportaccommodatie van a'cht lanen en nog eens acht lanen van honderd. Daarnaast clubhuis, vergaderruimten en kleedka mers. De fusiedub (Fortuna, ROVS en de samenwerking met Ie trjathlonverenigingRijnmond) verwacht circa 700 leden is gaan tellen. Uitgangspunt is een regio nale atlctickclub met leden uit Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen heb ben vanmorgen een gesprek ge had met directeur M. Rook van het Holy Ziekenhuis. Van de kant van de gemeente zijn geen con crete toezeggingen gedaan. Wel wordt deze week verder gepraat. Vanmorgen was vooral bedoeld om inzicht te krijgen in de finan ciële situatie van het noodlijden de ziekenhuis, dat kampt met een tekort van vijf miljoen waardoor 35 arbeidsplaatsen moeten ver dwijnen. In een breed gesteunde motie heeft de gemeenteraad b en w vorige week opgeroepen 'een uiterste inspanning te verrichten' om. ontslag van personeelsleden te voorkomen. B en w hebben vanmorgen een in ventarisatie van de aard en om vang van de financiële problemen bij het ziekenhuis gekregen van de directeur. De komende dagen praten beide partyen. verder over hoe de gemeente het hospitaal het best te hulp kan schieten. De ver wachting is dat hierover aan het einde van de week meer duide lijkheid is. Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis. Een poging de atletiekver eniging Waterweg uit Maassluis ook op te laten gaan m de nieuwe fusieclub mislukte. Uitgangspunt van de werkgroep accommodatie is dat alle doel groepen m de Broekpolder een plaats moeten krijgen. In eerste instantie geldt dat voor de 24 spor- tafdelmgen van de ROVS, waarbij tienduizend leden zijn aangeslo ten. Gedacht wordt aan een cen traal gebouwencomplex met ver diepingen, sporthal(Jen), mul tifunctionele (sport)ruimtes en een zwembad van 25 bij 12 meter Een bioscoop, sportwmkels. sau na en garage behoren verder tot demogelijkheden Dat de tennisverenigingen VLTC en de ROVS geen fusie aangaan (VLTC wil zn zelfstandigheid be houden) hoeft volgens de werk groep overige buitensporten geen probleem te zijn. In eén van de schetsen van de projectontwikke laars is rekening gehouden met aparte tennisbanen voorde ROVS die dicht tegen de banen van VLTC komen aan te liggen. Pollux (450 leden) verwacht bin nen enkele jaren uit te groeien tot een hockeyclub met 650 leden Als gevolg daarvan hoort een derde kunstgrasveld -m het kader van het nieuwe sportcentrum- en een uitbreiding van de parkeer voorziening in de Broekpolder tot de noodzakelijke voorzieningen Alle werkgroepen zijn van me ning dat het sportcentrum gezins vriendelijk moet zijn en een grote uitstraling moet hebben De schetsen van de projectontwikke laars gaven totaal verschillende indelingen van de toekomstige Broekpolder te zien. Een van de ontwikkelaars wilde zelfs van de Broekpolder een eiland maken. In alle projecten wordt grote aan dacht gevraagd voor de infra structuur en het open karakter van het nieuwe sportcentrum. Door Desiree van der Jagt Schiedam De PvdA bindt de stnjd aan tegen de verstarring. De Schiedamse raadsleden mo gen niet langer dan drie volledi ge perioden in de gemeenteraad zitten. De nieuwe regel zou het einde betekenen van de politie ke carnere van wethouder Aad Wiegman, dieonJangs zyn 25-ja» rige jubileum in de raad heeft ge vierd. PvdA-voomtter Chris Zij develd gaat er vanuit dat Wieg man momenteel aan zijn laatste penode bezig is. ,.De nieuwe re gel is niet op personen toege schreven en daarom is er geen mooier moment dan het nu in te voeren," zegt Zijdeveld. Op elke regel geldt een uitzonde ring en dat is ook hier het geval. Als de regel namelijk strikt zou worden nageleefd dan zou bij voorbeeld ook het raadslid Mahir Engin, inmiddels elf jaar in de gemeenteraad, buiten de boot vallen. Gelukkig voor hem kan in bijzondere gevallen een extra zittingsduur van één of twee pe rioden gerechtvaardigd zijn. „Ik zou het jammer vinden, fk wil graag nog één periode," zegt En gin in een eerste reactie. De nieuwe regel heeft de fractie leden ietwat overvallen, Engin verwijst meteen door naar zijn fractievoorzitter Peter Groene- weg. Maar die had op zijn beurt de voorlopige profielschets voor de nieuwe kandidaten van dege meenteraadsfractie gistermid dag nog niet gezien. „Hei is een onbekend verhaal voor mij" ver telt hij. Uit een klein rekensom metje blijkt dat van de negen PvdA-raadsleden momenteel zes bezig zijn aan hun eerste perio de. „Voor Mahir is er volgens de nieuwe regel wellicht nog hoop," zegt Groeneweg, nadat hij de uit zonderingsregel heeft gehoord. Het bestuur van de PvdA wil met de alinea in de profielschets ver starring voorkomen. „We moe ten in beweging blijven. Boven dien echt star is de regel niet, omdat we de mogelijkheid bie den om nog twee keer een perio de te verlengen," zegt Zijdeveld. Volgens Zijdeveld, die zelf jaren lang deel uitmaakte van de Schiedamse gemeenteraad en ook jaren wethouder was, is het moment nu eindelijk aangebro ken dat binnen de PvdA 'onbe last' een tijdslimiet kan worden ingevoerd. „Al jaren wordt er in de wandelgangen over gespro ken. Mensen die nu in de raad zitten weten dat er een limiet aan zit. Niemand kan meer zeggen dat ie het niet wist" Wethouder Wiegman was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. PI22É/UI Normaal gesproken is de klus in een dag ge klaard. Maar nu de medewerkers van de dienst Stadsbeheer van de gemeente Vlaardingen op een kluwen van oude en in gebruik zijnde kabels en leidingen zijn gest uit, gaat het saneren van de riolering in de Vleersteeg zeker een dag extra kosten. Vol gens opzichter C. Crucq van Nieuwe Werken hebben ENE- CO en de PTT bij het vervangen van kabels en leidingen de oude laten liggen. „Het is een hele uitzoekerij voordat een begin kan worden gemaakt met de werkzaamhe den. Tussen alle dra den en bulzen door moet een plekj'e wor den gevonden voor de inspectieput, van waaruit de nieuwe riolering wordt aangelegd." Normaal gesproken is dat niet zo'n probleem, zegt de opzichter, maar door gebrek aan ruimte in het benauwde steegje is alles op een hoop komen te liggen. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Vlaardingen De Vlaardingse band Limah heeft de derde prys van het Kunstbendefestival ge wonnen. Dat is een festival dat wordt georganiseerd door het ministerie yan Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap en in het af gelopen weekeinde in het mu ziekcentrum Vredeburg in Utrecht werd gehouden. De band, die uit vijf 15-jange vrien den bestaat, viel volgens de juiy op vanwege het hoge humoristi sche gehalte en de opvallende podiumacts. „Ons winnende nummer ging over een jongen die altijd m elkaar wordt gesla gen," vertelt zanger Simon Broek. Het festival bood de ruimte aan alle soorten artiesten. De nog geen jaar oude band Limah mocht meedoen na de voorron des in de Rotterdamse disco theek Nighttown te hebben ge wonnen. Simon is tevreden met de derde prijs. „De derde prijs verschilt niet veel van de eerste en tweede prijs. Alle drie de bands mogen optreden in ver schillende plaatsen en we heb ben allemaal allerlei abonne menten en T-shirts gewonnen. Het enige verschil is dat de win naars een radio-opname mogen maken. Maar dat hebben wij al een keer gedaan toen we de voor rondes wonnen." Het verschil tussen Limah en an dere muziekbandjes zit volgens Simon in het feit dat zijn muziek een geheel eigen stijl heeft. „We gaan richting Britpop, maar voe gen daar zelf zoveel aan toe dat het echt een eigen stijl is gewor den. We houden van grappige klanken, een opeenvolging van vrolyke akkoorden. Onze mu ziek ligt. lekker in het gehoor. Het winnende nummer was ook vrolijk. Het ging wel om een jon gen die altijd in elkaar wordt ge slagen, maar uiteindelijk slaat hij zelf iemand in elkaar, wat in een vrolijke chaos uitmondt." De bandleden van Limah dro men wel van een schitterende toekomst als muziekgroep, maar blijven met beide benen op de grond staan. „De optredens die we nu gaan doen op onder meer de Uitmarkt in Amsterdam en de Nationale Muzikantendag in september zullen voor extra pu bliciteit zorgen. Dat is leuk. Het geeft ons het gevoel dat we wor den gewaardeerd, ook met deze derde prijs. Maar wat er ook ge beurt; we spelen voornamelijk voor ons plezier." Het eerstvolgende optreden van Limah is vrijdagavond 22 juru in wijkcentrum De Erker in Schiedam. Schiedam Onder het motto 'wat vervelend allemaal, maar wat moeten we anders', stemde gister avond de commissie voor volks huisvesting m Schiedam in met het plan om vijfhonderd wonin gen te verkopen. De politici gaven woningstichting Noordvest groen licht haar overeenkomst met For tress te bekrachtigen. Eén voor waarde stelde de commissie wei. De complexen Vyfsluizen en Wil- helmina moeten in het huurbe- stand blyven en mogen niet wor den doorverkocht aan particulie ren. De commissie stelde deze eis in navolging van hetzelfde besluit van het college van b en w. Opnieuw werd, net als een maand geleden, de commissievergade ring in dienstencentrum de 4Mo- lens druk bezocht. Veel Schiedammers, huurders van wo ningen van nu nog Noordvest, wilden zelf meemaken wat de po- litici hadden te zeggen. Veel bij zonders hoorden ze echter niet. De keuze om voor de verkoop van de complexen Vijfsluizen, Wilhel- rnina, Stationsstraat, Schutters veld en tachtig woningen in Woudhoek-Zuid te stemmen leek voorgekauwd en onderling door gesproken. Erg opmerkelijk ïsdat niet. Zeker niet omdat het college zich vorige week al positief uitliet over de 'deal' tussen Noordvest en de commercieie belegger. De comnussieraadsleden kregen gisteravond allemaal nog éen maal de mogelijkheid vragen te stellen aan wethouder A. Reijn- hout en Noordvest-directeur J. Feijtel. Nieuwe invalshoeken le verde dat echter met op. Een klein 'relletje' ontstond toen A. iï. de Swart (WD) wilde weten hoe het zat met de erfpacht op de grond van de complexen die worden ver kocht. Wat hij vooral wilde weten is op hoe hoog deze wordt vastege- steld. Want, meende De Swart, de hoogte van dat bedrag kan nog wel eens van invloed zijn op de verkoop. Wethouder Reijnhout wilde daar echter niets van weten. „Dat is een zaak voor de wethouder van financiën, We bespreken vandaag of we volkshuisvestingstechnisch gezien willen overgaan tot ver koop aan de belegger." De Swart begreep dat wel, maar wilde niet nu een beslissing ne men die later zou kunnen worden herroepen door bijvoorbeeld de commissie met de financieel spe cialisten uit de gemeenteraad. Het WD-raadslid kreeg echter weing by val. De wethouder hield voet by stuk en zo kabbelde de vergadering voort. Ook de bewo ners die aan het eind van de ver gadering vragen mochten stellen kwamen met weinig nieuws. De strijd was gestreden. Een maand geleden was iedereen nog fel. Nu zijn het alleen de woordvoerders van de bewonersverenigingen nog die zachtjes van leer trokken. H. Hagen van bewoners vereni ging West (Vijfsluizen en Wilhel- mina) nam raadslid V. Broeke (D66) nog even onder vuur. Het raadslid stelde dat, de sterke so ciale paragraaf in ogenschouw ne mend, er voor de bewoners van Vijfsluizen en Wiihelmina mets zou veranderen. „Dan heeft me neer Broeke het over de komende vyf jaar. Voor die tijd is alles op papier vastgelegd. Na die vijfjaar mag de belegger zelf bepalen hoe veel hy de huren laat stijgen. Dan zijn we overgeleverd aan de geld wolven, meneer Broeke Vlaardingen In Vlaardingen is vanmorgen een bankoverval ge pleegd. Even voor half elf sloegen de daders toe in het ABN/AMRO- fihaal aan de Van Hogendorplaan. De overvallers zijn gevlucht De politie heeft een helikopter in gezet in een poging de daders te achterhalen. De helikopter cirkel de daarvoor enige tijd boven de wijk Holy. De politie kon vanmorgen nog mets zeggen over de buit die door de overvallers is meegenomen. Vlaardingen PvdA en WD tn Vlaardingen verzetten zich tegen het instellen van een ouderenad- viescommissie. Dat hebben de twee grootste coali tiepartijen burgemeester en wet houders te verstaan gegeven. Die hebben aangekondigd aan het einde van dit jaar met een derge lijk voorstel te komen. Zo'n oude- renadviescommissie moet zich, onafhankelijk van gemeente en bestaande instellingen, gaan be zighouden met tal van ontwikke lingen die (ook) voor ouderen van belang zijn. Bijvoorbeeld bij op knapbeurten van wijken kunnen ouderen hun ideeen spuien. De aandacht die b en w aan oude renbeleid besteden vindt de PvdA 'op zichzelf goed en nodig'. Alleen de uitkomsten ervan bevallen de socialisten minder. „In de prak tijk blijkt namelijk dat een derge lijke commissie, als het er op aan komt, geen wezenlijke invloed heeft. Wy zouden het veel meer toejuichen als ouderen wél wezen lijke invloed hebben. Dat is te rea liseren als alle partijen hier in de raad hun best doen oudere kandi daten op een verkiesbare piek op de lijst te zetten," aldus PvdA- fractievoorzitter* A. Attema, die daar aan toevoegt: „De ouderen- adviescommissie vinden wij net zo ongewenst als specifieke oude- VV^clf^riiKnge de elt drèm£öiBg;«Gea£»iei toe nemend aantal ouderen1'-in de Vlaardingse samenleving vanwe ge de dubbele vergrijzing ziet de WD het als een belangrijke taak van de verantwoordelijk wethou- - der om overleg met deze groep te plegen. Wij hebben geen behoefte aan het instellen van een dergelij ke commissie. De onderwerpen over hetouderenbeleidkunnenin de functionele commissie worden behandeld." Schiedam Het Vervoer Coördi natie Centrum Rijnmond zal deze week vrijwel alle bedrijven in Schiedam en Vlaardingen bena deren om mee te doen aan een on derzoek, dat de knelpunten in de bereikbaarheid naar voren moet brengen. Ruim tienduizend werk nemers zullen een korte vragen lijst ontvangen met vragen over hun woon-werkrit. De werkgevers ontvangen een aparte vragenlijst. In het onderzoek krijgen vooral de mogelijkheden van de fiets, het openbaar vervoer en het car poolen aandacht. Het stimuleren van deze vervoermiddelen is een effectief middel dat in de Stadsre gio al her en der wordt ingezet om bedrijven bereikbaar te houden. Het onderzoek is het resultaat van de intentieverklaring die in fe bruari werd ondertekend door on der andere minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat, J. van der Tak portefeuillehouder ver keer en vervoer van de Stadsregio en de vertegenwoordigers van de belangengroep Wilhelmninaha- ven, de belangenvereniging In- sutriele Kring Vlaardingen en het Vervoer Coördinatie Centrum Rijnmond. Met de intentieverkla ring hebben de betrokken partij en zich verplicht om zich in te spannen voor de bereikbaarheid van de bedrijventerreinen in het Waterweggebied Schiedam-Vlaar- dingen. Steeds vaker werken overheden en bedryfsleven samen in de strijd tegen files. In de Stadsregio gebeurt dit voornamelijk door de problemen per gebied aan te pak ken. In andere plaatsen in de re gio heeft dit al tot resultaten ge leid. Het onderzoek in het Water weggebied zal naar voren moeten brengen op welke manier de files het beste in Schiedam en Vlaar dingen kan worden aangepakt DORPSSTRAAT TM 2892 AB'bAKEND RECHT ab'pEWAT TEL 018CK61T1 oo MAANDAG GESLOTEN -VRUOAC KOOMM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1