Autoverzekering wordt duurder Speciaal frame voor delen van de Sont-brug <S w nvmm Bonden vrezen voor verlies banen bij gesplitst KPN Door nieuwe wetten gaat premie mogelijk honderd gulden omhoog Philips slaat met Lucent grote slag RTL-managers speelden, dubbelspel met aandelen NS investeren fors in. 'stille' emplacementen Import Oosteuropees vee niet te verbieden Hypotheekrente weer wat lager EU: nog meer varkens doden Intexo start bedrijf in Venlo Scania zoekt 300 werknemers Hoechst beperkt ontslagen tot 29 Nieuwe VUT in de metaal Dwangsom voor Elf Atochem Rotterdams Dagblad Woensdag 18 juni 1997 Den Haag Verzekeringsmaat schappij Aegon verlaagt vandaag de rente van alle soorten hypothe ken. De rente van hypotheken met een looptijd van vijf, tien en elf tot en met vijftien jaar gaat met 0,3 procent naar beneden. Voor de renteperiodes tot twee jaar en de oriëntatierente geldt een verlaging van 0,2 procent. Als gevolg van deze ontwikkeling komt de rente vooreen hypotheek van vijfjaar vast tussen de 5,5 en 6,0 procent te liggen. Den Haag Het ministerie van Landbouw mag van de Europese Unie in totaal 1.625.000 meer var ken0. opkopen en afmaken we gens de varkenspest. Brussel draait op vet hef grootste deel van de koste.i. De uitbreiding heeft betrekking op de opkoopre geling voor gezonde beesten echter wegens de pest en het by- behorende veevoersverbod uit hun stallen dreigen te groeien. In totaal mag Landbouw voorlopig 1.475.000 mestvarkens opkopen (een verruiming met 425.000 die ren) en zo'n 3.330.000 biggen (1,2 miljoen extra). Venlo Distributiebedrijf Van Ommeren Intexo opent begin 1998 een vestiging in Venlo, die zich vooral richt op magazijnbe- heer voor grote Amerikaanse be drijven. De vestiging biedt bin nen een aantal jaren werk aan 200 mensen. Van Ommeren Intexo breidde de afgelopen jaren als lo gistiek dienstverlener al sterk uit in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en Engeland. Zwolle Vrachtwagenproducent Scania in Zwolle wil er driehon derd medewerkers bij. Die zijn nodig om de productie te verho gen van 65 naar 8Q trucs per dag. De nieuwe banen zijn noodzake lijk omdat de raad van bestuur van Scania Zwolle als belangrijk ste Europese productievestiging aanwees. Bij de fabrieken in het Zweedse Södertalje en Angers in Frankrijk blijft de productie zoals die is: 35 vrachtwagens per dag. Vlisslngen Hoechst Holland in Vlissingen heeft het aantal ontsla gen als gevolg van een reorganisa tie- 'en kostenbesparingsoperatie weten te beperken tot 29. In de- ^ëipj;er vorig jaar kondigde het chemiebedrijf aan dat er 250 van de ongeveer negenhonderd ar beidsplaatsen moesten verdwij nen. Tot nu toe hebben ruim zes tig jnensen gebruik gemaakt van een vertrekpremieregeiing. Vanaf 1 juli gaan 106 mensen van 56 jaar en ouder met een financiële rege ling vervroegd met pensioen. ZoetermeerDe vakbonden heb ben gisteren met de werkgevers overeenstemming bereikt over een nieuwe VUT- en prepensioen regeling voor de 180.000 werkne mers in de metaalindustrie. Op grote lijnen waren de partijen het al eens; een verhoging van de VUT-leeftijd van 60 naar 61 jaar en een verlaging van de uitkering van'87,5 procent naar 80 procent van, het laatst verdiende salaris. Over een overgangsgereling voor wié* dicht tegen de VUT aan zit, hadclen ze nog geen akkoord kun- nen-bereiken. De nieuwe VUT-re- geling is bestemd voor werkne mers ouder dan 45 jaar. Voor ie dereen jonger dan 45 jaar geldt de regeling voor prepensioen. Middelburg—Elf Atochem in Vlis singen moet een dwangsom van duizend gulden betalen voor elke dag dat 400 ton als gevaarlijk afval te boek staande vervuilde grond na 1 september op het bedrijfster rein blijft liggen. Dat hebben Ge deputeerde Staten van Zeeland besloten. Aanvankelijk lag er 2000 ton vervuilde grond. Die was vrij gekomen bij de eind 1994 afgeron de sanering van bezinkvijvers. Na herhaaldelijk aandringen is 1600 ton afgevoerd. De meest vervuil de grond bleef echter liggen. De opgelegde dwangsom geldt tot een maximum van 50.000 gulden. Den Haag De kans is groot dat autoverzekeringen volgend jaar zo'n honderd tot honderdvijftig gulden duurder worden. Die premieverhoging wordt veroorzaakt door nieuwe wetten die de aansprakelijkheid van automobilisten bij ongevallen vergroten. Het gaat dan vooral om de wet verkeersongevallen, waarbij een automobilist gedeeltelijk schuld draagt aan een ongeluk met een fietser of voetganger en een andere wet die slachtoffers van een verkeersongeval meer rechten geeft de schade op de automobilist te verhalen. Deze cijfers blijken uit een studie van het Nederlands Verbond van Verzekeraars (NW). De premie verhoging staat los van de gebrui kelijke verhogingen van de laat ste jaren. Vorig jaar werd er name lijk voor het eerst sinds jaren weer eens iets verdiend met auto verzekeringen. „Bij de WA-verze- keringen werd er gewoon minder schade geclaimd en bij de cas coverzekering zagen we een te rugloop in het aantal diefstallen," aldus T. Meinders, directeur van de sector schade van het NW. „Ook het register van gestolen au to's werkt goed. We hebben veel meer gestolen auto's teruggevon den in het afgelopen jaar." Premieverlaging De positieve resultaten zijn vol gens Meinders nog niet voldoen de om de geleden verliezen van de afgelopen jaren goed te maken. „Toch zie je nu al dat sommige maatschappijen weer met premie verlagingen komen. De concur rentie bij autoverzekeringen is moordend en zodra er winst wordt gemaakt, beginnen er maatschap pijen te stunten. Er wordt alleen maar naar marktaandeel geke ken," aldus Meinders. De lagere premies vallen echter in het niet bij de mogelijke verho gingen die er aankomen. Vooral de wet verkeersongevallen, die nu voor advies by de Raad van State ligt, kan flink wat roet in het eten gooien. Die wet geeft de zwakke verkeersdeelnemers, voetgangers en (brom)fietsers, een betere be scherming bij ongevallen. Een au tomobilist is dan altijd (deels) aan sprakelijk voor de schade als ge volg van een ongeluk. .Automobilisten hebben weinig begrip voor deze wet. Vooral het feit dat je schuldig bent aan een ongeluk waar je zelf helemaal niets aan kunt doen, vinden de mensen onrechtvaardig," aldus A. van Leeuwen van het NW. Andere schades In andere takken van de schade verzekering baart de verzeke raars de onstuitbare opkomst van beroepsziekten zorg. Het afgelo penjaar kwam OPS, de ziekte die schilders en tapijtleggers kunnen oplopen door oplosmiddelen in verf en lijm, op de lijst. Ook RSI, zoals onder meer de zogenaamde 'muisarm', is een opkomend feno meen. „Beroepsziekten kunnen een gevaarlijke zaak worden voor verzekeraars," aldus C. de Swart van het NW. „Neem asbest slachtoffers. In de tijd dat de ver zekering liep, was het gevaar van asbest onbekend. Er is dus nooit premie betaald voor het risico, maar wij moeten nu wei uitbeta len." vlak voor net vertrek naar moesten nog tal van kleine werkzi *n heden den uitge voerd. Foto Nlelsvan der Hoeven/ Rotterdams Dagblad Schiedam Met man en macht is gisteren in de Sehiedamse Wilton- haven gewerkt aan een hijsframe dat gebruikt gaat worden bij het bouwen van de brug over de Sont tussen Zweden en Denemarken. Het frame is gisteravond per pon ton vertrokken voor verscheping naar Zweden. Met het frame zullen brugleggers worden geplaatst met een lengte van maximaal honderdveertig meter en een gewicht tot 6900 ton. Dat gebeurt met behulp van het kraanschip Svanen van Ballast Nedam, één van de onderaanne mers in het Zweeds/Deense brug- project. Het frame kan aan één 2ijde wor den opengeklapt, om zo als het ware om de brugleggerte grijpen. Met behulp van enorme cylinders wordt daarna het frame dichtge klapt en kan de legger worden verscheept en op de brugpijlers worden gelegd. De brug over de Sont wordt zeven kilometer lang. Het kraanschip Svanen is eerder gebruikt bij de bouw van de brug over de Grote Belt in Denemar ken en bij de bouw van de brug naar Prince Edward Island bij Ha lifax aan de oostkust van Canada. Vanwege het beperkte hefvermo gen is aan de Rotterdamse kra nenbouwer Huisman-Itrec opge dragen het gewicht van het hijs frame tot een absoluut minimum te beperken. Door gebruik te ma ken van een hoogwaardige staal soort is het gewicht van het frame uitgekomen op tweehonderd ton. Dat is de helft van het gewicht waarop zou zijn uitgekomen als 'gewoon' staal zou zijn gebruikt. De opdracht door het aanne mingsconsortium Sontlink voor de bouw van het frame leverde Huisman-Itrec een order op ter waarde van vijftien miljoen gul den. Voor een deel van de bouw werd een beroep gedaan op con structeur Ravestein, dat een deel van het personeel bij Huisman een speciale lascursus heeft laten volgen, Huisman-Itrec kreeg de opdracht voor de bouw van het frame in no vember vorig jaar. Tijdens de bouw is een flinke achterstand op gelopen door vertraging in de le vering van het staal. Gisteren moesten vlak voor het vertrek nog tal van kleine werkzaamheden worden uitgevoerd. Le Mans/Den Haag De samen werking met het Amerikaanse - Lucent (voorheen AT&T) maken van Philips in een klap 's werelds .grootste verkoper van huistele- foons, semafoons en antwoordap paraten en de vierde producent van zaktelefoons; De zet is de kroon op het overrompelingssce- «•nario waarmee Philips begin vo rig jaar zijn telefoonbedrijf in de markt heeft gézet. En illustratief;- voor de kracht en ongekende brutaliteit waarmee de agressie ve productgroep Consumer Com munications'om zich heen slaat - De joint venture met de roemrij ke Amerikanen» die vorig jaar als Lucent Technologies zijn losge- koppeld van het moederbedrijf AT&T» is een majeure slag in de race naar de wereldtop. Vorig jaar zette topman Cor Boonstra 'een plaats in de top drie' van zaktele foonproducenten in 200D als doel stelling voor. Philips Consumer Communications. De combinatie met Lucent/AT&Tbrengt Philips op de vierde plaats na Motorola, Nokia en Ericsson. Lucent'is absoluut de grootste verkoper'van huistelefoons, se mafoons en antwoordapparaten in de VS. In de meeste Ameri- 3 woningen staaf een toe- stél van AT&T. Lucent is na het ontkoppelen van het moederbe- drijf vorig jaar september het merk AT&T blijven voeren van wege de grote naamsbekendheid," maar zal dat na 1999 vervangen door Philips, dat daardoor zijn merkbekendheid i ie VS kan .vergroten. Op zijn beurt is Lu- cent-topman Rich McGinn blij met de 'alom gerespecteerde merknaam' van Philips op het ge beid van consumentenelektroni ca. „De grens tussen telefonie en elektronische apparatuur voor consumenten vervaagt." Lucent verwacht over het lopen de boekjaar (tot en met septem ber) een omzet van ongeveer 2,1 miljard gulden. Philips PCC komt op 2,5 miljard. Lucent brengt het leeuwendeel van zijn 8400 werknemers in de consu- mententelefonie in, Philips de 4500 van PCC. Philips krijgt in ruil voor zijn fabrieken in Le Mans, Singapore, Hong Kong, Engeland (Cambridge), VS (Fre mont) en Shenzen in China zestig procent van de joint venture, Lu cent veertig. Deze-week maakte Philips be kend dat de immense investerin gen al hebben geleid tot een in drukwekkende stijging van het Europese marktaandeel. In draadloze huistelefoons is" de sco re van Philips PCC meer dan ver dubbeld tot 19,4% volgens markt onderzoeksbureau GFK. Hoofdrolspelers als Siemens (13,2,%} en Fanasonic (5,1%) zijn opzij gezet Ook in antwoordap paraten en faxen boekte Philips terreinwinst met een royale'ver dubbeling van het marktaandeel van 6,6% naar 14,1%. Den Haag—De opdeling van KPN in twee zelfstandige ondernemin gen gaat niet gepaard met grote bezuinigingsoperaties en banen verlies. Maar ondanks die belofte geloven de vakbonden dat niet. KPN heeft in Nederland ongeveer 100.000 mensen in dienst. Bij het hoofd kantoor in Groningen en de houd stermaatschappij KPN gaan wel enkele honderden banen verlo ren, maar die komen waarschijn lijk ten goede aan de nieuwe, zelf standige bedrijven, zei KPN-top- man W. Dik gisteren. Zeker is wel dat de houdstermaat schappij verdwijnt. Dik: „KPN heeft zijn plicht gedaan. Het was de haas die hardlopers voorgaat. De kampioenen kunnen nu zelf het werk aan." KPN maakte gisteren bekend dat er een bedrijf voor de post komt en één voor telecommunicatie. Dik heeft de splitsmgsoperatie de codenaam Walnoot meegegeven. „Ik zocht iets dat in tweeen valt als je er een flinke tik op geeft." De KPN-topman ziet louter voor delen in de splitsing. De bedrijfs voering wordt veel efficiënter. Zo kan PIT Telecom internationale samenwerking aangaan via aan delenruil. Voor de belegger wordt het aandeel transparanter. Het is waarschijnlijk: dat de naam KPN blijft bestaan omdat die een grote bekendheid geniet. Maar in welke vorm is nog niet bekend. Evenmin is duidelijk hoe de beide nieuwe ondernemingen gaan he ten en wat de splitsing kost. De vakbonden zien een donkere bui hangen boven arbeidsvoor waarden en werkgelegenheid. Zij vrezen dat de KPN-CAO zijn lang ste tijd heeft gehad. Zij voorspel len een neerwaartse spiraal. Het post- en het teiecombedrijf zullen ten opzichte van elkaar niet gaan opbieden in arbeidsvoorwaarden. De bonden vrezen ook dat zij reor ganisaties minder goed kunnen opvangen. Nu begeleidt de hol ding die, straks wil het ene onder deel niet meer voor het andere op draaien. Spreiding van werk rich ting Groningen komt volgens de bonden onder grote druk. Zij ver wachten dat KPN een aantal on derdelen, zoals beveiliging, auto- KPN splitst bedrijf in post en telecom 4 TELECOM! ft -er in ürisouice wër& «-J- b|FTT POST Jmm lljard van TNT en Zweedse bedrijf Telia beheer en arbodienst, snel zal uit besteden „De splitsing van KPN moet vooral de aandeelhouders plezieren. Ik zie geen voordelen voor de werknemers," zegt een vakbondsbestuder. De manoem an KPN is vol gens de G: gse burgemeester Ouwerkerk .lamatisch voor zijn stad en üt provincie. De PTT brac-ft m de jaren tachtig haar ♦Vc?"" anp/Rotte«f" to Dagblad hoofdkantoor na veel politiek ge krakeel over naar het noorden. Hy verwacht niet veel steun van de overheid om het tij nog te ke ren, Commissaris van de Konin gin, Alders, is wat optimistischer. Hij denkt dat de nieuwe bedrijven een aantal staffuncties in zijn pro vincie willen handhaven. Ook de Consumentenbond ziet negatieve kanten aan de split sing. De organisatie wil dat de overheid meteen strenge controle de posttarieven in de hand houdt. KPN moet efficiencyvoordelen ook ten goede laten komen van de consument, aldus de bond. Ver keer en Waterstaat zegt dat het publiek niet de dupe wordt van de splitsing. De splitsing van KPN kwam niet onverwacht. Het concern had de ingreep al een tijdje in onderzoek. Het vrijgeven van de telecom- markt per 1 juli bracht de zaak in een stroomversnelling. Ook de overname van het Australische koeriersbedrijf TNT zette druk op het proces. De beide nieuwe PTT- ondernemingen zijn elk goed voor een omzet van rond de 14 mifjard gulden. De tweedeling is nodig omdat bei de bedrijfsonderdelen steeds meer uit elkaar drijven. Er zijn aanmerkelyke verschillen in be drijfsvoering, investeringen en marktstrategie. Feitelijk is er al sprake van twee vrijwel geschei den, financieel solide en interna tionaal opererende ondernemin gen. Door Henk van Ess en Peter de Knegt Hilversum Drie voormalig RTL- managers hebben vyf miljoen gulden in eigen zak gestoken door zich bij een aandelentransactie ten onrechte uit te geven als ver tegenwoordiger van hun werkge ver RTL 4. Ook Philips en KPN werden om de tuin geleid en be nadeeld door de onlangs ontsla gen managers H. Boermans, H. Roemer en huidig SBS6 topman F. Thyes. Dat valt af te leiden uit geheime contracten waarop deze krant be slag heeft weten te leggen.. Boer mans en Thyes ontkennen elke schuld. Roemer is onbereikbaar voor commentaar. KPN en Philips wilden in 1993 een plaats veroveren op de media markt. Ze waren op dat moment aandeelhouders van het Rotter damse belbedrijf Teleworld, de ei genaar van Brokerline» gespecia liseerd in Teletekst en 06-dien- sten. Om met dit nieuwe bedrijf vaste voet aan de grond te krijgen bij RTL4, besloten KPN en Phi lips de helft van de aandelen van Brokerline weg te geven aan het tv-station. In ruil voor de gift dachten ze volwaardige zaken partners van RTL4 te worden. In werkelijkheid deden KPN en Philips helemaal geen zaken met R1L4, maar met de privé-perso- nen Boermans, Thyes en Roemer. De drie managers lieten KPN en Philips in de waan dat ze optraden namens hun werkgever. Als direc teuren van RTL4 was het voor het trio een fluitje van een cent om Brokerline opdrachten te geven. Maar RTL4 wist niets van dit 'dubbelspel'. Pas in 1995 ontdekten Philips en KPN tot hun grote schrik de ware gang van zaken. De deal was afge sloten middels een fiscale con structie met Monterey Beheer BV. Dit bedrijf handelde volgens de drie managers namens RTL£. Maar in werkelijkheid was Monte rey eigendom van de drie heren:' De aandeelhouders van Brokerli ne besloten de zaak stil te houden om toekomstige contracten met de Holland Media Groep (RTL 4, RTL 5, Veronica) en SBS6 niet'ie frustreren. De drie managers van RTL werden voor vijf miljoen gul den uitgekocht. Al die tijd werd naar Philips en KPN de suggestie hoog gehouden dat alles gebeurde met volledige toestemming vap het RTL-bestuur, In het verkoopcontract beloofden Boermans en Roemer (inmiddels HMG-managers) en de naar SBS6 overgestapte F. Thyes opnieuw aan Brokerline een exclusief con tract voor zeven jaar. HMG wist tot voor kort niets van deze toe zeggingen. Toen het bedrijf er on langs achter kwam, werd het diio aan de kant gezet. Op zijn beurt beloofde Thyes z'n best te doen de diensten van Brokerline te slijten aan z'n eigen SBS-zenders. Boermans laat via zijn advocaat J. Trap weten dat RTL, Philips en KPN wel degeftjk wisten dat de aandelen privébezit waren. Ook Thyes zegt zich van geen kwaad bewust te zijn. „Ik heb nooit een contract voor SBS met Brokerline afgesloten." J HMG besloot vorig jaar al haar Op- diensten by een concurrent van Brokerline te stallen. Brokerlide moest als gevolg daarvan vele mensen ontslaan. Het Teleworld avontuur heeft KPN en Philips ijpt nu toe tientallen miljoenen gul dens gekost. A Directeur F, Vaessen van Tefe- word, eigenaar van Brokerline, wil niet in detail reageren. „Het enige wat ik kwijt wil is dat RTL, Philips en KPN volstrekt op het verkeerde been zijn gezet." Utrecht NS trekt de komende vijf jaar 43,5 miljoen gulden uit om de emplacementen in de nacht stiüer te maken. Treinen krijgen apparatuur om het geluid van generatoren en dergelijke te dempen. Die blijven 's nachts draaien om te voorkomen dat de verwarmingin de stilstaande trei nen te sterk afkoelt. NS heeft sinds 1993 de wettelijke plicht voor alle honderd emplace menten een milieuvergunning aan te vragen. Het bedrijf ziet geen kans daar in alle gevallen aan te voldoen. De Raad van State heeft een aanvraag voor een ver gunning voor het emplacement Watergraafsmeer in Amsterdam geweigerd omdat de hinder er 's nachts te groot is.Met de overheid wil de NS convenanten sluiten om de geluidsoverlast aan te pakken. NS hebben vijftien miljoen gul den uitgetrokken voor een studie naar de bouw van een goederen wagon en een spoorbaan die min der geluid maken. Ook onder zoekt het bedrijf de toepassing van raildempers, de bouw van stil le bruggen en geveerde wielen. Het gebraikvan geluidsschermen wil NS zovëêrriiogelijk beperken omdat ze landschap en woonwij ken té veel ontsieren. In Europees verband is NS ook betrokken by onderzoek om de geluidhinder van het treinverkeer terug te drin gen. Het gaat onder meer om de effecten van de hogesnelheids trein. Het beperken van de ge luidsoverlast van goederentrei nen vereist volgens NS een Euro pese regelgeving. Veel van die treinen die in Nederland rijden, komen uit het buitenland. NS gaan ervan uit dat het lukt zo veel maatregelen te nemen clat het treinverkeer kan groeien zon der groei van de geluidsoverlast. Die is in de afgelopen tien jaar on danks de stijging van het aan^l treinen nauwelijks toegenonifep. Negen moderne tremen maken evenveel geluid als een oud ex|si- plaar. Ongeveer 500.000 Neder landers ondervinden volgensjNS geluidhinder van treinverkeer!-- Den HaagDe import van vee uit Oost Europa is niet te verbieden. Zelfs nu er vee dat mogelijk be smet is met mond- er,1 'auwzeer (MKZ) is geïmporteerd kan Ne derland de grens niet sluiten. Om de situatie iets beter beheersbaar te houden wil het ministerie van Landbouw de geïmporteerde beesten een tijdje in quarantaine houden. Pas als duidelijk is dat de dieren geen MKZ hebben of daar tegen zijn gevaccineerd worden de dieren op hun eindbestem ming afgeleverd. De landen waar het verdachte vee vandaan komt, Tsjeehie, Honga rije en Polen, hebben evenals de Europese Unie een non-vaccina- tiebeleid voor MKZ. Dat betekent dat de dieren, mits voorzien van een certificaat dat ze gezond zijn en niet zijn ingeënt, gewoon ge ïmporteerd mogen worden. Nederland neemt om zeker te zy n van elk transport nog bloedmon sters van vijf procent van de die ren van elk transport. Zodoende kwam men er achter dat er bij zes van de laatste 96 transporten iets niet in de haak was. De eerste resultaten van het on derzoek wijzen erop dat de bees ten antistoffen hebben die afkom stig zijn van een vaccinatie. „We denken dat de kalveren de anti stof van de moeder hebben gekre gen. Dat kan, want in de tijd dat het moederdier geboren werd, was het in die landen nog wel toe gestaan om te vaccineren tegen MKZ," aldus een woordvoerder van het ministerie van Land bouw. In tegenstelling tot bijvoor beeld varkenspest is het bij MKZ wel mogelijk om te zien of de anti stoffen afkomstig zyn van hei-vi rus of van een vaccinatie. Er zyn namelijk drie varianten van MKZ en bij vaccinatie worden de dieren tegen alledrie die varianten tege lijk ingespoten. .Als er dus drie verschillende antistoffen in het bloed zitten is het duidelijk tiat het beest gevaccineerd is," aldus J. Verhoeff van de Gezondheids dienst voor Dieren. Zelfs als blijkt dat er geen zie||e dieren zijn geïmporteerd, dan nog blijft het onbegrijpelijk dat de veesector zulke enorme risico's wil lopen door vee uit het Oost blok te importeren. Geld wint het van gezond verstand in deze be drijfstak. Wettelijk is er niets'te gen de import te ondemem|n, want vrijhandel staat hoog aange schreven in de Europese Unie. „We kunnen pas iets doen als blijkt dat de beesten besmet zijn, of als blijkt dat de dieren wel de- gelyk zelf zijn gevaccineerd. Zo lang dat niet bewezen is hebbên wij geen mogelijkheden de Re port aan banden te leggen," aldus de woordvoerder van het ministe rie. Ook by het Produktschap vor Vee en Vlees is men hoogst bezorgd over de situatie. „We kunnen al leen maar een klemmende oproep doen op de veesector om te stop pen met deze risicovolle import," aldus S. Dijkstra van het PVVE- LTG-Nederland en de Nederland se Vakbond voor Melkveehouders riepen al eerder op te stoppen met de import uit Oost Europa.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5