Schiedammers vinden hun stad veiliger Medelijden Hondenpoep blijft grootste probleem Foto's van Roparun in Schieland fljgenda Lezen met de raad Spreekt u Zweeds? Zomeruitverkoop hij bibliotheek Expositie Open dagen kindertuinen Eindpresentatie v^n Popschool Rotterdams Dagblad Woensdag 2 juli 1997 t*f@pA De expositie "Kunst met de raad' zou eigenlijk een zusje in de ge meentebibliotheek moeten krijgen onder de titel "Lezen met de raad'. Hangen in het Hollandiagebouw de favoriete 'kunstwerken' uit het eigen huis van raads-, collegeleden en leden van de Culturele Raad; in de gemeentebibliotheek zouden boeken moeten liggen uit de Top Tien van onze lokale elite. Ifet tijdstip is goed getimed want het gemeentebestuur gaat het mes iq de boekenuitleen zetten. Nu kunnen boeken in tegenstelling tot sporters, wijkbewoners, dienster.eentrumbezoekers en peuterspeel- ajalvolk niet in protest naar het stadhuis optrekken, dus zal deze mo- dgme boekverbranding wel vrij geruisloos verlopen. 'Lezen met de raad' lijkt me een mooi afscheidsgeschenk van de boekhouders aan c^e Markt voorde gekortwiekte bibliotheek. Lpt ik eens gissen naar de literaire voorkeur van een aantal plaatse lijke hotemetoten. Wethouder Roijers' (WD) favoriete leeswerkje zal .wpl de Elsevier's Belasting Almanak zijn. Degelijke lectuur, maar slai. Zijn collega Kool (CDA) komt waarschijnlijk met een boek uit de sjal van Callenbach te Nijkerk. Iets van W. G. van der Hulst. 'Ouwe - ^ram' bijvoorbeeld, een mooi zielig verhaal over Bram die zijn doeh- ter verloor door een stel Vilde jongens'. fydA-raadslid Peter Roovers, aan de Oosthavenkade politiek correct - vertegenwoordigd met een schilderij van een Vblendamse vissers vrouw, levert vast iets van Jan de Hartog in. Een lekker stoer boek, bevolkt door bonkige zeelui die weliswaar vloeken als een ketter, maar zich uit de naad werken om hun kinders een betere toekomst te gqven. IjydA-wethouder Kees van der Windt twijfelt. Zal hij zijn nimmer uit gegeven debuut-rommannetje presenteren, iets uit de HP/De Tijd Tpp Tien of trekt hij een Vlaardingse schrijver uit de kast? Slapeloze rechten'heeft hij ervan. Hij moet kiezen tussen zijn Vlaardingse voorouders, zijn ouwe liefde en zijn imago als cultuurwethouder. Na l$ng wikken en wegen kiest hij voor een boek over tuinieren; daar kjin je je als politicus geen buil aan vallen. Ja,-bet wordt een mooie tentoonstelling, daar aan het Veerplein. Ter- wijl koopjesjagers zich op de uitverkoop van bibliotheekboeken en - fonotheek-cd's storten, houdt de wethouder een mooie openingstoe spraak waarin hij het belang van lezen onderstreept. En ach, wat z#irt het basisonderwijs toch dat het nü 'helemaal' naar Schiedam f>et om boeken voor de schoolmediatheek te lenen, We leven in een obaj village', dus straalt de uitbreiding van het Stedelijk Museum löSchiedam ook niet een beetje op Vlaardingen af? jj DICK VAN DER LUGT Tol 215 juni 1997 kende Schiedam de volgende wijken: Centrum, Oost, Zuid. West, Kethel, Groenoord, Woudhoek, Spaland-(West). Nu komt daar bij Sveaparken. De vraag 'welke hoort in dit rijtje met thuis' is te flauw om te stellen (geen binding met historie van Schiedam, zelfs niet uitte spreken). Svea is de moeder van Zweden. Een wethouder ging op vakantie in Zwe den. Hij werd daar verliefd op het land en de architectuur. Dus liet hij edn Schotse architect die in Zweden woonde, de wijk ontwerpen. En werd die naam er voor bedacht. Wie geeft trouwens officiële namen aan wijken? En wie verbastert ze? Het publiek. Tot Zweetparkof(de mooiste tot nu toe) Spaarvarken, want de huizen worden er duur. Je moet er niet aan denken hoe die wijk er uit had gezien wanneer de wethouder in Kong Kong op vakantie was gege- veq. Hong Kong, is nu China. Mao is de vader van China. Had die wijk Mao- hauv geheten (hauv is, zeg maar (ik verzin dit ter plekke), de westerse spelling van het Chinese woord voor'mooi' of'verliefd' of'naïef of'ado ratie' of'idolaat' of'deel van de stad naast de grote stad metaandeande- rélkant een bijna even grote maar veel minder interessante stad', Chi nees is immers klanktaal). Of de wijk had een Engels tintje en heet Georgetown, naar de Engelse heschermheilige. Een Ierse architect? St. Patrickfields. Bels? Gastonne- keweide. Ik bespaar u en vooral de zetter van deze krant de Griek. Eófc wijk hoort, hoe laag de Saab Viggens er straks ook overvliegen, een Nederlandse naam te hebben die aansluit bij stad en land. Aan dit soort grillen heeft Schiedam geen behoefte. Waar vestigen zich in Nederland de Ikea Superstore, de importeur van Scandia, de assembleur van Zweedse naaimachines, de hoofdverdeler van Volvo, de agent van SAS? In Hoofddorp, Nieuwegein, op de Kneuterdijk of op deMokerheï. Alles liever dan in... (vul in) Theo H. B. Schoenmakers, Platform Schiedam Vlaardingen Hk centrumfiliaal van bibliotheek houdt zaterdag eetv grote verkoop van afgeschreven boeken. Deze zomerverkoop aan de Waalstraat wordt meteen aan gegrepen om de cd-eollectie uit te dunnen. Boeken eri'cd's zijn te koop vanaf respectievelijk ƒ1,50 en OflO De verkoop start zaterdagochtend om IflODuur eb duurt tot 13.00 uur. me ontmoetingsruimte van Het Zonnehuis is van middag een expositie geopend met schilderijen en fptb's van Joop van Dorp. De schilderijen zijn vrijwel allemaal abstracte beelden die zijn visie op de maat schappij verwoorden. De serie foto's heeft alles te maken met Van Dorps interesse in de natuur. Het zijn momentopnames van de verschillende seizoe nen. Nel van der Linden, de zus van de exposant, de tentoonstelling, die tot 10 augustus loopt, ge opend. De ruim vierhonderd deelnemers van de kindertui- rien houden vanavond van 18.00 tot 20.00 uur open avond op de kindertuincomplexen Park Kethel en Vijfsluizen. Tijdens de open avond kunnen vaders, moeders, opa's, oma's, vriendjes, vrièndinnetjes en andere belangstellenden kijken naar de moestuin- tjefe van de deelnemers. De rondleidingen beginnen om 18.30 en 19.15 uur. De kinderluincomplexen zijn te vinden aan de Harreweg en Vlaardingerdijk. De muzikanten van de popschool geven hun traditio nele eindpresentatie dit jaar op woensdag 2 en vrij dag 4 juli in café Het Podium. Beide avonden bren gen vijf bands hun repertoire ten gehore. De pop school is een opleiding voor beginnende cn gc vordcr- deipopmuzikanten. Naast muziekles spelen de deel nemers ook met elkaar in een band. Afgelopen sei zoen heeft de popschool met haar bands meer dan dertig optredens gegeven. De eindpresentatie begint om 21.00 uur in Het Podium aan de Lange Haven. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Kiaveren, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tic: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Han van der Horst Het moet begonnen zijn, toen de ijzeren overkapping van het Lies veld haar voltooiing naderde, want sindsdien is Vlaardingen door ramp op ramp getroffen. De plaatselijke regenten slaagden er steeds minder in hun bittere on derlinge vijandschap te verber gen. Het Holy Ziekenhuis lever de het bewijs van het feit, dat je binnen een jaar vijf miljoen rood kan komen te staan zonder het echt te proberen. En de Hoogs traat geeft op steeds meer plek ken blijk van een algemene ma laise: dan wordt de zoveelste eta lage alleen nog maar opgeluis terd door het bordje 'te huur'. Ouderwetse mensen weten, dat je nooit met opgestoken paraplu een huis binnen moet gaan. Want dan gaan de boze geesten die ook onder het regenscherm schuil den, mee. Het lijdt geen twijfel, of boze geesten hebben een toe vlucht gevonden onder die gigan tische stadsparaplu, de nieuwe overkapping van het Liesveld. Nu betaalt Vlaardingen de prijs. De stad krimpt ineen onder de slagen van het kwaad. Dat is een kwestie van verkeerde opvoe ding, Vlaardingen heeft eeuwen lang op hele noten gezongen. Het liet zich ringeloren door een Cal vinistische God die alleen maar straf en verdoemenis in de aan bieding had, terwijl de genade als in een loterij voorbehouden bleef aan enkele uitverkorenen. Dat treurige geloof is door de televi sie en zo weggevaagd, maar de mentaliteit is gebleven. Schiedammers bijvoorbeeld mer ken dat, als ze op koopavond over die sombere Hoogstraat lopen of zich wagen onder het ijzeren af dak van het Liesveld. Zij mer ken: bij de Hema of Blokker lig gen dezelfde dingen als in onze binnenstad, maar de uitstalling is zo hopeloos. Die maakt zo moe. Het is allemaal van zulk een die pe vreugdeloosheid. Kijk, Schiedam heeft het de laat ste honderd jaar ook nooit echt makkelijk gehad. En bij God, wie zegt, dat het tegenwoordig alle maal goed gaat, liegt. Maar Schiedammers weten er wel mee om te gaan. Bij mijn oma thuis hing een prent uit de oorlog, voorstellende O.L. Vrouwe van Schiedam, die met haar kleed de hele stad beschermde. Dat was wel nodig ook, want boven haar hoofd wemelde het van de ge vechtsvliegtuigen. Hun bom- menlast gleed langs het kleed richting Vlaardingen en Rotter dam. Dit geeft uiting aan de juiste mentaliteit: de bedreigingen mo gen nog zo groot zijn, je kunt er altijd wel een aardige draai aan geven. Een wat afwachtende houding helpt daarbij. Schiedam onder scheidt zich niet door besluit vaardigheid en dat is de leefbaar heid van de stad zeer ten goede gekomen. Wij Schiedammers hebben bijvoorbeeld nooit kun nen besluiten tot het aanleggen van een viaduct door het hart van de stad. In Vlaardingen vallen dat soort beslissingen wel. Want als men niet meer zo gelooft in die Calvinistische God, dan neemt men zelf Zijn taken over: straffen, verdoemen en krachtige maatregelen nemen. Dat zie je ook aan het Holy Ziekenhuis. Men probeert uit de financiële problemen te komen door een groot aantal personeelsleden in het verderf te storten. Wij Schiedammers weten het niet zo goed. Een wat afwachten- d^houding brengt mildheid met zich mee. We zouden zulke maat regelen nooit nemen. En we weten nu ook wat Vlaar dingen verdient. Een dosis van Schiedams mooiste collectieve eigenschap: medelijden. Hart van der Horst is historicus en schrijver, maar bovenal Schiedammer. Zaterdag reageert ztjn Vlaardingse opponent Corne lls Pons. Door Deslree van der Jagt Schiedam De afgelopen twee jaar is het veiligheidsgevoel van de Schiedammer groter geworden. Dat blijkt uit de en quête over criminaliteit en veiligheid, die het bureau Onder zoek en Statistiek van de gemeente Schiedam elke twee jaar uitvoert. De aard van de problemen die Schiedammers ervaren is veran derd. Twee jaar geleden hadden de Schiedammers nog het meeste last van delicten als woningin braak en diefstallen, terwijl nu de nadruk ligt op veiligheidsproble men zoals te hard rijden en agres sief rijgedrag. Oorzaak van die verschuiving ligt volgens de on derzoekers in de inbraakgolf die Schiedam twee jaar geleden teis terde. In totaal zijn de afgelopen maan den zo'n 3500 enquêteformulieren verstuurd. Ruim 57 procent van de benaderde inwoners heeft ge reageerd. Dat was ongeveer het zelfde aantal als in 1995. Er rea geerden meer vrouwen dan man nen en het aantal allochtonen was ondervertegenwoordigd. Uit de antwoorden is een Top 10 samen gesteld van de grootste proble men. Met stip op één staat de hon denpoep, gevolgd op twee door agressief rijgedrag en daarna volgt de vervuiling in het open baar groen. Grootste tevredenheid over de ei- Door acties van de politie en meer controles is de overlast enorm verminderd. gen buurt hebben de bewoners van Kethel. Opvallend is dat de laatste twee jaar vooral in Oost de mate van tevredenheid is geste gen. Dat is onder meer te danken aan het opknappen van het pleint je bij de Fultonstraat, de komst van Marconihove en doordat de wijkteams van de politie huis- aan-huis bij de bewoners hun ge zicht hebben laten zien. Slechtste wijk is Nieuwland. Vooral het deel rondom de dicht gespijkerde flats ervaren de be woners als slecht en onveilig. Ruim een kwart van de mensen voelt zichzelf daar overdag onvei lig. Gemiddeld voelt ongeveer veertien procent van de onder vraagden zich overdag onveilig in Schiedam. Op de enquêteformulieren kon den de mensen alle klachten en ook mogelijke oplossingen kwijt. Het gevolg is dat bij de gemeente gigantische lijsten met suggesties ar J36-W* Wijze, originele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken van 5e- kendeewonbekendestreekgenoten, in april gehoord door verslaggevers van het Rotterdams Dagblad. Agenten worden op vrijdagavond naar een Sehiedamse woning ge stuurd waar een man zich nogal luidruchtig gedraagt. Ter plekke bljjkt een gesprek met de Schiedammer onmogelijk. „Die vent is zo dronken als een tor en denkt dat wij commando's zijn," meldt een agente hopeloos over de portofoon. Medewerkers van het personeels blad Intercom van Shell-Pemis zijn deze maand met de pont de Nieuwe Waterweg overgestoken om de 'bedaagde oude heren' te in terviewen die zich dagelijks verza melen op het Hoofd. Vlaardinger Leen van Oosten (73): „Shell was eenlegendein Vlaardingen. Al had je geen enkele schoolopleiding en moest je toiletrollen ophangen, als ie bij Shell werkte, maakte dat feit een einde aan alle tegenspraak. Je was verzorgd tot in je zaligheid. Het pensioen datje er kreeg, sjon- gejonge. Doodgaan durfde je niet, want dat was zonde van het geld." Of de Shell stinkt? Jacques Zou tendijk (73), een ander lid van 'de havensociëteit' tegenover Inter com: „Tegenwoordig ruiken we die Chinees meer dan Pemis. Sinds die hoge schoorstenen er staan, is het minder." En: „Op den duur ruik je het niet meer, hè. Be halve als je terugkomt van vakan tie." Wethouder Henk Roijers vertelt de gemeenteraad dat hij zo goed overlegt met de winkeliers in de Vlaardingse Hoogstraat over de problemen. Een opmerkzaam raadslid die de column van Dick van der Lugt die middag in het Rotterdams Dagblad heeft gele zen waarin alle leegstaande pan- denzijnopgesomd: „Welke winke liers zijn dat dan?" Het Sehiedamse Spectrumfestival trok met zijn poppodium dit jaar een uitbundig meezingend en - springend publiek. Dit in tegen stelling tot het wereldmuziekpo- dium waar de toeschouwers zich meestal beperkten tot kijken en luisteren. De Turkse zangeres van de band Kardelen probeerde daar van alles aan te doen. Al klappend en schreeuwend: „Als ik ja zeg, gaan jullie allemaal schreeuwen. Dan ga je allemaal van je dak af, op z'n Brabants gezegd." Vader Boekestyn van de molen Aeolus hield na het in ontvangst nemen van de Vlaardingse Onder nemersprijs een toespraakje voor burgemeester, wethouders en de zakelijke elite. Het werd een mooi verhaal, waarin hij op geheel eigen wijze een verklaring gaf voor de naamgeving van zyn molen. Maar niet voordat hij de mensen op de eerste rijen in de burgerzaal van het stadhuis had gewaarschuwd: „Ik heb neteen nieuwgebit,dus de kans bestaat dat het straks door de lucht vliegt. Want zo lekker zit het nog niet Maar u hoeft niet bang te zjjn, want het bijt niet." Tijdens de lezing in en over hst Stadserftheater vertelt directeur Paul van Oort dat er in het nieuwe theater loges komen met staan plaatsen. Op de vraag of er ook een koninklijke loge komt, hoeft Van Oort niet lang na te denken. „Als de koningin wil staan?! Maar dan moet ze wel aan de kassa komen voor een kaartje." Maarten Reuderink (PvdA) vraagt Reinier Scheeres tijdens de raads commissie algemene en economi sche zaken om zjjn vocabulaire aan te passen. De burgemeester zegt herhaaldelijk 'dat nemen we mee'. „Het geheel lijkt wel op een verhuiswagen," vindt Reuderink, In dezelfde vergadering wordt ge steggeld over de nieuwe naam Sveaparken voor het oude Spa- land-Oost. De nieuwe naam kan voor onduidelijkheid zorgen - vinden sommigen - bij het. vin den van buurten. Marcel Hout kamp (D66) vindt de kritiek vreemd, „Die bordjes staan ner gens, dus kunnenweze nuookniet missen." De voorbeelden vliegen daarna over tafel waar cm Wil van Wijk (WD) roept. „Ik woon in de Goudkust en daar staat nergens een bordje." Nog eentje uit die commissie. Aan binnen zijn gekomen. De klach ten worden doorgegeven aan de politie of aan de desbetreffende gemeentelijke diensten. Uit de enquête blijkt dat de Schiedammers zich op alle fron ten veiliger voelen dan twee jaar geleden. Zo ook in tramlijn 1. Bij de vorige enquête kwamen ont zettend veel klachten binnen over overlast door junks in de tram op koopavond. Door acties van de po litie in de tram is de overlast enorm verminderd. Deze overlast wordt dan ook niet meergenoemd in de enquête. Een nieuwe vorm van koop- avondoverlast ondervinden de be zoekers van de Nieuwe Passage Groepen jongeren die in het nieu we winkelcentrum rondhangen, geven het winkelend publiek een bijzonder onveilig gevoel. Dat on- veiligheidgevoel is volgens E.J, van der Horst, districtschef van de politie Schiedam, niet te sta ven met strafbare zaken. „Het gaat hier om een gevoel dat men sen hebben. Soms voelen mensen zich juist onveilig omdat er zoveel politie rondloopt. Daar moeten we een goede tussenweg in zien te vinden." Zowel de politie als de gemeente gaat de resultaten van de enquête gebruiken bjj het zoeken naar op lossingen. „Het is de basis voor de oplossingen," vindt Van der Horst. „De verschuiving in de pro blemen is opvallend en het geeft de politie en de gemeente meer mogelijkheden om door een beter beheer de problemen op te los- Schiedammers voelen zich ook in de tram veiliger. m Archieffoto's Roel Dijkstra het einde vraagt Marcel Hout kamp aandacht voor de veiligheid tijdens illegale houseparty's. Dat levert hem meteen de bijnaam Marcel 'Housekamp' op. Voor het voorkomen van illegale party's is er slechts één oplossing: het 'weg- bikken' van de oude loods op het WF-terrein, is de conclusie van de commissie. Soms denken plaatselijke be stuurders dat ze overal wat van moeten vinden. Neem de agenda van dedeelraad Hoek van Holland, waarop het agendapunt staat: Voorstel tot instemming met 25- jarig bestaan strandwacht Hoek van Holland', Rien Lensvelt, de raadsnestor in Vlaardingen, moet medio juli wor den geopereerd. Zijn galblaas moet eruit. Dat gaat gebeuren in het in financiële problemen verke rende en bij de gemeente om hulp aangekloppende Holy Zieken huis. Lensvelt, die onlangs een motie indiende om het Holv Zie kenhuis te ondersteunen, twijfelt niet dat hij als gemeenteraadslid beter naar een ander ziekenhuis kan gaan: „Ik leg voor de zeker heid die motie op m'nbuik." SchiedamIn het Schieland Zie kenhuis is van begin juli tot en met eind september een tentoon stelling te zien van de langste es tafetteloop ter wereld; de Ropa run. Begin mei werd de tocht van Rotterdam naar Parijs voor de zesde keer gelopen. De opbrengst van de 514 kilometer lange spon sorloop is bestemd voor kanker patiënten. De fototentoonstelling geeft een beeld van de belevenissen van het team met medewerkers van het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen en het Sehiedamse ziekenhuis. De foto's van deelnemer Hans den Boer, hangen op verschillen de locaties in het ziekenhuis. De tentoonstelling wordt morgen om 17.00 uur geopend. Woensdag 2 juli SCHIEDAM DC 4 Molens. Zomertoemooi koers- bal, 18.30-22.00u. Podiumcafé. Presentatie Popschool Schiedam, 20.00u. Kindertulncomplexen 'Park Kethel' en Vijfsluizen'. Open avond kindertuinen, 18.00-20.00u. VLAARDINGEN DC Soenda. Binnen Jeu de Boules, 10.00-ll.30u en sjoelen, 14.00- 16,00u, DC de Bijenkorf. Bndgen, 13.15-16.30u.Zonnehuis. Exposi tie Joop van Dorp, 15.15U. ROTTERDAM Plaswijckpark. Watje zegt dat ben je zelf, Poppentheater, 15.00u. Klooster WJjkgebouw/Oude Noor den. Kinderclub Oude Noorden, 14.00-16.00u.Hal4.DeBendevan Venlo, 2O.30u. De Buurman. Jam session, 20.00u. SKVR Muziek school Oostzeedijk. SKVR-Leertm- genuitvqenng Zang, 20.00u. Feye- noord "Stadion. NK Schaken, 13-OOu. Museumpark. Oase/Pyra- mide, 12.00-18.00u. Donderdag 3 juli SCHIEDAM Schieland Ziekenhuis Opening fo- totentoonstellmgRoparun estafette loop. Podiumcafé. Oorsmeer, akoestisch optreden, 21.00u. VLAARDINGEN Grote kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. DC West Klaverjassen13.30-17.OOu. DC de Bijenkorf. Jeu de Boules, 14.00- 16.00U en klaveqassen, 13.45- 16.30U. ROTTERDAM De Twijfelaar. Skunk Funk,22.30u. Grote-of St. Laurenskerk. Middag pauze-concert, 12,45u. Hal 4. De Bende van Venlo, 20.30u. Rttmo Tropical. Marcelo Godoy, 22.0ÖU. Feyenoord Stadion. NK Schaken, 13.00u. Museumpark. Oase/Pyra- mide, 12.00-18.00u. ROTTERDAM Calypso 1: The Crucible' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'One Fine Day' (al) dag. 18.45- 21.30. Calypso 3: 'Lost Highway' (16) dag. 16-18.45; 'DonmeBrasco' (16) dag, 13.15-21.30. Cinerama 1: 'Scream' (16) dag. 16.15-16- 18.45-21.30. Cinerama2: 'Sgt.BiJ- ko' (ai) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Dante's Peak' (12) dag. 18.45-21.30. Cinerama 4: 'Beavis Bust-Head do Amsnc3' (12) dag. 13.15-16; "The Gost and the Darkness' (12) dag. 18,45- 21.30. The Associate' (al) dag. 18.45-21.30. Imax Theater. 'Ring of fire' (al) dag. 13-15. 'Super Speedway' (al) dag. 14-16-20.45, wo. ook 17.30. The Fifth Element' (12) dag. 18.30-21.45. Lantaren; Venster: Venster 1: 'Lost Highway' (16) dag. 19.30-22. Venster 3: 'Lo ve and OtherCatastrophes' (16) dag. 20-22. Venster 4: 'Nelly et Mr.Ar- naud' (16) dag. 20-22; Venster 2: Jim Jarmusch-week: aanvang tel kens 19.30; wo. 'Nighton Earth'(16) vooraf: Coffee and Cigarettes deel 3. Dag. 22 'Trois vies et une seuie mort' (16. Lumière 1: 'Con Air' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 2: Turbulence' (16) dag.l8.45-21.30.Lumière3:'SetJt Off (16) dag.18.45-21.30. Lumiè re 4: 'Liar Liar' (a!) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Rexane: "Wat een lekker kind' (16) t/m wo. doorl. voorst. Pathé: 'Lar üar' (al) dag. 11.50-13,55-16-18,05-20.10- 22.15; 'AH Stars'(al) dag. 11.20- 13.55-16.30-19.05-21.40; The English Patient' (12) dag. 17.40-21. The Fifth Element' (12) dag. 11.10- 14.25-17.40-21,10! The Ghost and the Darkness' (12) dag. 11.40- 14.10-16.40-19.10-21.50; 'Con Air' (16) dag. 11-13.35-16.10- 18.45-21.30. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' wo, 13.15-16. Ci nerama 3: 'Lady en de vagebond' .•«O 1R-If. c- J.V. w.ijv.1 uuki a. opov.c Jam' wo.13.15-16. Lumière 2: 'La dy en de vagebond' wo. 14.15. Lu mière 3: '101 echte Daimatiërs' wo.13.15-16. Pathé: 'Lady en de vagebond'wo. U.30-13.20-15.10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3