Lek boven bij Wilton-Fijenoord België verontrust door varkenspest 'Vakantiewerk is geen stuntwerk' Hendriks wil bakker Nugteren overnemen Door Shell betwiste heffing van de baan Schiedamse scheepswerf beperkt verlies tot een miljoen gulden! 'Tweelingzusjes' bij Krimpense werf 'Sociaal Nederland is een Nederland zonder werkloosheid' Oorzaak storing nog onbekend BA-personeei wil staken Verkoop boedei Fokker gestart FNV wijst NS-plan af Vliegen nog vaak onveilig productie thee kleiner Banen weg bij drukker Extra spoor lijnen voor Lovers Rail -3.51 !!l!tni!ini?ll!!ï!!l!!ïS!! Rotterdams Dagblad Woensdag 2 juli 1997 Den Haag De oorzaak van de stroomstoring van 23 juni is nog niet bekend. De SEP (Samenwer kende Elektricteits Productiebe drijven) hopen half augustus mëer duidelijkheid te geven. Dit maakte directeur N. Ketting giste re^ bekend. De organisatie kan nog steeds niet verklaren waarom er in het deelnet Flevoland/ Utrecht/Gelderland die bewuste maandag een spanningsverlies optrad. Het lukte de SEP niet dit verlies tijdig door het centrale net weer op peil te brengen. Lo/tden British Airways dreigt volgende week plat te gaan. Het cabinepersoneel van de lucht vaartmaatschappij wil op zijn vröegst vanaf woensdag 9 juli drie dagen het werk neerleggen om hun looneisen te onderstrepen, zo hééft de Britse vervoersbond TG- WÜ gisteren aangekondigd. Vak bondsvoorzitter Bill Morris heeft volgens de bond vergeefs BA-top- mim Bob Ayling gebeld om te pro beren hem over te halen tot on- déihandelingen. Ayling eist vol gens de bond echter dat de be trokken werknemers inbinden. Schiphol—De curatoren van Fok ker zijn overgegaan tot de onder handse verkoop van delen van de boedel van de vliegtuigbouwer. Daarmee wordt het laatste sprankje hoop op een herstart, dat een enkele optimist nog bezat, de finitief de grond ingeboord. De curatoren, die zich tot nu toe ont hielden van maatregelen die een herstart onmogelijk zouden ma ken, zullen rond 15 juli de uitkom sten van hun onderzoek naar de ondergang van de vliegtuigbou wer bekendmaken. Ook het func tioneren van de voormalige raden van bestuur is onder de loep geno men. Utrecht De Vervoersbond FNV is tegen het plan van de NS-direc- tie om het dreigende tekort aan conducteurs vanaf 1 oktober te la ten opvangen door tijdelijk bevei ligingspersoneel in te huren. De FNV-bond vindt dat NS het be stand aan conducteurs moet aan vullen met NS-mensen die elders overtollig zijn geworden. Bestuur der L. Vlek van de Vervoersbond FNV vindt het onbegrijpelijk dat NS Reizigers niet in staat is om 12y potentiële conducteurs te vin den in het eigen personeelsbe stand. - Er zijn 29 lucht vaartmaatschappijen onveilig. Dit blijkt uit een onderzoek dat de Amerikaanse Air Travelers Asso ciation heeft uitgevoerd onder 260 maatschappijen over de wereld. Dé'Air Travelers Association is riibuw en heeft voor het eerst een lijii samengesteld met veilig- hèidskwalificaties. De organisatie heeft maatschappijen bekeken die vliegen met westerse vliegtui gen en die tussen januari 1987 en dëèember 1996 minimaal 20.000 vlirbhten hebben uitgevoerd. Ro/ne De wereldproductie van tfcjee valt dit jaar kleiner uit dan het record van 2,96 miljoen ton in 191/6. De prijzen zullen dan ook ié^ oplopen, zo staat in een rap port dat de FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de Ver enigde Naties, heeft opgesteld. "Volgens de FAO is de oogst vorig ja'^r in de meeste landen uitbun- djg.geweest. Kenia lijkt het meest getroffen te zijn. Daar daalde de opbrengst van het eerste kwartaal 37 procent. Utrecht—Drukkerij Roto Smeets de .poer voegt de rotatie-offset ac tiviteiten van Vlasveld Drukkers satyien met het eigen onderdeel in Üjtyecht, het voormalige bedrijf Boekhoven-Bosch. De integratie kost vijftien van de 84 werkne mers in de tweede helft van 1998 hun baan. Vlasveld is onderdeel v$n de in april overgenomen Plantij n Groep uit Capelle aan den IJssel {tweehonderd werkne mers), de derde grafische onder neming in Nederland. Ridderkerk Bakker Hendriks is in de markt om de Nederlandse poot van de Duitse industriële bakkerij Gesehi over te nemen. Tot die groep behoort ook Nugte ren in Ridderkerk dat momenteel in de problemen verkeert. De vak bonden hadden Geschi een ulti matum gesteld over werkgelegen- heidsgaranties, nadat 35 van de 89 banen zouden verdwijnen. Dat ul timatum liep tot gisteren, maar is opgeschort tot vrijdag nu Hen driks zich aangemeld heeft als kandidaat-koper. Albert Hendriks verbleef de voor bije jaren in Duitsland waar hij als directielid voor achtereenvolgens de industriële bakkeryen Geschi en Wendeln werkzaam was. Wen- dein is de grootste bakker ter we reld. Voor hij naar Duitsland ver dween was Hendriks directeur van Quality Bakers Nederland, nadat hij zijn eigen bakkerijen (Bakkerij Hendriks met broodfa brieken in Veenoord en Gronin gen) had verkocht aan Meneba. Meneba was in handen van het Australische Goodman, Fielder and Wattie Ltd. en exploiteerde in Nederland Quality Bakers. Albert Hendriks is een kleurrijke figuur in de bakkerswereld. Hij is kasteelheer in het Drentse Oos- terhesseien op landgoed De Klencke, houdt van snelle auto's, is goed ingevoerd in het Oostblok en handelt niet alleen in brood, maar ook in paarden en voetbal lers. Ooit kocht hij voor FC Gro ningen Andrei Zygmantovitsj. Hij is bovendien eigenaar van recre atiepark Ermerzand. Bakkerij Hendriks werd gesticht door de vader van Albert Hen driks. Aanvankelijk leek de jonge Hendriks een loopbaan in de paardenwereld op te bouwen, een niet geheel branchevreemde acti viteit voor de familie, aangezien grootvader de kost verdiende als paardenhandelaar. De jonge Hen driks koos op zijn 19de toch voor een loopbaan in de bakkerij toen zijn vader kwam te overlijden. Hendriks wil niet te veel zeggen over zijn plannen met de Neder landse Geschi-bakkerijen. Het gaat om in totaal vier bakkerijen: behalve Nugteren in Ridderkerk zijn dat Faber in Hoogeveen, Ver hagen in Waalwijk en De Duif in Helmond. Erwerken in totaal zes honderd mensen bij deze bakke rijen. Geschi heeft ernstige liqui diteitsproblemen, bij Nugteren en De Duif lopen de lonen voor juni zelfs gevaar. Eerder was er al geen geld voor een goed sociaal plan bij Faber. De CNV-vakgroep Brood en Banket had daarom aan Ge schi een ultimatum gesield. Nu Hendriks in beeld is, is dat ulti matum opgeschort naar vrijdag middag twaalf uur. Bochoit/Den Haag In Belgie is grote onrust ontstaan door de uit braak van varkenspest in de ge meente Boeholt, even ten zuiden van de Nederlandse grens bij Weert. Vooral de Belgische var kenshouderij, die tot dusver vrij was van de ziekte, heeft geschokt gereageerd. Waarschijnlijk is de ziekte overgeslagen vanuit Ne derland of Duitsland. De Belgische minister van Land bouw Pinxten heeft met onmid dellijke ingang een vervoersver- bod ingesteld In vijftien gemeen ten in een straal van twintig kio- meter rondom Boeholt. In dat ge bied, dat in het noorden en oosten grenst aan Nederland, is trans port van alle vee verboden. Het bedrijf in Boeholt (met 700 zeugen en ruim 4.000 biggen en mestvar- kens) is inmiddels ontruimd. De Nederlandse bewindsman Van Aartsen heeft naar aanleiding van de situatie in Bochelt onmiddel lijk een vervoersverbod voor alle vee langs de Belgisch-Nederland se grens bij Stramproy afgekon digd. Dit gebied viel tot nu toe niet onder de regio waar de strengste vervoersbeperking geldt. ïn Nederland kwamen er overigens gisteren twee nieuwe gevallen van varkenspest bij. Het gaat om bedrijven in Nistelrode en Elsendorp. Het aantal gevallen is opgelopen tot 313. Den Haag Een milieuheffing, waartegen Shell Pemis flink heeft geprotesteerd, is van de baan. Het gaat om een heffing op organische halogeenverbindin- gen. Shell dreigde twee jaar gele den haar ECH-fabriek in Pemis te sluiten als de heffing er zou ko men. De toenmalige topman J.J. Slechte van Shell Nederland waarschuwde minister Jomtsma (Verkeer en Waterstaat) in een persoonlijke brief dat daarmee tweehonderd banen verloren zou den gaan. Jomtsma schrijft de Tweede Ka mer nu dat zij het wetsvoorstel voor de omstreden heffing in trekt. Protesten van Shell of ande re bedrijven hebben geen invloed gehad op haar besluit. De geschat te lage opbrengst van de heffing is de aanleiding geweest. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat had gehoopt dat de heffmg een bedrag van 3,5 mil joen gulden zou opleveren. De laatste ramingen leren echter dat de heffing slechts anderhalf mil joen opbrengt. Doordat de indus trie veel investeert in zuiverings installaties, komen er minder or ganische halogeenverbindingen in het water. Hierdoor hoeven de bedrijven weer een lager bedrag aan milieuheffingen te betalen. Schiedam De wervengroep Wilton-Fijenoord Holding heeft het verlies door de ingrijpende bezuinigingsoperatie vorig jaar beperkt tot één miljoen gulden. Tijdelijk bestuurder Tjerk Jonker van Wilton-Fijenoord Holding, waarvan naast Wilton-Fijenoord in Schiedam ook Verolme Botlek en Verol- me Heusden deel uitmaken, zegt dat de dreiging van een fail lissement van de Schiedamse werf nu is afgewend en de wervengroep weer opgewassen is tegen de vele schommelin gen in de markt. Bij de thuisbasis en probleem kind Wilton-Fijenoord in Schiedam is het personeelsbe stand in twee jaar tijd terugge bracht van 700 tot 283 mensen. De gemeente Schiedam heeft de werf in april van dit jaar bovendien uit de nood gehopen door de erf pachtscanon van drie miljoen gul den per jaar met terugwerkende kracht te halveren. De groep maakte in 1994 en 1995 nog verliezen van 25 en 36 miljoen gulden en de toenmalige bestuur ders J. Bos en D. Schuurman wil den bij de Schiedamse werf een koude sanering doorvoeren. Dat leidde tot een conflict met de vak bonden en de raad van commissa- nsen en uiteindelijk tot het ont slag van het bestuur. Voormalig topman Jonker keerde daarna als tijdelijk bestuursvoorzitter terug en kwam met de bonden een meer aanvaardbaar reorganisatieplan overeen, waarbij de overtollige werknemers in arbeidspools zijn ondergebracht. Een sterfhuiscon structie was daarvoor niet nodig, zo zegt hij. Jonker treedt op 15 juli weer af en wordt opgevolgd door P. Pellenaars (52), afkomstig van Koninklijke Pakhoed. Verolme Botlek, met 369 werkne mers actief op het get.ed van de offshore, bleef enigszins achter in omzet en heeft zich daardoor vo rig jaar wat meer op de seheepsre- paratie gericht. Maar ook deze werf werd met te lage prijzen ge confronteerd. De groeiende con currentie van traditionele werven die met excessief lage prijzen een positie in de offshore-markt trach- te te werven speelde de werf par ten. Toch is Verolme Botlek er volgens Jonker in geslaagd haar belangrijke positie te handhaven. Dit jaar heeft de werf echter weer een behoorlijke basisbezetting met de verbouwing van het half- afzinkbare boorplatform 'P23'. Miljoenenstrop De scheepswerf Verolme Heus den had eind vorig jaar een order- portefeuille van vierhonderd mil- 4 joen gulden, dat was 340 miljoen i meer dan eind 1995. Voor Boskalis bouwde de werf de jumbo-hopper- zuiger WD Fairway met een capa- citeit van 23.000 kubieke meter. Op dat schip dreigt de werf een miljoenenstrop te lijden vanwege de krappe levertyd en aanpassin- gen tijdens de bouw. In de ogen van Jonker is de werf met Boska- a lis in de slag oVer het oplossen van dat gat. Hij verwacht dat het om een eenmalige verliespost gaat. Hij denkt dat de bouw van het 'i zusterschip dat volgend jaar wordt opgeleverd dan beter uit- d pakt. i Lovers Rail laat vanaf 1 juni 1998 treinen rijden op de trajecten Utrecht CS - Hilversum en Leiden CS - Den Haag CS. Mi nister Jorritsma (Verkeer) heeft de concurrent van de Nederland se Spoorwegen hiervoor gisteren de vergunning gegeven. Het is de bedoeling dat Lovers eens per half uur treinen laat rijden op de ze routes. De bewindsvrouw heeft toestem ming gegeven omdat Lovers een aantal extraatjes aanbiedt ten op zichte van de NS. Zo is het moge lijk zitplaatsen te reserveren in aanvulling op een fietslease-con- tract en kan er in de trein door middel van een videosysteem reisinformatie worden opge vraagd. Jongeren dalen af van de Euromast. Het was het begin van de campagne Vakantiewerk is geen stuntwerk. Foto Jaap Roze ma/Rotterdams Dagblad Rotterdam Vier jongeren lieten zich gisteren met kabels van de Euromast in Rotterdam zakken. Het betekende het startsein voor de jaarlijkse vakantiewerk cam pagne, die werd gegeven door de kersverse FNV-voorzitter Lode- wijk de Waal. De vakbond wil jon geren op hun rechten wijzen on der het motto: Vakantiewerk is geen stuntwerk'. Dat is meer dan ooit nodig, meent de vakcentrale FNV. Onder jongeren die vakantiewerk doen vallen jaarlijks meer dan twintigduizend ernstig gewon den. De recente versoepeling van overheidsregels maakt de geva ren alleen maar groter. De FNV heeft de Europese Commissie ge vraagd de Nederlandse regering hiervoor tot de orde te roepen. De wetgeving moet worden aange past aan de richtlijnen van Brus sel. FNV-voorzitter De Waal zei giste ren dat jongeren vijf keer zoveel kans hebben op een bedrijfsonge val als hun volwassen collega's omdat ze minder ervaring hebben en onveilige situaties niet herken nen. De overheid werkt volgens De Waal niet mee om vakantie werk veiliger te maken. Het oude Arbeidsbesluit Jeugdigen bevatte verbodsbepalingen voor het werk dat jongeren mogen doen, Ge vaarlijk werk mocht alleen als het paste in de opleiding. Gevaarlijke stoffen Per 1 juli is een nieuw Arbeidsom standighedenbesluit van kracht. Zo mogen 16-en 17-jarigen nu als vakantiewerk trekkers besturen, projectielen vervaardigen, wer ken bij hoogspanningsinstallaties en reservoirs met gevaarlijke stof fen of gassen. De enige voorwaar de is dat de werkgever zorgt voor 'deskundig en doeltreffend toe zicht'. Volgens de FNV is dit voor al in kleine bedrijven vragen om moeilijkheden. De 'normvervaging' gaat volgens de FNV-voorzitter nog verder, omdat ook 13- en 14-jarigen aller lei karweitjes mogen verrichten. Als een van de uitwassen noemde hij gisteren de tuinbouw. In het afgelopen weekeinde bleek uit in formatie van de vakcentrale dat er kinderen van 8 tot 10 jaar worden ingeschakeld bij het pellen van bollen. „De FNV gunt iedereen zijn vakantiebaantje. Maar het moet wel leuk blijven," zei De Waal. Ook nu al worden bij de vakantie werk-telefoon (0900-8212147) hui veringwekkende incidenten ge meld. Zo kwam by voorbeeld een telefoontje binnen van een jongen van 13 jaar, die met gevaarlijke machines werkt en daarbij elk moment een van zijn handen kan kwijtraken. Of van een 17-jarige magazijnmedewerker die zonder toezicht in koelcellen werkt in een temperatuur beneden de veertig graden. De FNV wil met haar jaarlijkse campagne jongeren wijzen op hun rechten. Daarom organiseert de vakcentrale op vele plaatsen in het land bedrijfsbezoeken waar veel vakantiewerkers aan het werk zijn. Ook op de speciale va kantiewerk-telefoon kunnen jon geren terecht voor informatie en advies. Al eerder kreeg de nieuwe spoor- wegmaatschappij toestemming 3 om te gaan rijden met de Kenne- merstrand Expres (Amsterdam- '3 IJmuiden-strand) en, tijdens het 1 bollenseizoen, met de Keukenhof Expres (Amsterdam-Haarlem-IAs- se-Leiden). Lovers diende naast deze trajecten ook nog een aan- vraag in voor de Randstad Expres (Utrecht-Hilversum-Amsterdam- Schiphol-Den Haag-Rotterdam). 3 Hiervan heeft het nu dus twee on- derdelen gekregen. Minister Jor- H ritsma is niet van plan om Lovers voor de gehele Randstad Expres een vergunning te geven. Omdat 1 de andere fijnen bomvol zitten, zou dat betekenen dat de NS trei- nen moet schrappen. Dat heeft de j minister echter uitgesloten. De NS zeggen Lovers geen echte bedreiging te vinden. „We zyn jf niet tegen concurrentie, als de J spelregels van minister Jorritsma t maar aangehouden worden. Dus 3 geen verdringing van treinen," la- s ten de NS weten. Die regels gel- d den tot het jaar 2000. Volgens de spoorwegen heeft Lovers verder J weinig kansen in de Randstad. De NS-concurrent wil ook alsnog een I vergunning voor het traject Am- j sterdam-Den Haag. Die plannen S volgt de NS „met grote nieuwsgie- righeid", maar het bedrijf ver- wacht niet dat Jorritsma Lovers hiervoor een vergunning geeft. De Deutschland werd gisteren onder grote belangstelling te water gelaten. Foto ingnd van Beek Krimpen aan den IJsselNiet elke dag liggen er aan de kade van de Krimpense scheepswerf Van der Giessen-de Noord twee identieke schepen. Het gaat hier om twee zusterschepen die zijn gebouwd in opdracht van Deutsche Fahrge- sellsehaft Ostzee, een dochteron derneming van het Duitse spoor wegbedrijf Deutsche Bahn. Het tweede schip, de Deutschland, is gistermiddag te water gelaten. De eerste, de Sleeswijk-Holstein, liep al enkele maanden geleden van stapel en wordt op dit moment af gebouwd. Het gaat hier om twee zogeheten dubbele ro/ro-schepen, die geschikt zijn voor spoorwa gons, auto's en passagiers. De veerboten zijn aan voor- en ach terzijde identiek waardoor in de havens geen moetlyke manoeu vres hoeven worden uitgevoerd en het laden en lossen een stuk eenvoudiger is. De schepen zullen worden ingezet op het traject Puttgarden-Rodby over de Feh- rnarn Belt en vormen zo de ver binding tussen het noorden van Duitsland (regio Kiel/Lübeck) en de Kopenhagen. De Deutschland en de Sleeswijk- Holstein zullen op een later mo ment gelijktijdig worden gedoopt. De schepen zyn 142 meter lang en bijna 25 meter breed. Zy bieden plaats aan 294 personenauto's. Aan boord is plaats voor een 120 meter lange trein. Er komen twee zelfbedieningsrestaurants, een truckersrestaurant en een fast- food-eetgelegenheid. Rotterdam Tien Rotterdamse bedrijven en instellingen hebben gisteren uit handen van voorzitter J.NA van Caldenborgh van de Kamer van Koophandel in Rotter dam geldprijzen gekregen als be loning voor hun initiatief om met anderen samen te werken. In de ze eerste ronde van 'Premie op Sa menwerking' werden prijzen ver geven van 10.000 tot 25.000 gul den. tot een totaalbedrag van 170.000 gulden. Het programma is onderdeel van het stimulerings programma 'Innovatie Nu' van het Ontwikkelingsbedrijf Rotter dam. Twee weten meer dan één. Sa menwerken levert nieuwe ideeen op en dus banen, is de achter grond van de prijzenronde. Dit jaar kunnen bedrijven die in sa menwerking met een nieuw ini tiatief de markt betreden nog twee keer meedingen. Burgemeester Bram Peper van Rotterdam nam van de gelegen heid in de burgerzaal van het stadhuis gebruik om te pleiten voor een Regionaal Werkgelegen heids Pact, waarin de politiek en het bedrijfsleven samen de ont wrichtende werkloosheid in de re gio Rotterdam moeten bestrijden. Peper ziet het als een aanzet tot een „creatieve discussie". „Een op de zes mensen in dit gebied heeft geen werk. Een sociaal Ne derland is een Nederland zonder werkloosheid," zei Peper. Hij heeft zich laten inspireren door soortgelijke denkbeelden van voormalig EU-voorzitter Jacues Delors en de huidige EU-voorzit- ter Jaques Santer. Kennisuitwisselingen permanen- te educatie zijn volgens de burge meester belangrijke factoren om in de regio Rotterdam nieuwe vormen van dienstverlening op te zetten. „Een te groot deel van het in de regio verdiende inkomen lekt weg naar elders. Behoud daarvan door.het voorzieningen niveau te vergroten schept banen voor lager opgeleiden, en koop kracht. Daarom is een gezamenlij ke inspanning nodig voor een nieuw economisch klimaat in de ze regio." Van Caldenborgh, die al eerder had gepleit voor meer werk voor lager opgeleiden in de regio, toon de zich dankbaar vour het idee. Alleen werk kan waardigheid bieden aan de samenleving." Drie maximale premies van 25.000 gulden waren gisteren voor de bedrijven Business Moneytor, De Lerende Stad en Verwater en Van Seumeren. Busmess Money tor is een samenwerking van de jonge Rotterdamse ondernemers, een wetenschapper, TNO en een software-consultancy. Het bedrijf staat op het punt door te breken op de Nederlandse markt met een softwareprogramma, dat bedrij ven slagvaardiger en efficiënter kan laten opereren. De Lerende Stad is een intemet- programma van organisatie-ad- viebureaus Social Chang Consult, de Transfergroep Rotterdam, het Sociocratisch Centrum Neder land, Intouch en Cocon. Bedrijven kunnen op de site kennis maken met hun aanbod, terwijl daarop ook ideeën kunnen worden uitge wisseld, wat tot nieuwe diensten kan leiden. Verwater en Van Seu meren hebben samen voor Shell in Maleisië een olie-opslagtank van tachtig miljoen liter ver plaatst, wat nog moeilijker schijnt te zijn dan het verplaatsen van een kantoorgebouw. Daaruit is een joint-venture ontstaan. Groene Passage Een premie van 20.000 gulden was weggelegd voor de Groene Passa ge, het nieuwe winkelcentrum op de hoek van de Mariniersweg en de Goudsesingel. Daar zijn de on dernemers Gimsel Natuurvoe- ding, De Groene Weg ambachtelij ke slagerij, Van Binnen Natuur lijk Wonen, Himalaya New Age Winkel en de Wereldwinkel Rot terdam bij elkaar getrokken. Drie premies van 15.000 gulden waren voor de Samenwerkende Schildersbedrijven Rotterdam, Het Binnenhof en Remote Sensing Device. De vijf schilders bedrijven voeren hun aquisitie, inkoop en administratie geza menlijk uit en trekken gezamen lijk op bij nieuwe investeringen, trainingen en ISO-certificering. Het Binnenhof is een CD-ROM- programma dat onlangs door Ko balt Ontwikkeling Training en Studio Nankman op de markt is gebracht. Het leidt de deelnemers door het Nederlandse politieke bestel. Een dergelijke CD-ROM over het Europese bestel is in voorbereiding. Remote Sensing Device is een sa menwerking tussen CAP in Heen- vliet, BEE in Schiedam en de TU Delft. Zy ontwikkelen een mobiel systeem om gevaarlijke gassen snel te identificeren. Drie premies van 10.000 gulden gingen naar Reflexion, E-Day en de Winkeldriehoek Afrikaander- wijk, Reflexion is een fitnessap paraat van MSO Productontwer pen en sportschoolhouder L, Hol lander voor warming-ups en reva lidatie. De twee hebben de pro ductie uitbesteed aan Multibedrij- ven Rotterdam. E-Day is een samenwerkingsini tiatief van het Erasmus Entrepre neurs Centrum en de Rotterdam se afdeling van de landelijke denktank Thinktank', Het is de bedoeling twee keer per jaar een evenement te houden om onder nemers in contact te brengen met eikaars ideeën, kennis, mens kracht en financieringsbronnen. In de Afrikaanderwijk is een sa menwerking ontstaan tussen de winkeliersvereniging en het Mercatuscollege om de economi sche positie van het winkelgebied te verbetere door gezamenlijke marketing- en promotie-activitei ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5