11 Plannen Hemaplein van tafel geveegd Regen deert ouders niet Univé, in de buurt voor alle zekerheid! Rotterdams Dagblad \F| Ook 'Effe Normaal' doen bij voortgezet onderwijs Wankele Rijnmondschooi gaat tegen de vlakte Drie dagen feest tijdens Hoekse Havendagen Ketelhuisjes vervangen oud verwarmingssysteem Ambitieuze plannen om Vlaardingen aan de man te brengen ^\E Raad vindt 4400 vierkante meter kantoren teveel m Parkeerschijven in centrum Hoek van Holland Speurtocht naar verwarde man \ll_U Daar plukt de vruchten van! Tapasbar Perrito Caliente Spaanse keuken catering terras op het water Lange Haven 26,3111 CG Schiedam Telefoon 42$ ^98 Ui Waterweg Donderdag 3 juli 1997 Schiedam De raadscommissie voor ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer heeft gisteravond het programma van ei sen voor de invulling van het Hemaplein getorpedeerd. De commissieleden vinden het aantal van 4400 vierkante meters dat het Sehiedamse college van burgemeester en wethouders in hun programma van eisen voor kantoren heeft opgenomen Veel te veel'. Het college zal zich nu opnieuw moeten buigen over het programma van eisen, vindt de commissie. De bouw van 4400 vierkante me ter kantoren en 400 vierkante me ter winkel/horeca stuitte op grote bezwaren. „Het lijkt ons wat veel," zei E. D. van Collenburg (WD). „Het draagt ook weinig bij aan de levendigheid van het plein. Bovendien krijg je door het verplaatsen van bijvoorbeeld de sociale dienst naar het Hemaplein elders in de stad leegstand. Wij zitten niet op problemen elders te wachten." Ook voor H. W. Metaal (Gemeen tebelangen Schiedam) zat de meeste pijif in de enorme toe vloed aan gebouwen, „Wij hebben een voorkeur voor duurdere wo ningen op die plek." GroenLinks wilde helemaal geen kantoren op het Hemaplein. J. A. M. Poolman pleitte voor de aanleg van een plein met randbebouwing aan de Ereupelstraat en de Boterstraat. Vestigen Volgens verantwoordelijk wet houder L.A. Hafkamp zijn er al bedrijven die zich in de kantoren op het Hemaplein willen vestigen. Daarnaast is het volgens hem ook mogelijk om een nieuwe gegadig de te vinden voor hel huidige pand van de sociale dienst aan de 's-Gravelandseweg. De sociale dienst zou een nieuw onderko men krijgen op het Hempalein. Helemaal geen bebouwing is voor Hafkamp geen optie. „De deskun digen zijn het er over eens dat er een mate van bebouwing moet zijn in relatie met het groen. Dat is niet los van elkaar te zien. Daar naast moeten we ook winst ma ken." De grondverkoop van het Hemaplein moet ongeveer 4,5 miljoen gulden opbrengen. Nieuwe situatie Door de verdeeldheid over het programma van eisen kwam de commissie ook niet met een eens luidend advies over de keuze van een projectontwikkelaar. De ge meente heeft twee projectontwik kelaars - Mabon en Maasstede - een plan laten maken op basis van het programma van eisen. De twee ontwerpen zijn in februari van dit jaar gepresenteerd. D66, CDA en Groenlinks widen zich gisteravond niet vast laten pinnen op de keuze voor een pro jectontwikkelaar. Zij vinden dat met een nieuw programma van ei sen er een geheel nieuwe situatie zal ontstaan. „De huidige project ontwikkelaars krijgen te maken met een bijna geheel nieuw pro- in eisen. Dit is een uniek stukje in Schiedam en niet alleen die twee maar ook andere projectontwikkelaars zouden daar een kans moeten krijgen vond V. Broeke (D66). Hij kreeg daarvoor bijval van GroenLinks en CDA. Keuze Wethouder Hafkamp vond echter dat er wel een keuze moet worden gemaakt. „De gemeente is moreel gebonden aan deze twee ontwik kelaars. In eerste instantie waren er drie en daarvan is er al één af gevallen. Het is niet gebruikelijk om nu weer opnieuw te beginnen. Ik vind ook dat we dat niet kun nen maken. We hebben die twee een plan laten maken met vijfitg procent kans op de opdracht. De commissie kan mij niet met zo'n boodschap naar huis sturen." Broeke wilde zich echter niet vast laten leggen. De beschuldiging van de PvdA dat hij bezig was met een vertragingstactiek wimpelde hij af. „Wij willen niet heel voor barig met de eerste de beste in zee gaan. We zijn er niet voor om uit de losse pols een beslissing ne men." Hafkamp kreeg dan ook geen eensluidend advies over de keuze van de projectontwikkelaar en daar was hij niet gelukkig mee. „Als we nu opnieuw projectont wikkelaars inschakelen beginnen we weer van voor af aan. Dat zal ook niet goed vallen bij de project ontwikkelaars." Het college gaat nu kijken naar het advies van de commissie en zal daarbij ook een voorkeur aan geven voor een projectontwikke- De regen kon de ouders van de jonge tuiniers gisteravond niet deren. Trots toonden de beheerders van de klndertulncomplexen In Kethel (foto) en Vijfsluizen in Schiedam hun moestuinen tijdens de open avond. Een ouder die vanonder de kleurige paraplu toch zeurde over de regen, kreeg van zoon of dochter te horen dat het wél groeizaam weer is. „En dat is goed voor de tuin." Meer dan vierhonderd Sehiedamse kinderen beheren een moestuintje aan de Harreweg of Vlaardingerdijk. Foto Roei Dijsktra Vlaardingen Politieagenten moeten klassen in het voortge- zet onderwijs adopteren. Dat voorstel heeft Vlaardingse CDA- fractievoorzitter K. W. van Net ten gedaan. Hij ziet het als een bijdrage in de oplossing om wat te doen aan de problemen met de jeugd in Vlaardingen. Onder de naam 'Doe Effe Nor maal' adopteren sinds enkele ja ren politieagenten van het dis trict Waterweg de twee hoogste klassen van. basisscholen. Vorig jaar deden daaraan in Vlaardin gen 27 basisscholen mee. De ér- varingen waren zo positief dat na de vakantie alle Vlaardingse basisscholen meedoen aan het project. Politieagenten adopte ren een klas door regelmatig (voorliehtings)lessen te verzor gen en proberen op die manier met de leerlingen eenband op te bouwen. Inmiddels heeft ook een aantal scholen voor voortgezet onder wijs in Vlaardingen te kennen gegeven mee te willen doen aan het adoptieplan. De Vlaardingse politiechef C. Hoekstra wil dat verzoek graag honoreren. „Jeugd is tenslotte één van de drie prioriteiten die wij heb ben," aldus de commissaris, die echter niet zegt te weten of zij ook genoeg personeel daarvoor ter beschikking heeft. Nu hou- matig bezig met het project Doe Effe Normaal. Van Netten stelde een verschui ving van de inzet voor door al leen de hoogste klas van het ba sisonderwijs bij het project te betrekken en in plaats van groep 7 de eerste klas van het voortgezet onderwijs te adopte ren. Burgemeester L.W. Stam vindt het 'een goede suggestie', die hij met de politie wil bespre ken. Hoek van Holland—Het CDA wil in het centrum van Hoek van Hol- land een 'blauwe zone' instellen. Het gebruik van parkeerschijven moet voorkomen dat Stena-passa- giers hun auto dagenlang in het centrum laten staan. Fractieleider P. van der Wel heeft daarvoor een initiatiefvoorstel ingediend bij het dagelijks bestuur van de deel- gemeenteraad. Van der Wel wil tussen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags een blauwe zone instellen in de Prins Hendrik straat tussen de Harwich- en de Schoolstraat. Die maatregel moet ook gelden voor de Rietdijkstraat, Rietdijkhof, Pastoor Onderwater- straat en Hoekse Brink. Maar het CDA wil aan de bewoners van die straten een ontheffing verlenen. Hoek van HollandEen depressie- r' ve 32-jarige Rotterdammer heeft gisterochtend in Hoek van Hol- land voor nogal wat commotie ge zorgd. Agenten vonden de auto van de man met geopende portie ren en een open motorkap op een parkeerplaats aan het strand Bo vendien was het voertuig flink be- schadigd. Een bezoekje aan het huisadres van de man leverde weinig op. Alleen zijn vrouw en kinderen waren thuis. Toen de politie duidelijk werd dat de Rotterdammer nogal verward kon zijn, begon zij direct met het uitkammen van het duingebied en een deel van het strand. De vrees bestond dat hij zelfmoord wilde plegen. Zelfs een politiehe- likopter werd ingezet om de Rot terdammer op te sporen. Uiteindelijk vonden agenten de verwarde man op het station in de badplaats. Hij heeft hulp gekre gen van een deskundige. SchiedamVlak voor kerst vorig jaar stonden leerlingen en docen ten van de Rijnmondschooi in Schiedam plots voor een dichte 'deur. Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Schiedam had besloten dat niemand de Rijn- tpdndschool meer mocht betre- aéh. Het schoolgebouw aan de Dr. ■dé'Visserlaan in Nieuwland stond Samelijk op instorten. Tijdens werkzaamheden aan de toekom stige metrolijn die voor de school tengs gaat lopen, was het gebouw hftkeie centimeters weggezakt. Ondanks dat de leerlingen alle lo kalen hadden versierd met slin gers en kerstbomen, mochten ze niet meer naar binnen. De 55 leerlingen moesten hals over kop verhuizen naar een ver vangende ruimte. In het voorma lige schoolgebouw van het Stede lijk Gymnasium aan de Hugo de •Grootstraat konden de lessen worden hervat. Directeur J. Man- nie van de Rijnmondschooi was niet erg blij met de gang van za ken, maar wel opgelucht. Het bouwverkeer dat al enkele weken -voor de school langs reed stoorde dè, leerlingen. De scholieren, die toch ai wat moeilijk kunnen concentreren, werden door het verkeer danig gehinderd in hun wérk. Mannie was met de verhui zing naar een ander gebouw blij Sat het eindelijk was afgelopen -•met de herrie. ijjéze week zijn slopers begonnen niet het afbreken van de voorma lle Rijnmondschooi. Om hinder van bouwverkeer in de wijk waar in de schoolgebouw staat te voor komen, wordt eerst een tijdelijke wég aangelegd. Over deze in- en ujtrit wordt het sloopafval afge voerd via de Troelstralaan in de richting van de Van Haarenlaan. -De tijdelijke weg blijft ook na het afronden van de sloop gehand haafd. Op de plek van de school komen nameftjk de directieketen van de aannemers die zich bezig houden met het aanleg van de me trolijn te staan. De in- en uitrit dient dan als toegangsweg voor de tijdelijke kantoren. Directeur Mannie, die een half jaar geleden overhaast de inboe del van de school moest inpak ken, is nu opnieuw druk in de weer met verhuisdozen. Aan het eind van het schooljaar verhuist dg Rijnmondschooi van de Hugo de- Grootstraat naar de Burge meester Honnerlage Gretelaan ■De'leerlingen nemen dan hun in- .trek in het gebouw van de Augus- tinusschool. „Het gebouw is te groot voor de Augustinusschool alleen. Daarom gaan wij daar nu bij. Op dit moment is men hard bezig met het renoveren van ons nieuwe onderkomen." Volgens Mannie was het niet mo gelijk dat de leerlingen van de Rijnmondschooi in het voormali ge gebouw van het gymnasium blijve*i. De ruimtewas volgens de directeur al beloofd aan een ande re scholengemeenschap. „Het is voor geen enkele leerling natuur lijk leuk twee maal in een jaar te verhuizen, maar ja, er zit niets an ders op. Wjj gaan met de kinderen binnenkort in het nieuwe gebouw kijken, zodat over twee maanden als het nieuwe schoolseizoen be gint, de leerlingen precies weten waar ze komen te zitten." Deze week is een begin gemaakt met de sloop van het voormalige gebouw van de Rijnmondschooi aan de Dr. de Visserlaan in Schiedam. Als eerste werd een in- en uitritvoor werkverkeer aangelegd. Foto Roel Dijkstra terdamse wateren. Vrijdag wordt aan de Berghaven van vier uur tot half twaalf 's avonds een grote rommelmarkt gehouden. De vol gende dag is daar de havenmarki" Demonstraties zijn er zaterdag en zondag van het Loodswezen, de Hoekse reddingsbrigade, het Ge meentelijk Havenbedrijf en Smit Havensleepdiensten en de rivier politie. Extra aandacht is er dit jaar voor de kinderen. Aan het be gin van de Berghaven zijn er al lerlei attracties. Hoek van Holland Met goede hoop op beter weer en een dag langer dan vorig jaar gaan mor genmiddag de Hoekse Havenda gen van start. Tijdens 'het feest van wind en water' is er in 'werelddorp Hoek van Holland' van alles te beleven op het water, rondom de haven en in de lucht. Net als vorig jaar komen profes sionele vliegeraars uit Nederland en Duitsland op het vliegerfesti val af. Zij geven allerlei spectacu laire demonstraties in de lucht zo als de gevechten waarbij het de bedoeling is een tegenstander naar beneden te halen. Ook wor den er stunts uitgehaald in sa menwerking met de reddingsbri gade. De vliegers werpen poppen in de haven, die de reddingsbriga de weer op het droge moet bren gen. Voor jonge bezoekers van het festival worden snoepdroppingen gehouden en de waaghalzen wor den uitgedaagd een ei uit de lucht op te vangen. Nieuw is het nacht vliegeren op zaterdag rond een uur of elf. Door het reflectieband dat op de vliegers is aangebracht met een lamp te beschijnen zijn figuren in de lucht te zien. Ook worden er vliegers met lampjes het hemelruim in gestuurd. Traditiegetrouw zijn er uitstapjes op het water mogelijk. Twee pas sagiersschepen maken rondvaar ten rond Hoek van Holland, langs de havens in de Europoort, raffi naderijen en de stormvloedke ring. Zaterdagavond vaart de Wa tergeus twee uur lang over de Rot- Schiedam De Woningbouwver eniging Schiedam (WbS) heeft in 358 woningen in Groenoord-Zuid een nieuw verwarmingssysteem aangelegd. Het nieuwe systeem kost ruim zeven miljoen gulden. De woningen waren tot nu toe voorzien van een centraal warm- tesysteem. In het gebied stonden twee ketelhuizen die via lange lei dingen de warmte vervoerden naar de woningen. De leidingen waren al zo'n dertig jaar oud en aan vervanging toe. Naast de technische problemen werd het warmtemetingsysteem ook voor de bewoners steeds meer een bron van irritatie. De meest simpele oplossing dat in elke woning een cv-ketel werd ge- plaatst, bleek uiteindelijk niet zo simpel. Aan die ketels worden te genwoordig hoge eisen gesteld. Daarnaast zou in de woningen een aparte cv-ketelruimte moeten komen, die kostbare piek in de woningen zou innemen. Boven dien hing in elke keuken een gas- geiser voor het warme tapwater. Zo'n open verbrandingstoestel mag ook niet meer worden aange legd omdat dat minder gezond is. De WbS heeft daarna allerlei al ternatieven de revue laten passe ren. Uiteindelijk is de oplossing gevonden in afzonderlijke ketel huisjes per bouwblok. Hiermee wordt de woning voorzien van warmte en warm water. Het is een uitgekiend systeem met hoogren dementsketels waarop een boi lersysteem is aangesloten voor het warme tapwater. De warmte meters die het verbruik,vroeger registreerden zijn vervangen door computergestuurde meters die veel minder storingsgevoelig zijn dan de oude. Daarnaast is ook het collectieve systeem van mechani sche ventilatie vervangen door"; een individueel systeem. Met het nieuwe systeem wordt het milieu minder belast eri bij storingen kan er veel sneller wor den gehandeld De ingreep is fors geweest. In elke woning moest worden gehakt en gebroken om de leidingen door te voeren én overal zijn de radiatoren vervan gen. De hele operatie heeft negen maanden geduurd. Al in een vroeg stadium is overleg gevoerd i met de bewoners. Ondanks de overlast is het werk volgens de WbS vlekkeloos verlopen. De op levering wordt dan ook gevierd met een wijkfeest, dat vanmiddag vanaf 15.30 uur wordt gehouden. Vlaardingen Een professionele vrijetijdswinkel met een uitge breid assortiment aan plattegron den, cadeaubonnen en ANWB-ar- tikelen in het centrum van Vlaar dingen. Televisiespotjes waarin de Haringstad wordt gepromoot tijdens de 5 Uurshow op RTL 4. Met een snelle Spidi Spido vanaf Rotterdam naar de stormvloedke ring en op de terugweg Vlaardin gen aandoen. Een grote kudde Schotse Hooglanders in de Broek polder laten grazen en daar een informatiepunt en horeeavoorzie- ningen aankoppelen. De Stichting WV Vlaardingen heeft ambitieuze plannen genoeg om de gemeente Vlaardingen aan de man te brengen. Het actieplan "Vlaardingen, contrast aan het wa ter', is deze week aan de betrok ken wethouders en organisaties overhandigd, De belangrijkste boodschap in het plan is dat de po litiek duidelijke keuzes moet ma ken. De omringende gemeenten investeren in hun toeristische in frastructuur. Nu is Vlaardingen aan zet, vindt de VW. Er zijn allerlei manieren om de toeristische aantrekkingskracht van de stad te vergroten, maar wat wenst de gemeente precies en hoeveel geld wil ze daarvoor uit- trekken? De VW Vlaardingen geeft in het plan een aanzet tot nieuw beleid, maar erkent dat het attractiever maken van de stad een lastige klus is. Daarom moet worden gekozen voor de ontwik keling van de sterkste punten die er zijn. Volgens de VW is het sleutelwoord in deze 'contrast': Het contrast tussen de roemruch te geschiedenis van Vlaardingen en de industrie langs de Water weg. Cultuur-historie versus in dustrie. Dat sluit aan bij toeristi sche programma's die in omrin- gende gemeenten worden ontwik- keld. Voor de ontwikkeling van de recreatieve mogelijkheden van Vlaardingen komt, als het aan de VW ligt, de Broekpolder in aan merking. Opgesplitst Het Vlaardingse bureau gaf afge lopen herfst in een onderne mingsplan al aan boe de eigen or ganisatie eruit moet zien. De twee basistaken promotie en informa tie moeten worden opgesplitst en op termijn afzonderlijk worden bemand met gekwalificeerde mensen. De informatiepoot moet zo snel mogelijk uitgroeien tot een professionele vrijetijdswinkel omdat dit omzet en inkomsten op levert. Een dergelijke winkel op een goed bereikbare plaats in het centrum boert heel goed in ande re steden. De VVV spiegelt de ge meente Vlaardingen haar toe komstplannen voor in drie scena rio's. In het eerste en tevens goed koopste scenario (443.800 gulden) blijft de VW haar taken vervullen zoals op de huidige manier en op de huidige plek. Dat een betrek kelijk kleine organisatie in een krap en slecht bereikbaar pand werkt, betekent volgens de stich ting op termijn achteruitgang. Het tweede scenario waar een kostenplaatje aanhangt van 689.000 gulden voorziet in een plaats in het centrum van de stad. De VW biedt een uitgebreider dienstenpakket aan zowel op het gebied van informatie en promo tie. Er komt meer personeel en er wordt redelijk wat aan promotie gedaan. Als de keuze op dit plan valt, betekent dit een keuze voor een bescheiden toeristische pro- duktontwikkeling. Al zal Vlaar- dingen over enkele jaren de za- ken dan weer moeten bijstellen. Het derde en meest ambitieuze plan vergt de grootste investe ring, 940.800 gulden. Naast een vrijetijdswinkel heeft de VW de ftinctie van centraal coördinatie punt zodat activiteiten in Vlaar dingen beter op elkaar zijn afge stemd. De marketing en promo tie-afdeling wordt verder uitge bouwd en Vlaardingen begeeft zich ook op de buitenlandse markt. Bijvoorbeeld samen met de regio meedoen met een natio nale reclame-campagne, deelna- me aan vakantiebeurzen, adver tenties plaatsen in informatiegid sen en marktonderzoek laten ver richten. y- BERKEL RODENRIJS Limc Midden-Hol bnd h j Nonrderailvcueg 6. lel (010) 5 i I 41 33 DORDRECHT Onive Dordrecht. Krominedijk 94. tel (078) 614 74 00 GIKSSENBIRG Urme Giessenbun:. fturvumsctieg 3(1. lel (0184) 65 16 88 GROOT-AMMERS O.V M Groot-Am mery Kerkstraat 52. tel <OI84l 66 14 41 HARD1NXVELD-GIESSENDAM lm\e Harüinwcld. Peulenslraat 2ST.iel {(>I84> 61 70 88 HEILEVOETSLUIS Unive HelleswtsluiseoWjierpoorwrj.it 22. tel (0181)31 18 17 MA ISLAND I imvé Westl.iml Diepenhurchstrul 44 iel (II lilt 191 7144 NI El'WE R KERK a/d I.ISSEL Univé Dc IJssel. Kerkkun 83. tel <01S0) 39 06 (Hl NIEL'W-LEKKERLAND L'ntvé Nieuts-Lekkerland. Klevburgpkun itel (0184) 68 52 11 SCHIEDAM lnne-Si.hied.im-Vla.trdm£en-Otersehie.Sehiedamse*4IF. tel. (OIO) 470 20 11 Méér weten over Univé? Stap eens binnen bij het kantoor bij in de buurt. Of bei met Univé Directtelefoon (0592) 37 22 22. VERZEKERINGEN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1