Softbalsters Schiedam maken overuren VOC begroet 'verloren zoon' Lefebvre Arthur Farenhout slaat inktzwarte bladzijde om m Karin Stein heeft beste eindsppnt Iff 7. h 9 Nesselande speelt thuis in CEV-beker Joegoslavië prolongeert basketbaltitel Fl-baas dreigt regeringen Bos eerste in wielerronde Oud-profcricketer even terug Weer nèt geen honderd Zuiderent, wel voor Goodwin bij Excelsior Hevige blessure opponent verkort wedstrijd Holy - Honkballers Schiedam - geloven in hun kansen Tenniscji Kramer pakt punten, "1 maar geen dubbelslag Rotterdams Dagblad Maandag 7 juli 1997 Wenen De volleyballers van Nesselande Rotterdam (voorheen Rentokil/ZVK) zijn in groep 4 van de Europese CEV-beker gekop peld aan Kedzierzyn (Pol), Zupan- je (Kro) of Stip (Mac) en Petange (Lux) of Holte (Den). Het toernooi heeft komend seizoen plaats in Rotterdam, de stad waarvan Nes selande sinds kort deel uitmaakt. In toernooi 12, dat wordt gehou den in het Zwitserse Bern speelt Aleom Capelle tegen Uni Bern, Mamer (Lux) of Zilina (Slv) en Falköping (Zwe) of Espinho (Por). Over de gehele linie hebben de Nederlandse volleybalclubs gun stig geloot voor de Europese be kertoernooien. Landskampioen Dynamo speelt in de tweede kwa- lifieatieronde tegen de winnaar van het eerste-rondeduel Petange (Lux)-Holte IF (Den) voor een plaats in de Champions League. Bekerwinnaar Zwolle komt, even eens in de tweede ronde, uit tegen de winnaar van het duel Batsfjord (Noo)-Gentofte (Den). Bij de vrouwen zijn de Nederland se kampioen en bekerwinnaar rechtstreeks geplaatst voor res pectievelijk de Champions Lea gue en de Cup Winners Cup. Vught kan Bergamo (Ita), Riom (Fra), Lugansk (Oek), Vrilissia (Gri), Munster (Dui), Wien (Oos) en Ankara (Tur) als tegenstander krijgen. Daar komen nog acht ploegen bij uit de kwalificatie. AMVJ Amstelveen kan zich alvast voorbereiden op eventuele duels tegen Modena (Ita), Cannes (Fra), Moskou (Rus), Pitesti (Roe), And- rychow (Pol), Istanbul (Tur) en Pa- nathïnaikos (Gri). Bij de vrouwen speelt Voleo Om men thuis in toernooi 3 tegen Wattwil (Zot), Villebon (Fra) en WaLferdange (Lux), In toernooi 10 reist Pollux Oldenzaal naar Mari- bor in Slovenië om daar te spelen tegen Branik Maribor, CV Albace- te (Spa) en Luzern (Zwi) of Maia (Por). a De basketballers van Joegoslavië hebben gisteren hun Europese titel geprolongeerd. In de finale in Barcelona werd Italië met 6149 (28-23) verslagen. Het was de tweede achtereenvolgende titel, de zevende in totaal. De Joegoslaven behaalden vorig jaar bij de Olympische Spelen in At lanta de zilveren medaille. Tegen het Dream Team III waren ook zy niet opgewassen (95-69). In Barce lona bewezen de Senders en Mon- tenegrijnen andermaal dat zij in Europa hun weerga niet kennen. Djordjevic werd uitgeroepen tot meest waardevolle speler van. het toernooi. De basketballer van het NBA-team Portland Trail Blazers leidde -zijn ploeg naar het goud, Danilovic speelde ondanks een zware enkelblessure ook een hoofdrol. Hij maakte 10 punten en mocht de Joegoslavische vlag naar de prijsuitreiking dragen. Het Europees kampioenschap was ditmaal enigszins gedevalu eerd. Sterren als Divac en Paspalj o.ilbrajcen in de Joegoslavische ploeg, zij rustten uit na zware sei zoenen bij hun profclubs. Bonn West-Eurcpa zal versto ken worden van Formule I-auto racen indien de regeringen maat regelen tegen tabaksreclame blij ven uitvaardigen. Bemie Ecc- lestone, de voorzitter van de con structeurs, heeft gedreigd het ge hele circus uit West-Europa terug te trekken. „Als hun wetten dui delijk zijn zullen onze wetten eveneens duic.olyk zijn" aldus Ecclestone, die ruimschoots nieu we mogelijkheden heeft in de Balkan en Azië. Ecclestone ver wacht echter dat er compromis sen komen. Utrecht Erik Bos heeft de Ron de van Midden-Nederland, de laatste klassiekerde regionale competitie voor clubs, gewonnen. De Rotterdammer versloeg in de eindsprint in Utrecht de Noord- Hollander Jacco Konijn en de Au straliër in Ahoy'-dienst Lars Cris- tiansen. De drie renners waren in de finale ontsnapt en ondanks een fel ja gend peloton zagen zij kans stand te houden. Voor Erik Bos, die zijn derde seizoenzege boekte, was het in meer dan één opzicht een mooie prestatie, omdat hij dertig kilometer voor de meet bij een valpartij was betrokken. „Geluk kig kon ik met hulp van ploegma ten weer snel naar voren rijden," aldus de renner in DHR-dienst. Door Nick van der Sluis Schiedam De mentale druk dreigde de softbalsters van Schiedam zaterdagavond, tegen het Amsterdamse TTW/Survivors, even te veel te worden. Koploper in de eerste klasse B is de ploeg immers ooknietelke week... Maar tot twee keer toe kon de ploeg van coach Leo Buiteman in de double- header het vege lijf redden: 4-3 en 54. De Schiedamse ploeg had in beide wedstrijden wel een verlen ging nodig om tot winst te komen. Zonder dat van echte pitchersdu els sprake was, konden beide ploegen maar spaarzaam scoren. Eerder speelden de binnenveld posities van zowel Schiedam als TIW de hoofdrollen en werden door beide ploegen veel ballen 'op de poppetjes' geslagen, zoals dat in softbaljargon zo plastisch wordt uitgedrukt. Dreiging Schiedam opende in de eerste wedstrijd de score toen Monique Deuze een fraaie homerun sloeg (vierde inning) en liep een slag beurt later weg naar 2-0 dankzij Moniek Vervloei Pas in de zeven de slagbeurt kwam de eerste ech te dreiging van de Amsterdam sen, die resulteerde in twee runs (2-2). Dat maakte een verlenging noodzakelijk omdat Schiedam in de gelijkmakende slagbeurt geen vuist meer kon maken. In de acht ste inning liep de Amsterdamse ploeg nog wel weg naar 2-3, maai dankzij slim honklopen én een beslissende veldfout van TTW kon Gyselle Korpel de Schiedamse winst alsnog verzilveren. Ook in de tweede wedstrijd kwa men de gasten weer vanuit een achterstand terug (44), en mocht Schiedam eigenlijk de handen dichtknijpen dat TIW met meer geprofiteerd had van een uiterst zwakke vierde inning. In die slag beurt speelde het fieldende Schiedam niet stabiel, was er sprake van wanorde in het veld en aarzelingen in de beslissingen. TIW werkte heel gemakkelijk een 3-0 achterstand weg en pas na heel veel moeite kon Schiedam- pitcher Elske tenHoope (de kers verse jeugdintemational speelde bepaald met haar beste wedstrijd, integendeel) de Mokumse slag- ploeg uitschakelen. In de verlen ging kreeg TIW nog wel het twee de en derde honk bezet, maar het Schiedamse veld klaarde de nood situatie. In de gelijkmakende achtste slagbeurt was het weder om de snelle Gyselle Korpel die op een opofferingsvangbai van Pauline van Leeuwen het winnen de punt kon scoren. Vanavond spelen Schiedam en Zwijndreeht de vorige week ver waterde 'doublé'. Van Schiedam zjjn drie speelsters (Elske Ten Ho- ope, Chantal Hartman en Moni que Deuze) geselecteerd voor Jong Oranje. Boxscore SCHIEDAM00011002 2=4-0-1 TIW0 000 0 0221=3-8-2 Werpcijfers: Schiedam: Eslher van de Berg (7 inn7-1-7, Elske ten Hoope (I inn 1-0-1 TIW: Leome Peters (8 inn.) 3-1-9. SCHIEDAM2101 0 0 041=5-1-1 TIW00030104 0=5-8-0 Werpcijfers: Schiedam: Elske ten Hoope 7-1-8 TIW: Sylvia Wels 2-2-1. Door Paul van den Bosch Rotterdam/Schiedam—Hij was na pionier Paul-Jan Bakker de tweede Nederlandse cricketer die doorbrak in de Engelse profcompetitie. Speelde er voor de countyteams van Somerset en Glamorgan, maar moest vorig jaar geblesseerd en dus noodgedwongen afscheid nemen. Gistermiddag sloot VOC - de club waar 't allemaal was begonnen voor Roland Lefeb vre- de Verloren zoon' weer in z'n armen. Even is hij terug in Rotterdam en omdat Lefebvre nu eenmaal nog altijd lid is van VOC, stond geen enkel reglement hem in de weg om tegen Hermes DVS zijn ren tree in de hoofdklasse te vieren. Waarschijnlijk een eenmalige te rugkeer van de wereldreiziger. De regen stond een serieuze krachtmeting in de weg, dus werd gekozen voor het alternatief (bei de partijen elk twintig overs) toen de regendruppels eenmaal waren verdwenen. Zoals zo vaak draaide de 'mini-wedstrijd' uit in een hit nm-festyn, meer volksvermaak dan werkelijk serieus te nemen spel. VOC kwam in twintig overs uit op een totaal (213/5) dat zelfs na een innings van 55 overs niet zou mis staan; Hennes bleef daarna ste ken op 121 voor 6. Niet Lefebvre (8 runs in de sloto- vers met het bat en 0/14 in 5 overs met de bal), maar Bas Zuidêrent bepaalde het duel aan de Over- schiese Kleiweg. Wellicht dat de international wel diens opvolger in Engeland wordt, want de prof clubs (Worcestershire voorop) lon ken naar zijn diensten. Voor de tweede maal in twee we ken bleef Zuiderent evenwel ste ken in de nerumts nineties. Vorige week ging hy in dienst van Oranje op 99 'run out' tegen Worcester shire in de Engelse bekerstrijd, tegen Hermes werd de opener in de 19e over op 96 (8x6,2x4) gevan gen aan de boundaiy door Lou Borrani. Maar toen was wat de Schiedam mers betreft het kwaad al ge schied. Samen met Klaas-Jan van Noortwïjk (52), ook ai zo'n 'hitter', had Zuiderent alle (zeven) Her mes-bowlers afgestraft. VOC ein digde op 213/5 en bowlde daarna goedkoper -neen, minder duur- dan Hermes, dat nooit in de buurt kwam van het gevraagde totaal, De 37 not out van Roger Bradley ten spijt. Een zeer overtuigende overwin ning die de Rotterdammers de no dige voldoening gaf. Want aan de Overschiese Kleiweg zal Hennes DVS nimmer de populariteitsprijs wegdragen. Veel VOC'ers, zo lie ten ze gisteren wel doorscheme ren, hebben zich eind vorig sei zoen hevig geergerd aan het ge drag van een aantal Hermes-le den vóór en tijdens de beslissings wedstrijd tegen Excelsior. Deze werd toen op het neutrale terrein in Rotterdam gespeeld. Als de keuze tussen Hermes en Excelsior gaat, zijn de meeste VO C'ers niet zo neutraal meer. Hun sympathie ligt by de Schiedamse club, Excelsior dusdie dit seizoen z'n landstitel verdedigt. Terug op kop Gistermiddag nam die Thurlede- club de koppositie in de hoofd klasse opnieuwin handen, daarbij "geholpen door de nederlaag van HCC tegen de CC uit Voorburg. De 'Groote Haegsche' en VCC vol gen de kampioen nu op één punt. Zelf zag Excelsior het treffen met degradatiekandidaat Röod Wit eveneens gereduceerd worden tot twee keer twintig overs. Het lever de ook hier een stortvloed aan runs op, waarbij opnieuw werd aangetoond dat spectaculair cricket niet per se kwalitatief be ter hoeft te zijn. Op de laatste bal van de Excelsior- innings completeerde Murray Goodwin zijn century door bowler Ruitenberg voor zes over de tribu ne te jagen: 101 not out in 64 bal len met zes vieren en vier zes sen. Het was voor de kleine spe ler-coach uit Australië nog de eni ge manier om van 95 in de magi sche honderd te komen. Met de al evenzeer explosieve Marcel Schewe (45 not out) maak te Goodwin uitgekookt en soms heel knap gebruik van het soms matige bowlen en fielden van de Haarlemmers. Het eindtotaal van »n.garfa stein is voor de koucL %deri^de jkreeg ik na een uur last van n£n spieiïii;ïhaar gelukkig gee^kramp. We la- gen met z'n vieren-op kóp, maar j'V beschikte ge-j woon over een betere eindsprint"^' - h' Karin Stein kwam niet aan de start van de vijf kilo meter vrye slag. Ze wilde zich op deze slagkwalifi- ceren voor het Europees kampioenschap, maar zag daar vanwege de trainingsachterstand vanaf. Bij de manneneindigdeMartijn van dé Maagdenberg van VZC op de vijf kilometer schoolslag op de tweede plaats in 1.18. Omdat het water net 16 graden Celci- us was, werden de wedstrijden voor Masters afge last. De minimum-temperatuur is 18 graden. gebaankampioen, van Nederland geworden op -de vijf kilometer schoolslag. De tijd van de VZC-zwèm- ster in het Kanaal Hoeke-Siuis bedroeg 1.29,1, Eer der zegevierde de 25-jarige Vlaardingse in. '92, '94, '95 en '96, Ondanks een voor haar doen mindere - voorbereiding was Karin Stein in de sprint toch te snel voor Sabine Kolker en Astrid Koert. „Ondanks dat ik weinig heb kunnen (tarnen, is het ..me reuze meegevallen," reageerde ze opgelucht „Door de sluiting van het Kolpabad heb ik nauwe lijks buiten kunnen trainen. Het water in de Vlaar dingse.Vaart,'waar ik ook train, was me veel te 185 voor 2 in 20 overs, léék een veilig uitgangspunt, maar Rood Wit maakte een bliksemstart. Vooral de Haarlemse coach Miller (30) liet de ballen in de bomen ver dwijnen. Bij zyn eerste poging (recht vooruit) was hij al 'op het hout' gevangen door invaller An dy Kizcis, maar deze stond met zijn voet buiten het veld, oordeel den de umpires. Eén van hen, Coen Burki: „Ik twijfelde, maar toen ik nota bene een Excelsior- supporter zag zwaaien dat het een zes was en géén vang, was ik hele maal overtuigd." Het totaal van Rood Wit nam met name op het bowlen van Mur ray Goodwin (de centurion gaf nu met de bal 41 runs weg in drie overs) kansrijke vormen aan, maar gaandeweg vielen er toch te veel wickets omdat elke vangkans in Schiedamse handen bleef plak ken. Die van Goodwin zelf, luttele millimeters boven het natte gras, was zonder twijfel de moeilijkste en de fraaiste. Jubelend gaat Arthur Farenhout over de streep in de Ronde van Zwijndreeht Na een periode van tegenslag schijnt de zon weer voor de renner uit Hekelingen. Foto Ad Molendijk Door Hans van Houdt Zwijndreeht Arthur Farenhout bleef na de wielerronde van Zwijndreeht zijn emoties nauwe lijks de baas. De 24-jange ama teur uit Hekelingen, ooit een ab soluut talent, besefte dat hy met de overwinning een eind had ge maakt aan een vervelende perio de; dat hij een inktzwarte bladzij de had omgeslagen. Nauwelijks een jaar geleden kreeg hij van de doktoren te ho ren dat het afgelopen was met zyn wielerloopbaan. En vernauwing van de ader door dc lies verhin derde '•en normale bioedtoevoer. Waardoor de jongste van de fiet sende broers regelmatig met een nauwelijks te verdragen pijn op de fiets zat, geplaagd werd door opspelende krampen die goede resultaten in de weg stonden Fietsen was echter zyn lust en le ven, in iets anders was Farenhout nauwelijks geïnteresseerd. Via steun en toeverlaat Adxie van Be- zooijen kwam de Hekelinger in contact met een Franse professor, die constateerde dat zijn kwaal helemaal niet zo uitzonderlijk was. Integendeel: die professor had al heel wat mensen, vooral wielrenners, van hun ongemak af geholpen. Zoóók Arthur Farenhout. Afgelo pen kerstmis bracht hi) door in een ziekenhuis in Lyon, waar een geslaagde ingreep werd uitge voerd. Eenmaal thuis wilde de coureur, die het vertrouwen bleef houden van zyn ploegleider by de Agu-ploeg Egbert Koersen, zo snel mogelijk weer acteren op zijn oude niveau. Zeven koersen had hij als jong amateur gewonnen, bijna allemaal op internationaal niveau. De laatste was echter al drie jaar geleden in Ierland ge weest. De start na de operatie was moei lijk, maar geleidelijk steeg de vorm. Verleden week zondag koerste hij bij het NK in Meerssen ook niet verkeerd. Meer en meer ging het bij hem kriebelen. Vooral de eerste plaats die zijn oudere broer Edward onlangs in Oud- Beijerland behaalde, had Arthur Farenhout gesterkt om ook weer eens op het hoogste platform plaats te nemen. In Zwijndreeht kwam die kans. In een koers waarin voor het eerst sinds negen jaar weer Rob Sien- ders aan de start stond. Pas een kwartier voor rte start besloot die thuisrijder in te schrijven. „Ik hoorde thuis de loudspeakers, en het was toch droog...". Man-in-vonn Arthur Farenhout sloot aan by een vlucht waarbij zijn broer Edward was betrokken. Alsmede de man-in-vorm Ronald van der Tang, de snelle Brabander Wil- fried Bastiaanse en veteraan Arie Overbeeke. Het (in totaal) negen tal zou niet tot de streep b j elkaar blijven. Net voordat he* .dubbel de peloton zou afsp nten, ont snapte Arthur Farenhout in gezel schap van Jurgen de Jong, Van der Tang en Bastiaans, waarbij een andere Veteraan' (Ton Griep) slim meesloop en daardoor de tiende plaats behaalde. In de voor laatste ronde demarreerde Faren hout, beschermd door ploegmaat Jurgen de Jong, en nam hij vol doende voorsprong om ruim schoots voor de streep al van zijn overwinning te genieten. Bij de junioren ging de zege naar de Noord-Hollander Frank Wa genmaker, mede omdat diens vluchtmakker Richard Slabbe- koom in de laatste bocht de stoep op vloog. Rotterdammer Fulco van Guiik, die naar verluidt mor gen een contract tekent bij de top- formatie Groenenwoud, bevestig de door de winst in de sprint zijn goede vorm. Niet voor niets staat hy bovenaan in het landelijke re- gelmatigheidskiassement. Chris Maas won met een ronde voor sprong bij deeydo-sportieven. Breda/Nuenen Vlaardingen/Holy heeft het belang rijke uitduel bij Nuenen gistermiddag met 5-1 ge wonnen, maar dat was ook het enig positieve voor de ploeg van coach Van Westrenen. De wedstrijd kwam in de eerste helft van de zevende inning tot een voor tijdig einde nadat de pitcher van Nuenen, Rob Melë, vol in het gezicht was werd door een geslagen bal. De situatie was zó ernstig dat opname in een zieken huis dringend noodzakelijk was. Gisteravond laat bleek de ernst van de blessure. „De oogkas is aan de achterkant gebroken en weggezakt en zal komende week operatief hersteld moeten worden," liet Nuë- nen-voorzitter Lemmens weten. En, om de Vlaar dingse slagman in bescherming te nemen: „Het was overmacht, hij kon er absoluut niets aan doen." In overleg met de coach, de spelers van Nuenen en de scheidsrechters werd besloten de wedstrijd niet uit te spelen en de tussenscore als eindstand te beschou wen. Holy had voor dit incident wel het beste van het spel, speelde geconcentreerd en was goed aan hS werk in het slagperk. Bovendien maakte pitcher Danny Rossoni (8-0-2-2) het de Nuenense slagploeg bijzonder moeilijk. Een dag eerder, aan de Vlaardingse Zwaluwenlaan, moest de ploeg van Van Westrenen door een sport ieve hel gaan. Koploper Jeka kende geen enkel me delijden (0-21!) met een tegenstander die enkele we ken geleden in Breda zowaar nog winstkansen had „Maar Holy kan eigenlijk maar één wedstrijd per weekeinde spelen," zegt coaeh Van Westrenen gelsb ten, „Zover reiken onze mogelijkheden. Sta er twee wedstrijden op het programma, dan komen we in de problemen. Tegen Jeka moest ik mijn pitcher voor de belangrijke wedstrijd tegen Nuenen,"Danny Rossoni, sparen. Dat hebben we geweten..." Terwijl Her- mes-bowler Borrani zijn bal heeft ge- b o wied, loopt Roland Lefeb vre (I) op bij het 'dode wicket De oud-prof maakte giste ren zijn ren tree bij VOC Foto Peter GoudaTwee weken kwam de honkbalformatie van Schiedam niet in actie en dat wreekte zich gisteren vijf innings lang tegen The Braves. Maar uiteindelyg werd de Goudse formatie toch de speelbal van de Schiedamse kwaliteit. De ploeg van coach Douglas Juenke won heel gemakkelijk met 17-6. Deze uitslag was voor de Schiedamse coach alle re den om weer eens de loftrompet af te steken over zijn spelers. „Zo langzamerhand begint de ploeg er in te geloven in de kampioenskansen en ik steun hen daarin. Zoals ze nu spelen hoeven ze voor geen en kele tegenstander meer bang te zijn." Het initiatief was eerst voor de Goudse ploeg die in de derde (3-0) en vijfde inning (5-0) een voorsprong op bouwde. Maar al in de gelijkmakende slag- beurt stelde Schiedam zich kandidaat voo e winst (5-3). De beslissende slag werd in de volgenae inning geslagen toen de Juenke-ploeg naar 5-10 wegliep, THE BRAVES00302010= 6- 9-3 SCHIEDAM0 000314 3=11-10-2 Werpcijfers: Schiedam: David Gcrkema (5 1/3 inn14-7, Leslie Gerkema (2 2/3 inn.) 4-1-2 The Braves <3 pitchers): 9-6-18 Stand: Jeka 13-22, Schiedam 11-18, De Hazenkamp 11-14, Feym noord 311-12, Braves 12-12, AH Stars 12-10, Ducks -8, Spijkemsee 11 -8, The Hawks 11-8, Holy 12-8, Nuenen 114 Schiedam - De plaatsingslijst bij TSF in Schiedam,, klopte als een bus. In de hoogste (B2) klasse was TSN'er Maurice Kramer als eerste geplaatst en Hy schreef het open tennistoernooi ook inderdaad op zyn naam. Daniel Laros werd simpel (6-2, 6-3) opzij gezet. Daarom was het des te verrassender dat Kra mer met zijn dubbelmaafie Dudok van Dalen onder uit ging tegen 'good-old' René Koppe en Willem- Rhijnsburger: 6-7,7-6,64, In het vrouwen-enkelspel" gingen de waardevolle cireuitpunten naar Carola Kwakernaak uit Gouda. In tegenstelling tot Kramer haalden Bart Tournier*- - Ly Huong Dinh en Jasper Schuurman wèl dubbelslagen binnen. Hockey er/tennisser Tournier won het enkelspel (Cl) en met Es ther Muda het gemengd-dub- bel. Dinh is een ware plaag voor haar tegenstand sters, zowel in de Cl-alsC2-klasse. Beide categorie- en schreef het meisje uit Spijkenisse op haar naam. Twee finalisten hadden in tennispark Van Vliet last van blessures door overbelasting. Marvin van der Knaap had er last van in de C2-eindstrijd tegen Bart Imhoff (5-7,6-0,64). In de laatste sets speelde hij dui delijk niet voor de volle honderd procent. In de en-, kelfinale-Dl moest Gerke Berenschot by een 5-0 ach-_ terstand opgeven met een schouderkwetsuur. JaspérT Schuurman, ook winnaar in het dubbelspel, ging- daardoor met twee hoofdprijzen aan de haal. Het evenement omvatte 364 partijen, waarvan niet één met het pro set-systeem hoefde te worden afgeL werkt. Gistermiddag werd een aantal partijen in de hal gespeeld, maar 's middags konden de finalisten, alweer bij Van Vliet terecht Het TSF-toernooi had_ tien procent meer deelnemers dan vorig jaar. Onder" hen veel jeugdige tennissers. De organisatie over weegt dan ook voor volgend jaar een 25+-klasse bij" elke speelsterkte in te voeren. TSN'er Maurl ce nramer. winnaar van de hoogste (B2) bij TSF Foto Pel er

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3