111. 'Noordvest' heeft Parkweg- Noord laten verloederen Jeugdrommelmarkt een klapper van formaat -E |fÉ'" Zwaar gewond na mishandeling Vrouw steekt flat in brand Jongen (11) mishandeld Man bekent overval café Snijwouden Inbreker klem gezet in steeg Opknappen van woningen is volgens bewoners hard nodig Eindelijk zomer aan de Maasboulevard Zumba Buurtbewoners maken speeltuin hondenpoepvrij 'Dansschool Sitton moet geluidsoverlast beperken' Cd's voor verkiezings programma Rotterdams Dagblad Maandag 14 juli 199? Schiedam De politie heeft vannacht een 38-jarige Schiedam mer gearresteerd die ervan wordt verdacht een plaatsgenoot ernstig te hebben mishandeld. Het slachtoffer (30) is vanmorgen vroeg levensgevaarlijk gewond overgebracht naar het ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam. Om vier uur troffen Schiedamse politiemensen de 30-jarige Schiedammer aan in de Lange Kerkstraat. Uit verklaringen van getuigen üleek dat de man ruzie had gehad met een plaatsgenoot. Dat zou zijn begonnen in een café in de Lange Kerkstraat. In het café werd dc 38-jarige verdachte aan gehouden. Een woordvoerder van de politie kon vanmorgen nog niets zeggen over de toedracht. Vlaardingen—Op verdenking van brandstichting in haar eigen wo ning is gisteren een 35-jarige be woonster van de Spechtlaan in Vlaardingen aangehouden. Rond drie uur zondagochtend ontstond het vuur in de etagewoning, die door de brandweer snel werd ge- blust. Uit een voorlopig onder zoek van politie en brandweer bleek dat de brand vermoedelijk door de bewoonster is aangesto ken. Vandaag is het onderzoek voortgezet. Schiedam Een 11-jarige jongen is zaterdagavond op de hoek van de Scheepvaartweg en Hoogaars in Schiedam mishandeld. Om nog onbekende redenen werd de jon ge Schiedammer rond half negen door een groep van vier jongens en twee meisjes van zyn fiets ge rukt. Daarna schopten en sloegen ze hem. Mot onder meer verwondingen aan het gezicht en enkele kneu zingen is hij voor controle naar het Schieland Ziekenhuis ge bracht. Van de daders ontbreekt elk spoor. De politie is op .zoek, naar getuigen. - Schiedam Een 23-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats heeft bekend op 12 mei een café aan de Parkweg in Schiedam te hebben overvallen. Hij deed dat samen met twee anderen, van wie de identiteit niet bekend is. De31-jarige cafébaas moest onder bedreiging van een mes zyn gou den ketting afstaan. Daarna door zochten de overvallers de zaak en gingen ze er met enkele duizen den guldens en een onbekende hoeveelheid weed vandoor. De 23-jarige overvaller is na een onderzoek van hel regionale roof- coördinatieteam van de politie aangehouden. In Schiedam heeft hij nog een inbraak in een winkel in de Nieuwe Passage bekend, waar een grote hoeveelheid tas sen. riemen en portemonnees werd gestolen. Ook heeft hij ge probeerd op 10 mei aan de Broers- vest een parfumeriewinkel te overvallen. Dat mislukte omdat de 58-jarige eigenaar van de zaak de buit uit de handen van de over valler wist te trekken. Verder heeft de man nog inbraken en overvallen in Beverwaard be kend: Hij is in 's Heerenberg gear resteerd toen hij een gestolen au to wilde verkopen. Die wagen was gebruikt als vluchtauto bij de overval op het café aan de Park weg in Schiedam. Schiedam Een 35-jarige Ameri kaan is zondagochtend rond vijf uur gewond geraakt na onenig heid in een horecagelegenheid aan de Broersvest. Politieagenten kwamen het slachtoffer op straat tegen en zagen dat hij enkele snjj- wonden in het gezicht had. Ze hebben hem overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. Naar de toedracht wordt een onderzoek ingesteld. MaassluisEen 23-jarige Rotter dammer is afgelopen nacht rond drie uur op heterdaad betrapt toen hij wilde inbreken in een winkel op de Markt in Maassluis. Hij probeerde te ontsnappen, maar de politie wist de man in een steegje tussen de Zuidvliet en de Sluispolderkade in de kraag te grijpen. De personenauto, die de dader voor de wankel had gepar keerd, bleek gestolen. Schiedam De bewoners van het gebied Parkweg-Noord in Schiedam vinden dat woningstichting Noordvest hun buurt heeft laten verloederen. Jarenlang heeft Noordvest volgens hen het onderhoud aan de huizen verwaarloosd waardoor de ze nu in zeer slechte staat verkeren. De huurders nemen het de corporatie kwalijk dat zij zo lang niets heeft gedaan. De op knapbeurten waar Noordvest momenteel mee bezig is. bren gen volgens de bewoners weinig verandering in de situatie. Nog steeds vinden zij dat ze niet serieus worden genomen. Dit negatieve beeld blijkt uit een inventarisatie van de bewoners- wensen door bewonersvereniging Wonen en Leven Nieuwiand (WLN). De belangengroep deed een onderzoek naar de meningen van de huurders nadat Noordvest had aangekondigd ingrijpende veranderingen in de buurt in de wijk Nieuwiand te willen doorvoe ren. Uit de rapportage blijkt dat de be woners de plannen van de corpo ratie niet afschieten, maar ook niet staan te juichen. Het slopen van sommige complexen is be spreekbaar maar we! op voorwaar de dat er een goede onkostenver goeding en betaalbare vervangen de woonruimte wordt aangebo den. Geen van de bewoners is van plan in te gaan op een aanbod van de corporatie om hun huis te ko pen. De woningen zij n daarvoor in een te slechte staat. Het renove ren van sommige complexen wordt door de bewoners na zoveel jaarwei toegejuicht. Woningstichting Noordvest (WSN) hield begin april dit jaar een informatiebijeenkomst over haar plannen met de buurt Park weg-Noord. Het gebied tussen de SjPQQriijnSchiedam-Hoek yan Holland, de-Hugo de Grootstraat de Burgemeester van Haarenlaan en de Willem Passtoorsstraat kreeg in het Beheerplan Nieuw iand (opknapplan voor de gehele wijk) weinig aandacht. Omdat de WSN inzag dat ook de woningen van Parkweg-Noord aan een op knapbeurt toe waren, bedacht zij een apart plan. Tijdens de informatiebijeen komst bleek al snel dat de bewo ners blij waren dat er nu eindelijk iets aan de huizen zou worden ge daan. Op kleine schaal was de WSN al begonnen met het aanbrengen van verbeteringen aan sommige fiats. Het nieuwbouwplan zou veel ingrijpendere gevolgen heb ben. De woningstichting wil som mige complexen volledig renove ren en andere afbreken om er vol gens nieuwe flats voor in de plaats te zetten. Met de inventarisatie die de bewo nersvereniging nu heeft gemaakt, gaat de WSN aan de slag. De be wonersvereniging meent dat het onderzoek dat de WSN voor het gebied Parkweg-Noord heeft uit gevoerd een goed startpunt voor het opkalefateren van het gebied is. Wonen en leven Nieuwiand stelt dan ook voor een projectgroep te formerenyan bewoners en mede werkers van Noordvest om de her ontwikkeling van het gebied tot een goed einde te brengen. De swingende Nigeriaanse Queen Sandy kreeg zaterdagmiddag na lang soebatten een handjevol mensen op de dansvloer. Maar de meeste bezoekers van 't Maasboulevard feest bleven in de zon Zitten Of liggen. Foto's Dennes van der Wet/Roel Dijkstra Door Jan Rozendaal Schiedam Een springkussen drijft in de Maas, net voorbij een handjevol klotsende planken. Die moeten afkomstig zijn van het po dium waarop zojuist een Afri kaanse band met de angst in de ogen de muziekinstrumenten bij elkaar probeerde te rapen. Daar, aan de waterkant, liggen nog wat flarden van trommels. Zelfs de modelbootjes in twintig centime ter water maken slagzij, terwijl marktkooplieden de Gorzen af struinen naar hun over de Haven- dijk gewaaide koopwaar. Alleen twee kinderen die meede den aan het sumoworstelen lig gen in de topzware pakken nog op hun plek. Zo had het sfeerverslag over de negende editie van 't Maasboule vardfeest, moeten' beginnen in de krant van maandag 9 juni. Dat weekeinde immers had het feest moeten zyn in Schiedam-Zuid. En op die zaterdagmiddag raas- Alle zeiten werden bijgezet om speeltuin De Kindervallei in Holy-Zuid weer een goed aanzien te ge ven. Foto Defines van der Wel/Roel Dijkstra Door Imad el Kaka Vlaardingen Met harken en schoppen zijn ze bezig. Speeltuin De Kindervallei in de Vlaardingse wijk Holy-Zuid krijgt een grondi ge opknapbeurt. Buurtbewoners en werklieden van de gemeente doen hun uiterste best om de speeltuin weer aantrekkelijk te maken. Met de hand beschilderde borden waarop een hond is afge beeld met de tekst 'Ik ben hier niet toegestaan', sieren de ingang van het speelterrein. Buurtbewo ners hebben er genoeg van dat hunkinderen na het buitenspelen thuiskomen met hondenpoep aan hun kleren en schoenen. „Ook in de winter als er sneeuw ligt en de kinderen sneeuwballen maken, lijken die meer op stront- ballen," vertelt Bep Knuist van bewonersorganisatie De Toe komst. Ze betreurt dat het zo moeilijk tot de mensen door dringt dat speeltuinen geen hon denveldjes zijn. „De kinderen moeten een plek hebben om zorgeloos te spelen en dat kan niet als er overal hondenpoep ligt." Eigenlijk bestaat al jaren een wet die hondenbezitters verbiedt hun dieren uit te laten op speelterrei nen. Wethouder K. van der Windt weet dat deze wet ruimschoots wordt geschonden omdat er wei nig alternatieven zijn. „Het moet mogelijk zijn om een wandelroute voor hondenbezitters te ontwer pen. Je kunt eigenaren moeilijk verbieden hun honden uit te la ten," vindt Van der Windt. „In het najaar gaat een speciaal honden- beleid van start om dit soort pro blemen op te lossen. Het moet tot de hondenliefhebbers doordrin gen dat ze niet overal hun viervoe ter mogen uitlaten, maar dan moeten we hen wel wat anders aanbieden." Tot die tijd moeten de buurtbewo ners het zelf doen. De zelfge maakte bordjes attenderen hon deneigenaren erop hun huisdier buiten de speeltuin uit te laten zo dat deze poepvry blijft. Ook zijn de bewoners met harkjes en schoppen bezig al het onkruid en vuil uit de speeltuin weg te halen. Werklieden van de gemeente doen het grovere werk en snoeien de bomen. Ook scholieren van basisschool Klimop helpen mee. De school heeft een speciale band met de speeltuin. „Wij hebben de speel tuin geadopteerd om de kinderen bewust te maken van hun omge ving," zegt ouderwijzer Dik Kra mer. „Doordat we drie keer in het jaar gezamenlijk de speeltuin op knappen, gaan de kinderen de boel minder snel vernielen. Maar omdat alles was dichtgegroeid hadden we er geen zicht meer op. De gemeente moet regelmatig de boel snoeien en als school helpen we mee." Tussen al het gesnoei en gezaag door verklaart Ahmet Karapinar van de Stichting Medelanders waarom zij en de Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen zo'n groot belang hechten aan de op knapbeurt. „Doel is om buurtbe woners met elkaar iets te laten on dernemen. Door de samenwer king hopen wij de onderlinge ver houdingen tussen de allochtone en autochtone bewoners te verbe teren." Dat de onderlinge verhou dingen nu nog te wensen over la ten, komt volgens Ingrid Breek van Stichting Woningbedrijf Vlaardingen door onbegrip. „De mensen kennen elkaar gewoon te slecht." Overigens is de schoonmaakactie een onderdeel van het project 'De Toekomst, een wereldwijk' van buurtbewoners. Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen en Stich ting Medelanders van Overal en Nergens. Doel is om de wijk leefbaarder te maken voor iedereen. den storm en slagregens over het Waterweggebied, die honderden bomen als lucifertjes over straten en grasvelden smeten. Zo had het moeten zijn, want zo was het de laatste jaren altijd gegaan. Altijd slecht weer bij 't Maasboulevard- feest. Daar kon je de barometer op gelijk zetten. Maar met die trend is het afgelopen weekeinde gebro ken. De organisatie was het zat. De statistieken van het KNMI ga ven voor de eerste helft van juli een kleinere regenkans. Boven dien een paar weken van Spec trum af, was mooi meegenomen. Dat recept bleek goud waard. Een Maasboulevardfeest met zon. En zon betekent vee! mensen. Men sen die dorst hebben. En dat, weet de organisatie, zorgt er voor dat er dit jaar eindelijk eens geen geld bij moet. Queen Sandy Eindelijk zomer aan de Maasbou levard. Zumba, zong Queen San dy zaterdagmiddag, nadat plaat selijk favoriet Theo Geeve naast de winst in de wheelerwedstrijd had gegrepen. Zumba. Dat klonk ,.nals het was: opzwepende mu ziek in tropische sferen, onder de rook van thuis. De in Afrika ra zend populaire Nigeriaanse zan geres opende het popfestival van 't Maasboulevardfeest. Met haar band speelt ze Afrikaanse muziek die is doorspekt met westerse in vloeden. Het swingt en meteen dat eerste nummer, Zumba, was kippenvel. Maar 't was even wen nen voor het publiek. Ondanks de opzwepende muziek en een zan geres die - met in het begin haar lange rasta's in een bijenkorf ver pakt- het publiek bijkans smeekte mee te swingen, bleef het een beetje duf. Behalve op het podium dan. Maar hoe later het werd, des te enthousiaster. De thuiswedstrijd van The Urn met Rini van Willigen, leverde de eer ste toegift op. Het hadden er nog veel meer mogen zijn van het pu bliek, maar het kon niet. De Ab ba's ('Waterloo' op z'n Hallo Ven- ray's) moesten voor middernacht ook nog spelen. De traditioneel drukkere zondag bood ook puik weer. Net niet te mooi om naar het strand te gaan. Lange rijen marktkramen deden behoorlijke zaken, de voetballers verloren nog meer zweet dan an ders, wat natuurlijk weer een pri ma excuus was om er dan nog maar eentje te nemen. Maar er was ook leed. Verschrikkelijk leed. tot tranen en flauwvallen aan toe. Zo warm was het nou toch ook weer niét? Je zult maar een meisje van 13 zijn en de drie jon gens van B.E.D komen spelen op 't Maasboulevardfeest. Bij je om de hoek, bij wijze van spreken. Rode rozen neem je mee. En je zet een keel op, zoals je ooit op tv wei eens in zwart-wit hebt gezien. The Beatles in Amsterdam, of zoiets. Zo was het wei een beetje. Zon dagochtend om acht uur -een uur of vijf vóór het optreden- stond de eerste zwaar verliefde fan al voor het hek van het po dium, Als de Spido de B.E.D-jon- gens was komen ophalen, op ze ker dat de bakvissen er achteraan het water in waren gesprongen. Alle beschikbare vrijwilligers moesten er aan te pas komen om de drie tieneridolen vrij baan te kunnen geven. Hop, de auto in en wegwezen. Om vier uur optreden in Helmond. En als je dan net geen handtekening of -kus hebt bemachtigd, terwijl ze zo dichtbij waren, dan ga je onderuit. Dan val je flauw. Twee uurtjes later ging het er wat rustiger aan toe. Tij dens het optreden van het o zo Schiedamse Trio Mustang liep het veld voller en voller. En daar is ze dan: Marianne Weber. Zon der Frans Bauer, maar wel een en thousiast publiek. Nee, geen flauwvallende fans, maar ouderen die de witte terrasstoelen wat aan schuiven om alles te kunnen zien en horen. Zondag Familiedag op 't Maas boulevardfeest. In de grote tent werden Enge Buren verlokt tot een toegift. Een mallotig drietal dat zingt, acteert en verder vooral heel gek doet waar iedereen om moet lachen. En zo was er voor al le 50.000 bezoekers (volgens de or ganisatie) wel wat te beleven op 't Maasboulevardfeest. Op naar de tiende. Hoek van HollandWillem van de Heerik, de uitbater van café Prins Hendrik in Hoek van Holland, stapte vrijdagnacht tegen een uur of vier zijn bed in. Dat is in het weekeinde geen uitzondering, maar dat hij er anderhalf uur later weer naast stond, behoort niet tot de vaste gewoonten. „Ik moest mjjn terras op het plein uitzetten. Om half zes kwamen de eerste kinderen al met hun spullen voor de rommelmarkt en als ik mijn ta fels en stoelen niet snel zou plaat sen, dan was er geen ruimte meer geweest," aldus de cafébaas. De rommelmarkt leverde dan ook een ware explosie van oude spul len op. Honderden kinderen von den een plekje op het Brinkplein. De eerste auto's met artikelen voor de markt arriveerden inder daad al ruim voor zes uur en daar na ging het nog een paar uur door. Vroeg in de morgen meldden zich ook ai de eerste kopers, mensen die alle rommelmarkten afstro pen om te kijken of er misschien echt iets van waarde is, dat voor een prikje kan worden aange kocht. Of dat in Hoek van Holland het geval was, is nog maar de vraag. Wel was er zo nu en dan discussie over het begrip rommel markt. De echte handelaren wer den keurig geweerd, dat wel. Maar het huisvlijt-poppetje van twaalf centimeter dat er inder daad schattig uitzag, maar dat wel vijfendertig gulden moest op brengen, deed de vraag rijzen hoever het begrip 'rommel' gaat. De meeste kraampjes -of liever: de kleedjes op straat- bevatten inderdaad het bekende arsenaal van oude Ip's, boeken, glazen, puzzels, speelgoed en wat er zoal meer van moeder's rommelzolder was gekomen. Het meeste spul ging nog gretig van de hand ook. De geldbakjes van de kinderen vulden zich aardig, de zaken wor den een tijdje hergebruikt en be landen volgend jaar vanzelf weer op de rommelmarkt, maai dan bij een andere verkoper. Den HaagfSchtedam Dans school Siticn aan de Lange Ha ven in Schiedam moet zo'n 70.G0Ö gulden investeren om geluidsoverlast voor. de buurt, te beperken. Dat heeft ge meentewoordvoerder I. van der Spek voorde Raad van Sta te in Den Haag gezegd. Dansschool Sitton spande een beroepszaak tegen het ge meentebestuur van Schiedam aan omdat de eigenaar van de dansschool het niet eens is met de door Schiedam verleende milieuvergunning: Sitton heeft grote bezwaren tegen de voorgeschreven sluitingsuren eride maatregelen die de dans school van Schiedam moet treffen om geluidsoverlast van levende muziek tegen te gaan. Volgens Van der Spek heeft de dansschool de voorgeschreven sluitingsuren niet goed begre pen. De dansschool krijgt twaalf dagen per jaar onthef- fmg om op vrijdag of zaterdag levende muziek te maken. Maar dan moet de school wel uiterlijk om half twee 's nachts dicht gaan. „Sitton dacht blijk baar dat hij elke vrijdag en za terdag om half twee dicht moet, niaar dit geldt alleen voor de zogeheten twaalf da- gen-regeling. Op de andere vrijdagen en zaterdagen mag de dansschool gewoon om twee uur 's nachts dicht, maar dan mag er geen levende muziek gemaakt wordenaldus ge meentewoordvoerder Van der Spek. Volgens hem moet Sit ton wel maatregelen nemen om geluidsoverlast te voorko men, zoals het plaatsen van ge luidsbegrenzers op de muziek installaties en isolatie van mu ren. Ook de onafhankelijke ad viseur van de Raad van State, wiens oordeel bij de Raad van State veel gewicht in de schaal legt, is van mening dat de voor schriften in de vergunning te- Techt zijn. Volgens Van der Spek zal de eigenaar van Dans school Sitton, die niet op de zit ting aanwezig was, zo'n 70.000 gulden moeten investeren om geluidsoverlast tegen te gaan. Dansschool Sitton zelf vreest dat de investeringen eerder in de buurt van de 150.000 gulden komen. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Maandag 14 juli VLAARDINGEN Dc West Bridge, 13,00-17,00u; re creatieve contactmiddag, 14.00- 16.00u. Dc Soenda. Geheugen- spel, 14.00-16.00u. Dc De Bijen korf. Schaken/dammen, 14.00- 16.00u; jeu de boules^ koersbal, 14.oo-16.00u HOEK VAN HOLLAND Vogelopvangcentrum De Hout snip. Rondleiding, 15.30u. ROTTERDAM Lantaren/Venster.SousieSoleit de Satan, 19.30u. Dinsdag 15 juH SCHIEDAM Dc De 4 Molens. Koffie-inloop, ll.00-12.00u. HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding, 13.30u. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Bean' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30.Cinerama2:The ghost and the darkness' (12) dag. 18.45-21.30, ma.di.00kl3.15-16. Cinerama 3: 'Jungle 2 Jungle' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'Jim Carrey Liar Uar* (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30.Clnerama 5: 'Gold Comfort Farm' (al) dag. 16- 18.45-21.30, ma.di, ook 13.15. Imax Theater 'Ring of fire' (al) dag. 13-15,vr. ook 11. 'SuperSpeedway' (al) dag, 14-16-20.45, ma.di.wo. ook 17.30. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 18.30-21.50. lantaren 1:21.30 (16) La Ardilla Roja' ma.; 'Fargo'di.;'Seven'wo. Venster 1; 'LostHighway' (16) dag. 22. Venster 2:21.30 (16) 'Les film du paradis: Sous Ie Soleil de Satan'ma. 'Eric Rohmen l'Ami de Mon Amie' di.; 'Herinneringen aan hetgelehuis'wo. Venster 3: 21.30 (16) 'Karakter' ma.en wo.; 'What's eating Gilbert Grape?' di. Venster 4: 'Love and other catastrophes' (16) dag. 22, Lu- mlère 1: 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 2: "Flyaway home' (a!) dag. 13.15-16-18.45;'Con Air' (16) dag. 21.30. lumiére 3: The English Pati ent" (12) dag. 20.30, ma.di. ook 13.30-17. Lumière 4: The Funeral' (16) dag. 18.45-21.30, ma.di. ook 13.15-16. Rexane: 'Going Ahead' (16) t/m wo. doori.voorst Pathé: 'Bean, The ultimate disaster movie' (al) dag. 11.50-14.25-17-19.30- 22. 'Scream' (16)4 dag. 11.30- 14.10-16.40-19.10-21,50. 'Ho ward Stem Private Parts' (al) zo. 19.10. The fifth element' (12) dag. 18.05-21.10, ma.di. ook 11.10- 14.45. 'ConAir'(16) dag. 11-13.35- 16.10-18,45-21.30. 'Speed 2: Cruise Control" (12) dag. 11.40- 14.35-18.25-21.25. 'AH Stars' (af) dag. 19.05-21.40(di.vervalt21.40) ma.di. ook 11.20-13.55-16.30, 'Jim Carrey Liar Uar' (at) dag. 11.50- 13.55-16-18.05-20,10-22.15. 'Deze film houdt u in een wurgende greep...!'(16) di.22. Kindermatinees: Cinerama 2: 'La dy en de Vagebond' (al) wo. 13.15- 16. '101 echte Dalmatiérs" (al) dag, 14. Cinerama 5: 'Space Jam' wo. 13.15. Lumière 3: '101 echte Dal matiérs' (al) wo. 13.15-16. Lumière 4: 'Lady en de Vagebond1 (al) wo. 13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vage bond' (al) wo, 11,10-13.20-15.10. 'Fly Away Home' (al) wo. 11.20- 13.45-16.10. Vlaardingen Groenlinks in Vlaardingen is op zoek naar men sen die een jongerenprogramma willen schrijven. Dat moet een on derdeel worden van het program ma waarmee Groenlinks volgend jaar de gemeenteraadsverkiezin gen ingaat. Een speciale commis sie van de Vlaardingse oppositie partij beoordeelt de inzendingen. De schrijvers van de beste twee programma's verdienen cd-bon- nen ter waarde van 150 en 100 gul den, Iedereen die ouder is dan 16 j aar 'geen meeloper, maar wel kri tisch of dwars' is en invloed wil uitoefenen op de gemeentepoli tiek wordt uitgenodigd om mee te doen aan de 'prijsvraag'. Met de inbreng wil Groenlinks zowel de aandacht van de politiek op de jongeren richten, als omgekeerd: meer jongeren bereiken en be trekken bij de politiek in het alge meen en bij GroenLinks in het bijzonder. Wel zijn er zeven voor waarden opgesteld waaraan het jongerenprogramma moet vol doen. De belangrijkste daarvan zijn dat er standpunten over eigen toekomst, werken, milieu en wo nen en noodzakelijke verbeterin gen op het gebied van sport, vrij etijdsbesteding, onderwijs 'of wat dan ook' in staan die jongeren en GroenLinks aanspreken. De tek sten moeten voor 15 september worden ingeleverd bij de Vlaar dingse gemeenteraadsleden voor GroenLinks Ben van der Velde (telefoon: 4600293) of Jan var. der Kolk (4345162).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1