Neptunus wijst Sparta z'n plaats Stefan van Dijk onderstreept suprematie van zijn ploeg Derby zaterdag snel beslist, maar houdt zondag publiek lang in ban Ronald van der Tang slimste en sterkste Boxscore Raemon Sluiter in Seheveningen Judoka eist twee WK-tickets Van der Wulp spriutcoach Hoekse Renners clubkampioen Smits en Schewe stuwen Excelsior langs Gandhi Wisselend succes honkballers Schiedam Snelle revanche Holy Baan pakt volle pond bij Bequick Rotterdams Dagblad Maandag 14 juli 1997 Rotterdam Tennisser Raemon Sluiter heeft op het laatste mo ment een wild card ontvangen voor de Internationale Tennis kampioenschappen in Sehevenin gen, De 19-jarige Rotterdammer werd toegelaten, omdat een aan tal spelers zich heeft afgemeld en John van Lottum daardoor recht streeks met zijn ranking het hoofdsehema binnenkwam. Slui ter moet het in de eerste ronde op nemen legen de als vijfde geplaat ste Zwitser Ivo Heuberger, die op de wereldranglijst de 188sle plaats bezet. Dennis van Scheppingen ont breekt in Seheveningen, omdat de titelverdediger kiest voor de dollars van het ATP-toemooi in Stuttgart. Wouter Standaart was dicht bij het hoofdtoernooi, maar de speler uit Sliedrecht verloor het laatste duel uit de kwalificaties van Ti mothy Aerts: 6-7,4-6. Haarlem Dennis van der Geest eist van het bestuur van de Judo Bond Nederland dat hij op het WK in Parijs niet alleen in de klasse alle categorieën, maar ook in de klasse boven 95 kg mag uitko men. De bond ontneemt de Haar lemmer die mogelijkheid door een nieuwe bepaling op te nemen dat een judoka tijdens het WK maar in één categorie de mat op mag. Van der Geest overweegt een stap naar de rechter om zijn eis kracht bij te zetten. Hij heeft bij het EK in Oostende ruim schoots aan de normen voldaan. De judoka van sportschool Ke- namju werd op het EK vijfde in de open klasse en tweede in de cate gorie boven 95 kg. Een plaats bij de eerste zeven was voldoende om deelname aan het WK (9-12 okto ber) veilig te stelten. Danny Eb- bers, zijn directe concurrent voor de categorie boven 95 kg, ontbrak by het EK als gevolg van een schouderblessure. Voor de Nijme- genaar heeft de bond als WK-eis een plaats by de top-drie op een tweederangs toernooi in Bonn (september) gesteld. Amersfoort De Koninklijke Ne- derlandsche Schaatsenrijders Bond heeft Aart van der Wulp be noemd als coach van de kern ploeg opleiding sprint. De Drent se schaatstrainer, die in het voor jaar het veld moest ruimen voor Sijtje van der Lende als coach van de VTouwenkemploeg, volgt Leen Pfrommer op. De ex-beroepsmili tairbrak om persoonlijke redenen na 21 jaar met de KNSB. Hij eiste in maart een betere ho norering en een grotere status voor zijn ploeg. De commissie kernploegen wees dat verzoek af. Emmen De Hoekse Renners won afgelopen weekeinde in Era- men de landelijke eindstrijd van de clubcompetitie. De Hoekse Waardse wielerformatie bleef met 77 punten het organiserende Em men en het Goudse Excelsior (bei de 70 punten) ruim voor. Het Rot terdamse Ahoy' eindigde in een veld van 21 ploegen met 42 pun ten op de elfde plaats. De landelij ke finale bestond uit een indivi duele tijdrit van 10 km, een ploe gentijdrit over 18 km, een criteri um over 100 km en een omloop van 155 km. Tommy Post had een belangrijk aandeel in de zege van De Hoekse Renners, De coureur, die de laat ste weken van podiumplaatsen verstoken bleef, won de afsluiten de omloop. In een koers, die gro tendeels over het parkoers van de Ronde van Drente liep en geken merkt werd door een fiks aantal valpartijen, haakte Post in de slot fase aan bij een kopgroep van ze ventien renners. Een valpartij dunde het aantal kanshebbers vervolgens uit tot tien. Post was de sterkste in de laatste meters. Post verg'aarde vrijdagavond met een achtste plaats bij de individu ele tijdrit reeds de nodige punten voor De Hoekse Renners. Zater dagmorgen was de Bredase cou reur ook de grote animator tijdens de ploegentijdrit. De Hoekse Ren ners (Post, Rozenveld, Van Hoorn, Bothof, Bos, Hofstee) eindigde bij dit onderdeel als tweede achter het Zeeuwse Theo Middelkamp. Bij het criterium was Post goed voor een vijfde plaats. De winst ging naar Damon Simpson, de Australiër in het shirt van Ahoy'. Michael van der Wolf heeft gis teren na een zware valpartij moe ten opgeven in de wielerkoers in het Duitse Erfurt. Zaterdag had de Rotterdammer nog een vierde plaats behaald. Door Loet van Schellebeek Rotterdam Gelovig als hij is. zal Orlando Stewart niet gauw vloeken, maar gisteren moet het Sparta's sterpiteher moeite hebben gekost dat ge bod te eerbiedigen. Amper bekomen van het pak slaag waarop de hitters van Nep tunus hem zaterdag trakteerden, werd hij gisteren - in de ener verende slotfase te hulp geroepen om te redden wat er te redden viel - in de steek gelaten door ploeg genoot Floyd Sprott. Diens panie kerige aangooi richting 'thuis' na een tik van Jeroen Sluyter miste catcher Marlon Fluonia finaal, waardoor Bob van Aaien juichend het winnende punt voor Nep tunus kon binnenlopen, 8-9. Thuisclub Sparta probeerde daar na nog wel de gelijkmakende slagbeurl te rekken in de hoop dat een onweerslucht tijdig z'n lading zou lozen en de score reglemen tair wellicht naar 8-8 zou worden teruggedraaid. Maar oud-prof Sherton Saturnino, een levensge vaarlijke slagman die door Elton Koelman, Neptunus' derde wer per van de dag, professioneel op het eerste honk was gezet, had niet in de gaten waarom de ver zorger maar op een time-out bleef aandringen. Even later sneuvelde 'Sato' op het tweede honk en was ook Sparta's laatste hoop vervlo gen. De bui dreef overigens ge woon over. Vier uur en vyf minuten hielden de nummers één en drie van de hoofdklasse de toeschouwers (een kleine 1500) gisteren in de ban, bijna tweemaal zo lang als daags tevoren aan de Abraham van Stoi- kweg waar het ook opmerkelijk druk was. Het verschil zat 'm in het tegenspel van Sparta - een voor de hand liggende conclusie als men alleen al naar de uitsta gen kijkt. Tropicana Neptunus won zater dag in zeseneenhalve inning met 11-1 van, totdan, koploper Vitrine Art Sparta en na één inning was de wedstrijd in feite al gespeeld. Papito Stewart kreeg niet eens de tijd om z'n broek tot okselhoogte op te trekken. De eerste twee Nep- tunianen, Ronald Jaarsma en Bob van Aaien, sloegen de eerste de beste bal al voor een honkslag het veld in, nummer drie, Johnny Ba- lentina, liet eerst nog een wijdbal passeren voordat hij uithaalde. En zo ging het maar door. Er leek geen eind te komen aan de kwel ling van de werper die zaterdag in deze krant misschien net iets te hoog van de toren had geblazen in de ogen van de Neptunianen. Ma nager Jan Collins liet dat in het midden, maar had wel een andere verklaring: „Stewart moetje in de eerste twee innings aanvallen, on der druk zetten, anders groeit hij in de wedstrijd en ben je ver kocht." Na tien man tegenover zich te hebben gehad, zeven hits te heb ben geïncasseerd en één vrije loop weggegeven, werd Stewart uit zijn lijden verlost. Neptunus leidde op dat moment met 6-0 en alle zes punten waren verdiend, „Papito heeft het gisteravond niet naar z'n zin gehad en vanmiddag weer niet. Dan heeft hij het één van beide keren toch verkeerd ge daan," grapte teammanager Jan van der Sande van Neptunus, doelend op de bruiloft van Nept- uniaan Adonis Kemp waar Spar ta's pitcher vrijdagavond geen druppel sterke drank tot zich nam, de plagerige pogingen van - met name - Johnny Baïentina ten spijt. Chester Belioso volgde zijn land genoot op en hoewel er voor de Antilliaan weinig eer meer viel te behalen, kweet hij zich zeer be hoorlijk van zijn taak. Tegen de homerun van Percy Isenia (met twee man 'aan boord') die in de zesde inning, na amper twee uur spelen, een vroegtijdig einde maakte aan de met zo veel span ning tegemoet geziene derby was evenwel weinig te beginnen. Geen NOS De tweede helft van de 'dubbel' beantwoordde veel meer aan het evenwichtige beeld, dat de ont moetingen tussen de twee Rotter damse honkbalgrootmachten dit seizoen vertonen. Tweemaal eer der stonden de teams tegenover elkaar; de eerste keer won Sparta met 7-6, de retum ging toen na verlenging naar Neptunus (6-5). Dat gegeven alleen al had voor de NOS voldoende aanleiding moe ten zijn om een cameraploeg naar Rotterdam te sturen. Dat de num mers 1 en 3 van de hoofdklasse te genover elkaar stonden, maakte de keuze nog voor de hand liggen- der. Maar tot teleurstelling van, vooral, voorzitter Herman Stoute en sponsor Ger Tuns van Sparta gingen Jansma c.s. liever naar een Intertoto-wedstrijd van FC Groningen tegen de nummer 13 van Roemenië. Respect Moesten ze daar bij Sparta zater dag maai-niet al te rouwig om zij n gisteren verdiende de manier waarop de equipe van Rob Hen driks terugknokte na een 74 ach terstand ieders respect. Het score verloop was overigens bijzonder grillig, want na drie innings leid de Sparta nog met 4-3. En dat had 5-3 kunnen zijn, ware het niet dat coach Hendriks honkloper Jeff rey Sprott doorstuurde naar 'thuis' toen een tik van Berti Ri chardson onhoudbaar voor korte stop Jeroen Sluijter in het buiten- veld leek te verdwijnen, Sluijter kreeg de bal evenwel toch te pak ken, probeerde niet de nul op het eerste honk te maken ('Acht van de tien korte stops zouden dat hebben gedaan,' aldus Hendriks), maar gooide Marcel Buurman op 'drie' aan. En diens aangooi op Ba ïentina was goed en tijdig genoeg om Sprottje nog voor de thuis plaat te stoppen. Boze blikken in de dug-out bij Sparta en dat werd er niet beter op toen hoofdscheidsrechter Ge rard Siep een paar slechte calls maakte bij praehtpitehes van To ny Benningshof. De emoties lie pen zo hoog op, dat de Barend- rechter het tijd vond worden zijn gezag te laten gelden. „Eruit!" riep hij, tegen niemand in het bij zonder. En toen niemand aanstal ten maakte, herhaalde hij het be vel. „Eruit, het maakt niet uit wie.1" De öatboy mocht blijven, re serve Mark NeviUe werd wel geac cepteerd als zondebok. En zo kende Sparta-Ncptunus nog veel meer opwindende mo menten. Zoals de pick-off van Sa turnino op het eerste honk, door Sparta fel bestreden, het uitgeven van Adonis Kemp op appèl (de bruidegom zou te vroeg zyn ge start na een opofferingsklap van Baïentina), een niet-gehonoreerd 'uit bij stelen' waarover Sparta's korte stop Erwin van den Berg zich hevig opwond (Koos van der Mark en Rob Hendriks later in koor: 'Dat is wél het winnende punt van Neptunus') en een twee- honkslag van diezelfde Van den Berg waaruit de bal niet tégen het hek stuiterde, maar eroverheen. Het verschil; een punt. Want honkloper Ruud van Rooyen moest nu terug naar 'drie', omdat de bal 'niet bespeelbaar' bleef en dus voor slechts twee honken tel de. En terwijl bij beide partijen wer pers elkaar in hoog tempo aflos ten (Geoffry Kohl werd bij Nep tunus zeer tegen zijn zin opge- Handen In de lucht, het sponsortricot rechtgestreken en een kamerbrede grijns om de mondhoe ken: Stefan van Dijk weet dat de winst in de OZ Tour Beneden-Maas binnen is. Foto fred Emsvcor vos Door Dan Rolandus Spijkenisse De Rabobank-trein blijft maar doordenderen. Na de nationale titel van Johan Bruins- ma twee weken terug in Meerssen en de overtuigende zege van de Australiër Matthew Hayman in het Belgische Geel (vrijdag) was het nu de beurt aan Stefan van Dijk. De talentvolle renner van ploegleider Nico Verhoeven was zaterdag zijn zeven medevluch ters in de finale van de OZ Tour Beneden-Maas in de spurt te vlug af. Voor de 21-jarige Van Dijk was het zijn eerste zege van het sei zoen. „Eindelijk is het mij ge lukt," sprak de dolgelukkige win naar uit Honselersdijk. „Het gaat de laatste tijd toch al niet ver keerd. Ik ben met een goed gevoel uit een etappekoers in Spanje ge komen. Om mijn snelheid te ver hogen en beter aan te kunnen zet ten heb ik vorige week nog een criterium gereden. En nu dit, het kan niet beter." Het lange lint van honderdtwintig renners raasde tijdens de wieler klassieker van 168 kilometer in een hoog tempo door de pittores ke dorpjes van Albrandswaard, IJsselmonde, de Hoeksche Waard, Gceree-Overflakkee en Voome-Putten. Na 75 kilomeier zette dc actieve Sander Glijve een ontsnapping op touw. De renner van Giant-Löwik kreeg achter eenvolgens Rick Pieterse, Niels Harms, Henk van Hees, Cristian van Dartel en Addy Engels in zijn wiel mee. Alle topformaties waren in de kopgroep vertegenwoor digd. Het leidend zestal kreeg van een groep van negentien achter volgers maximaal drie minuten voorsprong. Tijdens de ravitailie- ring nabij Stellendam werden de koplopers onder impuls van de Raboploeg door het peloton opge slokt. Beslissende ontsnapping Met nog dertig kilometer voor de wielen kwam er opnieuw leven in de koers. De demarrages volgden elkaar in rap tempo op, maar de renners bleven telkens niet lang weg. In hel inmiddels uiteenge rukte peloton zetten Pieter Vries (Agu) en Stefan van Dijk de be slissende ontsnapping op. Het peloton, onder wie de winnaar van vorig jaar (Emiel van Dijk), was geklopt. De renner van PRC Delta zat lange tijd goed mee, maar miste in de finale de slag. ,ïïet e^n moeiliike kners Dit DoorWImWeeda Gtessenburg Ronald van der Tang, de stijlvolle coureur uit Voorhout, was de slimste, de sterkste en ook de snelste van een kopgroep van dertien en won daarmee zeer verdiend de 23e wielerronde van Giessen- hurg. Slim, omdat hij geen over dadige inspanningen deed, maar de nodige arbeid ook niet schuwde. Sterk, omdat hij in dé slotfase de zegedrift van de op het allerlaatst ontsnapte Estlan- der Peep Mikli afdoende wist in te tomen en snel, omdat hij hem daarna zonder zichtbare moeite voorbij streefde en de winst opeiste. Ondanks een vrij groot aantal ir riterende tweede plaatsen was dit alweer zijn zevende seizoen- was écht de top van Nederland," sprak hij. Naamgenoot Stefan van Dijk kwam voor een schitterend decor - veel publiek en een lekker zon netje - het parcours in Spijkenis- se opstuiven. Hij versloeg in de spurt Pieter Vries en Sander Olij- ve. „Het liep niet helemaal per fect, maar als het moment daar is en je kunt het ook afmaken, kan je alleen maar tevreden zijn," vond ploegleider Nico Verhoeven. Ronde van Spijkenisse In de Ronde van Spijkenisse was Steven de Jongh de sterkste bij de profs/elite-amateurs. In de eind sprint gaf hij Wilfried Bastiaanse en Ronald Roos het nakijken. On danks verwoede pogingen van Louis de Koning en thuisrijder John Talen om de kopgroep terug Eén van de talrijke om streden mo menten tij dens Sparta- Neptunus. Eerste honk- manEricde Bruin heeft de bal al in de handschoen als Spartaan Sherton Sa turnino nog onderweg is naar het honk. Een fractie van een seconde later is de pick-off een feit. Foto Fred Emst/CorVos volgd door Rob Cordemans en die weer door de latere winnaar Elton Koeiman, Tony Benningshof moest bij Sparta plaats maken voor Leo Voogd en ook Orlando Stewart kwam nog even in actie) en in het drankhonk de biervoor- raad ér in hoog tempo doorheen werd gejaagd, leek het via 6-7,8-7 en 8-8 op een nieuwe verlenging uit te draaien. De fout van Floyd Sprott, de enige in ruim vier uur, voorkwam dat. Pas veel later bleek, dat Neptunus vanaf de zesde inning onder pro test had gespeeld. Jan van der Sande; „Omdat veldscheidsrech- ter Leo Spierenburg het eerste ap pèl vanwege het te vroeg vertrek ken van Kemp had genegeerd, maar toen Voogd het nog eens probeerde, opeens wél van oor deel was dat Adonis uit was. Dat vonden we vreemd, vandaar ons protest." SPARTA 0C0 010 0= 1- 7-2 NEPTUNUS610 103 xall-JM Werprijfers Tropicana Nrplunus: Ken Br- auckmüler innings) 5*1-7-0, Vitrine Art Sparta: Orlando Stewart<2/3 2 man) l-l- 7-0, Chester Belioso (5 I/3J 3-3-7-2. Home run Neptunus: Percy Isema (6e inning. 2) Winnaar: BrauckmiJler, Verliezer Ste wart. Zondag NEPTUNUS„003 Q40 011*9-124 SPARTA-..103 002 200=8-17-1 Werp cijfers Sparta: Tony Benningshof (4 3/3 inning -4 man) 3-5-7-0, Leo Voogd (4 3) 2-3-5-0. Orlando Stewart 6-0-0-1. Nep- tunns: Geoffiy Kohl (21/3+2) 5-3-6-0. Rob Cordemans (4+1) 3-2-7*0, Elton Koeiman (2 2/3) 0-0-4-0 Homerun: geen. Winnaar: Koeiman. Vertieren Voogd. zege. Mikli, die zijn moedig rij den met de leidersprijs beloond zag, kon 2ijn verdiende loon niet oogsten. Hij had zich in 2yn ul tieme ontsnappingspoging zö leeg gereden, dat hij voor de tweede plaats ook nog voorbij werd gestreefd door streekfavo- riei Kees van Wageningen. Giessenburg leed onder de con currentie van wedstrijden elders en met name natuurlijk onder die van Spijkenisse. Een vijftig tal renners waagde zich aan het avontuur op het ruim drie kilo meter lange parcours over vlak ke polderwegen, onder een brandende zon en op sommige plaatsen verraderlik harde wind. Dat had om diverse rede nen halfweg koers al de helft van de renners aan de kant doen belanden. te halen, bleef het drietal tot aan de meet aan de leiding. De Ko ning ziet de toekomst weer een stuk zonniger in. De renner van TVM kwakkelde in het voorsei zoen, sinds hij op Mallorca te kampen kreeg met een darmin fectie. „Het voorjaar was daardoor naar de knoppen. Grote wedstrijden heb ik nauwelijks gereden. Ik hoop na de Tour de France een kans van Cees Priem te krijgen in de etappekoersen," aldus de prof uit Zwartewaal. Bij de vrouwen ging Hester Ma rieke Kroes uit Langeraar lang aan de leiding, maar zij moest in de laatste ronde nog diep in de beugels om het jagende peloton voor te blijven. De teruggekeerde Ingrid Haringa werd tweede, Mar- garetha Groen derde Schiedam/Amsterdam Dat Emile Smits kan batten, dat wist men al een tijdje bij Excelsior. Maar vaak had hij dat nog niet laten zien - of kunnen laten zien. Gistermiddag speelde Smits een beslissende rol in het duel van de koploper met Gandhi, de multi-cultu- rele club uit Amsterdam. Hij scoorde 85 runs (1x6, 7x4) en samen met Carl Schewe (78 not out) en diens broer Marcel (37) sloeg hij Excelsior richting het win nende totaal van 228 voor 4. De overwinning werd in de voorlaatste over binnengeslagen door Cari Sche we en Luuk van Troost 1 not out). De oudste Schewe uit het elftal had. samen met Emile Smits de matige opening van Excelsior (Erik Gouka 3, Goodwin 4) hersteld. Het tweetal kende een sa menwerking van 141 runs voor het derde wicket. Als bowler had Smits in één over al twee wickets geno men voor zeven runs. Gandhi's topscorer (met 73 runs) was een goede be kende van de Schiedamse club: oud-coach Rupert Gomes. Daarmee was de West-Indiër de topscorer bij de Amsterdammers, die verder nog Karan (54) en Jo seph (37) zagen uithalen. Emerson Trotman, ook een oud-speler van Excelsior, bleef steken op 11 runs. De concurrentie van de Thurlede-elub (eerste met 19 punten uit 12 duels) bestaat vooral uit VCC, dat de uitwedstrijd bij Kampong royaal won. De Voorbur gers hebben één punt minder. Beide ploegen treffen elkaar eind augustus, op de voorlaatste speeldag, De nummer drie, HCC, heeft voorlopig een pas op de plaats moeten maken. De Haagse club leed een ne derlaag bij Hermes DVS. Op Harga speelden beide ploegen een uiterst productieve wedstrijd. Door toe doen van vooral Roger Bradley (goed voor 84 runs) eindigden de Schiedammers op een fraai totaal van 290 voor 6. HCC kwam 46 runs tekort: 244 all out. Schiedam/Boxtel De puntendeling van Schiedam tegen Ducks (8-1 overwinning op Harga, 8-1 neder laag in Boxtel) was een verrassing. Het onheil heeft de Schiedamse honkbalploeg wel over zichzelf afge roepen. De ploeg van coach Douglas Juenke heefter dit seizoen een beetje een handje van om eerst tegen een achterstand aan te lopen om vervolgens de te genstander te kleineren en gemakkelijk te winnen. Zeven keer al lukte dat in dit seizoen, tegen Ducks ging het echter helemaal fout. „Het geluk was op," stelde de Schiedamse coach nuchter vast, maar helemaal ongelukkig was hij niet eens met deze afloop. „Die jongens moeten maar eens voelen dat alles zijn grenzen heeft." Een dag eerder overtuigde Schiedam wel, sloeg Leslie Gerke- ma (in de eerste inning, op de eerste pitch) als eerste slagman meteen een homerun - een huzarenstukje dat Robert Meijers in de zesde inning 1) herhaalde. Verder werkte Douglas Juenke in beide wedstrijden verder aan de uitbouw van de pitchersstaf en kwa men naast Leslie en David Gerkema ook Raymond Oosterveer en Casper van de Toorn op de heuvel. Rotterdam/Vlaardingen— De 'double' tegen het derde team van Feyenoord heeft de honkballers van Holy niet opgeleverd wat op voorhand min of ingecalcu leerd was, namelijk vier punten. Zaterdagmiddag in de Beverwaard liet de ploeg van coach John van Westrenen op byna genante wijze (na niet minder dan tien veldfouten) de winst aan Feyenoord (6-5), gistermiddag werd aan de Zwaluwenlaan op gepaste wijze revanche genomen: 5-3. Na een gelijk opgaande stryd leek Holy zaterdag in de achtste inning - na honkslagen en scores van Danny Rossoni en Bram Jongerius - de winst veilig te stellenmaar de 4-5 voorsprong bleek daartoe geen garantie. In de laatste Rotterdamse slagbeurt stapel de de Vlaardingse ploeg weer fout op fout, werd pitcher Danny Rossoni in de steek gelaten en sloeg Feyenoord zich definitief buitén bereik van Holy. Een onnodige nederlaag gezien het Vlaardingse overwicht (12 tegen 6 honkslagen) in het slagperk. In de return, gistermiddag, startte John van Westre nen aanvankelijk met Michael Janson op de plaat, maar moest hij hem al na 2/3 Rotterdamse slagbeurt en een 0-3 achterstand vervangen door Stefan Droog, Deze stond Feyenoord geen punt meer toe: 5-3. FEYENOORD3100002102*6- 6- 5 HOLY9 9115812 5=5-12-15 Werpcijfers: Feyenoord 6-1 -12. Holy: Rossoni 8-6*6. HOLY.....0 0300 01 1 X=5-lO*l FEYENOORD.-300000000=3- 44 Werpcijfers: Holy: Janson (2/3 mn.) 04-1, Droog (81/3) 6-3*3. Ciska Kramer van Halfweg: Bl-wïnnares bij Be quick in Maassluis. Foto Peter Molkenboer Maassluis Albert Baan heeft in het open toernooi van zijn eigen club Bequick goede zaken gedaan. De Zwijndrechtenaar won het BI-klassement van het sterk bezette toernooi aan de Maassluise Sportlaan. Door de winst (6-2,6-1) op Schiedammer Michel van Straten verkleinde hij zijn achterstand in het Rotter dams Dagblad Tenniscircuit op Mark Willems. Baans teamgenote in het gemengde (kampioens) team van Bequick. Caroline Schoenmakers, stond in de eindstrijd bij de Bl-vrouwen. Maar daarin verloor ze van Halfweg-speelster Ciska Kramer TV?e namen geven al aan dat er in Maassluis sprake was van een sterk bezet evenement, wat mede kwam door de goedgevulde prijzenpot. Bij het mannendubbel-Bl stonden bijvoorbeeld twee voormaligers winnaars van het tenniscircuit samen aan de ene kant van het net. Albert Baan en Erwin Lems klopten het duo Michel Clausing (ook wed strijdleider bij Bequick) en Dorenbos: 6-3,6-2. Liane Van Hassel en Ellis Kromme zorgden voor Maassluis' succes door winst in de Bl-poule vrouwendubbel-Bl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3