De tuin van Vlaardingen kan worden ingericht Ja Historisch overzicht Broekpolder Dichtgeslibd Waterweggebied biedt nauwelijks werk Grote vakantie Zeefdruk van de Pelmolen GGD zoekt vrijwilligers Nieuwe collectie in het Stedelijk Museum Speeltuin in 't Park dicht Opening expositie Excursie in het Staelduinse bos Abonneeservice Rotterdams Dagblad Vrijdag 18 juli 1997 De bouw ligt stil en de scholen in deze regio hebben de deuren geslo ten. De 'grote vakantie' is begonnen. Het zal rustig worden in Schiedam, VI aardingen en Maassluis. Heb en andere machines horen we even niet op de bouwplaatsen, toeleveranciers hebben hun wagens gestald en ook ontbreekt het verkeer op de dagelijkse schoolram tes. Veel gezinnen met kinderen keren hun woonplaatsen de rug toe om elders vakantie te vieren. In het buitenland of dichtbij huis. In deze regio krijgt alleen Hoek van Holland te maken met toename van de drukte, maar daar zijn ze al vele jaren gewend aan een meer dan verdubbeling van het aantal be woners gedurende het hoogseizoen. Zelf heb ik mijn grote vakantie net afgesloten. Niet gebonden aan collectieve vakantieperiodes kon ik voor de grote uittocht mijn Tour de France maken. Van het dak van Europa, via de warmte in de groot ste wijnstreek naar het culinaire paradys, waar je de stilte hoort. De rust van de komende weken vormt een mooie overgangstijd voor terugkeer in het gebruikelijke ritme. Aan het politieke fiont is het wapengekletter nu even opgehouden, maar na de grote vakantie zal het van dik hout zaagt men planken worden. Dat geef ik u op een briefje. De vergaderagenda's vertonen voorlopig witte vlekken, maar blade rend m vier weken kranten, heb ik al het ongeduld waargenomen van de politieke dieren die warmlopen voor de volgende verkiezin gen. Reken maar, dat zij hun grote vakantie benutten om dubbele bo dems te construeren, hun nagels te scherpen en valkuilen te graven. Oude rotten en ambitieuze jongeren treffen elkaar op de meest ver schillende plekken om hun tactiekte bespreken. Op jachten langs de Zeeuwse kust, bij bungalows in Spanje, in een chalet in Zwitserland, voor een vakantiehuisje in Hoek van Holland of op een camping, bij voorbeeld in Frankrijk. Over enkele weken begint de strijd in voDe om vang, Dan gaat het er om. Hoe verzwakken we de positie van de rivalen en hoe realiseren we ons eigen doel? De discussies over het Hemaplein en de leeftijd van politici in Schiedam enhet vooruitschuiven van de bibliotheekbezuiniging, de busbaanopheffingen en de tariefstelling in Vlaardingen zijn signalen over de verschillen die uitvergroot gaan worden. Den Haag heeft een welkome bijdrage geleverd door deA4-beslissing uittestellen. BEN VAN HAREN Vlaardingen Vlaardings kunstenaar Peter Dumas is op initiatief van de Rotaryelub Vlaardingen bezig met een zeef druk van de Pelmolen. Belangstellenden kunnen zich voor 1 september intekenen op deze zeven kleu ren zeefdruk, die Dumas in een oplage van veertig stuks vervaardigd. Voor deze datum kost het werk ƒ450, ema moet ƒ500 worden betaald. Intekenen kan btj de Rotaryelub Vlaardingen en Boekhuis Den Draak. De GGD Nieuwe Waterweg Noord is op zoek naar vrijwilligers. Zij moeten de bezoekers van de zoge noemde Gezondheidswyzer te woord staan en be hulpzaam zyn bij het zoeken van informatie. De Gezondheidswijzer informeert inwoners van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis overallerlei on derwerpen op het gebied van gezondheid, ziekte en gezondheidszorg. Enige (werkervaring met de ge zondheidszorg is evenals het werken met een tekst verwerkingsprogramma een pre. Vrijwilligers heb ben na de inwerkperiode recht op een reis- en onkos tenvergoeding. Voor meer informatie: Rita Niland of Hanneke Wes- sels van de GGD, telefoon (010) 2488080. In het Stedelijk museum zijn tot en met 7 september nieuwe aanwinsten te bezichtigen onaer de titel 'Op maat'. De bedoeling is nieuwe aandachtsgebieden in de collectie te introduceren. Per zaak staat één aan koop centraal: de nog niet eerder vertoonde installa tie van Marinus Boezem 'A portrait of the artist as a young man', de installatie The secret garden' van het kunstenaarsduo A.P. Komen/Karen Murphy, het kwadratenreliëf 'R-69-22' van Jan Schoonhoven en een vroegere aquarel van Armando. Het kostbare Vurthcim-servies van de Koninklijke Porselein en Aardewerkfabriek Rozenburg knjgt in de trapvitnne een aparte plaats. De speeltuinvereniging in 't Park aan de Schaep- mansingel is in de periode van 1 tot en met 17 augus tus wegens vakantie gesloten. Alle kinderen en bege leiders zijn vanaf 18 augustus weer welkom. In Gallery Art Leathering wordt zaterdag een nieuwe expositie geopend onder de titel 'Het Leven is Thea ter...' van Erlend van der Knaap. De acryl- en olie verfschilderijen van de Maassluizer, die eerder expo seerde in Vlissingen, Bergen op Zoom en Middel burg, zitten vol met symboliek. Daardoor vormen de werken 'een interessante bron van informatie voor depsycho-analyse'. Van der Knaap is voornamelijk autodidact, al heeft hij wel vier jaar les gehad in olieverf schilderen in de traditie van de Haagse School. De openingstijden van de tentoonstelling, die tot en met 20 september is te zien, zijn op vrijdag van 14.00- 17.00 en van 19.00-21.00 uur en op zaterdag van 13.00- 17.00 uur. Om het Staelduinse bos beter te leren kennen wor den regelmatig excursies georganiseerd. Op zater dag 19 juli is er weer één. Vragen als 'Hoe is de kwali teit van het water' en 'wat leeft hier zoal', komen tij dens de wandeling met het thema "Water in het bos' aan de orde. Voor schoon oppervlaktewater is enige tijd geleden de Nieuwe Poel aangelegd. Deelname aan de excursie kost ƒ5. De start is om 10.00 uur bij bezoekerscentrum d'Oude Koestal aan de Peppel laan 4. Redactie Waterweg: Merino Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Judith van Klaveren, Marlëtte Olsthoom, Jan Rozendaa! Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 GS hebben eindelijk be- s st. De Broekpolder blijft groen en de recre anten komen zeker de ko mende tien jaarvolop aan hun trek ken. FOtO ROCl Vlaardingen „Nu woningbouw (voorlopig) met meer aan de orde is in het plangebied, achten wy de verdere ontwikkeling van het re creatiegebied reeel." Deze zin, die Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland schrijven in hun beoordeling over het bestem mingsplan Broekpolder, koestert wethouder Kees van der Windt. Als dat voorlopig-tussen-haakjes er met had gestaan, had hij de zrn zeker ingelijst aan de muur van zijn werkkamer in het stadhuis van Vlaardingen gehangen. Maar aan de andere kant: wat is voorlopig? En dan nog tussen haalyes. Dat is van net 20 veel waarde als dat het er niet staat. Over dertig, veertig jaar - wat wil len we dan? Huizen, net als der tig, veertig jaar geleden? Of be drijven? Of is dan golf volkssport nummer één? „In elk geval maakt die ene zin, de meest waardevolle uitspraak van Gedeputeerde Staten, de weg vrij voor natuur en recreatie. Ein delijk helderheid na zo'n lange tijd," zegt de 'zeer verheugde' wethouder. Dat het bestemmings plan 'maar' tot december 2006 gel dig is, doet daar voor Van der Windt niet veel aan af: „In de praktijk blijft zo'n bestemmings plan langer dan tien jaar geldig." Proefbos Maar het belangrijkst vindt de wethouder het juridische kader om de tuin van Vlaardingen ein delijk eens echt op orde te bren gen. Niks proelbos of tijdelijke voorzieningen - een écht bos en een definitieve inrichting. „Zo lang dit bestemmingsplan niet definitief was, was er toch een be lemmering voor grootschalige in vesteringen, Maar die weg is nu vrij. We kunnen er volop tegen aan, door mets gehinderd," aldus Van der Windt. In het nu op te stellen inrichtings plan wordt duidelyk welke delen van de Broekpolder met wat wor den beplant. Welke stukken open blijven en waar een moerasgebied komt. „Het moet nog afwisselen der worden, zodat er een zo geva rieerd mogelijke flora en fauna ontstaat," zegt Van der Wmdt. ..Op den duur moeten de verschil lende spuitvakken niet meer te onderscheiden zijn. De Broekpol der, die doordat er zeven meter baggerspecie is opgebracht door de hoge ligging toch al een bijzon dere vegetatie heeft, moet een uniek stadsbos worden. De tuin van Vlaardingen en de regio." Met de keuze voor een groene In tegenstelling tot wat alge meen wordt aangenomen is niet de hele bodem van de Broekpol der vervuild. Zoals blijkt op deze tekening zijn het de randen aan de oost- en zuidkant waar het vervuilde havenslib ligt. Het hele middengebied is - nadat het zout door het regenwater door de jaren heen Is verdwenen - nletverontreinigdenhetovertol- liggrondwater daarvandaan wordt dan ook gewoon op de Vlaardingse Vaart geloosd. Voor de afwatering van de oostelijke rand wordt bij de ingang van de golfbaan een nieuwe zuiverings installatie gebouwd. Voor het verantwoord afvoeren van het grond-en kwelwater In hetzulde- lijk gebied komt er een zoge noemde wortelzonefilter. Daar zakt het vervuilde water door een bed van wortels heen om zo op natuurlijke wijze te worden gereinigd. De voormalige vuil stortplaats, in het zuid-oostelij ke puntje van de Broekpolder, is aangesloten op het riool, illustratie uit bestemmi ngsplan Broekpo Ider/Gemeente Vlaardingen Broekpolder volgt de provincie het gemeentebestuur van Vlaar dingen in de visie dat voor wo ningbouw niet de vrije ruimte moet worden gekozen. Van der Windt: „Het besef groeit dat we zuinig met onze ruimte moeten omgaan. Geen groen moeten ver spillen, maar de uitbreiding fn het stedelijk gebied moeten,.zoeken. Niet door in de stadWé Stukjes^ groen te bebouwen met huizen, want natuurlijk moeten we daar zorgvuldig mee omgaan. Maar, zo- «1950-1960: De Broekpolder (2,5 meter beneden NAP) wordt aangewezen als locatie voor stadsuit leg. Er worden spuitkaden aangelegd. Tussen 1958 en 1976 wordt het veenlandschap in totaal zeven meter opgehoogd met Rotterdams havenslib. •1960-1970: De inzichten veranderen: er zijn toch niet zo veel woningen nodig dat de Broekpolder wordt bebouwd. Op initiatief van de gemeente Rot terdam wordt (in 1969) besloten om een proefbos aan te leggen om de ontwikkeling van diverse be plantingen op de baggerspecie te kunnen volgen. 1970-1980: Na het inzakken van de grond is de Broekpolder gemiddeld op een niveau van 2 meter boven NAP gekomen. Tegelijkertijd wordt gecon cludeerd dat het havenslib vervuild is, waardoor de wonrngbouwpianncn (de inzichten waren inmid dels weer veranderd) steeds werden opgeschort. In het noordelijk deel komt een golfbaan, langs de Vlaardingse Vaart enkele jachthavens en in de zui delijke rand sportvelden. Door het gebied worden flets- en wandelpaden aangelegd. •1980-1990: Voorzichtig wordt de natuurontwikke ling gestimuleerd. Vlaardingen wordt stilaan steeds trotser op de rijkdom aan planten en dieren. Zelfs uit het buitenland komen mensen om de tal rijke vogels (170 soorten) te spotten. Het maaien wordt aangepast zodat kruiden (kaardebol en wilde peen) ruim baan krijgen. •1990-heden: De politieke discussie spitst zich toe op het wel of niet bebouwen van de Broekpolder. Drie jaar geleden bij de gemeenteraadsverkiezin gen was dit de inzet Het CDA was de duidelijkste voorstander van bouwen en verloor. Het nieuwe college nam zich voor om voor 1 januari 1997 - de dag dat de stadsprovincie Rotterdam, die nogal eens openlijk aasde op de Broekpolder als woning bouwlocatie, in had moeten gaan- een bestem mingsplan in orde te hebben. Op 3 december vorig jaar stelde de gemeenteraad het bestemmingsplan met een groene Broekpolder vast Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben dat nu juridisch dichtgespijkerd. als de provincie aangeeft, rond het Buizengat, de rivierzone en in deiWestwyk is genoeg ruimte om woningen te bouwen. Die visie, het behoud van de open ruimte juist rondom de grote steden, is van doorslaggevend belang ge weest bij GS om vooreen groene Broekpolder te kiezen." Hooglanders Eén van de meest in het oog sprin gende onderdelen van het inrich tingsplan moeten de kuddes Schotse hooglanders en damher ten worden. Momenteel wordt nog steeds onderzocht of de die ren geen nadelige gevolgen on dervinden van het - op 'gifgrond' groeiende - gras dat ze daar eten. Volgens Van der Windt zien de eerste resultaten ergoeduit, maar is een definitief advies nog niet binnen. „De bestemming van de Broek polder is lange tijd omstreden ge weest Ook binnen de gemeente raad werd er heel genuanceerd over gedacht. Maar met dit be stemmingsplan hebben Vlaardin gen en de provincie kleur bekend. En die kleur is groen," besluit de wethouder. Het gaat goed met de economie in Nederland, behalve in de Rijn mond. Daar stagneert het en het Waterweggebied hobbelt daar weer achteraan. Overal groeit het aantal bouwvakkers, behalve langs de Waterweg, bleek onlangs uit een enquête van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf. Een ander voorbeeld gaf J. van den Akker, voorzitter van de ondernemersvereniging FME-CWM, onlangs bij een bezoek aan machinebedrijf Fontijne Holland. De machineindustrie in Neder land floreert, maar in Vlaardingen is de werkgelegenheid in de indus trie met zes procent afgenomen. Overal daalt de werkloosheid, behal ve in Rotterdam en regio. Het arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord heeft 14.000 werkzoekenden in zijn bestand, van wie zestigpro cent langer dan een jaar thuis zit. Hoe is bet zover gekomen? Vertegenwoordigers van de gemeente, de industrie en het arbeidsbu reau geven hun visie op de teleurstellende ontwikkelingen in het Wa terweggebied. H.C.J. Roijers, wethouder voor onder meer economische zaken in Vlaardingen: „Ondanks dat Vlaardingen het afgelopen jaar de gemeente is die het meeste aantal vierkante meters bedrijventer rein heeft uitgegeven, is de werk gelegenheid niet navenant geste gen. Het komt maar zelden voor dat je een klapper maakt. Wij heb ben dat gedaan met tuincentrum 't Staelduinse Bos en onlangs met Hoogendoom Installatietechniek, een automatiseringsbedrijf uit 's- Gravenzande waar honderd men sen werken. Maar dat zijn heiaas uitzonderingen. En daar staat te genover dat ENECO, een grote werkgever in Vlaardingen, weg gaat. En de afgelopen jaren heb ben we in Vlaardingen nogal wat werkgelegenheid verloren. De belangrijkste oorzaak dat de ontwikkelingen in dit gebied ach terblijven is volgens mij dat het er niet meer zo toe doet dat je in de Randstad zit met je bedrijf. Het wegennet is in ons hele land goed en daarom kijkt niemand op een paar kilometer. Bovendien hoefje niet meer langs bij het hoofdkan toor. want we hebben allemaal on line contact. Maar ik hoop dat er een kentering in komt Een posi tief signaal is dat de investerin gen die bedrijven in Vlaardingen doen weer zijn toegenomen." J.J.M. Kamps, vestigingsmana ger in Schiedam van het Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg Noord: „De Nieuwe Passage en McDonald's waren een aardige impuls voor de werkgelegenheid in Schiedam. Door de aantrek kende economie zie je dat in dit gebied ook meer banen komen. Maar het probleem daarbij is dat bedrijven dankzij het grote aan bod van personeel de opleidings eisen opschroeven. Dan vallen hier veel mensen buiten de boot. Zestig procent van de werkzoe kenden uit deze regio zit op lbo/ mavo-niveau of is lager ge schoold. Wy als arbeidsbureau kunnen geen werk creeren. De politiek heeft op dit gebied de touwtjes in handen. Wel advise ren we de gemeente en werken we samen met instanties om werkge legenheidsprojecten op te starten en herscholmgscursussen aan te bieden. Het werk dat beschikbaar blijft, proberen we zo eerlijk mo gelijk te verdelen." P. F. A. Pou wer, secretaris van de Industriële Kring Vlaardingen (IKV) en directeur van de Rabo bank Schiedam/Vlaardingen: „Vlaardingen heeft de laatste ja ren niet altijd een even bedryfs- vriendelijke politiek bedreven. Er werd gekozen voor wonen boven werken. Alles is volgebouwd in Vlaardingen en dat werkt bezwa rend voor de industrie. Bedrijven zijn hier moeilijk toegankelijk en de hoge milieueisen schrikken af. We kunnen stellen dat Vlaardin gen is dichtgeslibd. Bedrijven lo pen vertraging op door de slechte bereikbaarheid en wijken uit naar West-Brabant of Zeeland. Eén van de grootste problemen is dat Vlaardingen een tekort heeft aan bedrijventerreinen. Op dit moment is er zes hectare m be werking achter de Vergulde Hand. Maar de gemeente vril dat daar bestaande bedrijven naartoe verhuizen. De gaten op de indus trieterreinen worden wel opge vuld, maar voor grote, nieuwe be drijven is geen plek. Het tweede probleem is dat de af gelopenjaren enkele grote bedrij ven zoals Wilton-Fijenoord, Cin cinnati, HVO en Hydro Agri zyn vertrokken of afgeslankt. Er kwa men wel rieuwe bedrijven voor in de plaats, maar dat zyn vooral kleine onderr emingen of starters Wat werkgelegenheid betreft, heeft dat onvoldoende compensa tie opgeleverd. De dienstverle ning in het midden- en kleinbe drijf is wel toegenomen, maar er zitten grenzen aan het perso neelsbestand. Door efficiency en automatisering doen bedrijven te genwoordig het werk met minder mensen. Je ziet in Vlaardingen ook dat er sprake is van overbe- winkeling. Er zijn veel meer win kels dan dat er vraag naar is. Dat resulteert in faillissementen en leegstand. Hoewel winkelbedien des vnj gemakkelijk aan de slag komen. Wat ik echter veel van on ze leden hoor is dat er te weinig jonge, commerciële mensen in de Waterweg wonen. Daar kunnen we bijna niet aan komen. Het op leidingsniveau van werkzoeken den is gewoon te laag. Als IKV bewerken wij op dit mo ment de Vlaardingse politiek ten behoud van de industrie. De ge meente doet wel z'n stinkende best, maar heeft door de jarén heen altijd gekozen voor een be ter leefmilieu. Door de nieuwe be zuinigingsoperatie zal er weder om geen geld zijn voor de verbete ring van toegangswegen. Daarom zyn wij er voorstander van om kantoren te bouwen in de buurt van stations, in elk geval op goed bereikbare plekken. Een ander hot item van ons is het gedeelte lijk bebouwen van de Broekpol der. Als je duurdere woningen bouwt, trek je de meer kapitaal krachtigen naar Vlaardingen. Dan hou je tenminste het wel vaartsniveau op peil," Vrijdag 18 juSi SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Volksdansen, 10.00-ll.30u. VLAARDINGEN DcSoenda. Spel lenmiddag, 14,00- 16.00u, darts, 14.00-16.00uenthé dansant, 14.00-16.30u. MAASSLUIS Groote Kerk. Zomeravondconcert stadsbeiaardier, 19.30u. ROTTERDAM OTTheatera/dMüllerpier. DeZuid- pool, 17u. Voor de Laurenskerk. Jongerenkoor Jizrahja, 19.30u. Ca baret Restaurant Schellinks. De Tunes üve, 19u. Park op de Wllhel- minakade. EtlheSmina's Zomers 1997, div.tijden. Feyenoord Sta dion. U2,20u. Zaterdag 19 juli VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert, 15.00- 17.00u. Podium X Disco-dreams, 23.00-05.00u. MAASSLUIS Staelduinse Bos. Excursie, lO.OOu. Groote Kerk, Jaap Kroonenburgbespeelt het Garrelsor- gel,20.15u. ROTTERDAM Imax. Ring of Fire. 13-15u; Super speedway 14-16u. Diergaarde Blijdorp. Zoo detective. Cabaret Restaurant Schelling^ De Tunes Live, 19u. Museumpark. Kinderver blijfplaats, 12-18u. Park op de Wil helm f na kade. Eflhelmma's Zomers 1997, div.tijden, Feyenoord Sta dion. U2, 20u. De Molenwei. Jeugdvakantie paspoort, 9-16. Lau renskerk. Chnstiaan Ingelse, 15u. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 2: 'Bean, The Ultimate Di saster Movie' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Happy Gilmore' (ai) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'All Stars' (al) dag. 16-18.45-21.30.Önerama4: 'Jim Carrey Liar Liar" (al) dag.16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Jungje 2 Jungje' (al) dag. 13.15-16,; The Ghost and the Darkness' (12) dag.18.45-21.30. Imax Theater 'Super Speedway' (al) dag.14-16- 20.45 do.vr.ma.di.wo ook 17.30. 'Rtngof Fire' (al) dag.13-15. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag.18.30- 21.50. 'Microcosmos' (al)za^o. 17. Lantaren 1: dag. 21.30 (16) do, 'De nieuwe moeder"; vr.Twister"; za.en ma. 'Sleepers'; zo.en di. 'Como Aqua Para Chocolate'; wo, 'Beautiful Thing*; Venster 1: 'Lost Highway' (16) dag. 22. Venster 2: dag. 21.30 do.en wo. "Vacas' (16); vr. 'Marcello Mastroianm in: De Eso No Se Habla' (16); za. 'Marcello Mastroianm in: Un, Deux, Trois Soleil' (al); zo.en di, 'Ene Rohmer retro: Conté de Pnn- temps' (16); ma. 'Les Film du Para dis: Ju DounVenster 3:21.30 (16) do. 'CiintEastwoodin:TheGood,The Bad and The Ugly'; vr. 'Dolores Clai borne'za, 'Clint Eastwood in: Heart break Ridge'; a. 'Laagland'; ma. 'Midzomeravond-Sneak'; dl. The Brothers McMullen'; wo. TheDaythe Sun Turned Cold' Venster 4: 'Love and Other Catastrophes' (16> dag,22, Lumière 1: 'Speed 2:Cruise Control' (12) dag. 13.15-16-18.45? 21.30. lumière 2: Two Days in the Valley' (16) dag.16-18.45.21.30. Lumlére 3: 'Fly Away' (al) dag. 13.15-15.45-18.15.; The En glish Patient' (12) dag. 20.45. Lu mière 4: The Funeral' (16) dag.18.45-21.30. Rexane: 'Holly wood Goes Hard' (16) do.Vm zo. doorl.voorst. 'Zwoele nachten op Ibi- za' (16) ma.t/m wo. doort. voorst. Pa- thé: 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag. 'Scream' (16) dag- 11.20-14,10-16.40-19.10-21.50. The Fifth Element' (12) dag. 18.15- 2l.l5di.vervalt21.15.'ConAir'(16) dag. 11-13.35-16.10-18,45- 21.30. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40-14.35-18.25- 21.20. "Jim Carrey Liar Liar'(al) dag. 18.05-20.10-22.15, 'Howard Stem: Pnvate Parts' (al) dag.11.20- 13.55-16.30-19.05-21.40. 'Staying Alive with Facelift' (16) di.21.30. NachtvoorsteUlngen: Lumière 1: 'Men in Black' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: 'Speed 2: Cruise Control' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Scre am' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Con Air' (16) vnza. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: La dy en de Vagebond' (al) dag.13.15. Cinerama 5: 'Space Jam' (al) dag.13.15. Lumière 2: '101 echte Da I makers' (al) dag. 13.15. Lumiè re 4: 'Lady en de Vagebond' (al) dag.13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.10-13.10- 15,10. 'Fly Away Home' (al) dag.ll- 13.20-15.40. Informatie overbezorg'ng van ds krant: maandagi/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur j®. zaterdag van Hg 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 -4004 444 Rotterdams Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3