mmm Vrijwillige brandweer is zeker niet vrijblijvend Deltahotel gebouwd voor 'industrieel toerisme' ^j/genda De propaganda-race Gospelfeest Cincinnati VOP zoekt bestuursleden Kunstklassen in Stedelijk EHBO-cursus Kwaliteit zwemwater Hans Barendse kan van zijn hobby zijn beroep maken mil li Ina van 't Hoog juwelier Rotterdams Dagblad Vrijdag 25 juli 1997 Haring in 't land, dokters aan de kant. Het is een eeuwenoude slogan,, die samenwerkende haringhandelaren door heel ons land verspreid den om hun afzetmarkt te vergroten. Vanouds hebben rij zich in ge organiseerd velband bezig gehouden met marketing, reclame en vis- propaganda,'zoals dateertijds werd genoemd. Een oud boekje, uitgegeven door de 'Reedersvereeni ging voor de Ne- derlandscheïïaringvisscherij' die toen gevestigd was in het Handels gebouw te Vlaardingen, heeft de titel 'Eet meer Haring'. Daarin lees ik, dat haring onder de voedingsmiddelen de eerste plaats inneemt „Zoowel om haar lichtverteerbaarheid als om haar voedingswaarde" „Haring is een heilzaam voedsel voor duizenden jonge menschen die aan bloedarmoede lijden. Laat hen iederen morgen bij hetontbijt een echte Hollandsche pekelharing gebruiken en zult eens zien hoe ze opknappen en hun frissche kleur terugkrijgen!" Het boekje, uit 1930, richt zich op de binnenlandse consument. Van de, in die tijd, jaarlijks aan wal gebrachte meer dan 60 miljoen kilo haring ging verreweg het overgrote deel naar het buitenland. „Waar om? Omdat het Nederlandsche volk nog niet weet, dat haring een ge zond, oedzaam en goedkoop voedsel is," lees ik. De V reeniging van Reeders van Visschersvaartuigen te IJmuiden Iietrti die tijd een 'Propagandaboekje voor het Vischgebruik' ver schijnen, waarin een lerares van de Nieuwe Huishoudschool uit Am sterdam het gebruik van zoetwater- en zeevis als voedingsmiddel be schrijft. Daarin komt ook baring voor en het gebruik van de 'haring- kroon'. Vishandelaren hingen die aan de gevel van hun zaak om aan te geven dat die zilte delicatesse weer verkrijgbaar was. Bekend is voorts hoe met de jaarlijks terugkerende fenomenen vlag- 1 getjesdag, haringrace en koninginiieharing de handelaren hun pro- dukt onder de aandacht hebben gebracht Viaardingers als Jaap Kolkman en Willy van der Windt hebben daaraan jarenlang hun steentje bijgedragen. De 'haringrace' bijvoorbeeld is gewoon blijven voortbestaan ondanks de opheffing van de oude seizoenregeling. Een soortgelijk verschijnsel hebben de mosselhandelaren dit jaar in- gevoerd.' Mosselen, waarover in het oudéIJmuidense propa gandaboekje staat, dat ook rij meest naar het buitenland (voorname lijk België) gaan en bij ons „alleen beneden dé Maas gewaardeerd worden." De schrijfster noemt 'Philippine in Zeeuwsch-Vlaanderen' als dé plek waar ze de kunst verstaan van mosselen klaarmaken en „eten. Ze wijst voorts op de hoge voedingswaarde van het schelpdier, dat volgens haar 14 procent eiwit bevat De eerste 'mosselrace' is overschaduwd door de geconstateerde sal- moneïlabesmetting. In het verleden heeft de drang naaromzetverho- ging de haringhandel getroffen toen er veel te weinig zout als conser veringsmiddel werd gebruikt en de haringworm zich kon ontwikke len. Ik lees in het IJmuidense "Voortaan visch op den diseh': .Mosselen worden in den voortplantingstijd (de maanden Mei, Juni en Juli) met gegeten; men begint daarmee weer in September," Ik hou het op de oude wijsheid, dat mosselen het beste zijn als er een R in de maand is en laat me niet verleiden door de Reclame van de vroege Race-maand. Ik heb namelijk een hekel aan race-kak. BEN VAN HAREN Vlaardingen In het Cmcinnatigebouw aan de Schiedamsedijk wordt zondag een gospelcelebration gehouden voor jongeren. Speciale gasten uit Amerika zijn Tony Ward, leadzanger van de bekende formatie 'The Glory of Gospel' en saxofonisteftarigères Beverly Niedorf, de Amerikaanse Candy DulMfDe toegang y is gratis en de aanvang is óm lö.ÓO uur. De Vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder is op zoek naar mensen die het bestuur van de wijkver- enigingen willen versterken. De verengiging exploi teert buurthuis De Pijpelaar en behartigt de belan gen van de VOP-bewoners. Van de nieuwe bestuurs leden wordt gevraagd dat zij in hun vrije tijd een bij drage leveren aan het verder ontwikkelen van de ac tiviteiten van de wijkvereniging. Ook voor de wekelijkse kinderinstuif op woensdag middag zijn nog vrijwilligers nodig. Voor meer infor matie; Els van Hensbergen, telefoon 0104343841. Het Stedelijk Museum Schiedam organiseert jaar lijks kunstklassen voor volwassenen en kinderen. De lessen worden gegeven door de beeldende kunste naars Mieke van Laren, Roel Rienstra, Janet van Schagen, Marjo J. C. Van Soest en Joke de Vries. On derwerpen als model-, portret- en stilleventekenen of schilderen komen aan de orde. Er wordt met ver schillende materialen gewerkt. Meer informatie over de konstklas is te vinden in het kunstklasboekje dat is te verkrijgen bij de receptie van het museum aan de Hoogstraat. Ook kan men zich al inschrijven voor de kunstklassen voor het volgende seizoen. Het is van groot belang dat ter plaatse eerste hulp wordt geboden aan mensen in nood. Om dit verant woord te doen, is het belangrijk te weten wat wel en wat niet kan. De daarvoor benodigde kennis kan ie dereen opdoen op een EHBO-cursus. Vanaf heden kan iedereèn zich inschrijven voor EHBO-opleidin- gen in september voor beginners, gevorderen en jeugd. Deskundige instructeurs geven deze opleidin gen in het gebouw van het Rode Kruis aan de VanBe- verenstraat 40. De opleiding voor beginners vinden elke dinsdag van 20.00-22.00 uur plaats. De vervolg opleidingéén keer in de maand op dinsdag van 20.00- 22.00 uur. De jeugdopleidingen (11-15 jaar) ook op dinsdag van 19.00-20.00 uur. Inschrijfformulieren te lefonisch aanvragen bij het Rode Kruis, telefoon 4268013, Het kantoor is geopend op maandag tot en met woensdag van 09.00-12.00 uur. Wie heeft er 's zomers nu geen zin om een frisse duik te nemen? In het informatiecentrum in de hal van het stadhuis is een folder te verkrijgen waarin staat hoe het is gesteld met de natuurwateren in Zuid-Hol land. Ook is in de folder te lezen welke faciliteiten er op welke plekken zijn. Oppervlaktewater dat wordt gebruikt als zwemwa ter, wordt in de zomermaanden regelmatig door de provincie gecontroleerd om te zien of het wel schoon genoeg is om in te zwemmen. In de folder is te lezen op welke plaatsen in Zuid-Holland met een gerust hart kan worden gezwommen. Met het stijgen van de temperaturen kunnen de omstandigheden verande ren. De actuele stand van de kwaliteit van het zwem water is op te vragen via de zwemwatertelefoon, 070- 4417550, of op teletekstpagina 725. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaa! Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Trudy van der Wees Maasland Hij is een geluk kig mens. De 43-jarige Hans Barendse kan van zijn hobby zijn beroep maken. Met in gang van 1 september wordt hij commandant van de brandweerkorpsen in Maas land en Schipluiden, waaron der ook die van Den Hoorn, Helemaal nieuw is die func tie niet, want de laatste drie jaar was hij al commandant van het Maaslandse korps. Alleen, hij deed dat op vrij willige basis, zoals alle brandweermannen van het korps. Nu is Barendse nog bedrijfsleider bij een tumdersbedrijf. „Ik was haast zeiden thuis. Mijn werk in de tuin vergde veel tijd, en dan daarnaast nog mijn werk bij de brandweer; ik was alle avonden weg. Dat veroorzaakte in het ge zin wel eens wrijving. Nu ik defi nitief heb gekozen voor de brand weer, denk ik dat het iets rustiger zal worden en dat ik wat meer tijd kan besteden aan mijn thuis- korps." De brandweer is al achttien jaar zijn hobby. Sinds drie jaar is hij brandweercommandant op vrij willige basis. Die taak vergt de laatste jaren, onder meer door een overvloed aan nieuwe regels en wetten, steeds meer tijd en ener gie en daardoor kan die nauwe lijks meer door een vrijwilliger worden uitgevoerd. Door de gemeente Maasland werd hij gevraagd als beroepscomman- dant voor twee dagen. „De rest van de week zou ik kunnen vullen als reinigingsinspecteur. Ik was zelfs al begonnen aan een cursus voor reinigingsinspecteur toen Schipluiden mij benaderde om ook daar het commando te voe- Oefenen Straks krijgt Barendse zestig man personeel onder zich. Allemaal vrijwilligers. Maar dat is bij de brandweer niet ongebruikelijk. Nederland telt in totaal 26.000 vrijwilligers die bij nacht en ontij kunnen worden opgetrommeld om branden te blussen, autowrak ken open te snijden of paarden uit de sloot te trekken. En om te oefe nen. Heel véél te oefenem „Juist voorleöénri"Wm de vrijwillige brandwe^s^ajjheel belangrijk,*" legt Barendse tut, „Deze"ménsen rukken niet elke dag uit, zoals de beroepsbrandweer, dus ze krijgen minder de gelegenheid om erva ring op te doen." Hans Barend se treedt in september in vaste dienst als de nieuwe brandweer commandant van de korp sen in Maas land en Schi pluiden. Al drie jaar is hij commandant op vrijwillige basis. Foto Westlands Fotobureau Doordat er betrekkelijk weinig wordt uitgerukt is de emotionele druk die ontstaat bij een ernstig ongeval of een grote brand, soms groter dan bij de beroepsbrand weer die dagelijks met grote en minder grote drama's wordt ge confronteerd. „Ik hecht veel be lang aan nazorg," 2egt Barendse. „De meeste mannen doen natuur lijk stoer. Maar toen we in korte tijd te maken hadden met een jon gen die verdronk en drie'dodelij ke ongelukken, zaten sommige jongens 's nachts wel recht over eind in bed. Dat zullen ze je zelf niet-kómen verieller^maar dat hoor je wel van hun vrouwen. Dat is dan weer het voordeel van zo'n kleine gemeente als Maasland. Dan ga je met zo'n jongen pra ten." Barendse vindt het geen pro bleem om zijn aandacht over twee gemeenten te verdelen. Veertig procent van zijn tijd besteedt hij aan Maasland en zestig procent aan Schipluiden. „Ik zal me veel moeten bezighouden met beleids zaken. In de praktijk kan het korps het dikwijls ook af zonder dat ik mij intensief met de werk zaamheden bemoei. Het wordt pas belangrijk om erbij te rijn wanneer het om grotere branden gaat of om ernstige ongelukken of rampen. Gelukkig gebeuren die niet zo vaak hier in de regio." Vorig'jaar werd de Maaslandse brandweer 42 maal gewaar schuwd. In veertien gevallen was het loos alarm, zeventien maal was er inderdaad sprake van brand en elf maal werden de spuitgasten ingezet bij hulpverle ning. Dat laatste kan variëren van net schoonspuiten van het weg dek tot het redden van een kind dat te water is geraakt of een katje uit de boom halen. „Bij de vrijwillige brandweer denkt men vaak aan een biertje en een borreltje. Pas wanneer ie mand aan den lijve heeft onder vonden wat we doen, stijgt de waardering," weet Barendse. „Laatst hebben we ergens een paard uit de sloot gehaald. Toen kwam de eigenaar langs met twee kratten bier. Als dank. En we kre gen een barre plantenbak van ie mand bij wie we bij zes graden on der nul hebben staan blussen. De waardering die je krygt van de mensen diejeuit de ellende helpt, is veel waard." Maar met waardering alleen kom je er niet. De brandweer moet in beweging blijven. Er moet door stroming zijn met nieuw, jong ta lent dat de oude rotten in het vak vervangt als zij op hun 55ste de 'club' verlaten. Barendse heeft echter zijn hoop gevestigd op het Maaslandse jeugdkorps. Datis be stemd voor kinderen van 12-18 jaar, „Het jeugdkops is een be langrijke kweekvijver voor de vrijwillige brandweer. Ik heb daar al heel wat goede krachten aan over gehouden. Maar je moet wel opletten wie je aanneemt. Je in vesteert een vermogen in die gas ten, en als zo'n jongen na twee jaar verhuist of opstapt omdat hij gaat trouwen, is dat een slechte investering. Iemand moet wel goed gemotiveerd zijn." Door Ben van Haren Vlaardingen „Vlaardingen, de derde havenstad van ons land, is een snel groeiende gemeente. De ze snelle groei vindt hoofdzake lijk zijn oorzaak in de industriële ontwikkeling van het gebied, waar de laatste jaren veel indus trieën grote uitbreidingen onder gingen of zich vestigden. Het in dustrieel toerisme dat daarvan een gevolg is, vond vroeger onder dak en vertier in de omliggende grote steden, daar Vlaardingen zelf geen hotel-accommodatie van enige betekenis bezat." Het zijn woorden van ir. J. W. C. Boks, architect te Rotterdam. Hij begon er een artikel mee in het Bouwkundige Weekblad van de Bond van Nederlandse Architec ten van 19-26 juli 1955. Het behan delde zijn ontwerp van het Delta hotel in Vlaardingen, dat op 31 maart van dat jaar was geopend. Staatssecretaris van Economi sche Zaken, de KVP'er G. Veld kamp, verrichtte die plechtigheid in aanwezigheid van veel topfigu ren van overheid en bedrijfsle ven. Vlaardingen had in die tijd nog wel Hotel Maas ('t Platje) aan het Westerhoofd en Hotel Boer in de Smalle Havenstraat (nu Galo d'Oro en Ouwe Stoep), maar zij waren niet geliefd. Veel bezoekers van bedrijven in Vlaardingen en omgeving zochten hun heil el ders. Bijvoorbeeld op kamers bij particulieren, voor zover ze be schikbaar waren. In het in de oor log diverse keren gebombardeer de Rotterdam was een schreeu wend tekort aan logiesruimte. Half miljoen De eerste plannen voor een nieuw hotel in Vlaardingen zijn van me dio 1950. In die tijd is ook de ex ploitatiemaatschappij opgericht. Al in 1949 leende het gemeentebe stuur van de Vlaardingse Spaar bank een half miljoen gulden om samen met bedrijven een hotel- restaurant te bouwen. De jonge ambitieuze burgemeester mr, J. Heusdens was initiatiefnemer en belangrijk lobbyist. Hij reisde naar Amerika en kreeg steun van bedrijven, gemeente en rijk (Marshallhulp). Het oorspronkelijk plan ging uit van een zakelijk blokje in een Souwen, bouwde, gebouwen. Bee den van h het na-oorlog se verleden van een onstuimig groeiende Vlaardingen pas voltooide bouwwerken. „We bouwen woningen, die meer dan honderd jaar meegaan," sprak een lid van de eerste na oorlogse gemeenteraad. Nu, vijftig jaar later, zijn de toen nog te realiseren bebouwing van 't Nieuwiant (Babberspoider), Westwljk, Liesveld en Holy-Noord aan vernieuwing toe. De In 1947 benoemde burge meester mr. J. Heusdens somde In zijn nieuwjaarstoespraken vas te prik de geleverde bouwpresta- tles op. „Sinds de bevrijding zijn 5700 woningen, 6 kerken- en 14 schoolgebouwen gereed geko men," constateerde hij aan het begin van 1956 toen het Inwo nertal van 60.000 naderde. In het voorgaande jaar waren op vallend veel andere gebouwen tot stand gekomen. Het Deltahotel aan de Maasboulevard, een 'hulpspaarbank' aan de Van Hogendorplaan, de watertoren In het Oranjepark, het NS-statlon Vlaardingen-Oost en het Kolpa- bad bijvoorbeeld. Wat betekenen zij in de tegen woordige tijd? plantsoen. Het werd uiteindelijk een gebouw voor 'industrieel foe- risme' met een café-restaurant en dinerzaal op één 'olifantspoot' van beton in het water. Het hotel bestond uit 24 tweeper soonskamers, volgens Ameri kaans principe voorzien van ba(J,* wastafel en toilet en met lerin gen voor radio (te bevragen bij de receptie) en tv (in de toekomst). De bekroning van Boks' ontwerp was 'het Kraaiennest'. Een in ron de vorm gebouwd dinerzaaltje, dat van ruim glas voorzien op 23 meter hoogte, uitzicht biedt over het 's nachts verlichte Pemis en de rivier. Nadien is de bouw van 'kraaiennesten' veelvuldig voor gekomen. De eerste jaren draaiden het als deftig beschouwde Deltahotel goed. De gasten kwamen voorna- Het Deltaho tel in zlfn oor spronkelijke Staat. Repro Dennes van der Wat/Roel Dijkstra van foto Stadsarchief Vlaardingen melijk uit het buitenland. Het ca fé-restaurant trok, vooral in week einden, veel Nederlands bezoek. De raad van commissarissen, met onder andere burgemeester Heusdens en de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas, Bart Wilton, be paalde het voorlopig diyidend in de eerste jaren op vier procent. In 1957 werd bij teruglopende con junctuur het eerste verlies ge boekt. Toch ontvingen de aan deelhouders over de eerste drie jaren een slotdividend van tien procent. Bevrijding Met het toenemen van het aantal jaren na de bevrijding groeide het aantal Duitsers dat in het Delta hotel overnachtte. De wederop bouw van de logiescapaciteit in Rotterdam en de komst van nieu we 'beauty-spots' leidden tot een omzetdaling in hotel en restau rant in Vlaardingen. Slechts een keer nog werd een slotdividend van tien procent over drie jaar vastgesteld. Uitbreiding vond plaats in de restaurantsfeer met de Tritonzaal in 1965. De omzet steeg, maar ook de lonen, terwijl uitgestelde betalingen van ven nootschapsbelasting de verliezen camoufleerden. In 1967 was de gemiddelde ka merbezetting met 72 procent niet slecht. Het aandeel Nederlanders, inmiddels gegroeid tot 30 procent, was het hoogste, daarna volgden de Duitsers, voor Britten en Ame rikanen. De jaarrekening sloot met een verlies van bijna 9000 gulden. Vrijstelling van aflossing en rentebetaling van een rijkskre diet van 500.000 gulden bood eni ge speelruimte. Het hotel heeft daarna verschil lende eigenaren gekend, waaron der de Bilderberggroep. Het werd in 1978 uitgebreid met een nieuw beddenhuis aan westelijke zijde, waardoor het aantal kamers groei de naar 78. Voorts werd het zwem bad omgebouwd tot populair res taurant (Havenkwartier). Sinds twee jaar is de hoteldirec teur Lucas Petit enig aandeelhou der van de hotelexploitatiemaat- schappij. Hij is tevreden met zijn gecombineerde bedrijf van hotel en restaurants. De gasten in het register van het hotel zijn, net als in de eerste jaren, van ongeveer 30 nationaliteiten. De Neder landers zijn met 43 procent in de meerderheid. Daarna komen te genwoordig de Britten met 30 pro cent. J U W E L De Loper 52 3137 DD Vlaardingen Tel. (010)4751555 HofvanSpalarrd 3121 CA Schiedam Tel. (010)470 ZO 65 Ter versterking van ons enthousiast team zoeken wij een PART-TIME VERKOOPSTER voorde woensdag en de zaterdag. Recente branche ervaring is een vereiste. Interesse in deze enerverende baan? Neem tel. kontakt op EEN EIGENTIJDSE JUWELIER Vnjdag 25 juli VLAARDINGEN MajaJeffkins. Cursus Mentale trai ning, inschrijving. Volksuniversiteit Inschrijvingen. SCHIEDAM EdisonpieinJeugdland,creativiteit, lO.OOu. Mieriksveld. Jeugdland, spelcircurt, 10.15u.W.DreespIein. Jeugdland, creativiteit, 14.00u, Vriendschapsplein. Jeugdland, spelcircuit, 14.15u. Boekweitak ker. Jeugdland, Ron Ronell Circus, 14.30u. Harpe Davids. Inschrijvingen cursus Wanneten koperen blaasinstrumen ten. HOEK VAN HOLLAND Prinshendrikstraat Muzikale bra- dene met keimis en de Hoekse nacht van de horeca. ROTTERDAM De Molenweb Jeugdvakantie pas poort 9-16u. Diergaarde Blijdorp. Zoo detective. Centrum van R'dam. WarmingUp StraatparadeZomercar- naval 19u. Museumpark. Oase Km- derverblyfplaats,12-18u. Park op de WiShelminakade. Wilhelmina's Zomers 1997 div.tijden. Zaterdag 26 juli VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. en van 15.00-17.00u. een wandelconcert Parkeerterrein DirkdeDerdelaan. Oud papier actie Oranje Nassau, 9.00-12-OOu. Podium X. Pleasure- baymght, 23.00-05.00 SCHIEDAM Pannekoekhuls De Vijver. Jeugd land, viswedstrijd, 13.30u. Koe- marktplein. Theater Frateüt Fiasco, 14.30u. Grote- of Sint Janskerk. Inloopconcert, 15.00u. HOEK VAN HOLLAND Prinshendrikstraat Muzikale bra- dene met kermis. Optreden B.E.D, 18.00u. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp.Zoo detective. De Molenwei. Jeugdvakantie pas poort, 9-16u. Laurenskerk. Aart Bergwerf, 15u. De Buurman. Cradle Rock, 22u. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Bean, The Ultimate Di sester Movie' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Under world' (16) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Scream' (16) dag. 13.15-16-21.30.; 'Howard Stem; Pnvate Parts' (al) dag. 18.45. Cinerama 4: 'All Stars' (al) dag.16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Jungle 2 Jungle' (al) dag. 13.15-16.; The Ghost and the Darkness' (12) dag.18,45-21.30. Imax Theater: 'Super Speedway' (al) dag. 14-16- 21. 'Ring of Fire' (al) dag.13-15. 'Men in Black' (12) dag.17-19-22, 'Microcosmos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: dag. 21.30 (16) do. 'Emma'; vr.en wo. 'Microcosmos'; za.en ma. 'Smoke'; zo. 'Clmt East wood in; White Hunter, Black heart'; di. 'De Jurk'. Venster 1: Tesis' (16) dag. 22. Venster 2: dag. 21.30 do.en ma. 'Les films du paradis: An Angel AtMy Table' (16); vr. 'Small Fa- ces' (16); za. 'Loaded' (al); zo.en di. 'Ene Rchmen Quatre Aventures De RemetteEtMirabelle'(16);wo. 'Fre- sa Y Chocolate' (16). Venster 3: 21.30 (16) do. 'Crash'; vr.en wo. 'Maborosi';za. TheYoungPoisoner's Handbook'; zo. 'Clint Eastwood in: The Rookte'; ma. The Last Super'; di. 'Haifa'. Venster 4: 'Lost Highway' (16) dag.22. Lumière 1: 'Men In Black' {12} dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 18.45-21.30. Lu mière 3: 'Fly Away Home' (al) dag. 13.15-15.45-18.15.; The English Patient' (12) dag.20.45. Lumière 4: Two Days in the Valley' (16) dag. 18.45.21.30. Rexane: 'Heter dan lava' (16) do.t/m zo. doorf.voorst. ■Wat een fekkerkind' (16) ma.t/mwo. doorivoorst Pathé: 'Bean, The Ulti mate Disaster Movie' (al) dag. 11.10-13.20-15.30-17.40-19.50- 22. 'Scream' (16) dag. 11.20- 14,10-16.40-19.10-21.50. The Fifth Element' (12) dag. 18.15- 21.15 di.veivalt 21.15. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40- 14.35-18.25-21.20. 'Men in Black' (12) dag, 11.30-14.05-16.40- 19.05-21,40. 'Jim Carrey Liar Liar' (al) dag. 18.05-20.10-22.15. 'Con Air' (16) dag. 11-13,35-16.10- 18.45-21.30. 'Sneak Preview: Altes verliezen is ook winst ..?'(16) du22. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Men in Black' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: 'Speed 2: Cruise Control' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Scre am' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4; 'Con Air* (16) vr.za. 00.15. Ki n d c rrïi at i n ess: Cinerama 4: "La dy en de Vagebond' (al) dag. 13.15. Lumière 2: *101 echte Dalmatiers' (al) dag. 13,15-16. Lumière 4: 'La dy en de Vagebond' (al) dag.13.15- 16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.10-13.10-15.10. 'Fly Away Home' (al) dag. 11-13.20- 15.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3