Tin* Vlaardingen wil geen reclameklok op elke straathoek buurtbewoners treuren om komst rouwcentrum Omgewaaide bomen goed voor de natuur 'Woonwagenbewoners zijn net als ieder ander' Volksverhuizing Man vast na dubbele bankoverval jyigenda vuA&mmi 1 Rotterdams Dagblad "HX i k'itJ Zaterdag 26 juli 1997 DöorlmadelKaka -53 Maassluis Het is nu nog mooi gtoen. Een volière met zingende vogels en een houten rustbankje, waar twee pubers een peuk roken, wekken de indruk dat het Juliana Plantsoen in de Maassluise Oran- jebuurt niets meer is dan een plek or»te ontspannen. Toch moeten over enkele maanden de vogels emal het groen plaatsmaken voor een rouwcentrum. „Het is verschrikkelijk om con stant met de dood te worden ge confronteerd," vertelt buurtbewo ner A. 't Hart die vanuit zijn wo ning in de Willem de Zwijger- si$&at nu nog op het groen uit- M|ct. Hij wordt al geconfronteerd lipt de begraafplaats, die in het verlengde van zijn straat ligt, en df^Zwarte stoeten die regelmatig ram zijn oog voorbij trekken. En dp komt er naast de begraaf- plaats over een tijdje ook nog eens rouwcentrum Rijkeboer. „Het rit een vrij groot gebouw, dus il het niet kunnen negeren," 1 Hart. „Ik vind het nu al "j hier met alleen die be- folaats. Een rouwcentrum er- 'ordt een te grote psychische pasting." 'iHart heeft daarom actie onder innen. Samen met andere buurt bewoners heeft hij geprotesteerd tégen de bouwplannen van het centrum bij de gemeente en de Raad van State. Het mocht niet baten. Het bestemmingsplan is goedgekeurd en een bouwvergun ning is al verleend aan begrafe nisondernemer J. Rijkeboer. Tot gpte ergernis van 't Hart en ande re bewoners. „Het plantsoen ziet er nu nog zo vredig uit. De gedachte dat al die boenen en struiken weggehakt wedden voor een rouwcentrum doet mij pijn," zegt Martine, die sinds kort in de Oranjebuurt woont. „Ik wist ook niet dat ze dit van plan waren. Maar ja, ik woon hier nu al en ik ga voorlopig niet weg" Buurvrouw Coby doet ook een duit in het zakje. Ze woont tegen over het plantsoen „Ze hebben hier al heel veel groen wegge haald. We hadden wilgen en nog veel meer struiken in het plant soen. Beetje bij beetje verdwijnt al het groen hier." Ondanks de bezwaren van de 'Ongegrond' buurtbewoners mag J. Rijkeboer met de bouw van het rouwcen trum beginnen wanneer ze maar wil. Een woordvoerder van ge meente Maassluis verklaart dat geen enkel bezwaarschrift dit nog kan tegenhouden. De bezwaren van de buurtbewoners worden 'ongegrond' genoemd en 'niet goed beargumenteerd' om een bouwvergunning te stoppen. Ook de inmiddels door de buurt als laatste redmiddel ingezette proce dure bij de Raad van State is vol gens de gemeentewoordvoerder 'nutteloos'. Voor 't Hart is de standvastige op stelling van de gemeente een te ken dat niet naar de inwoners wordt geluisterd. „Ik heb mijn hoop in de gemeente Maasluis verloren. Onze bezwaren worden gewoon in de wind geslagen." Toch blijven 't Hart en de buurvrouwen Coby en Martine in de wijk wonen. Verhuizen heeft volgens hen geen zin. De gemeen te zal naar hun mening altijd wel iets veranderen, in welke wijk dan ook. „Bovendien woon ik hier al vijftig jaar. De geschiedenis die ik hier heb, kan ik niet de rug toe keren," vindt't Hart. Coby woont ook al jaren in de wijk en ziet daarom niets in een ver huizing. „Mijn kinderen zijn hier groot geworden en ik heb fijne herinneringen hier. Ik hou van dit huis." Haar echtgenoot die de heg aan het snoeien was komt er bij staan. „Weg gaan we hier niet. We 2ullen hier tot aan onze dood wo nen. En ook na onze dood," pro beert hij de problemen weg te la chen. „Men moet ons dan wel aan de overkant bezoeken." Stfcledam Uit recent landelijk onderzoek is gebleken dat woon wagenbewoners voor tweederde afhankelijk zijn van een uitke ring. Zij komen ook relatief vaker hrbanraking met politie. Volgens de Schiedamse woonwagenkamp- coördinatrice M. van den Heuvel gelden de uitkomsten van het on derzoek 'niet overal'. In Schiedam valt het volgens de gemeenteamb tenaar met de problematiek wel nïée. „Woonwagenbewoners zijn net als ieder andere inwoner. Ze hébben een sociaal-economische achterstand, dat is waar. Maar echt vaak in contact met politie iköftien ze hier niet." '•neb iGroot -Woonwagenkamp Bramengaarde *ih Spaland ziet er uit als een ge- -wone Schiedamse woonwijk. In 'plaats van stenen woningen, staan er alleen vijftien houten -huizen op wielen, keurig naast elkaar. De woonwagens zijn vrij Hgftt en verschillen qua indeling fwWiig van andere huizen: woon kamer, keuken, slaapkamers en een keuken. Het is er nu ook rus tig;. Zoals de meeste Schiedam mers zijn ook de woonwagenbe woners met vakantie. den Heuvel, die de contacten tuisen woonwagenbewoners en gemeente onderhoudt, betreurt het dat mensen vreemde ideeën hebben over 'kampers', zoals ze in dej'yolksmond worden genoemd. „Ze worden geconfronteerd met vooroordelen. En dat is jammer, want het zijn mensen als ieder an der, die je bijvoorbeeld ook in de volksbuurten zou kunnen tegen- kö&ien." Lgdereen als gelijke behandelen is n«ar de mening van de woonwa- geficoördinatrice de oplossing cm hét discriminatie-gevoel te laten vbBwijnen. „Wij van de gemeen- téproberen dat altijd te doen," be weert Van den Heuvel. „De laat ste'paar jaar is de communicatie tussen woonwagenbewoners en gemeente dan ook sterk verbe ter^. Ik heb respect voor ze en vj'nd dat ze recht hebben op alles wat onze maatschappij biedt." Van den Heuvel vindt daarom dat de5 woonwagencentra onder be- h^fer van de woningstichtingen moeten komen. „Woningstichtin gen weten alles van huisvesting en hoe ze je kunnen helpen met woonproblemen." Overigens is ze wel tevreden met de omstandig heden van de woonkampen in Schiedam. „Ik hoop dat in heel Nederland de woonkampen netzo goed worden onderhouden als in Schiedam." Oorlog Woonwagenkampen ontstonden in Nederland rond de eeuwwisse ling. Uit armoede gingen mensen rondtrekken om geld te verdie nen als kermisbeden, lorrenboe- ren en autohandelaren. In Schiedam bleven woonwagenbe woners na de oorlog hangen. „Waarschijnlijk waren ze al veel eerder hier aanwezig, maar na de Tweede Wereldoorlog vestigden woonwagenbewoners zich bij de Schiekade. Het was een grote groep van ongeveer honderd per sonen," vertelt Van den Heuvel. De standplaats bij de Schiekade, waar meer dan dertig woonwa gens stonden, werd echter in 1993 op advies van de rijksoverheid op gesplitst. Vijftien woonwagens mochten blijven staan, terwijl de andere woonwagens naar de Bra mengaarde moesten verhuizen, De regering hoopte dat door de opsplitsing de integratie van de bewoners bevorderd zou worden. Maar daar is in de praktijk niet zo veel van terecht gekomen. De groep is nog steeds sociaal-econo misch achtergesteld. Toch heeft Van den Heuvel de hoop op integratie niet verloren. „We zitten in een overgangsfase. De groep wordt gelukkig steeds minder als aparte groep gezien," meent ze, duidend op de afschaf fing van de Woonwagenwet in fe bruari 1998. De Woonwagenwet regelt nu nog het onderkomen en de standplaatsen van de woonwa gens. Vanaf volgend jaar vallen de woonwwagens -net als alle hui zen in Nederland - onder de alge mene Huisvestings- en Wonin- genwet. Wat ér in de toekomst nog meer wordt gedaan om de situatie van woonwagenbewoners te verbete ren, weet Van den Heuvel niet. Ze denkt wel dat de huizen op wiel tjes blijven bestaan. Ook als de achterstand van de bewoners is ingehaald. „Het is een woonvorm die door een bepaalde groep men sen wordt gewaardeerd," legt Van den Heuvel uit. „Je hebt bijvoor beeld zelfs jonge stelletjes die in een flat zijn gaan wonen wegens ruimtegebrek op het kamp, maar die nu wel terug willen. Gewoon omdat zij zich op een woonwagen kamp het best thuis voelen." Door Dick van der Lugt Kor Kegel is een echte journalist. Opnieuw neemt hij het niet zo nauw met de waarheid en op nieuw vertoont zijn geheugen en kele pijnlijke zwarte gaten (jene vertje te veel?). Je moet toch maar durven het jnieuwe theater te roemen van een stad, die een prachtig Tuschinski-theater eerst naar gort hielp en daarna sloopte voor een parkeergarage. En de prachtige Koemarkt naar gort hielp met de inrit naar deze garage en patattenten. En de sta tige Brosrsvest naar gort hielp met een asymmetrische tram baan. Men zegt: wijsheid komt met de jaren, maar dat duurt bij Kegel wel erg lang. Sinds hy zijn jour nalistieke jachtveld van Schiedam naar Rotterdam heeft verlegd, is zijn blik nog even kleinsteeds als toen wij ons eind zeventiger jaren in café 't Vier- kantj e het middelpunt van de we reld waanden. Maar ja, hij is dan ook niet. zoals ik, m Rotterdam geboren. Tussen de regels van zijn bijdrage aan deze polemiek lees ik dat hy daar stinkend ja loers op is. Tja Kor, daar zul je mee moeten leren leven. Laten we één ding vaststellen: deze hele polemiek is flauwekul, zoals jij en ik en onze voorgan gers, Cornells Pons en Han van der Horst, dondersgoed weten. Nimmer hebben wij aan de stads grens van Schiedam en Vlaardin- gen tegenover elkaar gestaan, nimmer hebben wij eikaars meis jes betwist en nimmer hebben wij eikaars woonplaats verketterd. Maar nu de provinciale subsidie- beurs rinkel-de-kinkel doet, wringen wij ons in allerlei stilisti sche bochten om maar een zweem van tegenstelling tussen beide steden te construeren. Akkoord, je kunt redeneren: we geven onze opdrachtgevers waar voor hun geld. Maar ik vind: laten we onze journalistieke principes niet verkwanselen voor die dertig provinciale zilverlingen en de waarheid spreken. En die is: Schiedam en Vlaardingen zijn als twee broers. Zonder problemen werken ze op tal van terreinen met elkaar samen, zoals ambu lancevervoer, brandweer (sinds kort met een gezamenlijke com mandant), politie en GGD. Alleen wanneer De Verschrikkelijke Buurman Rotterdam te dicht in de buurt komt, zetten ze hun ste kels op. De enige weeffout, die beide ste den teistert, is de discrepantie tussen stad en bewoners. On danks eerdergenoemde blunders heeft Schiedam vele fraaie histo rische monumenten; de nieuw bouw op het Stadserf is een ju weeltje; de beroemde Hav-bank van Budok is met eerbied voorde oude meester gerestaureerd en de Lange Haven is een lust voor het oog. Maar die Schiedammers detoneren, want alleen in Schiedam kom je bij een terras een bordje tegen met de tekst dat meegebrachte etenswaren er niet mogen worden genuttigd. Een bevolking diezo'n aanwijzing no dig heeft, verdient het niet in zo'n fraaie stad te wonen. Vlaardingen heeft het omgekeer de probleem. De bevolking is wel- standig, wast zich regelmatig, is modieus gekleed en gekapt en heeft beschaafde manieren. Vlaardingers hoef je niet te ver tellen hoe zij zich^op een terras dienen te gedragen. Maar het ste delijk schoon is zo armoedig. Ais we iets moois hebben, zetten we er een urinoir bij (Visbank) of ma ken er parkeerplaatsen (Markt). Het bij de bouw unieke Liesveld overdekken we met een bij de Gamma gekocht glazen dak en de Stadsgehoorzaal.ach, laat ik daar maar over zwijgen. Daarom stel ik voor alle Schiedammers naar Vlaardingen te transporteren en alle Vlaardin gers naar Schiedam. Dan hebben beide steden de bevolking die zij verdienen en dan kunnen Corne- Iis, Han, Kor en ik ons in alle rust voorbereiden op Het Duel van volgend jaar: Rotterdam contra Schiedam/Vlaardingen. Reken maar dat de vonken er vanaf zul len springen; daar zal ik als Rot terdammer wel voor zorgen. Dick van der Lugt, docent in de journalistiek en columnist uit Vlaardingen, reageert op Kor Kegel, journalist te Schiedam. De polemiek tussen Schiedamse en Vlaardingse scribenten, onder deel uan de Kunstestafette, komt hiermee ten einde. Komende week volgen nog de tekenaars Theo Gootjes (Schiedam) en Len. Mun- nik (Vlaardingen). Eerdere afle veringen verschenen in het Rot terdams Dagblad van 2,5, 9,12, 16,19 en 23 juli Vlaardingen werkt al een tijdje aan een reclamebeleid. In de eer ste vergadering na de vakantie worden de laatste obstakels weg genomen om een grote reclame mast bij het Kethelplein op te richten. Eindelijk. Want door een bestuurlijk trucje hebben SP en Groenlinks de bouw drie maanden weten uit te stellen. Eerder moest door vertraging al 50.000 gulden verlies worden ge ïncasseerd. Wethouder H, C. J. Roijers spreekt van 'het onnodig frustreren van een democratisch genomen besluit'. Maar na de zo mer komt ie er. Moment om de balans op te maken: een beugelfles van Grolsch op het Holy Ziekenhuis. Kan dat? Door Jan Rozendaal Vlaardingen Soms lijkt het be sturen van een gemeente zo sim pel. Neem Vlaardingen. Inge klemd tussen rijkswegen waar da gelijks tienduizenden mensen passeren en een rivier waar ook velen langs komen. Plemp de ber men en kades vol met reclame borden en hou de handen op: Kas sa! Eén mast met reclame is al goed voor tachtigduizend gulden per jaar. Bevorder dan ook nog eens het plaatsen van reclameborden op flatgebouwen en in het oog sprin gende (gemeentelijke) gebouwen waaroverrechten kunnen worden gevorderd en de financiële malai se verdwijnt als sneeuw voor de zon. De Marlboro-cowboy op het leien dak van het stadhuis gaat misschien wat ver, maar is een beugelfles van Grolsch op het Holy Ziekenhuis misschien wat? En het dak van het penthouse van de Hoogwitte, het hoogste ge bouw van Vlaardingen aan het Liesveld waarvan onlangs de bouw is begonnen, is wel te verko pen aan de N van die verzeke ringsmaatschappij, die in Rotter dam ook al van overal is te zien. Laat tijdens de vakantie de recla memakers eventjes een paar da gen de gemeentepolitiek bestie ren en de miljoenen stromen bin nen. Tot in de eeuwigheid Maar Vlaardingen is geen Rotter dam of Schiedam, waar de recla memakers wat makkelijker voet aan de grond krijgen. Laat staan dat Vlaardingen een Las Vegas wil worden met 24 uur per etmaal in alle kleuren van de regenboog flitsende lichtbakken. Die ene paal van McDonald's langs de rijksweg by de afslag Vlaardln- gen-West werd door een aantal raadsleden al met angst en beven begroet als 'de veramerikanise ring van Vlaardingen1. Een doem- *TTif 1; V," beeld van Vlaardingen ais recla- meboulevard dook bij hen op. Maar zij kunnen voorlopig gerust ademhalen. Er komen nog twee of drie reclamemasten bij, maar dan houdt het toch wel op. Vorig jaar ontving de gemeente Vlaardingen 183.000 gulden voor reclame op/ aan billboards, lantaarnpalen en sandwichborden. Geen last Wethouder H. C. J. Roijers (finan ciën en economische zaken) is er inmiddels achter gekomen dat Vlaardingen 'heel terughoudend is bij allerlei ontwikkelingen'. ,AJs ik kijk naar de A 4, naar Zes tienhoven: we willen het allemaal zo ver mogelijk van Vlaardingen af hebben. We mogen er vooral geen last van hebben. Ik merk dat Vlaardingen, het Vlaardingse ge meentebestuur, toch heel behou dend is over hoe er over economie en bedrijfsleven wordt gepraat. Dat is in negatieve zin afwijkend in vergelijking met andere ste den. Daarin past ook het reclame beleid," verzucht de VVD-wethou- der. Niet dat Roijers 'de ene na de an dere reclamepaal' langs Vlaar- dings' lanen en dreven zou willen zetten. En heus niet alleen omdat h ij rekening moet houden met het politieke krachtenveld 'dat van Vlaardingen maakt wat Vlaardin gen nu eenmaal is'. Misschien is het meest typerende voor Vlaar dingen wel dat tot anderhalf jaar geleden eigenlijk nooit serieus over een reclamebeleid is gepraat. Het bestond gewoon niet, totdat het aannemersbedrijf Van der Waal bij de gemeente aanklopte om op het terrein bij de ingang van de Beneluxtunnel een recla memast neer te zetten. Even later kwam McDonald's. En die Ameri kanen zijn duidelijk: als wij geen paai neer mogen zetten met een grote M. erop, dan zetten we ons restaurant ook ergens anders neer. Roijers: „Dan moetje dus niet al leen vanuit de belangen van de ei gen inwoners kijken. Of beter: een nadeel voor lief nemen. Want die McDrive en de vestiging in het centrum leveren bij elkaar een he le hoop banen op. Bovendien heeft McDonald's in één keer de precariorechten voor die mast af gekocht met honderdduizend gul- Omgewaaide bomen zijn bij uitstek geschikt om op te klauteren. Spelende kinderen treuren dan ook niet zo om de gevolgen van de storm van 7 juni. Maar gevelde bomen zijn ook goed voor de natuur. Daarom ruimt de gemeente Schiedam deze boom in het Beatrixpark niet op, hoewel er mensen zijn die het 'een slordig gezicht' vinden. Vol gens M. Scheefhals van de gemeente zorgen de omge waaide bomen ervoor dat zich meer organismen in het park vestigen. Daar komen tussen de half uit de grond gescho ten boomwortels insecten op af, die op hun beurt weer nieuwe vogelsoorten aantrek ken. En die diversiteit, zegt Scheefhals, is ook weer aan trekkelijk voor bezoekers van het park. Foto Roel DljKsra VlaardingenDe politie heeft een man aangehouden die wordt ver dacht van twee bankovervallen in Vlaardingen. Het gaat om een 33- jarige man uit Delfzijl, die don derdagmiddag door Vlaardingse rechercheurs is opgepakt. De ver dachte is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Rotter dam. De man wordt ervan ver dacht op 9 juni een postkantoor aan De Loper te hebben overval len en een week later, op 17 junt, een bankfiliaal aan de Van Ho- gendorplaan. Bij de overvallen be dreigde hij klanten en medewer kers met een vuurwapen. 'fair Schoorvoetend kotnt in Vlaardingen een reclamebeleid van degrond, maar dat betekent niet datde^ejypfij^g^f^oyap de Westland- seweg in de nabije toekomst werkelijkheid wordt. Montagefoto Roei Dijkstra j T,V! '*r>, „f. Zaterdag 26 juli .bbJ^ VLAARDINGEN oü Grote Kerk, Lunchconcert Aad2Bu- tendijk, 12.45-13.15u. eri 15.00-17.00u. een wandelconcro. Parkeerterrein DiikdeDerdefcérj^. Oud-papieractie Oranje Nassau, 9.00-12.00u. Podium X. Pleasure- bay night, 23.00-05.00u. SCHIEDAM Pannekoekhuis De Vijver. Jeugd land, viswedstrijd, 13.30u. Koe marktplein. Theater Fratelli Fiasco, 14.30u. Grote- of Sint Janskerk. Inloopconcert, 15.00u. HOEK VAN HOL1AND Prins Hendrikstraat Muzikale bra derie met kermis. Optreden B.E.D, 18.00U. ROTTERDAM Centrum van R'dam. Straatparade Zomercarnaval 1997,12-23u, Zondag 27 juli VLAARDINGEN Clncinnatl-gebouw. Gospelcele- bration, 15,0Qu. DC de4Molens. Koffie-inloop, 11.00-13.00u. Con tactzondag, 13.00-16.30u HOEK VAN HOLLAND Prins Hendrikstraat. Muzikale bra derie met kermis, 12.00u. ROTTERDAM Wilgenhof. Rugzakroute door het Berg- en Broekpark/ 13-15*.30u Maandag28juli 'M' w ClnclnriatJ-gebouw. Gospelceté- bration, 15.00u, DC da4Moiens. Koffie-mioop, 11.00,-d3.00u. Hf '00^ Prins Hehdri^^^MiziiSlebra- denemetkerpifs, 12.0ÖU. ROTTERDAM' Lantaren/Venster. Fiimzomer, 21.30u. DeMolenwef Jeugdvakan- tie paspoort, 9-16u. Wilgenhof. Rugzakroute door het Berg- en Broekpark, 09-16.30u. Museum park. Kmderv'-blijfjjfaats, 12-18u. Vogelasiel t Houtsnip. Rondlei ding, 15.30u. den. Dat is voor de gemeente ook een goede deal geweest" 'Kom naar Vlaardingen' Bij het Kethelplein moeteen alge mene reclamemast komen, waar voor de exploitant jaarlijks tach tigduizend gulden overmaakt aan de gemeente Vlaardingen, Boven dien mag er nog een-of-andere wervende tekst -'Kom naar Vlaardingen' of zoiets- worden opgezet. Verder heeft het gemeentebe stuur ingestemd met een mast op Hoogstad en één op het bedrijven park bij de Benelux Workpark, Deze twee zijn specifiek voor de bedrijven die op de betreffende terreinen zijn gevestigd. Roijers: „In een gesprek onlangs met on dernemers op Hoogstad bleek dat ze het gevoel hadden dat het ont breekt aan een goede bewegwijze ring. Het is natuurlijk essentieel voor bedrijven dat mensen weten waar je zit. Je ziet dat ook steeds vaker terug in de huisstijl die in de architectuur van de gebouwen terugkomt. Een logo of een kleur. Daar moet je als overheid begrip voor hebben. Je moet inspelen op veranderingen." Maar met drie reclamemasten - bij elkaar goed voor een ton per jaar - houdt het voor Vlaardingen wei op. „Ja," zegt Roijers, „ik kan natuurlijk geen tien jaar vooruit kijken. Wie weet hoe het gemeen tebestuur er dan over denkt. Wat we in Vlaardingen met z'n allen dan acceptabel vinden. Maar voorlopig blijft het hier bij." Stadsklokken Behoudend. Dat blijft het tover woord van het Vlaardingse recla mebeleid. Zo was er vorig jaar nog sprake van dat er her en der stads klokken zouden komen. Stads- klokken-met-reclameboodschap, uiteraard. Een exploitant die daar wel brood in zag had op de platte grond van Vlaardingen de kruis jes al gezet. Hij zag er wel brood in. Maar het bedrijf is inmiddels te verstaan gegeven de klokken maar ergens anders neer te zet ten. Roijers nuchter: „De meeste mensen hebben tegenwoordig toch een horloge? Bovendien kun je bijna overal in Vlaardingen op éen van de kerkklokken kijken. De plekken die overbleven waren niet interessant genoeg om recla meboodschappen neer te zetten. Misschien dat er ergens op een ro tonde nog eentje komt, maar daarmee houdt het op. Je moet de financiën niet boven alles laten prevaleren. Het gaat ook om wooncomfort en architectuur," ROTTERDAM Cinerama 1: 'Bean, The Ultimate Di saster Movie' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21,30. Cinerama 2: 'Under world' (16) dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Cinerama 3: 'Scream' (16) dag. 13.15-16-21.30.; 'Howard Stem: Private Parts' (al) dag. 18.45. Cinerama 4: 'All Stars' (al) dag.16- 18.45-21,30. Cinerama 5: 'Junöfe 2 Jungle' (al) dag. 13,15-16.; The Ghost and the Darkness' '(12) dag.18.45-21.30. Imax Theateri 'Super Speedway' (al) dag, 14^18- 21. 'Ring of Fïre' (al) da&l&ÏS. 'Men tn Black' (12) dag.17-19^1 'Microcosmos' (al) za.zo. Lantaren 1: dag. 21.30 (I6)m 'Emma'; vr.en wo. 'MicrocosmÖS1; za.en ma, 'Smoke'; zo. 'Clint ESkt- wood in: White Hunter, Black heart'; di. 'De Jurk'. Venster 1:Tesis*£L'8) dag. 22. Venster 2: dag. 2i.'SÓ do.en ma. 'Les films du paradisr An AngetAtMy Table'(16);vr. 'SmaTI Fa- ces' (16); za. 'Loaded' (al); zo.en di. 'Ene Rohmerr Quatre Aventures De Reinette Et Mirabelle' (16); wo. 'Fre- sa Y Chocolate' (16). Venster 3: 21.30 (16) do. 'Crash'; vr.en wo. 'Maborosi'; za. TheYoungPoisoner's Handbook'; zo. 'Clint Eastwood in: The Rookie'; ma. TheLastSuper^di, 'Haifa'. Venster 4: lost Highway' (16) dag.22. Lumière 1: 'Men In Black' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 18.45-21.30. Lu mière 3: 'Fly Away Home' (al) dag, 13.15-15.45-18.15.; The English Patient' (12) dag. 20.45. Lumière 4: Two Days in the Valley* (16) dag. 18.45.21.30. Rexane: 'Heter dan lava' (16) do.t/m za. doort.voorst Wateenlekkerkmd'(l6)ma.t/mwo. doort.voorst. Pathé: 'Bean, The Ulti mate Disaster Movie' (al) dag. 11.10-13.20-15.30-17.40-19.50- 22. 'Scream' (16) dag. 11.20- 14.10-16.40-19.10-2150. The Fifth Element' (12) dag. 18,15- 21.15 di.vervalt 21.15. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40- 14.3S18.25-21.20. 'Men In Black' (12) dag. 11.30-14.05-16.40- 19.05-21.40. 'Jim Carrey Liar bar' (at) dag. 18.05-20.10-22.15. 'Con Air* (16) dag. 11-13.35-16.10- 18.45-21.30. 'Sneak Preview: Alles verliezen is ook winst .,?'(16) di.22.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1