8 Maasland weerlegt bezwaren Maassluis h Kat legt het loodje na brand Lekker in het zonnetje meppen met een skippybal 'Gospel is verheerlijking van God' legenda yakantievïuehten leiden tot 109 I lawaaikiachteu 'Provincie wees Dijkpolder aan voor transportcentrum' Rijnmondband eerste op Wereld Muziek Concours Met mes in de rug gestoken Inbraken in school en auto Loods met landbouwwerktuigen in de as gelegd Rotterdams Dagblad Maandag28juli 1997 m Maasland/Maassluis—Niet Maasland, maar de provincie Zuid- Holland heeft ooit de Dijkpolder aangewezen als locatie waar het regionale transportcentrum Westland moet komen. Dat hogere overheden de Dijkpolder noemen voor woningbouw is niet waar. Onderzoek naar verstedelijking van de Dijkpolder is allang stopgezet. ~tDit is de kern van de brief van de - gemeente Maasland, die vandaag - _^op de mat ploft bij het ministerie "van VROM en de gemeente Maas sluis, Maasland reageert hiermee op de opmerkingen die Maassluis maakte naar aanleiding van het verzoek van Maasland om de Dijkpolder-West op te nemen in het reconstructiegebied Midden- Delfland. Maassluis vond dat verzoek van Maasland een nogal paniekerige reactie op de al jaren levende plannen voor Maassluise woning bouw in de Dijkpolder-West Maaslands grote buurgemeente vindt dat vreemd omdat Maas land zelf een transportcentrum in de Dijkpolder heeft gerealiseerd. Bovendien houdt Maassluis al vanaf de jaren zeventig rekening met woningbouw in de Dijkpolder en heeft de werkgroep Dijkpolder (met daarin onder meer Maasland en Maassluis) al geconstateerd dat woningbouw in de Dijkpolder van 'toegevoegde waarde' zou zyn voor de regio rond Maasland en Maassluis. In een drie kantjes tellende brief met byiagen weerlegt Maasland de argumenten van de buurge meente. Het was niet Maasland, maar het provinciebestuur dat vond dat in de Dijkpolder een transportcentrum moest komen. Dit stond niet op het verlanglijsje van Maasland. Wel was het zo dat de Maaslandse gemeenteraad destijds het voorstel met zeven te gen zes heeft aangenomen, „Maar als dat niet was gebeurd, had Maasland een aanwijzing van de provincie gekregen met de me dedeling dat het transportcen trum er toch moet komen", weet burgemeester Kokxhoom nog. „Een vertegenwoordiger van de provincie zat tijdens de raadsver gadering op de tribune met de aanwijzing in zijn zak. Dat we toen voor het transportcentrum hebben gestemd was alleen om met alle bevoegdheden uit han den te geven. Als we een aanwij zing hadden gekregen hadden we meteen ook over het bestem mingsplan mets meer te zeggen gehad". Verder, schrijft Maasland, zorgt de jacht' van Maassluis op dc Dijkpolder al jarenlang voor on rust bij de ongeveer 350 medewer kers tellende landbouwmachine- fabriek Leiy. dat zich in de Dijk polder bevindt. Dat overheden woningbouw in de polder wel zien zitten, is volgens Maasland niet waar. De gemeente wijst daarbij op de nota van wijzigingen van de Streekplanherziening van de stadsregio Rotterdam en op gege vens van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Daaruit blijkt dat er op andere lo caties plek zat is voor woning bouw en dat er waarde wordt ge hecht aan de werkgelegenheid bij Leiy. Verder schrijft Maasland dat de werkgroep Dijkpolder al aan Maassluis heeft meegedeeld dat het onderzoek naar woningbouw in de Dijkpolder is stopgezet. Dit gebeurde toen het bezwaar van Maassluis om de Dijkpolder niet op te nemen in het streekplan als bouwlocatie, werd afgewezen. Tevergeefs probeert ambulancepersoneel een katte reanimeren. Het beestje werd zondagmiddag door de brandweer uit een wo ning aan de Samuel Esmeijerstraat in Vlaardingen gehaald. In het huis was brand ontstaan nadat een 5-jarig ventje meteen aan steker onder het bed aan het spelen was. Het matras en de lakens vatten direct vlam en binnen korte tijd stond de woning vol rook. De 23-jarige moeder wist net op tijd haar kind op te pakken en de woning te ontvluchten. Beiden werden afgevoerd naar het ziekenhuis omdat ze rook hadden ingeademd. Voor de kat kwam hulp te laat. Ondanks alle krachtsinspanningen van het ambu lancepersoneel legde het beest toch het loodje. Foto Roei Dijkstra Schiedam De Rijnmondband uit Schiedam heeft dit week einde opnieuw twee eerste prijzen in de wacht gesleept op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. De twee gouden medailles waren voor de mars en drumshows van de Schiedamse drumfanfare, De vijftig slagwerkers en bla zers van de Rijnmondband speelden in hét stadion van Roda JC de marsen Bravure en TopMalo. De show die de band onder leiding van tamboer- .maitreEdwin de Boer bracht, had als thema 'Going to the movies', een medley van film en musicalmelodieën. De Rijn mondband nam voor de acht- ste jcéér.déel aan deze dympi- ade, die om de vier jaar wordt gehouden. Aan het Wereld Mu- i ziek Concours namen behalve uit Nederland muziekgezel schappen deel uit onder meer Thailand, Japan, de Verenigde Staten en Spanje, SchiedamEen 29-jarige man uit Schiedam is vrijdagavond laat met een mes in zijn rug gestoken door een 24-jarige piaatsgenote. De twee hadden relatieproble men. De wonden van de man zijn in het ziekenhuis gehecht. De vrouw is opgesloten in het bureau voor nader verhoor. Maassluis Dieven hebben vannacht ingebroken in een school aan het Kastanjedal in Maassluis. Zij sloegen de ruit van een snoepautomaat kapot en na men zoetigheid mee. Meteen snij brander openden de dieven een drankautomaat en haalden het geld eruit. Toen de politie arri veerde waren de daders gevlogen. In Schiedam lukte het de agenten wel een inbreker in de kraag te vatten. Nadat een bewoner van de Brugmanstraat had gezien dat ie- mand een auto had opengebro ken, alarmeerde hij de politie. Die gingen in de omgeving op zoek en troffen de dader in de Westfranke- landsestraat aan. Hij had een schroevendraaier op zak. De agenten namen de 32-jarige ^Schiedammer vervolgens mee rüïaar het politiebureau. j tt.Uii, f I. m DaU» lilan. aantal toamc Hoek van Holland Het blonde meisje lacht spottend naar een vriend. Viel dat even tegen. De jongen haalt zijn schouders op, hij kan er ook niets aan doen en loopt snel door. Verslagen op de even- wichtsbalk bij het onderdeel sla- 'm-erin op de braderie in Hoek van Holland. En verhezen is nooit leuk, al maakt een troostend glas bier veel goed. Op de derde en laatste dag van de braderie in Hoek van Holland wa ren de omstandigheden perfect: een heerlijk zonnetje, een lekkere bries en volop spektakel. Geen wonder dat veel mensen gisteren de weg naar de braderie wisten te vinden. Wie dacht dat na alle kraampjes, muziek op terrassen, optredens van de jongensgroep B.E.D. en entertainer Hans Ver snel de rek er bij het publiek uit was, had het mis. Drommen toeschouwers verza* melden zich om het met water ge vulde bassin in de Hoekse winkel straat. Jongens en mannen, veelal met ontbloot bovenlijf, deden hun uiterste best om geen nat pak te dalen. Bij hetsla-'m-erin ginghet, hoe kan het ook anders, om maar een ding: elkaar in het water slaan. De teams hadden slechts een grote paarse skippybal tot hun beschikking. De wedstrijdleider had geen en kele moeite de moderne gladiato ren op te hitsen. „Ja schuif maar naar elkaar toe. Nog dichterbij, jullie bijten toch niet' Okee, en nu meppen maar". En gemept pen met skip pyballen vie len over en weer tijdens net Hoekse spektakel sla-m-erin. Foto bureau werd er. De deelnemers moesten met een hand slaan en de ander mocht niet op de evenwichtsbalk rusten. De rake klappen vielen over en weer. Vaak was het niet te voorspellen wie er ging winnen. Grote, sterk-ogende mannen gin gen al na twee welgemikte tref fers met de skippybal onderuit. Elke duik kon rekenen op een jo viaal applaus van de veie aanwezi gen. „Straks moet het vijfde van De Globbetrotters aantreden, maar we hebben gehoord dat dat team al kachel is", nep de wed strijdleider, Mannen in doorweek te gele en witte shirts begroetten deze woorden met luid gejuich. De Globbetrotter, het grill-eetcafé uit Hoek van Holland, had een aantal teams afgevaardigd. Na elke voorronde stond een beker bier te wachten, op winnaar en verliezer. Het wasechter'niet alleen maar stoerdoen en drank op de afslui tende dag van de Hoekse brade rie. Nog geen tien meter achter hel bassin van sla-'m-erin stond een groot luchtkussen in de vorm van een kasteel waarop veel kin deren zich urenlang vermaakten. Een goede .gelegenheid voor de ouders-om -hun kroost te stallen en zélf eens langs de vele kraam pjes in de winkelstraat te lopen. Didgeridoo De-organisatie had voor veel af wisseling gezorgd. Behalve de ge bruikelijke tentjes die drank en eten verkochten, stonden er ook verkopers van handpoppen, speelgoed, sieraden en tuinka bouters van een halve meter hoog. Veel winkeliers gebruikten de mogelijkheid om hun waren bui ten te stallen. Opvallend was de stand waar didgeridoo's werden verkocht: het blaasinstrument van de Aboriginals. Ook sportver enigingen deden goede zaken met het verkopen van lootjes. Zo maakte je voor een rijksdaalder kans op een scooter. De enige kraam die uit de toon viel, werd bemand door mannen met strop das die adviezen gaven over spaargeld. De bezoekers aan de braderie dachten echter niet aan sparen; geld uitgeven was veel leuker. Door Mariëtte Olsthoom VlaardingenBijna alle stoelen in de gebedsruimte van de Levend Water Gemeente zijn bezet als de zondagsdienst wordt ingezet door Efi, vrouw van voorganger Aijan Knevel. Meteen bij de eerste noot van haar gospelsong rijst ieder een op vanuit z'n stoel, klapt, danst en zingt woordelijk mee. Een vrouw in witte blouse met rood motief staat voor de menigte en maakt sierlijke bewegingen met twee glimmende blauwe vlag gen. 'Celebrate Jesus celebrate. He is raisen. Come and celebrate the resurrection of our Lord.' Handen wijzen omhoog, ontvan gend, gevouwen. Het is feest in het huis van God. Het huis van de Heer, waar vrijheid heerst en ie dereen komt om te vieren. Prijs de Heer, juich, roepen mag. Amen. Halleluj a, drukt de spreek ster haar gasten op het hart. Kijk naar je buurvrouw. „Lekker schreeuwen hè," zegt deze la chend terwijl ze voor haar stoel begint te springen en zingt 'De heer is hier'. Vanwege ruimtege brek verhuist ze al snel naar het ruimere gangpad waar ze 2ich he lemaal kan uitleven. „Walk by faith," zegt ze even later vriende lijk. En ook als wordt voorgesteld elkaar te omhelzen, doet ze dat en zegt: .Meisje wat ben ik blij datje naast me staat" Het is zondagmiddag drie uur. Voor" een enkele keer is de zon dagsdienst van de Levend Water Gemeente in het Cineinnati-ge- bouw uitgebreid met een Gospel Celebration. Maar ook normaal gesproken bestaat een dienst van het gospelechtpaar Knevel voor driekwart uit muziek. De gemeen te waar volgens evangelist Aijan Knevel het geloof op een eenvou dige en aantrekkelijke manier wordt uitgelegd telt, inclusief kin deren, 3500 leden. „Wij brengen de bijbel in praktijk," zegt de voorganger die vijf jaar geleden met zestien gemeenteleden in Vlaardingen begon. De sfeer is uitbundig en alle broe ders en zusters doen mee. Van de man met het blonde gepermanen te haar, zonnebril losjes op het hoofd en de zwarte joggingbroek tot de heer in driedelig kostuum, „In het huis van God is vrede, vreugde en blijdschap," legt Eli Knevel de nieuwkomers uit. „Door te zwaaien, schreeuwen, dansen en zingen vieren we wat God voor ons gedaan heeft en wat hij voor ons betekent Het is zo heerlijk als je je blijdschap kunt uiten." Tijdens het rustige 'Welcome' komt iedereen weer een beetje bijDeint mee op de muziek, hand in hand of met de ogen dicht. Een Surinaamse dame met een stro hoedje heeft haar handen voor de borst gevouwen. Knevel staat on dertussen op het podium en preekt met de ogen dicht en de handen ten hemel gerezen: „Zeg: Heer ik leef om u te aanbidden". „Halleluja," roept de vrouw met het hoedje terwijl ze met een roze sjawl door de lucht zwaait. „Geef de Heer nog eens een geweldig applaus." Na de collecte -'wie zaait, zal oog sten'- is de beurt aan Beverly Nie- dorf, muzikante met een dijk van een stem die op het randje van de dood uit haar lichaam trad, genas en zichzelf aan God gaf. „Wan neer je hem proeft, wil je niets meer met deze wereld te maken hebben," houdt ze de zaal voor. „He tastes so good," lacht ze. „Eet smakelijk. Halleluja, praise the Lord." Niedorf, door Knevel aan gekondigd als de Nederlandse Candy Dulfer, staat vier nummers lang achter de toetsen, speelt gi taar en pakt pas haar saxofoon weer op als Tony Ward, leadzan ger van de succesvolle The Glory of Gospel het podium betreed. Op nieuw brengt hij de menigte in beroering. Het kan niet anders dan dat God de muziek zelfheeft uitgevonden, meent bezoeker en gemeentelid Leden van de Levend Water Gemeente uiten hun blijdschap tij dens de Gospel Celebration in het Cincinnatl-gebouw. Foto Roei Dijkstra Herman Ketel. En dat hij zelf in strumenten heeft laten ontwer pen. Samen met zijn vrouw Nan ny geniet hjj van deze gospelvie ring. „God is hier en daarom voe len wij ons lekker. De zorgen die we buiten hebben, lijken hier van ons af te vallen," verklaart hij de reden van hun komst „Muziek is het gereedschap om de sfeer van God te kunnen vertalen." legt de voormalig tuinarchitect uit. „Mu ziek is het machtsmiddel om - -By de centrale meld- én regelkamer van de DCMR Mi lieudienst Rijnmond zijn zater dagochtend en,zcndagavond in totaal 109 klachten binnengeko men over drie vakantïevluchien vanaf Rotterdam Airport De tele fonische klachten kwamen uit Rotterdam, Schiedam, Vlaardin gen, Delft, Bleiswijk, Berkel en Rodenrijs en Zevenhuizen-Moer- kapeile. De DCMR speelt de klachten door aan de commissie Milieuhygiëne die bij de provin cie Zuid-Holland is onderge bracht Zaterdagochtend om 5J35 uur steeg een DC 983 van de maatschappij Spanairop, op weg naar Palma de Mallorca. Er wer den 22 klachten genoteerd. Om 10.25 uur ging het om een Boeing 737 van de maatschappij AMC, op weg naar Luxor in Egypte. De herrie leidde tot 3$ klachten. En zondagavond was het opnieuw een toestel van Spanair naar Pal ma de Mallorca, een MD 83, die vanaf 22.25 uur 51 klachten te weegbracht Een woordvoerster van Rotter dam Airport zegt dat er veel aan wordt gedaan om vakantievluch- ten everdag te doen plaatsvin den, om het aantal klachten terug te dringen. Ze noemt het „een beetje flauw" dat de DCMR er dan toch ruchtbaarheid aan geeft Op het vliegveld woidt mo menteel nagegaan wanneer op nieuw incidenten zijn te ver wachten, zodat de omgeving tij dig kan worden geïnformeerd. De DCMR verwacht dat er nog wel meer overlast gevende va- kantievluchten zullen komen. Gods koninkrijk te voelen en te beleven. Instrumenten kun je ge bruiken om God te eren." Gospel is een verheerlijking van God, zegt Helga Reenen. Samen met haar man is zij koster bij de Levend Water Gemeente. „En dat wil je. Dat wat je van binnen be leeft wil je ook vertellen. De een gaat zingen, de ander dansen, sommigen gaan zelfs huilen en zag je die vlaggen? Dat is God die in ons hart huist" Maandag 28 juli VLAARDINGEN Sportpark Vïjfslufren. Start Natio nale zwemvierdaagse. Adriaan Pauwstraat Opfieurdag voor bewo ners, ll.OOu. DC West Bridge, 13.00-17.00u. SCHIEDAM Frans Halsplein. Jeugdland, spel- circuit, 14.15u. Dr. Wibautpleln. Jeugdland, theater Graat erf Har- mien, 14.30u, ROTTERDAM Lantaren/Venster, Ftlmzom.er, 21.30u. De Molenwei. Jeugdvakan- tie paspoort, 9-16u. Wllgenfiof. Rugzakroute door het Berg- en Broekpark, 09-16.30u. Museum park. Kinderverblijfplaats, t2jL8ii. Vogelaslel De Houtsnip. Rondlei ding, 15.30u. Dinsdag 29 juli VLAARDINGEN DC De Bijenkorf. Jeu de^boules/ koersbal, schaken/da mmenrl4,00- 16.00U. DC West Creatief con tactmiddag, 14.00-16.00u."^v SCHIEDAM Vlaardingerdijk. Jeugdlang" sport en spel, 10.15u. Hof vanSpaland. Jeugdland, bloemschikken,10.30u. Blauwe Brug. Jeugdland, theater Retteketet, 14.00u. Frans Hals plein. Jeugdland, creativiteit 14.00u. Maasboulevard. Jeugd land, sporten spel, 14.15u. Edlson- plein. Jeugdland, bloemschikken, 14.30u. DC de 4Molens. Koffie-in- loop, ll.00-12.00u. ROTTERDAM lantaren/Venster. Filmzumer, 21.30u. De Molenwei. Jeugt^kan- tie paspoort, 9-16u. Wilgenhof. Rugzakroute door het Befg- en Broekpark, 09-16.30u. Museum park. Kmdeiverblijfplaats, 12*18u. Diergaarden Blijdorp. Zo<Jg$ecti- RoirêSMM Cinerama 1: 'Bean.The Ultimate Di- sasferMovie' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2i 'Under world' (16) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Scream' (16) dag. -13.15-16-21.30.; 'Howard Stem: Pnvate Parts' (al) dag. 18.45. Cinerarria4; 'AiiStarsL(al) dag.16- 48.45^21:30Cineramaö: (Jungle 2 Jungle' (al) "dag. 13". 15-16.) The Ghost and the Darkness' (12) dag.18.45-21.30. Imax Theater 'Super Speedway' (al) dag.14-16- ;21^ging of Fire' (al) dag.13-15. 'Merwn Black' (12) dag.17-19-22. 'Mïcrocosmos' (al) za.zo. 11.30, Lantaren 1; dag. 21,30 (16) do. 'Emma'; vr.en wo. 'Mïcrocosmos'; za.en ma. 'Smoke'; zo. 'Clint East wood in; White Hunter, B/ack heart'; du'De Jurk'. Venster V. Tesis' (16) ^^22^ Venster 2: dag, 21.30 do.errmsrf'Les films du paradis: An Angel At MyTable' (16); vf. 'Smal! Fa- ces' (16); za. 'Loaded' (al);zo.en di. 'Ene Rohmen Quatre Aventöres De Rei nette Et Mirabelle' (16); wo* 'Fre- sa Y Chocolate' (16). Venster 3: 21.30 (16) do. 'Crash'; vr.en wo. 'Maborosi;za. TheYoungPoisonerts Handbook'; zo. 'Clint Eastvtood in: The Rookie'; ma. The LastSuptjr'; dt. 'Haifa'. Venster 4: 'Lost Highway' (16) dag.22. lumière 1: (Men In Black' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Speed 2: Cruise Control'(12) dag. 18.45-21.30. Lu mière 3: 'Fly Away Home' (al) dag. 13.15-15.45-18.15.; The English Patient' (12) dag. 20.45. Lumière4: Two Days in the Valley' (16> dag. 18.45.21.30. Rexane: 'Hetef dan lava' (16) do.t/m zo. doori.voorst. "Wat een lekker kind(16) ma.1/mwo. doori.voorst. Pathé: 'Bean, tfil Ulti mate Disaster Movie' (a£*dag. 11.10-13.20-15.30-17.4035.50- 22. 'Scream' (16) dag. M.20- 14.10-16.40-19.10-21.50.^ The Fifth Element' (12) dag. 8.15- 21.15 di.vervalt 21.15. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40- 14.35-18.25-21.20.'Men InBlack' (12) dag. 11.30-14,05-16.40- 19.05-21.40. 'Jim Carrey Liar Liar* tal) dag. 18.05-20.10-22.15. 'Con Air" (16) dag. 11-13.35-16.10- 18.45-21.30. 'Sneak Preview: Alles verliezen Is ook winst ,.?'(16) di.22. Nachtvoorsteilingen: Lumière 1: 'Men in Black' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: 'Speed 2: Cruise Control' (16)vr.za.00.15. Lumière 3: (Scre am' (16) vr,za. 00.15. Lumière 4; 'Con Air' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'La dy en de Vagebond' (al) dag. 13.15. Lumière 2: '101 echte Dalmaters' (al) dag. 13,15-16. Lumière 'La dy en de Vagebond' (al) dag.13.15- 16. Pathé: 'Lady en de Vagêtëond' (al) dag. 11.10-13.10-15,10* 'Fly Away Home' (al) dag. 11-13.20- 15.40. Hoek van Holland Een opslag loods voor landbouwwerktuigen aan het Nieuw Oranjekanaal in Hoek van Holland is in de nacht van vrijdag op zaterdag geheel uitgebrand. De schade wordt ge schat op anderhalf miljoen gul den. Het vuur brak uit omstreeks 4.15 uur. De brandweer van Hoek van Holland geassisteerd door korpsen uit Maassluis en Maas dijk konden niet voorkomen dat de loods met inhoud geheel verlo ren ging. Ruim een uur later had den de brandweermannen het vuur onder controle. In de loop van zaterdag zijn we gens instortingsgevaar de span ten van de loods naar beneden ge haald. Volgens de politie van Hoek van Holland bevonden zich in de opslagloods vooral gespecia liseerde landbouwvoer- en werk tuigen, onder meer voor het oog sten van spruiten. De technische recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1