'De Veerman' al langer onderwerp van discussie Jeu de boules populair bij Maaslandse senioren Kennis in de aanbieding op Dag van de Ouderen Koehandel met flatgebouw past bij bewogen geschiedenis van het pand Bondscafé Hof zoekt vrijwilligers Mentale training voor vrouwen Bijen in de heemtuin Cursus klarinet bij Harpe Davids Spreekuur voor ouderen Debutantenprijs 1997 Rotterdams Dagblad Vrijdag I augustus 1997 „Schiedamscheweg 17. 5e huis vanaf de brug. Gondscafé ANWB. Apart vergaderlokaal Lommerijke tuin, welke de eenigste is m bet centrum der stad." Die zinnen ontleen ik aan oude advertenties. Reclameteksten van het begin van deze eeuw, in de taal en keurige opmaak van die tijd staan ze afgedrukt in uitgaven van de destijds toonaangevende druk ker van Vlaardingen, Dorsman Odé. Al vele jaren is aan de Schiedamseweg 17 in Vlaardingen een café ge vestigd. Het staat bekend als Café Mes. Dat heeft niets te maken met het snijgereedschap, dat momenteel onderwerp van een tentoonstel ling is in het Streekmuseum van Jan Andersom Neen, dat Mes slaat op een van de caféhouders, die de zaak heeft gedreven. Hij, Jan Mes meen ik ooit eens gehoord te hebben, was niet de stich ter van deze horecagelegenheid. Van hem zijn ook niet de hierboven .aangehaalde oude teksten. Die werden beleefd aanbevolen door zijn .voorganger K Lindhout, die we al omstreeks 1905 in Vlaardingse drukwerken tegenkomen. In een tijd, dat er propagandisten rondgin gen van geheelonthoudersverenigingen van alle gezindten. Mes staat pas in de adresboeken van de twintiger jaren. Het is wei de '"naam, die is blijven hangen en ook vandaag nog op de ramen is te le- _zen. Mes was jarenlang een zaak voor de bourgeoisie, de conservatie ve middenstand. Ook was het een trefpunt van journalisten en foto grafen in de tijd, dat in Vlaardingen nog een tiental periodieken roet "plaatselijke berichtgeving werd verspreid. Dat is lang geleden, werd ons gisterenduidelijk gemaakt In een pe riode van dertig jaar zijn kranten en cafés veranderd. Allen door ty- dig het roer om te gooien hebben Arie en Wil van Leeuwen de loop in het oude café aan de Schiedamseweg 17 kunnen houden. Het is trouwens ook niet meer het vijfde pand van de hoek. BEN VAN HAREN Vlaardingen De stichting Hof van Spektakel houdt elk jaar een vijfdaags beeldend kunst, muziek- cn theaterfestival voor jong en oud m het Groen Ho&'Öranjepark in Vlaardingen. De organisatie van het festival Hof van Dolage, anno '97 is op zoek naar vrijwilligers die het leuk vinden mee te werken aan dit evenement. Het heeft plaats van woensdag 20 tot en met zon dag 24 augustus. Vrijwilligers worden gevraagd voor de periode van 15 tot en met 25 augustus, Zij kunnen zich melden bij de Stichting Hof van Spektakel (010-) 2341193. De cursus 'Mentale training' voor vrouwen wordt ook in het nieuwe seizoen weer gegeven door Maja Jeff- kins. Doel van de cursus is het positief denken van vrouwen te stimuleren. De cursus omvat zes bijeen komsten. Maja Jeffkins heeft orthopedagogiek ge studeerd en is gediplomeerd schoonheidsspecialiste. Informatie op telefoonnummer (010-12340963. De afdeling natuurontwikkeling houdt zondag in de Heemtuin van bet Prinses Beatrixpark een excursie over bijen. De excursie begint om 14.00 uur bij de in gang van de heemtuin. Deelname is gratis. Imker Cor Visser vertelt met behulp van een bijen kast over hun bijzondere leven. Aan de orde komen vragen over bijensoorten, jonge bijen, het maken van honing en de taakverdeling, Ook is het mogelijk om de bijen van dichtbij te bekijken. Voor de liefhebber neemt de imker handschoenen, een pijp en een hoofdkap mee. Tevens bestaat de mogelijkheid om bijenproducten op basis van honing te kopen. Jn het nieuwe seizoen kunnen weer klarinet en ande re koperen blaasinstrumenten worden gespeeld, Mu ziekvereniging 'Harpe Davids' biedt de mogelijkheid ■om cursussen te volgen - individueel of in groeps- Vefbahd. De kosten bedragen 6,25 gulden per les van Tenminste 30 minuten. Een aantal muziekinstru menten wordt gratis door de vereniging verstrekt. De minimale leeftijd voor het volgen var» de cursus is tien jaar. Voor meer informatie, telefoonnummer; (010-J4715959/2730721. Wethouder L. Timmermans houdt woensdag 6 au gustus zijn maandelijkse spreekuur voor ouderen in het dienstencentrum De Vliet. Het spreekuur begint om 14.00 uur. Ouderen die het spreekuur willen be zoeken, hoeven geen afspraak te maken. Timmer mans houdt iedere eerste woensdag van de maand een speciaal spreekuur voor ouderen. In de even maanden wordt het spreekuur gehouden in het dien stencentrum De Vliet en in de oneven maanden in bet dienstencentrum De Vloot. .Iedereen kan individueel zijn stem voor de 'Debutan tenprijs 1997' uitbrengen. In de Openbare biblio theek liggen deelnameformulieren. Het gaat om Ne derlandstalige debuten uit 1996, namelijk: De verste keling van Anna Adoswa, De voeten Abdullah van Hafid Bouazza, De Medische Encyclopedie van Mar co Kamphuis, Wonja en andere verhalen van Annelie van Steenbergen enFelacci van Wim van Woestijne. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Marietta Olsthoom, Jan Rozen daal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen - Met de verkoop van de 30 flatwoningen op de hoek van de Fransenstraat en het Veerplein heeft Stichting Woningbedrijf Vlaardingen (SWV) een nieuw spannend hoofdstuk toegevoegd aan de bewogen geschiedenis van het pand. De waarde van het pand verdubbelde kort nadat het voormalige gemeentelijke woningbedrijf dit bezit in juni af stootte. De gemeenteraad heeft weer reden voor discussie over het de laatste 15 jaar als 'De Veerman' bekend staande gebouw. Het is de eerste keer niet. De eerste stukken over het pand dateren van 1960. Het gaat over erfpachtsuitgifte van de betref fende grond en overeen bouwver gunning. Voor rekening van de Slichting Bedrij fspensioe nfonds voor de Landbouw krijgt aanne mer Reijm goedkeuring een ge bouw neer te zetten van twee dag winkels en tien kantoren in vijf etages. Een goede belegging in het dan sterk expanderende Vlaardingen, redeneren zy. Hun veronderstelling wordt snel bewaarheid. De huurders melden zich snel, zowel voor de winkeis als voor de kantoren. Op 18 mei 961 betrekt het Gemeenschappe lijk Administratiekantoor GAK de vijf kantoorverdiepingen. Het wordt een tijdelijk districtskan toor met 80 medewerkers. Zij zijn belast met de uitvoering van de verschillende sociale verzekerin gen in het gebied van Schiedam tot aan Hoek van Holland. Tijdelijk Het GAK moest wachten op de bouw van een nieuw kantoorpand aan de Industrieweg, die werd vertraagd. Kort is nog gedacht om in die buurt een houten noodge bouw te betrekken, maar in 1961 werd besloten om in het nieuwe pand op de hoek van de Fransen straat en (toen nog) Gedempte Biersioot te beginnen. Zes jaar la ter, als aan het Liesveld en Veer plein nieuwe winkels en wonin gen zijn gerealiseerd, vertrok het GAK pas naar de Industrieweg. De leegkomende kantoorruimte op het adres Fransenstraat 31 is, volgens wethouder A.F. Weeda in 1967, uitstekend geschikt voor de Gemeentelijke Sociale Dienst. Al jaren werd voor de GSD, die toen nog kantoor hield op de hoek van de Lijnstraat en de zeer smalle Dayer, naar een nieuwe werk ruimte uitgezien. In de gemeente raad was er weerstand tegen het voorste] var burgemeester en wethouders om de kantoren voor ruim 4000 gulden per maand van het boerenpensioenfonds te hu ren. Te duur „Dat is veel te duur," klonk het in de raadszaal. Het college kreeg het advies pogingen in het werk te stellen om het pand aan te ko pen, B en w wilden daar mets van weten. Immers, net als voor het GAK ging het voor de GSD om tij delijke huisvesting. In augustus 1967 verhuisde de GSD naar de Fransenstraat. De tijdelijkheid was overigens van lange duur. Pas na de politie ke aardverschuiving in het ge meentebestuur, in 1974, was er weer aandacht voor een nieuw kantoor voor de sociale dienst. Be reikbaarheid en toegankelijkheid zijn eisen van die tijd en het nieu we linkse program college kiest voor een nieuw pand aan de Hofiaan. De Rotterdamse architect Jan Hoogstad, die eerder het stads kantoor tussen Waalstraat en Westnieuwland had ontworpen, kreeg de opdracht. De bouw kon beginnen na de sloop van het zusterklooster, rk-bejaardenhuis en de scholen op de hoek van de Emmastraat. Een deel van de kloostertuin bleef gespaard. In mui 1978 vertrok de GSD naar de Hofiaan. Aan de Fransenstraat kwamen de kantooretages 'eeg te staan. Het ging weliswaa: net om gemeente- bezit, maar toch maakte men zich aan de Markt druk over die leeg stand. Toenmalig wethouder B. Goudriaan reisde naar Den Haag, waar zijn partijgenoot Marcel van Dam zich als staatssecretaris in die tijd sterk maakte voor de om bouw van leegstaande pakhuizen en kantoren tot jongerenwonin- gen. Goudriaan greep dit aan om rijkssubsidie los te peuteren voor een verbouwing van de door de GSD verlaten kantoren tot woon gebouw voor jongeren. Het (toen nog) Gemeentelijk Woningbedrijf neemt de etages boven de winkeis over van het pensioenfonds en geeft opdracht voor verbouwing. Onzorgvuldig Ai spoedig bleek, dat de kostenra ming zoals die op het ministerie en aan de gemeenteraad was ge presenteerd niet klopte. Met als resultaat een gat in de verbou- wingsbegrotmg van een kwart >;«srs'W De dertig brievenbus sen bij de en tree van 'De Veerman' puilen uit. Acht naam bordjes han gen emaast. Slechts twee woningen zoudenthans verhuurdzijn. Foto Roel Dijkstra miljoen gulden. Goudriaan gaf de schuld aan het ministerie van Volkshuisvesting, dat volgens hem de gemeentes bij zulke ver- bouwingsplannen in een te strak keurslijf van regelgeving perst „Op deze manier is het uitgeslo ten om panden als het voormalige GSD-kantoor te verbouwen voor jongerenhuis vesting." zei hij in de eerste gemeenteraadsvergade ring van het jaar 1982. De WD-oppositie verweet de wet houder de gemeenteraad te heb ben voorgelogen bij de behande ling van het voorstel tot aankoop van het pand. „Er is onzorgvuldig tewerk gegaan," kreeg Goudriaan om de oren. Zeii's van zijn eigen fractie (PvdA) moest hij slikken, dat „een opeenstapeling van fou ten" was gemaakt. De wethouder erkende dat, maar met de toevoeging dat van de ge legenheid gebruik wordt gemaakt om voor 110.000 gulden kozijnen en gevels te vernieuwen en tege lijk betonreparaties uit tc voeren. 'Echte' tegenvallers waren vol gens hem de noodzakelijke ver vanging van de ec ntrale verwar mingsinstallatie en het tegelwerk. Het benodigde urediet van 250.000 gulden werd uit de reser ve van het Gemeentelijk Woning bedrijf gehaald. De gehele ver bouwing kostte 2 miljoen gulden. Eind mei 1982 reikte Goudriaan de sleutels uit aan de dertig eerste bewoners van de eenkamerflats, die toen een kale huurprijs van 200 tot 239 gulden gingen betalen. Bij die gelegenheid wordt er ge wezen op de aangebrachte isola tiemaatregelen. Eike woning be staat uit een kamer met keuken blok, doucheruimte en een zoge naamde 'stille' kort- ruisende we- pot. De dertig woningen zyn lan ge tijd in trek. Een aantal jaren geleden probeerde het Woningbe drijf tot zaken te komen met de Stichting PameijerKeerkring. Na geschikt maken voor beschermd wonen zou deze stichting het hele woongebouw huren. In 1994 spat te dit plan uiteen omdat men het niet eens kon worden over de ver deling van de kosten. In juni ver koopt SWV De Veerman voor 750.000 gulden. Kort daarna ver wisselde het wooncomplex enkele malen van eigenaar. Het kwam uiteindelijk voor 1,475 miljoen gulden in bezit van Hebro Beheer BV te Schiedam. Poor Fred Louter Maasland Wie weieens in Frankrijk op vakantie is geweest, zal daar ongetwijfeld een of meer dere keren hebben gezien hoe - vaak wat oudere - mensen zich daar bezighielden met een spel waarbij het de bedoeling is de gro te metalen bal zo dicht mogelijk in de buurt van het kleine houten balletje te werpen. Jeu de boules; typisch Frans, maar het wordt ze ker niet alleen in Frankrijk ge speeld. Ook in Maasland, want daar beschikt men sinds ruim een jaar over een jeu de boulesbaan, prachtig gelegen naast de -niet geheel toevallig- ouderenwonin gen aan het Pastoor Riswickdreef. Elke woensdagochtend komen zo'n twintig enthousiaste 'joueurs' bijeen om een balletje op te gooien, tussendoor genietend van een bakje koffie. Een van de initiatiefnemers van de vrijetijdsbesteding is Piet Mos terd (82), in Maasland ook wel be kend als 'pa Mos'. „Dankzij de steun van de gemeente hebben we vorig jaar op Koninginnedag de beschikking over deze prachti ge baan gekregen. Burgemeester Kokxhoom heeft de baan destijds zelf geopend. Ja, ze heeft zelf de eerste bal gegooid. Het viel haar toen op hoe zwaar een jeu de bou- les-balis." Jeu de boules lijkt op het eerste gezicht een mannensport. Dat is het in Maasland zeker niet. Het percentage vrouwen is minimaal gelijk, zo niet hoger dan het per centage mannen. Wat niet afwijkt is de vrij hoge leeftijd van de be oefenaars. De meesten zijn al ge pensioneerd, Veel mensen komen vooral voor de gezelligheid; even lekker onder elkaar een praatje maken, de laatste nieuwtjes uit wisselen, een bakkie doen. Gezel ligheid troef. Nauwkeurig „Het is wel gezellig," reageert Mosterd, „maar het gaat er echt 'Alle ballen verzamelen'. Iedere woensdag komen Maaslandse senioren bi] elkaar voor het wekelijkse potje jeu de boules. Foto Rod Dijkstra wel fanatiek aan toe. Het is na tuurlijk maar een spel, maar ook een spel moet je willen winnen. We meten echt tot op de millime ter nauwkeurig na welke bal en dus welke speler recht heeft op de punten." Jeu de boules spelen in Maasland doe je niet voor de prijzen. Die zijn er niet te verdelen. Misschien in de toekomst als 'Maasland' te gen andere gemeenten uitkomt. De ambitie om een echte club te worden, leeft wel bij de spelers in het dorp. Maar bij de oprichting van een club, moet er wel iemand bereid zyn het voorzitterschap op zich te nemen. Dat wil nog niet erg vlotten. Piet Mosterd: „We hebben het er hier weieens over, hoe leuk het zou zijn om tegen an dere ploegen te spelen. Tot die tijd vermaken we ons echter ook prima. Misschien krijgen we er door de publiciteit wel weer een paar spelers bij. Iedereen is van harte welkom." Dat dan de baan weieens te klem zou kunnen wor den, doet 'pa Mos' af met de woor den; „Dan verlengen we die toch een stukje, kunnen we mooi in de breedte gaan spelen." Een pachtige zomeravond leent zich uitstekend voor het Franse balspel. Toch wordt in Maasland nauwelijks in de avonduren ge speeld. Het kwam wel eens voor, maar dan keerden de deelnemers naar M bterds zin iets te vroeg huiswaarts. Met een treffend ge zegde hij dat de 'vroegslapers' dan ook fijntjes weten: „Gaan jul lie nu al? Je ken nog met geen sloothaak bij de zon," klonk het dan. Dat het jeu de boules-oehtendje echter zeer serieus wordt geno men, bewijzen de vier nieuwe sco reborden. Vragen om de stand is er niet meer bij, een bUk op het bord is voldoende om te weten hoe laat het is. Ook mistellingen worden op die manier vermeden, zodat de heftige discussies die vroeger wel eens werden gevoerd, tot de verleden tijd behoren. Vrijdag 1 augustus SCHIEDAM Blauwe brug. Jeugdland, Winter's poppentheater, 14.00u. Wllhelml- naplein. Jeugdland, creativiteit, I4.00u. Maasboulevard. Jeugd land, sportenspel, 14.15u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Spelfenmiddag en darts, 14.00-16.00u. HOEK VAN HOLLAND Strand. Beachpop,21.00-02.OOu. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Hufters en Hof dames, 21.30U. De Molenwei. - Jeugdvakantie paspoort, 9-16u. Wil- genhof. Rugzakroute door het Berg en Broekpark, 09-16.30u. Mc- seumpark. Kinderverblijfplaats, 12- 18u. Blijdorp. Zoo detective. Zaterdag2 augustus SCHIEDAM Koemarktpfefn. Jeugdland, thea tergroep Hilaria, 14.30u. MAASSLUIS Groote- of Nieuwe Kerk. Orgelcon cert Arjan Breukhoven, 2Q.15u. HOEK VAN HOLLAND Strand. Beachparty, 21.00- 06.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Hufters en Hof dames, 21.3ÖU. De Molenwei. Jeugdvakantie paspoort,9-16u. Wil genhof. Rugzakroute door het Berg en Broekpaik, 09-16.30u. Mu seumpark. Kinderverblijfplaats, 12- 18u. Diergaarde Blijdorp. Zoo de tective. Laurenskerk. Hans van Nieuwkoop, 15u. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: 'Bean,The Ultimate Dh-- saster Movie' (al) dag. 13.15-16^; 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Mertfowu Black' (12) dag. 13.30-16.15-19--" 21.45. Cinerama 3: 'Scream' (IB)'"' dag. 18.45-21.30. Cinerama 4: 'AH Stars' (al) dag. 16-18.45-21.30. Ci nerama 5: 'Jungle 2 Jungle' (ai) dag, 13.15-16.; The Ghost and toe Dar kness' (12) dag.18.45-21.30. Imax Theater. 'Super Speedway' (al) dag. 14-16-21. 'Ring of Rre' (ai) dag.13-15, 'Men in Black' (12) dag. 17-19-22. 'Microcosmos' (al) za.zo, 11.30. Lantaren 1: dag. 21.30 (16) do.vr.za.zo. 'Breaking The Waves'; ma.endi. TheBndges Of Madison County'; wo. 'Heavy'. Ven ster 1: Tests', (16) dag. 22. Venster' 2: dag. 23*3000. 'Marcello Mastroi- anni: C'eravamoTanto Amati'(16); vr. 'Marcello Mastroianni: L'irtgorgo' (16); za. 'Wallace And Gromit Are - Back' (al)zo.epdr. 'Eric Rohmer.. Les Rendez-Vous DeParts' (16); ma. 'Les film du paradis: Farewell To My Con cubine' (16); wo. 'Les RoseauxSaU- vages' (16). Venster 3; 21.30 (16) do.vr.za.en zo. 'Hufters en Hofda mes'; ma. 'From Dusk 77ff Davvn'; dt. 'Clint Eastwood in: The Dead Pooi'; wo, 'Show Girls'. Venster 4: 'Lost Highway' (16) dag.22. Lumière 1: 'Men In Black' (12) dag. 13.15-16- 18.45-21.30, Lumière2: 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 16-18.43- 21.30di.enwD. vervalt 16,; 'Batman Robin' (16) di.en wo. 15.15- 18.15-21.15. Lumlére 3: 'Fly Away Home' (al) dag. 13.15-15.45^' 18.15.; The English Patiënt' (1?)~ dag. 20.45. Lumière4: Two Days irr the Valley' (16) dagJbeh.di.wqXjj 18.45-21.30. Rexane: 'California^ Girls' (16) do.t/m zo. door1.vooR3L,,ü "Vunzig Vlees'(16) ma.t/m wo.dopril-jj" .voorst. Pathé: 'Men In Black' (12) - dag. 11.30-14,05-16.40-19,05- 21.40.: 'Scream' (16) dag. 11.20- 14.10-16.40-19.10-21.50.; The Fifth Element' (12) dag. 18.15- 21.15 duvervatt 21.15.; 'Speed 2; Cruise Control' (12) dag. 11.40- 14.35-18.25-21.20.;'Bean.TheUl- timate Disaster Movie' (al) dag. 11.10-13.20-15.30-17.40-19.50- 22,; 'Jim Carrey üar Liar' (al) dag 18.05-20.10-22.15,; 'Con Air' (16) dag. 11-13.35-16.10-18.45- 21.30,; 'Sneak Preview; A Room With A Name'(16) di.22. Nachtvoorstelllngen: Uimlère 1: 'Men m Black' (16) vr .2a.OQ.15. Lu mière 2: 'Speed 2: Cruise Control' (16}vr.za.00.15. Lumière 3: 'Scre am' (16) vr,za. 00.15. Lumière 4: 'Con Air' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 3:1 '101 Echte Dalmatiers' (al) dag.",' 13.15-16. Cinerama 4: 'Lady ende- Vagebond' (al) dag.13.15. Lumière' 2: '101 echteDalmatiéns' (al) dag,.' (beh.di.wo.) 13,15 di.wo.13. Lu»-' mlére 4: 'Lady en de Vagebond' (af) dag,13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.10-13.10- 15.10,; 'Fly Away Home' (al)dag-ll- 13.20-15.40. Schiedam Het begeleidend boekje is nog leeg. Het voorwoord van de burgemeester en andere gastschrijvers moet nog worden geschreven. Maar over de inhoud "van het boekje maken de organi satoren 7ieh nog niet za druk. Op dit moment wordt vooral driftig gezocht naar niet-commerciële sponsors. De regionale Dag van de Ouderen lijkt nog ver weg, maar de voorbereidingen voor de feestelijke dag op woensdag 1 ok tober in het Dienstencentrum De 4Molens zijn al in volle gang. Het programma is eigenlijk al he- lemaal in kannen en kruiken. De vier vrijwilligers van de organise rende stichting Het Gilde zijn de zer dagen al bezig met het uitte kenen van de zaalindelingen. De keuze voor het houden van de eerste regionale Dag van de Ou deren in het Schiedamse, heeft vooral-te maken met de finan ciën. „Het Dienstencentrum heeft speciaal voor de gelegen heid ruimte ter beschikking ge steld," vertelt H. van Gilst, die zich met de financiën bezighoudt. „Als we in "Vlaardingen een zaal willen hebben, dan iiaduen we die moeten huren. En daarvoor is geen geld." Voor het eerst wordt dit jaar de Dag van de Ouderen regionaal gevierd. Voor alle vijftigplussers uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland staat het dienstencentrum De 4Molens 1 oktober vanaf half elf open. Het Gilde heeft gekozen voor een the ma waarin aanbieders zich pre senteren er» 'verkopen*. „Wc wil len de mogelijkheden laten zien die ouderen nog hebben, maar ook de capaciteiten die ouderen nog in huis hebben," vertelt C. Schwagermann. In eerste instantie werd een lijst van personen en instellingen sa mengesteld waar ouderen een be roep op kunnen doen. „Meteen dachten we aan de politie en de brandweer. De politie is er niet al leen rnzar om boeven te vanger* Ze doen ook veel aan hulpp en dienstverlening voor ouderen," legt Schwagermann uit De politie en ook de brandweer waren snel gestrikt om tijdens de Dag van de Ouderen een presen tatie te houden. Daarnaast putten de organisatoren voor het aanbod tijdens de dag vooral uit het le denbestand van Het Gilde. In de ze stichting zijn mensen van bo- wn do vijftig jaar verenigd die al lemaal iets aan te bieden hebben. In de meeste gevallen gaat het om kennis uit de periode dat die personen werkten of kennis van een specifieke hobby. De vier vrijwilligers die de Dag van de Ouderen op poten hebben gezet maken ook uitgebreid ge bruik van al die kennis. Van Gilst, de man van de centen, staat bij Het Gilde bijvoorbeeld te boek als een man die kan -worden inge schakeld voor de financiële hulp. Zo heeft iedereen zijn eigen spe cialiteit, waarvan een ander kan meeprofiteren. Op de Dag van de Ouderen staan zeker 35 personen en instanties waar alle ouderen een beroep op kunnen doen. „Het gaat niet al leen om serieuze zaken, maar ook om allerlei hobby's," vertelt Schwagermann. „Als mensen, oud worden hoeven ze niet achter de geraniums te gaan zitten. De vrije tijd kunnen ze nuttig invul len en de in het leven opgedane kennis kan worden doorgegeven. Niet alleen aan mens® van bp-„ ven de vijftig, maar ook" aan de jongere generatie die ook ooitj' eens oud wordt" Hoe de dag eruit gaat zieiv-Staat- minof meer al vast Tothhaji Jlët Gilde nog voldoende vrijwilligers en sponsors gebruik®. Informa tie is te krijgen bij C: Sdrwager- mann (010)426Ï370. --v^rV

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3