Neptunus kan een nederlaag lijden Sparta slaat Twins van zich af Dubbel verlies voor Tridents Hoorn wijst Halfweg z'n plaats Nieuwenhoorn blijft baas in Bakker-bokaal 'Inbraak' by schaakclub Charlois TOGR zoekt tegenstander Prima score Barbara Koot Roeiers wijken voor motorboten Derde toernooiwinst voor Maurice Kramer Cricketers Excelsior gaan weer op kop Renee Snoek pakt zilver in Glasgow Rotterdams Dagblad Maandag 4 augustus 1997 Hellevoetsluis Nieuwenhoorn heeft zijn eerste prijsje van het seizoen alvast binnen. Het elftal van trainer Wïm Schwillens schreef de 25ste editie van het toernooi om de Jan de Bakker Bo kaal op zijn naam. In de finale werd hel sterk voor de dag ko mende Hetlevoetsiuis met 2-0 ver slagen. Het was de vijftiende keer dat Nieuwenhoorn de Bokaal m de wacht sleepte. In de poulewedstrijd had de eer steklasser nog met 0-1 van de or ganiserende vereniging verloren door een schitterende treffer van Edwin Boogaard. Onder toeziend oog van de Hellevoetse wethou der Maryke Parker Brady was Nieuwenhoorn m de finale echter een maat te groot Mark Rem merswaal en Ruud Sierag ont namen de Hellevoeters hun illu sie op een eindzege. Het enige wa penfeit dat de thuisclub hier te genover kon stellen was een inzet van Arthur Poot op de lat. Jan de Bakker Bokaal. Eindstand poule A: 1. Nieuwen hoorn 12 punten, 2. Hellevoetsluis 11, 3. OW 7, 4. DBGC 5, 5. FC Blankenburg 3,6. SCO'63 2. Poule B: 1. OHW10 punten (+5), 2 PFC 10 (+2), 3. WRW9,4. Flak- kee 7, 5. Abbenbroek 4, 6. Heke lingen 2, Kruisfinales: Nieuwenhoom-PFC 2-0, Hellevoetsluis-OHW 1-0. Fi nale: Nieuwenhoorn-Helle- voetsluis2-0. Rotterdam Twee zoekgeraakte sleutels hebben een smet gewor pen op de anders zo feilloze orga nisatie van het Charlois/Euro- poort-zomerkampioenschap. Eerst was die van het clubgebouw spoorloos, waardoor zo'n dertig spelers hun wekelijkse schaak- stnjd leken te moeten missen. Na dat de 'huissleutel' boven water was gekomen, bleek by het bin nenmarcheren van de popelende meute dat vervolgens de sleutel van de materiaalkast mankeerde. Met vereende krachten en een be zemsteel werd het hangslot gefor ceerd en konden met een uur ach terstand in bedenktijd de eigenlij ke slagwisselingen toch nog los barsten. Ontregeld door de 'inbraak' miste Jaap Staal bij een score van zes punten uit zes partijen de sleutel tot winst op zijn concurrent Ben Boog. De favoriet kwam niet ver der dan halfwijd. Karei Looijmans sloot zich door een zege op Paul de Freytas ter elfder ure bij de koplopers aan. Stand: 1. Hans van Engel 7 uit 9 (uitgespeeld), 2. Jaap Staal 6,5 uit 7,3/4. Ben Boog, Karei Looijmans 6,5 uit 8. Rotterdam TOGR zoekt een oe fentegenstander voor 30 augus tus. Geïnteresseerde clubs kun nen bellen met Ad van Zeist, tel. 0104292084. Hef tweede elftal van Neptunus, uitkomend in de hoogste klasse, zoekt voor zondag 10 augustus nog een opponent. Trainer Ro nald Ouwendijk is te bereiken via telefoonnunimer06-53.51.40.22. Trainers die geïnteresseerd zijn in de vacature bij de Rotterdamse zaterdag vijfdeklasser ZW, kun nen bellen met bestuurslid Toon Wassink, tel. 078-68.18,506. Breda Barbara Koot (OudeTon- ge) zette tijdens haar tweede In termediaire I-proef met Ber kenhorst Controversy in Breda een prima score van 68.68 procent neer. De pupil van Jo Willems was daarmee veruit de beste. De Deense amazone Anne van Olst won overtuigend de Grand Prix met 67 procent Rotterdam Duitse motorboten hebben de Nederlandse roeiploeg ervan weerhouden naarMünchen af te reizen. Omdat de Duitse bondscoaches hun roeiers met vanaf de kant maar vanuit motor boten begeleiden, kunnen de Ne derlandse roeiers in de aanloop naar het WK met ongestoord trai nen op de Olympische roeibaan vanMünchen. De Nederlandse roeibond heeft nu gekozen voor een trainings kamp nabij Parijs. Daar bereiden de Nederlandse roeiers zich van 18 tot en met 29 augustus voor op het wereldkampioenschap. Rotterdam Parris Mitchel, de Australische coach van de honk ballers van Gambro/Twms, was zaterdagmiddag aan de Edo Bergsmaweg weer even terug op bekend terrein. Hoewel. In 1988 was hij in dienst van Feyenoord, dat toen in de overgangsklasse speelde. Mitchel was voor Feye noord een belangrijke werper. Hij won vijftien wedstrijden en ver loor er vier, zoals hij zich moeite loos wist te herinneren. Mitchel kwam daarna na nog m de Japan se competitie uit en is de komen de winter pitchercoach van het team m zijn woonplaats Perth in Australië. Dat team is een geli eerd aan de Baltimore Orioles, dat vier spelers over laat vliegen. De Orioles vormen één van de negen Amerikaanse Major League orga nisaties, die in Australië een fili- aal hebben Kortom Mitchel kent meer honkbal dan het Nederland se Zijn oordeel over de Neder landse hoofdklasse? Het is hier een 'hitters league'. „Wij hebben twee slagmensen die boven de 0.400 slaan en zes boven de 0.300. En toch staan wij op een zesde plaats." Mitchel heeft geen verklaring voor het feit, waarom de Neder landse slagmensen de laatste ja ren zoveel beter zijn gaan slaan. Onbedoeld onderstreepte Sparta m de uitwedstrijd gistermiddag zijn woorden. Bij een 5-1 achter stand kwam het in de achtste slag- beurt niet alleen tot een dubbele inning, het scoorde ook nog eens negen punten. Zodoende won Sparta de verloren lijkende wed strijd met 6-10. De van oorsprong Vlaamse Twins-werper Michael Leys kreeg zeven Sparta-hitters tegen en had nog geen nul weten te maken, terwijl Leijs in de voor gaande innings slechts een puntje had moeten incasseren. Sparta bewees weer eens, zoals vonge week tegen Mr Cocker/HCAW, dat het met alleen m één innmg een vijandelijke werper, maar ook een vijandelijke ploeg kan slopen. Zaterdag thuis freewheelde Spar ta naar een 74 winst. Maar de slordigheden bij het honklopen braken de Spartanen met op. Vooral midvelder Sherton Sa- turmno gaf een staaltje dom honklopen ten beste In de derde inning bevond hij zich op het der de honk, toen Sparta-slagman Marlon Fluonia een verre bal in het hnksveld sloeg. 'Goed voor een home run', dachten veel toe schouwers Ook Satumino dacht 'goed voor een home run' en te- vond zich al op de weg naar de thuisplaat, toen de Twins-lmks- velder de bal toch nog van het hek weg plukte. Brtummo moest te rug naar het derde honk. In plaats daar te blijven, deed hij na het aantikken van dat honk nog een ai bij voorbaat hopeloze poging alsnog het puntte scoren. Prompt werd hij dan ook al ver voor de thuisplaat de derde nul van die in nmg. Zelfs bij de aspiranten zou iedere coach na zo'n staaltje honklopen tot een wissel hebben besloten Maar Sparta-coach Hendriks ont breekt het met aan incasserings vermogen... TWINS.000 201 010=4- 7-3 SPARTA000 013 1 0x=7-15-3 Twins: Aray Femandes (41/3) 2-0-8, Jeroen den Dujjh (1) 2 2-0, Robert Rodriquw <1 man) 0-0-1, Patrick van Heymngen (1/3) 1*1- 3. Rafael de Haseth (2) 2-2-3 Sparta: Or lando Stewart (9) 10-2-7 Home rans: geen Winnaar Orlando Stewart (Sparta) Verlie- wr. Robert Rodnques (Twins) SPARTA„„...000 001 090=10-11-1 TWINS000 10 4 00x= 6- 8-2 Sparta: Tony Bennmgshof (9) 4-4-8 Twins- Michael Leys (7 inrungs 7 man) 6-5-8, Je roen den Duijn (2/3) 1-1-2, Rafael de Haseth 0-0-1. Home ram: Twins: Chiki Gtimbs (8e inning, solo) Winnaar Tony Benmngshof (Sparta) Verliezer: Michael Leys (Twins) Door Chris Mast Rotterdam Twaalf innings stonden de honkballers van Tro- picana/Neptunus en Kinheim gisteren tegen elkaar. Toeh was er geen sprake van een gelijkspel. Kinheim scoorde net in de eerste helft van de twaalfde inning, het ene puntje waardoor de 34 zege naar Haarlem ging. Voor Kinheim was die winst belangrijker dan voor Neptunus het verlies. Zeker nadat za terdag in Haarlem de 8-10 overwinning ook al naar Neptunus was gegaan. Kinheim is in een strijd op leven en dood gewikkeld met Romers over de bezetting van de vierde plaats. Beide ploegen staan nu ge lijk met 43 punten, zes punten achter koploper Neptunus, dat ook nog een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ondanks deze ne derlaag is de eerste plaats van Neptunus niet bedreigd. Zodat de play-offs voer de Rotterdammers wel eens Kinheim als tegenstan der kunnen bieden. Kwalitatief stond de wedstrijd gis teren op hoog niveau. Beide ploe gen brachten sterke werpers op de heuvel, het tweede honk was vaker niet dan wel te stelen. Beide teams hadden een goede verdedi ging tegen de opofferingsstoot- slag. Kortom honkbal van hoog niveau. Neptunus-coach Jan Collins maakte zich dan ook na af loop niet druk over de nederlaag. Opvallend in deze wedstrijd was dat de score na vijf innings bij een stand van 3-3 stil vieL Eigenlijk had de wedstrijd maar één be zwaar. Dat was de duur van bijna vier uur. Achteraf, na de 4-3 ne derlaag, was er wat discussie over een actie van rechtsvelder Marcel Kruijt m de vnfde inning. Hij ving op fout gebied een verre klap van Kinheim-slagman Patrick Bel- jaards, waarop Giel ten Bosch het derde Kmheim-punt kon scoren. Wel of geen verstandige actie van de ervaren Kruijt? In de verlen ging zou het in elk geval een grote fout zijn geweest. Omdat dan elk puntje beslissend is en er nu een maal niet kan worden gescoord op een foutslag als de bal niet wordt gevangen. Maar in de vijfde in ning had Kruijt, gistermiddag ook na de wedstrijd nog pechvogel, waarschijnlijk de 8-10 van de dag ervoor nog in zijn hoofd. Hij ging er dus waarschijnlijk niet van uit, dat de punten schaars zouden worden. En dacht: dat ene puntje, daar verliezen we niet op... NEPTUNUS100 140 202=10-12-1 KINHEIM520 000 01 0= 8-1H Neptunus: Ken Brauckmüler(7 2/3) 7-0-10, Geoffry Kohl (11/3) 1-1-1 Kinheim: Patnck Be)jaanis(41/3) 5-2-8, Eelco Jansen {3 2/3)6- 3-4, Tony Cohen 2-0-0. Home runs: Nep tunus: Ene ae Bruin 14e inning, suïu, 7e in ning, +1), Marcel Krnyt (5e inning, tl, 9e inning, tl), Percy Isenia (5e inning, +1) Kinheim: Jeffrey Verby (le inning, tl), Mike Crouwel (2e mnmg, +1), Raymond Hofer (8e mmng, sob) Winnaar: Geoffiy Kohl (Neptunus) Verlieren Eeico Jansen (Kinheim) KINHEIM.—„000 210 000 001=4-9-1 NEPTUNUS „020 100 000 000=3^-1 Kinhelm: Tom Nanne (6 +1) 2-84, André van Mans (5) 1-2-3, Tony Cohen (i) l-O-l Nep hums: Elton Koeiman (6 +1)2-4-7, Rob Cordemans (6) 5-2-2 Home runs: geen Winnaar André van Mans (Kinheim) Ver- Iieier; Rod Coraemans (Neptunus; Save. Tony Cohen (Kinheim). ging de strijd gelijk op, dochFeyenoord maakte in de eerste helft van de achtste inning vijf punten. Winnend werper bij Feyenoord was Beriy Tiïmans. Hij gooide 4-2-6-3. De vrijdagavond afgelaste wed strijd tussen beide ploegen wordt vanavond inge- iKMmdeBwèrwaard, Rotterdam Orioles leed tegen de reserves van Pio niers eeri dubbele nederlaag. Thuis was het 5-8, in Hoofddorp werd het 6-Ö. - In de overgangsklasse leed Tridents een dubbele nederlaag tegen koploper PSV. Zater dag thuis was het 1-9, zondag inEinahwfenwas de marge mei4-3 minimaal DaarstomtTcMéhtsin de achtste inning nog meVMvoor, latents-coach Haul van den Oever klaagdena afloopt ^Zij hadden zeven hits, wij veertien, Itfaar wif.hebb$Ktwaalf man op de honken achiergelstén^^ - In de eerste klasse won Geul Techniek/geyenoord ■met 6-11 van Euro Stars. Tot 'de zevende inning Door Hans Schelling Hoorn De tennissers van Half weg staan weer met beide benen op de grond. De Spijkenisser for matie sleepte vorig seizoen tij dens de play-cffs verrassend de Nederlandse titel in de wacht Op de eerste speeldag van de eredivi sie was er gisteren geen aanlei ding voor een feeststemming. Halfweg deelde de punten met Hoorn:3-3. De puntendeling was een fikse streep door de rekening van de landskampioen, want Hoorn wordt als één van de zwakste teams beschouwd. Ook de opstel ling van coach F'üp van Betuw bracht niet het gewenste resul taat De voormalige districtstrai ner had bij de vrouwen in het en kelspel voor Petra Kamstra en Noelia Perez gekozen, waardoor Maaike Koutstaal alleen in het dubbelspel mocht opdraven. Het leek een logische keuze, omdat Petra Kamstra de Bulgaarse Gali- na Dimitrova vorige week in de fi nale van het A-toemooi in Delft slechts drie games gunde. In het landelijke Hoorn, waar slechts de doordringende fluit van de stoom tram Hoom-Medemblik de rust verstoorde, waren de rollen echter omgedraaid. De 19-jarige Dimit rova speelde nagenoeg foutloos en won de eerste negen games. Kamstra toonde veerkracht (3-3), maar de veehtersmentaliteit van de van een voetblessure herstelde Roxierdamse mocht uiieindeiyk niet baten. Flitsend Op de andere baan kwam de Spaanse Noelia Perez tegen de in middels 29-jange Claire Wegmk met een "-0 setwinst flitsend uit de startblokken. Na concentratie verlies in deel twee was Perez in de beslissende set weer goed op dreef. „Het optreden in de eredi visie is ook voor mij een complete verrassing," bekende Claire Weg- irik, die met het Rotterdamse Z'67 drie seizoenen op het hoogste ni veau acteerde. ,,Ek heb niets te verliezen, want ik kom net terug van vakantie. Ik ben pas een paar dagen geleden benaderd. Ik kwam alleen uit in de Duitse com petitie. Nadat ik met internatio naal tennis ben gestopt, geef ik lennisies in de omgeving van Tiei en volg ik ook een horeca-oplei- ding" De nederlaag van Ralph Kok te gen Bas Wild was puntverlies waarop in het Halfweg-kamp met was gerekend. Kopman Raemon Sluiter bracht de tussenstand op een overtuigende wijze weer in evenwicht. De Rotterdammer ser veerde goed en hield Eddy Bank (ook ex-Z'67) met een hoog tempo voortdurend onder druk. Coach Flip van Betuw hoefde zich over het mannendubbel geen zorgen te maken. Raemon Sluiter boekte de afgelopen weken op in ternationaal niveau (Nederlandse Satelitte-circmt, finaleplaats Challenger Scheveningen, hoofd toernooi Grolsch Open) goede re sultaten. Het duo Kok/Sluiter kwam nimmer in de problemen. Bij ue viouwcn is. Van Betuw nog op zoek naar het basiskoppel. Het duo Petra Kamstr a/Maaike Koutstaal beet het spits af, maar was nog te wisselvallig. Na de tie break winst in de tweede set werd de afsluitende set in een record tempo verloren. „Ik heb nog geen gesmeerde mo tor bij het vrouwendubbel gevon den," oordeelde Flip van Betuw. „De speelsters hebben nauwelijks met elkaar kunnen trainen, maar dat is bij elke club onmogelijk vanwege de internationale ver plichtingen. Perez en Sluiter lie ten een goede indruk achter. De doelstelling van Halfweg is het halen van de play-offs. Dan is een drie-drie tegen Hoorn niet bijzon der. Het was een terechte uitslag, want meer zat er niet in." Morgen wacht de herkansing voor Halfweg. In Spijkemsse komt Po- peye Gold Star op bezoek. De Am sterdammers, met onder anderen Grant Doyle en Martin Verkerk in de gelederen, verloren op de ope ningsdag van stadgenoot Amstel- park(24). Hoorn-Halfweg 3-3. Galina Dimotro va-Pe tra Kamstra 6-0,64, Claire Wegink-Noeha Perez 0-6, 7-5, 1-6, Eddy Bank-Raemon Sluiter 3-6,3-6, Bas Wild-Ralph Kok 6-3.64, Dimitrova/Wegink-Kainstra/Koutstaal 64, 6-7,6-1, Bank/Wild-Sluiter/Kok 5-7,2-6 Haarlemmer Marcel Joost denkt n de tweede Inning dat zijn po ging tot ste len Is ge- slaagd. De catcherJohn nyBalentma naar Jeroen Sluijterophet was echter bijtijds. f«o Frrd Emst/Corvo* Na het toernooi van TSN en TSF op zijn naam te hebben geschreven, won Maurice Kramer ook bij Soenda. Hij versloeg in de finale Hans de Waal. Foto Peter Molkenboer Door Mikos Gouka VlaardingenDe knieval van Maurice Kramer bij het matchpoint in de B2-klasse op het tennistoernooi van Soenda had eigenlijk doorrijn tegenstander Hans de Waal gemaakt moeten worden. Kramer was m de fi nale namelijk een maatje te groot voor zijn 28-jarige opponent van Z'67 en won vrij simpel met 6-2,6-1, By de laatste slagenwisseling kreeg TSN-speler Kramer een bal net achter het nette verwerken. In volle spurt gleed hij vervolgens uit maar hij wist de bal toch nog op de helft van De Waal te krijgen. Die was echter zó verrast dat hij het lege veld niet wist te benutten. Zijn bal belandde buiten de lijnen en de wedstrijd was beslist. „Ik vind ik dat hij vandaag niet heeft gewonnen maar dat ik heb verloren," analyseerde verliezer Hans de Waal. „Hij heeft geprofiteerd van de fouten die ik heb gemaakt. Daar komt bij dat eike misser die hij sloeg, toch op mijn helft belandde. Dit was mijn laatste single partij. Ik Heb mijn missie om BI speler te worden volbracht en reken erop dat ik de masters heb gehaald. De manier waarop ik die bal nog uit sloeg op matchpoint is echter dramatisch. Op die ma nier verdien ik het niet om in de B1 klasse te spelen." Dolblij Kramer zal het allemaal een worst zijn geweest. Hy behaalde na TSN en TSF zijn derde zege in het cir cuit en was daar dolblij mee. „Ook ik heb inmiddels de BI status bereikt en heb goede hoop op het beha len van de masters. Ik kende mijn tegenstander niet en had er eigenlijk op gerekend dat het een lange partij zou gaan worden. Voor dit toernooi was ik bijna te laat met in schrijven maar ze hebben me er toch nog tussen weten te prop pen." De halve finale tegen Cl-speler Richard van den Berg, vorige week nog win naar op Los Bi- gotes, was zwaarder ge weest, Drie sets waren er nodig en Van den Berg speelde het spel waar Kramer niet van houdt. „Er was eigenlijk geen sprake van een wedstrijd.Hy ser veert erg hard en vaak waren er maar twee klappen nodig om het punt te scoren. Deze finale ligt me meer, We hebben veel rally's gespeeld en daar houd ik van. Dit was dan ook wel lekker." Het was een drukke bedoening op de banen van het Vlaardings j Soenda. Veel bekijks trok ook de kleine Ly Huong Dinh. De twaalfjarige lijkt onverslaanbaar te zijn. Ogenschijnlijk eenvoudig veegde ze nu Da nielle de Vos in de Cl klasse van de baan (6-0,6-1). Met de zelfde cijfers werd ook Suzanne de Graaf in de C2-fmaIe weggeslagen. Het moge duidelijk zijn dat Dinh in deze regio niets meer te zoeken heeft Haar tegenstanders weten bij voorbaat het resultaat al en schrijven als het even kan in voor een toernooi waar Dinh niet op de deelnemerslijst staat. Amstefïöen Regerend landskampioen Excelsior heeft in de race om de crickettitel gisteren de koppo sitie overgenomen van concurrent VCC. De Schiedamse ploeg won met zeven wickets van degra datiekandidaat ACC 163 all out, Excelsior 164/3), ter wijl nog geen honderd meter verder in het Amster damse Bos VRA het bezoekende VCC op een verras sende nederlaag tracteerde. Excelsior (15-23) gaat met een punt meer dan VCC aan de leiding. ACC had in Aponso (32) en Evers (76) een productief opemngspaar, maar daarna konden vooral de bow lers Enk Duffer (3/22/10) en Murray Goodwin (4/18/9) zich lekker uitleven. Met het bat bleef Murray (12) onder de maat. Erik Gouka opende als een vorst en werd met 59 runs uitgevangen nadat Carl Schewe (12) al was verdwenen. Zijn broer Marcel (53 not out) en Dennis Gouka (11 not out) maakten het karwei vervolgens eenvoudig af. Iets later eindigde ook het duel VRA-VCC. VCC was met 113 runs aan de kant gezet en ondanks een enorme inzinking wist VRA de winst 114//7/52) in huis te halen. Het Schiedamse Hermes DVS speelt geen enkele rol van betekenis meer. In Utrecht werd Kampong ver slagen met vyf wickets verschil: Kampong 185/8-Her- mes 188/5. Phil Keukelaar bowlde met 5/30/11 zeer verdienstelijk. Jasper Beijer (51) en Gavin McRae (44) waren de topscorers. Glasgow Renee Snoek heeft tijdens de Europese jeugdkampioenschappen zwemmen in Glasgow een zilveren medaille behaald op de vrije slag estafette (4x200). De ploeg, die achter Duitsland de tweede plaats be zette, bestond uit Renee Snoek, Yvonne van Schen- del, Iris van Leeuwen en Maartje Kouwenberg. De tijd. van het succesvolle kwartet was 8 22.31 minuten, Karin Stem heeft niets aan het toeval overgelaten en zette zaterdag al sprintend de langebaanwedstrijd in de Binnenmaas naar haar hand. Het was voor de 25- jarige Vlaardingse de achtste keer dit seizoen dat zy op de twee kilometer schoolslag zegevierde. In het algemeen klassement gaat zij onbedreigd aan de leiding. Bij een temperatuur van 19 graden klokte zij een tijd van 34.28.9 minuten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3