\mÊ Schiedam: geen rozen maar de doornen Jeroen van Assendelft streelt z'n eergevoel Uitzicht op softbaltitel troebeler door dubbele nederlaag bij UW Cricketers Excelsior maken zich op voor wéér een feest Speler-coach White vertrokken bij VOC Zilveren Hoorn: SWSMC derde G-voetbalweer in Barendrecht De Groot blijft onder twee uur Amazones naar NK Karin Stein is er bijna Tennis« Neptunus heeft het liefst Pioniers ook in play-offs Halfweg lykt kansloos voor prolongatie titel Rotterdams Dagblad Maandag 11 augustus 1997 Nieuwenhoom Nieuwenhoom heeft het prestigieuze toernooi om de Zilveren Hoorn Bokaal ge wonnen. Het elftal van trainer Wim Schwillens bleef tijdens de poulewedstrijden het Schiedamse SWSMC nipt voor. In de eind strijd rekende de thuisclub af met het Haagse Quick: 1-0. SWSMC werd derde door EBOH na straf schoppen te verslaan. Het was de derde achtereenvol gende keer dat Nieuwenhoom be slag legde op de eigen bokaal. Eindstand Zilveren Hoorn Bo kaal: Poule A: 1. EBOH 16 pun ten, 2. Quick H. 15, 3. Dor- drecht'90 2 9, 4. Hellevoetsluis 4, 5. De Musschen 4,6. Fortuna VI. 0. Poule B: 1. Nieuwenhoom 13 pun ten, 2. SWSMC 12,3. Leonidas 8, 4. SpartaS, 5. RHS 3, 6. HION1. Zesde en vijfde plaats: Dor- drecht'90 2-Leonidas 2-2 (Dor- drecht'90 2 wns). 4e/3e: EBOH- SWSMC 2-2 (SWSMC wns). Fi- nale.'Nieuwenhoorn-QuickH. 1-0. Barendrecht Op sportpark De Bongerd in Barendrecht wordt woensdag voor de vijfde keer het landelijk G-voetbaltoemooi ge houden. De organisatie van dit evenement is in handen van de Coaches Betaald Voetbal (CBS). Het toernooi begint om 10.00 uur, omstreeks 16.30 uur zal bonds coach Guus Hiidink de prijzen uitreiken. De (geestelijk en lichamelijk) ge handicapte voetballers zijn onder gebracht in 24 teams. Ze staan on der leiding van trainers uit het be taalde voetbal. Arie Haan (Feye- noord) en Morten Olsen (Ajax) zijn wegens clubverpliehtingen absent. Mario van der Ende is één van de scheidsrechters. Maassluizer Oscar Moens en Hans van Breukelen verdedigen het doel bij de door de deelnemers te nemen strafschoppen. Hplten De Schiedamse triatleet Richard de Groot is in het Elite circuit geëindigd op de negende plaats. Die verdienstelijke eind klassering heeft hij te danken aan de vijftiende plaats die hij zater dag in de kwart-triatlon van Hol ten bereikte. Onder tropische weersomstandig heden van rond de dertig graden werd na Zundert, Roermond en Nuenen de finalewedstrijd afge werkt Het circuit is in het leven geroepen om de vaderlandse triat- lontop de mogelijkheid te bieden zich voor te bereiden op de Olym pische Spelen in 2000 in Sydney. Eerst moest eergisteren gezwom men worden in open water tussen Holten en Markelo. Na het fietsen moest er nog tien kilometer wor den gelopen. Aan de eindstrijd werd deelgenomen door een veer tigtal atleten. De spannende strijd werd gewon nen door Guïdo Gosselink in de tijd van 1,50.05 uur. Richard de Groot, van TV Rijnmond en uitko mend voor het Nike-team 2000, deed er vier minuten en dertig se conden langer over voor hij over de streep ging. Gaardingen Sandra Voermanen Debby Hagendijk van Die Flar- dingha Ruiters hebben zich ge plaatst voor het NK dressuur voor paarden, dat op 5 en 6 september in Ermelo wordt gehouden. De beide amazones deden met succes mee aan het provinciaal kampi oenschap in Heeijansdam. Debby Hagendijk werd in de klas se M2 provinciaal kampioen en Sandra Voerman gaat in de klasse L als reserve mee. Vlaardingen Karin Stein is nog één wedstrijd verwijderd van de nationale zwemkroniekbeker. Wanneer zij zondag de 2 km schoolslag in Amsterdam als snel ste aflegt, proplongeert zij die voor de vierde keer. Haar ijzeren wil om opnieuw kampioen te wor den, het zij zien in Vriezenveen. De 25-jarige Vlaardingse lag re gelmatig op kop van de 2 kilome ter schoolslagwedstrijd, maar werd op de laatste meters inge haald door Astrid Koert. Beide zwemmers tikten gelijktijdig aan, maar de jury gaf Karin Stein het voordeel. De tijd van de winnaar was 34.38.20 mm; de temperatuur van het water 24 graden. VZC-clubgenote Conny Boer- Buys veroverde de titel bij de Masters op de 1 km vrije slag. Haar tijd was 15.35.10 minuten. Door Nick van der Sluis Utrecht Een feestelijk etentje was de speelsters van Schiedam in het vooruitgezicht gesteld, gistermiddag ergens tussen Utrecht en hun eigen sportcomplex Harga. Als er ten minste iets te vieren viel. Daarvoor moesten de softbalsters wel de 'doublé' tegen UW met winnende cijfers afronden om zich daardoor de beste in de eerste klasse B te mogen noe men. Geen peulensehiUetje, daórover bestond in de Schiedamse ploeg geen misverstand. Ook was er geen sprake van onderschatting of overschatting, maar met een dubbele nederlaag (twee keer 5-1) was absoluut geen rekening ge houden. Daarmee verstomde gistermid dag met alleen het feestgedruis, ook het uitzicht op het kampioen schap bleek plotseling een stuk troebeler geworden. Niet Schiedam maar UW heeft nu de beste papieren om de competitie als kampioen af te sluiten. De Schiedamsen hebben met nog twee wedstryden voor de boeg nog wel een 'ogenschijnlijk' rian te voorsprong op de Utrechtse ploeg, maar boekhoudkundig liep de ploeg van coach Leo Buiteman twee veriiespunten méér op dan UW. Die ploeg moet nog vijf wed strijden spelen en heeft daardoor het competitieverloop in eigen hand. Geen etentje dus, geen kampioenschap, slechts een af tocht met stille trom. Schiedam sluit op 24 augustus de competitie af met een dubbel te gen Herons in Heerhugowaard, UW komt in die vijf wedstrijden nog in actie tegen Alcoa Zwijn- drecht. Dat is een sleutel duel voor UW, gezien de kracht van de te genstander. De twee 'doublés' die voor de Utrechtsen dan nog res ten (Heiloo en Survivors) moeten te nemen hindemissen zijn. De teleurstelling was gistermid dag na afloop door coach Leo Bui teman nauwelijks te verwoorden. „We hebben niet goed geslagen," was het voorzichtige verweer van de Schiedamse coach, die eerlijk toegaf dat UW sterk had ge speeld en dus een terechte win naar was. „Maar we hadden toch minimaal op twee punten gere kend." Een misvatting dus, al kon Schiedam in de eerste wedstrijd nog de score openen nadat Vanes sa van Duuren door vierwijd op de honken was gekomen en vervol gens door Gyselle Korpel werd binnengeslagen. Maar daarmee had Schiedam, m de eerste in ning, al het kruit verschoten, UW sloeg met vier punten (na de ge- lykmaker in de derde inning) m de zesde inning definitief toe. In het tweede duel waren de rollen omgekeerd, opende UW al m de eerste slagbeurt de score (1-0) en bouwde in de vijfde inning die voorsprong uit tot 5-0. Schiedam had geen verweer én geen slag kracht voor een passend ant woord. Boxscore UW001004x^54-0 SCHIEDAM100 0 0 00=1-1-2 Werpcijfers: UW: Zoe Ster- kenburg 3-2-1. Schiedam: Esther van de Berg (3 1/3 inn.) 24-0, Elske ten Hoope (2 2/3 inn.) 3-14. UW10 0 04 0 x=5-7-3 SCHIEDAM 000 001-0=1-34 Werpcijfers: UW: Sterkenburg2- 1-3. Schiedam: Ten Hoope 0-1-7. Stand in 1B: Schiedam 2944, UW 2640, Alcoa Zwijndrecht 24- 31. In de eerste klasse A is Alcmaria Victnx kampioen geworden. De verslagenheid was groot bij de softbalsters van Schiedam na de dubbele ne- deriaag tegen UW. Gaat de ploeg van Leo Buiteman opnleuwnaast promotie naar de hoofdklasse grijpen? Foto oscar ros Door Sander Sonnemans, SchiedamNa de eenvoudige thuisover winning op Quick Haag (met zes wickets verschil) Mikt de landstitel de cricketers van Excelsior niet meer te kunnen ont gaan. Door de verrassende nederlaag van VCC, dat op eigen terrein de oren weid ge wassen door HBS, heeft de Schiedamse lijstaanvoerder drie punten voorsprong op de concurrent Met nog vier duels voor de boeg heeft de landskampioen alle troe ven m de hand om de trilogie ie complete* .ren. Op Thurlede maakt men zich al op voor het iitelfeest. „Wanneer," klonk captain' Erik Dulfer na de winst op de Haagse be- - zoekers overtuigd^ „weten we nog nieU maar dat feest kómt er.Zeker weten." DufBe' genoot gisteren van het amusante vooruitricht van het derde landskampi- oenschap op rij, de vijfde in totaal. En ter rech^ want het Haógse varkenfte werd in een recordtijd gewassen. Theewater werd; niet'eens meer op hef vuur gezet; even1 voor vieren was de winst al in buiige- haakt Verder dan 153 runs was Quick in15' 38 overs niet gekomen, Neo-interaationa! Sebastiaan Gokke Opende de aanval en maakte korte metten met de openers die al in de derde over weer aan de kant zaten. Slechts zeven runs stonden er toen op het bord en het was dat de coach Haitian Graham zestig runs in de boeken liet noteren, voordat hij Goodwin (2/15/5); Anders was de Haagse voorstelling wel erg snel afgelopen. Alleen Hendrikman Mol (28,'lbw op Erik Gouka) was daarvoor nog in de dubbele cijfers gekomen. Zelfs het kanon Nolan Clarke (4) werd in een vroeg stadium - door een vang van Luuk van Troost - het zwijgen opgelegd: Grote man aan Schiedamse zijde was Gokke met vier wickets voor 22 runs in zes overs. Zeker gezien de knappe opening van Carl Schewe (28) en Erik Gouka (61), de laatste weken uitstekend In vorm ('Als het span- nendwordt, voel ik me in mijn element...') was het al rap klip en klaar dat het kar wei snel werd geklaard. Murray Goodwin - rammelde" in korte tijd 32 runs (5x4,1x6) - bij elkaarv-waama nog wel het wicket van Marcel Schewe (8) sneuvelde. Dennis Gouka (1 not out) en Van Troost (2 n.o.) maakten even voor vieren een eind aan de lijdensweg van de Hagenaren. Proosten Hoewel van een wedstrijd amper sprake ^was geweest, werd niet veel later uitbun dig geproost op de overwinning. Het ;nieuws dat concurrent VCC wederom had 'verforen deed hier en daar een voorzichtig We worden kampioen' klinken, ^Ergens," reageerde crickeirsecretaris Bart Kroes en naafloop, „zijn we onaange naam verrast want we hielden er eigenlijk al rekening mee dat we thuis tegen VCC (24 augustus) de titel konden pakken. Nu moeten we het scenario bijstellen. Dat we zaterdag 30 augustus na de wedstrijd te gen Hennes DVS het seizoen met een feestavond afsluiten, stond al vast. Maar wie weet dat het echteTcampioensfeest al "eerder opde agenda wordt gezet." Stadge noot' Hermes DVS, dat thuis 'reuzendo- deri VRA ontving, deed ook goede zaken. Op Harga werden 228 runs op het electro- nische scorebord geslagen. De ploeg uit Amstelveen bleef op 185 runs steken. Door Paul van den Bosch Rotterdam—VOC maakt de crick etcompetitie af zonder de buiten landse coach en speler Brad Whi te De Zuid-Afnkaan is de afgelo pen week met de noorderzon naar huis vertrokken. Gisteren ont brak hij dan ook in de thuiswed strijd tegen Gandhi, door de Rot terdammers sterk met vier wick ets verschil gewonnen. Volgens de betrokkenen aan de Over schiese Kleiweg is het plotse linge vertrek van White een op eenstapeling van kleine incident jes, die de 'allrounder' alle lust in zijn buitenlandse verblijf hadden ontnomen. Over de coaching van White deden klachten de ronde, daarnaast slaagde hij er zelf in de wedstrijden niet in zyn goede prestaties van de vorige zomer te herhalen. Vonge week raakte hij met zijn auto, met daarin ook zyn overge komen ouders, verdwaald op weg naar de uitwedstrijd bij het Haar lemse Rood Wit. Hij kwam te recht bij Bloemendaal, zodat hij zich ruim een uur te laat meldde. „Dat was de druppel die de em mer deed overlopen," zegt VOC- speler Steven van Dijk „Dat was niet zo handig van ons. Maar hij heeft ook een aantal zaken ver keerd geïnterpreteerd. Zo heeft Tony Opatha een keer een trai ning overgenomen, maar dat was meer om White zelf goed te kun nen laten trainen als speler. Maar hij zag dat toch anders." Toen zijn ticket was geregeld, stapte White meteen op het vlieg tuig naar zijn vaderland, ondanks het nog doorlopende contract bij VOC. „Maar wat konden we doen om hem hier te houden?" stelt cricketvoorzitter Jim Boddé een retorische vraag,Ais hij wil gaat, gaat-ie toch. Dan houden nie mand en geen enkel contract hem tegen." ïn een onderhoud met Boddé had White gerept van 'per soonlijke dingen' die tot zijn be slissing hadden geleid. Zijn contract zou niet worden ver lengd bij VOC, dat was al zeker. „Omdat," legt Boddé uit, „Brad toch meer een speler dan een coach bleek. Dat hadden we vong seizoen al geconstateerd en daar over hebben we lange gesprekken met hem gevoerd. Maar hij coach te niet zoals VOC dat zou willen. We zoeken meer iemand die door deweeks de jeugd goed begeleidt dan een speler die op zondag al leen goed presteert in het eerste elftal." White werd gistermiddag in de wedstrijd tegen Gandhi vervan gen door Tony Opatha, de andere coach die bij VOC rondloopt. De bondscoach van het wouwenteam werd speciaal aangetrokken om dit seizoen als routinier mee te spelen met het jonge tweede elf tal. „Het liefst hadden we ook een talent uit dat team overgeheveld naar het eerste," zegt Boddé. „Maar we verkeren helaas met in de gelukkige omstandigheid dat het allemaal niets meer uit maakt." Roland Lefebvre VOC is immers nog niet zeker van lijfsbehoud en koos voor de routi nier Opatha, die 1 voor 57 bowlde in 11 overs. Komend weekeinde wordt de ploeg van aanvoerder van Davy Bakker versterkt met Roland Lefèbvre, het VOC-Iid dat jarenlang als prof speelde in de Engelse competitie. De allroun der woont en werkt in Zuid-Afri- ka, maar verblijft de komende we ken in zijn vaderland. Zodat hij zondag kan worden opgesteld voor het duel in Schiedam met Excelsior. Zelf maakte VOC een flinke stijging op de ranglijst door de zege op Gandhi, de multi-cul- turele cncketploeg uit Amster dam» Vóór aanvang van het hoofd klasseduel stond de Bakker-bri gade achtste (met 14 uit 14), erna vijfde met twee punten meer, VOC is nog niet gevrijwaard van zorgen, want de nummer tien van de hoofdklasse (nu: Rood Wit, 14 punten) speelt nog een promo tie/degradatieduel. De laatste twee ploegen (nu ACC en Kam pong) degraderen rechtstreeks. VOC heeft gistermiddag hard moeten werken voor de twee winstpunten. Gandhi reikte tot een totaal van 259 all out, waarvan Karan 65 en Panchu met een iet wat gelukkige 96. De Rotterdam se aanval was verzwakt door de absentie van Brad White en door de met gehele fitte Steven van Dijk. Uiteindelijk haalden de Rot terdammers de overwinning in de voorlaatste over binnen voor het verhes van zes wickets. Bas Zui derent legde het fundament met 49 runs, Davy Bakker speelde met 67 een ware captain's innings. Door Bas van den Berg VlaardingenDe zinderende hitte op de banen van VLTC maakte goed tennis onmogelijk. Jeroen van Assendelft prolongeerde in de Broekpolder zijn Bl-titel ten koste van Maurice Kramer, maar was bljj toen de partij eenmaal af gelopen was. Ook bij Manon Bus- kens stond het vizier niet op scherp. Hoewel zij over Anniek Swets zegevierde (64,6-1) voelde zij zich erg sloom en had ze last van pijnlijke voeten. Voor de speelster van Thor/RW uit Den Haag was het de eerste toernooi zege in Vlaardingen en de zesde oprij. De 21-jarige Rotterdamse kampte regelmatig met concentratiever lies, die haar partij tegen Anniek Swets uit Capelle aan den IJssel saai maakte. „Ik was al blij dat ik erin slaagde de ballen terug te slaan. De eerste set ging me mak kelijk af, daarna had ik het even moeilijk. Ik ben A2-speelster ge weest, maar ben door m'n studie communicatie m Amerika Bi- speelster geworden. Ik sta daar namelijk drie uur per dag op de baan." Jeroen van Assendelft speelde voer de eer. Hij wilde met alle ge weld zijn titel prolongeren en liet daardoor Maunce Kramer moei lijk in zijn spel komen, „Ik heb be wust veel tempo gemaakt om het spel te dicteren. Na de competitie bij Holy heb ik weinig meer ge- ■J. .4*, daan, daarom was ik zelf ook be nieuwd hoe ik het eraf zou bren gen. Met VLTC heb ik altijd nog een goede band. Toen ik acht jaar was ben ik er gaan spelen, maar ben later overgestapt naar Holy. Twee jaar was ik er tussenuit, speelde tk als A-speler bij Victoria en Dash." „Om je op de Al-lijst te handha ven, moetje overdag veel trainen. Omdat ik een sportzaak in Schiedam heb, is er weinig tijd voor. Ik schrijf nu elk jaar alleen in voor VLTC en Holy, Ik ben geen speler die vooraf zijn strate gie bepaalt Ik werp wel eens een blik op de lijst, maar meer met de interesse wie er allemaal mee doen. Op de baan zie ik dan we! te gen wie ik moet spelen." Deze keer was het Maurice Kra mer (TSN), die in de halve finale van Sander Penning (Holy) had gewonnen met 7-5, 6-2. De win naar van het tennistoernooi van Rotterdam Sinds mensenheugenis is Haarlem het honkbalcentrum van Nederland. Aanvankelijk rnet Amsterdam als voornaamste concurrent. Maar sinds 1963, toen Sparta zijn eerste landstitel vierde, heeft Rotterdam die functie overgenomen. Maar nadat twaalfvoudig landskampioen Haarlem Nicols voor aanvang van het seizoen 1994 in een moeras van schulden was verzonken, is het met de hegemonie van Haarlem definitief over. Dit seizoen geeft zelfs een extra vleugje drama voor het Haarlemse Kinheim en het aanpalende Minolta/ Pioniers uit HootÜdorp, Van de vier ploegen die in de play-offs meespelen om de landstitel, zyn er inmid dels drie bekend. Twee, Tropicana/Neptunus en Vi trine Art/Sparta, komen uit Rotterdam, De derde is landskampioen Mr Cocker/HCAW. In de komende twee weekeinden maken Kinheim en Pioniers onder ling uit wie de vierde ploeg wordt. Zowel Kinheim tegen HCAW, als Pioniers tegen Nep tunus, leed een dubbele nederlaag. Hun beider ach terstand op Sparta, dat wel een keer won van RCH, groeide daardoor tot zeven punten, Beide ploegen hebben nog vier wedstrijden voor de boeg en kunnen theoretisch nog acht punten halen. Zij moeten even wel nog tegen elkaar dubbelen. Kinheim moet aanstaand weekeinde proberen zyn slag te slaan tegen Sparta, Pioniers treft RCH. Omdat HCAW, dat nu nog op een derde plaats zetelt, nog een gemakkelijker programma heeft dan Sparta, is de kans groot dat beide clubs stuivertje wisselen. Want HCAW moet nog tegen Twins en ADO. Daarentegen treft Sparta het voor play-off plaats vechtende Kin heim en in het laatste weekeinde voor de tweede zo merstop stadgenoot Neptunus. Want ook dèt is nieuw in deze competitie. Als over twee weken de reguliere 42 wedstrijden erop zitten, dan krijgen alle ploegen twee weken rust voordat de play-offs beginnen. Noodzakelijk omdat in die perio de het Nederlands team in Parijs aantreedt voor het Europees kampioenschap. Als Sparta van de tweede plaats een plaatsje daalt, dan is ook een ander probleem uit de wereld. De nummer één, voor 99 procent 'zeker' Neptunus en de nummer twee beginnen ieder hun play-ofïs met een thuiswedstrijd op vrijdagavond 12 september, spelen daarna uit op zaterdag 13 september en spelen weer thuis op zondag 14 september. De Rotterdamse honkballiefhebber zou een slechte dienst worden be wezen als beide dubs tegelijk thuis spelen. Voor Neptunus, zeer gemotiveerd om de competitie als de nummer één te beëindigen, is het wachten op de tegenstander. Dat wordt Pioniers of Kinheim, Neptunus-coach Jan Collins heeft uit de achtereen volgende ontmoeting met beide ploegen geleerd dat Kinheim de sterkere ploeg is: ,Meer diepte in de pitching en ook meer een echte ploeg." Neptunus sloeg zaterdag thuis tegen Pioniers pas in de slotfase toe. In de achtste inning zette het een 4-3 achterstand om in de 54 winst. Met Eugene Henson als achtervanger en Peter Callenbach als werper bracht Pioniers een zwakke batterij tegenover Nep tunus in stelling. Ook gisteren in Hoofddorp kreeg Callenbach in de laatste inning nog vier forse klap pen goed voor drie punten om zijn oren. Met de dubbele zege van dit weekeinde bracht Nep tunus de balans tegen Pioniers van het seizoen op vier overwinningen en twee nederlagen. Ook tegen Kinheim is de balans positief, maar iets minder spec; taculair: drie overwinningen, tweec nederlagen en een gelijkspel. Niet onbelangrijk, want de ervaring leert dat de krachtsverhouding in de normale compe titie zich vaak doorzet in de play-offs. In dat opzicht is ook Sparta niet ongelukkig met HCAW als tegenstander. De Spartanen wonnen vier van de zes wedstrijden van de Bussumse ploeg en in de laatste thuiswedstrijd vermorzelde het HCAW zelfs met 18-5. Zaterdag tegen RCH had Orlando Stewart, ondanks de tropische hitte, zyn bekende 'koude' start. De eer ste vier hitters uit Heemstede produceerden drie hits. Sparta kwam die 3-0 achterstand niet meer te boven. Ook gisteren moest Sparta wederom naar Heemstede. Eerder was daar een wedstrijd verre gend, die op een zomeravond in Rotterdam, is inge haald. Nu werd RCH aan het eind van de wedstrijd gevaarlijk. Tony Benningshof, die RCH zes innings op nul had gehouden moest zich in de achtste slag beurt door Leo Voogd laten aflossen. Voogd hield RCH via 6-5 op een marge van een punt. Soenda was niet geplaatst en was met 7-6,64 iets zwakker tegen Je roen van Assendelft. Alleen in de eerste set ging de partij nog gelijk op. Het toernooi van VLTC was iets minder bezet dan vong jaar. Toen waren er 250 partijen; nu bleef de organisatie steken op 215. Manon Buskens, winnares in de Bl-klasse bij VLTC. Foto Peter Molkenboer Spljkenisse Tennisvereniging Halfweg heeft in de eredivisie de hoge verwachtingen niet kunnen waar maken. De titelverdediger deelde zaterdag de pun ten met het gepromoveerde Doetinehem. Een dag la ter leed de formatie van coach Flip van Betuw voor eigen publiek tegen De Manege een 5-1 nederlaag. De kans dat Halfweg komend weekeinde in Spijke- nisse de Nederlandse titel tijdens de play-offs kan verdedigen, is uiterst klein, De eerste vier teams plaatsen zich na de halve competitie voor het finale- weekeinde. De achterstand op nummer vier Zand- voort bedraagt met nog twee duels voor de boeg in middels vijf punten. Aan de andere kant dreigt de gradatie, want de achtervolgers Groenekan, Doe- tirichem en Hoorn hggen op de loer. Morgen staat een belangrijke ontmoeting op het programma, want Halfweg ontvangt Groenekan. De landskampioen begon zaterdag in Doetinehem zonder Petra Kamstra. De Rotterdamse werd vanwe ge haar bovenbeenblessure gespaard voor het duel van De Manege. Kamstra was gisteren tegen de Bel gische Nancy Feber (ooit 70ste en momenteel 155ste op de wereldranglijst) vooral in de tweede set goed op dreef, maar zy moest in de tie-break met 10-8 buigen. De in het enkelspel ongeslagen Raemon Sluiter leek tegen Martijn Belgraver zijn zegereeks voort te zet ten. Na de eerste setwinst ging het bij 1-1 in het twee de deel echter mis. „Een spierverreking of scheuring in het linkerbovenbeen," treurde Sluiter, die van daag uitsluitsel krijgt over de ernst van de blessure. Raemon Sluiter betrad gisteren nog wel de gravelba- nen van Racketcentrum Halfweg. Het was slechts een formaliteit. De Spijkemsser formatie beschikte niet over een volwaardige vervanger in het enkel spel. Een vreemde situatie, want Halfweg beschikt in de breedte over sterke A-spelers. Ook Peter Wessels schitterde door afwezigheid. De Elburger speelt mo menteel in Amerika een aantal toernooien. Om Ral ph Kok ais tweede man in de opstelling te handha ven, werd Raemon Sluiter ondanks de blessure toch opgesteld. De 19-jarige Rotterdammer staakte zoals verwacht na één game de strijd. De complimenten in het Halfweg-kamp gingen naar Stefan Weeda, die m het dubbelspel voor Raemon Sluiter mocht opdraven. Het 16-jarige talent uit Splj kenisse heeft op zijn wedstrijdpas nog de B2-speel- sterkte staan. Een ander lichtpuntje was het vrou- wendubbel Debby Haak-MaaikeKoutstaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3