12 Vragen over dioxine AVR Politie loopt gevaar bij opsporen synthetische drugs Verwijderen van asbest Westbiaak begonnen Van Ardenne (CDA): Norm niet voor niets gesteld 'Straks gaan mijn klanten voor de deur staan blowen' Mathenesserweg is blij met vegende verslaafden Rotterdam kijkt serieuzer naar bezwaarschriften Lawaai bij Brienenoord achter de rug Looglekkage bij Akzo Nobel genda Gewonden bij brand Rotterdams Dagblad Dinsdag 12 augustus 1997 Rotterdam/Rozenburg Het Vlaardingse Tweede Kamerlid Van Ardenne-van der Hoeven (CDA) verwijt de Afvalverwer king Rijnmond (AVR) veel te laconiek te reageren op de ver hoogde dioxine-uitstoot die kort geleden is geconstateerd. 2e •wil daarom opheldering van het kabinet over die te hoge con centraties. Per brief vraagt ze de betrokken ministers onder meer hoe derge lijke overschrijdingen zijn te voorkomen, of bekend is hoeveel dioxine er in totaal de lucht is in gegaan en of de veehouders in de omgeving zijn ingelicht. De vuilverbrandingsinstallatie AVR in Rozenburg heeft dit jaar over een onbekende periode meer dioxine uitgestoten dan is toege staan. Volgens de AVR en DCMR Milieudienst Rijnmond zijn de overschrijdingen van beperkte aard en is er geen reden voor pa niek. Reacties waarmee Van Ardenne zich niet tevreden stelt. „Het klinkt nogal laconiek, terwijl de effecten niet eens goed onder zocht zijn. En het is ook piet be kend over welke periode het zich heeft afgespeeld. De uitstoot zou vier keer meer zijn dan de norm. Maar dioxine is zeer giftig, die norm is toch niet voor niets ge steld? Het is niet te hopen dat we een herhaling krijgen van wat in £et verleden is gebeurd." Doseringen De CDA-politica verwijst naar de periode vóór de rookgasreiniger de uitstoot aan dioxine sterk be perkte. Toen de weilanden van het Lickebaertgebïed bij Vlaar- dingen door dioxine waren ver ontreinigd. Ze was destijds wet houder in gaardingen. „Nu zijn er niet zo veel boeren meer doordat het meer recreatie en natuur als bestemming heeft gekregen, maar toen kampten boeren met de gevolgen. Moesten ze bijvoorbeeld de melk in de sloot laten lopen. Minister Braks heeft het toen goed aangepakt. Dat moeten ze nu weer doen. Dus graag nader onderzoek naar de gevolgen van deze lage doserin gen en het niet bagatelliseren." Het is voor Van Ardenne nu af wachten of het paarse kabinet net zo voortvarend te werk gaat als haar partijgenoot tijdens de vori ge affaire. Behalve aan het Lickebaertge bïed denkt Van Ardenne ook aan Voorne-Putten. „Want dat heeft er natuurlijk ook mee te maken. Het ligt eraan hoe de wind stond." Boeren op Voorne-Putten hebben al hun grote ongerustheid uitge sproken over het feit dat de AVR misschien wel zes maanden lang teveel dioxine heeft uitgestoten. Voorzitter B. Groeneweg van de WLTO, de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie: „We zijn niet alleen ongerust, maar ook verbijsterd over het feit dat de AVR blijkbaar maanden z1n gang kan gaan, zonder dat er wordt ge controleerd. Wij als boeren wor den nota bene vrijwel dagelijks gecontroleerd en worden onmid dellijk op de vingers getikt, of we krijgen een prent, als er iets niet in orde is. En by de AVR wordt maar twee keer per jaar gecontro leerd. Onbegrijpelijk." Filters Groeneweg begrijpt net als parle mentariër Van Ardenne niet dat een woordvoerder van de DCMR Milieudienst Rijnmond de zaak zo licht opvatte en reageerde met de mededeling dat de uitstoot 'waarschijnlijk niet veel voorstel de'. De WTLQ-voorzitter op Voor ne-Putten: „Die is zeker vergeten dat de boeren in het lickebaert gebïed bij Vlaardingen enkele ja ren geleden een paar jaar geen melk mochten leveren, toen hun koeien met dioxine waren be smet" Een defect aan de filters is de 'oorzaak geweest van de over schrijding. In plaats van de half jaarlijkse controle heeft de AVR besloten een keer in de twee maanden dioxine-metingen te verrichten. Junks van het uitzendbureau Topscore aan de slag op de Mathenesserweg. rotoNieis van dar Hoeven/ Rotterdams Dagblad Rotterdam De gemeentedien sten van Rotterdam kijken se rieuzer naar bezwaarschriften. Daarmee willen ze voorkomen dat er onnodige kosten worden ge maakt, wat nogal eens voorkomt omdat de indiener van een afge wezen bezwaarschrift 'in hoger beroep' gaat bij de algemene be roepscommissie van de gemeente Rotterdam. De resultaten zyn het best merkbaar bij de dienst Socia le Zaken Werkgelegenheid (So- ZaWe), die traditioneel met de meeste bezwaarprocedures te ma ken krijgt. Sinds de jaarwisseling houdt SoZaWe zich aan een con venant met de sectie juridische zaken van de Bestuursdienst op de Coolsingel. In het convenant is afgesproken dat er zorgvuldiger wordt gekeken naar de beschik kingen waartegen de bezwaar schriften zijn gericht Dat leidt nu vaker tot een heroverweging van de beschikking. De bezwaar schriften kunnen dan worden in getrokken. Het aantal intrekkin gen is met twaalf procent geste gen. Daarby is het eerste kwartaal van 1997 vergeleken met en het eerste kwartaal van 1996. Burgemeester en wethouders van Rotterdam vinden dat bemoedi gend. Het college wil de ontwik keling een jaar lang volgen. Dan wordt de balans opgemaakt en ge keken of het de beroepscommis sie werkelijk in tijd, geld en ener gie scheelt. WD-raadslid S.E. Korthuis kan zich vinden in dit collegevoorstel Zij had tydens de begrotingsbehandeling in novem ber een motie ingediend om aan te sturen op een zorgvuldiger her overweging van beschikkingen bij de diverse diensten. Korthuis is voorzitter van één der kamers van de beroepscommissie en ze had het idee dat sommige zaken onnodig lang slepen en dat indieners van bezwaarschriften het geregeld bij het rechte eind hebben. De motie-Korthuis hield in dat diensten, die na een be zwaarschrift goed bij zichzelf te rade gaan, een bonus verdienen. Die financiële prikkel zou stimu lerend op zelfkritiek kunnen wer ken, meent Korthuis. Ze vindt het goed dat het college haar motie aanhoudt in afwachting van 'spontane' verbeteringen bij de diensten. Rotterdam De werkzaamheden aan deVanBrienenoordbrug heb ben vannacht niet meer tot gelui- doverlast geleid. Gisternacht kwamen er nog zo'n honderd klachten bij de politie en de DCMR Milieudienst Rijnmond binnen van bewoners van met na me het DWL-terrem. Het lawaai, dat tot ongeveer zes uur doorging, werd veroorzaakt door het werk met pneumatische hamers waar mee de epoxylaagvan het wegdek werd verwijderd. Dat deel van de werkzaamheden is nu achter de rug. De komende dagen zal de brug nauwkeurig worden gecontro leerd op de eventuele aanwezig heid van scheurtjes. Dat gebeurt met ultra-sone apparatuur. In. op dracht van Rijkswaterstaat wordt momenteel 24 uur per dag doorge werkt. Het werk moet eind deze week af zijn omdat dan de bouw vak afloopt en de verkeersdruk weer toeneemt. Rotterdam Ondernemer F. Westerman, die enige jaren gele den de reefer-automaten met pak jes voorgedraaide joints introdu ceerde, zal zijn automaten verwij deren uit de zaken die alcohol blij ven schenken. Dat is het geval in Contrabande en La Poule. Ook de cafés Bambü en Lnpetto zullen vanaf september hun reefer-auto- maat moeten missen. De vaste schare klanten van De Poel en Greenhouse hoeven niet te vrezen dat zij hun blowtje moe ten roken zonder biertje. In-alle cafés van Westerman blijft blowen toegestaan. „We zien nu al in La Poule dat men eerst boven wat te roken haalt om vervolgens beneden te komen drinken. Dat is het voor deel als je twee zaken boven elkaar hebt. We vinden het niet erg als mensen in de ene zaak een biertje halen om vervolgens in de andere een blowtje te gaan roken. Maar we gaan dat natuurlijk ook niet aanmoedigen." Fruitshakes Toch zal De Poel nogal wat inkom sten derven door het verbod op bierverkoop. „Hoeveel we zullen verliezen is nog niet duidelijk, maar we proberen dat gat op te vullen met de verkoop van fruitshakes." Met zo'n splitsing werkt café Out of Time aan de Nieuwe Binnen weg al sinds jaar en dag, vertelt D. Romijn, die deze bui al jaren gele den zag hangen. „Het zat eraan te komen. Er is een enorme wild groei in coffeeshops geweest." Eerst was er de coffeeshop Out of Time, die werd gehandhaafd toen later honderdvijftig meter verder op het café werd geopend. Tot 1 september wordt ook in het café in softdrugs gehandeld. Volgens Romijn bestaat er nogal wat on duidelijkheid over de nieuwe maatregel. „Bijzondere Wetten (de afdeling van de politie Rotterdam Rijn mond die gaat over vergunningen voor cafés, red.) heeft tegen mij gezegd dat er straks ook niet meer mag worden geblowd in cafés. Op die manier creëer je dus overlast, want dan gaan mijn klanten bui ten voor de deur staan blowen. Daar ben ik niet blij mee. Ik heb altijd mijn best gedaan om die overlast juist tegen te gaan. Toen de regel nog was dat aan mensen onder de 16 niet mocht worden verkocht, hanteerde ik al een mi nimum leeftijd van 18." Café De Seen aan de Oude Bin nenweg heeft de teerling gewor pen en stopt met de hasjverkoop. Volgens eigenaar D. Koppes een flinke financiële aderlating, al is het voor hem geen moeilijke keu ze geweest. „De Seen is altijd een café geweest, ik word zelfs boos als mensen het een coffeeshop noemen. Er komen hier ook men sen die niet blowen. De hasj-ver- koop was een leuke bijkomstig heid." Vraag Koppes wat hij van de maatregel vindt en hij ontsteekt in grote woede. „Ik moet daar maar niet te diep over nadenken," schampert hij, „want dan schiet ik in een grote lachbui die overgaat in een huilbui. Het slaat echt hele maal nergens op. Wat je straks gaat krijgen is dat het op straat en in dealpanden wordt verkocht. Maar zo'n mannetje verkoopt niet alleen een zakje skunk, maar ook pillen en cocame." Die vrees wordt bevestigd door Romijn van Out of Time. „We zijn weer beland in de situatie van tien jaar geleden. Die huisadressen zijn veel moeilijker te controle ren. Hard- en softdrugs liggen daar in één la. Ik denk dat men niet goed heeft nagedacht over de gevolgen van deze maatregel." In het kantoorpand aan de Westbiaak, waar vorige week tijdens renovatie werkzaamheden asbest vrijkwam, is maandagochtend een begin gemaakt met het verwijderen van dit kankerver wekkende mate riaal. Twee perso neelsleden van Ma- ritox Milieutechniek zijn in gifvrije pak ken met gasmas kers op bezig de etemiet strips te verwijderen. Dit ge beurt terwijl de luchtdruk in de ver vuilde ruimte door een afzuiginstalla tie lager dan nor maal wordt gehou den, om versprei ding van vrijkomen de vezels voor komt. Gelukkig is het pak dun en licht, wat het werk in de hoge tempe raturen makkelijker maakt, Foto nigis van der Hoeven/Rotterdams Dagblad Door Donald Bax Rotterdam Goud blinkt -en hoel - op de hoek van de Mathe nesserweg en de gelijknamige dijk. Ook de nieuwbakken korpschef B. A Lutken laat zich uitgebreid voorlichten over het hoe en wat op de 'kop'. Samen met de commissarissen H. J, S. M. Hoogstraten en H. Wilting vormt Lutken op dat moment -maan dagmiddag even na enen- de enige 'politie-inzet'. Luttele uurtjes eerder heeft de verscherpte controle op het ergste drugsgebied van Rotterdam nabij de avondwinkel twee arrestanten opgeleverd. Ingewijden denken dat het aantrekken van extra poli tieagenten er toe heeft geleid dat de drugsscene ditmaal beduidend later uit de schulp-kruipt „Wacht maar," zegt een gebruiker, „straks zitten de portieken weer vol." Van de met veel tam-tam aange kondigde schoonmaak van de 'kop' van de Mathenesserweg blijkt in de vroege ochtend nog niet veel. Slechts medewerkers van TopScore, het uitzendbureau van de Rotterdamse Junkiebond, zijn hard aan het werk. Met ouder wetse bezems - een steel met aan elkaar geknoopte takken - gaan zij de overweldigende hoeveel heid straatvuil te lijf. Hun enthou siasme is groot. Onderwijl laten zij geen mogelijkheid onbenut om andere gebruikers op het bestaan van TopScore te wijzen. „Ik heb al aan twee jongens ons adres door gegeven," zegt een van de vegers. Winkeliers in de directe omge ving stellen de aanwezigheid van déze verslaafden hooglijk op prijs. Junkiebond-bestuurslid Wilma Plakké, die de werkzaamheden van TopScore in verdere goede banen leidt, voelt zich de koning te rijk met de broden die zij van een Turkse bakker heeft gekre gen en met een plekje in een cof feeshop waar de veegploeg tot nader order de lunch kan gebrui ken. Daar krijgen de schoonma kers zelfs een consumptie aange boden van de uitbater. „Want dat," zegt zij, „is men uiteraard vergeten. Die jongens moeten na tuurlijk wel een plaats hebben waar ze wat kunnen eten." Pas ver na één uur komen andere gemeentelijke diensten in actie. Een wagen van de Roteb verwerkt de stapels vuil die door de uit zendkrachten van TopScore by elkaar zijn geveegd. Dat is ook een van de belangrijkste voor waarden die de 'super tornado' moet doen slagen: het nauw sa menwerken van alle diensten. De Roteb heeft vandaag een begin gemaakt met het schoonmaken van de Mathenesserbrug, Elke dinsdag en vrijdag worden de brug en de trappen met een hoge drukspuit schoon gespoten, Om de overlast op en rond de trap pen -waar verslaafden zonder géne gebruiken en hun ontlasting laten gaan - tegen te gaan wordt een viertal 'evenementen-wc's' geplaatst. Dat is volgens G. van de Meeberg van Gemeentewerken goedkoper dan de plaatsing van 'spetter-platen'. Als blijkt dat de gebruikers de toiletten misbrui ken, dan worden die stalen anti- plas-platen alsnog aangebracht. Voorts worden de telefooncellen vervangen door praatpalen die veel minder beschutting bieden. De om twee uur echt wakker ge worden drugsscene lijkt smalend de neus op te halen voor het pro- ject-Mathenesserweg. Sommigen zeggen dat het territorium wel licht naar de andere kant van de brug wordt verplaatst. Anderen gaan ongegeneerd verder met hun activiteiten. Onderweg van de eoffeeeshop naar de Mathenesserbrug -een wandeling van pakweg tweehon derd meter - wordt Wilma Plakké tot vier keer toe aangesproken met de vraag of zij soms een adres zoekt om drugs te kopen. In een van de portieken voor de avond winkel (Wilma Plakké: 'Het wordt inderdaad de hoogste tijd dat die zaak dicht gaat') koopt een ge- bruikster 'dope' van een dealer.,, Rotterdam Bij een storing in een installatie bij Akzo Nobel in de Botlek is gisteren een geringe hoeveelhted verdunde loogoplos- sing in de Chemiehaven terecht gekomen. De storing deed zich voor in het membraaneiectrolyse- bedrijf tijdens de reparatie van een pomp en een niveaumeter. Door de lekkage week de zuur graad van het water korte tyd af en kleurde het water enigszins wit. Door verdere verdunning was van de lekkage na korte tijd niets meer zichtbaar. Rotterdam De politie Rotter dam-Rijnmond heeft samen met de politie Haaglanden enkele for se investeringen gedaan in oplei ding en training van politiemen sen die ertoe moeten leiden dat er bij de ontmanteling van xte-labo* ratoria minder ongelukken kun nen gebeuren. Bij Haaglanden is nu een team van acht mensen beschikbaar dat kan uitrukken naar locaties waar zich gevaarlijke stoffen bevinden. Ze hebben inmiddels materiaal gekregen dat noodzakelijk is om een ontmanteling van een labora torium veilig te laten verlopen. Zo zijn chemicaliënpakken en mon- stemamevoertuigen gekocht. Dit team is in dringende gevallen ook in de rest van Nederland in te zet ten. Milieudeskundige ing. A van Rijn van de Ploeg Milieu van de Politie Haaglanden maakte een stappenplan. Dit plan geeft aan hoe en in welke fasen de polititie een XTC-laboratorium veilig kan ontmantelen. Voordat het plan aan de andere politieregio's in Ne derland wordt aangeboden, testen externe deskundigen het eerst een halfjaar. De nieuwe methode wordt, compleet met cd-rom, waarschijnlijk vanaf begin vol gend jaar via het Nederlands Poli tie Instituut onder alle politiere gio's verspreid. Mogelijk gaat Van Rijn de nieuwe aanpak ook aan de Rechercheschool in Zutphen on derwijzen. „Door onwetendheid doen veel politiemensen gevaarlijke din gen," concludeert Van Rijn. Poli tiefunctionarissen komen steeds meer met gevaarlijke stoffen in aanraking. Dat komt vooral door de vele XTC-Iaboratoria die Ne derland telt. Nederlands is de grootste XTOproducent van Eu ropa. „Jarenlang hebben politiefunctio narissen gevaar gelopen bij inval len in laboratoria voor syntheti sche drugs." En dat gevaar is nu nog niet over al verdwenen, constateert Van Rijn, „Bij de productie van syn thetische drugs worden allerlei chemicaliën gebruikt. Daarby ko men gevaarlijke stoffen vrij waar tegen de functionarissen niet of nauwelijks zyn beschermd." Na verscheidene incidenten in de loop der jaren werd duidelijk dat het invallen en ontmantelen van laboratoria voor synthetische drugs heel gevaarlijk is. Zo explo deerden in Noord-Brabant al eens twee XTC-laboratoria. Hierbij vie len twee doden. Het gmg hierbij overigens niet om een politieac tie. Politiemensen hebben in het verleden nog wel eens onbe schermd contact met schadelijke stoffen gehad en raakten daar door menigmaal gewond. De poli tie heeft hierover geen officiële cijfers. Dat komt volgens Van Rijn omdat de korpsen niet hap pig zijn om dit soort incidenten te melden. Maar hy weet zeker dat ze hebben plaatsgevonden. In 1995 gaf het hoofd van de Cen trale Justitiële Dienst Van Rijn opdracht een onderzoek naar dit probleem in te stellen. Hij deed daar anderhalfjaar over en de re sultaten waren opmerkelijk. De politie bleek slecht voorbereid op de risico's die zijn ontstaan door het toenemende contact met ge vaarlijke stoffen zoals allerlei che micaliën, asbest en zelfs nucleair materiaal. „Uit een enquête die ik in alle po litieregio's heb gehouden bleek dat er in geen enkele regio vol doende inzicht bestond, Iaat staan dat er voorzieningen waren ge troffen om op een veilige en goede wijze opsporingshandelingen te verrichten in laboratioria waar, synthetische drugs worden gepro duceerd," vertelt Van Rijn. „Daar om hebben we na dit onderzoek besloten een opleiding en trai ning te ontwikkelen, waardoor de politiemensen minder gevaar lo pen en waardoor ook het onder zoek verbeterd kan worden." Volgens Van Rijn moeten er ook in de rest van Nederland zo snel mogelijk andere teams met goed materiaal worden uitgerust. „Elke regio is zelf verantwoordelijk voor een veilige manier van werken. De politie moet aansluiten bij de maatschappelijke ontwikkelin gen en bij XTC zie je dat de politie daar eigenlijk te laat mee is. Twee jaai geleden wisten we nog vrij wel niks over de gevaren die in vallen en ontmanteling van labo ratoria van synthetische drugs met zich meebrachten." Dat de problemen bij de bestrij ding van synthetische drugs niet alleen in Nederland bestaan, blijkt uit de enorme internationa le belangstelling voor het in Ne derland ontwikkelde stappen plan. Vertegenwoordigers van de Duitse, Belgische, Amerikaanse en Russische politie tonen grote belangstelling voor de speciale aanpak. Het hoofd van de afdeling Narco tica van Europol kondigde zelfs aan 90 procent van het stappen plan over te nemen voor het sa menstellen van het Europees Handboek Opsporingshandelin gen in XTC-laboratoria. Van Rijn blijft ondanks de brede internationale belangs telling voor zijn methode met beide henen cp de grond staan. „Het is leuk dat Nederland nu eens niet negatief in het nieuws komt vanwege XTC." „Maar," constateert hij kritisch, „we hebben het probleem wel te laat onderkend." Dinsdag 12 augustus ROTTERDAM DiergaardeBiijdorp.Zoo detective. De Twijfelaar. Internationale Jeu- nesses Musicales. ROCKANJE Feesttent Evenemententerrein. K/a* veyastoemooi, 14u.; Holleywood Boulevard, 20u.; Sugar Lee Hooper, 22.30u. Singei Middeldïjk. Viswed- stnjd voor jeugd, 19u. Woensdag 13 augustus ROTTERDAM De Molenwei. Jeugdvakantie pas poort, 9-16u. Wilgenhof. Rugzak route door het Berg- en Broekpark, 09-16.3QU. Diergaarde Blijdorp. Zoo detective. Piaswijckpark. Brammetje en Cato, 15u. Recreatiecentrum Bos en Duin. VW Vakantie Avondvierdaagse, 18u. SCHIEDAM Thurlede. Bingomiddag, 14,OOu. Dc Oost. Activiteitenclub en Koffie- Inloop. 10.00-12.00 uur. Dc De 4Molens. Volksdansen. 10.00 tot 11.30 uur. Damesbsijart de Vnje Keu's. 18,00-22,00 uur. Koersbal Zomertoemooi. 18.30-22,00 uur. Wijkcentrum Nieuwiand. Sport- en spel middag, 13.00-16.00u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Binnen jeu de boules, 10.00-ll.30u en sjoelen, 14.00- 16.00u. Dc de Bijenkorf. Bndgen, 13.15-l5.30u. Bouwspeelplaats. Bezoek politie. Vanaf 14,00 uur ROCKANJE Feesttent Evenemententerrein. Havenzangers, 20u, ROTTERDAM Cinerama 1: 'Batman Robin' (12) dag. 12.45-15.30-18.15-21.15. Cinerama 2: 'Men In Black' (12) dag. 13.30-16.15-19-21.45. Cine- rama3: 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 4: 'All Stars' (al) dag.18.45-21.30. Cinerama 5: 'Scream' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. ImaxTheaten'Super Speedway' (al) dag.14-16-20.45. 'Ring of Fire" (al) dag. 13-15. 'Menin Black' (12) dag.17-18.50. 'Batman Robin' (16) dag.21.50. 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: dag.21.30 (16) do. 'Flirting with di saster'; vr.en wo. 'Mars Attacks'; za en ma. Trainspotting'; zo. 'Strange Days'; dr. 'Cycfo'. Venster 1: 'Ma rion' (16) dag. 19.30. 'Lone Star' (16)dag.22. Venster2: Muziekfilms gratis entree i.v.m. congres Jewes ses Musicales dag.19.30 (16) do.'U2 RattleandHum'jvr.'Nosotros La Musica'; za.'Stop Making Sense; The Talking Heads'; zo.Thelomous Monk; Straight No Chaser'; ma.'Que Bueno Canta Usted(BennyMorè) en Saudade'; di.'Step Across The Bor der'; wo.'ln de greep van de Tango'. The Total Balalaika Show; The Le ningrad Cowboys in Concert'. Ven ster 2: dag. 21.30do.'LikeGrainsof Sand' <16); vr.'BoccaccioTO' (16); za.en wo, "0 Amor Natural' (al); zo.en di.'L'Amour L'Apres-Midi' (16); ma- .'les film du paradis: Vive L'Amour' (16). Venster 3:21.30do,'Guanta- namera'{16);vr.'Senseand Sensibi lity' (16); za.'Mighty Aphrodite' (ai); zo.'Le Huitième Jour' (16); ma. 'far- go' (16); di.'Deans' (16); wo.'OnThe Beat' (16). Venster 4: 'Lost Hig hway' (16) dag.22. Lumière 1: 'Men in Black' (12) dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Lumière 2: "Speed 2: Cruise Control'(l2) dag.16-18.45-21.30. Lumière3: 'Fly Away Home' (a!)dag. 13.15-15.45-18.15.; The English Patient'(12) dag.20.45. Lumière 4: The Fifth Element' (12) dag.18.45- 21.30. Rexane: 'Opwindende Dro men' (18) do. Vrimdoori. voorst. 'in stituut Voor Wilde Meisjes' (18) ma.t/ m wo. doort.voorst. Patfié; 'Men In Black' (12) dag, 11.30-14.05- 16,40-19.05-21.40 za,zo.vervalt 11.30.; 'Scream* (16) dag. 11.20- 14.10-16.40-19.10-21.50.; 'Con Air' (16) dag. 16.10-18.45-21.30.; 'Bean, The Uitmate DisasterMovie' dag. 11.10-13.20-15.30-17.40- 19.50-22.; 'Batman Robin' (12) dag.11.20-14,25-18,05-21,10.; 'Jim Carrey bar Uar' (al) dag, 18.05- 20.10-22.15 dt.17,35-19.40.; 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40-14.35-18.25-21.20.'Sneak Preview: Oscar Beste Originele Script' (16)di.21.40. Kindermatinees: Cinerama 4: '101 Echte Dalmaters' (al) dag.13.15-16, Lumière 2: '101 echte Dalmaters' (al) dag.13.15. Lumière 4: 'Lady en de Vagebond' (al) dag,l3.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.50-14.; 'Fly Away Home' (al) dag.11-13.20- 15.40 di. 11.40-14,05. Rotterdam Bij een brand in een woning aan de Bergstraat in het Oude Noorden in Rotterdam zijn gisteravond de 39-jarige bewoner en zijn 41-jarige vrouw gpwond geraakt Zy zijn overgebracht naar de brandwondenafdeling van het Zuiderziekenhuis. De brand, die door de brandweersnel was geblust, was ontstaan op de eerste verdieping. Brandstichting wordt niet uitgesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2