Watertoren geeft rust in het Vlaardingse leidingennet 1» STAATSLOTEN Klussenier kan vraag bijna niet aan t# ,f «gay 4^1 §- ft teil «s %sr 1&S0Sè§3$ KI Geachte lezers, Expositie Rolf Hoekstra Nieuwjaarprogramma Nieuwe stadsgids Demagogie VERKOOPADRESSEN GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT m-,a Open dag voor kankerpatiënten Rotterdams Dagblad Woensdag 13 augustus 199? De heer Dick van der Lugt heeft mij verzocht deze week zyn co'vmn over te nemen en iets te schrijven over het theaterfestival in het Hof te Vlaardingen. Ik mag dat doen omdat hij zelf één avond verzorgt, dus niet - zoals hij dat noemt - objectief over het festival kan schrij ven. Nou heb ik twee jaar geleden al eens een stukje gemaakt over het festival, dus voldoe ik gaarne aan zijn wens. Ik moet zeggen: die jongens en meisjes van het festival hebben weer hun best gedaan en een mooi programma in elkaar getimmerd met allerlei toneelstukjes en muziek. Op vrijdag heb je bijvoorbeeld de Avond van het Sterke Verhaal, verzorgd door Van der Lugt, en tege lijk een optreden van een Tibetaanse dansgroep. Dat wordt nGg moei lijk kiezen, want mijn vrouw Cor houdt meer van dansen maar ik heb het niet zo op dat gehuppel en die rare muziek; geef mij maar een mooi sterk verhaal. Ik ken er zelf trouwens ook nog wel een paar. Op zaterdagavond kun je een wandeling maken langs 23 beeldende kunst projecten. Nou hoeft die kunst van mij nietzo, maar van de vo rige keer weet ik dat het heel leuk was. Zelfs Cor moest toen een traantje wegpinken. Dus zeg ik gewoon: komen als er niks op de tele visie is. Als je niet weet dat het kunst is, valt het wel mee; dat mag ik u ook namens Cor mededelen. Dit jaar heet het festival Hof van Dolage. Omdat ik dat woord niet kende, heb ik het in mijn woordenboek opgezocht. Nou heb ik een heel oud woordenboek uit 1970 en daarin staat dat dolage een moe rassig stuk grond is, maar volgens de organisatie heeft het iets met dolen te maken. Wie gelijk heeft, weet ik niet De plattegrond van het festival vind ik nog het mooiste. Die is gete kend door ene René Stoute. Ik doe hethemnietna. Het lijkt wel een kaart van de Efteling of Disneyland Wat een priegelwerk. Ik moet wel lachen om die kaart Bovenin staan hoge bomen met erachter de Bergen Onzin en ervoor het Glamour Hotel met een speeiale ingang voor de VIP's en uitzicht op de Vallei van de valse beloften. Echt iets voor onze Vlaardingse politici om daar eens een kijkje te gaan ne men. ARU VAN PUFFELEN Hof van Dolage, woensdag 20 augustus tot en met zondag 24 augus tus. Hof en Oranjepark, Vlaardingen. Kaartverkoop op het terrein. Vlaardingen De Vlaardingse kunstenaar Rolf Hoekstra exposeert in het dienstencentrum Soenda aan de Soendalaan 4. Te zien zijn schilderijen in olieverf op papier, een eenzaam huisje in een denkbeeldig landschap voor of na regen en een enkele keer met een regenboog. De expositie is te bezichtigen tot eind september en Redactie het dienstencentrum is van maandag tot en vrijdag waterweg: geopend van 9.00 tot 16.30 uur. Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desiree van der Jagt, iudith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Het nieuwe jaarprogramma van NCVB Woudhoek is uit. NCVB staat voor Nederlandse ChristenVrouwen- bond, een maatschappelijke organisatie waarbij een kleine 50.000 vrouwen zijn aangesloten. Tot de activi teiten in Schiedam-Noord behoren bijeenkomsten waarbij dit jaar onderwerpen ais discriminatie, nieu we woon- en leefvormen, botontkalking en voorbe reiding voor een verjaardagsviering aan bod komen. De momenteel 37 leden ontmoeten elkaar ook over dag: tijdens kofïïemorgens, een badmintonclub, be zoeken aan een tentoonstelling en middagvoorstel lingen in de bioscoop en een boekenieesclub. Wie haar kennissenkring uit wil breiden kan het jaarpro gramma aanvragen; (010) 4715620 of (010) 4714058. De nieuwe stadsgids is de afgelopen periode bh dui zenden Maassluizers aan huis bezorgd. Toch is de gids niet bij iedereen terecht gekomen en dat komt door de anti-reclame-stickers op de deuren. De stads gids bevat immers ook reclame. En dat betekent dat de stadsgids niet in brievenbussen met een nee-nee sticker of nee-ja-sticker tegen ongeadresseerd recla medrukwerk mag worden gegooid. Wie de gids toch wil krijgen kan hem ophalen in het informatiecen trum in de hal van het stadhuis. Met verbijstering las ik de insinuerende column van Ben van Haren van 8 augustus. Uw gezwollen en brallende manier van schrijven heeft me zeer geër gerd, Ik kan me voorstellen dat u bezwaren heeft te gen de standpunten die mijn fractie inneemt. Dat mag u en is uw goed recht. Maar van een journalist, met uw jarenlange ervaring, had ik toch een heel an der, veel objectiever, artikel verwacht. Nu zijn er volgens my twee mogelijkheden. Of u heeft de brief met het standpunt van onze fractie niet goed gelezen. Of u heeft de brief niet goed willen le zen. Ook onze fractie heeft aangegeven dat wij geen te genstanders zijn. Integendeel, wij juichen de verbe teringen van het buslijnennet zelfs toe. Doch wij heb ben even als u in uw artikel, bezwaren tegen het in spraakmoment en daarnaast hebben wij bezwaren tegen de verslechteringen die zullen gaan optreden. Dat u bij de vergaderingen van de commissie verkeer aanwezig bent is mij bekend. En juist omdat u aan wezig bent, moet het u bekend zijn dat er- in de com missie Verkeer geen besluiten zijn genomen over de veranderingen van het buslijnennet. Er is hoofdza kelijk gesproken over alle verbeteringen die konden worden aangebracht. Slechts zeer zijdelings zijn de veranderingen van de routes ter sprake geweest. Net zoals het voor u (oude rot in journalistiek Vlaar dingen) vanzelfsprekend behoort te zijn om objectie ve berichtgeving te verzorgen, zal een raadslid zijn oor te luisteren dienen te leggen in de samenleving. Het zal hun dan ook niet uit mogen maken of het nu net voor of net na de verkiezingen is. Trouwens als ik uw redenering consequent doortrek dan mogen de raadsleden een half jaar tot driekwartjaar voor de verkiezingen niets meer zeggen of voorstellen. Doen ze dat wel dan zijn demagogisch bezig. Wat een onzin kraamt u uit Dat u een zeer persoonlijke aanval heeft gedaan op mijn fractie-voorzitter betreur ik zeer. Vreemd eigen lijk dat een zo ervaren journalist zoals u bent zijn pen zo diep in de gifpot wil steken. En waarom eigenlijk? Welk belang dient dit? U zou beter moeten weten. Dit is een demagogisch artikel die een krant als het Rot terdams Dagblad niet waardig is. G.W. van Veelen, gemeenteraadslid SGP/RPF/GPV Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Bouwen, bouwde, gebouwen. Bee den van tn r het na-oorlog- se verleden van een onstuimig groeiende Vlaardingen pas voltooide bouwwerken. „We bouwen woningen, die meer dan honderd jaar meegaan," sprak een lid van de eerste na oorlogse gemeenteraad. Nu, vijftig jaar later, zijn de toen nog te realiseren bebouwing van 't Nleuwlant (Babberspoider), Westwljk, Liesveld en Holy-Noord aan vernieuwing toe. De in 1947 benoemde burge meester mr. J. Heusdens somde In zijn nieuwjaarstoespraken vas te prik de geleverde bouwpresta- ties op. „Sinds de bevrijding zijn 5700 woningen, 6 kerken- en 14 schoolgebouwen gereed geko men," constateerde hij aan het begin van 1956 toen het Inwo nertal van 60.000 naderde. In het voorgaande Jaar waren op vallend veel andere gebouwen tot stand gekomen. Het Deitahotei aan de Maasboulevard, een 'hulpspaarbank' aan de Van Hogendorplaan, de watertoren In het Oranjepark, het NS-station Vlaardlngen-Oost en het Kolpa- bad bijvoorbeeld. Wat betekenen zij In de tegen woordige tijd? Door Ben van Haren De waterto ren en het ge bouw van de Reinigings dienst in het Oranjepark, kort na de in in 1955 gefo tografeerd Repro Dernes van der Wel/Roel Dijkstra van foto uit verzameling van Vlaardingen Vlaardingen Een nieuwe vlag van ENECO wappert sinds een aantal weken aan de mast op de Vlaardingse watertoren in het Oranjepark. De oude was versle ten. De top van de mast ligt op 46,75 meter hoogte boven hel maaiveld, dus boven de tennisba nen waarachter hij tussen 1952 en 1955 gebouwd werd. „Het is een goed herkenbaar punt en dus een mooie plek om ons beeldmerk te tonen," vertelt Emmy Putters, voorlichtster van het energiebe drijf, staande op het platte dak. De toren is overigens al enkele ja ren geen eigendom meer van ENECO Energiebedrijf Water weg-Noord, dat voorbestemd is om de distributie van gas, elektri citeit en water te verzorgen in het gebied van Hoek van Holland tot en met Rotterdam-Mathenesse. Een fusie tussen ONS Schiedam en ENECO Waterweg-Noord (ge vormd door het samengaan van de energiebedrijven van Vlaar dingen en Maassluis) is in voorbe reiding. Ze hebben inmiddels de zelfde directeur (ing. H. E. Eijken- broek) en het ONS-kantoor in de Spaansepolder wordt verbouwd tot hoofdkantoor. De energiesector is volop in bewe ging. Distributie en productie zijn geheel gescheiden. Het Waterbe drijf Europoort (WBE) levert te genwoordig het drinkwater tot aan bet plaatselijke distributienet en is derhalve eigenaar geworden van de voorraadbassins. In Vlaar dingen zijn dat de reinwaterkel- ders aan de Eksterlaan in Holy en in het Oranjepark plus de naast de laatste staande watertoren. Bij elkaar kunnen zij 11.000 kubieke meters water bergen, wat ruim tienmaal het hoogst gemeten uur- verbruik van Vlaardingen is. Elke dag heeft er verversing plaats. Elke druppel De watertoren zelfheeft met ruim duizend kuub het kleinste bassin. Het bestaat uit twee ringen en is tien meter hoog. Aan de boven kant, op 38 meter, is (voor alle ze kerheid) een overloop aange bracht, die aansluit op een afvoer buis naar de vijver onderaan de voormalige Schiedamsedijk. Het is het belangrijkste bassin in Vlaardingen. Elke druppel die uit een waterkraan in deze gemeente stroomt, komt uit dat hoge bassin. Het is de constante factor in het plaatselijke leidingennet. De Vlaardingse watertoren is op 24 november 1955 officieel in ge bruik gesteld, tegelijk met het in de schaduw ervan gelegen dienst gebouw van het GEW (gemeente lijk energie- en waterleidingbe drijf) aan de Hoflaan. Dat laatste, met dienstwoningen op de boven verdieping, is nu in gebruik bij het Gemeentelijk Automatise ringscentrum. De toren in het park nam de func tie over van een watertoren, die midden op de parkeerplaats van de Stadsgehoorzaal aan de Em mas traat stond. Met zijn 24 meter voldeed na 60 jaar het ontwerp van N. Biezeveld, de oud-gemeen- te-architect van het vroegere Delfshaven, niet meer. Het leidin gennet groeide enorm en de Wa terwel schreef inmiddels een ho gere druk voor, te garanderen tot op de vierde etage van flatgebou wen. De eerste watertoren van Vlaardingen stond aan het Oos- terhoofd. Hij werd in 1885 in ge- Schiedam Primerashop Jacqueline St. Liduinastraat55. Tel. 010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest SA. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bol Winkelcentrum Hof vanSpaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam De Slockshep Groenelaan 103. Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel. 010-4265513 Schiedam Primers Wil van Velzen Geuzenplein 17, Winkelcentrum de Woudhoek. Tel. 010-4705470 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 010-5913243 Vlaardinc i Multishop Boden Dr. W. Beckmansinge! 53. Tel. 010-4359164 bruik genomen en omstreeks 1895 afgebroken. Het Rijksinstituut voor Drinkwa tervoorziening leverde in 1952 het ontwerp voor de nu nog in ge bruik zijnde derde watertoren en naastgelegen reinwaterkelders. Hij heeft een buitendoorsnede van 14,55 meter, tussen de bin nenmuren meet hij dertien meter. De aanneemsom was 500.000 gul den, de bouwtijd 500 dagen. De to ren is uit gewapend beton opge trokken en aan de buitenzijde voorzien van metselwerk. Tot aan de Iekvloer, op de vijfde etage, lei den trappen en een lift. Alle eta ges zijn rondom voorzien van ra men en hebben afgeschotte ruim ten, die jarenlang dienst hebben gedaan als werkplaatsen van on der anderen meterherstellers. Nico Erkens, thans projectleider distributie van ENECO en sleutel bewaarder van de toren, vertelt dat toen hij ruim twintig jaar gele den bij het GEW in dienst trad, er tientallen mensen in de toren werkten. Het grootste deel van de oude werkvloeren in de toren blijft thans onbenut. Hier en daar staat wat opgeslagen, maar werklui zijn er niet meer te vin den, Nu staat er een kleine scha kelkast vol elektronica op de be nedenverdieping, die bediend wordt vanuit een bewakingska mer in de later tot stand gekomen grote werkplaats nabij de Haflaan. Daar geeft een computerscherm in verschillende kleuren aan hoe de situatie in en rond het Vlaar dingse distributienet is. De voor raden in de kelders in Holy en het Oranjepark en in de watertoren zijn in blauw af te lezen. De water druk op een vast referentiepunt achterin de Westwijk staat aange geven, evenals die in de aanvoer- leidingen van Berenplaat en Rot terdam. Het geeft ook een volle dig overzicht van alle pompen, compleet met draaiuren, het in stromende en uitstromende wa ter. Pijlen geven de stroomrich ting aan. „Leuk speelgoed," er kent Erkens, maar ook onmis- Constante druk Alle water dat wordt ingekocht van WBE stroomt eerst in één van de vier 2500 kuub metende bas sins van de reinwaterkelders. Uit één van die bassins wordt het bas sin bovenin de watertoren gevuld, dat rechtstreeks aansluit op het Vlaardingse distributienet De druk in de leidingen is daardoor constant en niet onderhevig aan pieken en dalen, zoals wel gebeurt als pompen de waterdruk kunst matig beïnvloeden. De altijd ge vulde watertoren zorgt voor rust in alle communicerende vaten, de leidingen. ïn het bouwplan Bui zengat wordt wel uitgegaan van sloop van de kantoren aan de Hoflaan van Stadswerk en ENE CO, maar de watertoren blijft ge handhaafd. Hij is beeldbepalend, zorgt voor rust in het waterleidin* gennet maar spaart bovendien een hoop, steeds duurder worden de, energie. Geraadpleegde lectuur: 'Waterto rens in Nederland (1856-1925) Pauline Houwink, 1973 Hevff Nieuwkoop, boutcdossiers "Ge meentewerken en Kroniek van Vlaardingen, Stadsarchief Vlaar dingen. Door Simon van Zuilen Maasland „Mijn werk moet goed zijn, aan afraffelen heb ik een hekel en de klant is daar ook niet van gecharmeerd." Als eerste 'klussenier' presenteert Maaslan- der Cees Selhorst zich, als voorbo de van meer deelnemers aan een nieuwe franchise-keten, in de re gio. „Goed en gedegen werken en de boel netjes achterlaten als je klaar bent. Zodat de mensen bij wijze van spreken direct na het karwei aan de koffie kunnen, zon der dat ze eerst de cementresten of de houtkrullen moeten oprui men." Volgens Cees Selhorst (33) wordt men het over het tarief voor de werkzaamheden altijd eens. Voor al omdat bij 'De Klussenier', de franchise-organisatie waarbij hy is aangesloten, voor het komen klussen geen voorrijkesten in re kening worden gebracht. De nieuwe organisatie is nog niet zo lang geleden ontstaan uit een initiatief van de Gamma. Door de klanten van deze bouwmarktke ten werd vaak gevraagd of men daar iemand wist die klusjes kon uitvoeren die de mensen niet zelf wilden óf konden doen. De orga nisatie, met haar hoofdkantoor in Veenendaal, is nu zelfstandig, al zijn de contacten met de bouwke ten wel gebleven. In de zaken lig gen de folders van de 'klus- seniers', waarbij Cees Selhorst in het Vlaardingse filiaal aan de Del taweg wordt aanbevolen. Selhorst: „Mijn werkterrein is momenteel Maasland, Maassluis, Vlaardingen, Hoek van Holland, Delft en voorlopig ook het West- land. Maar daarin komt verande ring, omdat het de bedoeling is aan elke winkel een 'klussenier' te verbinden. Het streven is om hier in het Westland iemand erbij te krijgen, want ook in Naaldwijk zit tegenwoordig een winkel." Mo menteel zijn er al zo'n 75 'klus- seniers' in het land aan het werk gegaan. Dat moeten er binnen vijf jaar 400 zijn. Dus kan worden ge concludeerd dat de opzet ook goed is voor de werkgelegenheid. Als je er tenminste van uitgaat dat de klanten anders zelf zouden klussen." In de paar maanden dat Cees Sel horst nu bezig is, blijkt er veel vraag naar de klusjesman te zijn. Hij kan worden geroepen voor het plaatsen van een keuken, maar ook voor het simpel vervangen Cees Selhorst: 'Ik heb van mijn hobby mijn beroep gemaakt. Foto Richard Hogeveen van een lamp. Selhorst: „Wie niet op een stoel durft te staan om een lamp in een fitting te draaien, mag ook bellen. Dan kom ik ook. Als dat gebeurt, reken ik waar schijnlijk niets. Dat is dan service, met het idee dat het later toch een potentiële klant kan zijn met een grotere opdracht." Voordat Selhorst zich als klusjes man uitgaf, werkte hij als uitvoer der in de rioolleidingrenovatie. Maar gezegend met twee rechter handen staat hjj voorniets. „Tuin paadje ophogen, schildery op hangen, keuken en badkamer in stalleren, dakgoot leeghalen of te geltjes vastlijmen. Je kunt het zo gek niet bedenken of ik doe het. Alles wat de mensen als lastige, vervelende of moeilijke klus erva ren, kunnen ze aan mij uitbeste den. Veel mensen durven bijvoor beeld geen gat in het dak te zagen voor een dakraam. Geen pro bleem, ik neem zo'n klusje graag over." Garantie „Wij rekenen nooit voorrjjkos- ten," vervolgt Selhorst. „Niet bij grote, maar ook niet bij kleine klusjes. Anders is het voor de mensen nog niet betaalbaar. Dan komen ze misschien bij een zwartwerker terecht die zonder garantie werkt. Terwijl wij die op al onze werkzaamheden wel ge ven." „Kwaliteit staat by mij voorop, een geruststellende gedachte voor de klanten. Dankzij de werk bezoeken en workshops van de or ganisatie ben ik altijd op de hoog te van de nieuwste ontwikkelin gen. Daar hebben mijn klanten ook profijt van." En mocht er voor een bepaald karwei een erkend installateur noodzakelijk zijn, geen probleem, want dan haalt Selhorst er zo'n specialist gewoon bij. „Ik heb van mijn hobby mijn be roep gemaakt," vertelt Selhorst. De vraag naar zijn werkzaamhe den wordt ook steeds groter. „Ik wilde graag allround vakman zy n, de wens om voor mezelf te begin nen bestond al langer. Tot nu toe deed zich niet echt de gelegen heid voor. Toen ik echter de kans kreeg om me bij 'De Klussenier' aan te sluiten, was de keuze snel gemaakt." In de avonduren be zoekt hij zijn klanten om offertes te maken, overdag voert hij zijn werkzaamheden uit. En omdat Cees Selhorst het door de steeds groter wordende vraag steeds drukker krijgt, komt er eind sep tember in Maassluis een tweede 'klussenier' bij. Woensdag 13 augustus SCHIEDAM Dc De 4Molens. Damesbiljart de Vrtje Keu's. 18.00-22.00uur. Koers- bal Zomertoemooi. 18.30-22.00 uur. ROTTERDAM Recreatiecentrum Bos en Duin. VWVakantieAvondvierdaagse, 18u. Donderdag 14 augustus SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Gevan- eerde kmdermiddag, 13.00- 16.00u. Dc de Woudhoek. Bingo, 13.30-16.00u. Dc de 4 Molens. Kralen njgen, 14.00-16,00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert door aad Zoutendijk. 12.45 tot 13.15 uur, Dc de Bijenkorf. Jeu de boules/koers- bal, 14.QQ-I6.00u en ktavenjassen, 13.45-16,30u,DcWest. Klaverjas sen, 13.30-17.00u. De planken op. De geb oorgangsters, 22.00u. ROTTERDAM Laurenskerk. Middagpauze-con cert, 12.45u, Maastheater. Movie- drome: The Silence of the Lambs Theme', 23u. Oiergaarde Blijdorp. Zoomeravonden,17u. Wljkgebouw de Hoekstee. (Hoek v.Holland) Bassie Adriaan, 14u, Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: 'Batman Robin' (12) dag.12.45-15.30-18.15-21.15. Cinerama 2: 'Men In Black' (12) dag.13.30-16.15-19-21.45. Cine rama 3: 'Bean.TheUItimateDisaster Move' (al) dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Cinerama 4: AH Stars' (al) dag.13.45-21.30. Cinerama 5: 'Scream' (16) dag,13.15-16- 18.45-21.3C.lmaxTheaten 'Super Speedway' (al) dag.14-16-20.45, 'Rmgof Fire' (al) dag.13-15. 'Men in Black' (12) dag.17-18.50. 'Batman Robin' (16) dag.21.50. 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: dag.21.30 (16) do. 'Flirting with di saster'; vr.en wo. 'Mars Attacks'; za en ma. Trainspotting'; zo. 'Strange Days'; di. 'Cyclo'. Venster 1: 'Ma- non' (16) dag. 19.30. 'Lone Star' (16) dag.22. Venster 2: Muziekfilms gratis entree i.v.m, congres Jeunes- ses Musicales dag.19.30 (16) do.'U2RattIeandHum';vr.'Nosotros La Musica'; za.'Stop Making Sense; The Talking Heads'; zo.Thelonious Monk; Straight No ChaseT; ma.'Que Bueno Canta Usted (Benny Mote) en Saudade'; di.'Step Across The Bor der*; wo.'In de greep van de Tango'. The Total Balalaika Show; The Le ningrad Cowboys in Concert'. Ven- ster2:dag. 21.30do.'ükeGrainsof Sand' (16); vr.'Boccaccio'70' (16); za.en wo.'O Amor Natural' (al);zo.en di.l'Amour L'Apres-Midi' (16); ma- .'les film du paradis: Vive L'Amour' (16). Venster 3:21.30do. 'Guarrta- namera' (16); w.'Senseand Sensibi lity' (16); za.'Mighty Aphrodite' (al); zo.'Le Huitième Jour' (16); ma. 'Far go'(16); di.'Deans'(16); wo.'On The Beat' (16), Venster 4: 'lost Hig hway' (16) dag.22. Lumière 1: 'Men In Black' (12)dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: "Speed 2: Cruise Control' (12) dag.16-18.45-21.30. Lumière3:'Fly Away Home' (al)dag. 13.15-15.45-18.15.; The English Patiënt' (12)dag.20.45.Uimière4; The Fifth Element' (12) dag.18.45- 21.30. Rexane: 'Opwindende Dro men' (18) do.t/mzo. doori. voorst 'In stituut VoorWiideMeisjes' (18) ma.V m wo. doori.voorst. Pathé: 'Men In Black' (12) dag. 11.30-14.05- 16.40-19.05-21.40 za.zo.vervalt 11.30.; 'Scream' (16) dag. 11.20- 14.10-16,40-19.10-21.50.; 'Con Air* (16) dag. 16.10-18.45-21.30.; 'Bean, The Ultimate DisasterMovie' dag.11.10-13,20-15.30-17.40- 19.50-22.; 'Batman Robin' (12) dag.11.20-14.25-18.05-21.10.; 'Jim Carrey liar Liar' (al) dag. 18.05- 20.10-22.15 di.17.35-19.40.; 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40-14.35-18.25-21.20.'Sneak Preview: Oscar Beste Ongmele Script' (16) df.21.40. Kindermatinees: Cinerama 4: '101 Echte Dafmatiers' (al) dag.13.15-16. Lumière 2: '101 echte Dalmatiêrs' (al) dag.13.15, Lumière 4: 'Lady en de Vagebond' (al) dag.13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.50-14.; 'Ry Away Home' (al) dag.ll-13.20- 15.40 dt. 11.40-14.05. Vlaardingen Hannie van Ingen en Giuseppe van 't Oor roepen ie dereen op mee te werken aan de open dag van wijkcentrum De Telder in Vlaardingen opzaterdag 13 september. De open dag staat namelijk in het teken van het Ronald McDonald- huis. Tijdens de dag wordt voor deze stichting, die het opneemt voor kankerpatiëntjes en hun ou ders, zoveel mogelftk geld opge haald. Allerlei regionale artiesten en ook een aantal landelijk be kende zangers als Lee Towers, Al- bert West en Ame Jansen komen langs. Wie ook mee wil doen of ideeën heeft kan zich melden op telefoonnummer010-4348993.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3