VOC'ers maken het Excelsior weer moeilijk $ft m §?ÈIr# Alle spanning is verdwenen uit titelrace in cricket-hoofdklasse Westerkamp voelt zich thuis bij Holy Geen heldendaden van honkballers Schiedam Eén veldfout van Holy, maar wel een hele dure Mooyweer houdt Storm tegen Laatste plek voor Asvion Popeye Goldstar tenniskampioen Wéér Stein Hermes DVS houdt niet 'Braef Stand' Tenniscircuitt!97 Sparta kan best wat jong bloed gebruiken Prijs voor Neptunus in bijna-'perfect game' Rotterdams Dagblad Maandag 18 augustus 1997 Rotterdam Het open toernooi van tennisvereniging Charlois'83 kende in de sterkste categorie een winnaar met een heel toepasselij ke achternaam: Rick Mooyweer, De I7-jange speler van het Dordt- se Dash'35 versloeg in de Cl-fina- le de 30-jange Marco Storm van het Schiedamse TSF: 64,6-2 Schiedam Asvion kwam in het eigen Bokx Bouwtoernooi niet verder dan een vijfde plaats. De Schiedamse hoekeyers zegevier den met 2-1 over Hudito, speelden 0-0 tegen Victoria en verloren met 2-0 van Leomdas. Het was voor de tiende keer dat het hockeytoer- nooi op Abtsweide in Schiedam werd gehouden. Winnaar werd Victoria dat in de finale Forward met 3-2 versloeg. Victoria bereikte de eindstrijd door overwinningen op Leomdas (2-0) en Forward (1-3). Het werd 0- 0 tegen Asvion en tegen Hudito werd met 4-3 verloren. De club uit Kralingen testte een aantal nieu we spelers: Enk Schuekkink Kol, Ijeerd Veldhuis, Frank-Jan van Waveren en Roon van Rhee (allen Victona-3), Florijn Bauwer (SCHC), Chris Schreve (Deventer) en Mark Langenmeijer (Voor waarts). Michiel Schreve vertrok naar HCKZ, terwijl Thijs Stoop en Huib Lloyd zijn gestopt. Eindstand: 1Victoria, 2. Forward, 3. Leonidas, 4. Hudito, 5. Asvion. Spijkenisse Popeye Goldstar heeft de nationale titel clubtenms overgenomen van Halfweg uit Spijkenisse. De Amsterdamse for matie versloeg in een spannende eindstrijd stadgenoot Amstelpark met 3-2. Popeye heroverde de titel die het van 1993 toten met 1995 al in bezit had Vorig jaar verraste Halfweg de Amsterdammers in de halve eindstrijd. De Spijkemsser sleep te uiteindelijk het kampioen schap in de wacht, waardoor de play-offs op de gravelbanen van Halfweg werden gespeeld. Grote favoriet De Manege ont brak in de eindstrijd. Het Apeldoornse team werd zaterdag verrassend door de latere kampi oen uitgeschakeld. Boze gezich ten in het Manege-kamp waren er voor John van Lottum, die tegen Grant Doyle by een riante voor sprong onnodig nog een set ver speelde. De 21-jarige kopman raakte oververhit door een opmer king van een toeschouwer. De eindscore werd 3-3, waarna het aantal gewonnen sets de doorslag gaf. De Manege kwam er eentje tekort: die van Van Lottum. In de andere halve was Amstelpark te sterk voor Zandvoort. De talenten Susanne Trik en Ed win Kempes waren de grote troe ven van de kersverse landskampi oen. De 18-jange speelster uit Wormer is eindelijk weer eens een nieuw gezicht m de sub-top van het vrouwentennis. Trik, die in het jeugdcircuit nimmer een rol van betekenis speelde, werd de ontdekking van de eredivisie. Vlaardingen Langebaanzwem- ster Karin Stein heeft op overtui gende wijze de nationale Zwem- kroniekbeker geprolongeerd. Het was voor de vijfde keer dat de 25- jarige Vlaardingse zwemster van VZC in het bezit kwam van de be ker op de 2 km schoolslag. Karin Stem heeft nog zeven wedstrijden te gaan en zal op 7 september na de laatste wedstrijd (Roermond) de beker in ontvangst nemen. Het water m de Slotervaart in Am sterdam was veel te warm. Het scheelde weinig of de organisatie had de wedstrijd afgelast. De tijd van Karin Stein, die in de eind sprint Astrid Koert versloeg, was 35.20 minuten. Clubgenoot Mar lijn van de Maagdenberg eindig de bij de mannen op de 2 km schoolslag op de tweede plaats. Zijn tijd was 31.08.5 minuten. Sportagenda Dinsdag VoetbaL Eerste poule wedstrijd districtsbeker: SVDPW-Leonidas (za), VFC-HBSS, SWSMC-ODC, VDL-Deltasport, WK-Schiedam- se Boys, HSC (zaj-Exeelsior^O, Excelsior Maassluis-Cion, DVO'32-Demos, Fortuna-DRGS (za), PPSC-HVO, Hermes DVS- MSV71, Ursus-Zwaluwen, DRGS (zoKFSB, RKW1K-HSC (zo), GTB- MW27, Hoek van Holland-Hon- selersdijk(alle 18.30 uur). Donderdag Voetbal: Toernooi WK (19.00): ODC-MSV71.WK-CION Door Paul van den Bosch Schiedam Er hing gister middag een 'century' in de lucht in Schiedam, tijdens Excelsior-VOC. De mijlpaal van honderd runs lag eerst klaar voor VOC er Klaas-Jan van Noortwijk, maar die werd op 93 uitgevangen door zijn collega-international Erik Gouka. Die in de vol gende innings, van Ex celsior, zélf soeverein op zijn eerste century in de cricket- hoofdklasse aanstuurde, maar zich op 80 voor het eerst verslikte, op een lang zamere) bal van Roland Le- febvre. De op het oude nest teruggekeerde oud-prof bracht met dat wicket -en het daaropvolgende van Den nis Gouka (38)- de spanning nog even terug in het duel, dat door Excelsior in de 51ste over met drie wickets ver schil werd gewonnen: 239 all out-242 voor 7. Toen de winnende runs eenmaal waren geslagen, steeg een be schaafd applaus op. Het Ex.- celsior-publiek is de laatste jaren verwend geraakt met overwinnin gen en landstitels. Dat het vijfde kampioenschap in zeven jaar, het derde op rij, de Schiedammers nog kan ontgaan, gelooft niemand meer. Achtervolger VCC capituleerde gisteren definitief met de neder laag tegen degradatiekandidaat Rood Wit. De klasse van Voor burger Tim de Leede alléén blijkt niet voldoende voor bloemen. Die kunnen zaterdag al aan Excelsior worden uitgereikt, by winst in de uitwedstrijd bij HCC in Den Haag. Of anders zondag, als VCC in Schiedam op bezoek kumi VOC komt dan m elk geval de eer toe de kampioen dit seizoen het hardnekkigs! bestreden te heb ben. Allereerst in de thuiswed strijd, toen Excelsior pas m de laatste overs de overwinning naar zich toetrok. Dat was waarschijn lijk de spannendste hoofdklasse- wedstrijd van deze zomer. Dat was de ontmoeting van gisteren minder, maar even kregen de Rot terdammers 's lands beste elftal toch aan het wankelen. Het snelle vertrek van de Gouka- broers verstoorde het gestage rit me, waarmee Excelsior naar het winnende totaal batte. Beiden vie len ten prooi aan de routine van Roland Lefebvre, de VOC'er die een respectabele carrière in het Het productiefste duo van VOC samen op de kokosmat. Davy Bakker (I) heeft de bal weggeslagen en zal met Klaas-Jan van Noortwijk (r) een nieuwe Rotterdamse run lopen. De hoge scores van bei den kon de nederlaag van VOC tegen Excelsior echter niet voorkomen. FotoCorVos Engelse profcricket afsloot en in Zuid-Afrika is gaan wonen en werken. Eerder deze zomer stond iuj al m VOC-één (Hermcs-thuis); en nu hij de rest van de maand au gustus in zijn oude vaderland ver toeft, vult hij meteen de vacature van Brad White op, De Zuid-Afri- kaan stapte twee weken terug met een koffer vol onvrede op het vliegtuig, Lefebvre, bekeken bow lend, kwam tot dne wickets voor 28 runs in 11 overs, 2 voor 10 in z'n laatste zes overs. Bloed ruiken Omdat Luuk van Troost fraai (en eenhandig) werd uitgevangen door Rob de Widten Jacob-Jan Es- meijer zichzelf ook onder de tien dom 'uitrunde', was het beslissen de woord aan de staartspelers. De VOC-aanvs! rook bloed, maar met hangen en wurgen maakten Peter Lussenburg (7 not out) en Sebas- tiaan Gokke (5 n.o.) de wedstrijd uit. Lussenburg kwam daarbij nog m aanvaring met bcv/ler Rob de Widt, die er zelfs nog een kop- stootbewegmg uitgooide. Het op- slootje moest door de umpires worden gesust. VOC had zichzelf die frustratie kunnen besparen als het Ex celsior voor een zwaardere opgave had geplaatst. Toen Davy Bakker (vloeiend naar 77) en Klaas-Jan van Noortwijk (een spijkerharde 93) samen op de kokosmat ston den en het tempo opvoerden, leek een Rotterdamse score van rond de driehonderd haalbaar. Verge ten was de slechte start, met de 0 van Bas Zuiderent (in de eerste over gebowld door Gokke) en Rob Vos' magere 8 - de bij tijd en wy le magere bowlerij van Excelsior werd gepast afgestraft. Maar na 203 voor 5 was VOC all out voor 239. Toen Excelsior dat totaal drie uur later passeerde, was de laatste spanning uit de titelrace van de zomer verdwenen. Daarentegen heeft VOC zich in theorie nog niet ontdaan van alle degradatiepro- blemen. Een dag vóór het competitieduel met Excelsior was VOC'er Van Noortwijk ook topscorer in het Nederlands elftal, dat in Den Haag met 21 runs verschil won van Leicestershire. Hy maakte er 70 in een totaal van 194 voor 9. Zuiderent was goed voor 29 runs, VCC'er Mare Nota 21 De Engel sen leken goed op weg naar de overwinning, maar beleefden aan het einde van de innings een 'col lapse'. Ze waren all out op 173. Ex- celsior-spinner Erik Dulfer nam drie wickets. Oen Haag Tegen Hermes DVS deed HBS de clubnaam alle eer aan. De Haagse formatie hield voor het eerst sinds mei'84 weer eens 'Braef Stand'tegendeSehiedamnxers.Ondankshettoch niet onaardige totaal van 236 voor 7, dat Hennes - in 55 overs op de mat had gelegd. Roger Bradky (78) en Nick Statham (67) waren de topscorers bij de Harga-dub, die daarna echter z'n meerdere moest erkennen in Kenny Jackson (ïwenDiede- rik Visée (73 not out in 40 baBen). Het werd een waar batüngfestijn op Craeyenhout, waar dit tweetal in dertien overs samen honderd runs bij een slagen. In de 38e overs passeerde HBS het Hermes-totaai voor het verlies van slechts 5 wick ets. Officieel is de ploeg van Roger Bradley nog altijd zeker van prolongatie van het hoofdkiasserëehap. De afstand tot de tiende plaats bedraagt met nog drie duels te gaan drie punten. De nummer tien speelt namelijk eenpromoti&degradatieduel met Koninklijke UD, sinds gisteren de kampioen uit deovergangstóasse. Komend weekeinde kan Her mes zich in veiligheid speten in de double tegen Rood&Wit(zaterdag)enfiandhi(zondag). Als Etc, celsior dan al kampioen Is en Hermes in veilig heid, is de Schiedamse derby op de iaafste speel dag (zaterdag 30 augustus) van nul en generlei waarde. 'ft Vlaardingen Leo Westerkamp werd vorig j aar met zyn club Lom merrijk kampioen op de banen van Holy. De 34-jarige'oud-Vlaar- dinger schreef zich dan ook prompt in voor de Holy-aflevering van het Rotterdams Dagblad Ten- niscircuit, maar keek de afgelo pen week in de Holywijk z'n ogen uit. Het clubgebouw moet nog steeds worden gebouwd en hij maakte onverwacht kennis met Canada- tenn. Holy is de tweede vereni ging in de Rijnmond, die sinds kort op negen courts van deze baansoort gebruik maakt. Voor de winnaar was het toernooi op de harde banen wel een groot succes, want hij won het Bl-klassement. „Vanaf het begin speelde ik in de finale erg makkelijk tegen Jordie Berkepeis van Bequick. Ik koos bewust voor snel spel om hem te imponeren. Ik had hem 's och tends ook al zien spelen en het viel me op dat hij erg bewegelijk was. Door mijn spel erop af te stemmen overklaste ik m'n tegen stander in de eerste set met 6-0." Gas terug Daarna nam Leo Westerkamp gas terug en dat werd bijna z'n sport ieve ondergang. „Mijn tegenstan der greep z'n kans, maar uiteinde lijk zegevierde ik met 7-5. Ik ben dik tevreden met deze overwin ning, want ik doe er alles aan om fit te blijven. Ik heb vroeger ge turnd en aan atletiek gedaan. En voor ik aan een tenniswedstrijd begin, doe ik beenspieroefenin gen. Ze kyken me dan altijd wat vreemd aan, maar ik weet hoe spieren kunnen reageren. Ik ben op een leeftijd gekomen dat ik aan veteranentoemooien mag deelnemen. Nu ga ik meedoen Schiedam De honkballers van Schiedam hebben geen heldenda den kunnen verrichten tegen koploper Jeka: 6-12 verlies. Wie al les op een rijtje zette op Harga, moest concluderen dat sprake was van een gemiste kans. Met nog vier wedstrijden voor de boeg en een achterstand van zes ver- liespunten op Jeka lijken de titel- kansen immers verspeeld. Schiedam eindigde vóór de zo merstop op de tweede plaats, met vier verliespunten meer dan Jeka. De return tegen de Bredase ploeg had de aanloop moeten vormen voor een spannende honkbalfma- le in de hoofdklasse Zuid. Maar daarvoor moesten de Schiedam mers wel winnen. Vooraf was er sprake van grote zelfverzekerheid in het Schiedamse kamp. Maar Jeka was met dezelfde instelling afgereisd. De Brabanders konden vrijuit spelen omdat een eventu eel verlies geen al te dramatische gevolgen zou hebben. Aanvanke lijk dus twee ontspannen ploegen op Harga, maar de wedstrijd was amper een Bredase slagbeurt ver der toen Schiedam al een teleur stelling rijker was. Jeka was sterk m het slagperk en bouwde al in de eerste inning een 0-3 voorsprong op. De Schiedam mers konden in de gelijkmaken de slagbeurt nog wel terugkomen tot 2-3 (toen Leslie Gerkema en Casper van de Toom op een twee- honkslag van Douglas Juenke scoorden) maar daarna begon het 'grote sukkelen'. Bijvoorbeeld op de heuvel, waar Schiedam in deze wedstrijd plotseling een groot pitchersprobleem kende. David Gerkema hield het, in eerste in stantie amper een inning vol en moest plaats maken voor zijn broer Leslie, die na ruim twee in nings alweer het veld ruimde. Douglas Juenke nam vervolgens de leiding van de defensie op zich. Hij hield met hangen en wurgen vier mnings stand (maar kreeg wel 8 honkslagen te verwerken) en ruimde in de achtste inning het veld voor - weer - David Ger kema. Maar ook in het slagperk imponeerde Schiedam nauwe lijks, Alleen Robert Meyers, met een home run (+1) in de achtste inning, kon imponeren. SCHIEDAM 200 020 020= 6-17-7 JEKA 321 0 02 031=12-19-4 Werpcyfers Schiedam David Gerkema (i mn, 1 1-3-0, Leslie Gerkema (2 snn. +1)1- 4-2, Douglas Juenke<41/3 inn3-3-8, David Gerkema (12/3 inn)t-l-l JekaiPieterCas- tien/Henk Ebbing 7-1-17 Leo Westerkamp, winnaar van het Bi-toernooi bij Holy. Jordie Berkepeis moest het in de finale tegen hem afleggen. „Ik koos bewust voor snel spel om hem te imponeren." Foto Peter Momenboer aan de veteranenkampioenschap- pen in Almere." De als eerste geplaatste Jeroen van Assendelft liet verstek gaan. De winnaar van vorig jaar die vo rige weck nog triomfeerde bij VLTC, tobde met een geblesseer de arm. De belangstelling uit Zeeland voor dit toernooi, met 406 deelnemers één van de grootste m de Waterweg-regio, had ook een succesje voor de Zeeuwse meisjps tot gevolg. Marjolein Meulenberg (De Schel de) zegevierde met 6-3,1-6 en 7-5 over streekgenoot Danneke Bak ker van De Klappers. Maurice Kramer (TSN) won de finale B2 van Maurice Meulendijk (Hiaten) in 64, 7-5. Sabnne Evers (Wad- dmxveen) zegevierde m die klas se over Danneke Bakker (De Klappers) in 6-4, 6-2. Norbert Evers (Waddixveen) maakte bij de Cl-mannen Richard van den Berg (VLTC) kansloos: 6-3,6-4. Spijkenisse De betere ploeg zijn, daar van zelfs de bevestiging krijgen van de coach van de tegenpartij, en tóch verlie zen. Met'het kleinst mogelijke verschil ook nog, maar daarmee leren de honkbal lers van Vlaardingen Holy dit seizoen zo langzamerhand leven. Gistermiddag in en tegen Spijkenisse sloeg Holy beter, maakte het veel minder veldfouten, maar na negen innings stond er voor de ploeg van John van Westrenen wel een 6-5 verlies op het scorebord- De coach kon dus niet vieren dat.hij voor één seizoen heeft bijgetekend in Vlaardingen. Zegge en schrijve één veldfout maakte Holy: in de vijfde inning, bij een 1-3 voor sprong. Spijkenisse profiteerde daar dankbaar van. De ploeg maakte gelijk (3- 3) en putte er voor de resterende slagbeur ten voldoende motivatie uit „Onze twaalf honkslagen vielen te ver deeld," moest John van Westrenen voor de zoveelste keer dit seizoen vaststellen. „Dit is nu ai de zesde nederlaag met één punt verschil Om moedeloos van te wor den. Terwijl mij telkens weer veizekerd wordt dat Holy dit seizoen echt sterker speelt dan in de vorige competitie." De Holy-coach memoreerde na afloop ook de twee fraaie dubbelspelen, die de kwaliteit van zijn defensie bevestigden, en hij roemde wedeiom hei sterke pitehen van Danny Rossonl „Maar ja, we laten elf mensen op de honken achter, Spijkenisse was gelukkiger in de aanvallende akties." SPIJKENISSE108 022 10x=6- 7-6 HOLY010 111 001*5-12-1 Werpdjfers, Holy. Danny Rossoni 6-6-7 Spijkenisse: Van Beek (4 inn.) en Van Aken <4 inn.) 2-2-12. Door Loet van Schellebeek Rotterdam Negen veldfouten in één weekeinde maakten duidelijk dat voor de honkballers van Vitri- - ne Art/Sparta de druk van de ketel is, nu zij verze- kerd zyn van een plaats m de play-offs. De duizend ste competitiewedstrijd van hun dub sinds de invoe ring van de hoofdklasse in 1958 wilden ze dan nog wel winnen (zaterdag in Haarlem werd het vooral dankzij pitcher Orlando Stewart 94 voor de Rotter dammers), maar gisteren voor eigen publiek in de Beverwaard kon de vereiste motivatie niet meer wor den opgebracht - althans, niet door iedereen. Kinheim won, na een tussenstand van 0-10 na vijf in nings, met 7-12 en hield de hoop op deelname aan de play-offs levend. Volgende week valt de beslissing m de dubbel tegen Mmolta/Pioniers, dat twee punten méér heeft en dus aan één overwinning voldoende. Sparta eindigt zo goed als zeker als derde, achter Neptunus en HCAW. Waar de indruk mocht zyn ge wekt dat de revelatie van de hoofdklasse bewust op die positie aanstuurde, wil coach Rob Hendriks die misvatting bij deze uit de wereld helpen. „Tweede worden zou wel degelijk voordelig voor ons zijn geweest, wantin een best-of five heb je dan, als 't erop aankomt, een thuiswedstrijd méér. Dat het voor de Rotterdamse honkballiefhebbers niet zo leuk is dat Sparta en Neptunus tegelijk thuis spelen en zij dus een keuze moeten maken, ach, daar hebben wij niet zo'n boodschap aan. Wij trekken toch meer pu-' bliek dan Neptunus." De derde plaats wordt met echt als een troostprijs ge- zien. Bij de nieuwe combinatie zijn ze dolblij en ape- trots dat de nacompetitie meteen m het eerste jaari van het samenwerkingsverband is bereikt. Ais Feye- noord er nu ook nog in slaagt eersteklasser te blijven, dan kan het seizoen niet meer kapot Vandaar ook,'„ dat gisteren Sparta's belang in zekere zin onderge schikt werd gemaakt aan dat van het 'schaduwteamY, Tico Roozendaal, die zaterdag tegen Kinheim nog*- een knappe wedstrijd speelde op het tweede honk," genoot gisteren van een vrije dag. Als enige veld spe ler is hij ook nog speelgerechtigd voor Feyenoord en omdat dat vanavond (aanvang 20.00 uur) thuis tegen concurrent Twins 2 aantreedt, hield Hendriks hem_ gisteren aan de kant. Onder andere omstandigheden zou dat zeker niet" zijn gebeurd, want de prestaties van Floyd Sprott op het derde honk gaven alle aanleiding in te grijpen. De oudste van de twee broers in de basis bij Sparta-;, kreeg zowel zaterdag als zondag drie veldfouten ach- ter zijn naam. In beide duels haalde hij dan ook het' einde niet. Zaterdag schoof Erwin van den Berg door" naar'drie', gisteren legde de jeugdige Maquerred Fe-^ tronia zijn catcheruitrusting af om de bewaking van." het derde honk op zich te nemen. - Petronia is pas achttien jaar en een talent om zuinig op te zijn. Hij is catcher van origine, maar ook op an-3 dere plaatsen zeer wel bruikbaar. Zaterdag speelde- hij in alle vroegte negen innings korte stop by de In-^ terregionale jeugd om 's middags als catcher, maar* vooral ook als slagman indruk te maken bij de hoofd-,, macht. En gisteren had hij na Sprotts vertrek een* paar knappe acties op het derde honk. Dinsdag verwacht Sparta ook Jong Oranje-klant Mai- kei Benner weer terug, nóg zo'n multi-functioneel ta-'J lent. Ook Benner is nog piepjong en dat komt Sparta en de coaches Hendriks en De Bruijn, die hun con-^ tract vonge week verlengden en in één moeite door' de spelersgroep doorlichtten, uitstekend van pas." Want jong bloed kunnen ze best gebruiken. Boxscore SPARTA040 050 000=9-15-5 KINHEIM100 001=4-10-1 Werpcijfers Vitrine Art/Sparta: Orlando Stewart (9 mnings)8-0-10-- 5. Vricnden/Kinheim: Tom Nanne (4 1/3 3 man) 3-2-10-1, André' van Mans (1/3 4) 0-24-0, Patrick Beljaards (4 1/3) 5-3-1-0 Home-* mn Kinheim: Tome Jager (4e mn, solo). Winnaar: Stewart Verlie zen Nanne. KINHEIM203 140 101=12-16-2' SPARTA.™000 0 02 302= 7-124 Vrienden/Kmheim: Eetco Jansen (6 2) 10-2-10-1, Tony Cohen (3)" 3-1-2-1 VitrineArt/Sparta:TonyBenningshof(3 1)0-1-8-1, Ches-, ter Behoso (6) 2-0-8-3 Homeruns Kinheim: Giel ten Bosch (5e mn,, 2), Tome Jager (9e mn, solo). Winnaar. Jansen. Verliezer: Ben- nmgshDf Den Haag/Rotterdam Mooier kon haast niet. Op de_ dag dat Tropicana/Neptunus de eerste plaats in de re-1 guliere competitie veilig stelde, de beker kreeg uitge»" reikt en zich voor het negende j aar op rij verzeker de van Europees bekerhonkbal was Ken Brauckmil-' Ier dicht, heel dicht by een 'perfect game'. Zelf deed de Amerikaanse werper van Neptunus gis- teren wat hij moest doen: hij gunde de hitters van hekkensluiter ADO geen enkele honkslag en hield hen, met behulp van (vooral) zijn verrevelders, van de thuisplaat af, 0-13. 'No hits, no runs' dus. Alleen aan de derde voorwaarde voor de in het honkbal zo zeldzame prestatie - 'no errors', geen fouten - werd helaas voor Brauckmüler, voor Neptunus en voor de aanhang van de Rotterdammers niet voldaan. Twee. fouten van korte stop Jeroen Sluijter tegen zijn oude ploeg kostten Kenny zijn plaats in het ultra-korte rij-" tje van Nederlandse '■perfectgamers': Graig McGin-" nis, Eelco Jansen. Bij Neptunus was men niet minder blij met het suc ces, dat straks in de play-offs als het even kan be kroond moet worden met de landstitel. De bij de eer ste plaats behorende KNBSB-beker werd gisteren in Den Haag uitgereikt. Alle spelers en begeleiders van de koploper kregen een herinneringsmedaille. Het is al de dertiende prijs voor Neptunus in korte tijd, en de derde keer (na 1992 en '95) dat de reguliere competitie winnend werd afgesloten. In '95 volgde, daar het kampioenschap op en dat doel staat mana ger Jan Collins en coach Bill Froberg dit jaar vanzelf sprekend weer voor ogen. De historie is hen gunstig gezind. Na landstitels in 1991, '93 en '95 is Neptunus in '97 'gewoon' weer aan de beurt. ADO, dat vrijdag en zaterdag aan de Abraham van Stolkweg dapper van zich afbeet en de schade beide keren beperkt hield (2-9 en 34), was gisteren op ei gen veld volslagen kansloos, 0-13. De Hagenaars ver dreven, zonder dat ze daar veel vreugde aan beleef-- den, Tex Town Tigers uit de boeken. De Ensche- deeers verloren m 1981 - toevallig het eerste jaar waarin Neptunus kampioen werd - alle 36 duels die^ zij dat seizoen m de hoofdklasse speelden. ADO staat' nu op 37 verliespartijen. ADO.™.200 010 00=34-+ NEPTUNUS.130 000 00x=4-6-l Werpcijfers Tropicana/Nep tonus: Geofïry Kohl (5 innings) 54-2-1, EnK Remmerswaai (2) 1-1-1-41, Rob Cordemans (I) 5-tI-l-U. AIM):, Edward Becrthuizen (8)4-34-1 Homeruns: geen. Winnaar. Kohl Save: Cordemans VerlieiertBeerthmzen. NEPTUNUS™..640 0 00 3=13-10-2 ADO™™000 000 0= 0- 0-fr Tropicana/Neptanus: Ken BrauekmiUer (7) 3-0-0-2. ADO: Ferry. Houwehng (1 3) 0-3-6-2, Anthony Rayer (5) 2-5-2-1, Bas Aschman" (1) 1-2-2-0 Homeruns Neptunus: Adonis Kemp, Ie mn 2) en 2e mn (solo). Ene de Brum, 2e mn (solo). Winnaar: Brauckmdler. Ver liezer: Hou'velmg

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3