13 Plaatsgenoten op het Hof van Dolage Warmte verandert zomer in herfst Weerwoord English Tea in Schiedam Rode Kruisboot in Vlaardingen Ledenvergadering bijdeANBO Ouderenwerk zoekt 'vrijwilligers Opening seizoen van Schiespoor Programma van de Volksuniversiteit -- Rotterdams Dagblad Woensdag 20 augustus 1997 m Arij van Puffelen is vrijdag op deze plaats -notabene door een colle ga-scribent- uitgemaakt voor 'Rotterdamse zeikerd' en 'onbetrouw baar'. „Een jaar of wat geleden nog deed hij moeilijk over dat zomer se Hof van VIaardingen maar nu zyn huisgenoot Van der Lugt voor deelname aan het gesubsidieerde spektakel is uitgenodigd, maakt hij er reclame voor Dit zijn ernstige beschuldigingen, die om een weerwoord vragen; te meer daar Van Puffelen nogal ondersteboven is van deze vuige aan val op zijn integriteit. Ik zal niet herhalen wat Van Puffelen zelf over de scribent heeft ge zegd. Beter lijkt het mij om de feiten te geven, want de scribent in kwestie springt daar wel erg losjes mee om. Wat zijn de feiten? 1. Het Hof van Vlaardingen heeft elk jaar een anderenaam. Dit jaar bijvoorbeeld Hof van Dolage. 2. „Een jaar of wat geleden," moet zijn 24 augustus 1994. Toen méld de ik dat Van Puffelen had geklaagd over de geluidsoverlast van The Amazing Sb oopwafels. Dat was na een avond, die door mij werd ge presenteerd. 3. Van Puffelen zou toen 'moeilijk' hebben gedaan over hetfestival. f Dit klopt niet: Van Puffelen heeft geen enkele opmerking over het festival gemaakt; zijn grief betrofuitsluitend de geluidsoverlastvan dat ene optreden. 4. Op 23 augustus 1995 publiceerde Arij van Puffelen op mijn verzoek een verslag van zijn bezoek, samen met zijn vrouw Cor, aan het Hof van Visioen. Ik citeer: >(Nou, ik moet zeggen, Cor en ik hebben er geen seconde spijt van gehad. We hebben genoten. Natuurlijk von- den we niet alles even mooi, maar we hebben het toch enorm naar ons zin gehad," Hij beloofde het jaar erop wier van de partij te rijn, tenzij de kinderen uit Australië zouden overkomen. 5. Omdat dit het geval was, verscheen, vorig jaar geen bijdrage van Van Puffelen in deze krant Toen het Höffesüval plaatvond, zaten zè met z'n allenin een huisje van Center Pares. 1J y 6. Arij van Puffelen is geen huisgenoot yan m|j. De Van Puffelenswo- nen in de Babberspolder, ik woon mhetcëntrum." Vr> 7. De kwalificatie 'Rotterdamse zeikerd' begrijp ik niet De heer Van Puffelen is een ras-Vlaardinger. Niet alleen de vooroudersym Arij maar ook die van Cor wonen al generaties lang in VlaardingénK^t 8. Blijft het woordje 'zeikerd'. Wie is er eigenlijk een 'zeikerd'?;V - I J DICK VANDER LÜGT Vlaardingen Het Rode Kruis vakantieschip de J. Henry Dunant is deze maand vaste gast in de Vlaardmgse haven. Drie weken lang vertrekt de boot op maandagochtend yanaf de Oosthavenkade (tegenover de Pelmolen) met elke week zestig gasten aan boord. Door de aan wezigheid van aangepaste voorzieningen en medi sche begeleiding en verzorging door een elke week wisselend team goed voorbereide Rode Kruisvrijwil- ligers kunnen gehandicapten en chronisch zieke mensen op deze manier ook een weekje met vakan tie. De J. Henry Dunant vertrekt maandag 25 augus tus om 10.00 uur met gasten uit het Westland en tien uit Vlaardingen voor een tocht over de Zeeuwse wa teren. De boot legt vrijdagmiddag weer aan in Vlaar dingen. Het bestuur van de Vlaardingse afdeling van de iANBO, de bond van 50-plussers, houdt vrijdagmid dag een algemene ledenvergadering. Centraal tij dens deze vergadering staan de reorganisatorische veranderingen binnen de ANBO. Leden en andere belangstellenden zijn welkom in dienstencentrum De Bijenkorf aan de Reigerlaan 105 in Vlaardingen- Holy. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 15.45 uur. 'Dienstencentrum De Bijenkorf is op zoek naar nieu we vrijwilligers. Het ontmoetingscentrum voor 55- plussers heeft dringend behoefte aan gastvrouwen/ heren die op de drukbezochte dagen (maandag-, woensdag-, en donderdagochtend, dinsdagmiddag en maandagavond) achter de bar willen staan. De werkzaamheden bestaan onder ameer uit koffie en thee schenken voor de bezoekers, een luisterend oor bieden en soep van Teletax-bonnen. Belangstellen den kunnen contact opnemen met het dienstencen trum aan de Reigerlaan 105, telefoon 4743066. bcmedarh Waterweg Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Modelspoorvereniging Schiespoor houdt zaterdag haar eerste Schiespoordag van het nieuwe seizoen. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn belangstellenden wel kom in het clubhuis aan de Westerkade 21. Bezoe kers kunnen deze dag de baan bij Schiespoor berij den in hun eigen meegebrachte treinen, onder meer op voorwaarde dat de trein op gelijkstroom rijdt. Ver der is er een uitgebreide ruilbeurs met veel nieuwe onderdelen en door beter gebruik van de werkruimte is er nu ook plaats voor allerlei demonstraties tijdens de Schiespoordagen. Gedurende de zomerstop, de af gelopen zes weken, hebben leden thuis nog gewerkt voor de clubbaan en een studie gemaakt voor een be paald onderdeel van de baan. Hierdoor is onder meer het tweede bedieningspaneel gereed gekomen. De toegang voor de Schiespoordag bedraagt een gul den, kinderen betalen twee kwartjes. De Volksuniversiteit is er weer in geslaagd voor het seizoen 1997-1998 een geheel nieuw programma sa men te stellen. Het aanbod bestaat uit cursussen als astrologie, psychologie, filosofie, homeopathie, voetrefiexologie. Maar ook een cursus als klein vaar bewijs, binnenhuisarchitectuur/woondecoratie, so ciale vaardigheden, de wereld van kunst en antiek, .houding en beweging ontbreken niet. Het programmahoekje van de Volksuniversiteit is gratis af te halen bij de bibliotheken in Vlaardingen. Schiedam en Maassluis, bij Boekhuis Den Draak en de VW. Daarnaast is er een aantal informatieavon den: op 29 augustus in Triangel aan de Fransenstraat in Vlaardingen en op 4 september inwijkcentrum De Blauwe Brug aan hetBachplein in Schiedam. Op bei de avonden, die duren van 19.00 tot 21.00 uur, zijn do centen aanwezig. de kaar i van iMBaS De kaart van het gemoed leidt bezoekers van het Hof van Dolage naar de vele theater-, muziek-, dans, poëzie- en filmvoorstellingen en beeldende kunstprojecten. Door Marietta Olsthoorn Voor de vijfde keer gaat vandaag het Hoffestival van start in het Vlaardingse HoffOranjepark. On der de noemer Hof van Dolage zijn vijf dagen lang talloze thea ter-. muziek-, dans-, poezie- en filmvoorstellingen en. beeldende kunstprojecten te zien De kaart van het gemoed, die ie dereen bij aankomst krijgt uitge reikt, nodigt bezoekers uit voor een zoektocht door het innerlijk. Naast voorstellingen van ver, zijn er tijdens het festival ook een reeks Vlaardingers en Schiedam mers te bewonderen. Een aantal vertelt over hun optre den. Cultuurondernemer Frank To- meï introduceert met Cinemato grafische Archeologie filmthea ter Het Zeepaard dat in het na jaar in de Harmonie van start gaat. „Op woensdagavond laten we een collage van films uit het Filmmu seum zien: Cops van Buster Kea- ton, Chess Fever van Dudovsky en Antr'act van René Claire. Het zijn uiteraard films zonder geluid, maar ze worden begeleid door Mo to Carro, een houtkwintet be staande uit een'hobo, fagot, klari net en marimba Rond het Eiland van de waarheid, waar het wordt uitgevoerd, dobberen drie of vier bootjes. In de pauze kan het pu bliek naar de geïmproviseerde foyer waar de filmcocktail te ver krijgen is. Dat wordt denk ik een mix van champagne, tequila en bitter lemon. Tijdens deze intro ductie van Het Zeepaard gaan we ook informatie verstrekken over het nieuwe filmtheater en probe ren we (vrijwillige) medewerkers te werven en mensen die dit ini tiatief willen steunen. We doen dit trouwens m samenwerking met Casper, die een soort huiskamer heeft gemaakt, een kunstwerk in ontwikkeling, waarin je naar films kunt kijken." Cinematografische Archeologie in Panorama begeleid door Moto Carro op het Pad der Verlichting, woensdag 20 augustus 22.00 uur. Journalist Dick van der Lugt presenteert De avond van het sterke verhaal. „Aan het begin van de avond la ten we een fragment horen van War of the worlds, een hoorspel dat op 30 oktober 1938 in de Ver enigde Staten is uitgezonden. Het bestaat uit nieuwsbulletins over een aanval van marsbewoners op Amerika. Dat heeft toentertijd grote paniek veroorzaakt. Mensen dachten dat het echt was, vlucht ten hun huis uit, stapten in hun auto's en maakten dat ze weg kwamen. Het is een uniek frag ment. We waren op zoek naar de geluidsband by het NOB. Die had het niet in zijn archief. Uiteinde lijk kwamen we terecht by Anton Heuff, een oud-Het Vrije Volk-col lega, die particulier verzamelaar is. De avond bestaat uit tien minu ten-blokjes. Ik presenteer als de nieuwsgierige interviewer aan de bekende ronde tafel; als het niet te warm is in een smoking. Van de elf inzendingen waren er acht bagger en drie bruikbaar, twee Vlaardingers en een Schiedamse, die mogen hun verhaal vertellen. Eén vind ik heel mooi. Dat is een Indonesisch verhaal. De rest ver tel ik niet want dan geef ik de clou weg. Er zijn dne gasten. Freelance journalist en folklorist Peter Bur ger heeft twee boekjes gepubli ceerd over sagen zoals hy de Broodje Aap-verhalen liever noemt. Het is een interessante gast die veel weet te vertellen over de al eeuwen oude verbalen en de variaties daarop. Tweede gast is Hans van Schravendijk, een ge pensioneerd marktonderzoeker. Hij heeft een boekje geschreven over 'productgeruchten'; sterke verhalen die mensen elkaar ver tellen over een bepaald product Leen Westdyk, de derde gast, is in Vlaardingen een bekend fysiothe rapeut, acupuncturist en psycho loog die ons iets gaat vertellen over waarom mensen van die gru welijke Broodje Aap-verhalen ver tellen. Verder hebben we amuse ment van Cornells Pons die een speciaal lied gecomponeerd heeft Schfedam/Vlaardingen De warmte begint zijn tol te eisen. Was het ander halve week geleden nog een 'lekker temperatuurde', de laatste dagen is het Veel te warm' en mag het van me nigeen 'weer gaan regenen'. Met al leen mensen mopperen. Ook planten en dieren beginnen te sputteren. Vooral bomen hebben het zichtbaar moeilijk en laten de bladeren hangen. In sommige delen van de steden is het net herfst. Op straat liggen brui ne, verdorde bladeren. Bomen zien er uit alsof ze zich opmaken voor de win ter. Toch is het nog hartje zomer en duurt het nog wel even eer de herfst begint. „Het warme weer zorgt ervoor dat er heel veel vocht uit de aarde ver dampt," vertelt N.C.S, Steenks, bomenexpert van de gemeente Schiedam. „De verdamping is zo enorm dat de wortels niet genoeg wa ter kunnen opzuigen. De bomen be ginnen dan niet het afstoten van de bladeren." Volgens Steenks is er geen sprake van een kritieke situatie. De bomen kunnen wel een tijdje zonder water. Bovendien staat het grondwa ter in dit gebied relatief hoog.„Als de droogte nog een week of drie aan houdt wordt het wel oppassen. De bomen krijgen dan echtte weinig wa ter. Ik vermoed echter niet dat het nog zo'n periode droog zal blijven." Opnieuw zijn de populieren dé bomen die lijden. Kregen zij een aan tal maanden geleden nog aardig wat te verduren tydens de flinke storm, nu verliezen ze grote hoeveelheden bladeren. „Dat is natuurlijk logisch," vertelt Steenks. „Een populier heeft veel groen blad. Op het moment dat er geen regen valt en de wortels niet genoeg kunnen, opzuigen, verliest die boom dus veel bladeren." Steenks denkt dat op het moment dat het gaat regenen er direct weer nieuwe blaad jes in de bomen komen. „De natuur is natuurlijk niet te voorspellen, maar zo gauw het begint te regenen gaan zich op de kale plekken van de takken weer knopjes vormen. De bomenkun- nen zich razendsnel herstellen." s In het Uckebaertbos tussen Vlaardingen en Maassluis lijkt de herfst al begonnen. FotoRoeiDijkst™ over sterke verhalen. Ook hebben we er een stealband in zitten en een optreden van theatergroep Roth: iets aan de bar, ik weet niet precies wat, want het moet voor mij ook een verrassing blijven. Of ikzelf iets vertel? Ik ben journa list dus wat doen die anders dan sterke verhalen vertellen." De avond van het sterke verhaal, 1 vrijdag 22 augustus, 20.00 uur in de spiegeltent. Popoverleg Vlaardingen exploi teert de Nachtclub van triomfen en succes „In de nachtclub, een container ingericht door Black Planet, wor den drie avonden lang privé-con- cer(jes gegeven. De bedoeling is mensen op een intieme manier by de muziek te betrekken. Tien mensen kunnen drie keer per avond een voorstelling van een kwartier bijwonen. De muziek is uitgekozen voor dit evenement. De optredens zijn van de Rotter damse driemans-formatie Hands ome 3-some, Dancing Bears en Ko Boekelaar en Marijke Joosten." Nachtclub van triomfen en suc ces, drie avonden vanaf 20.00 uur. Het Vlaardings Taalgenotschap laat het publiek Dichterlijk dwa len tijdens het vierde poéziefes tival Peter de Jong. „Naar aanleiding van het Hof van Dolage kwamen we op Dichterlijk dwalen. De meeste Vlaardingers weten niet meer wat de belangrijke plekken zijn in het Hof. De stenen bank bijvoorbeeld, waar iedereen zyn eerste zoentje ging halen. Op meer van die absolute plekken hebben wemensen neergezet, zo als de kelk, de waterval, de brand weertoren. En op nog wat andere locaties die minder bekend zijn als object. Zo voert het vierde poé ziefestival langs een aantal enti teiten van het Hof. Ik ben nog nooit zo enthousiast geweest als nu. We hebben geen prominenten, maar amateurs en mensen die debuteren. Mirjam Poolster doet iets met bodypainting, H. Bonusnaam wordt een soort Vlaardingse Os dorp Posse en Ger van Veen en Mare Bien combineren muziek met poezie. Annemiek van der Sluys begeleidt de aanwezigen op een zeer opvallende manier tij dens hun zoektocht, maar meer mag ik daarover niet verklappen. Het wordt een zeer gevarieerd fes tival dat nog langer duurt dan normaal. Na de wandeling van twee uur en een half uur pauze vertelt Meindert Velthuis fabels uit het Frans vertaald van. Strav insky en teksten van Sjostako- vitsch. Die zijn ijzersterk. Aansiuitend geeft Hans Rikken een conclusie aan de hand van een performance die hy in de ja ren zeventig heeft gedaan: inva- sionele orgastraties van zelfbekle- ving. Bijna niemand weet dat hij dat ooit heeft gedaan. We zijn dan ook ongelooflijk bly dat hy dat wil doen." Dichterlijk dwalen, zondag 24 augustus, 14.00 tot 17.15 uur op diverse locatiesin het park en af sluiting in de spiegeltent Woensdag 20 augustus SCHIEDAM -< ïïiurlede. Sjoelcompetitie, 14.QPu. Wijkcentrum Nieuwland. Sport- en spelmiddag,I3.00-l6.00u.Dcde4 Molens. 13.30-16.C0u, damesbri- jart, 18.00-22.OOu en koersbaHo- mertoemooi,18.30-22.00u. - VLAARDINGEN Dc Soenda. Sjoelen, 14.00- 16.00u. Dc da Bijenkorf. Bridgen, 13.15-16.30u. Spehvagen trekt door Vlaardingen. 14.00-16&0 uur. Hof/Oranjepark. OpemngSact Hof van Dolage door jongleur, 14.00u; Veens bruikoor, 20.0$u; country door Johan Reebergén, 20.00-23.00u en cinematografi sche archeologie, 22.00u. HOEK VAN HOLLAND Wierstraat. Karaoke, Ver. Kampeer ders 'Rotterdam aan Zee', 19.0pli, ROTTERDAM Museumpark. Pleinbioscoop, 21.30u. DeMolenwei. Jeugdvakan- tie paspoort, 09-16u. Plaswljék- park. Het Tovervisje, 15u. BJijdorp. Zoo detective. Donderdag 21 augustus V SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Gepan eerde kindermiddag, 13.00- 16.00u, Dc de 4 Molens. Kralerinj- gen,14.00-16.00u. VLAARDINGEN Dc West. Klaverjassen, 13:30- 17.OOu. Dc de Bijenkorf. Klaverjas sen, 13.45-16.30uenjeu de bodies/ koersbaf, 14.00-16.00u. en laatste zomerbal, 19.3Q-22.30u. SpefWa- gen trekt door Vlaardingen, 14.00-16.00uur. Hof/Oranje^rk. Comedy tram, 20.00u; voórftróèlje Tibetaanse mystiek, 23.00u.' ROTTERDAM lJ9ïi Museumpark. PJeinbfósöftp, 21.3ÖU. Manege KralingseBos. C.H.I.0.1997, div.tijden. Wilheftii- napier. Wilheimina'sZomers, divTtij- den. ,H<ït ROTTERDAM Cinerama 1: 'Anaconda' ^16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 2: 'Marvin's Room /'(al) dag. 13.15-16-18.45-2130. Cine- rama 3: 'Batman Robin' Z(32) dag.12.45-15.30-18.15-21.15, Clnerama 4: 'Men (n 'Black' .{12} dag.19-2i.45. Cineraróa.5: The Ultimate DisasterMovie' (aljtfag. -13.15-16-18.45-21.30. \jrvax Theater. 'Super Speedway* l'tal) dag.14-16-20,45. 'Ring ofFirq'fal) dag. 13-15, 'Mén jrT Black' (12) dag.17-18.50. 'Batman Rfitiin' (16) dag.21.50. Lantaren 1:21*30 (16) wo. 'Dead Man Waltong'. Ven ster 1: 'LoneStar'(16) dag.22. Ven ster 2dag. 21.30 (16) wo/Big Night'. Venster 3: dag. 21.30(16) wo.The Snapper". Venster 4:I$a- non'(16) dag.22 Lumière 1: 'Face/ Off (16) dag.13.15-16-18^5- 21.30. Lumière 2: 'Men In Black' (12) dag. 13.15-16-18.45-2Tf$). Lumière 3: 'Jim Carrey liar Liar'ia!) dag. 13.15-16-18.15. The'.üi^Sh Patient' (12) dag^0.45. Lumière4: 'Speed 2: Cruise ContrqÜt2) dag.18.45-21.30. Rexane: 'Eröti- sche Capriolen van de Deurwaarêle' (18) t/m wo. doori.voorst. Pathé: 'FacfyOff (16) dag.11.35-14.30- 18.15-21.20. 'Speed2: Cruise Con trol' (12) dag, 11.40-14.35-18.10- 21. 'Con Air'(16) dag. 16.10-18.45- 21.30. 'Batman Robin' (12) dag.ll.20-14.25-18.05-21.10. 'Men tn Black' (12) dag. 11.30- 14.05-16.40-19.05-21.40. 'Scre am' (16) dagJ.6.40-19.10-21.50. 'Bean, The Uitmate Disaster Movie' (al) dag.11,10-13.20-15.30- 17.40-19.50-22. Kindermatinees: Cinerama 4: '101 Echte Dalmatiers' (al) dag.13.15-16. Lumière 4: 'Lady en de Vagebond' (a!) dag.13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.50-14. 'Fly Away Home' (ai) dag. 11-13.20. SchiedamOp zondagmiddag31 augustus wordt er door De Bonte Koe Chocoladekunst een echte Engelse Tea gehouden in hun pand aan de Lange Haven 54 in Schiedam. Vanaf half vier 's middags zullen niet alleen traditionele sandwi ches en scones worden geser veerd, maar natuurlijk ook de chocoladeheerlykheden van de Bonte Koe. Het Klassieke ensem ble English Delight verzorgt het muzikale gedeelte van de middag. Boekenkraam Na afloop van de Tea kan een kijkje worden genomen in de spe ciaal ingerichte boekenkraam, waar Donner boekenhandel uit Rotterdam boeken over thee heeft uitgestald. De deelnamekosten aan deze middag bedragen 35 gul den. Een gedeelte van de op brengst is bestemd voor het door Rotary in Schiedam opgezette project 'Polio de wereld uit. Plaatsen kunnen worden gereser veerd bij De Bonte Koe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3