Excelsior bouwt verder aan erelijst Sebastiaan van Dijk uitgerust iu tenuis finale Schiedam berust in nieuw seizoen in eerste klasse e w1- Hermes DVS is veilig Korenbeurs voor moeilijke opgave Pollux baas In eigen huls Eerste plek voor Lagerwerf Stein zwemt verder weg Vijfde crickettitel door winst op achtervolger VCC, na eerst nog misstap bij HCC Gokke blijft én gaat wmwfejfehBaiip au» r< Schiedam zoekt coach in Verenigde Staten Incompleet Holy volkomen kansloos Neptunus pleit voor werper Rob Cordemans I RW Rotterdams Dagblad Maandag 25 augustus 1997 W'&W- Schiedam De cricketers van Hennes DVS spelen ook volgend seizoen in de hoofdklasse. De Schiedammers speelden zich het afgelopen weekeinde veilig. Wel iswaar verloren ze gisteren van het Amsterdamse Gandhi (228- 229/6), maar een dag eerder ver sloegen ze op eigen terrein Rood Wit met zeven wickets verschil: 195 all out tegen 199/3. De over winning werd binnengehaald door Roger Bradley en Nicky Sta- tham, de twee Kermes-topscorers. Schiedam De Korenbeurs heeft inmiddels met succes informatie ingewonnen over de sterkte van tegenstander Deportivo Universi- tario uit Santiago de Compostela. Daaruit mag geconcludeerd wor den dat het eerste optreden van de Schiedamse tafeltennisclub in de strijd om de Europa Cup, zater dag in Spanje, een uiterst moeilij ke opgave zal worden. De Korenbeurs krijgt het maken met de Chinees Zai Qiang (32) en de broers Jacobo (20) en Juan En- senat (21). Qiang is de sterkste speler van Deportivo, want hij prijkt op de Spaanse 'ranking' op de vierde plaats. De broers En- sena staan op de 21e en 28e plaats. Omdat het niveau van het Spaan se tafeltennis in ons land nauwe lijks bekend is, willen die klasse ringen nog niet alles zeggen. De wedstrijd is zaterdagavond om 19.00 uur. De Schiedamse delega tie van vijf man, vliegt vrijdag naar Spanje. Door grote drukte op de terugvluchten keert De Koren beurs pas op 4 september terug. De resterende dagen worden ge bruikt voor extra trainingen. In het competitieprogramma zijn enkele wijzigingen doorgevoerd. De Korenbeurs komt niet op de openingsdag 13 september in ac tie, maar speelt pas op zaterdag 20 september zijn eerste wedstrijd: uit tegen SKF. Omdat de beurs op 15 november niet beschikbaar is, moet het thuisduel met Midstars worden verschoven. VUardlngen Hockeyclub Pollux heeft het eigen toernooi in de Broekpolder op z'n naam ge bracht De Vlaardingse mannen kwamen tot een beter doelgemid- delde dan Dordrecht, waarvan zij met 1-0 wonnen. In vergelijking tot vorig jaar was Pollux op twee plaatsen gewij zigd. Het vertrek van Bart Jeroen Petri naar Rotterdam en Joris van Neerbos naar Maastricht werd op gevangen met Sander en Bas van Zalingen. De tweeling is afkom stig van Evergreen. Het vrouwentoernooi werd ge wonnen door HGC-2, dat een be ter doelgemiddelde had dan West- land. Pollux eindigde op een der de plaats. Binnenmaas - Huifcrsfiht Lager werf heeft de sprint-triatlon van Binnenmaas op zijn naam ge schreven. De 26-jarige Schiedam mer, lid van Triatlonvereniging Rijnmond, finishte na 500 meter zwemmen, 20 km fietsen en 5 km lopen net binnen een uur. 59,58 min. Hij klopte de Belg Davy Aerts, die anderhalve minuut la ter binnenkwam. Mede-Schiedammer Marcel Ver burg werd vijfde in 1.03.31; beste vrouw was zijn stadgenote Mar griet Uil in 1,08.59. Vlaardingen Met nog vyf wed strijden te gaan ziet langebaan- zwemster Karin Stein haar voor sprong op Astrid Koert steeds gro ter worden. De 25-jarige VZC- zwemster zegevierde ook zater dag in Bussloo en zondag in Rijs wijk op de 2 km schoolslag. Ondanks 24 graden en kans op botulisme en blauwalg vonden de organisatoren het niet nodig bei de wedstrijden af te gelasten. De tijd van Karin Stein in Bussloo was 34.21.9 en in Rijswijk 35.24,3 minuten. Dinsdag Voetbal. Districtsbeker, tweede wedstrijd in poules: Jai Hind-SVDPW, ODC-VFC, HBSS-SWS- MC, Schiedamse Boys-VDL, Deltasport- WK, Cion-HSC (za), Excelsior'CÖ-Excelsior Maassluis, DRGS (za)4)V0'32, Demos-For- tuna, MSV71-PPSC, HVO-Hermes DVS, TSB-Ursus, Zwaluwen-DRGS (zo), MW27-RKWIK, HSC (zo>GTB, Hoekse Boys-Hoek van Holland (aanvang 18.30 uur). DoorPaui van den Bosch Den HaagfSchSedam Het hardst lachte gis termiddag de penningmeester van Ex- ceisior'20, Joop Bots. Als de Schiedamse cricketplneg een dag eerder op de Diepput van HCC al het landskampioenschap had bin nengehaald, had de confrontatie met VCC het meeste van z'n glans verloren. Maar omdat Excelsior 'De Grooie Haegsche' zaterdag liet ontsnappen met een onverwachte overwin ning, meldde zich gisteren weer een mini-le gioen op Thurlede. Voor de her kansing, waar in het commer ciële (een hoge baromzet) en het sportieve elkaar vonden. Voor de derde keer kreeg aanvoerder Erik Dulfer de kampioensbe ker uitgereikt, voor de vijfde maal in de clubgeschiede- nis. Door de overwinning op VCC, dit sei zoen de enige serieuze con current, haal de de Duifer elf de titel op de voorlaatste speeldag bin nen. Aan de succes reeks komt maar geen ein de. De dub, die begin jaren'80 als een 'lelijk eendje' de hoofdklasse binnenwan delde, is een grootmacht ge worden. De overmacht van Excelsior vjjf titels in ze ven seizoenen - doet denken aan die van HCC, ACC of Rood Wit in eerdere decennia. „Toen we een aantal jaren gele den voor de tweede keer kampi oen werden," zei captain Erik Dulfer nadat hij de beker uit han den van bondsvoorzitter René van Ierschot had aangenomen, „werden we de kampioen van de armoede genoemd. Omdat een aantal van onze wedstrijden tegen goede tegenstanders verregende. Vorig week las ik in een krant dat Excelsior een maatje te groot is voor de hoofdklasse. Ook dat vond ik overdreven." Het afgelopen weekeinde balan ceerde zijn elftal ook tussen ar moede (de nederlaag tegen HCC) en suprematie, namelijk de winst met zes wickets op VCC (193-194/ 4). Tegen de Voorburgers ging Murray Goodwin hard op weg iBtbogBivalgefid seizoen sta- -_i jfcu,. xe lopen ex-EsK^ior), moYiogmtSa De jévigöiïc •«fWKWfcspg haar een lurmy Good- vrinsveralijfixi Schiedam blij - tot één seizoen beperkt Hij heeft aétdslanüslöel ge- evenéard (vier) Weat-Australisdtó morgan- gers op Thurlèfé hebben ge- presteer^ gü naar een nieu we century én de magische grens van dui zend runs. Als hij dat aantal deze zomer bij eLkaar slaat, gaat hij met een dikker ge vulde beurs te rug naar Aus tralië. Gisteren hield zijn teller plotseling stand op 88, na een aantrekke lijke innings. Daardoor tik ten Dennis Gouka (30 not out) en Luuk van Troost (7 not out) de kampioenspartij rond half zeven binnen. De nederlaag tegen HCC, een dag eerder, was één van de weinige misstappen van Excelsior dit sei zoen. Door de snelle val van de Haagse wickets leek het kampi oensfeest al snel te kunnen los barsten. Maar Excelsior liet het initiatief glippen en gunde HCC te veel runs: 172. Er deed zich ech ter een ongekende 'collapse' voor in de Schiedamse innings, zodat HCC de titelpretendent -waar schijnlijk ook tot eigen verba zing- voor 124 all out gooide. Zelfs bij verlies tegen VCC had een overwinning in de derby te gen Hermes volstaan. Nu is dat treffen van zaterdag van alle spanning en belang ontdaan. Te genover de lachende penning meester van Excelsior staat daar door waarschijnlijk zyn mmder tevreden eveniuiie van Hermes. maar vanaf dat moment heten ze het gruwelijk afweten. Door de nederlaagserie van VCC werd Ex celsior, dat Erik Gouka in die laat ste weken naar een grootse vorm zag groeien, in een zetel naar de landstitel gedragen Verzwakt Uiteraard geldt Excelsior elk sei zoen als één van de voornaamste titelkandidaten. Maar aan de vooravond van deze cricketzomer, begin mei, leek een wisseling van de wacht nog heel reëel. De Schiedammers van Thurlede be gonnen verzwakt aan deze jaar gang, leek het. Door het vertrek van de West-Indische publiekslie veling Emmerson Trotman naar Gandhi. Door bovendien de bles sures die Carl Schewe en Luuk van Troost, twee routiniers en ba siskrachten, dwongen om de eer ste wedstrijden langs de zijlijn te blijven. Maar het in samenstelling veran derde team handhaafde zich 'ge woon' in de top van de hoofdklas se. Zoals elk jaar werd de Duifer équipe in de eerste maand op weg geholpen door de West-Australi sche speler-coach, die dit keer Murray Goodwin bleek te heten. Een batsmen met Test-ambities - met zijn Zimbabwaanse achter grond wil hij zich kwalificeren voor de nationale ploeg van dat land - en een fabelachtig scorend vermogen. De runs kletsten die eerste weken van zijn houten bat af. Met Van Troost en Carl Schewe eenmaal weer terug in de ploeg hield Excelsior de hoofdklasse weer in z'n greep. Alleen VCC ont popte zich als een geschikte uitda ger voor de titelhouder. Eén week, in juli, stonden de Voorburgers zelfs nog alleen aan de leiding, Klus Dat is een klus die de Schiedam mers wel is toevertrouwd. Van de kampioenspioeg'97 zijn er zeven, die in 1991 ook voor de eerste mijlpaal zorgden. De hoofdklasse ervaring van late twintigers als de gebroeders Gouka en Schewe en Luuk van Troost strekt zich in middels uit over meer dan tien seizoenen, die van dertiger Dulfer zelfs al over vijftien zomers. Ze kennen de weg naar succes, een voordeel dat het verjongde VCC van Tim de Leede (nog?) niet is vergund. De ervaring en conduitestaat van de meeste 'Excelsioranen', die de meest constante ploeg uit de kwa litatief steeds mindere competitie vormen, maken de doorstroming van jonge talenten moeilijk. In de uitwedstrijd by Gandhi redde Emile Smits zijn ploeg met een fraaie innings, maar daarna heeft hij nauwelijks nog een kans ge had. Zoals een aantal van zyn teamgenoten (erkende batsmen als Dennis Gouka en Luuk van Troost zelfs) dit seizoen minder aan batten is toegekomen, omdat Excelsior de tegenstander voor een laag totaal aan de kant had ge zet. Want hoewel Excelsior absoluut géén 'wereldaanval' in huis heeft en ook nog eens een topbowler als inmiddels een vertrouwd plaatje van Excelsior: in de bloemen na wéér een landstitel. Inzetje: Na de beslissende run tegen VCC heeft Erik Dul fer de traditionele strijd om de stumps gewon nen. Na vijf landstitels heeft de aanvoerdereen hele collectie. Foto's PetarMolkenboer Australiër Marc Atkinson inlever de voor een specialist met het bat als Goodwin, slagen slechts weini- ♦ge tegenstanders erin heel veel runs te scoren. Ook al kregen HCC en VCC er het afgelopen weekeinde wel véél te veel ca deau. De kampioen kon het zich tegen de laatste club permitteren. Door Bas van den Berg Maassluis De tropische hitte had de finalisten op het laag gele gen tenniscomplex van Ever green in Maassluis-West volledig in haar greep. De meeste partijen waren daardoor gisteren traag en weinig spectaculair. C2-speler Sebastiaan van Dijk trof het dat zijn tegenstander Jan Knijnenburg uit De Lier meteen na zijn zege in de halve finale op Sander Korf alweer de baan op moest voor de eindstrijd. De spe ler van Evergreen had zaterdag de finale al bereikt en begon zodoen de wèl ontspannen aan de finale. „Het was er" makkelijk," ver klaarde Sebasaaan van Dijk zjjn snelle overwinning (6-3, 6-2). „Ik kon volop profiteren van de talrij ke fouten die Jan Knijnenburg maakte. Ik heb inderdaad geluk gehad dat ik zaterdag al de finale bereikte. Knijnenburg deed dat pas gisteren op het heetst van de dag. Het was m'n eerste overwin ning dit seizoen. Normaal ben ik Cl-speler, maar had onlangs bij VLTC in Vlaardingen weinig suc ces toen ik er in de eerste ronde al werd uitgeknikkerd." Op de zes banen van Evergreen Joost Ladestein: winnaar !n da Pl-k!ssse bij Evsrgrcci werden 244 partijen gespeeld. Meer konden er niet bij, al had de Maassluise club wel de hulp nodig van stadgenoot Be Quick. Toen op één van de banen van Evergreen een netpaal uit de grond kwam zetten, moesten twee partijen bij Evergreen worden ingelast. Het toernooi van Evergreen, dat in het Waterweg-gebied elk jaar het sluitstuk van het Rotterdams Tenniscircuit is, staat bekend als een Cl-toernooi. Door een fout van de bond was het een (^-toer nooi geworden. Echter: alléén bij de mannen omdat de vrouwen verstek lieten gaan. Opvallend was dat de meeste winnaars in de enkelspelen uit Maassluis kwa men. Sebastiaan van Dijk van Evergreen in C2, Annechien Strij- bis van Be Quick in Dl, Joost La- destein van Evergreen in Dl en Sander Kap van Be Quick in D2. Alleen de winnaar van het vrou- wenenkel-D2, Simone van Uitert, is van Holy uit Vlaardingen. HeerhugowaardUW is de softbalkampioen van de landelijke eerste klasse B geworden. Weliswaar ver loor de Utrechtse formatie in Diemen de tweede wed strijd van de 'doublé' tegen TIW/Survivors (0-2 en 3-2) maar concurrent Schiedam profiteerde niet. Oók Schiedam won de eerste wedstrijd tegen Herons (2-5) en zou derhalve, by winst van de tweede wedstrijd, een beslissingsduel binnen bereik krijgen. Maar uit gerekend in het slotakkoord van het seizoen, toen het er écht om ging, liet het zelfvertrouwen Schiedam in de steek. De pitchersstaf kreeg geen controle over de slagploeg van Herons en verloor kansloos met 7-3. „Heel erg jammer," vond Schiedam-eoach Leo Buite- man na afloop, „maar geen ramp. We hadden eigen lijk al niet meer gerekend op verlies van UW. Mis schien dat de ontknoping van de competitie wel dra matisch oogt, maar dat is maar schijn." Buiteman herhaalde nog maar eens dat hij uiteinde lijk wel vrede had met deze ontwikkeling. „Het is over het algemeen een heel jonge ploeg, die eigenlijk nog niets te zoeken heeft in de landelijke hoofdklas se. We hebben ons niet alleen nadrukkelijk in deze klasse gehandhaafd, we zijn tweede geworden en hebben daarmee vrijwel zeker een basis gelegd voor een sterke volgende competitie." In de eerste wedstrijd gooide Elske ten Hoope (1-2-7- 2) op een zwak moment na een sterke wedstrijd. In het tweede duel vocht Schiedam voornamelijk tegen zichzelf en een sterke Herons-slagploeg. Drie pitchers moest Buiteman dan ook op de plaat bren gen (Ten Hoope, Esther van de Berg en Moniek Ver- vloet), maar het mocht niet baten. De toekomst oogt positief voor Schiedam. Nog deze week zullen het bestuur en Leo Buiteman om de tafel zitten om het contract van de coach te verlengen. Daarnaast lijkt het vrijwel zeker dat de huidige ploeg ook het volgende seizoen in deze samenstelling zal spelen. En de competitie is voorbij, maar het seizoen nog niet. De komende weken zal Schiedam nog een aantal vriendschappelijke wedstrijden spelen. Mor genavond tegen hoofdklasser Storks, dat nog volop in de race is voor de titel in de hoofdklasse. Dordrecht De honkballers van Schiedam zoeken hun nieuwe coach in de Verenigde Staten. Met hulp van Douglas Juenke, de huidige coach die aan het einde van het seizoen vertrekt naar zijn vaderland- De eerste gesprekspartner is inmiddels bekend: Gary Valencia uit Atlanta. Schiedam gaat op korte termijn contacten leggen en ook kijken of de finan ciële middelen toereikend zijn. Dit is een nieuwe fase in de selectieprocedure. Al een jaar lang is bekend op Harga dat Douglas Juenke aan het einde van het seizoen definitief terugkeert naar zijn vaderland Amerika. Al snel na diens gedwongen vertrek bij Euro Stars, enkele weken geleden, kwam er contact tot stand met John Jonkers. Schiedam wist inmiddels wel dat de voormalige Holy-coach in de be langstelling stond van een aantal clubs. Toch kwam het besluit van Jonkers om het volgend seizoen bij Feyenoord aan de slag te gaan als een regelrechte te leurstelling. Schiedam, dat afgelopen weekeinde met 4-2 won bij het Dordtse Hawks, zoekt nu in de States. THEHAWKSOOÖ 100 100=2+3 SCHIEDAM 101 010 001-4-7-3 Werpcfjfers: The Hawks: 3-4-7-3. Schiedam: Leslie Gerkema (9 inn.) 11-24, Nijmegen Eigenlijk wist Holy-coach John van Westrenen al vooraf dat zijn ploeg tegen De Hazen- kamp kansloos zou zijn. Met precies negen spelers, zonder wisselmogelijkheden dus, bond de Vlaar dingse honkbalformatie de strijd aan met een tegen stander, die alleen al gezien de positie op de ranglijst veel te sterk zou zijn. De Hazenkamp liet dan ook niets aan het toeval over, sloeg er naar hartelust (15 honkslagen) op los en maakte dankbaar,gebruik van een slechte dag van pitcher Danny Rossoni: 12-2. Een blessure (Stefan Droog), een vakantieganger (Erik Tarmond) en een 'ontgroening' op Nijenrode (Bram Jongerius) beperkten de mogelijkheden van Van Westrenen in Nijmegen. Al heel snel liep Holy tegen een 9-0 (na vier innings) op. DE HAZENKAMP-105 300 0 3 i«12-15-0 HOLY000 02 0 OOï» tH Werpcijfers: De Haienktmp: 6-1-5. Holy: Danny Rossoni 44-1$.-. Door Loet van Schellebeek RotterdamJan Collins vertrouwt erop dat Tropica- na/Neptunus ook zonder Rob Cordemans sterk ge noeg is om honkbalkampioen van Nederland te wor den. Niettemin juicht de manager het van harte toe dat pogingen in het werk worden gesteld om de wer per in elk geval tot en met het eerste weekeinde van de play-offs in Nederland te houden. Als winnaar van de reguliere competitie opent Nep tunus de strijd om het landskampioenschap op vrij dagavond 12 september met een thuiswedstrijd te gen Minolta/Pioniers, dat zaterdag op het nippertje (1-2) en na een tumultueus duel Vrienden/Kinheim van de vierde plaats afhield. In datzelfde september- weekeinde staan Neptunus en Pioniers nog twee maal tegenover elkaar (zaterdag de 13e in Hoofd dorp, daags ema aan de Abraham van Stolkweg) en wie ook maar enigszins op de hoogte is van het be lang van werpers voor het wónnen van wedstrijden, die beseft hoezeer de aanwezigheid van een 'klasbak' als Cordemans juist in die drukke periode gewenst is. „Rob moet zich 4 september melden op het India na River Community College in Florida," zei Jan Collins zaterdag na de met 10-2 gewonnen derby te gen Sparta, waarin de 22-jarige international in ze ven innings slechts vier honkslagen en één punt moest toestaan, „maar we gaan zijn coach vragen of hy dat eerste weekeinde van de play-offs met ons mag meedoen." Het idee contact op te nemen met collega Mike Ea- som in. Florida wordt, hoe je het ook wendt of keert, toch ingegeven door een gevoel van onzekerheid over de 'diepte' van de werpersstaf. Met name de in zetbaarheid van Harry Koster houdt Collins en coach Bill Froberg bezig. Morgenavond in de oefenwed strijd tegen de Belgische nationale selectie (Abra ham van Stolkweg, 20.00 uur) krijgt de inmiddels 32- jarige nummer 14 drie of vier innings de tijd om zijn coaches gerust te stellen.Als Harry fit is en beschik baar is er niks aan de hand," aldus Collins. „Dan staat Neptunus er qua werpers beter voor dan wie ook. Ook zonder Cordemans." Dordtenaar Cordemans verbleef dit voorjaar al en kele maanden op eigen kosten in Florida en is nu te ruggevraagd doorzijn oude school, waarbij hem een full scholarship is aangeboden. „Dit is een kans, die hij niet mag laten lopen," vindt ColKns. Neptunus heeft dan ook geen enkele poging gedaan de pitcher te bepraten. Collins hoopt dat het coach Easom ertoe zal bewegen de hand over het hart te strijken. Zoniet, dan is er nog geen man over boord.Als Rob er niet meer bij zou zijn, is dat zondermeer een gemis. Maar Erik Remmerswaal is ook weer terug, en als het dan met Koster wil lukken..." De kans dat Neptunus de Holland Series haalt, schat de manager op 70 pro cent Persoonlijk was hij niet ongelukkig met het be richt dat Pioniers de strijd om de vierde plaats had gewonnen. „Ik sla vooral de pitching van Kiriheim hoger aan." In de competitie werd viermaal van Pio niers gewonnen, twee keer gingen de punten naar Hoofddorp. Na landstitels in 1981, '91, '93 en '95 ziet oudgediende Jan Collins zijn ploeg dit seizoen opnieuw met de hoogste eer gaan strijken. „Omdat onze werpersstaf niet alleen breder is dan die van HCAW, maar omdat we ook aanvallend beter zijn. ledereen by ons kan een balletje raken. Marcel Buurman had zaterdag zijn dag niet, maar in de hele hoofdklasse vind je geen betere nummer 9 op de slaglijst dan hij." De 28 hits van het weekeinde (zaterdag zestien, giste ren twaalf) gaven Collins alle recht van spreken. Wa ren zaterdag 'kleine' Ronald Jaarsma (1.000) en Jy- roen Sluijter de uitblinkers aan slag, gisteren eisten Bob van Aaien (drie uit vier) en Percey Isenia (solo- homemn) de hoofdrol voor zich op. Bij Sparta, waar coach Rob Hendriks de teugels na het bereiken van de play-offs wel wat erg ver heeft laten vieren (zater dag werden maar liefst drie Spartanen uit het veld gestuurd na commentaar op de leiding), sloegen al leen Ruud van Rooyen (zaterdag) en Michael Manna (homerun op zondag) geen slecht figuur. NEPTUNUS 192 101 031*10-16-0 SPARTA000 000 110= 2- 6-6 Werpcijfers Tropicana/NepinnuK Rob Cordemans (7 innings) 8-3- 4-0, Erik Remmerswaal (2) 1-0-2-0. VI trine Art/Sparta: Orlando Ste wart (9) 10-1-16-6. flinaaan Cordemans. Verlieten Stewart SPARTA00 2 110 1» 5- 2-3 NEPTUNUS™ 4100 001 1-IM2-2 Sparta: Leo Voogd (11/3+5 man) 0-4-5-2, Tony Benningshof (4 2/3) 3-0-7-1. Neptunus: Ken Bmuckmilier (7) 3-1-7-2. Homerun Spart*: Michael Martha, 3e inn. 1). Neptunus: Percy Isenia, 6e inn. (solo). Winnaar Brauckmiller. Verlieten Voogd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3