1 11 Eigenaar van parkeerterrein bij notariskantoor onbekend Kruistocht tegen nieuwe horeca Onttakelde flat wacht op sloop Vlooienplaag in Schiedams politiebureau m Rotterdams Dagblad Koper hennep komt niet verder dan stoep van het tuincentrum -\E Adviseur wil geluidsbegrenzer voor het Luxor theater Van dér Valk verkocht zelf appartementen Parkweg zonder parkeerplaats if;? i Verdachten schietpartij vrijgelaten Overvaller verraden door schoen Fietser gewond Brand in kwekerij RfyHorHnmc Hqifhliul Ui Waterweg Vrijdag 29 augustus 1997 Den HaagAflaardingen Tot vier maal toe moest rechter D. Dol- man bij de Raad van State giste ren C. de Groot uit de Vlaar- dingse Wijnstraat op het het hart drukken dat hij niet moest her- halen wat hij twee jaar geleden al in zijn beroepschrift heeft op geschreven. De Groot spuwde -by de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State zijn gal over de opstelling van de gemeente Vlaardingen. Volgens De Groot heeft de ge meente hem 'bedonderd' door te beloven in het bestemmings- - plan Stadshart geen nieuwe ho- reca toe te staan. De gemeente zou haar woord niet gestand doen. Dat blijkt uit de plannen - om in de voormr'ige bibliotheek een grand café te beginnen. „Als het grand café een vrijstel ling krijgt, hebben anderen daar ook recht op," vreest De-Groot Jlet gevolg daarvan is dat ik in het weekeinde 's nachts veel Ia- waai heb te verduren." Woordvoerder Engelaar van de gemeente Vlaardingen legde echter uit dat geen nieuwe hore cazaken worden toegestaan, die tot 2.00 uur 's nachts zijn ge opend. Slechts in beperkte ge- - vallen wil de gemeente instem* - men met een café cf lunchroom, die om 22.00 uur moet sluiten. Overigens strijden de exploitan ten van het nieuwe grandcafé in de voormalige bibliotheek, waarvan de uitgetekende plan nen al maanden aan de muur in de Fransenstraat hangen, voor een langere openingstijd dan 22.00 uur. Andere voorwaarden die de ge meenteambtenaar opsomde, zijn dat per deel van een straat niet meer dan één horecazaak wordt geëxploiteerd en deze mag bovendien niet meer dan zes meter breed zijn. Op de hoorzitting van de Raad van State kwam nog een fout in het bestemmingsplan aan het licht Het plan staat cafetaria's toe. De provincie Zuid-Holland verzocht de Raad van State deze foute aanduiding uit het plan te schrappen. Dat betekent dat de kans groot is dat het plan door de Raad van State zal worden gecorrigeerd. Voor De Groot is dit een schrale troost „Ik ben door de gemeente op een ver schrikkelijke manier beduveld," zei de Vlaardinger. „Ik heb er echt een trauma aan overgehou den." De Raad van State doet over eni ge tijd schriftelijk uitspraak. R ottterdanVVHa ardingen Een 25- jarige Limburger die van plan was om in Vlaardingen te beginnen met het telen van weed, is daar niet ver mee gekomen. „U kwam niet verder dan de stoep van het tuincentrum," zei politierechter De Ruijter gekscherend tegen de man. De inwoner van Schinveid kwam vorig jaar, in maart naar Vlaardin gen. Meteen groep vrienden daar vandaan had hij afgesproken om weed te gaan telen. „Puur voor ei gen gebruik," verzekerde hij de rechter, waar hy zich moest ver antwoorden voor z'n daden. De Limburger werd bij zijn Vlaar- dingse grossier met 346 hennep planten door de politie betrapt Over professionele apparatuur om wat zinnigs met de stekjes te doen, zei de Limburger niet te-be schikken. „Het was niet de bedoe ling ze onder lampen te zetten," aldus de man, die nog nooit voor overtredingen in de Opiumwet is veroordeeld. Omdat de verdachte een vaste baan heeft, vond officier van justi tie mr. G. Th. Sta een gevangenis straf niet op zijn plaats. Sta ge loofde echter 'te oordelen aan de hoeveelheden' niet dat de inko pen puur voor eigen gebruik wa ren bestemd. Hij wees erop dat de landelijke richtlijn voor dergelij ke hoeveelheden drie tot vier maanden gevangenisstraf is. Hij eiste daarom een voorwaardelijke straf van drie maanden, met een proeftijd van twee jaar. De Limburger wierp tegen dat hij echt niet van plan was professio neel te gaan telen. Drie maanden cel vond hij bovendien wel zwaar. „Ik wist toen niet dat het zó straf baar was," „Toen u gepakt werd, waren deze richtlijnen er nog niet," moest po litierechter De Ruijter toegeven. „Bovendien heeft de politie des tijds geen verder onderzoek ge daan naar eventuele apparatuur. Uit uw strafblad zie ik ook niet een 'professional' die hier per on geluk een foutje maakte." Daarop zette de politierechter de straf om in een voorwaardelijke geldboete van 1500 gulden. Den Haag/Maassluis De ge zaghebbende onafhankelijke ad viseur 'Van de Raad van State in Den Haag doet de aanbeveling om in de vergunning voor het Luxor Theater aan de Van der Horst straat in Maassluis een geluidsbe grenzer en een verplichte geluids meting op te nemen. Dat werd gisteren duidelijk tij dens een hoorzitting bij de Raad van State waar de twee vertegen woordigers van de DCMR Milieu dienst Rijnmond het zwaar te ver duren kregen. Voorzitter J. Hulshof wilde weten waarom de DCMR nooit is inge gaan op de klachten van omwo nende E. Wijnhorst, terwijl de ver gunning al meer dan twee jaar ge leden is verleend aan de Christe lijke Jongerenvereniging Maas sluis (CJM). Tegenwerpingen van DCMR-woordvoerder M. Schrier, dat is gewacht totdat de Raad van State zich over de vergunning heeft uitgelaten en dat de ver bouw van de grote theaterzaal al twee jaar op zich Iaat wachten, werden door rechter Hulshof weg- gewoven. Zodra een vergunning is verleend kan gehandhaafd worden, aldus Hulshof. Het feit dat de grote theaterzaal nog altijd niet is ver bouwd, vindt hü in belangrijke mate te wijten aan de gemeente Maassluis. HetLuxor Theater, dat behalve als soos ook wordt ge bruikt yoor een film- en vide oclub, toneel, koor, cabaret en li chaamsbeweging op muziek, is af hankelijk van subsidie. Burge meester en wethouders van Maas sluis hebben dus een grote in vloed op het tempo waarmee de grote zaal wordt verbouwd, aldus Hulshof. Zolang de zaal nog niet is verbouwd mogen er slechts overdag activiteiten worden ge houden. Volgens omwonende "Wijnhorst wordt daar regelmatig de hand mee gelicht. Als hij bij Luxor aan klopt om zijn beklag te doen dan voelt hij zich al snel door de reac ties geïntimideerd. De laatste keer dat hij naar de politie is ge stapt met zijn klachten was even min een bevredigende missie. Hij kreeg te horen dat er geen capaci teit was om zijn klachten te onder zoeken. De woning van Wijnhorst is tegen de sociëteit aangebouwd. Wijn horst zegt pogingen te hebben on dernomen om met de directeur van Luxor in gesprek te komen maar die pogingen zijn op niets uitgelopen. Aangezien hij ook bij de gemeente nooit het gevoel heeft gekregen dat zijn klachten over geluids- en parkeeroverlast serieus werden genomen, heeft hij de zaak aan de Raad van State voorgelegd. De uitspraak van de Raad van State in deze kwestie zal waar schijnlijk nog wel enkele weken op zich laten wachten. Door Ben van Haren Rotterdam/Schiedam De onduidelijkheid over eigendom en gebruik van de 35 parkeerplaatsen bij het appartementen- en kantorengebouw op de hoek van de Parkweg en de Burge meester Honnerlage Gretelaan in Schiedam is gisteren weer groter geworden. Voor de arrondissementsrechtbank in Rot terdam kwam slechts vast te staan dat ze niet toebehoren aan de appartementeneigenaren of het onderin het gebouw kan- toorhoudende Van der Valk-Bonga Partners notarissen bv, die daar tegenover elkaar stonden. Dit bleek tijdens het kort geding, waarin zestien appartementenei genaren vrije toegang eisen tot het parkeerterrein, waarvan de bewoners van het pand sinds de bouw in 1968 gebruik maken. Zij willen dat rechtbankpresident J. Mendlik het pas aangekondigde afsluiten van het terrein met een slagboom onmiddellijk verbiedt. Hun advocaat mr. D. Vermaat had de Schiedamse notarissen-bv ge dagvaard maar de eisers waren daarmee aan het verkeerde adres volgens jhr. mr. Th, Sandberg, die voor Van der Valk-Bonga Part ners notarissen bv optrad. „De parkeerplaatsen zijn eigendom van Begijnhof Onroerend Goed bv te Amsterdam en een aantal wordt slechts door mijn cliënt ge huurd," sprak de Rotterdamse ad vocaat. Later citeerde hij overigens uit de notulen van de laatstgehouden le denvergadering van de Vereni ging van Eigenaren (WE) oud-no- tans C. F. J. van der Valk en voor zitter van de WE: „Het parkeer terrein behoort toe aan een Zweedse beleggingsmaatschap pij." Medewerkers van het notariskan toor vertelden de rechtbankpresi dent vervolgens dat enkele delen van het terrein {bijvoorbeeld waarop een fietsenstalling is aan gebracht) niet in bezit zijn van Be gijnhof maar van Noval bv en Noval Beheer bv te Schiedam. Mr. Vermaat overlegde namens de ap partementeneigenaren echter een recent afschrift uit de kadas terregistratie waarop staat, dat Van der Valk Notanspraktijk bv te Schiedam het gehele parkeer terrein m eigendom heeft. Het was niet de enige onduidelijk heid waarmee president Mendlik te maken kreeg. Sandberg ver weet zijn confrère Vermaat ge brek aan onderzoek. Bij raadple ging van het hypotheekregister had hij kunnen ontdekken dat Van der Valk slechts had ver zuimd de verandering naar Noval Beheer bv bij het kadaster te mel den. Het neerleggen van een eis aan zijn cliënt, het bestaande no tariskantoor, was in elk geval on juist, vond hij. 'Geen band' „Zij is uitsluitend huurder van een aantal parkeerplaatsen, Be gedaagde vennootschap is pas in 1995 opgericht, de praktijk staat dus buiten eventueel handelen van Van der Valk. Zij heeft ook geen enkele band met oud-notaris Van der Valk. die in 1992 is ge- defungeerd," zei Sandberg, die het eigendoms- en gebruiksrecht van de appartementeneigenaren ontkende. Vermaat gaf Sandberg gelijk dat de appartementeneïgenaren vol gens hun koopakten niet in het bezit van een parkeerplaats zyn gekomen. In 1977 is bij de split sing van het in 1968 door Philips Pensioenfonds opgerichte ge bouw op elk van de 35 parkeer plekken een afzonderlijk apparte- mentsrecht gevestigd. Koper, toen nog notaris Van der Valk, in de vorm van Noval bv, was dus ei genaar geworden van een stuk grond aan de Parkweg met 71 on derdelen; drie winkels, een kan toor ,"32 woningen en 35 parkeer plaatsen. Hij verkocht al snel aan acht huurders het door hen be woonde appartement. Later stoot te hij er nog eens zestien af, maar hij bleef zelf eigenaar van de par keerplaatsen. C. F. J. van der Valk heeft de eer ste koopakten zelf getranspor teerd en volgens kopers toen ge zegd. dat zij op het terrein konden blij ven parkeren. Advocaat Sand berg betwistte dit gisteren. Het parkeren was de afgelopen negen tien jaar slechts gedoogd en lang geen probleem tot de gemeente het naastliggende parkeerterrein ophief, betoogde hijr De kwestie heeft volgens hem evenmin een spoedeisend karak ter omdat ruim een jaar geleden in de ledenvergadering van de WE Van der Valk al had gezegd, dat het parkeerterrein aan een an der toebehoorde. Slagboom Vermaat wees erop dat pas vorige maand de plaatsing van een slag boom is aangekondigd. Voorts be nadrukte hij een zinsnede uit de originele koopakte, waarin staat dat de gemeente aan de eigenaar voorschrijft dat hij op het betref fende perceel in de parkeerbe- hoefte voorziet. „Inderdaad een onduidelijke formulering, die een notaris van uitleg behoort te voor zien," aldus de Barendreehtse ad vocaat. Rechtbankpresident Mendlik doet over een week uitspraak. Het is de tweede fase van het bouwplan Wl- bautpleln. Maar voor er kan worden ge bouwd moet in de Schiedamse wijk Nleuwland eerst wor den gesloopt. Acht hoogbouwflats en vier complexen van voorna melijk bejaardenwo ningen gaan momen teel tegen de vlakte. Het aanzicht van de flats die nu nog over eind staan, Is niet ai te fraai meer. De eerste verdieping Is met hout afgedekt en daarboven is geen ruit meer heel. De gordijnen die de ou de bewoners hebben achtergelaten waaien door de kapotte ruiten naar buiten. Als de huizen eenmaal weg zijn, wordt de weg geplaveid voor nieuw bouw. De bodem wordt gesaneerd en de grond zal opnieuw bouwrijp worden gemaakt. Aan het einde van het jaar wordt begonnen met de bouw van 140 nieu we woningen. Foto Roe! Dijkstra SchiedamDe balie van het poli tiebureau in Schiedam is gister middag drie uur dicht geweest. De dames achter de receptie wer den al enkele dagen lastig geval len door een flink aantal onge wenste gasten. De kriebelende beestjes sprongen in groten geta le op de benen en armen van de medewerkers. Gistermiddag is daar door werklui van het Open baar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) een eind aan gemaakt. Met een flinke dosis gif werden alle vlooi en in één klap verdelgd. De warmte van de afgelopen we ken is de voornaamste oorzaak van het, ontstaan van een ware vlooienkolonie op het Schiedam se bureau. De eitjes die de beest jes leggen komen bij warm en broeierig weer massaal uit. Waar schijnlijk heeft één van de bezoe kers van het politiebureau de vlooien mee naar binnen ge bracht. Ook is het mogelijk dat tussen de gevonden voorwerpen kleding zat waar de vlooien eitjes in hadden gelegd. Dinsdagavond moest een politie bureau in Rotterdam-Crooswijk ook al korte tijd worden gesloten wegens een vlooienplaag. De in secten bleken te zijn meegeno men door twee agenten die een woning waren binnengegaan op zoek naar een inbreker. Medewerkers van het ONS maak ten gistermiddag korte metten Het bord met de aankondiging van een vlooienmarkt lijkt te ver wijzen naar de toestand op het Schiedamse politiebureau. Maar het is natuurlijk de markt in de Margrlethal van volgende week die wordt bedoeld. Foto Roei Dijkstra met de diertjes. Op de plaatsen waar ze geconcentreerd voorkwa men werd gif gespoten. Binnen luttele minuten was het over met de kleine springerige parasieten. Volgens een woordvoerder van het ONS komen de vlooien vooral voor by mensen met huisdieren. Als het dier niet goed is be schermd leggen de parasieten eit jes, In de zomer rukt de ONS om die reden meerdele malen uit om de vlooien te bestrijden. „In eerste instantie krijgen Schiedammers het advies veel te stofzuigen," vertelt de woordvoer der. „Als er teveel vlooien zijn, spuiten we gif. Dat doen we echter pas in het uiterste geval." Rond half drie werd de balie van het politiebureau weer vrijgege ven. Het oranje bord voor het poli tiebureau bleef echter staan. De aankondiging van die vlooien markt had namelijk geen betrek king op de werkplek van de agen ten maar op die van kooplui in de Margriethal... De politie in* Maassluis heeft gisteren de. vier verdachten die waren aan gehouden in verband met de schietpartij maandagavond voor een Turks koffiehuis in Maassluis, op vrije voeten ge steld in afwachting van de uit komsten van het onderzoek. Het gaat om een 40-jarige in woner van Beverwijk, een 38- jarige man uit Haarlem en twee 19-jarige Amsterdam mers. De schietpartij kostte maandag het leven aan een 35- jarige man uit Haarlem. De vier nu vrijgelaten mannen raakten gewond. De man die, door de politie verantwoorde lijk wordt gehouden voor de schietpartij, de 39-jarige kof-' fiehuisbaas, schoot zichzelf een dag later een kogel door het hoofd. De eigenaar werd al - wekenlang bedreigd. Toen hij maandagavond in zyn eigen koffiehuis opnieuw te horen kreeg dat hij zou worden ver moord, pakte hij zyn wapen en schoot in paniek zijn belagers neer. Zij hadden ruzie over de betaling van een auto. De 39-ja- rige Maassluizer vluchtte daar-: op naar vrienden en dook on der. Na lange gesprekken met de kennissen besloot de 39-ja-1 rige Maassluizer zich de vol-" gende dag te melden bij de po litie. Vlak voor het bureau be- - dacht hij zich echter en pleeg- de zelfmoord. VlaardingenEen 24-jarige Vlaar dinger keek gisteravond lelijk op zijn neus toen hij door poltieagen- ten uit zijn woning werd gehaald. De man, een agressieve overval ler, bleek bij toeval te zijn verra den door een familielid en een1 verloren schoen. De Vlaardinger had die avond een eetgelegenheid aan de Smalle Ha venstraat in zijn woonplaats ge probeerd te overvallen. Eerst ver nielde hij een ruit en daarna sloeg hij een 38-jarige medewerker van de zaak in bet gericht. De man wilde vervolgens geld uit de kassa pakken, maar de medewerker kon dat voorkomen. Tijdens de worsteling die toen ontstond ver loor de Vlaardinger zijn schoen. Thuisgekomen vertelde de 24-ja- rige overvaller wat er was gebeurd en waarom hij op één schoen bin nenkwam. Hij sprak echter alleen over de worsteling en zei niets over de overval. Het nietsvermoe dende familielid belde daarop naar het restaurant om de schoen terug te vragen. In het restaurant waren echter nog agenten aanwe zig die het familielid direct vroegen naar haar woonplaats. Nog geen kwartier later stonden de agenten op de stoep en namen de 24-jarige Vlaardinger op één schoen mee naar het politiebu reau. Een medewerker van het ONS heeft de concentratie van vlooien in het politiebureau gevonden en spuit gif. Daarna kon het bu reau weer open. Foto's Roel Dijkstra Schiedam Een 20-jarige Schiedammer is gisteren gewond geraakt nadat hij bij een uitwijk manoeuvre met zijn fiets een ge parkeerde auto had geraakt. De man reed naast een brommer op het fietspad langs de Professor Kamerlingh Onneslaan in Schiedam toen de sturen van bei de tweewielers in elkaar dreigden te komen. De fietser probeerde dat te voorkomen, week uit naar rechts en knalde op een auto. Hy viel met zijn hoofd tegen een paal tje. De Schiedammer moest voor behandeling naar het ziekenhuis. Schiedam Brandweerlui heb ben gisteravond rond kwart voor elf een kleine kwekerij ontdekt in een woning aan de Laurens Cos- terstraat in Schiedam. De spuit gasten waren uitgerukt om een brand te blussen in de woning. Het vuur is vermoedelijk ont slaan door een doorgebrande ze kering. Toen de brand was °eb- lust, namen agenten direct de hennepplanten in beslag. Tegen de 23-jarige bewoonster is proces verbaal opgemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1