21' Katwijk maakt 't verschil met Excelsior M duidelijk Europa Cup-droom Korenbeurs snel voorbij Adieu Henk Kornet na 150 vangen, 43 stumpings en 982 'appeals'... Jacquelin stabielste golfer Judoka's naar Bonn VOC veilig, beslissingsdael Gandhi en UD Siein vóór Astrid Koert Finse zeilers onttronen 'Kouwies' John Vermeule neemt loopje met atleten uit Djibouti Eigen veldfouten nekken honkballers Schiedam Holy heeft weer hoop Aardewijn verkneukelt zich op WK-roeien Tommi Makinen pakt opnieuw Finland-rally Rotterdams Dagblad Maandag 1 september 1997 Vlaardingen Hij kende geen ge weldige uitschieters, maar Ra phael Jacquelin was wel de sta bielste golfer tijdens de Dutch Challenge Open in Vlaardingen. De 23-jarige Fransman kwam op de baan van Broekpolder (par 72) tot een totaal van 277 slagen, drie minder dan zijn Engelse rivalen Butterfield en Winchester en titel verdediger Goggin uit Australië. Robert-Jan Derksen was de beste Nederlandse deelnemer. Hij be sloot het met twee ton gedoteerde toernooi met een rondje van 70 en kwam uit op 284, goed voor de veertiende plaats. Eindelijk weer een behoorlijk resultaat, want Derksen heeft al weken lang ner gens de cut gehaald. Voor verbazing en bewondering zorgde de Italiaan Gianluca Ba- ruffaldi. Hij verbeterde het baan record van Broekpolder met liefst vier slagen tot 61. Baruffaldi liet negen birdies en een eagle note ren. Dat heeft geen enkele golfer hem voorgedaan bij een belang rijk Nederlands toernooi. Twee jaar heeft Robert Karlsson op een houtje moeten bijten, gis teren werd hij bij de BWM Inter national Open in Nord-Eichenried bij München 'in één klap' vier ton rijker. De lange Zweedse golfer, die in 1995 de Turespana Open won, profiteerde op de derde hole van de playoff van een misser van Carl Watts. De Engelsman stoeg z'n balletje in het water. Rotterdam Cindy Sneevliet en Franchise Harteveld van Mahoro- kan uit Maassluis en Vtaardinger Mark Huizingavan het Hoogvliet- se Sport Instituut De Korte ma ken deel uit van de Nederlandse judo-afvaardiging naar de inter nationale Duitse judokampioen schappen die op 6 en 7 september in Bonn worden gehouden. Snee vliet en Harteveld komen uit in de klasse tot 72 kilogram, Huizinga in de categorie tot 86 kilogram. Rotterdam De chaotisch verlo pen cricketcompetitie waarin veel1, speeldagen als gevolg van de re gen verloren gingen, krijgt zater dag in Den Haag een verlenging. Koninklijke UD, kampioen van de eerste klasse, treedt op het ter rein van HCC aan in een beslis singswedstrijd tegen Gandhi, als derde van onderen geëindigd in de hoofdklasse. ACC en Kampong waren al gedegradeerd. VRA won gisteren de beslissings wedstrijd tegen Gandhi, waardoor de Amstelveners hun plaats in de hoofdklasse veiligstelden. Omdat hun thuiswedstrijd tegen Kam pong zaterdag verregende, was het Rotterdamse VOC automa tisch veilig. Toch is het geen bijs ter succesvol seizoen geweest voor de ploeg van de Overschiese Kleiweg. Vlaardingen Karin Stein wist ook in de wateren van Hoek en Oosterhout niet van ophouden. De Vlaardingse langebaanzwem- ster was op de 2 km schoolslag in Hoek in de eindsprint te sterk voor Astrid Koert en een dag later was ze opnieuw sneller op de laat- ste meters. De tijden waren res pectievelijk 35.38.4 minuten in Hoek en op de 3 km in Oosterhout 'zegevierde zij ift 52.45.9 minuten. Tel Aviv Petri Leskinen en Kris- tian Heinila hebben gisteren de wereldtitel in de 470-klasse ver overd. De Finse zeilers zijn daar mee de opvolgers van Ben en Jan Kouwenhoven, die vorig jaar in Brazilië de besten waren en dit keer ontbraken. De 'Kouwies' hebben hun carrière in de 470-klasse beëindigd en gaan zich toeleggen op de 49'er- klasser, waarin ook oud-plankzei ler Stephan van de Berg een gooi naar nieuw succes wil doen. Dinsdag Voetbal: derde en laatste poulewedstrijd in districtsbeker: Nationale Nederlanden- SVDPW, VFC-SWSMC, ODC-HBSS, VDL- WK, Schaedamse Boys-Deltasport, HSC (zaJ-Excelsior Maassluis, Cion-Excelsior'20, DVQ'32-Fortuna, DRGS (zaJ-Demos, PPSC- Heimes DVS, MSV71-HVO, Ursus-DRGS (zo), TSB-Zwaluwen, RKW1K-GTB, MW2?-HSC(zo). Compostela Voor De Korenbeurs heeft de Europa Cup-droom niet langer dan één wedstrijd geduurd. De Scliiedamse tafel tennissers verloren zaterdag in het Spaan se Santiago de Compostela met é-2 vanDe- portivo Universitario en zijn daarmee uit geschakeld. Er is namelijk geen terugwed strijd. De Korenbeurs blijft nog enkele dagen in Spanje en keert donderdag in Schiedam terug. De ploeg kan zich nu geheel richten op de competitie, waarin alleen de promo tie naar de eredivisie wordt nagestreefd. Het was vooraf al bekend dat De Koren beurs het in de eerste ronde van de zogehe ten Nancy Evans Cup moeilijk zou krijgen. Kopman, van de Spaanse tegenstander is namelyk de Chinees Zao Qiang, de num mer vier van de nationale ranglijst. Daarbij kwam, zo bleek zaterdag, dat het tafelten nis, in Spanje toch op een hoger niveau staat dan vooraf was in te schatten. Voor het team van coach Luc Janssen be gon de wedstrijd wel voorspoedig. Nermin Smajic zorgde voor een 0-1 voorsprong door in twee games (15-21,10-21) heel een voudig af te rekenen met Jacob Ensenat Dat beloofde wat, maar meteen al in de vol gende partij werd duidelijk dat de meest 'Spaanse' dreiging zou uitgaan van de Chi nees Qiang. Arjaan Karbaat had geen schijn van kans: 21-8 en 21-15. In de derde partij van de wedstrijd lukte het Danny Maas niet om zijn team op nieuw op voorsprong te zetten. De bij De Korenbeurs teruggekeerde Schiedammer kon Juan Ensenat, de één jaar oudere broer van Jacobb wel volgen, maar slaagde er niet in de partij naar zijn hand te zetten. Met 21-16 en 21-15 trok Maas aan hétkorts- teeind. Nemiin Smajic en Danny Maas, die zich ook hebben geplaatst voor de nationale Top-12 in Veenendaal, brachten de span ning in het dubbelspel weer terug. Tegen Qiang en Juan Ensenat waren ze welis waar in de eerste game kansloos (21-10), maar ze herstelden zich in het vervolg: 18- 21 en 16-21. Daardoor kwam de tussensco- re op 2-2. Ook Smajic moest daarna echter de sterk tevan Qiang ondervinden. De kopman van De Korenbeurs speelde weliswaar een goe de partij, maar kwam er in twee games (21- 14 en 21-18) toch niet echt aan te pas. Omdat Maas vervolgens met21-16 en 21-14 tegen Jacobo Ensenat te kort kwam, was de wedstrijd beslist(4-2) en hoefde Karbaat niet meer in actie te komen. Door Bas van den Berg Maassluis Uit alles bleek zaterdag dat Excelsior Maassluis nog niet klaar was voor de (vervroegde) competitiestart. Een korte voorbereiding, nog spelers met vakantie en een speel verbod van de velden - volgens Mark Nijssen allemaal oorza ken voor de niet ingecalculeerde 24 nederlaag tegen Katwijk, „Een normale voorbereiding neemt zes weken in beslag." zei de trainer. „Door tegenslagen heb ik echter maar drie weken kunnen trainen. Ik gebruik het niet als excuus, maar het is toch een argument waar niemand omheen kan." Ondanks de ondermaatse verto ning, waarin de thuisclub alleen de eerste tien minuten excelleer de, was de trainer niet eens zo on tevreden. „Ik had het verschil met Katwijk 'nog groter verwacht. Ik had gedacht dat Katwijk nog na weeën zou vertonen van de wed strijden om de Amstel Cup, maar het had de ploeg juist alleen maar sterker gemaakt." Traag tempo Excelsior M etaleerde veel tekort komingen: traag tempo, zwakke balbehandeling. veel balverlies en vooral een falend middenveld. De lukraak geschoten ballen uit de verdediging bereikten minder vaak de beide spitsen Harold Loe- ve en Emmanuel Monteiro dan de opzet was. Nijssen: „We misten een aanspeelpunt, waardoor de ballen vanuit de verdediging ook veel te veel in de voeten van de te genstanders kwamen." Omdat Loeve en Monteiro voorin niet op scherp stonden, gingen er nogal wat duels verloren. Tot de twaalfde minuut kwam dat nog niet tot uitdrukking. Debutant Dave Vermaas (18) stuurde de bal richting Robert Visser die prima langs de uitlopende doelman Hugo van Duyn schoot: 1-0. Het antwoord van Katwijk liet niet lang op zich wachten. Hoewel voorstopper Hans Jurgen Nicolai door veel inzet z'n best deed cen trumspits Hans Zwaan van scoren af te houden, waren hij en Ex celsior M na een half uur machte loos. Uit een scrimmage depo neerde Hans Zwaan, geheel vrij staand, de bal onhoudbaar langs Rob Grauwmeijer: 1-1. De tegen slag had Excelsior M. nog niet ver werkt, of uitblinker John van der Meer gaf vanaf links de bal de juiste richting: 1-2. Een prima kopbal kort na rust van Hans Jurgen Nicolai na een vrije trap (2-2) deed de hoop herleven. Maar toen ontwaakte Katwijk pas echt. Doordat Excelsior M over schakelde op het 4-3-3 systeem, kregen de 'kattekers' meer ruim te op het middenveld. Vanaf dat moment werd de thuisclub zo goed als ingesloten en bleek nau welijks in staat het spel te volgen. John van der Meer knalde een van richting veranderde bal langs Grauwmeijer (2-3) en Marco de Ridder maakte met een 'streep' langs de verraste doelman duide lijk dat Katwijk dit seizoen weer hoge ogen gaat gooien: 24. De tevreden oefenmeester Bob Kootwijk, die acht jaar geleden als B-trainer van Excelsior M aan de hand van Eric Gudde liep: „We waren completer en tactisch veel sterker. De wedstrijden om de Amstel Cup hebben ons goed ge daan. We hebben niet voor niets in Hans Zwaan onze topscorer, Excelsior M moest hem zelfs met twee man afstoppen." Excelsior M-Kalwijk 24 (1-2). 12. Robert Visser 1-0,30, Hans Zwaan 1-1,44. John van de Meer 1-2,55 Hans Jurgen Nicolai 2-2,60. John van de Meer 2-3,70. Marco de Ridder 24 Bijzonderheden: Paul Louter (Excelsior M) en Edwin Robbers (Katwijk) kregen de gele kaart. Excelsior M: Grauwmeijer; Mendonco, Frehe, Nicolai, Van Stnen,Tom Visser, Ro bert Visser (87. Wiegman), Loeve, Louter, Monteiro (60. Marys), Vermaas. Katwijk: Van Duyn; Robbers, Van der Meer, Van Zeist, Braaf (65. Kwestro), Ouds- hoom, Keane, Van der Plas, Raven, Zwaan, De Ridder. Harold Loeve schiet op het Katwijk-doel. De Maass lui se voorhoede stond niet op bepaald op scherp in de eerste com- petitlewed strijd, al werd er twee keer gescoord. Foto Peter Molkenöoer Door Sander Sonnemans Schiedam De cricketers van Hermes DVS moeten op zoek naar een nieuwe waterdrager annex trekezel nu Henk Kornet zijn car rière heeft beëindigd. De Vlaar- dinger heeft exact een kwart eeuw op eerste en hoofdklasse-niveau gespeeld. Hij liet zich eerst bij Ex- celsior'20 en later bij Hennes DVS vooral als wicketkeeper gelden. Maar zoals gisteren door vice- voorzitter Will van Wijk fijntjes werd aangegeven, verliest de Har- ga-elub in Kornet iemand die voor héél de ploeg klaarstond en die ploeg ook op sleeptouw kon ne men. Om het jubileum en het afscheid niet in het water te laten vallen, werd de zaterdag verregende competitiewedstrijd tussen Her mes DVS en 'aartsrivaal' Ex celsior gisteren door beide ploe gen als vriendschappelijk duel af gewerkt. Eervol afscheid De landskampioen werkte graag mee aan het verzoek van de stad genoot om Kornet een eervol af scheid te bieden. En dat werd het ook. 'Heko' kreeg niet alleen een fraai, uniek kristallen miniateur Voor het laatst voor Hermes-1 naar het wick et om te bat ten. Henk Kornet (r) nam gisteren officieel af scheid in de vriendschap pelijke ont moeting met een gelegen heidselftal van Excelsior. Foto Peter Molkenboer van een wicketkeeper en een schitterende collage waarmee 25 jaren cricket de revue passeer den. Als klap op de vuurpijl ont ving hij 'de hoogste prijs die bij Hermes DVS valt te verdienen': deNoIet-beker. Maar voor de plichtplegingen had Kornet al kunnen genieten van zijn laatste wedstrijd in de hoofd macht van Hermes. 'De vrienden van Excelsior', zoals ze bij wijze van uitzondering door Van Wijk werden genoemd, verschenen in het vk* met drie gastspelers: Hans Gouka, Bas Kornet en Rob Koevermans; jongens met wie Kornet jarenlang heeft gecricket. Het werd Kornets dag, want Her mes won met een riant verschil, al moet worden gezegd dat de oppo nent op de mat de "odige mede werking verleende om de laatste zondag van augustus voor de hoofdrolspeler tot een onvergete lijke te maken. Het werd Kornets dag in dubbel opzicht. Hij sloeg 21 runs, stump- te Edwin Eikenbroek en Erik Gouka en nam bovendien nog een wicket ook. Zodra broer Bas aans talten maakte met het slaghout het veld op te komen, liet hij voor die ene speciale gelegenheid het wicketkeepen over aan Roger Bradley om zelf ook nog maar een balletje te bowlen. En hij pakte het wicket van zijn jongere broer nog ook. Met dank aan umpire Ali die op Kornets laatste lbw-appeal gretig zijn wijsvinger in de hoogte stak. Niemand die zich daar druk te over maakte. Staat van dienst Dat Kornet in die 25 jaar cricket een aanzienlijke staat van dienst heeft opgebouwd, bleek wel uit de cijfers die Hermes' bestuurslid Will van Wijk keurig opsomde, „25 Jaar cricket, 23 jaar keeper, 179 wedstrijden, negen maal not out, 2202 runs, 150 vangen, 43 stumpings en.... 982 appeals," kreeg hij de lachers op zijn hand. De Noletbeker kreeg Kornet we gens 'zijn verdiensten voor Her mes DVS en de cricketstad Schiedam', Tenslotte sprak Henk Kornet zelf ook de toeschouwers nog toe waarna hü een vat bier liet aan slaan om iedereen mee te laten toasten. „Want," zo zei Kornet, „Schiedam heeft geweldige sup porters, zowel bij Hermes als bij Excelsior. De aanwezigheid van de toeschouwers heeft er voor ge zorgd dat ik zo lang ben doorge gaan met het spelletje." John Vermeule steekt de handen In de hoogte. Hij heeft In een zinderende eindsprint Jaje Aden en HaJ Abdillahï (beiden op de achtergrond) achter zich gelaten. Foto Peter Molkenboer Door Jan van den Bos SchiedamJohn Vermeule heeft gisteren in Schiedam de Jonge- neel Hout-loop op zijn naam ge schreven. Voor de race over tien kilometer had de Zeeuw 30.02 mi nuten nodig. Vermeule rekende tijdens een zinderende eindsprint af met twee atleten uit Djibouti: Jaje Aden (30.04) en Haj Abdillahi (30.06). De Rotterdamse Wilma van Onna liet tijdens de spannen de vrouwenrace de Belgische Lin da Milo ver achter zich (34.33de- gen 35.01). De wedstrijd telde zeshonderd deelnemers over de verschillende afstanden. Drie jaar terug was de toenmalige Brandersloop op ster ven na dood en wilde de organise rende triatlonvereniging Water vrienden het voor gezien houden. Dank zij een financiële injectie van de plaatselijke houthandel kon de jaarlijkse wedstrijd wor den voortgezet. De naam van de sponsor werd aan het evenement verbonden. Giste ren kon de organisatie beschik ken over een budget van tiendui zend gulden, voornamelijk be stemd voor de start- en prijzenpot. Een bonussysteem voor snelle tij den moet de aanwezigheid van topatleten garanderen. De minde re goden kunnen hun geluk in een loterij beproeven. De winnaar van vorig jaar, de Belg Theo van de Abeel, moest verstek laten gaan. Het harde trai nen tijdens de warme periode had zijn tol geëist: hij zou overtraind zijn. John Vermeule verkeerde echter in blakende vorm. De zilve ren medaillewinnaar van het NK halve marathon ging op de vier- ronden-parkoers al snel aan de haal, op de voeten gevolgd door de warm weerlopers uit Djibouti. Beiden bivakkeren tijdelijk in het 'atleten-opvanghuis' van Jos Her mens in Brabant. In de derde ron de moest Abdillahi echter wat toe geven op het koppel Vermeule/ Aden. „Doordat Aden en ik elkaar tijdens de laatste ronde voortdu rend in de gaten hielden, kon Ab dillahi ongemerkt toch nog weer bij ons komen. Met drie man moesten we toen gaan voor de hoogste eer," verklaarde de win naar later. De Belg Marc van der Hoeven werd vierde in 30.11, gevolgd door Jos Sasse (Tion) in 30.21. Snelste regio-atleet werd Wim Padmos (Voorne Atletiek) in 31.37. Gerard Hol (Altis) was met 31.50 opper machtig in het veteranen-peloton. Bij de vrouwen leek het er aan vankelijk op dat de Belgische Lin da Milo met de eer zou gaan strij ken. Zij nam al snel een dertigtal meters voorsprong op Wilma van Onna In de derde ronde echter had de Rotterdamse haar achter haald en het was 'er op en er over.' Met een straatlengte voorsprong op haar rivale ging Van Onna door de fuik. Barbara Kamp (PAC) liet 36.08 noteren, gevolgd door Jessie Hulst (Rotterdam Atletiek) met 37.56. Spijkenisse—Schiedam heeft gistermiddag met 10-9 verloren in en van Spijkenisse en had die nederlaag - door zeven veldfouten- volkomen aan zichzelf te wijten. Tot de laatste slagbeurt van Spijkenisse leid den de gasten nog met 7-9. Tot die tijd had de ploeg van coach Douglas Juenke heel behoorlijk gespeeld, maar de Schiedammers lieten zich in de slotfase door devertragingstaktiek van de Spijkenisser tegenstan ders volkomen in slaap sussen. Met slechte gevolgen voor de afloop, want eerst werd pitcher Leslie Gerkema door zijn falende achterban in de steek gelaten (drie veldfouten) en kon Spijke nisse, met al twee nullen op de scorekaart, de stand rechttrekken (9-9). Daarna overkwam het óók Juen ke. De laatste slagman zou de Amerikaan als pitcher voor zijn rekening nemen, ook al omdat er een score dreiging vanaf het derde honk was. Douglas Juenke gooide een goede bal, deze werd geraakt en de bal verdween hoog in het buitenveld, waar hij een ge makkelijke prooi voor de buitenvelder had moeten zijn. Maar tot ontzetting van alle Schiedammers stuitte de bal uit de handschoen op de grond, waar door Spijkenisse het winnende punt kon scoren. Boxscore SPIJKENISSE..., ....102 002 203=18- 7-3 —3 01 410 000= 9-14-7 Werpcijfers: Spijkenisse: (twee pitchers) 3-2-14-3, Schiedam: Da vid Gerkema (62/3 mn.)8-5-5, LesheGerkema(2tnn.)3-0-2. Douglas Juenke 0-0-0. Gouda Leken de overlevingskansen van Vlaardin gen Holy in de hoofdklasse Zuid tot voor een week nog uiterst wankel - plotseling zijn er weer volop mogelijkheden. Met dank aan Nuenen en Feye- noord. De Rotterdammers degradeerden uit de lan delijke eerste klasse, waardoor de lagere elftallen van die club naar onderen 'opschuiven'. Het Bra bantse Nuenen werd daarnaast uit de competitie van de hoofdklasse genomen. Officieel zouden er drie ploegen uit de hoofdklasse van het district degrade ren, maar nu al zijn dus al twee degradanten (Feye- noord-3 en Nuenen) bekend. Een rooskleuriger toekomst derhalve voor Holy, dat gistermiddag in Gouda met 34 van Braves won en te gelijkertijd de twee 'concurrenten' (Ducks bij kampi oen Jeka en All Stars bij The Hawks) zag verliezen. In de komende drie wedstrijden zijn uitgerekend Duck en All Stars de tegenstanders. Weliswaar in uit wedstrijden, maar daarover maakt men zich in Vlaar dingen niet zo veel zorgen. „We mogen dus zeggen dat we alle kansen in eigen hand hebben," stelde de tevreden Holy-coach John van Westrenen vast BRAVES„„.002 001 000=3-11-2 HOLY-001 OU 100=4- 6-1 Werpcijfers: Braves: 7-3-11. Holy: Danny Rossoni 8-1-6. Stand hoofdklasse Znid: Jeka 15-26, De Hazenkamp 16-20, Schiedam 17-20, Spijkenisse 16-16, Braves 15-14, Feyenoord-3 15- 14, The Hawks 15-12, Holy 15-10, Ml Stars 15-10, Ducks 15-10. lac d'Aiguebelette Pepijn Aardewijn vindt dat hij als .internationaal toproeier best een 'sabbatical year' mag hebben. Geen druk van het Olympische zilver, geen verplichting tegenover dubbeltwee-ploegge- noot Maarten van der Linden, gewoon lekker ont spannen roeien in zijn lichte skiff. Was het daarom dat de 27-jarige Amsterdamse nagel bijter zo schitterde op de eerste dag van de post- Olympische WK op Lac d'Aiguebelette, wonder schoon recreatie-oord temidden der Franse Alpen reuzen? Aardewfin wón zijn serie met overmacht, in een mooie tijd bovendien; 7.14,08. Alleen de Italiaan se nieuwkomer Elia Luini was sneller: 7.08,97. Van de zeven actieve Nederlandse roeiploegen boekte hij gisteren als enige een overwinning, goed voor de hal ve finaleplaats. Het Oranjekamp kon trouwens nóg twee halve-fina- leplaatsen koesteren: Eeke van Nes/Pieta van Dis- hoeck in de vrouwen dubbeltwee (tweede plaats) en Marieke Pronk/Jennifer Daly in de vrouwen twee- zonder-stuurvrouw(derde). Vier andere krijgen morgen herkansingen: de lichte acht (met daarin Skadi-roeier Faleo van 't Riet uit Rotterdam), lichte skiffeuze Mirjam ter Beek, man nen twee-zonder Jos Kbnge/Stefan van Dongen en skiffeur open klasse Merlin Vervoom. De Nederland se prestaties waren conform de verwachtingen. Pepijn Aardewijn, al eens vice-wereldkampioen (1992) en bronzen- medaillewinnaar verkneukelde zich over zijn succesje, maar relativeerde zijn presta tie ookweer. „Mijn tegenstanders waren geen goden. De enige die ik kende was de Estlander Lutoskin. Ik begon vrij slecht met een paar rare haaltjes, maar daarna liep het goed." Zichzelf kansen toedichten deed hij niet. Bij twee wereldbekerwedstrijden, in München en Luzem, haalde hij wel de finale, maar finishte hij als zesde en laatste. „Een goede serie is niet echt een indicatie." Wel gekwalificeerd voor de halve eindstrijd, maar daarover toch niet te spreken was Eeke van Nes. Goed gestart en goed gefinisht raakte haar harmonie met nieuwe partner Piëta van Dishoeck op het mid denstuk helemaal zoek, waardoor de Duitsen Danie- la Holle en Kathnn Boron met een lengte de serie winst konden pakken. „We moeten er hard aan wer ken," zei Van Nes, „gelukkig lagen we toch niet zo ver achter. Er is nog hoop." Vandaag varen de andere zes Nederlandse ploegen hun serie in de wereldtitelstrijd, waarin zaterdag en zondag 24 titels te verdelen zijn. De Britse roeiers hingen in verb u Lady Diana de Union Jack he inaar gingen normaal van wedstrijden. Steve Redgrave voerde de Britten aan. Op we*., zijn vijfde Olym pisch goud in Sydney 2000 behield hij in de serie met Cracknell, Foster en Pinsent zijn ongeslagen status van dit seizoen. met de dood van 1 ••en hun tent, t eeks van 37 eroeilegende Jyvaeskylae Tommi Makinen heeft voor de vierde keer op rij de rally van Finland gewonnen. De we reldkampioen, die met zijn bijrijder Seppo Harjanne in een Mitsubishi Lancer zat, had na 22 klasse mentsproeven (381.55 km) welgeteld zeven seconden voorsprong op zijn landgenoot Juha Kankkunen. Makinen is na tien van de veertien WK-wedstrijden eerste in de algemene rangschikking. Zijn belang rijkste rivaal, de Spanjaard Carlos Sainz. reed bij de tocht langs de 1000 meren lange tijd op de eerste plaats. Gisteren viel de Ford-coureur echter met mo- torpech uit. Zijn stalgenoot Jarmo Kytölehto (Fin) schoof daardoor op naar een podiumplaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3