11 Ylaardingse raad stoort zich aan overlast Hoogvliet i Woningbedrijf: 'De Veerman hebben we goed verkocht' Rotterdams Dagblad GAK wil dat 'nogal dove' Maassluizer telefonist wordt Ruzie op rijksweg Stankklachten door gekke wind Computer uit auto gestolen Geen tram over dijk Inbreker aangehouden Inbraken in sportkantines Supermarkt kan uitbreidingsplannen in de ijskast zetten Raadscommissie bekijkt vernieuwde PLN-woning Tarieven in Schiedam volgend jaar met twee procent omhoog Honki-Ponkers slaan eerste paal Caiiente Spaanse keuken catering terras op het water lange Haven 26,3111 CG Schiedam Waterweg Donderdag 18 september 1997 ,i 3 f 1 il Vlaardingen Twee automobilis ten hebben gistermiddag op de rijksweg A 4 bij Vlaardingen nog al wat stampei gemaakt. Om een uur of vijf werd de bestuurder van een bestelbusje bij het uitrijden van de Beneluxtunnel richting Vlaardingen, gesneden door een zilvergrijze BMW. De gebarentaal liep daarbij zo hoog op dat de BMW probeerde het busje van de weg te drukken. "De bestelbus werd gevolgd tot in Holy-Noord. Tijdens de rit hingen mannen uit de BMW en sloegen op het bestel busje. De bestuurder van de be stelbus zag kans om iemand te waarschuwen die de hulp van de politie inriep. Daarna verdween de BMW. Schiedam/Vlaardingen De Mi lieudienst Rijnmond (DCMR) heeft de bron van de stankover last van afgelopen dinsdagavond niet kunnen achterhalen. Wel is duidelijk dat de stank afkomstig was uit het gebied ten westen van Pemis, Door de bizarre weersom standigheden die avond kon het gebeuren dat bijna negentig be woners uit Vlaardingen-Centrum en Oost en Schiedam klaagden over een penetrante lucht. Uit een diagram van het KNMI blijkt dat het die avond toen de zon onderging op grondhoogte windstil was, maar op 200 meter hoogte de wind 60 meter per se conde raasde. Dit komt neer op 222 kilometer per uur. Door deze zogenaamde inversielaag worden alle verontreinigde stoffen in de lucht versneld naar beneden ge drukt. Volgens een woordvoerder van de DCMR doet zich deze vreemde weersomstandigheid bij na nooit voor. MaassluisTijdens het bezorgen van een pakketje bij een woning aan de Burgmeester Wesselink- straat in Maassluis heeft iemand kans gezien om een doos uit de auto van een koeriersdienst weg te nemen. Later bleek dat er in de doos een computer zat. De diefstal vond gisteren plaats. Schiedam Vanafzaterdag 21 september 21.00 uur en zondag de hele dag rijden er geen trams tus sen de Broersvest in Schiedam en het Marconiplein. De stremming wordt veroorzaakt door werk zaamheden aan de tramsporen. De RET zet in verband hiermee bussen in tussen Marconiplein en Broersvest. Tramreizigers van lijn 1 moeten er verder rekening mee houden dat gedurende die periode de tram vijf minuten eerder vanuit Woudhoek vertrekt dan in de dienstregeling staat vermeld. Schiedam En 43-jarige Rotter dammer is vanmorgen omstreeks half zes aangehouden op verden king van inbraak in een winkel aan de Rotterdamsedijk in Schiedam. Surveillerende agen ten werden door een man aange sproken die getuige was geweest van de inbraak. Kort daarop kon den de agenten ter hoogte van de winkel de verdachte aanhouden. Deze had onder een geparkeerde auto enkele kledingstukken ver stopt. De man is overgebracht naar het politiebureau. Schiedam Onbekenden hebben gistermiddag getracht in te bre ken in een sportkantine aan de Schiedamseweg. Daarbij werd een ruit vernield. De kantine is niet betreden en evenmin zijn goederen verdwenen. Gisteravond omstreeks kwart voor twaalf is de kassa van een sportzaal aan de Fahrenheitstraat opengebroken. De daders zijn er vandoor gegaan met een buit van vijfenzestig gulden. Ook hier zijn de daders binnengekomen via een niet afgesloten bovenlicht Vlaardingen De supermarkt Hoogvliet aan de Parallelweg heeft weinig krediet bij de Vlaardingse gemeenteraad. Een verzoek om uitbreiding van de opslagruimte achter de vroege re oliegoedfabriek Van Toor, is voorlopig opzij gelegd. Burge meester en wethouders moeten hun plan om medewerking te verlenen aan de uitbreiding over de volle breedte met 75 cen timeter voorlopig opzouten, zo besliste gisteravond de raads commissie voor stadsontwikkeling. Voorzitter P. Nieuweburg van de wijkvereniging VOP had succes met zijn beroep op de commissie om van de gelegenheid gebruik te maken om Hoogvliet een halt toe te roepen. De beoogde uitbreiding is in strijd met het bestemmings plan en behoeft dus de goedkeu ring van de gemeenteraad. „Weiger alle medewerking zolang Hoogvliet alle afspraken, die zijn gemaakt om de overlast terug te dringen niet nakomt. Elke dag wordt vanaf 's ochtends kwart over zes de Prins Hendrikstraat geblokkeerd door leveranciers. Vrachtwagens staan met draaien de motoren bij onze huizen omdat ze drie kwartier moeten wachten op de man met de sleutel. Terwijl is afgesproken dat ze op de Paral lelweg wachten op hun beurt om het smalle straatje naar het los- perron in te rijden. De nieuwe fili aalhouder weigert ons te ontvan gen om samen te zoeken naar een oplossing voor de hinder, die onze woonwijk heeft van dit bedrijf." PvdA en Groenlinks hadden de VOP al bij voorbaat toegezegd niet in te stemmen met het colle gevoorstel. „Al vijfjaar lang wor den er afspraken gemaakt, maar Hoogvliet komt 2ijn beloftes ge woon niet na. Dus komen wij ze nu ook niet tegemoet," zei P. Roovers(PvdA). CDA'er C. Oosterom vond dit te ver gaan. „Met het pesten van het bedrijf los je de herrie niet op. Het bedrijf zit daar nu eenmaal en heeft voor deze minimale uitbrei ding toevallig goedkeuring nodig. Ik vind het niet passend om die si tuatie te misbruiken. Daarmee los je niks op." Wethouder K van der Windt beloofde initiatieven te wil len nemen om tol naleving van de afspraken en vermindering van de overlast te komen. „Maar daar voor moeten we niet zo'n geringe uitbreiding willen tegenhouden," adviseerde hjj de raadscommis sie. J. Fial (BurgerBelangen) toonde zich bereid met het collegevoor stel in te stemmen, op voorwaarde dat Van der Windt en zijn collega voor verkeerszaken bij Hoogvliet op naleving van de afspraken aan dringen. Ook WD en SGP/GPV/ RPF kozen die oplossing. D66-woord voerder H. de Wit waar schuwde voor het risico, dat in stemming met deze uitbreiding gevolgen voor de toekomst zou kunnen hebben. „De gemeente raad heeft duidelijk uitgesproken de supermarkt eigenlijk niet op deze plek te willen, maar is ge dwongen Hoogvliet hier te gedo gen. Nu meewerken aan uitbrei ding, hoe klein ook, zou weieens kunnen betekenen dat later ver zet tegen toename van de niet-ge- wenste activiteit wordt bemoei lijkt." De meerderheid van de commis sie onderkende dat gevaar en de wethouder besloot toen de kwes tie van de komende raadsagenda af te laten voeren en voor nader overleg in het college terug te brengen. Wethouder K. van der Windt vergezelt zijn commissieledenen ambtenaren bij de wandeling langs het eerste gerenoveerde PLN-blok. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen Voorafgaand aan haar maandelijkse vergadering bezocht de raadscommissie voor stadsontwikkeling gisteravond het eerste gerenoveerde flatge bouw van het PLN-complex in de Zuidbuurt. Onder leiding van wethouder K. van der Windt beke ken de commissieleden de model woning in de fiat aan de Dr. Wiar- dxBeckmansingel. Het gezelschap kreeg uitleg van Door Ben van Haren Vlaardingen Directeur Ans Theissen en Hans Keijzer van Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen (SWV) prijzen nog de dag in juni, dat ze voor 750.000 gulden het woongebouw De Veerman aan de Fransenstraat in Vlaardingen verkocht hebben. Toen ze na hun vakantie geconfronteerd werden met berichten dat hun vroegere bezit uiteindelijk voor bijna het dubbele van hun prijs was ver handeld, zijn ze wel geschrokken. Van die schrik zijn ze, na een her taxatie en enig verder onderzoek, echter weer bekomen: aw Lift „Dat onderzoek heeft ons stand punt bevestigd, dat we voor De Veerman een goede prijs hebben gemaakt. We hebben dus 750.000 gulden gekregen, maar bovenal zijn we af van het verlies, dat we van begin af aan maandelijks op deze woningen hebben geleden. Het blijft toch een voor bewoning omgebouwd oud kantoorpand met een lift die tussen twee etages stopt. De dertig kleine eenkamer- woningen, zonder berging en zon der balkon, waren vanaf de start slecht verhuurbaar. We hadden er voortdurend met leegstand te ma ken. De mutatiegraad lag hier vier- tot vijfmaal boven ons ge- middelde. De huurprijs, van 375 gulden per maand plus ruim hon derd gulden aan servicekosten, is het wettelijk maximum en zeker niet concurrerend met die van de driekamerwoningen waarvan wij een ruime voorraad hebben." Blijft toch, dat in de Schiedamse onroerend-goedkandel verschillen de partijen er al direct meer voor wilden neertellen en uiteindelijk Hebro Beheer BV zei/s 1,475 mil joen pulden. „We hebben dat ook gelezen en vastgesteld. En ons erover ver- Directeur Ans Theissen (links) en on derhandelaar Hans Keijzer op de trappen van Stichting Woningbe- drljf Vlaardin gen: „Einde lijk zijn we van het maande lijkse verlies op De Veer man af.". Fo to Roel Dijk stra baasd. In 1996 hebben we make laar Spuybroek al ingeschakeld om te weten te komen wat het in de verkoop zou kunnen opleve ren. Hij kwam toen op 500 600.000 gulden. Toen we begin van dit jaar besloten het gebouw af te stoten, taxeerde hij de ver koopprijs op 700.000 gulden en in juni had hij een koper voor 750.000. Naar aanleiding van de krantenberichten hebben we Ooms Makelaardij uit Rotterdam achteraf nog ingeschakeld voor een hertaxatie en die bleef ook op 700.000 gulden steken." De huidige eigenaar heeft er dus veel teveel voor betaald? „Wij hebben het gebouw als eVn appartement verkocht. Het is na melijk niet gesplitst in meerdere wooneenheden en Verschueren van Schievast heeft bij de koop ook tegen makelaar Spuybroek 'gezegd, dat hij het pand aankocht met de bedoeling het door te ver huren. De koper konden we op zijn woord vertrouwen, zo heeft de notaris van het kantoor Van derValk-Bonga Partners tegen over ons en Spuybroek meege deeld. Nu horen we. dat het plan is er afzonderlijke verkoopapparte menten van te maken. Dus om het op te splitsen. Als wij uitgaan van een koopprijs van 1,5 miljoen gul den en de wetenschap, dat er na een verbouwing van 1 tot 2 mil joen gulden hoogstens ruimte is Door Judith van Klaveren Rotterdam/Maassluis „Sorry, maar wilt u iets harder praten. Ét ben nogal doof, daarom ben ik ook hier." Al direct nadat mr. E. F. C. Francken gisteren tijdens de zit ting in de Rotterdamse rechtbank begon te spreken, zag J. C. Rosloot zich genoodzaakt de be stuursrechter te onderbreken. De reden dat Rosloot op de recht bank was, is dat hij beroep heeft aangetekend tegen de goedkeu ring van het GAK voor drie func ties. De 42-jarige Maassluizer heeft onder meer last van lawaai doofheid. Hij hoort wel bassen, maar geen hoge tonen. Hierdoor zijn z'n beide gehoorapparaten slechts ten dele behulpzaam, omdat die dat probleem niet kun nen ondervangen. Het GAK lijkt evenwel minstens zo doof. De bedrijfsvereniging heeft in haar computerbestand gezocht naar een passende func tie en vond de oplossing: telefo nist. De baan is Rosloot op maar liefst zes verschillende werkplek ken aangeboden, variërend van gewoon telefonist, telefonist/re ceptionist tot verkooptelefonist. Maar bij elke functieomschrijving ligt de nadruk op bediening van de telefoon. „Het zal het hof duidelijk zijn dat dat voor iemand met een gehoor- beschadiging grote problemen op levert," zei Rosloot gisteren in zijn pleidooi tegen de rechter. „En mijn trechterborst geeft mij "be halve pijn ook ademhalingspro blemen, waardoor spreken een ui terst vermoeiende bezigheid is." Het GAK heeft blijkbaar proble men met meervoudig gehandi capten, concludeert Rosloot. De keuringsarts had namelijk nog twee andere functies in petto voor de in 1985 arbeidsongeschikt ge raakte Maassluizer. Hij zou bij voorbeeld postkamer medewer ker kunnen worden, of monteur koffiezetters. Daarbij is evenmin rekening ge houden met de problematiek van Rosloot De koude benen en tinte ling in armen en benen, bijvoor beeld. En ook hier speelt zijn trechterborst hem parten. Door dat zijn borstbeen iets naar bin nen is gegroeid, wordt hij - behal- -ve dat hij druk krijgt op de lon gen- beperkt in het doen van strekkende bewegingen met de armen en lijdt hij aan hoge rugpij nen. „Door de pijn in mijn rag is zelfs het lezen van een boek of vasthouden van papier al moei lijk" legde hij uit, Rosloot belandde in de WAO, na dat hij in 1985 een zaagverwon- ding opliep aan zijn rechterhand, „Dat was het indirecte gevolg van slapeloosheid door pijn," lichtte hij gisteren toe. Na dit ongeluk werd de Maassluizer voor hon derd procent afgekeurd en kreeg hij (vanaf 1986) een uitkering van het GAK. Toen deze in 1993 werd herzien, werd Rosloot nog maar voor 85 procent afgekeurd. Hij ging in beroep, maar dat werd on gegrond verklaard. Ook bij de laatste keuring -op 20 maart 1996- werd hij 85 procent ar beidsongeschikt verklaard. Ook de optie van monteur koffie zetters vindt hij, 'gezien de be schadiging aan mijn vingers en de productie-eisen van meer dan honderd stuks per uur (dat is 36 seconden om zo'n piepklein schroefje in te draaien) een merk waardige keuze van het GAK'. Daarbij blijft de bedrijfsvereni ging zijn opleidingsniveau nege ren, stelt hjj. Behalve LTS-elektro en diverse vakdiploma's zijn dat Elektronica op MTS-niveau via avondonderwijs en Informatica op HBO-niveau. Ook blijft het GAK volgens Rosloot volhouden dat er sprake is van psychische af wijkingen, terwijl uit een psychi atrisch onderzoek in opdracht van de Rotterdamse rechtbank blijkt dat daarvan geen sprake is. „Ie mand met een hoog opleidingsni veau die gedwongen wordt eento- ning werk te doen, wordt depres sief," zei hij tot besluit. „Ik heb recht op een functietoewijzing door het GAK, waarbij geen spra ke is van lichamelijke of geestelij- kepijn." Dc rechtbank doet binnen twee weken schriftelijk uitspraak. Eerder dit jaar had Rosloot ook al een procedure lopen tegen het GAK, waarbij hij het tot aan de Raad van State had laten komen. Het ging hem er toen om een cur sus van 250 gulden vergoed te krijgen, die bedoeld was om de kansen van werklozen op de ar beidsmarkt te vergroten. Het GAK gaf geen toestemming; hij zou té gemotiveerd zyn. „Het GAK is een slechte ge sprekspartner," meent Rosloot. „Ze werken puur in hokjes. De dokter die je bekijkt voor het me disch onderzoek concludeert een gehoorbeschadiging. Vervolgens komt de arbeidsdeskundige en die beveelt je aan telefonist te worden. Er is gewoon geen terug koppeling mogelijk tussen de ver schillende afdelingen. En in hun computerbestand zitten hooguit vierhonderd functies. Als ze daar vierduizend van zouden maken, zou niemand een WAO-uitkering hoeven hebben." voor tien appartementen van cir ca 70 vierkante meter, dan komen er geen concurrerende koopprij zen uit. Er worden in de Vlaar dingse binnenstad thans ruimere, nieuwbouwappartementen goed-' koper aangeboden dan 350.000 gulden." Hebben jullie ook lering uit deze kwestie getrokken? „Oh zeker. Nog sterker zullen we letten op de garanties, die we krij gen. Maar als je op een gegeven moment een notaris niet meer op 2ijn woord kunt geloven, dan is dat ontzettend vervelend." ir. A. Houwers van de Stichting Woningbedrijf Vlaardingen (SWV) en van bestuursleden van de bewonersvereniging 720 PLN- woningen Zuidbuurt. Ook nam de commissie een van de vier flatge bouwen, die worden gesloopt aan de Prof. Rutgersstraat in ogen schouw. Een verzöek van de huurdersraad van de SWV om de sloopvergun ning voor 180 PLN- en 32-Bothwo- ningen in te trekken, wees de commissie later op de avond af. „Het is noodzakelijk om de vari atie in de woningvoorraad in deze buurt te vergroten," voegde wet houder Van der Windt eraan toe. Alleen SP, GL en W2000 steunen de sloopplannen niet. Het Woningbedrijf heeft de eerste sloop gepland in 1999. Een groot deel van de voor afbraak aange wezen üats heeft volgens Rouwers al een nieuwe woning uitgekozen. Ook zijn er al een aantal verhuisd. Sommige leeg' gekomen flats zijn weer op tijde lijk contract verhuurd^ Schiedam De gemeente Schiedam verhoogt volgend jaar de tarieven en belastingen met twee proeent. De huren van ge meentelijke woningen en gebou wen gaan (per 1 juli) met vier pro cent omhoog. Dat blijkt uit de deze week gepre senteerde begroting voor 1998, waarin nog een gat zit van iets meer dan drie miljoen gulden. Maar over het dichten daarvan zou binnen het college van burge meester en wethouders inmiddels overeenstemming ,'zijn bereikt. Hoewel nog niet duidelijk is waar het geld vandaan komt, zullen de tarieven in elk geval niet meer dan twee proeent stijgen, zegt wethouder A. Wiegman van finan ciën, die over een totaal budget van 392 miljoen gulden beschikt. Met het verschijnen van de begro ting voor 1998 ismeteen duidelijk geworden dat Schiedam de reke ning van 1997, evenals het jaarer voor, heeft afgesloten met een te kort van 183.000. Dat betekent dat er bijna twee ton meer is uitgege ven, dan waarmee in de begroting rekening was gehouden. In 1995 bedroeg dat tekort zelfs bijna 1,4 miljoen gulden. De gemeenteraad behandelt op dinsdag 11 en donderdag 13 no vember de begroting. Schiedam Na drie jaar voorbe reiding heeft Stichting Kinderop vang Honki-Ponk gistermiddag de eerste paal geslagen voor haar nieuwe vestiging aan de Pierson- straat in Schiedam. Wethouder A. F. de Leede en de peuters Annemarije Montulet en Jarry Khan verrichtten de cere monie. Tientallen kinderen, ou ders, medewerkers en genodig den sloegen de gebeurtenis gade. Ballonnen gingen de lucht in en een speciaal hed werd ingezet Hierna vertrok het gezelschap naar gebouw Schravenlant waar het feest pas echt losbarstte. De peuters werden geschminckt en werden vermaakt door een clown. Het nieuwe kinderdagverblijf met 72 kindplaatsen wordt vol gend jaar april opgeleverd. Het unieke gebouw oogt als een dorpspleintje met huisjes er om heen. Stadsarchitect René Meere spreekt van een 'gebroken-ei mo del'. Meere heeft rond de centrale ruimte andere, kleinere ruimten gegroepeerd. De verschillende ruimten krijgen een eigen karak ter, De architect meent dat deze omgeving de veiligheid, zeker heid en zelfstandigheid van de peuters bevordert. De nieuwbouw vervangt de huidi ge vestigingen van Honki-Ponk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan en aan de Parkweg. Het laatste kinderdagverblijf moet plaatsmaken voor de aanleg van de metro. Overigens blijft de ves tiging aan de Schiedamseweg ge handhaafd. Met de realisatie van de nieuwbouw is bijna twee mil joen gulden gemoeid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1