13 AOV vertrouwt hertaxatie niet Asfaltfabriek zet verhuisplannen op laag pitje StadsBelangen nu al in commissies Rotterdams Dagblad c. r J 'Woningdoorstroming' peilt nieuwe behoefte aan appartementen Ouderenpartijen opnieuw in geweer tegen WOZ Maasland niet blij met beschermd monument Vragen over oponthoud bij bouwprojecten Hl Compromis Spectrum Verdachte slijpers Werkzaamheden aan spoorbaan Informatie over railsysteem Maassluis doet oproep aan uitkeringsgerechtigden V.d.TEMPEL ZOEKT PERSONEEL Mitzi mode nieuwe mode - nieuwe ideeën - Schiedam-C Kreupelstraat 31 naast A.B.C. parkeergarage. Tel, Waterweg Vrijdag 19 september 1997 -i tf Schiedam Platform Schiedam gaat maandagavond een compro mis voorstellen als een meerder heid van de gemeenteraad het subsidieverzoek van het Spec- tramfestival afwijst. Vorige maand wezen burgemeester en wethouders van Schiedam een verzoek om 75.000 gulden bij te dragen m de kosten van het jaar lijkse festival in het Beatrixpark gedecideerd af. Deze week bleek echter dat een aantal partijen - met name coalitiepartners WD en D66 - begon te twijfelen. Want zonder subsidie -byna de helft van het totale budget - van de ge meente komt er geen Spectrum festival meer en daarover wilden de fractievoorzitters nog wel even met hun fractie over praten. Plat form Schiedam heeft na een ge sprek met het bestuur van de Stichting Spectrumfestival als compromis bedacht om het be drag als garantstelling beschik baar te stellen. Dat betekent dat als de organisatie er niet in slaagt om de begroting rond te krijgen, de gemeente tot een maximum van 75.000 gulden bijspringt. Schiedam Twee mannen heb ben gistermiddag geprobeerd een bedrijf in Schiedam op te lichten. Het tweetal had aangeboden spul len van het bedrijf te willen slij pen, De eigenaar wilde eerst we ten hoe goed zij waren en gaf, na een prijs van ƒ22,50 te hebben af gesproken. een oude zaag mee. Later kwamen de mannen terug met de geslepen zaag en vertel den daarbij meer geld te moeten hebben. Ze waren Vergeten' te vertellen dat het bedrag van ƒ22,50 met 75 moest worden ver menigvuldigd omdat het afge sproken bedrag per centimeter ging en de zaag 75 centimeter was. De eigenaar ging hiermee niet akkoord en omdat hij werd gesteund door meerdere werkne mers dropen de mannen met 25 piek af. Eerder op de dag in Rot terdam hadden zich soortgelijke taferelen afgespeeld, waarbij de oplichters er in één geval met dui zend gulden vandoor gingen. Maassluis De werkzaamheden aan de spoorbaan tussen Maas sluis en Hoek van Holland, die vanwege de hoge temperaturen enige tijd geleden waren uitge steld, worden volgende week als nog uitgevoerd. TVssen komende maandag en vrijdag en van 29 september tot en met donderdag 2 oktober gaat NS/Railinfrabeheer verder met het vernieuwen van de spoorbaan. In deze perioden wordt overdag tussen 8.30 en 16.00 uur gewerkt met de ketting- hormachine. Dit apparaat neemt de ballast tussen de sporen op, rei nigt deze en brengt de ballast weer aan. Dit kan voor de nodige geluidsoverlast zorgen. De werk zaamheden hebben invloed op de treindienst. Omdat er steeds één spoor buiten dienst is, zal het treinverkeer beperkt zijn. Vlaardingen Op het diakonaal bureau van de Hervormde Ge meente Vlaardingen is maandag een informatieavond over het zo genoemde LETS-systeem (Local Exchange and Trade System). Dit ruil- en handelssysteem is geba seerd op het principe van ruilhan del met gesloten beurzen. De één helpt bijvoorbeeld zijn vriend met het opknappen van diens huis en die leert hem weer op de compu ter te werken. Het aantrekkelijke van het systeem is dat iedereen er aan mee kan doen. Verder biedt het een veelheid aan contacten met anderen en is het goed voer het milieu omdat veel dingen wor den opgeknapt en hergebruikt. Het in Canada ontwikkelde LETS-systeem is voor de Neder landse praktijk uitgewerkt. De Hervormde Diakonie in Vlaardin gen heeft het initiatief genomen om ook hier zo'n systeem van de grond te krijgen. Maandag wordt, na een korte uitleg, het spel even De bijeenkomst is op dc eerste verdieping van de diakonie aan de Maassluissedijk 5 en begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. Bij voorkeur wei even aanmelden; te lefoon 4346855. VlaardingenDrie Vlaardingers, die dertig jaar geleden in Holy- Zuid een particulier project van eengezinswoningen in de pre mie-sector van de grond tilden, overwegen nu een soortgelijke stap te zetten, Het drietal denkt aan de bouw van appartementen, die geschikt zijn voor zogenoem de 'empty-nesters'. Mensen, die nadat hun kinderen het ouder lijk huis zijn uitgevlogen, zelf in de eengezinswoning met tuin zijn blijven wonen. Volgens onderzoeksgegevens telt de wijk Holy in huur- en koopwoningen een groot aantal van die 'empty-nesters1. Een van de initiatiefnemers J. Barend- regt, omschrijft ze als; „Mensen in de buurt van 70 jaar, van wie de vrouw steeds meer een hekel krijgt aan dat huis met twee of drie verdiepingen. Zij willen iets waarbij ze met de auto tot bij de lift kunnen rijden, die ze naar hun gelykvloerse, luxe woning brengt." Met twee vroegere buren, A, en M. van Dorp, richtte hij in 1967 het comité 'Woningdoorstro ming' op, dat nu nieuw leven is ingeblazen. Toentertijd ging het om de bouw van uiteindelijk 79 drive-inwoningen in de premie- sector, die aan de Willem Lode- wijklaan en later ook aan de Jo- han Willem Frisolaan zijn gerea liseerd. Nu betreft het, voorals nog een peiling voor apparte- mentenbouw. Morgen in het Rotterdams Dag blad; Na 30 jaar maken drie vrienden opnieuw plannen voor bouw van eigen huis Schiedam/Vlaardingen De combinatie van ouderenpartijen verwittigen. Volgens AOV/Unie gevraagd in de vorderingen^ - n t i RRj. tnn^an imnnl niirlAran W Ha hortavaiia He nnnprpnnaTll Schiedam/Vlaardingen De combinatie van ouderenpartijen AOV/Ünie 55+ heeft het niet op de wijze waarop Schiedam en Vlaardingen de hertaxatie laten uitvoeren. Dat gebeurt in het kader van de wet Waardering Onroerende Zaken bij mensen die voor de zomer bezwaar hebben aangetekend tegen de nieuwe waarde van hun woning. Op basis daarvan wordt on der meer de onroerende-zakenbelasting bepaald. Bij de afdeling Schiedam-Vlaar- dingen van de combinatie van ou derenpartijen js naar aanleiding van klachten een onderzoek naar de werkwijze van de taxateurs be gonnen. In vragen aan de colleges van burgemeester en wethouders van Schiedam en Vlaardingen vraagt AOV/Unie 55+ zich af of de gemeenten wel vakbekwame taxateurs in dienst heeft geno men In elk geval vindt de combinatie het niet netjes dat de taxateurs vooraf geen bericht sturen waarin zij de bewoners van hun komst verwittigen. Volgens AOV/Ünie 55+ vinden vooral ouderen het 'niet prettig' en 'onveilig' als er 'ineens een iemand voor de deur staat die binnen stapt met de me dedeling dat hij/zij komt taxeren'. In een verklaring roepen de par tijen mensen op dat als zij vinden dat de taxateur niet gelegen komt, zij hem of haar de deur moeten wijzen. Volgens AOV/Unie 55+ 'is men wel degelijk gerechtigd een andere afspraak te maken'. Bij de verantwoordelijke wethou ders in Schiedam en Vlaardingen heeft AOV/Unie 55+ ook om 'meer duidelijkheid en inzicht' gevraagd in de vorderingen van de hertaxatie. De ouderenpartijen hebben zich de afgelopen maan den het vuur uit de sloffen gelo pen om het voor mensen zo ge makkelijk mogelijk te maken om bezwaar aan te tekenen tegen de veel hogere taxatiewaarde van hun woningen. De hertaxatie was een wettelijke maatregel die de gemeenten dit jaar moesten uit voeren. Veel mensen menen ech ter dat hun huis onjuist is ge taxeerd en maakten bij hun pro test in vele honderden gevallen gebruik van de voorgedrukte for mulieren van AOV/Ünie 55 De komst van een asfaltfabriek op een deel van de werf van Wilton-Fljenoord aan de Nieuwe Maas is (voorlopig) van de baan. Luchtfoto Roei Dijkstra Schiedam De Asfaltcentrale aan de Nieuwe Waterwegstraat in Schiedam heeft de Verhuisplan nen naar het voormalige Wilton- Fyenoordterrein op een laag pitje gezet. Enkele maanden geleden is er overleg geweest tussen de as- faltproducent en de DCMR Mi lieudienst Rijnmond over de be nodigde vergunningen voor een nieuwe fabriek. Maar de bespre kingen liggen al enige tijd stil, al-, dus een woordvoerder van de mi lieudienst. Een medewerker van De Asfaltcentrale bevestigt dat het met verhuizen niet zo'n vaart zal lopen. In Schiedam-West wordt opge lucht gereageerd. En ook de ge meente, die niet stond te juichen Maasland De Herenwerf in Maasland krijgt een status als be schermd archeologisch monu ment. Staatssecretaris Netelen bos (Cultuur) heeft dat bepaald. De Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek (ROB) en de Historische Vereniging Maasland zijn erg ingenomen met het besluit. De aanwijzing tot be schermd monument staaks haaks op een eerder door de Maaslandse gemeenteraad unaniem genomen besluit, pe raad had het net onder het maaiveld liggende monument veel kleiner gedacht. Bovendien zou er over het monument ook een weg aangelegd worden. Ver antwoordelijk wethouder D. Hanemaayer verdedigde de aan leg van die weg destijds met de opmerking, „dat dit een goede be scherming zou zijn! De ROB en de Historische Vereni ging zijn tegen het raadsbesluit in beroep gegaan. Met succes, zoals uit het besluit van de staatssecre taris is gebleken. Ook de door de gemeente gedachte dubbele be stemming van parkeerterrein/be drijventerrein en archeologische vindplaats is daarmee van de baan. „Met die aanwijzing zijn we zeer tevreden! zegt voorzitter Hans van Buuren van de Histori sche Vereniging. „Ik begrijp ook niet dat de gemeente zo blij ft vast houden aan dat idee. Het is een unieke vindplaats, maar dat schij nen ze in Maasland nog niet te be seffen! De aanwijzing betekent een streep door de rekening van de gemeente Maasland, die min der ruimte krijgt voor een lokaal bedrijventerrein. „De Vereniging van Maaslandse Ondernemers (VMO) heeft hier om gevraagd! zegt wethouder Hanemaaijer. „Dit is een nederlaag voor de in dustrie. Binnenkort volgt er over leg, dan zullen we wel zien wat voor consequenties dit heeft! toen de plannen in het stadskan toor bekend werden, vindt het pri ma zo. De gemeente Schiedam werkt momenteel hard aan de ontwikkeling van een hoogwaar dig bedrijventerrein in het ge bied; een BMW-dealer ja-graag, een asfaltfabriek nee-liever niet. Het stuk grond'dat De Asfaltcen trale op het oog zou hebben, ligt direct tegen de Nieuwe Maas aan. Een eind van de bewoonde we reld. De grond is eigendom van de staat (Domeinen) en wordt ge pacht door Wilton-Fijenoord. De scheepswerf heeft de zeventien hectarte grote lap grond echter niet in gebruik, maar moet er wel voor betalen. Het nog steeds krap bij kas zittende Wilton is daarom graag bereid een gedeelte van het terrein te verhuren aan De Asfalt centrale. Wethouder A G. Wiegman (econo mische zaken) begreep al dat het voor de gemeente niet makkelijk zou zijn een eventule verhuizing van de asfaltproducent tegen te houden. Zolang de milieuvergun ningen in orde zijn kan de ge meente weinig ondernemen. Het bewuste terrein is eigendom van de staat en dus niet van de ge meente Schiedam, die daarmee ook geen zeggenschap over het stuk gTond heeft. Enkele maanden geleden is er contact geweest tussen De Asfalt centrale en de DCMR over het verlenen van een vergunning. De milieudienst deelde de asfaltpro ducent mee dat er eerst een akoestisch rapport moest worden opgesteld. De Asfaltcentrale is daarmee aan de slag gegaan waar na de DCMR de gemeente inlicht te over de plannen van de asfalt producent. Sindsdien zijn er geen vorderin gen meer waargenomen door DCMR en gemeente. G. van Kes- sel van De Asfaltcentrale legt uit waarom: „Het gaat op dit moment zo slecht in de asfaltbranche dat een grotere installatie niet nodig is. Er zijn in Nederland 45 fabrie ken die asfalt maken. De totale ca paciteit van die fabrieken ligt ruim boven de vraag van dit mo ment." Van Kessel ziet de Schiedamse fa briek, die nu bijna tien jaar aan de Nieuwe Waterwegstraat is geves tigd, dan ook niet op korte termijn verhuizen. „Misschien als de markt weer wat aantrekt, maar voorlopig blijft dat koffiedikky- ken." Maassluis Wie weet beter welk beleid bij hen past dan degene voor wie het gemaakt wordt Met die gedachte in het achterhoofd roept de afdeling sociale zaken en werkgelegenheid van de gemeen te Maassluis uitkeringsgerechtig den op om deel te nemen aan de cliëntenraad. Sinds de invoering van de nieuwe Algemene Bijstandswet per 1 ja nuari 1996 moeten gemeenten, meer dan voorheen, veel eigen be leid vast stellen: Maassluis wil daarvoor gebruik maken van de deskundigheid van de elienten zelf. Enige tijd geleden is daar voor de cliëntenraad in het leven geroepen. Deze heeft tot taak de gemeente gevraagd en onge vraagd te adviseren. Dit kan be trekking hebben op het in te voe ren of te wijzigen beleid, maar ook op praktisch zaken zoals het toet sen van leesbaarheid van folders en formulieren, of de bereikbaar heid van consulenten. Het huidige team van de cliënten raad heeft echter versterking no dig voor zijn werkzaamheden, die inmiddels steeds meer vorm be ginnen te krijgen. Zo is een (huis houdelijk) reglement opgesteld. En door middel van een enquête is een tevredenheidsonderzoek gehouden onder de uitkeringsge rechtigden. De uitkomsten van dit onderzoek dienen als basis voor de verdere werkzaamheden van de cliënten raad, Om zoveel mogelijk mensen te informeren wü de cliëntenraad dit najaar beginnen met het hou den van voorlichtingsbijeenkom sten. Door Ben van Haren Vlaardingen De onlangs opgerichte politieke partij StadsBelangen Vlaardin gen zal waarschijnlijk al volgende maand actief zijn in zes raadscommissies. Dit is een gevolg van de fu sie, die is aangegaan met BurgerBelangen van raadslid Joke Fial-van Wingerden. De benoeming van twee le den van StadsBelangen tot steunlid van BurgerBelan gen in de commissies komt waarschijnlijk al vol gende week in de gemeen teraad aan de orde. De ver zoeken hiertoe zijn al bij de burgemeester gedepo neerd. Fial verwacht ook snel tot aanstelling van een fractie-assistent te kunnen overgaan.' Ook die wordt door StadsBelangen geleverd. De fusie tussen de twee partijen was snel beklonken. Fial, die in 1991 uit de Socialistische Party stapte waarvoor ze al vele jaren raadslid was, had vorig jaar reeds binnen haar BurgerBelangen aangekondigd in 1998 te willen stoppen. Pogingen om een capa bele opvolger te vinden liepen echter vast. „Ik had afgesproken, dat er uiter lijk 1 oktober een opvolger moest zijn. Zo niet dan zou BurgerBe langen worden opgeheven. Toen ik echter kortgeleden de doelstel lingen las van de nieuwe partij StadsBelangen heb ik contact met de initiatiefnemers opgeno- Joke Ral-van Wingerden: We waren het er snel over eens.' Archieffoto men. We waren het er snel over eens dat BurgerBelangen in deze nieuwe party kan opgaan. Mijn steunleden konden zich ook in de ze oplossing goed vinden," vertelt Fial. Albert Brouwer, secretaris van StadsBelangen, zegt: „De fusie was zo geregeld. Zij ondersteunen ons programma en wij leveren ook de lijsttrekker voor de verkie zingen van 1998. Twee van onze inmiddels vijftig leden nemen na mens BurgerBelangen zitting in de bestaande commissies en kun nen zo warm draaien voor de-ko mende verkiezingen." ,r" Vlaardingen De fracties van CDA en SGP/RPF/GPV hebben schriftelijke vragen ingediend bij burgemeester en wethouders van Vlaardingen naar aanleiding van vertragingen waarmee een aantal bouwprojecten in de stad heeft te kampen. Het gaat daarbij onder meer over de bouw van honderd woningen en een ondergrondse parkeergarage, pal naast het stad huis, dat een jaar vertraging heeft opgelopen. Als tenminste eind volgende maand de bouwerij be gint, zoals de laatste planning aangeeft. Een ander voorbeeld dat de twee raadsfracties aangeven is de bouw van 46 woningen aan de Rode Kruislaan in Vlaardinger-Am- bacht. Het uitblijven van toestem ming om te begmnen omdat om wonenden lange bezwaarschrif tenprocedures hebben gestart, wordt door Werner Bouw bv aan gegeven als een belangrijke re den om surseance van betaling aan te vragen, zoals eerder deze week bekend werd. CDA en SGP/RPF/GPV schrijven 'op geen enkele wijze' te willen tornen aan het recht van individu ele burgers of groepen om gemoti veerde bezwaren te hebben tegen bepaalde bouwactiviteiten. „Waar het ons om gaat is het maatschap pelijk rendement van procedures die bij een wellicht betere plan ning en afstemming, ergernissen of zelfs financiële problemen bij eigenaren/bewoners en bouwon dernemingen kunnen voorko men." Daarom willen de twee raadsfrac ties van b en w weten of bouwon dernemingen die in Vlaardingen actief (willen) zijn wel voldoende worden geïnformeerd over 'de feitelijke omstandigheden'. Daar mee worden onder meer de gel dende bestemmingsplannen en lengte van procedures bedoeld. En ook willen de partijen weten of er gesproken wordt over de even tuele consequenties daarvan voor gemeente (later ontvangsten van grondopbrengst), bouwer (hogere kosten door stijging van Ionen en materialen) en koper (mogelijke aanpassing bouwsom). Extreem lang „Cruciaal is de vraag wat uw colle ge doet om procedures die worden voorzien, met alle beschikbare middelen te bekorten, zonder dat dit de rechten van eventuele be zwaarden aantast," aldus CDA en SGP/RPF/GPV, die zich met het oog op het faillissement vanvde bouwtak van Wemer bv tenslotte afvragen of de 'extreem lange pro cedure' aan de Rode Kruislaan voorzien had kunnen worden. *ANNEUINQSBEDIiJJF kijk morgen in het Rotterdams Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1