15 Weer in de ban van Brandersfeesten Plantinga bouwde garage aan autorijke Van Hogendorplaan A 1 mi fff Weggegooid geld Burgemeester Noordam na anderhalve eeuw weer verbannen a> «f U Kunst en strijd 'Hoe maak je het goed?' Bromfietsbeurs College gaat de wijk in Rotterdams Dagblad i B WH Vrijdag 19 september 1997 Anti-reclame voor de politiek maakten deze week Vlaardingse raads leden in hun commissie voor verkeer, vervoer en groen. Het ge beurde uitgerekend bij de twee agendapunten, die insprekende bur gers naar het stadhuis hadden gelokt. Het bezwaarschrift tegen de nieuwe dienstregeling van de RET bracht de nieuwe directeur van het Zonnehuis op de been, onder wiens voorganger bijna 4500 handtekeningen tegen de opheffing van de halte Dillenburgsingel zijn verzameld. Bol was in gezelschap van een vijftal verpieeghuisbewoners, twee begeleidsters en een vrijwilli ger. Voorts waren twee bestuursleden van de ouderenbond ANBO opgedraafd. Deze belangstellende burgers kregen van verschillende kanten uit gemeten, dat de commissie met de opheffing van de bushalte aan de Dillenburgsingel al lang geleden heeft ingestemd. SGP'er Lensvelt en CDA'ster Bans, die naai buiten toe een andere indruk hebben ge wekt, verscholen zich achter hun afwezigheid in een vergadering. Hun collega's verwaten hen, dat ze nooit op notulen en mededelin gen hebben gereageerd maar pas hun mond open deden toen Het Zonnehuis dwars ging liggen. Een groot deel van de commissie erkende tegelijkertijd, datze in de discussies over de veranderingen in het busnet onvoldoende hebben gelet op de rijtijden van de lijnen 52 en 55. Het onderwerp 'Second opinion A. Knottenbeltsinger was voor bewo ners van die straat reden om het spreekhalfuur te benutten. Zeuitten hun bedenkingen over de onderzoeksopdracht aan de dienst Stede- bouw Volkshuisvesting van de gemeente Rotterdam, die Vlaardin- gen 30.000 gulden plus 17,5 procent BTW kost. Zij zien dit als een po ging tot manipulatie van de cijfers over de toename van het autover keer in hun straat bij opheffing van de busbaan bij Plein 1940. Im mers, de meerderheid van de gemeenteraad heeft op grond van eer der onderzoek van het gerenommeerde Bureau Boudappel Coffeng al geconcludeerd, dat weghalen van die busbaan ongewenste gevol gen heeft Alleen de WD denkt anders en fractievoorzitter De Lange zette de kwestie op scherp toen PvdA'er Roevers aandrong op het trekken van die conclusie. De Lange eiste van de andere coalitiepartners, dat ze dit verkiezingspunt van zijn partij niet nu al onderuit haalden De VVD'er verwees daarbij naar zijn inbreng in het collegeprogramma, enquêtes naar openstelling van alle busbanen. Er volgde koortsach tig overleg en een compromis. Deze week besteedt de gemeente twee kostbare advertentiepagina's, met kleur, aan de enquêtes over de busbanen Dillenburgsingel en Schiedamseweg, waarover uitsluitend buurtbewoners zich mogen uitspreken. Voorts ging de opdracht uit naar de Rotterdamse ambte naren voor de 'second opinion'. „De prijs voor een compromis," reageerde Roovers. „Veel geld, maar 't zij zo," volgde Den Hoedt (D66). „Het krediet voor de Nieuwe Scha- kels biedt voldoende ruimte om de kosten te dekken," noteerde wet houder Royers (WD),terwijl in de enquête-advertentie Juist staat dat er al onvoldoende geld is om meer dan een busbaan epen tc stellen. „Weggegooid geld," zeiden insprekers en leden van oppositiepartij- en over de 37.000 gulden, die het Rotterdamse onderzoek inclusief 'BTW kost Ik ben het daar helemaal mee eens. BEN VAN HAREN Vlaardingen In het Kolpabad wordt het komende weekeinde mis schien wel voor het eerst een toekomstige olym pische sport beoefend. Als onderdeel van het kunst zinnige treffen tussen Vlaardingen en Schiedam spe len vijf ambtenaren van beide steden zaterdag om 16.00 uur de wedstrijd hooglopen', naar een idee van Yvon Koopman. Het is één van de vijf geplande wed strijden die kunstenaars hebben ontworpen. Bij hooglopen gaat het erom wie het hoogste eindigt en alles draait volgens de maker om geluk, concentratie en strategisch inzicht. Vrijdagavond storten zes kunstenaars uit beide ste den zich in het strijdgewoel van de 'rat race', een spel dat is verzonnen door Agnes Roothaan. Volgend weekeinde komen de spellen van Ton Schuttelaar, Gerard Wiegman en Roland Bijderwelle aan bod in het Kolpabad. 'Hoe maak je het goed?' is het thema van de Vlaar dingse Vredesweek, Hoe maak je het goed als je met je buitenlandse buurman ruzie hebt gehad, hoe maak je het goed na een oorlog? Hoek maak je het goed voor mensen in nood die zijn gevlucht, voor mensen die honger hebben? In diverse programma's wordt over deze wagen nagedacht. Iedereen is wel kom om daaraan mee te doen. De opening van de Vlaardingse Vredesweek is van avond in de Joannes de Dooperkapel en wordt ver zorgd door Taco van der Meer. Van maandag tot en met vrijdag zijn er van 19.00 tot 19.30 uur wakes voor de vrede voor de kapel aan de Gedempte Biersloot. Woensdagavond (aanvang 19.45 uur) is er onder lei ding van Tweede Kamerlid Agnes van Ardenne een discussieavond en zaterdag staat in het teken de Vre- desmarkt. Die wordt gehouden in winkelcentrum De Loper. In de Heilige Geestkerk aan de Meidoom- straat wordt zondag 28 september de slotdienst ge houden metMariette Doolaard. Speurders naar een klassieke bromfiets of onderde len daarvan maken zaterdag grote kans op succes in de Margriethal. Daar is de derde aflevering van dele Nederlandse Bromfietsbeurs'. Hier zijn volop brom fietsen te vinden tot het bouwjaar 1980, uiteraard met bijbehorende onderdelen en documentatie. Ook zijn die dag merkenclubs aanwezig om leden te werven en voorlichting te geven over hun favoriete brom mer. De Margriethal is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Toegangskaartjes kosten een tientje, senioren betalen ƒ7,50, kinderen vijf gulden. Het college van burgemeester en wethouders brengt dinsdag opnieuw een bezoek aan een wijk in de ge meente. Ditmaal wandelen het college, enkele amb tenaren en vertegenwoordigeis van politie en ENE- CO door een deel van de binnenstad. De wijkwande- ling begint om 15.00 uur op het parkeerterrein achter deNieuwstraat. Op verzoek van het Maassluis Overleg Gehandicap ten (MOG) wordt tijdens deze wandeling aandacht besteed aan de rolstoelroutes in Maassluis. Na afloop van de wandeling is ervan 16.45 tot 18.00 uur een in loopbijeenkomst voor wijkbewoners en belangstel lenden in café De Grote Snor aan de P. C. Hoofüaan. Alle vragen en opmerkingen worden genoteerd en verspreid onder de betrokken afdelingen en dien sten die zorg dragen voor de beantwoording. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaa! Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Gondelvaart, water- spelen, standwerkersconcours, braderie, blues en zandsculptu ren. De Brandersfeesten barsten zaterdag los en zullen de binnen stad van Schiedam weer negen dagen lang beheersen. Het evene ment wordt voor de veertiende keer gehouden en trekt gemid deld zo'n 250.000 bezoekers per week. Naast de Heineken Branders Blues Night op 20 september zijn er meer hoogtepunten dit jaar, zo als het open podium en de kunst markt op zondag 21 september, het kinderprogramma op woens dag 24 september, het standwer kersconcours op vrijdag 26 sep tember en de traditionele gondel vaart en waterspelen op zaterdag 27 september. Ook het optreden van de Ameri kaanse zandkunstenaar Mare Al- temare op zaterdag 20 september wordt een spektakel. Hij laat uit een grote berg zand het logo van de Brandersfeesten, -een man netje dat verwijst naar de Zakken dragerstraditie - verryzen, Dat gebeurt by de entree van de Nieu we Passage aan de kant van het Broersveld. Wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars lopen aankomende zaterdag uit met hun jaarlijkse Branderstocht. Naar keuze kan de wandeling ook 'wee dagen worden gelopen; ere en langere afstanden be en dit keer eveneens tot de mogelijkheden. De startplaats is het verenigingsgebouw van DST aan de Warande 150. Er kan wor den gelopen over 5, i0, 15 of 25 km. De start voor de laatste is tus sen 8.00 en 9.00 uur, voor de overi ge tochten heeft men tot 13.00 uur de tijd om te starten. De Brandersfeesten staan dit jaar in het teken van cultuur en daar om nodigt het Filmhuis Schiedam mensen uit voor een gratis bezoek aan de film The Frighteners met onder andere Michael J. Fox in de hoofdrol. Deze komische film met horror-trekjes draait op vrijdag 19 tot en met zondag 21 september om 21.00 uur. Kinderen kunnen in plaats van te griezelen maar beter meedoen met de kinderactiviteiten op woensdag 24 september op het Museumplein. Naast allerlei kin derspelen, het McDonald's springkussen, goochelen en kin- derschmineken wordt er ook een kindervrijmarkt gehouden. Volwassenen kunnen zich opge ven voor de Jeneverproeverij op vrijdag 26 september om 21.30 uur in Café-Jeneverie 't Spul aan de Hoogstraat. Inschrijven kan elke dag. De kosten bedragen vijftien gulden per persoon, inclusief hap jes. Op de afsluitdag van de Branders- feesten, zondag 28 september, treedt Theo van Es, ook wel be kend als Theo Vaness, op in Café De Unie aan de Gerrit Verboon- straat 23, De voormalige frontman van de zeventiger-jarenband The Shoes introduceert daar zijn nieu we band Real Deal. Zij spelen een gevarieerde show die met veei covers een feest van herkenning zal opleveren. Het optreden be gint ora 15.00 uur en is gratis toegankelijk. Bouwen, bouwde, gebouwen. Beelden van In het na-oorlog- se verleden van een onstuimig groeiende Vlaardingen pas voltooide bouwwerken. „We bouwen woningen, die meer dan honderd Jaar meegaan," sprak een lid van de eerste na oorlogse gemeenteraad. Nu, vijftig Jaar later, zijn de toen nog te realiseren bebouwing van 't Nleuwlant (Babberspolder), Westwljk, Liesveld en Holy-Noord aan vernieuwing toe. De In 1947 benoemde burge meester mr. J. Heusdens somde In 2ljn nieuwjaarstoespraken vas te prik de geleverde bouwpresta- ties op. „Sinds de bevrijding zijn 5700 woningen, 6 kerken- en 14 schoolgebouwen gereed geko men," constateerde hij aan het begin van 1956 toen het Inwo nertal van 60.000 naderde. In het voorgaande Jaar waren op vallend veel andere gebouwen tot stand gekomen. Het Deltahotel aan de Maasboulevard, een 'hulpspaarbank' aan de Van Hogendorplaan, de watertoren In het Oranjepark, het NS-statlon Vlaardingen-Oost en het Kolpa bad bijvoorbeeld. Wat betekenen zij In de tegen woordige tijd? Door Ben van Haren Vlaardingen De Van Hogendorplaan in Vlaardingen werd in 1955 nog een toekomst toegedicht als belangrijke doorgaande route in de richting van het Westland en Den Haag. Het tracé van de rijksweg, nu A20, over de toen nog weilanden aan de noordgrenzen van Vlaardingen en Schiedam naar Oversehie moest nog getekend worden. Het autogebruik kwam voorzich tig in zwang. De fiets overheerste in het begin nog het beeld van trottoir en ventweg van de nieuwe winkelboulevard. Zij waren ge scheiden door een nog kaal plant soen van de doorlopende weg tus sen mr. LA. Kesperweg en Ke- thehveg. Het aantal autobezitters groeide wel in die tyd, maar minder hard dan de groep rijbewijshouders. Het aanschaffen van een eigen auto was voor nog maar weinigen haalbaar, maar zij oefenden wel hun (soms tijdens de dienstplicht verworven) rijvaardigheid. De vraag naar huurauto's nam sterk toe en het autoverhuurbedrijf dat monteur F. Plantinga aan huis was begonnen floreerde derhalve. Aan die op een autorijke toekomst gerichte Van Hogendorplaan be- gon Plantinga in 1955 een eigen garagebedrijf. Hij liet tussen de Van Limburg Stirumstraat en de Van Maanenstraat tien garage boxen en een hal bouwen met wasplaats, acculaadstation, smeerbrugen bezinepomp. Archi tect A.D. Vos uit Vlaardingen maakte het ontwerp. Met twee werknemers begon hij zijn service- en verhuurbedrijf. Weldra volgde de verkoop van ge bruikte auto's en later het dealer schap van Citroen. Ih 1960 kwam met de gemeente een grondruil overeen en kon hy zijn garage met een showroom uitbrei den. Het voor rijn garage gelegen plein verloor zijn functie als (ge vaarlijke) keerplaats, trottoirs werden verlegd en een zebrapad aangebracht, compleet met knip- perbollen. In oktober 1961 pronk te op de openingsshow de nieuwe Ami Six tussen de vernieuwde modellen Deux Chevaux. Er werkten toen negen mensen in de garage aan de Van Hogendorp laan. Het autobezit was in die jaren enorm toegenomen, In 1950 had nog slechts 1 op de 73 Neder landers een auto, tien jaar later was het 3 op de 9,6. In alle delen van Vlaardingen kwamen nieuwe autogarages van de grond. De Rotterdamse VW-dealer Piet Hoogenboom, die in 1954 een steunpunt in de Willem Beukels- zoonstraatwas gestart, verhuisde naar de (toen nieuwe) Westwijk waar ook Simca-dealer Van Roon terecht kwam. Voorheen verkocht dit Vlaardingse i utobedrijf Borg- ward en Mercedes in de Emma- straat en de eerste Simca's in een nieuw pand aan de 2e Van Leyden Gaelstraat. De naam Garage Van Dalen, destijds in de Buys Ballot laan NSU-dealer, is de enige van de eerste autobedrijven die in de Westwijk voortleeft. Het waren vooral de kleine Euro pese auto's, die in de jaren vyftig en zestig bereikbaar werden voor een breed publiek. De Duitsers waren goed vertegenwoordigd met als toppers VW en Opel, waar van Piet van der Kooy begin 1956 dealer werd. Simca, Citroen en ze ker ook Renault (Unique was toen dealer voor Schiedam en Vlaar dingen) vochten mee in de popu laire prijsklasse, waarin de van oudsher door Evag verkochte En gelse Fords (Consul en Anglia) ook behoorlijk meededen. Pas veel later volgden de Aziati sche merken. Willem van der Gaag, lang bekend als een van de belangrijkste verkopers van twee dehands Opeis, was een van de eerste en best verkopende dealers van de Japanse Toyota in Neder land. In de door Plantinga begonnen garage aan de Van Hogendorp- laan zit al bijna tien jaar automo- bielbedrijf Pelicar van C. A P. van Dun, die ook eigenaar is van Gara ge Van Dalen. Hy begon ook klein aan de Van Hogendorplaan, met de verkoop van gebruikte auto's. Nu is het een officiële Daewoo-ga rage. Van Dun heeft trouwens de dealerschappen v.-,n alle Koreaan se merken (dus ook K3A en Hyun dai, verdeeld over zijn verschil lende bedry ven in Vlaardingen en Scliiedam. Het aantal personeels leden is toegenomen tot 38, van wie er zeven aan de Van Hogen dorplaan werken. Een regionale verbindingsweg is dat nooit geworden, maar wel een druk bereden wijkontsluitings- weg. 'Bronnen: Krantenverzameling en andere stukken uit het Stadsar- c hiefVlaardrngen Door Simon van Zuilen Maasland In het gemeentehuis van Maasland is geen plekje te vinden met een schilderij van de vroegere burgemeester Arend Noordam. Noordam was van 1850 tot 1863 burgemeester van het dorp Maasland, maar zelfs in de wijk waar straten naar oud-be stuurders zijn genoemd, komt zijn naam niet voor. Geen wonder. Burgemeester Noordam bleek in zijn tijd niet zo geliefd, zo schrijven de auteurs van het nieuwe boek 'Comende van de Dorpe van Maeslant' in een beknopte biografie. Noordam was op een gegeven moment zelfs zo omstreden, dat de minister van Binnenlandse Zaken hem te ver staan gaf om zelf zijn ontslag als burgemeester aan te vragen. Het Maaslandse gemeentehuis is wel in het bezit van een schilderij van de oud-burgemeester, waar de auteurs bij de presentatie van hun boek iets mee hadden willen doen. Zij hadden het willen schoonmaken en inlijsten, om het vervolgens 'een goede plaats in het gemeentehuis te willen ge ven'. Die moeite kunnen de uitge vers zich besparen, want het ge meentebestuur heeft hen inmid dels bericht, 'dat er in het ge meentehuis van Maasland geen waardige plaats voor dit schilderij te vinden is'. Geen schilderij, maar wel een boek waarin Noordam wordt ge noemd. De vroegere magistraat werd tweehonderd'jaar geleden ter Noordam werd beschul digd van ver kiezingsfrau de en moest zijn ontslag indienen. En zelfs nu nog- het speelde in de vorige eeuw- wil tebestuurzijn portret niet aan de muur van het Maas landse stad hUiS. Foto Westlands Fotouuro geboren, op 8 september 1797 in Rozenburg. Na het overlijden van zijn eerste vrouw, komt Maasland in beeld. Noordam hertrouwt op 16 april 1836 in Maasland met Maartje van der Lely, weduwe van de chirurgijn Johannes Kooy. Maartje van der Lely was van haar gezin alleen overgebleven, want haar man en vier kinderen waren in 1829 in een periode van slechts zes maaanden overleden. Het echtpaar vestigde zich aan vankelijk op de Rozenburgse boerderij van Noordam, maar ver huisde in 1839 toch naar Maas land. Zij namen hun intrek m de vroegere ehiruxgynswoning aan de 's-Heerenstraat 65, welk pand tegenwoordig nummer 63 is. In 1840 begint Noordam zyn be stuurlijke loopbaan door de be noeming tot Asessor van Maas land. Door vererving en de verkoop van zyn bedrijf in Rozenburg wordt het echtpaar zeer vermogend,. waardoor Noordam zich geheel aan "bestuurlijke en vennogenbe- wakende taken' kan wijden. In verloop van tijd verwerft hy onder meer Huis te Velde (het Hoender park), Damsigt en Arendshoeve. Op kerkelijk gebied was Noordam slechts kort actief, want hy was van 1844 tot 1846 ouderling van de hervormde kerk te Maasland. Burgemeester In september 1848 kreeg Noor dam het in Maasland voor het zeg gen. Door ziekte van burgemees ter C. van Vrijberghe de Coningh - ook hij komt niet in de straat- naamgeving voor- wordt Noord am waarnemend voorzitter van de raad van Maasland. Via een slim opgestelde sollicitatiebrief wordt Arend Noordam op 9 januari 1850 door Koning Willem III en op voordracht van minister Thor- becke van Binnenlandse Zaken, benoemd tot zowel burgemeester als gemeentesecretaris van Maas land. De raad vergaderde bij gebrek aan een eigen gemeentehuis in de Pynas, het secretariaat was bij Noordam thuis ondergebracht. Eén van de wensen van Noordam was een eigen gemeentehuis, maar het lukte hem niet dit tij dens zijn ambtsperiode te realise ren. Arend Noordam heeft zich nogal ingespannen voor goede wegen en waterwegen in Maasland. Hij liet de straten goed onderhouden en schonk uit eigen vermogen acht straatlantaarns ter verlich ting van de straten in de kom van het dorp. In 1850 geeft het echt paar aan de hervormde kerk van Maasland een zilveren doopvont, die tijdens de brand van de kerk in 1946 bewaard is gebleven. Klachten De uitgevers noemen Arend Noordam een markante burge meester, die echter ook omstre den is geweest. Tijdens de laatste jaren van zijn burgemeesterschap is Noordam verwikkeld geweest in een aantal klachten van inwo ners over verkiezingsfraude en autoritair optreden. Deze klach ten liepen zo hoog op, dat de mi nister van Binnenlandse Zaken hem sommeerde zyn burgemees terschap neer te leggen. Waarmee de periode Noordam in Maasland nog niet ten einde was. Na zijn ontslag blijft hij aan als raadslid en wordt onder meer voorzitter van de commissie tot verbetering van de wegen in het dorp en de regio, alsook de com missie voor de bouw van een ge meentehuis. De realisering van dat gemeentehuis heeft hy niet meer mogen beleven. Arend Noordam overlijdt op 22 septem ber 1869 in zijn woning aan de 's- Heerenstraat 65. Dne dagen later wordt zijn lichaam bijgezet in het graf waarin ook zijn vrouw Maart je van der Lely is begraven. Het boek 'Comende van de Dorpe van Maeslant' wordt uitgegeven door ing. A van der Lely en AJ. Noordam. Aan hetemde van de winkel- boulevard van Hogen dorplaan Het autoverhuur der F. Plantin ga In 1955 een garage met onder meer een ac culaadstation bouwen. Vijf jaar later volgde een uitbreiding showroom. der Wel/Roei Dijkstra van foto uit Vlaardingen Vrijdag 19 september SCHIEDAM Teerstoof. 'OverdrijfLebbis Sjan sen, 20.30u. Filmhuis. The Fngthe- nens, 2 l.OOu. Podium. Vrijdagavond cd's, 21.00u. VLAARDINGEN Kolpabad. Het Duel, 'Rat race', 20.00u. Stadsgehoorzaal. 'Plotto - De laatste dagen van Alfred Hitch cock' door Het Volk, 20.00u. Joan nes de Dooperkapel. OpentngVre- desweek, 19.00u. MAASSLUIS Kleine zaal naast Carillon. Work shop wereldmuziek, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z.Terugnaar Bach'en Mczart, 20.15.' Rotterdamse Schouwburg, Salome, 20.15;Soiils on Sale, 20.30. Nighttown. Hei neken X-PJ'oor, 21.00. De Vlerk.'Fifi (USA)+Choreboy (USA), 22.00. Schelling's. Zepp, 19.00. R'dams Centrum voor Theater. Over Ope razangers, armoe, noodzaak, 'n ca straat, 20.00.0.T.Theater a/d Müt- lerpier. Hamlet, 20.00. RO Thea ter. De ziekte diejeugd heet, 20.15. Luxor Theater. Annie, de musical, 19.30. Schouwburgplein. De Klei ne Zeemeermin, 20.30. R festival, diverse locaties. Zaterdag 20 september SCHIEDAM Margriethal. leNederlandseBrom- fietsbeurs, 10.00-17.00u. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00U., fi|nj- huis. The Fngtheners, 21.00u. Po dium. The Um',22.00u. VLAARDINGEN Vredeskerk. Kinderfilm Matilda, 10.30 en 14.G0u. Ichthuskerk. Matilda, 13.00u. Grote Kerk. Wan delconcert 15.00u. Kolpabad.'Hèt Duel,'Hooglopen', 14.00u. Muzièk- informatle- en documentatiecen trum Jan Stolk. Opening expositie Hommage aan Hans Schouwman, 16.00u. Kerk van de Nazarener. The Country Trail Band, 20.QÖU. Stadsgehoorzaal. Harry Sacksiom, 'Dertigjaarop het podium', 20.00u. HOEK VAN HOLlANd IT Bos Duin. Vcgelbeurs, 10.00- 13.00u. Staelduinse Bos. Start W/eek van het Landschap', dagelijks excursies, 14.00u. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Work shop Interpretatie van Bach's Kleine Koralen, 10.30-13., Rottendam Phil harmonic Gergiev Festival, 15.00; ook in Zaal de Unie. 20.30; ook in De Doelen. Nighttown. fish, 20.00; Voorrondes 12' Bratt Pack, 22.00. Rotown. Cheech Wizard, 22.00. R'dam's Centrum voor Theater. Overoperazangers,armbe, noodzaak, 'n castraat, 20.00. O.T. Theater a/d Müllerpier. Hamlet, 20.00. RO Theater. Déziekte(dje jeugd heet, 20.15. Schouwburg plein. Slagwerkspektakel, 13.30t;X- id Festival, 13-18.00. Luxor Thea ter. Annie, de musical, 15.00, £n 19.30. R festivd. diverse locaties. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Mimic' .~£L6) dag.l3.15-16-18.45-21.30,'Cine- rama 2: 'Absolute Power' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: 'City of Industry' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'AnacondA' (16) dag.13.15-21.30. 'Marvm's Room' (al) dag.16-18.45. Cinerama 5: 'Speed 2: Cruise control' (12) dag.18.45-21.30; tio.vr.ma.di. ook 13.15-16. Imax Theater: 'Super Speedway (a!) dag. (beh.ma.) 14- 16-20.45, ma. alleen 20.45. 'Ring of Fire' (al) dag. (beh.ma.) 15,za,zo. ook 13. 'Men m Black' (12) dag. 18.50; za.zo. ook 17. 'Absolute Power' (16) cfag.21.50. 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. 20-22; niet op ma. 22. Venster 2: Tienerveizet in dejaren negentig: 'Myown private Idaho' vr.19.30; 'Naked Youth' vr.21.30; 'Munels Wedding' za.19.30; 'Go Fish'za.21.30; 'Nord' zo.19.30; 'Cheb' zo.21.30; Three bewildered peaople in the night' ma. 19.30; The Cement Garden' ma.21,30. Venster 3: 'Broos' (16) dag.20-22. Venster4: 'Floatingiife' (16) dag. 20-22. Lumière 1: 'No thing to Lose' (a!) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: Turks Fruit' (16) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 3: 'Conspiracy ïbe- Oiy' (12) dag. 18.15-21.15; do.vr.ma.di. ook 12.15-15.15. Lu mière 4: 'Batman Robin(12) dag. 12.15-15.15-18.15-21.15. 'De Jurk' (al) zo. 10.30. Pathé: 'Facp/ Off (16) dag. 11.35-14.30-18.05- 21.20; za. 11.55 ipv 11.35. 'Srftil- la's Sense of Snow' (12) dag.11.50- 15.40-18.20-21. 'Addicted to Love' (al) dag.16.30-18.50-21.30. 'No thing to lose' (al) dag.11.20-14- 16.30-19-21.40. Bean, The Ulti mate Disaster Movie' (al) dag. 11.10-13.20-15.30-17.40-19.50- 22. 'Men In Black' (12) dag. 11.30- 14.10-16.40-19.20-21.50. 'Con spiracy Theoiy' (12) dag. 15.20- 18.15-21.10. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiers' 'za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de Vagebond' za.zo.wo.13.15- 16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' za.zo.wo.11.20-13.10. 'Fly Away Home'za.zo. wo. 11.10-14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3