8 Eerste bouwfase Excelsior nadert voltooiing ca-trainer Jose ontslagen 'Er komen zeker nog mooie overwinningen' Kuiper wordt bondscoach Krajicek trekt zich terug Basketbalteam móet zich in Enk kwalificeren 'Afdaling Nagano'98 moet langer9 ZüIIe blijft leider in Ronde van Spanje Remco van der Ven eerste in proloog Twee Beneluxtiteis op Van Klaveren Memorial Van Bon en Pieters: aanval derny-mirrecord A Rotterdams Dagblad Eerste zeskamp in De Kulk Rijnmond weer op de fiets Rotterdams Dagblai Dinsdag 23 september 1997 7 Zwolle Hennie Kuiper is tot en met de wereldkampioenschappen volgende maand in San Sebastian bondscoach van de nationale vrouwenselectie van de KNWU. Gisteren bereikte de voormalige beroepsrenner in Zwolle overeen komst met Peter Nieuwenhuis, di recteur van de wielrenunie. De ex-ploegleider volgt voorlopig Piel Hoekstra op die zondag door de KNWU voorlopig tot 1 novem ber op non-actief is gesteld. Dat gebeurde naar aanleiding van een pittige brief, die vijf leden van de nationale selectie naar de wieler bond stuurden. Daarin werd de Fries onder meer bescb uldigd van buitenspong drankgebruik, onge motiveerd gedrag en ondeskun dig optreden. Hoekstra blijft zij delings betrokken bij de wieler ploeg, omdat Kuiper in overleg met de Fries de ploeg voor de we reldkampioenschappen zal for meren. Müachen Richard Krajicek heeft zich wegens een voetblessu re afgemeld voor de Grand Siam Cup in Munchen. De organisatie heeft Mark Woodforde aangewe zen als zijn vervanger voor het toernooi, dat vandaag begint. Rotterdam Sporthal de Enk fun geert als thuisbasis voor de natio nale heren basketbalselectie. Er zullen twee wedstrijden worden gespeeld in het kader van de kwa lificatie voor het EK Frankrijk '99. Het gaat om de wedstrijden tegen Litouwen (29 november) en Bos nië (3 december). Voor het derde duel op zaterdag 28 februari tegen Kroatië heeft Rotterdam de eerste optie. Het basketbalteam bereidt zich vanaf 17 november in de Enk voor op de interlands. Tokio De wcreldskifederatie FIS wil het organisatiecomité NA- OC van de Olympische Winter spelen in Nagano voor de sport- rechtbank in Lausanne slepen. Inzet is een slepend conflict over de Olympische afdaling in februa ri 1998. De FIS vindt de afstand veel te klein. Nooit eerder werden de medailles over zo'n korte af stand verdeeld. NAOC heeft steeds geweigerd het parkoers te verlengen uit ecologische overwe gingen. De natuur zou veel te zwaar worden belast voor die ene skiwedstrijd. Door Piet Ocks Rotterdam Er is nog geen nieuwe tribune te bekennen op Woudestein, desondanks treedt Excelsior vanavond voor het eerst in dit seizoen voor een thuisbeurt aan. „De KNVB gaf ons niet langer toestemming voor louter uitwedstrijden," zegt voorzitter Martin de Jager. Maar een probleem vormt het niet in de ogen van de preses. Het gaat om slechts twee wedstrijden: van avond tegen FC Zwolle en zater dag tegen Heracles. „Geen risi cowedstrijden." weet De Jager. „We hebben FC Zwolle honderd kaarten gestuurd voor de over- SantanderDe Slowaak Jan Svo- rada heeft de zestiende etappe van de Ronde van Spanje gewon nen. De sprinter uit de Mapei- ploeg bleef in de etappe over 169 kilometer van Cangas de Onis naar Santander in een massa sprint de Duitser Wust en de Itali aan Dï Basco voor. Aart Vierhou ten werd vijfde. Svorada won eerder de elfde etap pe. Hij boekte de vijftiende zege van het seizoen. Dc Zwitser Alex Zülle behield de gele leiderstrui. De Rus Pavel Tonkov, die al twee etappes in de Vuelta had gewon nen, stapte gisteren met keelont steking af. De organisatie heeft zo zijn bedenkingen over de afmel ding van de ptoegmakker van Svorada, hoewel manager Saron- ni een met de hand geschreven medisch attest van de ploegarts had overlegd. De zestiende etappe was relatief gezien rustig. Marino Alonso ging alleen op avontuur om op 35 kilometer van Santan der in zijn geboortestreek familie, vrienden en kennissen te kunnen begroeten. Zeventien kilometer voor de aankomst probeerden de Fransman Du rand en deltalianen Canzomeri en Bugno uit te bre ken. Daarna de Fransman Francis Moreau en diens Italiaanse ploeg- makker (Cofidis) Fondriest. Ook Danny Neïissen waagde een po ging. Svorada had vervolgens geen enkele moeite met zijn te genstanders in de massasprint, op 25 meter van de finish kon hy al rechtop gaan zitten. UitaJuCufisdf Onis-Sutaader. t. Svo rada (Sw) 170 km in 334.07 (43,568 knVu), 2. Wust (Dui), 3. öi Basco 4. Michael- son (Den). 5. Vierhouten (Ned), 6. Colage (lla), 7 Teutonber» (Dui), fl.Camln (Ito), 9 Gonru (!ta), 10 Edo (Spa). Nederlanders 16. Voskamp. 19 Nelissen, 29. Moerenhout, 60. Van Bon, 100. Van Heewjk, 106 Kna- ven, 118. Jonker 1.10,154. en laatste Guidl (Ita) 4.47 Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 68.52 02 2. Escartin (Spa) 2,46. 3. Dufaux (Zwi) 3.39,4. Zajna (Ita) 6 07,5, He- ras (Spa) 8.17.6. Serrano (Spa) 7.10,7. Cla- vero (Spa) 7.20,8 Jalabert (Fra) 9 56,9 Fa- resin(lta) 11.10,10 Ledanois(Fra)I1.22,64 Jonker 1.19.46,76 Moerenhout 134.50. 82 Van Bon 1.4348.90 Van Heeswtjk 1.56.52. 92. Vierhouten 2 00 20, 101. Nelissen 2.05.00,117, Voskamp 2 17.04,129. Knaven 2.39.50,134. en laatste Cembali (Ita) 3 07.41. dekte, In totaal verwacht ik niet meer dan zo'n achthonderd toe schouwers. Je moet nu eenmaal eerst presteren, voordat het pu bliek komt," Opnovember als FC Den Bosch op bezoek komt zullen de twee nieuwe tribunes zijn voltooid. De fundering is gelegd, de bouwpak ketten arriveren volgende week. De Jager: „En dan is het een kwestie van stapelen. Dat gaat zo snel, dat op de gepianue datum zowel de tribune aan de lange zij als de tribune achter het doel klaar zal zijn." De tribunes zullen plaats bieden aan respectievelijk 1800 en 700 toeschouwers. Met de bestaande overdekte, die 1800 kijkers kan herbergen, komt het totaal op 4300 overdekte zitplaatsen. Vooral dankzij de bijdrage van naamgever Akai van het nieuwe stadion en de eenmalige gift van Sport7 van 1,5 miljoen gulden kan de eerste fase van de nieuwbouw worden gerealiseerd, „Waar ande re clubs het geld van Sport7 in de exploitatie hebben gedopt, heb ben wij het opzij gelegd voor de nieuwbouw," zegt Excelsiors voorzitter met enige trots. Zodra fase 1 is voltooid, hoopt Ex celsior aansluitend aan fase 2 te kunnen beginnen, ofwel de ver wezenlijking van het hoofdge bouw op de plaats van de bestaan de overdekte tribune en de tribu ne op de plaats van de huidige kleedkamers. .Afhankelijk van de subsidie van de gemeente," zegt Martin de Jager, die er alle vertrouwen in heeft dat de bouwer meteen kan doorgaan met fase 2.„Als dat niet lukt, kost dat ons twee ton voor het weghalen van de bouwketen. Daarom hoop ik vurig dat de gemeente voor die tijd het licht op groen zet." Zodra op 1 november de eerste fa- De funderingop Woudestein isgelegd, de bouwpakketten arrive ren volgende week. Excelslor-voorzltter Martin de Jager:„Endan is het een kwestie van stapelen. Dat gaat zo snel, dat op de ge plande datum zowel detribune aan de lange zij alsdetribune ach ter het doel klaar zal zijn." FotoCorvos se is voltooid, loopt Excelsior m elk geval niet meer het gevaar dat burgemeester Peper risicowed- strijden op Woudestein za! verbie den. „Dat zou ons handenvol geld hebben gekost, want dan hadden we onze thuiswedstrijden elders moeten gaan spelen, „Essentieel is echter," vervolgt De Jager, „dat we tijdig weten of de subsidie voor fase 2 doorgaat. Pas dan kun nen we echt spreken van een nieuw Woudestein." Bij Excelsior ontbreken vanavond in de eerste thuiswedstrijd de ge schorste Arjan Magielse, de zieke Jimmy Simons en de geblesseer de Daniel Rijaard, Sjaak Polak, Guillermo van Berkum en Bjom Meeuwsse. „Misschien brengt de ze wedstrijd de ommekeer na drie nederlagen," hoopt trainer Adrie Koster. ,A1 zal het niet eenvoudig worden, want FC Zwolle behoort ook dit seizoen weer tot de top van de eerste divisie. Maar we gaan er het beste van maken. Ik heb er al le vertrouwen in." ÉJJtetS nyjiilü „Jaauel José ontslagen. De matóégdie^dgènoraen na de slechte start van de IWframrfe Portugese dub in de competitie. Uit vier wedirtrijden werden slechts vier punten behaald. Zaterdag ging dè uitwedstrijd tegen Rio Ave met 3- 1 verforen. Van de selectie van Benfica maakt oud- Feyenoorder Gaston Taument deel uit José had nog een contract tot medio 1099. Het be stuur van Benfica investeerde bijna dertig miljoen gulden san nieuwe spelers om eindelijk weer eens de nationaletitd te kunnen behalen, FC Porto werd de laatste driejaar Portugees kampioen. „Ondanks onze inspanningen om het team te versterken, ble ven de resultaten uit," aldus voorzitter Manuel Da- masio. „Er Weef ons niets anders over dan de ver plichtingen met José en zijn staf te verbreken. De beslissing was unaniem." Als interim-coach is Mario Wilson, oud-speler van Benfica, aangewezen. Hij deed dat wel vaker in het verleden als er een crisis was bij de dub. Volgens insiders is de Engelsman Bobby RobSon de voor naamste kandidaat om José op te volgen. Robson is momenteel bij FC Barcelona technisch directeur naast trainer/coach Louis van Gaal. Hij leidde daar voor FC Porto naar twee landstitels en had voorts Sporting Lissabon onder zijnhoede. Damasio wilde niet bevestigen of Robson was benaderd. Frankfurt Remco van der Ven heeft dc proloog van de Ronde van Hessen gewonnen. De 22-jari- ge winnaar van Olympia's Ronde vergaarde gisteren in het ritje over 18 kilometer 23 punten, der tien meer dan de Duitse beroeps renner Andreas Klier en zestien meer dan de Australische prof Jay Sweet. Doordat de Nederlandse selectie in de ploegentijdrit als tweede eindigde achter het profteam van Nümberger kreeg de Nederland se amateur de leiderstrui om zijn schouders. De eerste etappe voert vandaag van Frankfurt naar Schotten over 157,1 kilometer. In de rit krijgen de renners ook al het hoogste punt voor de wielen op 750 meter. Na Michael van der Wolf rijdt ook Raymond Meys volgend sei zoen voor de Duitse wielerploeg PSV Cologne. De 29-jarige Lim burger maakte evenals de 26-jari- ge Rotterdammer dit seizoen deel uit van de derde Nederlandse profformatie Foreldorado, die na dit jaar ophoudt te bestaan. Uitslag Ronde van Hessen. Proloog: 1Van der Ven (Ned) 23 punten. 2. Kber(Dui) 10,3 Sweet(Aus)7.Ploegentijd rit' 1. Team Nümberg 2,7 km in 2.59,86,2. Nederland op 0,04 seconden, 3. Die Conti nentale Dortmund 2,20. Rotterdam Het is het enige boksprogramma, waar nooit kaartjes voor te koop zullen zijn. En toch is er al bij voorbaat een volle zaal, want de entree is op uitno diging, en dus gratis: de vierde Bep van Klaveren Memorial, komende maandagavond in de Rotter damse Schuttersveldhal. Duizendentachtig toe schouwers, gegarandeerd. „Tot in ieder geval 2002," zegt organisator/promotor Aad Veerman. Het kost hem ook dit keer weer zestig mille, maar hij doet het omdat hij de legende Bep van Klaveren voor altijd levend wil houden. „En omdat ik bepaalde dingen in het leven nu eenmaal liever met het hart doe dan met het verstand. Uiteindelijk zijn zowel Van Klaveren als ik op nog geen honderd me ter van het Schuttersveld geboren en getogen." „Voor boksen in Nederland krijg je geen mens meer het huis uit, tenminste niet als het geld kóst. Daarom doe ik het zo maar. Nodig ik al mijn vrienden en ken nissen in het Rotterdamse uit om een gezellige avond te beleven. En dan doen we het op z'n Croos- wijks, geen poeha, iedereen gelijk. En zo kan het dus gebeuren dat de stratenmaker voor de miljonair komt te zitten, en de RVB-voetballer voor de oud-in- temational," zegt Veerman. Er staan vier profpartijen op het programma, waar van er twee om een Benelux-titei gaan. De partij van Fightin Nordin tegen de Belg Hassan Mokhtar is de hoofdpartij. Veerman: „Ik had eigenlijk Raymond Joval tegen Fightin Nordin willen laten boksen, maar Joval wilde bij zijn rentree nog niet meteen een ster ke tegenstander," Het programma voor de vierde Memorial Bep van Klaveren. Profs: Fightin Nordin (Purmorend>Hassen Mokhtar (Bel), Akanel Diaz (Ridderkerk)-Andreas Juhasz (Hon), Joseph Awinongja (Gha/ Rotterdam KTi bor Stureziwski (Hon), René Prins (Zaandam pPascal Montulet (Bei). De avond wordt geopend met zes jeugdpartijen vBti Nederlandse junioren en kadetten tegen leeftijdsgenoten uit P> ten. Aan Nederlandse kant bokst oja, lichtgewicht Steve de Veth. Amsterdam Matthijs van Bon en Peter Pieters on dernemen donderdag op de wielerbaan van Amster dam-Sloten een aanval op het Nederlands uurreeord wielrennen achter demy's. Dit staat sinds 21 septem ber 1996 met 56 kilometer en 902,16 meter op naam van Robert Slippens. Topscorersklassement '97- 98 Doelpuntenmaker ran de week: Gerard van Bergen (Nreuwenhoom) Marco Klein (WK) Eric van de Weezen (Belvédère) Leon van EtzakKef (CW) Ronakk) Mars (SMV Hlltegenberg) Danny Koevermarts (Excelsior '20) Gerard van Borgen (Nteuwenhoom) Ramon Zwart eve Id (Soccer Boys) rriogtar Edrfsi (HOVJ Antonio Garcia Mendes (CW) I schenkt de topscorer vast de week een T-shirt De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, kousen, jack, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. VJaardingsn De Vlaardingse zwemclub VZC organiseert ko mende zondag de eerste zeskamp van het seizoen. Deelnemers in het nieuwe zwembad De Kulk zijn De Kempvis, De Devel, Aquarijn, De Geul, VZC en RZR. Met 22 persoonlijke records op de eerste dag van de nationale zwem- competitie heeft VZC overigens al vroeg dit seizoen getoond in vorm te zijn. De start van de competitie vond plaats in Den Haag waar de Vlaardingers de strijd aangingen met DSZ Hoogwerf en Gou- westaete. In totaal behaalde VZC 27 plakken, waarvan acht gouden. Winnaars waren Martijn van de Maagdenberg (100 meter school slag en 400 meter wisselslag}, An nie Buitelaar (200 meter vrije slag 200 meter rugslag), Eddy van Vliet (200 meter 'vlinder' en 200 meter wisselslag), Renee Snoek (400 me ter 'vrij'), Sjoerd Pijper (50 meter vlinderslag), Bas van de Nou- welandt (50 meter vrije slag) en Chantal Achterberg (100 meter 'school'). Schiedam Toerclub Rijnmond stapt zondag 5 oktober weer op de fiets voor de 'Brug- en tunnel- tocht'. Ook niet-leden kunnen deelnemen aan de negentig kilo meter lange trip richting Heer- jansöam en Kinderdijk. De start is om 10.00 uur op de wie lerbaan in Harga en vanaf 9.30 uur kan men zich inschrijven. Kosten: 4,50. Meer info: 5919230. Sportagenda Tips? Bel 010-2732700. DINSDAG 23 SEPTEMBER HANDBAL: 21.00 Vires-Unitas'63 <v) (Rijn mond Bokaal in sporthal Alexanderpolder). Door Sander Sonnemans SchiedamHy begon bij Martinit en verkaste naar HBSS waar hij zich ontpopte tot een spits met een neus voor doelpunten. Ex celsior Maassluis, Eindhoven (een seizoen) en vervolgens Spijkenis- se maakten gebruik van zjjn dien sten. FAUST VAN DER MEER (32) is nu weer terug op het oude nest in Harga en heeft het met zijn 'oude' voetbalmaatjes die nog zijn overgebleven bij HBSS prima naar zijn zin. Ondanks de tegen vallende resultaten in de nog pril le competitie na de degradatie van afgelopen seizoen,.,. Het teek alsof je je zaterdag schaamde toen je van liet veld af kwam.... „Dat was de vermoeidheid. Een beschamende nederlaag was het niet. We hadden natuurlijk wel moeten winnen. De tegenstander was niet van een dusdanige kwali teit dat we hadden moeten verlie zen, maar wij hadden aan een handvol kansen niet genoeg, Lin- schoten aan één kansje wél." Een zwakke start na de degradatie van afgelopen seizoen.... „Nou. We hadden al twee resulta ten neergezet die niet om over naar huis te schrijven waren. Maar de competitie is nog negen tien wedstrijden lang, dus er gaan nog zeker mooie overwinningen aankomen. Daarvan ben ik over tuigd. En dan met de nadruk op Heeft dit elftal toekomstperspec tief er lopen nogal wat jongens in die puur uit clubliefde nog in het eerste spelen.... „De jeugd zal het dit jaar moeten laten zien, want wij (John van der NAKAARTEN MET.... is een serie verhalen over sporters en sport- fanaten in het Waterweggebied. Zij die zich opvallènd manifeste ren, in positieve of negatieve zin, komen in aanmerking voor deze rubriek. Deze week wordt met HBSS'er FAUST VAN DER MEER terugblikt op de slechte seizoenstart en de afgelopen weekeinde verloren wedstrijd. Zouwen, Michel van Zijl, Wout Griep, René van Dalen; red.) zijn toch een beetje aan het eind van ons Latijn. Voor ons is het leuk om nog met elkaar te voetballen, maar we zijn geen lang leven meer beschoren in het eerste." Je liep tegen Linschoten op een po sitie waarvandaan de lijnen u:t- nezet worden Heeft tmmer Piet Jonas jou die rol toebedeeld? „Dat is op mijn verzoek gedaan. Ik denk datje daar lekkerder kan voetballen en het is makkelijker dan in de spits. Daar ben je afhan kelijk van goede ballen en nu mag je de jongenr zelf aan het werk zetten voorin." Het scheelt ook in het aantal schoppen datje krijgt, denk ik.... „Ik mag ze nu uitdelen en dat be- Kort en bondig Faust van der Meer is niet meer in de punt van de aanval te vinden. Tegenwoordig fungeert hij als dirigent op het middenveld. Foto peter Moikenboer valt me goed." Ben je aan het afbouwen? „Eh, ja, ergens wel natuurlijk. Ik speel nu puur voor een stuk gezel ligheid en dat is er met jongens als Van der Zouwen, Griep en Van Zijl. Je gaat natuurlijk wel voorde overwinningen. Alleen voor de ge zelligheid ballen kan je ook in het vierde doen." Is het met jouw achtergrond nog wel leuk om ae in huidige ambian ce te voetballen? Er was zaterdag nauwelijks publiek „Nee, dat heb je gezien. Maar daar doe je het bij HBSS ook niet voor. Ik heb er overigens vorig seizoen al een beetje aan kunnen wen nen." Jutiie zijn ingedeeld met PPSCen WK Wat verwacht je van die der by's? „Dat is wel leuk natuurlijk. Die wedstrijden leven wat meer, er komt wat meer spanning bij kij ken. Ik kijk wel uit naar die potjes Hoe denk jij over een fusie met PPSC? „Daar zou ik op zich niks tegen hebben. Vooral als er een goede trainingsaccommodatie aan vast zit, want het veld waar we nu op trainen is dramatisch. Op dat ge- bako-veld kan je geen normale af werkingsoefeningen doen of spelsituaties oefenen. Nee, dat ge- bako is echt een drama." De Vlaardingse atleet Michel de Maat heeft afgelo pen weekeinde de Oosterparkloop een presta tieloop over 15 kilometer— op zijn naam geschreven De uitbater van sporthal Hofstede in Maasland maakte zijn favorietenrol waar en zegevierde in een parkoersrecord van 47.39 minuten Dino Sarris was zondag niet de enige oudgediende die weer in zetbaar was in het eerste van DRGS Ook Richard' Lecker, die maar niet aan afbouwen toekomt, was te gen Hennes van de partij „Maar hij slikt piUen," verklaarde Sarris lachend, „anders zou hij dat met zijn leeftijd nooit volhouden" Het kostte zaterdag behoorlijk wat moeite om achter de uitslag van DRGS-zaterdag, waar Kees van Os tegenwoordig weer loopt te ballen, te komen Een belletje 's avonds rond de klok van achten naar voorzitter Joep den Brinker en bestuurslid Leen Wamaar leverde niets op Beide heren lagen op dat tijdstip te slapen Zondag 28 september wordt bij Evergreen het ten- nisseizoen afgesloten met het sluitingstoernooi voor alle seniorleden Nog meer toernooien: op het com plex van honk- en softbalvereniging Holy wordt 27 september het traditionele bedrijventoernooi ge speeld En zaterdag 4 oktober vindt daar het mix- toernooi plaats4 De seizoenstart van HBSS, en dan vooral in de senioren, wordt in het clubblad allerbe- labberst genoemd In het weekblad van Ursus, te genwoordig gedrukt in zwart-wit, wordt gesugge reerd dat sommige spelers denken nog in de RVB te voetballen 4 Tijdens het trainingskamp van Ursus in MierSo is besloten een boeteregeling in te stellen 4 Wie later komt dan de afgesproken verzameltyd moet een bedrag in de spelerspot stoppen Spelers betalen vijftien piek, begeleiders tikken vijftig piek 4 Edwin Ibrisimovic is de eerste speler die heeft moeten dokken Trainer Jan van der Velden heeft ook al in de buidel moeten tasten Ursus zoekt ove rigens nog een tuinman 4 In het sponsorhome van SWSMC werden de gasten na de wedstrijd tegen Pa- pendrecht verrast met saté en zalm „Dat zie je in het betaalde voetbal nog niet eens," reageerde een van de aanwezigen Bij RKWIK is het klaverjassen weer begonnen en wie staat er bovenaan? Jo van Del den 4 Op verzoek van de spelersgroep coacht Cion- trainer Cees Goudswaard tegenwoordig iets nadruk kelijker 4 Alleen zijn sommigen bang dat met al die drukke gebaren straks een vliegtuig naar beneden komt gevlogen Voetbalvereniging Hoekse Roys ziet af van de bouw van twee nieuwe kleedkamers 4 Bij Demos is onlangs bij een inbraak voor4500 gul den schade aangericht Voor de thuiswedstrijd te gen Hennes DVS (14.00 uur) van komende zondag krijgt VFC van de sponsor nieuwe outfitjes overhan digd K B loopter altijd netjes bij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5