17 Ufa Aan! biec ;en! Brieven 'Cincinnati als monument beschermen' Grotestedenbeleid draait om het verbeteren van de leefbaarheid Agenda lint Papierverspilling Workshop co-counselen Paddestoelen zoeken Wandelen met de PvdA Spelletjes bij Vrouwennetwerk Schiedam verdient beter Nieuwbouw mag 'symphonieorkest' niet van podium stoten Amman m- 697,- Beiroet 1035;-' 697,- Damascus 1035;- 697,- Abu Dhabi 997,- Dubai iêrf,- 997,- Muscat imr,* 997,- "Bangkok 1550,- 1197,- Ho Chi Minh City 250?;- 1197,- Kuala Lumpur 2434;- 1197 j" Manila 2434,- 1197,- Peking 2434V 1197,- Betrouwbaar. KL.IVI Rotterdams Dagblad Woensdag 24 september 1997 Als de verkiezingen naderen, beginnen politici langzaam uit hun winterslaap te ontwaken. Ze geven interviews, vertonen zich op plaatsen waar ze normaal niet komen, praten ineens met 'de man in de straat', betuigen adhesie aan allerlei acties enzovoort Een gelief koosd middel om aandacht te trekken zijn ook altijd de zogeheten schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethou ders. In deze vragen informeren ze naar zaken, die ze ook te weten zouden kunnen komen door ambtenaar X op te bellen (want als volksverte genwoordiger mogen ze dat en ambtenaar X moet hen ter wille zijn) of door de wethouder thuis te bellen, die ze vaak persoonlijk kennen ('Zeg Kees. hoe zit dat?'). Maar nee, ze klimmen achter de tekstver werker, sturen een kopietje van hun vragen naar de plaatselijke pers en scoren millimeters free publicity. Twee voorbeelden uit de recente Vlaardingse geschiedenis. De SGP-fractie informeert in schriftelijke vragen naar de vertraging bij de bouw van Vlaerdingerhout, een complex woningen en parkeer garage tussen stadhuis en Maassluissedijk. Die bouw begint een jaar later dan gepland. Natuurlijk weet de SGP heel goed waarom dat pro ject ernstig vertraagd is en als ze het niet weet, mag ze wel even bij mij' thuis komen om mijn krantenarchief door te bladeren, want daarover is uitgebreid gepubliceerd. Groenlinks maakt het nog bonter. Die stuurt een briefje naar de be woners van de Dillenburgsingel en de Schiedamseweg en vraagt ze toch vooral 'nee' te zeggen tegen de openstelling van de busbanen in beide straten. Volgens GroenLinks gaan er namelijk meer auto's rij den als beide busbanen worden opengesteld. Daar is natuurlijk geen speid tussen te krijgen, maar het is wel het soort logica van 'Als het regent, word je nat'. Je vraagt je af: zou GroenLinks denken dat de omwonenden dement zijn? Twee overbodige acties, die alleen maar tot papierverspilling hebben geleid. Net als deze column. DICK VAN DEK LUGT Vlaardingen In de workshop herwaardermgseo-counseJen krijgen deelnemers allerlei handvaten aangereikt om om te gaan met emoties als boosheid, verdriet, verwarring of verliefdheid. Geleerd wordt elkaar te steunen in het uilen van emoties. Deelnemers zijn zowel coun selor (degene die steun geeft) ah client (degene die gesteund wordt). De bedoeling is emoties te ontladen zodat er een natuurlijk genezingsproces ontstaat en blokkades worden opgeheven. De workshop is vrij dag van 19,30 tot 22.30 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 10.00 uur. De kosten zijn ƒ90- Voor informa tie en aanmelden: Koos OvcrdevesL tel. 4352147. Het Instituut voor natuurbeschermingseducatie IVN maakt zaterdag 27 september een wandeling door het Prinses Beatnxpark, op zoek naar paddestoelen. De start is om 10.00 uur bij de grete sportvelden, te bereiken met tramlijn 1, halte Parkweg. De excursie is gratis en duurt ongeveer twee uur. In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen vol gend jaar maart gaat de Schiedamse fractie van de PvdA vrijdag wandelen door diverse wijken van de stad. De party wil af van de geijkte weg van het schrijven van teksten. Om toch tot ideeen en uit gangspunten voor de komende jaren te komen, wor den twee wandelingen gemaakt waarbij de plus- en minpunten op economisch vlak worden geïnventari seerd. De wandelingen duren circa twee uur, De eer ste voert door winkelgebieden in de binnenstad, de kar.terendnehoek "s-Gravelandsewe® Klaverstede en NS-station, plus het winkelgebied Parkweg/No- lenstaan. Dc tweede route beslaat het industriege bied VijFsluizen en bet winkelgebied Groenelaan. Na de wandelingen wordt verder gediscussieerd over de impressies. De aanvang vrijdag is 13.00 uur, afslui- Ufl&Circa 17.00 uur. Wie wil deelnemen kan zich tele fonisch aanmelden bij Frans de Jong (4271374) of Menno Siljée (4731823). Vrouwen die graag een spelletje spelen zijn donder dag welkom op de derde thema-avond van het Inter cultureel Vrouwennetwerk IVN. Vanaf 19.45 uur wordt in Le Carillon - tegenover het Schuurkerk- theater - gespeeld en gepraat over spelletjes uit al lerlei landen en culturen. Wie een bijzonder spel heeft, kan dit meenemen. De entree bedraagt ƒ1,50. Wie met de auto wil worden opgehaald, kan (tijdig) bellen naar Lida Kersten van SSM, telefoon 5915211. In de redactionele column van afgelopen donderdag viaagtKor Kegel zich af of we nieuwe wethouders wil len in Schiedam. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar kiest de gemeenteraad immers een nieuwcoüege. Terecht gebruiktde heer Kegel zij n journalistieke positie om alvast wat schoten voor de boeg te geven. Ik móet hem echter op één onderdeel van zyn betoog corrigeren. Het betreft zijn opmerking over het CDA. Quasi-terloopsstelthij„O, het CDAïser nog." Ik denk dat zijn opmerking ingegeven is door het feit dat het CDA al sinds een reeks van jaren niet in bet College van B W van de stad vertegenwoordigd is. Ik heb de heer Kegel tijdens een eerdere ontmoeting echter al verzekerd dat het CDA-Schiedam klaaris voordeelna me aan het stadsbestuur. En dat is geen bluf. Laten we zeggen dat we ons zelfvertrouwen hebben terugge vonden. Partjjleïder De Hoop Scheffer heeft dat over duidelijk afgelopen week in de Tweede Kamer aange toond. Dit geldt ook voor een afdeling als het CDA- Schiedam. Op dit moment wordt de laatste hand ge legd aan een verkiezingsprogram dat klinkt als een klok. En sterker, ditzelfde geldt voorde kandidaten lijst waarmee we straks de verkiezingen ingaan. De heer Kegel schrijft in zijn commentaar datje maar moet afwachten of nieuwe wethouders in Schiedam het beter zullen doen. Deze stelling valt mij zwaar te gen, want slechter kan het gewoon niet in Schiedam. De economische groei geeft de paarse ploeg in Den Haag nog enig excuus om zichzelf op de borst te klop pen. Als ik tegenwoordig de Schiedamse wethouders zich op de borst hoor kloppen, klinkt het bij de mees ten alleen maar heel erg hol. Schiedam verdient beter. Ton Seis, voorzitter CDA-Schiedam Redactie Waterweg: Men no Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom. Jan Rozendaa! Over de Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen De ontwerpers van een nieuw bedrijfspand voor Lips Textielservice aan de Schiedamsedijk moeten rekening houden met de bijzondere architectonische waarde, die Cin cinnati Building in die buurt heeft. De Kanters Advies Groep, die de nieuwbouw voor Lips tekent, heeft dit te horen gekre gen van de gemeentelijke dienst Stadswerk. Dit is gebeurd op advies van de welstandscommissie en na aan dringen van wethouder K. van der Windt (onder meer stadsontwik keling en cultuur). In de laatst ge houden vergadering van de raads commissie stadsontwikkeling zei Van der Windt: „Het gaat om een waardevol gebouw, dat beeldbe palend is voor de omgeving daar en dat moet zo blijven We zullen Cincinnati als een monument be schermen." De kwestie kwam aan de orde bij de bespreking van het voornemen voor uitgifte van grond voor de bouw van een kantoor en maga zijn nabij de Beneluxtunnel, be stemd voor de voortzetting van de Sn de Landstraat in Vlaardingen begonnen wasserij Lips. Het be drijf heeft een sterke ontwikke ling doorgemaakt en zit nu in ver schillende panden. Het wil zyn over heel Nederland verspreide activiteiten op korte termijn gaan runnen vanuit een nieuwe vesti ging aan de Schiedamsedijk. Daar is bouwgrond beschikbaar geko men nadat ENECO haar plan voor een nieuw regiokantoor in Vlaar dingen verruilde voor 'samenwo ning' met de Schiedamse Open bare Nutsbedrijven in de Spaan- sepolder. Stedebouwkundige, culturele en welstandsadviseurs hebben zich gebogen over de eerste schetsen en maquettes. Ze zijn tot de con clusie gekomen dat Lips met zijn wensen wel terecht kan aan de Schiedamsedijk. maar zich qua vormgeving behoort aan te pas sen. „Cincinnati moet het symphonic orkest blijven op dat podium. Daar kan je dus geen ruw tam boerkorps voor of vlak naast zet ten." motiveerde een van de advi seurs het verzoek aan Kanters voor een ingetogen ontwerp. Voorbeeld De gebouwen van de voormalige machinefabriek Cincinnati zijn een duidelijk voorbeeld van de wederopbouwarchitectuur. Tot stand gekomen met Marshallhulp en vele jaren ook een symbool van nieuwe werkgelegenheid. Het was een van de belangrijkste in dustriële uitbreidingen in de oude vissersplaats, waar technische ambachtslieden de kans kregen zich in hun vak te moderniseren. Het verhaal wil, dat burgemeester J. Heusdens in 1950 persoonlijk naar Amerika is gegaan om Vlaar dingen als goede vestigingsplaats onder de aandacht van Cincinnati te brengen. De verhouding tussen het bedrijf, de gemeente en vooral de jonge, ambitieuze burgemees ter was hecht in die tijd. In 1954 overhandigde Heusdens op 12 juni namens de gemeente, een marmeren bank aan de direc^ tie van Cincinnati. Drie dagen la ter was Prins Bemhard aan de Schiedamsedijk om de fabriek van Cincinnati-Nederland offici eel te openen. Op 23 juni 1954 deelt de directie van het Ameri kaanse bedrijf - tijdens een lunch met burgemeester en wet houders - mee dat zij de gemeen te een serie gebrandschilderde ra men schenkt voor de dan in gang zijnde stadbuisuitbreidmg. Ook wordt er geld geschonken voor een pas later gebouwd nieuw (Ho ly Ziekenhuis. In het najaar van 1954 bezocht Heusdens voor de tweede keer Amerika. Ditmaal op uitnodiging van directeur Geier van de bouw maatschappij van Cincinnati, dan een stad van 500,000 inwoners in Ohio aan de rivier Ohio. Na een boottocht van acht dagen met de Nieuw Amsterdam arriveert Vlaardings burgemeester op 16 oktober in New York. Via Harris- burg, Washington en Williams burg rijdt hij 2000 kilometer naar Cincinnati, waar hij vier dagen te gast is. Hij bezoekt ook nog Chica go, maakt in de Fordfabriek in De troit ((>5.000 werknemers) voor het eerst kennis met lopendeband- werk en komt na drie weken, via Canada en de Niagara watervallen terug in New York voor de thuis reis. In verhalen over zijn reis verleide Heusdens later hoe onder de in druk hij was van de ruimte in Amerika en van zijn ontvangst bij de Cincinnatifabriek, waar 7ÖÖG mensen werkten: „Zeer attent hingen er vlaggen van Nederland en Gaardingen bij de moederfa briek, waarvan de Vlaardingse fa briek een kopie is." Volgens Bert van Bommel, archi tect en als lid van de Historische Vereniging Vlaardingen bezig met een inventarisatie van jonge monumenten in zyn woonplaats, is dat maar ten dele waar. Het aan de Schiedamsedijk staande kan toor en de zijvleugels zyn ge bouwd volgens het uit Amerika toegestuurde ontwerp. „De daar achter liggende bedrijfshallen met de afgeronde, getande dak- vorm zijn, net als de Gerfa-ge- reedschappenfabriek (thans Flexibox) iets verderop, door de Rotterdamse wederopbouwarchi tect Huig Maaskant ontworpen," vertelt hij. Onlangs wees Van Bommel nog op de grote hoeveelheid 'wederop- bouwmonumenten' die Vlaardin gen telt. Bij zijn inventarisatie viel hem op. dat veel arehitecten van naam in de wederopbouwja- ren hier actief zijn geweest. Hy ziet zelfs toeristische mogelijkhe den voor een wederopbouwroute' door Vlaardingen en spreekt de hoop uit, dat spoedig het besef groeit in Vlaardingen dat deze ge meente rijk is aan dergelijke jon ge monumenten. Laten we er vooral zuinig op zijn. Het is nodig hier op te letten, want voor ie mand er erg in had was bij voor beeld het Kolpabadal geschrapt." Van Bommel benadrukt, dat ge bouwen van jonger dan "vijftigjaar nog geen wettelijke bescherming genieten. „De belangstelling voor deze jonge monumenten groeit wel sinds een paar jaar." Op Open Monumentendag heeft de Historische Vereniging Vlaar dingen gewezen op de bijzondere waarde van de Technische School aan de Deltaweg (architect Dirk Roosenburg) en de Pnie"lkerk (architect Jac. van der Vlis). In een open brief is de Nederlands Her vormde Gemeente m Vlaardingen opgeroepen hiermee rekening le houden bij de keuze van een geza menlijke kerk voor gereformeer den en hervormden. Op het vorige week door de dienst Stadswerk verspreide woning- bouwprogramma 1997 tot en met 2005 staat voor het jaar 1999 overi gens aan de Burg. Pruissingel (Pniélkerk/complex 6) nog de bouw van 40 woningen gepland. Voor Cincinnati lijkt het er beter uit te zien. Op een vraag van het raadslid Roovers welke mogelijk heden het gemeentebestuur ziet om dit in particuliere handen zijn de 'wederopbouwmonument' te beschermen, antwoordde wethou der Van der Windt: „Het is een waardevol en beeldbepalend ge bouw, dat op onze lijst van jonge monumenten staat. We zijn ook al in gesprek met de ondernemers over de storende reclames op het gebouw." Volgens Van Bommel en Roovers voorzien Monumentenwet en de plaatselijke monumentenveror dening op dit moment nog niet in de bescherming van zulke jonge gebouwen. Schiedam als grote stad. Niet het aantal inwoners, noch het feit dat Schiedam een centrumfunctie heeft in de wijde omgeving maakt dat Schiedam één van de 21 wat kleinere steden is die onder het groteste denbeleid valt. Het simpele feit dat Schiedam direct grenst aan Rot terdam, zorgt ervoor dat de jeneverstad kampt met vele grootstedelij ke problemen. De problemen houden niet op bij de trambaan, zo blijkt wel in Schiedam. In een korte serie schetst het Rotterdams Dagblad de mogelijkheden die in het concept-actieplan grotestedenbeleid staan genoemd. Het concept-actieplan vormt de leidraad naar de uiteindelijke keuzes, die de gemeenteraad in oktober zal nemen. Vandaag het onderwerp waar het uiteindelijk allemaal om draait: het verbeteren van de leefbaar heid. Door Desiree van der Jagt Schiedam Alle inspanningen die met hetgrotestedengeld wor den geleverd moeten leiden tot één ding: een leefbaar Schiedam. Het terugbrengen van de werk loosheid, het verbeteren van on derwijs. het economische klimaat en voorzieningen voor zowel jong als oud. Voor de ruim drie miljoen gulden die de gemeente Schie dam jaarlijks krijgt wordt binnen kort een definitieve bestemming gegeven. Een belangrijk onderdeel dat vaak wat onderbelicht wordt, is het werk in de wijken. In twee wij ken lopen de voorbereidingen voor het project 'De wijk is van ons allemaal'. Het doel is de leef baarheid in de wijken te vergro ten. Ih het najaar moeten in Oost en Nieuwland de projecten van start gaan. In die wijken wordt ai geëxperimenteerd met verschil lende vormen van samenlevings opbouw. De wijken onderscheiden zich van de rest van de gemeente door dat zowel Nieuwland als Oost in een relatieve achterstandsituatie verkeren. Er heerst veel werkloos heid, mensen hebben lage inko mens en de wijken kenmerken zich door een multiculturele be volkingssamenstelling. Samenwerken aan de eigen leef omgeving blijkt een effectieve maRier om eikaars verschillen te accepteren en de overeenkom sten te ontdekken, is inmiddels uit het experiment gebleken. Het project 'De wijk is van ons alle maal' kent een campagne-achtige aanpak. Om het woonklimaat op te knappen worden sehoonmaak- en opfleuracties gehouden, wor den gezamenlijke activiteiten ge houden, verschijnen er buurt kranten en is er een videoprojeet. Het project wordt deels gefinan cierd uit de grotestedenpot. Ook de gemeente, de woningcorpora ties en het wijk- en buurtbeheer delen in de kosten. Onveiligheid De leefbaarheid kan niet los wor den gezien van de veiligheid in de stad. Veiligheid is dan ook één van de speerpunten in het gro testedenbeleid. Hiervoor is een grotestedeneonvenant getekend. In die overeenkomst staat dat de objectieve onveiligheid zal ver minderen en de veiligheidsbele ving zoals die wordt gemeten in veihgheidsenquêtes wordt ver hoogd. Het aantal jongeren dat met de politie in aanraking komt daalt de komende jaren met tien procent. Aüe zeven wijken hebben in 19SS een wijkplan opgesteld met vei ligheid ais herkenbaar onderdeel. In wijken die ondergemiddeld scoren zal een veiligheidsproject worden gestart. Op het gebied van veiligheid is al een aantal projec ten van start gegaan. Zo wordt in Groenoord momenteel een wijk veiligheidsplan opgesteld. In de wijken Oost en Nieuwland kreeg zo'n plan overigens al in 1995 ge stalte. In de wijkveiligheidsplannen staan onder meer maatregelen om de vervuiling van de woonom geving tegen te gaan, de verkeers veiligheid te vergroten, de inrich ting van de openbare ruimte en de overlast te beperken. De komen de jaren wil de gemeente Schiedam steeds verder gaan met het uitvoeren van de wijkplan- nen, maar tot nu toe ontbrak daar voor het geld. De grote-stedenpot brengt in dit opzicht uitkomst. Ook al gerealiseerd zijn de wijks- erviceposten. Doordat in de wij ken Oost en Nieuwland veilig- heidsassistenten rondlopen moet het veiliger worden. Daarnaast kan in de wijkposten ook een be roep worden gedaan op het wijk- serviceteam. De gemeente heeft zelf al veel geld geïnvesteerd in het opzetten van de serviceposten en laat daar mee zien dat veiligheid een be langrijk speerpunt is om de leef baarheid in grote stad Schiedam te verbeteren. Tot halverwege september hebben de Schiedam mers en de ondernemers de tijd om te laten zien dat zij dat ook zo zien. Het woord is uiteindelijk aan de gemeenteraad. De gemeente beschouwt Cincinnati aan de Schiedamse dijk als een wederop bouwmonu ment. Het kantoor met de hoge trap en de zijvleu gels zijn een kopie van de moederfa briek in Ame rika. De be drijfshallen met hun ty pisch dak- vormerachter (inzet) ont wierp de Rot terdamse ar chitect Huig Maaskant, foto's Roel Oijkstra Woensdag 24 september SCHIEDAM Plein Parkweg/KJaas Katerstraat Buurt!unch, 13.00- 15.00u. Thurlede. Bingomiddag, 14.00u. Jacques Ur- lusplein. Voetbalkennis, 13.30-15.30u. SVO. Thema avond Zo moeder,zo dochter, 20.00u. VLAARDINGEN Panta Rei. Introductie Herwaardenngsco-counselen, 20.00-22.00u. Joannes de Dooperkapel. Wake voor vrede, 19.00-19.30u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdam Philharmonic GergievFesti val, 12.45; Kl.z. 20.15. Nighttown.TheMtxJr, Jeugdcul tuur Tegencultuur, 21.00. Softening's. Zepp, 19.00. Rotterdamse Schouwburg. NightsmTheCity, 19.00en 21.00; studio. DeMeeuw, 20.30. O.T.Th eater a/dMüF lerpier. Hamlet, 20.00. RO Theater. De ziekte diejeugd heet 20.15. LuxorTheater. Annie, de musical, IS.OOen 19.30. Wilgenhof. Rugzakrout door het Bergen Broek park, 9-16.30. R festival, diverse locaties. Donderdag 25 september SCHIEDAM Filrshuis. The English Patent', 21.00u. Podium. Oorsmeer, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45- 13.15u. Veerplein. Opening nieuw hoofdkantoor Rabo bank, 16.00uJoannesde Dooperkapel. Wakevoorvre- de, 19.00-19.30u. ROTTERDAM De Doelen. Gr,z. Rotterdam Philharmonic Gergiev Festi val, 12.45; Kl.z. 20.15. Grote-of St Laurenskerk. Mid dagpauze-concert, 12.45; Johann Th. Lemckert, 15.00. Popular. Air, 21.00. Rotown.JonnyLang, 22.00. Night- town. Voorrondes 12' Bratt Pack, 23.00. Rotterdamse Schouwburg. Nights in the City, 19.00 en 21.00; De Meeuw, 20.30. RO Theater. De ziekte diejeugd heet, 20.15. Bibliotheektheater. Reinaart de Vos, 20.30. Wilgenhof. Rugzakrout door het Berg en Broekpark, 9- 16.30. R festival, diverse locates. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama lz'Mimic' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30,1 Cinerama 2: 'Absolute Power' (16) dag.l3.15-lé- 18.45-21.30. Cinerama 3: 'City of Industry' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 4: 'AnacondA' (16) dag.13.15-21.30. 'Marvin's Room' (al) dag.16- 18.45. Cinerama 5: 'Speed 2: Cruise contra!' (12) dag.18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. imax Theater. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 14-16- 20.45, ma. alleen20.45. 'Ringof Fire' (ai) dag. (beh.ma.) 15, za.zo. ook 13. 'Men in Black' (12) dag. 18.50; za.zo. ook 17. 'Absolute Power' (16) dag.21.50. 'Microcosmos' (al) za.zo11.30Lantaren 1; 'CareerGirls' (16) dag. 20- 22; metopma, 22. Venster 2:Tienerverzetin dejaren ne gentig: Totally F***Ed Up do. 19.30; 'Pink Slip' do. 21,30; 'My own private Idaho' vr.19.30; 'Naked Youth' vr.21.30; 'Munels Wedding' za. 19.30; 'Go Fish' za.21.30;'Nord'zo.l9.30; 'Cheb'zo.21.30; Threebewil- dered peaople in the nighf ma. 19,30; The Cement Gar den' ma.21.30; "Young Soul Rebels' di.19.30; 'Fresh' di.21.30; 'Kids' wo. 19.30; 'Salto al Vacio' wo.21.30. Venster 3: 'Broos' (16) dag.20-22,Veh«tor4:Tloating life' (16) dag. 20-22. Lumière Is 'Nothing to Lose' (a!) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 2: Turks fruit' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lumière 3: 'Conspi racy Theory' (12) dag.18.15-21.15; do.vr.ma.di. ook 12.15-15.15. Lumière 4: 'Batman Robin' (12) dag. 12.15-15.15-18.15-21.15. 'De Jurk' (al) 20. 10.30, Rexane: 'Jongen op dnft' (18) do. tfm zo. 'Intern gefluis ter' ma. t/m wo. Pathé: 'Face/Off (16) dag. 11.35- 14.30-18.05-21.20; za. ll.55ipvll.35. 'Smifla'sSen- se of Snow' (12)dag.ll.50-15.40-18.20-21. 'Addicted to Love' (a!) dag.16.30-18.50-21.30; do.vr.ma.di. ook 11.10-14. 'Nothing to lose' (a!) dag.11.20-14-16.30- 19-21.40. 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag 11.10-13.20-15.30-17.40-19.50-22; di. vervalt 22. 'Men In Black' (12) dag. 11.30-14.10-16.40-19.20- 21.50. 'Conspiracy Theory' (12) dag. 15.20-18.15- 21.10; do.vr.ma.di. ook 11.40. 'Moord in Casa Blanca* (16) di. 21.45. mm m O. Uniek aanbod. Snelle beslissers kunnen nu supervoordelig vliegen per comfortabele KLM-vlucht. Belangrijkste voorwaarden zijn dat u tussen 23 september en 6 oktober 1997 boekt en de heen- en terugreis tussen 24 oktober en 6 december 1997 maakt. Het minimum verblijf rer plaatse is een nacht van zaterdag op zondag. Taneven zyn excl. toeslagen en luchthavenbelasting. Voor deze Zwaaruinnige Aanbiedingen is een beperkt aantal stoelen beschikbaar. Ga daarom snel naar uw reisbureau of bel 020 - 4 747 747 (24 uur p/G). Zie ook RTL4 TEXT pag. 543 of Internet: www.klm.nl/holland Flying Dutchman deelnemers. Frequente reiagers die deelnemen aan het Nederlandse KLM Flying Dutchman pnicramm.1 kunnen dc:e K-stemmingen hoeken met een korting van 50% op het normale puntenaantal Overige ZwaannnniRe voorwaarden blijven gelijk. Reserveren kan alleen hij de FD-Helpdesk met het CjTr toegezonden FD'Zwaanzinnig Bestelformulier'. 090#

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3