10 7 Bokstoekomst is zo somber nog niet 'Bij WK miste ik toch het Excelsior-gevoel' Jeroen Blijlevens meldt zich af voor het WK SC Feyenoord op zaterdag Reserverol voor Caroline Vis Piet Raymakers uitgeschakeld Talentvolle junioren maken bezoek aan Van Klaveren Memorial alleszins de moeite waard Ajacieden Arveladze en Laudrup zijn goud waard Nakaarten Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 september 1997 Rotterdam SC Feyenoord heeft het hoofdklasseduel met VCS met een dag vervroegd naar komende zaterdagavond, aanvang half acht. De landelijke A-jeugd van de stichting speelt nu vrijdagavond al de thuiswedstrijd tegen PSV. Dit duel begint om 19.00 uur. - Caroline Vis is reser ve bij de Nederlandse Fed Cup- ploeg voor de finale in Den Bosch tegen Frankrijk. De VLaardingse dubbelspeelster wordt achter, de hand gehanden in geval van bles sures. Bondscoach Fred Hemmes koos voor Schultz, Oremans, Boo gert en Bodegraf. Met hetzelfde viertal drong Nederland via winst opTsjechië (3-2) in Praag door tot de eindstrijd. In principe nemen Schultz en Oremans de enkelspe len voor hun rekening en dubbelt Bollegraf met Oremans. Arendenk Piet Raymakers kan de komende drie weken niet in ac tie komen. De springruiter viel acht dagen geleden tijdens het in springen voor de wereldbeker wedstrijd in Praag van zijn paard Jewel's Emerald. Daarbij braken drie stukken van een rugwervel af. De inwoner van het Belgische Arendonk moet een maand rust houden. De concoursen in Oslo, Helsinki en Bremen gaan zodoen de aan zijn neus voorbij. Sportkort Boksen - De Amerikaanse prof Johnny Montantes is twee dagen na zijn op k.o. verloren gevecht te gen landgenoot James Crayton in een ziekenhuis in Las Vegas aan hersenletsel overleden. De 28-jari- ge lichtweltergewieht werd vrij dag direct na het gevecht naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in coma raakte. Bij een spoedopera tie verwijderden doktoren een bloedprop uit de hersenen, maar de hulp bleek vergeefs TennisPatrick Rafter is na Pete Sampras en Michael Chang de derde speler die zeker is van deel neming aan het WK. In Hannover doen van 11 tot 16 november de beste acht uit' 1997 mee. De 24-ja- rige Rafter, die aan het begin van dit jaar nog 64e op de wereldrang lijst stond, is de eerste Australiër sinds Pat Cash in 1987 die zich voor het WK kwalificeert. Zowel Patrick Rafter als Pete Sampras, de nummers twee en een van de plaatsingslijst, heeft overigens kort voor aanvang afgezegd voor het toernooi in Bazel: Rafter neemt rust, Sampras heeft last van een schouderblesssure. Door Loet van Schellebeek Rotterdam Het schorre stemgeluid van Bep van Kla veren kraste door de Croos- wijkse Schuttersveldhal waar de Rotterdamse sport wereld te zijner nagedachte nis bijeen was. 'Als ik dat get eisem zie boksen vandaag de dag - ze kenne dV geen klote van.' Stereotiepe kritiek van de oude meester, in wiens ogen het niet gauw goed was. Gedateerd welis waar ('The Dutch Windmill' is al vijf jaar dood), maar nog altijd zeer herkenbaar voor de steeds kleiner wordende kring van vaste klantjes rond de ring. Gisteravond evenwel deed hij - zonder het te weten uiteraard - onrecht aan de prestaties van in elk geval de jeugdige deelnemers aan de vierde Van Klaveren Me morial. Vooral Orhan Oztürk en Hüsnü Kocabas, maar ook Robert Gerrits en de pas vijftienjarige Rotterdammer Steve de Veth lie ten tegen leeftijdsgenootjes uit Polen boksen zien, dat zelfs 'ouwe Bep' hogelijk zou hebben gewaar deerd. De Polen hadden stuk voor stuk veel meer wedstrijden in hun boekje. Slavomir Malinowski bij voorbeeld, de tegenstander van Orhan Oztürk, stond tot gisteren al 66 keer in de ring. Zestig keer stapte hij er als winnaar uit, maar tegen de zeventienjarige Nijme- genaar (33 partijen, 29 gewonnen) kreeg de Pool geen "poot aan de grond, Gevarieerd en in een hoog tempo boksend, liet de bewonde raar van Orhan Delibas vooral de rode knopjes van depunlenma- chine hun werk doen. Malinowski kwam er met de 8-1 nederlaag nog Hüsnü Koca bas (1) geldt als het groot ste boksta- lent dat in Nederland rondloopt. De Pool Woj- ciech Kopci- uch onder vond dat aan den lijve. Foto CorVos Met het Nederlandse paspoort voor de geboren Turk wil het nog altijd niet erg vlotten, anders zou hij een serieuze kandidaat zijn om de even oude Hüsnü Kocabas te vergezellen naar de Europese kampioenschappen, volgend voorjaar in Minsk. Bosschenaar Kocabas geldt al jaren als het' grootste talent dat in ons land rondloopt, maar Oztürk steekt hem, hoe ouder hij wordt, steeds meer naar de kroon. Steve de Veth is zo ver nog niet, maar de lichtgewicht uit de Be verwaard is dan ook pas vijftien jaar en zo leergierig, dat ze er bij Gleason's Gym het volste vertrou wen in hebben dat hij het nog ver zal schoppen. Ook zijn tegenstan der, Marcin Gajecki, had twee maal zo veel partijen 'weg' (30 om 14), maar daarvan was in de prak tijk van driemaal twee minuten weinig of niets te merken. De Veth won, zij het dat daarvoor de scores van elk van de vijf juryle den afzonderlijk moesten worden opgevraagd; de computer was op 6-6 uitgekomen. Voor de pupil van John Vergouwe bleek evenwel het vaakst te zijn gedrukt, In weerwil van de sombere gelui den zit het met de toekomst van het Nederlandse boksen dus wel goed. Het is alleen even geduld hebben. Zelfs Sydney 2000 komt misschien net iets te.vroeg. Waar het de inbreng van de profs betreft, zal het gala ter nagedach tenis van Bep van Klaveren vast en zeker minder lang in de herin nering blijven dan de enige Olym pische bokskampioen die Neder land ooit heeft gekend zelf. Nor- din Ben Salah leverde vakwerk af, maar dat was zo snel voorbij (na precies drie minuten en tweemaal acht tellen rust voor de naar adem happende Hassan Mokhtar nam de Luxemburgse scheidsrechter Tibeiro de Belg in bescherming) dat het allang van het netvlies verdwenen was toen ver na mid dernacht eindelijk de laatste gong klonk. Fighting Nordin hield aan die kor te krachtsinspanning twee titels over, die van de Benelux (vacant gegeven door Raymond Joval) én de Nederlandse. De bij die laatste hoedanigheid behorende gordel werd hem omgeknoopt door sportwethouder Hans den Ouden- dammer, door ringspeaker Ellis Chicago geannonceerd als 'chef sport Oudenaarden'. Als daar geen column in zit... Diezelfde speaker kondigde even later ook Pistolen Paultje aan, waarmee de criminalisering van de bokssport definitief z'n beslag had gekregen. Na enige tijd ver geefs de ingang van de ring te hebben gezocht, overhandigde de 'dierenvriend' de nieuwe kampi oen een samoerai. „Voor de maz zel," zei hij erbij. Die is dan kennelijk alleen Noord- Hollanders of boksers van 'gab ber' Henk Ruhling gegund. Want toen de in elf partijen nog onge slagen Zaankanter Renê Prins la ter niet, zoals verwacht, zijn Bene- luxtitel in het lichtweltergewieht prolongeerde, maar zeer terecht op punten verloor van de Belg Pascal Montulet - toen liet de ge wichtige gast het tweede bronzen beeldje waar het was: onder zijn stoel. Prins verdiende netzomin een ex tra-beloning als de Rotterdamse Ghanees Joseph Awinongya, die met een onbeslist tegen de Hongaar Tibor Storezinski al rij kelijk bedeeld was. Akunel Dias tenslotte mankeert het onmisken baar (en helaas) aan de stoot kracht die nodig is om partijen niet langer te laten duren dan strikt noodzakelijk is. De lichtwel- ter uit Ridderkerk bokste tegen Atiila Loe zeker de eerste helft van de partij uitstekend, maar zijn stoten sorteerden zo weinig effect dat de derderangs Hongaar zelfs nog op jacht durfde gaan naar een toevalstreffer. Die bleef uit. Amateurs, bantamgewicht: Hüsnü Koca bas (Den Bosch) w.o.p. 5-1 van Wojcieeh Kopciuch (Pol); licht: Steve de Veth (Rotterdam) w.o.p 6-8 (na gedetailleerde score) van Matcin Gajecki (Pol); Lukas Landowski (Pol) wint opg. 2e ronde van Nelson de la Cruz (Amsterdam); lichtwel- ter: Orhan Oztürk (Nijmegen) w.o.p. 8-1 van Slavomir Malinowski (Pol); midden: Robert Gerrits (Apeldoorn) w.o.p. 9-6 van Pavel Bukalski (Pol). Profs, om Benelux-tilel UchtweUerge- Vricht: Pascal Montulet (Bel) w.o.p. 2-1 van René Prins (Formerend); om Benelux-titel middengewicht: Fighting Nordin (Purme- rend) wint t.ku). Ie ronde van Hassan Mokhtar (Bel); lichtwelter: Akunel Dias (Ridderkerk) w.o.p. 3-0 van Atiila Loe (Hon) cruiser: Joseph Awinongya (Rotterdam) onbesl. tegen Tibor Storezinski (Hon). Woerden Jeroen Blijlevens heeft zich'bij bondscoach Genie Knetemann afgemeld voor het WK wielrennen, op 12 oktober in San Sebastian. De sprinter uit de TVM-formatie is nog onvoldoende fit na een buikgriep, die hem ook verhinderde te starten in de Ron de van Spanje. Maarten den. Bak ker heeft Knetemann, die van daag zijn selectie bekend maakt, laten weten dat hij zich niet fit ge noeg voelt om een rol van beteke nis te spelen op het WK Knete mann heeft de Zeeuw nog niet ge schrapt, maar hem voorlopig op de reservelijst gezet. Voor Den Bakker is het een bitte re pil. De TVM-renner, die ko mend jaar voor Rabobank gaat rij den, heeft een zeer teleurstellend seizoen achter de rug en had ge hoopt op het WK nog iets goed te kunnen maken. „Ik heb metepzet de Ronde van Spanje niet gedaan omdat ik me na de Ronde van Ne derland heel erg moe voelde en goed wilde zijn voor het WK Maar ik heb geen zin am af te reizen naar San Sebastian, naar een par cours wat me normaal gesproken heel goed moet liggen, terwijl ik vantevoren weet dat ik voor de helft van de koers moet afstap pen. Zoals ik me momenteel voel, zal het niet veel meer worden." Den Bakker keerde gisteren te rug van drie koersen in Italië met een lichte verkoudheid onder de leden. Maar dat was niet de reden voor zjjn pessimisme. „Het waren een paar lastige wedstrijden. Ik ben enkele keren erg diep ge gaan, maar in de finales kon ik het echt niet bolwerken. Ik loop al wat jaren mee en weet wel dat ik voor het WK niet meer in topvorm kom. Hooguit kan ik nog licht ver beteren." Dat hij nog niet defini tief nee heeft gezegd, heeft te ma ken met het feit dat hij zich niet te beroerd voelt om eventueel wat vuil werk voor de rest op te knap pen. „Ik blijf de komende weken wel mijn best doen. Als ik nog wat beter word, kan ik met mijn erva ring altijd iets voor de ploeg bete kenen." In België heeft Frank Vandenbroucke ook afgezegd voor het WK Rotterdams Dagblad VOET BALS P Rotterdam De Ajacie den Shota Arveladze en Michael Laudrup waren met 11 punten de hoog ste scorende voetballers in SPEELRONDE 3 van TOPCOACH. Het Ajax- duo was goed voor vijf Amsterdamse doelpun ten en twee assists. Met 10 punten volgt Baban- gida ziin ploeggenoten op de voet. Hoge scores waren verder weggelegd voor spelers van Feyenoord en De Graafschap, alsmede voor Spartaan Dennis de Nooijer (9). FC VoJendam moest zieh in twee duels tevreden stellen met één minpunt: Luc Nijholt scoorde -1 door een gele kaart. Voor SPEELRONDE 3 telden de volgende 18 wedstrijden mee: di. 23 sept: FSV-Fortuna Sittard; wo. 24 sept: Feyenoord-Vitesse, Ajax-MW, NAC-FC Groningen, Roda JC-NEC, FC Volendam-De Graafschap, Wil lem II-RKC en SC Heerenveen-FC Twente; do. 25 sept: Sparta-FC Utecht; zat. 27 sept: SC Heerenvéen-Ajax, FC Twente-NAC, MW-NEC, Fortuna Sittard-Vitesse en De Graafschap-RKC; zo. 28 sept; FC Gronin- gen-Feyenoord, Sparta-Roda JC, FC Volendam-PSV en FC Utrecht-Wil lem II. De spelers in de eredivisie kunnen punten scoren via gemaakte^ doel punten, het geven van assists, het benutten van strafschoppen en in het geval van doelmannen en verdedigers het houden van de nul. Alle spelers krijgen minpunten voor gele en rode kaarten. De volgende spelers scoorden punten in SPEELRONDE 3: Ajar Dani 7, Blind 4, Van der Sar 8, Frank de Boer 4, Litmanen 3, Laudrup 11, Tobiasen 8, Ronald de Boer 3, Arveladze 11, Oliseh 8, Babangida 10, Sier 8. Feyenoo rd: Connolly 3, Picun 5, Boateng -1Van Bronckhorst 4, Vos -1Komejev 7, Sanchez 7, Bosvelt 6. Fortuna Sittard: Zegrean -1, Burke3, Paauive -1. Roest 5, Hamming 5, Lee -1. De Graafschap: Viscaat 8, Redeker 9, Wilnis 4, Van der Haar 8, Lindenbergh 8, Victoria 9, Hendriks 8, Olyslager 8, Rzasa 2. FC Groningen: Koeman 8, Huizingh 1Hugo 3. Veenhof 7, Peeper -1Bomharda 2, Schoen makers 4, Lodewijks 8, Atteveld 8, RoryeÖ. SC Heerenveen: Mitrita 4, Ebiede 3, Samardzic2, Mugur Gusatu -1, Van Nistelrooy 4. MW: Landzaat 6, De Jong 4, Volimer 4, Luypers 4, Van Duijnboven 4, Plum 4, Janssen -1. Taiwo2,Bouma3. NAC: Milicic 3, Arveladze 2, Gorter -1, Karelse 4, Atmodikoro 4, Gudelj 4, Roeiofsen -1. NEC: Janssen -l, Pothuizen -1. PSV: Numan 3, Zenden 10, Van der Weerden 3, Faber 4, De Bilde 5, Stam 9, Nilis 6, Möller 6, Coeu 11, Waterreus 4, Petrovje 3. RKC Waalwijk: Rommedahl 3, Van Arum -1, Van der Leegte 3, Lammers 3. Roda JC: Oojjer 4, Peetere 6, Van der Luer 8, Tomta 3, Lawal 3, Senden 4, Toroacic -1. Mar tens "1, Damjanac 4, Van Houdt 4, Van Haaren 3, Vrede 8, Sparta: Groenendijk 6. Van der Laan 3, Van der Meer 5, Dennis de Nooijer 9, Renfurm 5, Marilia 5, Moerad 2, Jalink -1 FC Twente: Kamebeek4,Van Halst 2, Venrvegoor of Hesseünk 3, Steinmann -1. FC Utrecht: Nasrimento 5, N wak ire -1, Decbeiver 6, Van der Net -1, Mols 2, Robbemond 4, WLtschge 3. Vitesse: Fortes 2, Curovic 8, Van der Hoeven 5, Van den Brom 4, Koswal 2, Percrvic 4, Kreek 3, MahJas 9, Trustfull 6. FC Volendam: Luc Nijholt -1 Willem II: Arts 4, Konterman 8, Derveld -3, Loeffen -1, Kolkka 4. San» Hyypia 4, Galasèk 4. Ls.m. HM Soccer Promotions. &r® Topscorersklassement '97-98 "Doelpunten- week: Jeroen Blom (SSS) maker van de: maand; Ronaldo Mars (SMV Hlllergersberg) schenkt de topscorer van de week een T-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar 2ij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, kousen, jack, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een ba). De tweede plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. XDIADORA Rotterdams Dagblad Robin Voets (SVDPW) Danny Koeveimans (Excelsior '20) Rob van Glls (Poortugaal) Robin Smallegange (WK) Leon van Eizakker (CW) Erfc van der Weezen (Belvédère) Job Kersbergen (PBGC) Erik Stekelenburg (Zwervers) Marco Klein (WK) Ronaldo (SMV Hlllergersberg) Kort en bondig De voetbalvereniging Hoek van Holland bestaat 1 oktober tachtig jaar Ter gelegenheid van het jubi leum wordt zaterdag 4 oktober in het clubgebouw aan de Lemaireweg vanaf 16.00 uur een receptie ge houden De badmintonners Paul Mennen en Dana Kuil van Refoba zijn geblesseerd De Vlaardingers hebben tegen Aeolus 2 sinds lange tijd een gelijkspel (4-4) moeten slikken Het SchiedamseTSFleed een nederlaag tegen Wegla De voetballende leden van Hermes D VS moeten hun contributie voor 1 oktober hebben betaald Zo niet, dan worden ze ook niet meer opgesteld Bestuurslid Jan Vink kan nog al tijd niet gemist worden bij DVO'32 Al is het maar om bij de thuiswedstrijden van het eerste koffie te schenken Voorzitter Harry Meijer doet de alcoho lische dranken Op het terrein van DVO'32 ver schijnen binnenkort twee barakken Een voor vo gelvereniging Icarus en eentje voor de postduiven vereniging De Adelaar Bekeken wordt of de dui ven de weekbrief kunnen gaan rondbrengen Mis schien dat DVO'32 straks wél vleugels krijgt Rem- co Jansen (MW27) schopt als het tegenzit even hard tegen ballen als tegen deuren van kleedkamers Bij hofkeyvereniging Asvion is enige verwarring ont staan omtrent de kunstgrasvelden Daarom is in het clubblad vermeld dat het oudste kunstgrastapijt je het hoofdveld blijft HBSS zoekt een sponsor zo dat de dure kleurige omslag van het clubblad weer kan worden bekostigd Volgens WK-bestuurslid en archivaris Willem van Ravens heeft er nu al een trainer gesolliciteerd die volgend jaar in Kethei aan de slag wil gaan Het nieuwe scorebord van Ex- celsior'20 werkt nu al niet meer In verband met de aanhoudende droogte, hebben de Schiedamse clubs van de DSR opdracht gekregen te sproeien In de Schiedamse Margriethal wordt van 22 tot en met 26 oktober het Holland Handbaltoernooi gespeeld Jonge handbaisters en handballers kunnen gratis toegangskaarten verdienen in de spandoekenwed strijd Tot en met 4 oktober kunnen de spandoeken worden ingeleverd bij het Nederlands Handbal Ver bond dat gevestigd is aan de Nieuwe Bamlaan 5 (sporthal) in Schiedam. Tips voor deze rubriek kont u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, postbus 333,310OAJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder 018-2732700 (fax: 010- 4255227) en in de avonduren onder 0104004310 (fax: 0104128503). DINSDAG 30 SEPTEMBER HOCKEY: 25-jarig jubileum dinsda goehtend-veterinnen Spuit met om 10.45 uur jubileumwedstrijd in 'oude stijl' tegen Evergreen. VOETBAL: 20.15 SWSMC-VCS (oefenwedstrijd). Door Sander Sonnemans Vlaardingen Verder dan het tweede elftal kwam André Smol ders (33) bij Exeelsior'20 nooit In navolging van voetballers alsWim van Baarle, Marco Klein, Edwin van Wijk en Bart Raaymakers verkaste hij vorig seizoen naar WK om dan daar maar eens zijn geluk te beproeven. De hoofd macht was te hoog gegrepen voor de Vlaardinger; het bleef bij en kele invalbeurten. Terug bij zijn oude club Excelsior'20 is er voor hem ineens wél plek aan dek van het vlaggenschip. 'Smollie' heeft het plezier in het spelletje weer helemaal terug. Groot was zondag dan ook zijn vreugde toen hij te gen VDL de score had geopend. Groot was later ook de teleurstel ling omdat Excelsior'20 weer de winst had laten liggen. Dat kwam zeker wél even hard aan. In twee minuten tijd gaven jullie een 2-0 voorsprong uit han den. „Ja, precies. Met die 2-0 dacht ik we het eindelijk zouden redden. Het is nu al drie wedstrijden zo dat we het na de rust moeilijk krij gen. Voetballend kunnen we het aardig bijhouden en zijn we mis schien wel beter dan de tegen stander. Maar als die de beuk er in gooit, wordt het lastig voor ons." Je was wel heel erg blij met jouw doelpunt. Kwam dat omdat je kort daarvoor een redelijk opgelegde kans had gemist? „Dat kwam omdat ik niet zo lek ker speelde en zeker door de kans ervoor inderdaad. Ik had de tijd om na te denken, zag een gaatje en dacht 'nou moet 'ie er echt in'. Die kans mocht ik niet missen." Wat is dat toch met Excelsior'20? NAKAARTENMET.... is een serie verhalen over sporters en sport- fanaten in het Waterweggebied. Zij die zich opvallend manifeste ren, in positieve of negatieve zin, komen in aanmerking voor deze rubriek. Ditmaal komt voetbal ler ANDRE SMOLDERS, na een flirt met WK teruggekeerd bij Excelsior'20, aan het woord. Jullie hébben technisch en tactisch gezien een goede ploeg, maar toch vermorsen jullie heel wat punten. „Voetballend zijn we zeker niet de mindere, maar het komt kenne lijk toch op de leeftijd en de erva renheid van de spelers aan. Je mist sowieso een sterke vent ach terin of in het midden die opstaat om de boel op sleeptouw te nemen als we onder druk komen te staan, We proberen de zaken voetbal lend op te blijven lossen. En dan zie je toch wel da* we elke tegen stander aankunnen." Bij Excelsior'20 heb je nooit het eerste bereiktbij WK kreeg je oolc al geen basisplaats en nu bij trai ner Henri van Leeuwen plotseling weL Ben je een laatbloeier of is Van Leeuwen de eerste die het wél in jou ziet zitten? „Ik denk dat ik er in sta omdat er voor die plek weinig concurrentie is. Dat geldt voor een hoop posi ties overigens. Bij WK waren er meer goede verdedigende mid denvelders. Nu bij Excelsior zijn die er niet zo veel." Je bent de oudste van het hele stel, heb je daar problemen mee? „Nee hoor, ik pas me makkelijk aan en ik zie er toch nog jong uit? Er is zeker wel een verschil. De jongens hebben verhalen over Spieringshoek (school; red.) en ja, dat heb ik al een tijdje achter de mg. Ik vind het wel grappig met die jonge gasten. We vormen echt een groep. Door al die toestanden bij Excelsior'20 heeft de ploeg het idee van 'nu moeten wij het gaan doen'. Teamspirit." Hoe is het om terug te zijn bij jouiü oude club? „Heel leuk. Ik dat jaartje by WK miste toch wel het Excelsior-ge voel. Wat dat precies is, is bijna niet uit te leggen. Bij WK is het gezellig, ik kom er nog graag op zaterdag. Als ik vorig met WK verloren had, vond ik het jammer maar dat was snel over. Nu heb ik de pest in als ik gelijkspeel tegen VDL." Eicelsior'26-Hennes DVS, wordt dat dé wedstrijd van het seizoen? „Ik kijk er wel naar uit. Vooral omdat ik het leuk vind om tegen André Smolders ba lend tijdens het duel te gen VDL na een tegen treffer. „Als de tegenstan der de beuker ingooit, wordt het lastig voor ons." Foto Peter Molkenboer jongens te voetballen die ik al heel lang en heel goed ken. Vorige week heb ik Harry Vlasveld ge sproken. Met hem heb ik de hele jeugd bij Excelsior'20 gespeeld, maar daarna ben ik hem nooit meer tegengekomen. Ik hoop dat mijn teamgenoten ook die instel ling krijgen; dat het leuk is om te gen die jongens te spelen en er geen sprake zal zijn van wraakge voelens. Ket is te hopen dat ieder een het koppie erbij houdt. Hier zeggen ze 'je mag nooit van Her mes verliezen'. Dat moetje in het achterhoofd houden, maar je moet er wel een happening van maken. Ik hoop overigens wel dat een aantal van die Hermes-jon gens volgend seizoen terugkomt naar Excelsior'20. Dat zou goed zijn voor de dub." Wil je verder nog iets kwijt André „De laatste drie wedstrijden zijn we telkens teleurgesteld de kleed kamer ingegaan, terwijl het toch ook weer niet helemaal verkeerd doen. Vaak blijkt dat we ge lijkwaardig zijn geweest en dat had niemand aan het begin van het seizoen van deze jonge, oner varen ploeg verwacht."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5