Nog een aantal reacties op een rij 'Je moet altijd op zoek zijn naar samenwerking' 'Je hebt hier alles bij de hand' fipnda De natte droom Info gezondheidszorg Lezing Jan Anderson Paddestoelenspeurtocht Herfstwandeling 'DeVlietlanden' Bewondering Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 oktober 1997 Aad Wi egman heeft kortelings een natte droom gehad Staande op de bodem van het diepe bassin van het op de slopershanden wachtende Kolpabad in Vlaardingen hield de Schiedamse wethouder een papier in zijn zak, dat hij een week later voor mijn collega Jan Rozendaal ontvouwde. Het weerspiegelde de droom, die Aad had gehad. De onlangs 56 jaar en ook grijs geworden telg uit een Schiedamse kunstenaarsfamilie had in zijn droom het volledig in elkaar opgaan beleefd van de naar elkaar toegegroeide buren Schiedam en Vlaar dingen. Het overkwam hem na het lezen van de onder het motto kunst met subsidiegeld op touw gezette pennenstrijd Het Duel. Hele en halve, naar Vlaardingen gevluchte, Schiedammers spuiden daarin hun gedachten over de eeuwige strijd, die er tussen Schiedammers en Vlaardingers zou moeten bestaan. Het hoge gehal te puberale minnestrijd heeft Wiegman kennelijk zo getroffen, dat hij spontaan een natte droom kreeg. Ik kan in ieder geval aan zijn suggestie een gemeente Vijfsluizen te vormen door samenvoeging van Schiedam en Vlaardingen weinig volwassens herkennen. Uit de mond van de besnorde Aad Wiegman verwacht ik verstandigere gedachten te horen. Al meer dan een kwart eeuw loopt hij officieel mee in de Schiedamse politiek, maar in de zestiger jaren toonde hij al zijn politieke engage ment in de kunstscene van Schiedam. Daaraan heeft hij, volgens hemzelf ten onrechte, te danken dat hem ooit binding met de rechtse Boerenpartij is verweten. Het was in een tijd, dat kunstenaars zich te gen de heersende politieke macht verzetten. VTiegman manifesteerde dat verzet zelf in de jaren zeventig door te gelijkertijd lid te zijn van PPR, DS6 en de PvdA. Voor die laatste, al gevestigde partij werd hij overigens in 1986 wethouder en.in 1990 ook lijsttrekker. Hij heeft dus al vele jaren heuse invloed op de Schiedamse politiek. Kan hij trots zijn op dat werk? Was het niet de Schiedamse politiek, die in 1994 ongunstig landelijk in het nieuws kwam? Eerst met het hoogste percentage CD-stemmers en vervolgens met het inroepen van hulp van buitenaf om een college te kunnen vormen. Op kleinere schaal, de PvdA-afdeling Schiedam, kon Wiegman geen vrede stichten. Landelijk voorzitter Rottenberg moest opdraven om de problemen op te lossen. Het leidde tot het aftreden van de num mers 2,3,4 en 6 van de door Wiegman aangevoerde lijst. De door jou geleide PvdA-Schiedam pleitte vier jaar geleden nog voor de instelling van 'wijkwethouders' en herziening van het lokale be stuur om de afstand tussen de bestuurders en de burgers te verklei nen, Nu als droomstelling neerkwakken, dat een gemeente Vijfslui zen van 159.000 inwoners 'een mooie schaal, overzichtelijk' is, noem ikbelachelijk. Het is ook een maatje te groot. Het bestieren van een gemeenschap met 75.000 mensen is al een hele klus, wetenze in Vlaardingen. Jij zal dat ook ervaren, Aad. BEN VAN HAREN Vlaardingen In Buurthuis De Pjjpeiaar aan de Willem Pijperstraat 10 wordt zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur een infor matiemarkt over gezondheidszorg gehouden. Wie vragen heeft over instellingen in de gezondheidszorg en/of patiëntenverenigingen kan hier terecht. De markt is een initiatief van het Wijk Gezondheids In formatie Centrum (WGIC), omdat met name allochto ne vrouwen blijken te stuiten op communicatiepro blemen bij de reguliere gezondheidsinstellingen. Belangstellenden uit Vlaardingen en omgeving kun nen morgen alvast een voorproefje krijgen op een le- zing die Jan Anderson zondag houdt In het kader van de wetenschapsdag is de eigenaar van het gelijk namige Vlaardingse streekmuseum uitgenodigd een lezing te geven in het museum Flehite in Amersfoort. Met antieke speelgoedstukken uit de eigen collectie vertelt Anderson over 'de functie van het si -eelgoed ter voorbereiding op de grote-mensenwereld'. Voor Vlaardingers is de (gratis) lezing zaterdagmiddag om 13.30 uur in de bovenzaal van het museum. Na de voordracht voert Anderson zijn publiek mee langs de 35 vitrines met speelgoed. Het museum blijft die dag open tot 16,00 uur; zondag is het mu seum geopend van 14.00 tot 16.00 uur. ïn de Heemtuin in het Prinses Beatrixpark wordt zondag een paddestoelenspeurtocht voor het hele ge zin gehouden. De deelnemers kunnen starten tussen 14.00 en 15.00 uur bij de ingang van de Heemtuin. De speurtocht voert naar twaalf grote paddestoelen, die overal tussen het groen en bij bijzondere land schapselementen in de tuin staan opgesteld. Bij elke paddestoel hoorteen natuurvraag. De antwoordenle- veren telkens een letter op, die samen een woord vormen. Kinderen die het juiste woord hebben ge vonden, maken kans op een leuke prijs die orn 15.30 uur wordt uitgereikt op kinderboerderij 't Hoefblad. Het recreatieschap Midden-Delfland houdt zondag samen met de Groenservice Zuid-Holland een herfst wandeling bij de Foppenpias. In deze eeuwenoude polder zijn wandeltochten uitgezet van vijf en tien ki lometer. Deelnemers kunnen tussen 14.00 en 15.00 uur starten vanaf pannenkoekenboerderij 't Sonne tje in Maasland. Om 14.00 uur begint een wandeling onder leiding van een gids. Hoek van Hotland In bezoekerscentrum d'Oude Koestal in het Stael- duinse Bos wordt zondag de film 'De Wetlanden' vertoond. De Vüetlanden, gelegen tussen de Trek- vliet bij Maasland en Boonervliet in Maassluis, is één van de schaarse natuurgebieden in deze omgeving. De film duurt circa 24 minuten. Afhankelijk van de belagstelling wordt hij meerdere malen gedraaid tus sen 13.00 en 17.00 uur. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, MarP' Olstnooii., Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Met deze brief wil ik mijn bewondering uitspreken voor het kordate optreden van depolitie Schiedam. In de nacht van 29 op30 september werd een vrouwin het water van deNieu we Haven ontdekt en een agent twij felde geen moment en sprong in het water. Met behulp van collega's werdzij op het droge gebracht en meton- derkoelingsverschijnselen naar het Schieland Zie kenhuis gebracht B. Solinger. chauffeur Eurotax De optopwo de VanGogh- laanflats een opvallend ka rakter. Foto Roel J. BEoks: 'Ik vind het ge woon mach tig'. Foto Roel Dijkstra Blauwe vlakken, schuine luifels, glazen schermen, liften en grote driehoekige balkons. Nauwelijks is nog te zien dat de twee flats aan de Vincent van Goghlaan in de Maassluise wijk Sluispolder-Oost ruim een jaar geleden nog van die rechttoe-rechtaan jaren zestïgflats waren. Ze zijn, net als de Elementumflats aan de Willem Marislaan, de Breitnerstraat en de Jozeflsraelslaan, door de Woningstichting Maassluis (WSM) flink opgeknapt, naar ontwerp van A3 Architecten. Maar dat was niet het enige. Op de Van Goghlaanfiats werd ook nog een extra woonlaag gezet, een etage met zogenoemde optopwoningen. In de tweede afleve ring van een korte serie over de optopwoningen vertelt een nieuwe bewoner over het wonen in een optop- flat. Door Jos van Nierop Maassluis J. Bloks (65) woont nu een kleine maand in één van de optopwoningen. De gepensio neerde buschauffeur is vanuit Co- lijnsplaat (Zeeland) naar Maas sluis gekomen omdat hij daar geen, en hier wel familie heeft wo nen. Ook het openbaar vervoer (naar Rotterdam, Den Haag of ge woon naar Koningshoek) vindt hij 'o stuk makkelijker dan in Zeeland. Over zijn woning ook mets dan lof. „Het is een machtig huis voor z'n centen. De ka'e buur is 699 gulden," vertelt d? zichtbaar te vreden Bloks in ;.ijn eenvoudig gemeubileerde appartement. Hij wijst op de open keuken en op slaapkamer, tollet en douche. Al len behoorlijk ruim. „Wat wil een mens dan nog meer?" Toch blijkt Bloks nog wat meer nodig te heb ben, namelijk lamellen voor de sehuinlopende glazen voorpui. Het grote raam is nu geblindeerd met lakens omdat B'oks nog geen geld heeft voor de lamellen. De Zeelander blijft echter posi tief. Zoals over de 'typische' vorm geving van zijn woning. „Dat kom je toch nergens tegen. Een schuinaflopend raam en het pla fond dat hier omhoog loopt. Dat is zó ruimtelijk. Ik vind het gewoon machtig." En over de vloer, zon derdrempels: „Niet dat ik daarop zit te wachten, maar je kunt hier bij wijze van spreken rondscheu ren met een rolstoel.*' Ook de woonomgeving spreekt Bloks aan. „Hier tegenover komt een Albert Heijn. Dan heb je alles by de hand, vooral als je wat ouder bent." De renovatie-activiteiten in Sluis polder-Oost is het eerste onder deel van het Elementumplan. De uitvoering van het zo'n 72 miljoen gulden kostende plan duurt naar verwachting nog zo'n zeven jaar en moet de woningvoorraad van de WSM weer bij de tijd brengen. Onder het motto 'Maassluis moo ier maken' worden er Elemen tumflats opgeknapt en opgetopt. Ook worden er flats gesloopt om plaats te maken voor mei name eensgezinswoningen. Door de hele operatie onstaat er een hele verhuisketen vertelt C. M.M. Smit van de WSM. „De mensen die nu naar de optopwo ningen gaan, komen vooral uit een andere woning in Maassluis. Ze laten dus ook iets achter." De ze verhuisketen wordt versterkt als ook de andere wijken'aan de beurt komen voor het grootscha lig onderhoud. Zo wordt deze maand gestart in de Componis- tenbuurt-Zuid. De drie Mozartlaan-flats krijgen een gelijke behandeling als de Elementumflats in Sluispolder- Oost, terwijl de twee Schubert- laanflats eind volgend jaar tegen de vlakte gaan. Ze gaan plaatsma ken voor onder meer een woning complex voor ouderen. Hierna volgen de Componistenbuurt- Noord en de Bloemenbuurt: wij ken waar een deel van de Elemen tumflats blijftstaan, maar wel wordt opgeknapt. Nrt als in de Componistenbuurt-Zuid gaat vol gens de planning ook hier een deel van de fiats tegen de vlakte. Dit om ruimte te maken voor een gezinswoningen, woningen waar meer vraag naar is dan naar flats. T nj rgemeesterswyk is als laat- 2 n de beurt. Smit: „We heb ben nog geen idee hoe we dat pro ces moeten aanpakken. Het zyn ook niet alleen onze woningen, het is één grote, complexe wijk. Het is een zorg van de gemeente; je kan nou eenmaal niet met het Elementumplan doorgaan en de burgemeesterswijk als laatste be waren. Dit jaar moeten we dan ook zeker aan de wijk gaan snuf felen." Want, zo stelt Smit „Als men nu vraagt 'wordt er opgetopt ofzo?', moeten we zeggen dat we dat niet weten. Dat is een slechte zaak. Want als je met alle verhuis- bewegingen -denk ook aan het project De Meesters en de voor malige schoolloca ties- een blin de vlek Iaat liggen, is dat onduide lijk Het meest ideale is dat je het qu. .erhuisbeweging allemaal op elkaar aan kan sluiten." Sluispolder-Oost is de eerste van een aantal Maassluise wijken die een grootschalige opknapbeurt heeft ondergaan. Woensdag 8 ok tober is er voor de bewoners een 'opleveringsfeest'. Len Mimnik, de politiek teke naar die onlangs Vlaardingen als woonplaats inruilde voor Prinsenbeek: „Schiedam en Vlaardingen fuseren? Meteen doen, zou ik zeggen. En dan noe men we hetVlaardingen.Vijfslui- zen? Oh ja, dat lykt me ook goed. Als we maar af zijn van. dat gedoe met die haringkoppen en jene verneuzen. Ik vind dat zo kinder achtig?' Jan Anderson van het gelijkna mige streekmuseum aan de Ke- thehveg in Vlaardingen: „Als Vlaardingen/Schiedam Het plei dooi van de Schiedamse wethou der A. Wiegman zaterdag in het Rotterdams Dagblad voor een ver dere samenwerking en een fusie tussen Schiedam en Vlaardingen, is weieens eerder geopperd. In al lerfel varianten. John Ranshuijsen bijvoorbeeld, toen hij nog wethouder was voor de PvdA in Vlaardingen, pleitte voor één Waterweggemeente. Dat moest beginnen met de samen voeging van Maassluis en Hoek van Holland, waar dan later Vlaar dingen bij zou komen en tenslotte ook Schiedam. Rond de stadspro vincie-discussie is hetzelfde door een aantal mensen geopperd omdat er dan in de Rijnmond een stuk of vyf aan elkaar gewaagde gemeenten zouden ontstaan. Ook Wiegman's collega Adri Reijnhout (D66) kwam acht jaar geleden met de wens tot nauwere samenwerking op de proppen. ,.In het verleden is het al een aantal malen aan de orde geweest. Het is natuurlijk ook een heel unieke si tuatie: twee gemeenten in gelijke omvang, ongeveer in gelijke situ atie die zo dicht bij elkaar liggen en dat ze dan toch nauwelijks sa menwerken. Heel feitelijk des tijds waren de plannen dat ws al lebei een nieuw zwembad wilden bouwen. Ik heb toen gezegd: waarom bouwen we samen niet één groot zwembad. Het eerste wat ik toen hoorde was: dan moet ie wel op de grens komen. Dat voormalig middenstander met winkels (de drogisterijen van Ceney, red.) in Schiedam en Vlaardingen. heb ik nooit iets ge merkt van grote verschillen. Schiedammers kopen in Vlaar dingen - Vlaardingers kopen in Schiedam. Natuurrijk zijn er wel cultuurverschillen, maar die zijn er tussen wink"1 centrum De Lo per en het Liesveld ook. Ik heb me dan ook een beetje opgewon den over die serie van de zomer in jullie krant, waarin tegenstel lingen werden aangewakkerd die er eigenlijk niet meer rijn. Die waren er hooguit voor de oorlog. Maar toen ik op de fiets naar school in Rotterdam ging, liep half Vlaardingen leeg om bij Wil ton te gaan werken. En. toen SW de enige betaalde voetbalclub werd,"gingen daar ook Vlaardin gers kijken. Ménsen zijn tegen woordig met hun tweede huidje in Ouddorp minder chauvin istisch. Het lijkt mij wel belang- rijk dat de twee steden aan elkaar worden gekoeld. Dan kunnen Schiedam en Vlaardingen zich naar mijn mening veel beter ma nifesteren dan afzonderlijk in zo'n grote stadsregio." Sïvm Rosman, voorzitter van dé Historische Vereniging Schiedam: „Nou ja, ehh, dat is wat lastig. In die zin, een voorzit ter van een historische vereni ging kijkt natuurlijk vooral naar de culturele achtergronden en de historie. Als je één gemeente wil zou dat bestuurlijk misschien wel kunnen, maar de eenheid Schiedam blijft bestaan. Toen ik laatst in Bussum was lag er een vind ik zo kleinzielig. Zo kun je de materie niet ontstijgen." En na Schiedam, kreeg ook Vlaar dingen onlangs z'n nieuwe zwem bad. Ach," verzucht de D66-wet- houder, „het wordt nog wel gepro beerd. Ik heb dit jaar Kees van der Windt (wethouder in Vlaardingen voor onder meer stadsontwikke ling, red.) op bezoek gehad of De Vernieuwde Stad (waarin project ontwikkelaar en gemeente sa menwerken, red.) ook in Vlaardin gen zou kunnen werken. We heb ben hem ontvangen, gesprekken gevoerd en vervolgens hoor je niks meer. Dat is jammer." Reijnhout gaat verder: r> pla gerige tussen beide stea >et je opzij zetten. Misschien dat onze samenwerking zelfs een aanjager kan zijn voor de regiogedachte. Van te voren moet je dan met ovt r een fusie tussen Schiedam en Vlaanngen praten. Dat zet onno dig stekels op. Je moet dat openla ten. Je weet nooit waar je uit komt." 'Extra sympathie' Het VSB Fonds Schiedam Vlaar dingen, jaarlijks goed voor zo'n tweeenhalf tot dne miljoen gul den voor allerlei instellingen en projecten in de twee gemeenten, heeft 'extra sympathie' voor geza menlijke initiatieven En stimu leert dat ook, directeur A J. G. Smetse- het fonds. „Het is van A geredeneerd wat raar al - i nerken dat in bei- de steden soortgelijke initiatie ven worden genomen. Wij probe ren die dan bij elkaar te brengen, wat voor de continuïteit natuur lijk ook beter is. Bij ons vindt dat extra sympathie. Ook door een ruimere bijdrage. En bij een ver- volgaanvraag zullen wij ook niet zo snel nee zeggen," aldus Smet- sers. Twee actuele voorbeelden waarbij het VSB Fonds actief heeft bemid deld is het nieuwe filmhuis tn Vlaardingen en de in financiële problemen zittende lokale om roep Waterweg FM. „Dat filmhuis is in Vlaardingen van de grond aan het komen. Daarvan zeggen wij als betrekkelijk neutrale waar nemers, in Schiedam is er ook zo iets. Allebei redelijk kleinschalig en waarvan het de vraag is of ze afzonderlijk een toekomst heb ben. Samenwerken ligt zo voor de hand. Datzelfde geldt voor de lo kale omroep. Het is onze taak niet om samenwerking te eisen, maar op deze manier dwingen wjj ze wel om erover na te denken. En als hetvan de grond komt kunnen wij daar een premie op geven. Dat stimuleert nadrukkelijk." Het nvmiste voorbeeld vindt Sme" iog steeds Musis, het cultuiL'L'i magazine dat in Schiedam begon, maar sinds be gin dit jaar ook m Vlaardingen verschijnt en daarover schrijft. „Mede dankzij onze inbreng," zegt de directeur van het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen. „Dat laten we ook blijken door nieuwe steunverlening." Reacties Eindredacteur Hans van der Sloot van Musis merkt wel dat zijn blad in de beide steden heel verschil lend wordt gelezen. „Vanuit Vlaardingen zijn de reacties veel directer," zegt hij. Iets wat vol gens hem heeft te maken met de twee 'duideiyk verschillende cul turele achtergronden'. Toch zegt hij 'een heel eind met Aad Wieg man mee te kunnen denken': „Ik kan me voorsteilen datje bijvoor beeld gezamenlijk inkopen doet krantje in een drankenzaak met de oproep 'Kom eens kijken irr historische Schiedam'. Ik kan me toch niet voorstellen dat daar dan" komt te staan historisch Vyfelui- zen. De weinig overgebleven dis- tillateurs zullen daar ook niet blij mee zijn. Eet is bijna niet denk baar dat de naam Schiedam te loor gaat. Ja Kralingera blijven ook Kralingers, maar de naam. Rotterdam stijgt daardoor identi- ficering met de haven bovenuit. Daar zijn ze ook trots op. Zoiets bestaat in dit geval niet" en één en hetzelfde bestuursli chaam krijgt Daar zijn hele goede gronden voor. Alleen moet je wel die verschillende achtergronden in stand zien te houden." 1+1 Ook anderen in de Schiedamse en Vlaardingse cultuurwereld reage ren over het algemeen positief op een fusie. Henk Horsten en Sjef Henderickx, respectievelijk van uit Vlaardingen en Schiedam als organisator betrokken bij de Kunstestafette '97 die als thema had 'Het Duel', zouden het 'heel goed' vinden. „Je moet altijd op zoek zijn naar samenwerking. Dan blijkt dat l+l altijd meer dan 2 is. Waarom zou je in Vlaardingen dingen wil len uitvinden als ze dat in Schiedam al hebben gedaan. Dan hoefje het hooguit aan te passen. Dat betekent over het algemeen een besparing en dat geld zou dan bijvoorbeeld naar cultuur kunnen gaan. Daar werken wij prima sa men," aldus Horsten. Hendrtckx vindt Schiedam en Vlaardingen 'in wezen niet an ders'. „Dezelfde problemen. Al leen vind ik dan wel dat er een na tuurlijke overloop tussen die twee steden moet komen. Nu worden ze gescheiden door die weg en dat gekke dijklichaam. Om het gevoel van één stad te krijgen, moet je die grenzen overbruggen. Dat zou ook langs de rivier goed kunnen," meent Henderickx. Vrijdag 3 oktober SCHIEDAM Dc Oost. Geheugenspel, 14.00- 16,00u.Thurlede.Komangmetons mee, 14,00u. Theater De Teer- stoof. Cameretten, 20.30u. Po dium, Vn/dagavondcef's, 21.0Ou. Filmhuis. Karakter, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Stadswandeling o.l.v. Serviceteam. 19.15u. Stadsge- hoorzaal.TaboedoorNietSchieten, 20.00u. MAASSLUIS Haven. Opening Funeade meto.m. 'de Furie' en 'Die Maeze Sanghers', 19.00u.TheaterSchuurkerk. Hans Dorrestijn, wegens ziekte uitgesteld naar zaterdag 7 februari. ROTTERDAM TbeaterZuidpleln.gr.z. NoPlacefor Jennifer, 20.15; k!.z. Reindervan der Naait, 20.30. De Doelen, gr.z. Rot terdams Philharmonisch Orkest, 20.15; k!.z. Vioolcoiyfeeen, 20.15. O.T. Theater a/d Müllerpier, Ham let, 20.00. ROTheater, Deaektedie jeugd heet, 20.15. Rotterdamse Schouwburg, gr.z. Scapino Rotter dam: Nico, 20.15; kl.z. Voetstappen in de nacht, 20.30. Jeugdtheater Hofplein. Repelsteeltje, 19.00. Luxor Theater. At me, de musical, 19.30. Zaterdag 4 oktober SCHIEDAM Grote- of Sint Janskerk. Chr. ge mengd koor'Jubilate Deo', 15.00u. Theater De Teerstoof. Carmen Gomes-Heaven is a state, 20,30u. Filmhuis. Karakter, 21.00u. Po dium. Bright Blue Gorilla, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert Aad Zoutendijk, 15.00-17,00u. Wijk centrum 't Nieuwiant. Rommel markt, 10.00-16.00u. Buurthuis de Pijpelaar. Informatiemarkt ge zondheidszorg, ll.00-16.00u. Woonboulevard. Middeleeuws feest. Stadsgehoorzaal. Gek van liefde door Rick Engelkes en Freden- queHuydts.2Q.00u. MAASSLUIS Binnenstad. Funeade met o.m. bra- dene en kermis. HOEK VAN HOLLAND Chevy Bar. Anima! Classic Party, 22.00a. ROTTERDAM De Doelen, kl.z. Caribbean Big Banas, 20.15; feest/expozaal, Grote Rotterdamse Poppen- en Beren- beurs, 10.30-17. Luxor Theater, Annie, de musical, 15.00 en 19.30, Ahoy'. Taptoe Ahoy'. 13.30 en 20.00. ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost Worid' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cinerama 2: 'My Best Friend's Wed ding' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Bean, The Ulti mate Disaster Movie' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30.Cinerama 4: 'Mimjc' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30.Cinerama5:*Abso!u- te Power1 (16) dag. 18.45-21.30; vr.ma.di, ook 13.15-16.1 max Thea ter: 'Super Speedway'(al) di.wo.do- .vr.zo. 14-16; za. alleen 14. ma.ge- sloten» 'Ring of Fire' (al) dag. (beh- .ma.) 15; vr.za.zo.di. ook 13; do. ook 11. The Lost World' (al) dag. (beh- .za.) 17-19.15-21.45; za. 17.30- 19.45-22. lantaren i: 'Happy To gether' (al) dag. 20-22. ma. niet22. Venster 2: 'A Momentof Innocence' (at) dag. (beh.ma.) 19.30. 'Engel- chen' (al) dag. 21.30. 'Angst Essen Seele Auf (al) ma. 19.30. Venster 3: 'Career Girls' (16) dag. 20-22. Venster 4: 'Broos' (16) dag 20; zo. 20 en 22. 'Floating Life* (16) dag. (beh.zo.) 22. Lumière ii Dia Lost World' tel) aag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2: 'Copland' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 3: 'Addicted to Love' (al) dag. 18.45-21.30; vr.ma.di. ook 13.15-16. Lumière 4: 'Paradise Ro ad' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Rexane: 'Eerste hulp bij sex* (18) v'm zo. doorl.voorsL 'Lunch' (18) ma. l/m wo. doori.voorst Pa- thé: 'Copland' (12) dag. 11.10- 13.45-16.20-18.55-21.30;za.met om 11,10. 'Face/Off (16) dag. 11.35-14.30-18.05-21.20; ma- .geen voorst. "Nothing to lose' (at) dag. 16.30-19-21.50; vr.ma.di. ook 11.20-14. 'Men in Black' (12) dag. 11,30-14.10-16.40-19.20-22; ma. alleen 11.30-13.45-16; wo, vervalt 14.10. 'Conspiracy Theoiy' (12) dag. 15.20-18.15-21.10; vr.ma.di. ook 11.40; di. niet om 21.10, 'My Best Fnends Wedding' (al) dag. 11.15-14.10-16.40- 19.05-21.40. 'Gordel van Smaragd' (12) dag. 11.50-15.20-18.05-21. Sneak Preview; 'Spelletje Spelen' di. 21.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Air Force One' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: The Lost Worid' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Copland' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Face/ Off (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiërs' (al) za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de Vagebond" (al) za- .zo.wo.13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) za.zo.wo.11.20- 13,10. 'Fly Away Home' (al) za- .zo.wo. 11.15-13.40. 'Free Willy 3: De redding'(al) wo.14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3