SWSMC is aan de beterende hand Ron Berveling helpt Fortuna aan de zege VDL mag prijsschieten tegen gehavend SVDPW Trainer Joop Molendijk: 'Nog een paar weken en we staan er' Pollux heeft het aan de stok met de arbiter Pascal Bos de held van VFC Juventus mist juiste scherpte RKWIK blijft middenmoter DRGS na verlies hekkensluiter Arjan van der Lee helpt Ursus over dode punt Derde plaats voor V2jO 'Hoekers' delven onderspit MSV71 is koploper te sÜöi af Demos behoudt koppositie Saskia Franken uitblinker DWS Asvion'één groot drama' Rotterdams Dagblad Maandag b' oktober 1997 SchiedamExcelsior 20 mag dan leuk en aanvallen.! voetbal spe len, al te vee1 punten levert het de Thurledeploeg met op. Ook tegen het fysiek sterke VFC bleken de 'pupillen' van trainer Henri van Leeuwen met opgewassen en waar de Schiedammers dachten nog een puntje te pakken, ontpop te Pascal Bos zich tol de held van VFC door vlak voor tijd de win nende (2-3) treffer te scoren. Excelsior'20 liep gisteren voortdu rend achter de feiten aan Het kwam opeen 1-0 achterstand door een treffer van Menno Groen en nadat Ersrn Kaplan voor de gc.ljk- maker had gezorgd, bracht John van Mil de 2-1 ruststand m het voordeel van de Vlaardmgers op het scorebord. Na de thee gooide Excelsior'20 alles op alles en kreeg loon naar werken in de vorm van de 2-2 (Kaplan), maar de Thurledeploeg kreeg van het bij vlagen harde VFC met de moge lijkheid door te drukken. Een ge lukspet had de verhoudingen goed weergegen, maar Bos dacht daar anders over. In de slotfase traeteerde de arbarmeluk leiden de scheidsrechter C. Rutten Ex- ceisior'20-routimer André Smol ders op rood waar geel beter op z'n plaats was geweest. Schiedam Na de winst van vori ge week heeft het eerste vrouwen team van Juventus gisteren tegen Jumpers een nederlaag geleden. In sportzaak Oost gingen de Schiedamse basketbalsters met 63-78 onderuit. Coach Martin van Dijk beeompb- menteerde zijn ploeg voor de enorme inzet. „Daar lag het niet aan. Jumpers heeft sowieso een goede ploeg en daar liepen vier meiden die langer waren dan mijn langste speelster. In princi pe hebben we het m de tweede helft weggegeven. We speelden even niet geconcentreerd en juist toen gooide de center van Jumpe- res alles raak. Als we weer tegen Jumpers moeten zullen we scher per moeten spelen, willen we dan wel kunnen winnet« Anita Doornik was by Juventus dat met een achterstand van 30-35 de rust inging, topscorer. Ze liet twintig punten noteren. Vlaardingen RKWIK verloor in het thuisduel tegen SOA onnodig twee punten. Na het 2-2 gelijkspel heeft de formatie van trainer Ger Mulder zes punten uit vijf duels en neemt het een stevige midden* mootpositiein. RKWIK had het betere van het spel maar sprong nogal slordig met de kansen om. Ramon de Rond kopte tegen de lat en Mike Sam-Sin vond de keeper op zijn weg. Na twintig minuten was het wél raak. Ramon de Rond kopte een strakke voorzet van Jeroen Ploeg tegen de touwen (1-0). Ge makzucht in de defensie leverde vlak na het theekwartiertje de ge lijkmaker op. Sluitpost Edwin Kolsteren was kansloos op een in zet van de bezoekers Het spelbeeld veranderde daarna nauwelijks. RKWIK viel aan en de bezoekers loerden op de counter. Een combinatie tussen de voor Ramon de Rond ingevallen Otto Veldt en Jeroen Ploeg stelde Raymond Kolsteren in staat de 2- 1 in te koppen. Daarna verslapte de concentratie en in plaats van 3- 1 werd het 2-2. Danny van Brug gen kreeg een gele kaart. Den Haag Door een 5-0 neder laag tegen De Postduiven neemt het Schiedamse DRGS nu moe derziel alleen de laatste plaats op de ranglijst van de vierde klasse D in. De formatie van Slobodan Du- tina heeft één punt uit vijf duels. Voor het duel viel Sven de Groot geblesseerd weg zodat Amando in de basis moest starten. Hoewel DRGS goed begon, was de wed strijd voor rust eigenlijk al ge speeld. Nadat Raymond Verspuy, Marco Verspuy en Hennie van Dam op de doelman waren gest uit, nam de thuisploeg een 1-0 voorsprong. Vervolgens raakte DRGS zó van slag zodat de bezoe kers in de wanorde naar een 3-0 ruststand konden uitlopen. Na de pauze stond DRGS toch weer scherp, maar nadat Hennie van Dam en Said de lat getroffen hadden was het over. In de slotfase liep de thuisploeg uit naar een 5-0 eindstand. Ko- mend weekeinde komt RKWIK op bezoek. „Het is dan zaak dat er punten worden gehaald anders wordt het een moeilijk verhaal," sprak preses Joep den Brinker. Door Ton de Leede SchiedamWaren de voetballers van SWSMC iets zorgvuldi ger met de mogelijkheden omgegaan dan was tegenstander Velo zeker niet met de uiteindelijke 3-2 nederlaag naar huis gegaan. Een grotere uitslag had inderdaad niet misstaan maar vooral Velü-doelman Arno Gerritse voorkwam erger met soms onmogelijk prachtige reddingen. Het duel tussen de twee midden moters uit de eerste klasse B was amper vijf minuten onderweg of de weer in genade aangenomen John van der Belt kon met een rugblessure van het veld geleid worden. Voor Leo Letwory. de aanvallende middenvelder, bete kende dat voor de zoveelste maal dit seizoen dat hij naar de achter- linie werd gedirigeerd. „Het te kent de volwassenheid van de groep," toonde SWSMC-eoach Joop Molendijk zijn tevreden heid, „datzo'n snelle wissel moei teloos wordt opgevangen." Opnieuw bewees Letwory over ongekende allround-capaciteiten te beschikken. Als vanzelfspre kend schikte hij zich in zun rol als rechtsback, schakelde moeiteloos zijn mannetje uit en liet zich ook aanvallend niet onbetuigd met enkele pasklare voorzetten. Omdat aan de linkerkant de dus vroeg ingevallen Toon Wolters en de altijd aanvallende ingestelde Jan Mulder regelmatig de achter lijn haalden, kreeg de aanval van de fusieploeg voldoende aanvoer. Reeds in de tiende minuut schoot Dick Sparreboom uit een vloeien de aanval over rechts de bal in eens op de bovenkant van de lat en maaide Alberto Baptista de Li ma drie minuten later vlak voor de doellijn staand gigantisch over de bal heen. Het duurde tot vlak voor de thee eer Wolters zijn teamgenoten liet juichen. Barry Duyndam kopte de bal hard terug op de iets te rap uit zijn doel ko mende doelman. De bal carambo leerde door de handen, van Gerrit se waarna Wolters slechts het laat ste zetje hoefde te geven (1-0). Vroeg in de tweede helft zorgde de hoog opspringende 'Lima' dat een voorzet van Mulder in het net verdween (2-0). Slordig verdedi gen van SWSMC leverde Velo de aanslmtmgstreffer op van Hany Duyvestein (2-1). Nog geen mi nuut later schoof Baptiasta de Li ma, na een hakje van Isandro Ga- lina de Sousa, zijn tweede doel punt onder Gerritse door (3-1) en niets leek een flinke afstraffing voor Velo in de weg te staan. De bal wilde er echter niet meer in gaan, hoe mooi de kansen ook wa ren. Zo miste Baptista de Lima voor open doel en schoot hij op de keeper, kopte Sousa over, trapte Wolters op de paal en stuitte Spar reboom op de sluitpost. Aan de an dere kant zorgde Ronald van der Stap met een kopbal voor 3-2 en werd het nog even spannend op Harga. „Door zo'n flubbergoal," baalde SWSMC-trainer Joop Molendijk, „e^n bal die anderhalf uur onder weg is, komen ze terug. Dan lijkt De'zwevende'Alberto Baptista de Uma kijkt de op defoto onzichtbare bal na. Zijn Inzet verdween in het doel en betekende de 2-0 voor SWSMC. Foto Peter Molenboer het of we het moeilijk krijgen maar daar was geen sprake van. We hebben het spel gedicteerd en vele kansen gehad. Zij hebben ge woon een schitterende doelman die de mooiste ballen eruit hield. We zijn toch op de goede weg, het gaat steeds beter. Nog een paar weken en we staan er." SWSMC-Velo 3-2(1-0). 41 Toon Wolters 1- 0,48 Alberto Baptista de Lama 2-0.54 Hen ry Duyvestein 2-1,55 Alberto Baptista de LimaLima3-l,84 Ronald van derStap3-2 Bijxonderbeden: De voortreffelijk leiden de C C van Elswrjk gaf in de slotminuut erecht geel aan SWSMC-lmksback Jan Mulder. SWSMC: Bos. Van der Belt (5 Wolters», Zoetmulder, Brokling, Mulder, Sparre boom, Letwory, Biackson (77. Babacan), Li ma, Fares, Gal:na de Sousa. Velo: Gemtse, Veen man, Kouwenhoven (64. Paul van der Stap), Ronald van der Stap, Duyndam, Duyvestein, Van der Kraan, Van Dam, Meeuwissen, Bute, Vam Velzen(64,Remcke) Door Mikos Gouka Maassluis Terwijl Maassluis dit weekeinde weer volop aan het feesten was tijdens de jaarlijkse Furieade zorgde ook VDL weer voor een jubel stemming. Tegenstander SVDPW werd volledig van de mat geveegd en kon de score ternauwernood onder de tien houden (9-2). Door de enorme zege blijft VDL koploper en omdat Hermes DVS met 0-5 bij HWD won gaan beide titeifavorieten met dertien punten uit vijf duels aan de leiding. Het gehavende 'DPW was duidelijk niet opgewassen tegen de elf uit Maas sluis. VDL had verleden week slechts een gelukkig gelukspel overgehouden aan het bezoek bij Excelsior'20 en wil de die halve misstap goedmaken. De bezoekers wisten niet waar ze het zoe ken moesten en stonden binnen vyf minuten met 2-0 achter. De van Ex celsior Maassluis overgekomen vleug aanvaller Melvm Muller knalde met zijn 'rechter' op fraaie wijze de voor sprong bij elkaar. De aansluitmgstreffer van Hennie Rigters (een magnifieke lob over sluit post Peter Ringelberg) gaf wel aan dat VDL makkeluk treffers weggeeft, maar zorgde nooit voor een echte wed strijd. De toeschouwers moesten ech ter aandachtig blijven kijken want het scoreverloop ging m een moordend tempo verder. Binnen een halfuur stond er al 5-1 op het scorebord. Eerst knalde Leen Muis een door arbiter Fis hert wel heel erg makkelijk toegeken de strafschop tegen het garen en ver volgens maakte John Suisse twee tref fers. Suisse is de vervanger van spits René Verhagen die met een kuitblessure voorlopig nog vanaf de zijlijn toe moet kijken. Waar Verhagen vaak ais aan speelpunt fungeert, daar is zijn ver vanger een heel ander type. Op snel heid en zonder tierelantijntjes liet Suisse zien dat VDL ook op de bank GAS cN Het elektronische scorebord op het complex van VDL spreekt boekdelen. Het Schiedamse SVDPW kreeg In Maassluis een vreselijk pak slaag. Foto p«ter Molenboer over goede spelers beschikt. De ploeg is daarom misschien wel kampioens kandidaat nummer één al zal men er bij Hermes DVS anders over denken. Na de thee probeerden de bezoekers de schade beperkt te houden. Door het gemis van Gert-Jan Berk, Robin Voets, Eric Olivier en Patrick Wöhler bleek de ploeg echter over onvoldoende kwali teit te beschikken om het de Maasslui- zers lastig te maken. Suisse, aanvoer der Robert Boxem, Ruud den Engels man en opnieuw Suisse voerden de score op tot negen treffers terwijl Mut- ti Babur namens de bezoekers tussen door wat terugdeed. Ondanks het behoorlijke krachtsver schil hadden de voorwaartsen van de bezoekers regelmatig de mogelijkheid om doelman Peter Ringelberg op de proef te stellen. Het moet trainer Joop Mom toch enigszins zorgen baren dat zelfs ploegen als 'DPW twee keer kun nen scoren en zelfs nog een aantal op gelegde mogelijkheden laten liggen. Aan de andere kant is zijn voorhoede zó trefzeker dat VDL achterin best een steekje mag laten vallen. VDL-SVDPW' 9-2 (5-1). 3. Melvm Muller 1-0, 5. Meivin Muller 24), 9, Hennie Rigters 2-1,16 Leen Muis (strafschop) 3-1, 20. John Suisse 4-1, 28. John Suisse 5-1,53 John Suisse 6-1,69. Mutti Ba bur 6-2,71 Robert Boxem 7-2,82. Ruud den En gelsman 8-2,85 John Suisse 9-2. Bijionderheden: Scheidsrechter R. Fishert gaf geel aan Chns van Gelderen van de bezoekers TOL; Ringelberg. Den Elzen, Schippers, Boxem, Pauwels, Heeneman (75. Van Ast), Muller(85 Ne- derveen). Muts, Den Engelsman, Suisse, Visser. SVDPW: Van Buuren, Van Oers, Roeters (67. Said), Van Deventer, Verhoef!', Van Gelderen, Kooops (75. Chatelain), Rigters, Monster, Van Gennep, Mutti. Door Fred Louter VlaardingenFortuna kan na de twee de overwinning van dit seizoen weer wat makkelijker ademhalen. De ploeg mocht 'good old' Ron Berveling dank baar zijn voor zijn productiviteit. Met twee treffers had de Maassluizer een belangrijk aandeel in de 3-2 overwin ning op De Musschen. De inmiddels 36-jarige Berveling liet in de wedstnjd tegen De Musschen zien nog van onschatbare waarde te kunnen zun voor de vru jonge ploeg. Ook trainer Gilbert de Wüdt onder kent de waarde van zijn geroutineerde aanvoerder; „Niet alleen in het veld, maar ook daarbuiten kunnen vooral de jonge jongens nog heel veel leren van hem. Maar tegen De Musschen was ik vooral blij met zijn twee doelpunten, dat leverde ons toch nog op de valreep de drie punten op." Want Fortuna's derde Bervelings tweede goal viel in de slotfase van het duel. Op het moment dat de Vlaar- dingers genoegen leken te moeten gaan nemen met een gelijkspel, was het Berveling die met een geplaatste kopbal Fortuna alsnog de drie punten bezorgde. Drie punten die Fortuna overigens goed kon gebruiken gezien de positie op de ranglijst. Na de over winning in de eerste wedstrijd tegen OHW, werd er alleen nog maar verlo ren, Dat bracht de ploeg na vier duels op een tiende plaats, een positie die na eventueel verlies tegen de nummer negen De Musschen er niet beter op zou zijn geworden. Nadat de opening van het duel voor de Rotterdammers was, kwam Fortuna na een kwartier in de eerste helft aan de leiding. Een goede voorzet van Re- mi Snel (terug na een schorsing) kon door Ron Berveling heel makkelijk in gekopt worden en dat betekende de 1-0 in Vlaardings voordeeL Toen Fortuna vervolgens in de 32ste minuut uit een vrij trap de 2-0 liet aantekenen (doel punt Remi Snel) leek Fortuna met een comfortabele voorsprong de rust in te kunnen gaan. Toch kwam De Mus schen vlak voor rust weer terug in de wedstrijd. Een overtreding binnen de 'zestien' van Marco Vugt betekende een strafschop en de 2-1. Na de thee kende Fortuna de beste fa se van de wedstrijd en had het de gele genheid de stand verder uit te bouwen. Met name linksbuiten Ronald Nele mans hielp de mooiste kansen om zeep en hield daarmee De Musschen in de wedstrijd. „Toen hadden we de wedstrijd in het slot moeten gooien," gaf De Wildt na de wedstrijd toe. De wissel Oosterhout voor Nelemans was dan ook een logi sche. De Musschen putte moed uit de mis sers van Fortuna en zag kans weer langszij te komen. Daarna gingen de Vlaardingers in de slotfase zowat nog onderuit en was het aan doelman Ja- ques den Herder te danken dat dat niet gebeurde. De ervaren doelman bokste een ziedend afstandschot uit de kruising en de wedstrijd leek daarna op een gelijkspel af te stevenen. Tot dus het moment van Ron Berveling aanbrak en Fortuna de tweede over winning kon gaan vieren, „Een verdiende overwinning, gezien het aantal kansen dat we hebben ge had. Wat mij ook veel deugd deed was dat ik progressie waarnam in het spel van mijn ploeg. De jongens moeten nog veel leren, maar daar krijgen ze bij mij wel de tijd voor." Fortuna-De Musschen 3>2 (3-1). 13 Ron Berve ling 1-0,32 Remi Snel 2-0,35 Danny van't Wout 2-1,70 Ferry Summerville 2-2,88 Ron Berveling 3-2 Bijzonderheden: Fortuna's 'verteren ?"on' Sjaak Weber kreeg geel Fortuna: Den Herder, Carac (55. WitmUs), Slot, De Vette, Vught, Weber, Boshuizen, De Klerk, Snel, Berveling, Nelemans (66. Oosterhout). Dt Musschen: Hoornweg, Taxeira Marques, Meyer, Vnjdag, Van Opijnen, D v.'tWout, Blom (50. Gangpad), Lambaarts, Van Gent, M. v't Wout, Snoei (60. Summerville, 80. Hoi). Barendrecht Pollux is gisteren na de ontmoeting met promoven dus Barendrecht met lege handen huiswaarts gekeerd. De Vlaar- dingse hockeyers verloren met 4- 2 en voelden zich genomen door de arbitrage. Ook dit jaar zal Barendrecht hoge ogen gooien en voor het kampi oenschap gaan. De kans daarop lijkt met de week te groeien. Wel licht spieekt dit voor zich met de wetenschap dat de ploeg enkele ex-hoofdklassespelers in de gele deren heeft. Ondanks dat gaf Pol lux zeer goed partij en liet het zich absoluut niet van de mat spelen. Pollux-coach Ben Hoftijzer ging van de eigen kracht uit en weiger de het spel aan de tegenstander aan te passen. Hoftijzer: „Barendrecht heeft en kele goede spelers maar de ach terhoede is zwak. Het is alleen de kunst om daar te komen." De eer ste die daar succesvol was, was Jom Kalden die vlak voor rust de eerste Vlaardingse treffer aante kende. Even daarvoor had Baren drecht op discutabele wijze de score geopend. Een strafcomer werd onreglementair boven de plank geslagen. De scheidsrech ter deed alsof zijn neus bloedde en weigerde de treffer af te keu ren. Luttele minuten voor de wis seling van speelhelft legde de scheidsrechter de ba] op de stip nadat een Barendrechtse speler op de stick werd gehakt. Hij mist te niet. In het tweede bedrijf kregen de Vlaardingers het wederom aan de stok met de arbiter nadat hij Pol lux een strafbal onthield. In het rumoer dat daarna ontstond, pro fiteerden de lepe Barendrechters en ze counterden naar 3-1. Benno Hoftijzer bracht Pollux nog in het kielzog van Barendrecht en even leken de Vlaardingers langszij te komen. Nadat Mare Strik na een schermutseling met één van de Barendrechters rood gepresen teerd kreeg, was het gedaan met de aspiraties van Pollux. Ook bij de vrouwen van Pollux was het kommer en kwel. Zij ver loren op eigen terrein van de Leidse Studenten met 1-3. De be zoeksters hadden het vizier goed afgesteld, hetgeen Pollux juist ontbeerde. Aan het aantal kansen lag hel niet. Pollux kreeg er legio, maar alleen Rachel Boer mikte raak. Haar gelijkmaker bleef ech ter het enige wapenfeit van Vlaar dingse zijde. De twee doelpunten van de Leidse Studenten hadden Pollux toen al de morele nekslag bezorgd. Door Bas van den Berg Schiedam Eindelijk weer eens lachendé gezichten zondag op Harga. Promt /endus Ursus boektê tén koste van Alexandria"66 de eerste overwinning (2-0). Twee jaar lang schreef Ursus geschiedenis mét'vele titels, maar een gebrekkige voorbereiding op decom- petitie deed de feeststemming verstommen. Door va kanties en blessures kon Jan van der Velden net een beroep doen op elf volwaardige spelers. Door snel afhaken van Guy Fiegel vorige week tegen Olympia (meniscus) zag het er in de vijfde wedstrijd voor Ursus opnieuw somber uit. Omdat ook Edwin de Groot (spierscheuring), Marco Domenie (welkenen Ed Konings (werken) niet bescl ikbaar waren, moest de t'amer een ander speleoncept verzinnen. De inzet die Ursus nu tentoonspreidde, ging téh kos te van de tactiek en andere vaste waarden, maar Jan van der Velden zat er niet mee. „Het was een wed strijd met keihard voetbal, zonder aanspeelbaar mid denveld en met spelers die op elke bal liepen. De ploeg struikelde zowat over z'n eigen bénen en daar om was het jammer dat het na een halfuur ftog steeds nul-nul was in plaats van pakweg 3-0." Grote dwarsligger was keeper Danny de Zwart van Alexandna'60. Hij ontregelde keer op keerde at-ties van de broertjes Aijan en Martijn van der Leë én'niet te vergeten Remon Weber. Hij kreeg de mooiste op een presenteerblaadje, toen bij een 1-0 voorsprong het angstcomplex bij de Schiedammers weer de kop opstal;. Op de doellijn van de tegenpartij presteerde hij het om de pass van Arjan van der Lee nog over te lepelen. Van der Velden: „Ursus heeft de laatste twee jaar alleen maar successen gehad. Nu het-minder gaat kunnen de spelers de klap moeilijk opvdngen." Ursus had het uiteindelijk aan Aijan van dei" Lee te danken dat hü met een tweede treffer zijrt gtaeg de eerste seizoenzege schonk. Gele kaafteiv$iaren er voor Remon Weber (Ursus) en de'broertjes'Maurice en Michael Oomens van Alexandria'66. Vlaardingen—Bij VZC lieten de toppers verstek gaan in de ouverture van de ZR0 A-competitie. De vervan gers deden het niet slecht, maar zij konden niet Voor komen dat VZC niet verder kwam dan *dé derde plaats in het sportfondsenbad van Rotterdam. In de voorlopige rangschikking eiste de Ketopris uit Spijkenisse de eerste plaats voor zich üp| gevolgd door De Devel uit Zwijndrecht en pas öp de derde plaats VZC. Voor de start werd de Vlaardmgse ploeg gehuldigd voor het kampioenschap vorig jaar. Zondagvoetbal derde Klasse Hoek van Holland-Schipluiden 1-4 (1-1). tyedfenSm eert nederlaag voor de ploeg van Johart "Voskamp die zich on deraan de ranglijst begeeft, Dé eerste helft .'gingen de ploegen gelijk op èri zag Martijn Wésselskans örti de 1-0 te scoren. Na de thee verliep het spel iets minder soépel en keek men ai na twee minuten tegèft eert achterstand aan. André Sterrenberg en Marcel Janssen krtgengeel. J&i Hind-MS V7l d-1 (0-0). Een beladen tyedstfijd voor de Maasiuizers, die kans zagen punten van de koploper af te snoepen. De eerste helft, die doör de ploeg Uit Maassluis overheerst werd, bleef vrij van treffers. Na rus! braeh t Sa- ban Dutar de score op 0-1 en besliste daarmee de strijd. BoInes-HSC 6-0 (1-0). De 'ontvangende' nteag bleek voor al in de tweede helft de touwtjes m handen te hebben on danks het meer offensieve spel en het een op een spelen van KSC. Door het gemis van vier basisspelers kwamen de Vlaardingers wet tot scoren. Philip Mdic kreeg geel. Harvards-ODC 7-3 (3-2), Twee treffers van Marcel de Ko ning zorgden ervoor dat de spelers in 'hogere sferen' te recht kwamen en niet meer de concentratie konden op brengen om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. In de tweede helft speelden de SehiedarfirhérS beneden hun niveau en gaven ze de voorsprong uit handen. 5 Zesde klasse De mos-Voorwaarts 3-0 (2-0). De Schiedammers gaan nog altijd aan kop door wederom een 2ege. Trainer Henk van Loenen: „Elke ploeg probeert in de buurt te komen. Daar om zijn wij extra gemotiveerd om die positie te hahdba- ven.'1 De doelpuntenmakers waren Juan Benito (2x) en Pablo Chappcr. Raoul Chapper kreeg geel. Schiedamse Boys-AUas RMC 2-1(1-0). Dave van de Hürk opende na twintig minuten de score en uit een goede pass maakte hij er in de Wteede helft 2-1 van. Hoewel het spel onvriendelijker werd, hield de ploeg het hoofd koel cn zorgden de 'Boys' voor de drie punten, Marco vati.ds Marei en Karl Snoek kregen een gele kaart lason-DWS (v) 21-14 (13-9). Ondanks het pnrna optreden van doelvrouwe Saskia Franken konden de Schieaamsen niet winnen. DWS begon met een 1-0 voorsprong, maar keek vervolgens alleen maar tegen een achterstand aan. Topscorer werd Nicole Grandazzi (negen tréffgrs). Asvion (mJ-Were Di 1-2 (0-1). 'Eén groot draifta', ken schetste Asvion-coach. Eric Braams het spel van"zijn Spe lers. De Schiedammers kwamen driemaal voor open goal en faalden. Were Di deed het beter en kwam op 0-1. Door de score van Bart-Jan van Collenburg leek Asvion op ëen puntendeling af te stevenen. Vlak voor tijd benutte Were Di ee.i strafbal en bleef Asvion alsnog puntloos achter. Hoekse Waard-Spirit (m) 0-0 (0-0). Door werkzaamheden aan het nieuwe kunstgrasveld moest Spint-cóach John Legierse de afgelopen weken genoodzaakt ook op na- tuurgras te trainen. Ondanks ae ongemakken slaagde Spint er in een verdienstelijk gelijk",pel te halen. Evergreen (m)-Bleiswijk 3-2 (1-1). Ei 'c Alolas scoorde de openingstreffer en de 2-1. Bleiswijk «wam weer langszij. Invaller Paul Egeter bracht echter redding. Vijf minuten voor tijd werd Egeter ingebracht en het eerste bal Contact leverde prompt een doelpunt op. f Evergreen (v)-Drunen 14) (1-0). Blessures en afzeggingen noopten coach Remko Ouwerkerk de slechts 14-jarige Si- van Liberman op de keeperspositie op te stellen. Zij kweet zich prima van haar taak. Esther Maas zorgde met een lobje voor de winst. Spirit (v)-Dordrecht 0-1 (0-1). Bij Spirit wordt nog altijd gezocht naar een trainer-coach. Nu nam Hans Heijèter wederom de honneurs waar. De Schiedamsenbeh*er3ten vrijwel de hele wedstrijd, maar één moment ytó Onacht zaamheid betekende de zoveelste nederiaag^- Asvion(v)-HDS 2-1 (1-0). Asvion doorstond .dé "fysieke krachtmeting met verve. Voor de rust kwam het Sp 1-0. In de tweede helft, waarin Asvion minder dwingend aanwe zig was. scoorde Femke Mulder de tweede tteffefv ■Sportagenda Tips? Bel sportredactie; OHK273ÏÏÖO,' DINSDAGfÖKTÖBER .'.V VOETBAL (vriendschappelijk)) v.löifi Steeds Volharden, 20.00 Excelsiot'20-MVV

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7