15 Sportpark Harga in trek als afwerkplaats li Rotterdams Dagblad Buren willen geen meubelmakerij -jarige woont nog steeds thuis Illegale autosloperij opnieuw ontruimd Minimabeleid niet alleen voor de armsten n Bokx Bouw neemt aandeel iii Wemer 'Vrijstellen van reinigingsrecht' Maximaal drie coffeeshops in Vlaardingen 'Lekker als je kind daar na de training langsrijdt' 3 Decorarchitect Jan van Ginneken hield van grappen en grollen In Memoriam Dinsdag 7 oktober 1997 -• Waterweg Vfatrdlngen Het Schiedamse Bójpc Bouw heeft een belang ge nomen in het Vlaardingse aanne mingsbedrijf Werner. Een onder deel van dat bedrijf, Werner Bouw bv,*raakte vorig maand in moei- "hjjcfteden en er moest uitstel van - betaling worden aangevraagd. Daarna volgde het faillissement. Gm de continuïteit van het aanne mingsbedrijf te waarborgen heeft Bokx Bouw daarin een belang ge nomen. Beide bedreven zullen geheel zelfstandig blijven functio neren, maar op sommige terrei nen wordt wel verwacht dat er een vruchtbare samenwerking kan ontstaan. Inmiddels zijn drie werknemers van Wemer Bouw bv in dienst ge treden van Wemer Aannemings bedrijf, terwijl de overige zes per soneelsleden elders een baan heb ben gevonden. Het project van 28 woningen in de Vlaardingse Van Riebeeckstraat, dat door Werner Bouw bv zou worden gebouwd, wordt nu afgebouwd door Bokx Bouw. Schiedam Mensen die In de zo mermaanden op de camping ver blijven zouden volgens Gemeen tebelangen Schiedam niet het vol- le pond aan reinigingsrechten hoeven te betalen. De afgelopen tijd krijgt Gemeen tebelangen steeds vaker de vraag voorgelegd waarom die mensen wel volledig moeten betalen. „Zij ondergaan dat als onbillijkheid omdat zy op hun tijdelijk verblijf ook reinigingsrechten moeten be talen voor de periode dat zij daar vertoeven," schrijft A. van Loe- nen aan het college. Gemeentebelangen wil weten of het college ook vindt dat mensen die gedurende langere tijd niet in Schiedam verblijven, vrijgesteld zouden moeten worden van de af valstoffenheffing voor de periode dat ze afwezig zijn. yjWfdlngen--"Kris inVlaardin- gèn plaats voor maximaal drie coffeeshops. Dat zijn de gren zen die de gemeente stelt in de nota 'Cannabis en coffeeshops Vlaardingen'. De veertien particuliere adressen in Vlaar dingen, waar cannabis wordt verkocht, moeten daarmee stoppen. In navolging van andere ge- centen in de Rijnmond heeft óbk Vlaardingen een beleid Ontwikkeld met betrekking tot ■de coffeeshops. De achterlig gende gedachte is dat de ge- meenten meer greep op de cof- ■f^shops willen hebben. Dat gaat met ingang van volgend jaar gebeuren door het invoe ren van een vergunningenstei- sel Dat is weliswaar een beetje .scheef, omdat de (lokale) over heid een vergunning verleent vöor iets (verkoop van soft drugs) wat eigenlijk bij wet yerboden is, Het nu ingezette bèleid is een, combinatie van het steunen van het succesvol- Je Nederlandse gedoogbeleid "van kleinschalige handel in cannabis, tegenover het meer $ip krijgen op de bestrijding ;VÜn de plaatselijke overlast In een vergunning kunnen im mers eisen worden opgeno men. Met als logisch gevolg dat -als er niet aan die door de ge- ■meente gestelde eisen wordt voldaan, de tent (tijdelijk) kan ..'wprden. gesloten. En ook het "aantal coffeeshops kan in de üar.d worden gehouden. -Nu zjjn er volgens de gemeen ste drie punten waar hasj wordt .verkocht: 't Spiegelbeeld in de •Hoogstraat, Zeezicht aan de Odsthavenkade en The Buil - aan de Vetteoordskade. Vol gens de gemeente voldoet al léén The Buil aan de justitiële eisen en zouden de andere twee naast softdrugs ook alco holverkopen. Hoewel één van'de vestigings- critéria is dat coffeeshops niet in specifieke woonbuurten mo gen zittel, wordt voor de be- staande zaken op die regel sen uitzondering gemaakt. -De gemeenteraadscommissie bespreekt de nota op 27 okto ber. Dour Sander Sonnemans Schiedam Sportpark Harga en het gebied rond zwembad Groenoord en de nabijgelegen sporthal in Schiedam worden steeds vaker gebruikt als afwerkplaats voor prostituees en als ontmoetingsplek voor homo's. Politiefunctionarissen hebben dat gisteravond bevestigd tijdens een informatieavond van de Dienst Sport en Recreatie voor de sportverenigingen. In Harga zijn vooral de parkeer plaats tussen de complexen van Hermes DVS en SWSMC en de parkeerterreinen aan weerszijden van de Olympiaweg ter hoogte van hoekeyvereniging Spirit een gewilde plek voor het nachtelijk bezoek. Op de parkeerplaats bij sporthal Groenoord en het gelijk namige zwembad is niet zo lang geleden een flink deel van de bos schages verwijderd om-de plek onaantrekkelijk te maken voor mensen die op een donkere plaats in de auto seksueel verkeer willen hebben. Onrust Bij verschillende sportverenigin gen in Harga is de laatste tijd be hoorlijk wat onrust ontstaan. Ze klagen dat er steeds vaker schen nis wordt gepleegd en homo's in alle openheid seks met elkaar be drijven. „Ik heb het zelfs een keer op klaarlichte dag gezien," aldus één van de aanwezigen gister avond tijdens de bijeenkomst. „Er lagen twee mannen bij de vijver elkaar gewoon te bevredigen. Ja, het is echt niet te geloven. En ik heb ook wel eens een man met een taxichauffeur bezig gezien. Lekker als je kind daar na de trai ning op zijn fiets langsrijdt" Sportverenigingen van wie leden zijn geconfronteerd met de onge paste taferelen, hopen dat de poli tie snel maatregelen neemt. Er zijn nu al jeugdleiders die het recht in eigen hand willen nemen en het ongewenste bezoek in het sportpark hardhandig wil aanpak ken. Tot op heden is het alleen ge bleven bij verbaal geweld. Bij één vereniging zijn zelfs ai jeugdspe- lertjes een keer tijdens de trai ning getuige geweest van seksu eel verkeer tussen twee mannen. Eén van de politieambtenaren verklaarde gisteravond dat er een verschuiving plaatsvindt van de afwerkplaatsen aan de Keileweg in Rotterdam naar elders. Schiedam zou daar volgens hem maar betrekkelijk weinig van merken. Nico Waard van de afde ling jeugd- en zedenpolitie: „We onderschrijven het probleem, maar hebben te maken met een capaciteitsprobleem. Als het kan, wordt er gesurveilleerd. Er wor den ook mensen weggestuurd en kentekens van auto's genoteerd. Meer kunnen we eigenlijk niet doen. Vaak is de vogel net gevlo gen als de politie komt" Den Haag/Maassluis Ongeloof en verontwaardiging klinken door in de stemmen van het echt paar Pellikaan, tijdens de behan deling van hun beroep door de Raad van State in Den Haag. Hoe heeft de gemeente Maassluis mee kunnen werken aan de vestiging van een meubelmakerij midden tussen de woningen, vraagt de fa milie zich af. De geluiden van schaafmachines, boren en timme ren en de geur van lijm en lak, zul len zeker overlast geven, voor spelt J. Pellikaan. Hij vindt het onbegrijpelijk dat de gemeente vergunning heeft verleend aan zijn buurman G. P. Buitelaar voor de timmerwerkplaats. Hobbymatig Maar volgens de gemeente heeft Buitelaar altijd op kleine schaal hobbymatig meubels opgeknapt en wil hij dat nu bedrijfsmatig gaan doen. Omdat het om een klein eenmansbedrijfje gaat, zal het om een beperkte hoeveelheid werkzaamheden gaan, verwacht de gemeente. De familie Pellikaan heeft zelf een winkel voor kinderkleding aan de Prinsekade. „Een order voor het schaven van tweehon derd stoelpoten zullen ze echt niet afwijzen. En dan zitten wij in de heme," De gemeente is van me ning dat de voorschriften in de vergunning mogelijke overlast zullen voorkomen. De Raad van State doet over onge veer twee maanden uitspraak. Vtoartflngen Een ziekbed heeft ze nooit gehad. Het is dat haar rechterbeen gaat protesteren, want anders had mevrouw Ger- ritje van Rees-Bemhard het wel geweten, 's Nachts, als ze niet meer kan slapen, op haar stoel voor het raam zit en een vliegtuig over ziet gaan, hoopt ze dat ze haar een keer komen halen. Want vliegen, dat zou ze best nog eens willen. Mevrouw Gerritje van Rees is gisteren 102 geworden. Loco-bur gemeester H. C, J.Roijers verras te de jarige in haar woning aan de Henriêtte Roland Hoiststraat in Vlaardingen met een taart. Haar moeder stierf-jong, vertelt ze in een volle huiskamer, toen ze zelf 2 jaar was. Maar haar zus bereik te eveneens een leeftijd van 101. En als het aan de 102-jarige ligt overtreft ze eveneens Neder lands oudste inwoner. •De van geboorte Maassluise - na haar trouwen kwam ze naar Vlaardingen- is niet de oudste inwoner van Vlaardingen (die ia 104), maar wel de enige die nog zelfstandig woont. En ze zou niet anders willen ook. Een verpleeg kundige van de Thuiszorg helpt haar 's morgens met wassen en aankleden. En eigenlijk wordt ze de rest van de dag door iedereen uit de buurt nauwkeu rig in de ga ten gehouden. Ze kennen haar allemaal, tevreden zittend voor het raam, en steken allen hun hand op in het voorbijgaan. Buurvrouw Gosling valteen paar keer per dag binnen, soms ook 's nachts, en voorziet mevrouw Van Rees van tijdschriften, een ijsje of een toetje. Jongste zoon Mar- tinus, 74 jaar, brengt haar 's avonds eten en laat hond Snowby uit. Net als haar 76-jarige zoon Frans. De oudste van zeven kin deren, Gerard -vier zijn inmid dels overleden - woont in Spij- kenisse. „Ze overleeft ons alle maal," is hij overtuigd. Mevrouw Van Rees zelf wil ook nog wel een tijdje mee. Buiten komt 2e niet meer, al zou ze dat wel willen, maar ze is nog steeds kerngezond. Haar geheim? Ze haalt haar schouders op en glimlacht. „Ik ga vroeg naar bed, acht uur. Om twee uur 's nachts zit ik dan weer beneden." In baar stoel voor het raam, turend naar zich in de lucht voortbewegende lichtjes van een overgaand vlieg tuig. „Kom me nou een keer ha len." Medewerkers van de Roteb halen de ille gale autoslo perij aan de Nieuwe Wa terwegstraat leeg. Voorde tweede maal In twee jaar werd de mi lieuvervuilen de sloperij in Schiedam ontruimd. Foto Roel Dijkstra Schiedam Een flinke ploeg werklui van de Rotterdamse rei nigingsdienst moest er gisteren aan te pas komen om de enorme chaos bij een illegale autosloperij aan de Nieuwe Waterwegstraat in Schiedam op te ruimen. Tiental len wrakken, vaten olie, accu's, gereedschap en allerhande auto onderdelen lagen verspreid over het stukje land aan de Nieuwe Waterweg. Gecoördineerd door de DCMR Milieudienst Rijnmond werd alle rotzooi in containers ge gooid en afgevoerd. Eigenaar J. Montfort was twee jaar geleden al te verstaan gege ven dat hij moest stoppen met slo pen. Zijn bedrijf voldeed niet aan de milieu-eisen. De man trok zich echter niets aan van deze bood schap en zette zijn bedrijf voort. Zelfs nadat de Raad van State de Schiedammer in 1995 verbood door te gaan met zijn handel, de DCMR het bedrijf gedeeltelijk ontmantelde en de ondernemer in 1996 werd veroordeeld wegens het overtreden van de wet, bleef de Schiedammer auto's slopen. Gisteren maakten Roteb, DCMR en de Schiedamse politie defini tief een einde aan de milieuver vuilende bezigheden van de on dernemer. Na in 1995 al een keer eerder de sloperij te hebben ont ruimd, werd het bedryf gisteren door de DCMR voorgoed gesloten. De eigenaar mag het terrein niet meer betreden. De gemeente heeft het huurcontract met de Schiedammer verbroken. Terwijl de werklui het terrein aan de Nieuwe Waterwegstraat ont doen van alle rommel, komt de ei genaar een kijkje nemen. De man is woedend. Hij briest en tiert maar krijgt niet de kans het ter rein te betreden. Politieagenten bewaken de poort en de driftige Schiedammer komt er niet in. Rotzooi Uit alle hoeken en gaten van de sloperij halen de werklui rotzooi vandaan. Lekkende vaten koel vloeistof, accu's en olie. Uiterst omzichtig worden de spullen in speciaal daarvoor bestemde con tainers gedeponeerd. Op het ter rein ligt nauwelijks nog iets van waarde. Een 25 jaar oude Volks wagen Kever is mischien het eni ge dat nog iets op kan brengen. Een woordvoerder van de DCMR vertelt dat de eigenaar al meerde re malen is gewaarschuwd. De slo perij voldeed niet aan de milieu- eisen. De eigenaar had geen ver gunning en op basis van die situ atie besloot de Raad van State in 1995 dat de Schiedammer zijn au tosloopwerkzaamheden moest stoppen. De DCMR onruimde de sloperij vervolgens gedeeltelijk. Zij spraken met de man af dat hij met het slopen zou stoppen en op dezelfde plaats een auioherstelbe- drijf zou beginnen. De Schiedam mer hield zich echter niet aan zijn woord. Volgens de woordvoerder van de DCMR werden de afgelo pen maanden toch weer allerlei niet toelaatbare activiteiten ver richt. De DCMR heeft de man in een brief vervolgens te verstaan gege ven dat zij het bedrijf zouden gaan ontruimen. De datum werd geheim gehouden. Op hoge poten klopte de autosloper daarop aan op het kantoor van de milieu dienst aan de 's Gravelandseweg. Verbaal niet zachtzinnig maakte de Schiedammer de milieucontro leurs duidelijk het niet eens te zijn met de geplande ontruiming. Zijn optreden schrok de mede werkers van de DCMR echter niet af om gisteren over te gaan tol ontruimen. Voor het geval dat de Schiedammer in een kwade bui het kantoor van de DCMR zou be zoeken werd de balie wel extra be waakt. Maar ongeregeldheden de den zich niet voor. Tegen het eind van de middag was het gehele be drijf leeggehaald. De vrijgeko men grond werd direct door de buurman 'ingepikt'. Bik Sloop werken huurt nu de grond van de gemeente. De kosten van de ontruimings operatie zullen worden verhaald op de eigenaar van het sloopbe drijf. Een woordvoerder van de DCMR kan nog niet zeggen of de man ook juridisch wordt ver volgd. Vlaardingen De 1,7 miljoen gul den die met ingang van volgend jaar in Vlaardingen beschikbaar komt voor de armoedebestrijding, gaat niet alleen naar de armsten. Ook mensen die net niet tot de ab solute minima behoren of nog niet zo lang in de bijstand zitten, krijgen steun. Dat blijkt uit de toelichting van wethouder H. C. J. Roijers (finan ciën) op de begroting voor vol gend jaar. „Voor de mensen die drie jaar of langer in de bijstand zitten schelden wede onroerende- zaakbelasting, afvalstoffenhef fing en hondenbelasting kwijt. In tegenstelling tot de meeste ande re gemeenten voor de volle hon derd procent. Maar je moet oppas sen dat je daarmee de problemen voor de groep die daar net niet bij- hoort, niet vergroot." De komende tijd wordt bekeken hoe de doelgroep kan worden ver groot. Daarbij wordt gedacht aan mogelijkheden op het gebied van de bijzondere bijstand. Verder blijft de inzet om door een voudigere procedures en meer be kendheid geven aan bestaande mogelijkheden, de drempel te verlagen om een beroep te doen op bijvoorbeeld de bijzondere bij stand of het kwijtscheldingsbë- leid. Streven naar eenvoud maar, schrijven b en w, daarbij moet het risico van misbruik en oneigen lijk gebruik zoveel mogelijk wor den beperkt. Het komend jaar wordt ook priori teit gegeven aan het jeugdbeleid. Het college hecht veel waarde aan het tot stand brengen van een breed opgezet jeugdbeleid, staat er in de begroting. Drie belangrij ke elementen daarin zyn het ont wikkelen van een onderwijsach- terstandsbeleid, het aanpakken van concrete probleemsituaties in de wijken en het organiseren van een jeugddebat. Hiervoor is 50,000 gulden beschikbaar. Verder in het kort: In samenwerking met de regio, Maassluis, Schiedam, Hoek van Holland en Spido wordt gepro beerd in Vlaardingen een station voor een snelle watertaxi van de grond te krijgen. Die is vooral be doeld om toeristen te vervoeren. Als aanlegplaats wordt de steiger aan de Maasboulevard geschikt geacht. De watertaxi gaat volgend jaar varen. Er komt een onderzoek naar de mogelijkheid om in de Broekpol der een informatiepunt te vesti gen. Dit gebeurt dan in combina tie met de horeca die erin de zuid oostelijke hoek van de polder komt. Voor het hoofdkantoor van de VW in Vlaardingen, dat in de kelder van het stadhuis ruimte te kort komt, wordt bekeken of er sa men met het streekmuseum van Jan Anderson een plekje in het centrum is. De gemeente heeft een onder zoek ingesteld naar de mogelijk heid om de kruising Van Hogen- dorplaan/Mr. L. A Kesperweg te vervangen door een rotonde, Bij de aanleg van de rotondes West- landseweg/Burgemeester Pruis- singel en Maassluissedjjk/Van Beethovensingel is vertraging op gelopen. Naar verwachting wordt de rotonde Westlandseweg vol gend jaar aangelegd en die op de Maassluissedijk in 1999. Dat is dan tegelijkertijd met de afron ding van het womngbouwplan on deraan de Maassluissedijk bij het stadhuis, waarin een parkeergara ge is voorzien. Na twee jaar lang een positief migratiesaldo, zijn er vorig jaar meer mensen vanuit Vlaardingen verhuisd dan dat er in de stad kwamen wonen: er vertrokken 2986 mensen, terwijl 'slechts' 2892 mensen zich in Vlaardingen ves tigden. Dat betekent een negatief saldo van 94, tegenover +64 en +89 in respectievelijk 1994 en 1995. Toch is de verwachting dat het aantal Vlaardingers de ko mende jaren gestaag stijgt: van 74.357 per 1 januari van dit jaartót 75.050 bij de eeuwwisseling. Pagina 17: Vlaardingse tarieven stij'gen, lasten - voor de mèes- ten- niet. Door Ben van Haren Geheel onverwacht is gisteren morgen op 64-jarige leeftijd Jan van Ginneken overleden. Hij stond in zijn woonplaats Vlaardin gen vooral bekend als de decorar chitect van het Vlaardings Musi cal Gezelschap (VMG), maar was in het verleden ook actief in het jeugd- en buurtwerk en als lid van de gemeenteraad. Jan van Ginneken heeft zich van jongsaf bezig gehouden met de corbouw. Als jochie in Rotterdam- Zuid maakte hij al doeken en de corstukken voorde buurtclub, die op straat voorstellingen gaf, In de oorlog belandde hij weieens op het politiebureau omdat hij er tek sten in had verwerkt, die de Duit se bezetter niet op prijs stelde. La ter werkte hij in de professionele decorbouw en schilderde hij ook reclamedoeken. In de jaren zeventig en tachtig spande Jan van Ginneken zich in voor de jeugd in zijn toenmalige woonbuurt, de Oostwijk in Vlaar dingen. Hij leidde er clubs, waar- vuuj iiij ddiidauu Vïucg op het stadhuis en clubhuisruimte in de Oosterstraat verwierf. Aanslui tend maakte hij enige jaren deel uit van de gemeenteraadsfractie van de PvdA. Bij de Bevrijdingsrevue Kantje Boord in 1990 raakte Jan van Gin neken betrokken bij het VMG. Hij ontwierp de grote toneeldoeken en decorstukken, maar nam te vens het belangrijkste deel van de vervaardiging voor zijn rekening. Hij maakte sindsdien deel uit van de artistieke leiding van het ge zelschap. Vermaard is Jan om de geintjes, die hij altijd uithaalde bij zijn de- corwerk. Hij schilderde in to neeldoeken gewaagde en grappi ge afbeeldingen die alleen van dichtbij zichtbaar waren en hij legde bijvoorbeeld tijdens de laat ste van een reeks voorstellingen een steen in een kistje dat eerder, veel lichter, namaakbrood bevat te. Ook vulde hij in zulke gevallen de in een eaféscene rondgaande fles met echte jenever in plaats van water. Jan van Ginneken was al ver ge vorderd met het ontwerpen en schilderen van doeken voor de in het voorjaar van 1998 op te voeren revue Boemerang. Deze gaat over vijftig eeuwen geschiedenis van het dan 725-jarig stadsrechten be zittende Vlaardingen. Het VMG donderdagavond afgelast in ver band met de condoleancebijeen komst, die dan zal plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1