9 Actiegroep is het getreuzel met Oranjebuitenpolder zat Opboksen tegen de storm Wijkbeheer in Vlaardingen mist politiek draagvlak Rotterdams Dagblad Autosloper geeft de moed niet op Veldje aan Gildeweg voorlopig groen Auto brandt uit, schade aan winkelpand Controles in Vlaardingen Stremmingen op Schweitzerdreef Van Wijk bovenaan lijst WD Groot aantal Schiedammers geënquêteerd 'Onfatsoenlijk mensen nog langer aan het lijntje te houden' PvdA wil duidelijke antwoorden Coffeeshop paar meter verplaatst Willemsbrug weer open voor voetgangers Waterweg Vrijdag 10 oktober 1957. Schiedam De Schiedamse brandweer moest vanochtend uit rukken om een brand in een aan de Numansdorpstraat geparkeer de auto te blussen. Het voertuig brandde volledig uit. Een naast gelegen winkel liep rook- en brandschade op. Het vuur is aan gestoken. Vlaardingen De Vlaardingse po litie heeft gisterochtend in de ge meente een aantal verkeerscon trolesgehouden. Op de Lepelaarsingel stonden tussen half negen en kwart voor tien agenten geposteerd. Zij be keurden vijf roodrijders, veertien automobilisten die hun gordel wa ren 'vergeten' om te doen en zes bestuurders die voor mankemen ten aan hun voertuig werden be boet. Tussen negen uur en kwart vpor twaalf passeerden op de Wiardi Beckmansingel 374 automobilis ten een radarcontrole. Acht van hen reden te hard. Op de Floris de Vijfdelaan reden 273 automobilisten langs de radar die daar .lussen elf uur en kwart voor twaalf stond geposteerd. Ook hier waren acht bestuurders de klos. Zij kregen een bon mee naar huis. MaassluisIn de week van 13 tot en met 17 oktober moet het ver keer rekening houden met strem mingen op de Dr. Albert Schweit zerdreef in Maassluis. Het weg dek van een deel van de Schweit zerdreef is toe aan een nieuwe slijtlaag. Omdat het wegdek meteen rijk laar wordt gemaakt, zijn de afslui tingen van korte duur. Het gaat om het deel vanaf de Einthovendreef tot halverwege de Van der Waalsdreef. Het verkeer uit de Steencüjkpolder-Zuid of van de parkeerplaats bij de flats aan de Schweitzerdreef kan wel altijd de weg op. Het kan alleen zo zijn dat er korte tijd slechts verkeer in één rich ting nodig is. Omdat er alleen kan worden gewerkt als het droog is, ïs moeilijk te voorspellen hoe lang de klus exact duurt. Schiedam Fractievoorzitter W. van Wijk is door het bestuur van de WD in Schiedam bovenaan de ontwerp-kandidatenlyst voor de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar gezet. Wethouder L. A. Hafkamp staat, net als vier jaar geleden, op de tweede plek. De overige drie huidige fractiele den maken vervolgens de eerste vijf plaatsen op de lijst vol: E. D. van CoDenburg-in 't Hout, A. H. de Swart en M. M. de Mol-Mooij. Overigens wil De Swart zich ook verkiesbaar stellen voor een plek je in de Tweede Kamer, die vol gend jaar ook opnieuw wordt ge kozen. De liberaal wil beide functies combineren om op 'vanuit deze "positie de Schiedamse belangen beter te behartigen'. De Schiedamse WD-afdeting heeft inmiddels met de kandidatuur voor het parlement ingestemd. De Swart is voorgedragen voor de voorlopige groslijst. Schiedam Deze week worden in Schiedam 2800 omnibus-enquê tes verspreid. De omnibus-enquê te bevat tal van vragen over uit eenlopende onderwerpen. De ge meente gebruikt de informatie die het onderzoek oplevert bij het maken van haar plannen. Het is de derde keer dat de ge meente zo'n onderzoek houdt. Als aanmoediging om het formulier in te vullen - tijdsduur: ongeveer een half uur - verloot de gemeen te tien cadeaubonnen van vijftig gulden onder de inzenders. De uitkomsten van het onderzoek worden begin volgend jaar ver wacht. Maassluis „De gemeente Rotterdam stelt zich te passief op in de besluitvorming rond de inrichting van de Oranjebuiten polder." Dat is de kritiek van de deze week opgerichte actie groep Overlegplatform Oranjebuitenpolder, waarin agrariërs, natuurbeschermers en recreanten uit Maassluis, Hoek van Holland en Maasdijk zich hebben verzameld. Volgens de club moet er snel dui delijkheid komen over de toe komst van de polder tussen het Staelduinse Bos en de Oranje- plassen. En die duidelijkheid moet er dan in uitmonden dat het een groot natuur- en recreatiege bied met water, weilanden en bos wordt. De andere optie, een Agra risch Distributie Centrum (ADC), heeft de voorkeur van Rotterdam. „Al sinds de oprichting van het landelijke veilingbedrijf The Greenery probeert Rotterdam vergeefs hun interesse te wekken voor een ADC in de polder. Maar al die tijd verkeren de agrarische- en recreatiebedrijven in grote on zekerheid overhun toekomst. Het is onfatsoenlijk om de mensen die daar hun brood verdienen nog langer aan het lijntje te houden," aldus het platform, dat de ge meente Rotterdam verwijt geen eigen initiatief te nemen. Doorbroken „Welke variant wordt gekozen laat Rotterdam afhangen van het bedrijfsleven. Keer op keer zijn er deadlines gesteld die steeds weer worden doorbroken." Dat verant woordelijk wethouder Kombrink heeft aangekondigd 'binnen en- kele weken' met een 'definitief besluit' te komen, stelt de actie groep 'gezien de geschiedenis' niet gerust. In de tussenliggende tijd probeert het Overlegplatform Oranjebuitenpolder op alle ma nieren te loybbyen voor een groe ne polder. „De Oranjebuitenpol der moet een natuurlijke verbin ding leggen tussen het Staeiduin se Bos en de Oranjepiassen, met mogelijkheden voor wandelaars en fietsers, maar ook voor vissers, surfers en ruiters. Het platform vindt het belangrijk dat er daarbij rekening wordt gehouden met de mensen van de agrarische bedrij ven," aldus het pleidooi. Schiedam Na drie jaar lang strijd geleverd te hebben met de gemeente Schiedam, heeft wijk en bewonersvereniging "Woud- hoek het dan toch voor elkaar. De mogelijke bebouwing van het grasveldje aan de Gildeweg is voorlopig van de baan. De Raad van State in Den Haag deed onlangs uitspraak en ver klaarde het bestemmingsplan voor het gedeelte dat op de plankaart staat aangegeven met 'woondoeleinden' nietig. Wil de gemeente toch iets op het veldje bouwen, dan moet ze de bestem mingsplanprocedure van voor af aan opstarten. De wijk- en bewonersvereniging houdt hier wel degelijk rekening mee en bespreekt morgen in de Stuurhut het eventuele vervolg op het jarenlange gevecht De vereniging wil graag van de buurtbewoners weten hoe ze ver der moeten als de gemeente toch nog pogingen onderneemt om het zo gekoesterde groen te be bouwen. Rechtszaak De bewoners hebben in de voor gaande periode geen mogelijk heid geschuwd om de plannen van de gemeente aan te vechten. Steeds hebben ze bij een hogere instantie bezwaar of beroep aan getekend. Zo waren er de in spraakavonden bij de gemeente, het indienen van bezwaarschrif ten tegen de hogere geluidswaar- de bij Gedeputeerde State, de procedure bij de Raad van State voor een voorlopige voorziening en tot slot op 28 april dit jaar de rechtszaak bij de Raad van State in Den Haag. In het begin werden de bewoners ondersteund door een advoca tenkantoor, maar omdat dit te veel in de papieren liep, stapten ze over naar het bureau voor rechshulp in Dordrecht, De ver eniging formuleerde zelf alle be zwaarschriften en pleitnota's en kregen daarbij tips van de advo caten. Om vormfouten te voorko men werden alle uitgaande stuk ken door een advocaat gecontro leerd. Tijdens de zitting in april had den de bewoners hun advocaat meegenomen die het accent meer legde op de juridische kan tenvan de zaak. Dit blijkt achter af succes gehad te hebben. Degenen die gistermiddag vanuit hun werk of school In Maassluis naar Vlaardingen moesten, hadden op de Zuidbuurtsewegeen makkie. Dat gold niet voor deze meisjes, die rich in tegengestelde richting in het zweet moesten werken. Beukend op de trappers, maar toch bijna omvallen omdat je niet vooruit gaat. Voor veel schade heeft de storm gisteren en vannacht volgens de politie niet gezorgd. Foto Roet Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen Een schare ambte naren was present om de politiek bij te praten over de ontwikkelin gen op het gebied van wijkbeheer in Vlaardingen. Voor de extra ver gadering van de desbetreffende raadscommissie waren ook de fractievoorzitters uitgenodigd. De belangstelling van de raadsleden was echter gering. De grootste fractie, de SP, was in het geheel niet vertegenwoordigd. Ook W2Q0Q en Groenlinks ontbra ken. WD'er J. Bulva kwam slechts even om de hoek kijken. Van PvdA, CDA en SGP/RPF/GPV waren alleen de fractievoorzitters aanwezig. Die van D66 werd ver gezeld door zijn afdelingsvoorzit ter en trof in commissievoorzitter/ wethouder T.W. van der Steen ook een partijgenoot. Het steunlid van BurgerBelangen had een be stuurslid van fusiepartner Stads- Belangen naast zich en een op de tribune. Het quorum voor de raadscommissie werd niet bereikt en dus was besluitvorming onmo gelijk. Het oordeel over een geza menlijke intentieverklaring van de gemeente, de sociale verhuur ders en de politie voor de regeling van wijkbeheer en het 'Leefbaar heidsplan Zuidbuurt' werden der halve naar een volgende vergade ring verschoven. Dat 'leefbaar- heidsplari is op initiatief van Wo ningbedrijf Vlaardingen en Pa- meyerKeerkring, met steun van de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting, gemaakt in overleg met bewoners, scholen, politie en de gemeente. Het bevat 26 activiteiten die zyn gericht op de verbetering van de kwaliteit en leefbaarheid van de buurt. Zeven tien daarvan zijn er al in gang ge zet. Ze hebben betrekking op de communicatie tussen alle betrok kenen in de Zuidbuurt, op het voorkomen van problemen tij dens de sloop, renovatie en nieuwbouw van woningen, op het schoon en veilig houden en op het kindvriendelijk maken van de buurt. Het plan is om deze aanpak ook bij het opknappen van de rest van de Westwijk toe te passen. Een, uit juli daterend, verzoek van het Woningbedrijf Vlaardin gen aan het gemeentebestuur om de 'trekkersrol' voor het plan van haar over te nemen, wil het colle ge van burgemeester en wethou ders vooralsnog niet honoreren. Ook is over de intentieverklaring nog geen beslissing genomen. A. Attema (PvdA) vindt dat de in vloed van de bewoners te veel aan banden wordt gelegd. „Ze zijn goed georganiseerd en we moeten dus niet bang zijn om ze formele taken te geven." Van ambtelijke zijde kreeg ze als weerwerk dat de gemeente natuurlijk eerst de be woners moet horen alvorens plan nen te ontwikkelen, maar dat het stellen van prioriteiten op stede lijk niveau moet plaatsvinden. „Het kan niet zyn: u vraagt eri wy draaien," stelde de directeur Stadsbeheer. L. den Hoedt (D66) drong aan op haast „Als je bewo ners plannen laat maken, moet er ook een vervolg komen." Attema haakte in op een van de ambtelij-, ke presentaties, waarin werd be nadrukt dat het inrichten van de ambtelijke organisatie op de uit voering van wijktaken naast ste delijke taken ook inhoudt dat de werkwijze van de bestuursorga nen daarop moet worden aange past „In welke commissie hoort wijkbeheer eigenlijk thuis? Ik zou weieens willen weten wat het poli tieke draagvlak ervoor is?" Wei nig raadsleden weten wat de afge lopen tijd op het gebied van wijk beheer tot stand is gebracht of is aangezwengeld, klonk het uit de ambtelijke hoek. De politiek heeft een grote informatie-achterstand. Verantwoordelijk wethouder Van. der. Steenl suggereerdedat' de fracties de ambtenaren eens bij zich zouden 'uitn odigen. Zeker om hetzelfde' verhaal te houden, waarvoor gisteravond zo weinig politici belangstelling toonden. Schiedam De PvdA heeft op nieuw vragen gesteld over het ge bruik van de sporthal Oost door de karatevereniging De Rijzende Zon. De socialisten vinden dat de karatevereniging die in Oost wor telt, onvoldoende erkenning krygt voor haar betekenis in die wijk bij het verdelen van de zaal ruimte in de sporthal. De PvdA is niet tevreden met de antwoorden die het college op de eerder ge stelde vragen over dit onderwerp heeft gegeven. Vooral het ant woord over het gebruik van de kantine vindt de PvdA 'verhul lend tweeslachtig'. De PvdA wil de hoogte van de verkapte subsi die weten die elke sportgebrui- kers van sporthal Oost ontvangt en hoe de kantine-exploitatie is geregeld. Ook het antwoord op de vraag of er mogelijkheden zijn om in de besluitvorming in te grijpen, vindt de PvdA volstrekt onvolle dig. „U aanvaardt kennelijk dat vanuit een bepaald beleidsterrein eenzijdig gemeentelijke accom modaties kunnen worden be heerd zonder aandacht te beste den aan bijvoorbeeld een in dit geval te steunen positieve ontwik keling in Oost," schrijft de PvdA aan het college.. Maassluis De verkoop van softdrugs in café Notre Dame aan het Maekayplein in Maas sluis vindt vanaf volgend jaar plaats in een aparte ruimte. De horecagelegenheid wordt hier toe verplicht door het aange scherpte beleid in de regio Rot terdam-Rijnmond. Hierin wordt gesproken van een scheiding tussen alcohol en drugs. Naast genoemde schei ding hebben de officier van justitie en het college van b en w ook vastgesteld dat er in Maassluis maximaal één zaak mag zijn die hasj verkoopt Ge kozen is voor een ruimte (de garage of de muziekoefen- ruimte) in het horecacomplex van Notre Dame. De gemeente heeft daarvoor een aantal argu menten. Zo heeft de zaak een goede verstandhouding met de politie en is er geen school in de buurt En: „Hard drugs zijn uit den boze. In de Notre Dame wordt hierop streng toezicht gehouden." Maandag komt het college-ad vies aan de orde in de vergade ring van de commissie algeme ne en bestuurszaken. Schiedam Autosloper J. Mont- foort is niet van plan genoegen te nemen met de ontruiming van zijn bedrijf. De Schiedammer zag maandag hoe medewerkers van de DCMR Milieudienst Rijn mond, de Roteb en de politie zijn autoherstelbedrijf/slopery leeg haalden. Hij zou zonder vergun ning met auto's rommelen opzijn terrein aan de Nieuwe Waterweg straat, Bovendien had hij volgens de DCMR nauwelijks maatrege len genomen om het milieu te ont zien. Onzin, vindt Montfoort. Hem valt .niets te verwijten, zegt hijDe sloper is inmiddels op zoek gegaan naar een advocaat die hem wil helpen de ontruiming aan te vechten. Direct nadat de DCMR het terrein maandag had ontruimd, betrok buurman Bik de vrijgekomen grond aan de Nieuwe Waterweg straat. Voor Montfoort een onbe grijpelijke zet. Als zijn bedrijf dan werkelijk zo milieuvervuilend is als de DCMR doet vermoeden, waarom kan de grond dan zomaar worden doorgeschoven naar een ander? Immers, vervuilde grond moet eerst worden schoonge maakt voordat het in gebruik kan worden genomen. Een woordvoerder van de DCMR antwoordt dat de grond op dit mo ment wordt onderzocht. Hij kan nog niet zeggen of het terrein door de werkzaamheden van Montfoort is vervuild. Volgens de sloper is een onderzoek echter overbodig, „Die grond is helemaal niet vervuild," vertelt hij. „Ten eerste ligt er een folielaag plus een laag zand als bescherming in de grond. Ten tweede heb ik nooit olie, koelvloeistof of wat dan ook weg laten lopen." Olie De woordvoerder van de milieu dienst trekt de woorden van de sloper in twijfel. „De DCMR is niet over één nacht ijs gegaan. Herhaaldelijk hebben wij gecon stateerd dat Montfoort zijn zaken niet op orde had. Toen wij maan dag tot ontruimen overgingen, lag er op verschillende plaatsen olie, koelvloeistof en lagen accu's over het terrein verspreid. Het is overi gens niet de eerste keer dat dit by Montfoort gebeurt. Hij heeft in de afgelopen jaren meerdere proces sen-verbaal gekregen voor het niet op orde hebben van zijn on derneming. Bovendien is hij twee jaar geleden al een keer ont ruimd." De sloper geeft toe dat hij in het verleden zijn zaken niet altijd even gelukkig aanpakte, maar meent dat hij na de vorige ontrui ming zijn zaakjes keurig voor elkaar had. Zijn werkplaats was dan wel niet erg opgeruimd, maar onoorbare praktijken gebeurden er niet. De accu's die de medewer kers van de DCMR op het terrein vonden, stonden volgens Mont foort in de achterbak van een au to. „Ze hadden mijn accubak ge stolen en om de dingen niet op de grond neer te zetten, had ik ze in de auto gelegd." Dat Montfoort niet zou voldoen aan de eisen die zijn gesteld aan het herstelbedrijf dat hij voerde, is volgens de Schiedammer niet waar. Hij overlegt een aantal ko pieën van papieren die hij van de DCMR moest invullen. „Ik heb al les aangemeld en vervolgens nooit wat gehoord van die jon gens. Ik ben er dus vanuit gegaan dat het goed zat" Montfoort is echter niet van plan het erbij te laten zitten. Als hij een advocaat kan vinden die hem wil bijstaan, vecht hij de ontruiming aan. „Ik laat ze niet zomaar mijn bedrijf afpakken," briest hij. De woordvoerder van de DCMR is niet verbaasd over de houding van Montfoort. Bij de milieu dienst kennen ze de strijdbare Schiedammer inmiddels wel. De woordvoerder geeft Montfoort echter weinig kans. „Nogmaals, de DCMR is niet over één nacht ijs gegaan. Daarnaast vraag ik me af of het Montfoort lukt een advo caat in de arm te nemen. Na alles wat er in het verleden is gebeurd, verwacht ik niet dat er nog een ju rist bereid is Montfoort te hel pen." De oude Willemsbrug in Schiedam is weer in ere hersteld na en kelejaren uit de roulatie te zijn geweest FotoRoei o«jkstra Schiedam Voetgangers en fiet sers kunnen vanaf donderdag 16 oktober weer gebruik maken van de Willemsbrug over de Westerha ven in Schiedam. De dubbele ophaalbrug uit 1860 werd pakweg twee jaar geleden weggehaald omdat de brug in een onbetrouwbare conditie verkeer de. De beweegbare vallen (vloerdelen van hout) waren na veertig jaar dienst nodig aan vervanging toe. Vooral bij de draaibare punten ontstond slijtage. Ook de balan sen die bovenop de hameipoorten zijn bevestigd en voor het contra gewicht zorgen, werden ver nieuwd. De hameipoorten zelf konden worden gerestaureerd, net als de twee landhoofden van metsel werk. De herstelwerkzaamheden aan de voetgangersbrug zijn daar mee nog niet afgerond. Zo moeten de zijvleugels worden gerepa reerd en komen de originele lan taarnpalen weer op hun oudeplek te staan. Omdat de gemeente niet beschik te over goede bouwtekeningen, werd de bovenbouw van de oude brug vervoerd naar de reparatie- werf om dienst te doen als voor beeld. De totale kosten van de re novatie bedragen ruim drie ton.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1