9 Schiedam heeft haast met uitvoering plannen Circus in de stad Jeugdbrandweer heeft z'n zaakjes ouder controle Chinezen verstoren spannende actiefilms I Ton voor project werklozen Maassluis ggenda Overvallers stelen beurs Oplichter haalt rekening leeg Aanrijding door drank Gestolen bromfiets r praat over gezondheidszorg Borderline 'Binnenstad moet cultuurhistorisch centrum worden' 'glad -treken Rotterdams Dagblad Maandag 13 oktober 1997 Vlaardingen Een vrouw die op weg naar haar werk was, is zater dagochtend rond kwart over ze ven overvallen door drie nog on bekende mannen. De daders, die het slachtoffer in de omgeving van de Stationsstraat in Vlaardin gen een steeg introkken, ont vreemdden de beurs van de vrouw. Familie heeft het flink geschrok ken slachtoffer daarna opgevan gen De daders waren tussen de 20 en 30 jaar en praatten met elkaar in het Engels. Maassluis Een bewoonster van de Breitnerstraat in Maassluis is zaterdagmiddag rond kwart voor één het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Een jongeman, ongeveer 18 jaar oud, belde aan en zei dat hij van de Thuiszorg was. De hulp van maandag kon niet komen, deelde hij het slachtoffer mee. Vervolgens vroeg hij naar het Thuiszorgpasje. De Vrouwzei deze niet by de hand te hebben en overhandigde hem in plaats daarvan haar geidpas, in een envelop waarop haar pincode stond vermeld. De man liep weg, zei dat hij zo terug zou komen, maar verdween met de buit. Even later kreeg het slachtoffer via de telefoon te horen dat de hulp maandag wel kon komen. Toén de vrouw daarop contact op nam met de Thuiszorg werd haar duidelijk dat zij voor de gek was gehouden. Ondertussen had de bedrieger al toégeslagen en de hele bankreke ning van het slachtoffer geplun derd, ruim vierduizend gulden. VlaardingenEen 45-jarige Vlaar- dinger is zondagmiddag rond half zes in de Thomas van Kempenis- straat m "Vlaardingen aangehou den, Kort daarvoor was de man in de Geert Grootelaan met zijn auto tegen een geparkeerde auto aan gereden. Bij zyn aanhouding bleek de man teveel te hebben ge dronken. Hij kreeg een proces verbaal wegens rijden onder in vloed en het doorrijden na een aanrijding. Maassluis Op de Deltaweg in Maassluis is zondagavond een 19- jarige bromfietser aangehouden. Zijn voertuig, bleek bij controle, was als gestolen opgegeven. De Maassluizer verklaarde daarop de bromfiets vorige week te hebben meegenomen pit Rotterdam. Hij dacht dat het vervoermiddel daar zomaar was achtergelaten. De bromfiets wordt terugbezorgd aan dg/eigenaar. VteartingeR Roger van Boxtel, vice-fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer, houdt van avond een inleiding over gezond heidszorg. Hij is uitgenodigd door deafdelingen van zijn party in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam, die die avond een dis cussie voeren over dit onderwerp. Gesproken wordt over zaken als ouderen en de gezondheidszorg, thuiszorg, wachtlijsten, allochto nen en gezondheidszorg, de fusie van het Schieland en Holy Zie kenhuis, de positie van verple- genden en vereenzaming van ou deren. De bijeenkomst is in Ser vice- en Zorgcentrum Vaartland aan de Dillenburgsingel 9 (bus 52) en begint om 20.09 uur. Vlaardingen De Vlaardingse werkgroep 'In Perspectief houdt vanavond een informatieavond voor familieleden van psychisch zieken. Alie van Dijk houdt een inleiding over het borderline syn droom. Dat is een persoonlijk heidsstoornis die ligt op de grens van psychose en neurose. Zij spreekt uit ervaring in haar eigen gezin. Na afloop is er ruimte voor vragen. De informatieavond wordt gehou den in aanloophuis De Groene Luiken, Oosthavenkade 8 en be gint om 20.00 uur. De toegang is wij en dc koffie gratis. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010-4004 444 SchiedamDe gemeente Schiedam gaat haast maken met de ontwikkeling van de binnenstad. De herontwikkeling van het Broersveld staat al dit jaar op de agenda Dat staat in de lang verwachte beleidsnotitie Een toekomst voor de oorsprong, het actieplan voor de binnenstad. De visie op de Sehiedamse bin nenstad is vanmiddag gepresenteerd door verantwoordelijke wethouder L. A Hafkamp. De Sehiedamse binnenstad moet een cultuurhistorisch centrum worden. Daarin is plaats voor een 'interessant winkelapparaat waar naast de landehjke filiaalbedrij ven ook een winkelaanbod komt dat zich onderscheidt en aansluit op het historisch kader. Voor het Broersveld is een belangrijke rol weggelegd. De straat heeft de po tentie m zich om uit te groeien tot een stijlvolle winkelstraat. Naast de ontwikkeling van het winkelapparaat ligt de nadruk in de notitie op het versterken van de woonfunctie m de binnenstad. Voor Schiedammers moet het weer aantrekkelijk worden ge maakt om m het centrum te wo nen. Momenteel wonen zo'n 4000 mensen ra de binnenstad, maar dat moeten er zeker 6000 worden. Vooral in de zones rondom het NS-station, het toekomstige me trostation in Nieuwland, de Nieu we Haven/Westerkade en het ha venhoofd kan worden gebouwd. Buiten de etgenlyke binnenstad kunnen nog zo'n 1500 woningen worden gebouwd. De gemeente wil met deze ontwikkeling meer koopkrachtigen naar de omge- vmgvan het Sehiedamse centrum lokken. Een aantal plekken, zoals langs het water, leent zich daar volgens het plan uitstekend voor. Ook het toerisme is een belangrij ke pijler in de notitie De Sehiedamse binnenstad met zyn bijzonder cultuurhistorisch bezit zou zich veel beter moeten verko pen. Zowel aan de Schiedammers als aan de mensen in de regio en daarbuiten. Het is daarom nood zaak dat de gemeente zich gaat profileren als een stad met een centrum dat de moeite waard is om langer en vakerte verblijven. Hiervoor is een gezamenlijke ac tie nodig van de gemeente, markt partijen, musea en de theaters. De kwaliteit van de openbare ruimte is ook sterk voor verbete ring vatbaar. De huidige inrich ting is gedateerd en er is te weinig samenhang m het materiaalge bruik, verlichtingen straatmeubi- lair. Particuliere eigenaren in de stad en de gemeente als eigenaar van onroerend goed zouden het beheer van de panden systemati scher moeten aanpakken en moe ten proberen om het karakter van de stad ook m details te verster ken De aanpak van de openbare ruimte wordt overigens met in de ze beleidsnota behandeld. Hier voor zal een nieuwe nota worden gemaakt. De beleidsnota rept ech ter wel over een toekomstige visie op plekken m de binnenstad. De stad zou haar open ruimtes moe ten omsluiten. Dit moeten in de toekomst plekken worden waar bewoners elkaar treffen, informa tie uitwisselen en elkaar bekij ken. Een andere plek om elkaar te ont moeten en te bekijken is de hore ca. Op dit moment is de horeca in de binnenstad volgens de notitie versnipperd. Het is volgens de ge meente van groot belang dat de ondernemers zich organiseren en dat ook het horeca-aanbod wordt afgestemd op de ingezette ambi tie voor de binnenstad. Maassluis De gemeente Maas sluis trekt een bedrag van 100.000 gulden uit voor het project sociale activering. Het project is bestemd voor de groep werklozen met een bijstandsuitkering die door aller lei omstandigheden geen werk kan vinden. De groep uitkerings gerechtigden waar het om gaat, maakt nu feitelijk geen gebruik van de mogelijkheden die de ge meente op het terrein van 'uit- stroombeSeid' heeft. De eisen die de arbeidsmarkt stelt, zyn voor deze mensen te hoog gegrepen De gemeente wil daarom andere manieren zoeken om maatschap pelijke deelname van de groep te stimuleren en de mogelijkheden voor het vinden van betaald werk niet kleiner te laten worden. Een projectgroep waarin de gemeente Maassluis, de Stichting Samenle vingsopbouw Maassluis (SSM), het Algemeen Maatschappelijk Werk en het Albeda College zyn vertegenwoordigd, heeft geadvi seerd het project voor minimaal een jaar te starten. De uitvoering van sociale activering kan ver schillende terreinen omvatten. Zoals vrijwilligerswerk dat maat schappelijk nut heeft, eigen ini tiatieven, vorming en ontwikke ling en intensieve begeleiding. De SSM zal het projectuitvoeren. De acrobaten van het Groot Russisch Staatscircus kennen geen angst Zonder aarcelen haalden ze dit weekeinde allerlei halsbrekende toeren uit in hun circustent aan de Maasboulevard in Schiedam. Twee dagen lang hadden de artiesten hun kampement in Schiedam opgeslagen. De acrobaten vormden met hun acts het hoogtepunt van de voorstelling. Salto's, luchtsprongen en koprollen, de artiesten van het circus draaiden hun hand er niet voor om. Ogenschijnlijk zonder moeite tilden ze elkaar op om vervolgens >veer allerlei capriolen uit te halen. Niet alleen de acrobaten ook de dieren van het circus vertoonden hun kunsten. Honden, apen, paarden en zelfs een koe. Het publiek vond het prachtig en génoot. Foto Roei Dijkstra Door Danielle Hermans Vlaardingen „Opstellen, Geef acht" De bevelvoerder van de jeugdbrandweer in Vlaardingen bast op militaire topn de bevelen en inspecteert vervolgens de manschappen die keurig in het gelid staan. De gezichten strak en neutraal. Alles onder controle. „Op de plaats rust." „Mannen kom even bij elkaar. Dit is de toe dracht." Rond het pleintje voor de oude bi bliotheek aan de Fransenstraat in Vlaardingen volgt een groepje mensen achter het rood-witte lint geïnteresseerd de verrichtingen van de jonge brandweerlieden. Het is alweer een tijd geleden dat de wedstrijden voor de jeugd brandweer in Vlaardingen zijn ge houden. Het aspirantenkorps uit Vlaardingen moet zaterdagmid dag het spits afbijten. Daarna vol gen de teams uit Monster, Maas land, Bcrgschenhoek en Pynack- er. Wanneer de bevelvoerder de situatie uit de doeken heeft ge daan, begint de wedstrijd pas goed. De zes leden van het aspi rantenkorps splitsen zich op en concentreren zich ieder op hun ei gen taak. De bevelvoerder coördi neert de actie en geeft orders. De nummers 3 en 4 van de water- ploeg en de pompbediende zorgen ervoor dat er straks water uit de slangen komt. De nummers 1 en 2 van de aanvalsploeg gaan over enkele minuten als eerste de oude bibliotheek aan de Fransen straat binnen om de boel te in specteren. Als het korps ter plaatse komt, wordt een van de leden aange klampt door een jongen die totaal in paniek is. Hij heeft samen met zijn vriend een vuurtje gestookt op het plateau tussen de begane Een 'slachtoffer' wordt door de jeugdbrandweertieden zonder kleerscheuren uit de kelder gered. Foto Roel Dijkstra grond en de kelder. Dit is uit de hand gelopen. De brand breidt zich snel uit en slaat door naar de begane grond. Het trappenhuis vult zich met rook. De jongen kan het gebouw aan de voorkant ver laten, maar zijn vriend heeft hij niet meer gezien. De aanvalsploeg haast zich na de laatste instructies naar de ingang van het gebouw. Voorzichtig, maar koelbloedig wordt de deur geopend. De hal staat zogenaamd blauw van de rook. De aanvals ploeg acteert dat ze geen hand voor ogen ziet en schuifelt voor zichtig langs de muur nehting brandhaard. „Het is niet zo'n gro te ruimte. Hier staat een radiator. Het is een stenen muur. Linksaf maat. Ik zie al brand, maat," meldt de aanvaller die voorop loopt. Ze roepen enkele keren hard 'hallo' en als er geen slacht offer reageert, verlaten ze het pand. Buiten brengen ze verslag uit aan de bevelvoerder. De politie en de GGD worden gewaar schuwd. Slangen worden uitge rold en met lucht gevuld. Echt wa ter komt er in het gebouw niet aan te pas. De waterploeg komt in ac tie en ontdekt nadat de brand op het plateau is geblust een slacht offer in de kelder. De jongen is na de brandstichting de kelder inge vlucht, gestruikeld en bedolven geraakt onder een stapel hout. Hij overleeft het avontuur zonder kleerscheuren. Als ook een twee de brandje is geblust, kunnen de knetterkasten weer even uit, de vlammenborden worden omge draaid en de rookmachine afge zet De korpsleden ruimen buiten op het plein de boel op en melden zich bij de jury. Ze hebben de ac tie binnen de vastgestelde speel tijd van dertig minuten uitge voerd, ze deden er 25 minuten over. Het korps uit Monster, bleek achteraf, had wat minder tijd no dig en voerde de actie beter uit. Zij wonnen de eerste prys, het team uit Maasland werd tweede en de Vlaardingers derde. Dirk- Jan van der Ende van de Vlaar dingse jeugdbrandweer reageer de heel blij en opgelucht dat zijn team deze keer op de derde plaats eindigde. „Dat is goed voor de mo tivatie. Kyk, als ze hun best heb ben gedaan en ze worden vijfde, nou ja. Niks aan te doen. Maar een keer bij de beste drie horen, is heel prettig. Hoewel het er ook om gaat dat ze een plezierige middag hebben gehad. Het gaat tenslotte om vrywilligers," aldus Van der Ende. Hij noemt de jeugdbrandweer de 'kraamkamer' voor de vrijwillige brandweerkorpsen. Negen van de tien leden van deze korpsen heeft vroeger bij de jeugdbrandweer gezeten. Of de 17-jarige André van de Burgh, die tijdens de wed strijd deel uitmaakte van de aan valsploeg van het Vlaardingse as pirantenkorps, zich over een jaar ook aanmeldt, weet hy nog met Hy vindt het wel leuk by de brandweer en maakt vanaf zijn twaalfde jaar deel uit van de groep. Niet omdat het een jon gensdroom is om later brandweer man te worden. Nee, zyn moeder schreef hem in. En spijt heeft hij hier nooit van gehad. Schiedam De fractievoorzit-* ters van de Sehiedamse coali^l tie hebbenelkaar het 'afgelo- 4 pen weekeinde eens'diep iri de/ ogen gekeken. De rimpels zijn 1 weer glad gestreken, maar op begrip "van de coalitiepartners hoeven de tegenstemmers bin nen de PvdA niet te rekenen,-^ De meerderheidvan diefractie v stemde tijdens de laatste ge meenteraadsvergadering 'te gen de overeenkomst voor-' Sveaparken. „De tegenstem- mers in de PvdA hadden zich j van tevoren moeten realiseren •- dat 2e behoorlijkmet vuur heb ben gespeeld. Hierdoor had-, een college-crisis kunnen ont staan "zegt M. J. C. Houtkamp*4 (D66). Na afloop van de ge meenteraadsvergadering van 29 september wilden de coali-,, tiegenoten D66, WD en Groenlinks tekst en uitleg van.,, de PvdA Na een korte afkoel- periode heeft de fractievoorzit ter van de PvdA, P. Groeneweg - hij stemde overigens voor- uitleg gegeven aan de twee co-/ alitiegenoten WD en D60.JEL, O omens van Groenlinks was door persoonlijke omstandig heden afwezig. Houtkamp 'en W. J. van Wijk (WD) nemen genoegen met de uitleg, maar echt begrepen doen ze het nog steeds niet. „Tijdens de colle ge-onderhandelingen hebben we afspraken over SveaparkenJ gemaakt en dan kun je als co- alitiepartij niet in meerderheid tegen zijn," zegt Houtkamp. Maar de rimpeling is volgens Houtkamp na een goed ge- sprek wel weggewerkt Maandag 13 oktober VLAARDINGEN Service- en Zorgcentrum Vaart land. D66 discussieavondmetRoger van Boxtel, 20.00u. ROTTERDAM Nlghttown/basement No use for a name, 20.00. Ahoy. Radiohead, 20.00. Grote- of St Laurenskerk. Nederlands Kamerkoor 60 jaar, 20,15. De Doelen, klx Intemato- nale kamerorkesten, 20.15.Zaal de Unie. Signalementen III, 20.30. Dinsdag 14 oktober SCHIEDAM Stedelijk Museum. Kunstuurtje over tentoonstelling Radicaal beeld, ll.OOu. VLAARDINGEN Dc Soenda. Praatcafé, 14.00u. De üjndraaljer. Sotidair'93, 20.00u. De Ujndraaijer. Lezingover politiek, 'De rol van Groenünks binnen de overheid', 20-45u. Vredeskerk. Discussie over 'NewAge'metds. Bet ty van Gorcum, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen, kl.z. Piet Veenstra, 20.15. Luxor Theater. De Jantjes? 20.15. Dizzy. Bart Lust Quintet' 22.00.0.T.Theater a/d Müllerpleti' Hamlet 20.00. Rotte rdamsë' Schouwburg, gr.z. De naakte stad"/ dne manieren om te overteveHp 20.15. Zaal de Unie. ArchitectuOF-* debat 20.30. Casino Rotterdam^ Kenntngsmakrngsweek; Holland CÊfb sino Dag, vanaf 11.00. 1 Bioscopen ROTTERDAM Cinerama li The lost World' (ai) dag.12.30-15.30-18.30-21.30. Cinerama 2: 'My Best Fnend's Wed ding' (al) dag.16-18.45-21,20; do- .vr.ma.di. ook 13.15. Cinerama 3: 'Men in BSack' (12) dag. 14-16.35- 19.10-21.45. Cinerama 4: 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag.13.30-16-19-21.50. Cine rama 5: 'Gordel van Smaragd' (12) dag,15.10-18.10-21.1Q;do.w.ma- ,di. ook 12.10. Imax Theater 'Su per Speedway' (al) dag.l4-t6vtio.' ook 13; vr.ook 10; za.ookil/'Ring of Ftre' (al) dag.15; za. t/m wo. ook 13. The Lost World' (al) dag.17- 19.15-2l,'5Ö; vr/óbk ïi'.SO/zo. t/fa I wo. ook 10.30. Lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. 20. 'Happy Together" (af) óag.22. niet op ma.). Venster 2: 'Broos' (16)dag.20. 'Floating Life' (16) dag. 22. Venster3: 'Ma Vieen Rose' (al) dag.20-22. Venster 4: 'A Momentoffnnocence' (afj dag. (beh- ,ma.) 19.30. 'Engelchen' (al) dag.21.30. 'Angst Essen Seele Auf (al) ma.19.30. Lumière 1: The lost World' (al) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2: 'AirForce One' (16) dag.12.10-15.15-18.20- 21.25. Lumière 3: Copland' (12) dag.21.20. 'George of the Jungle' (al) dag.13.20-15.50-18.20, Lu mière 4: 'Paradise Road' CLgjJ dag.18.05-21.10; do.vr.ma.di. 12.-. 1.5Rexane: 'Gulzige Liefde' (18) dö' l/m zo. dood. voorst. 'Zwoele Zonqg-, tnp' (18) ma. t/m wo. doort. voorst Paihé: 'Air Force One' (1ST dag.11.45-14.40-18.15-21.20;/ za. metom 11.45. 'Austin Powers: 1fir temational Man of Mysteiy' (1$,' dag.11-13.20-15.30-17.40- 19.50-22,05: wo. met om 13,20/ 'ConspiracyTheory'(12) dag.18.15- 21.10; do.vr.ma.di, ook 11.40- 15.20. 'Copland' (16) dag.11.10- 13.45-16.20-18.55-21.30. 'My Best Fnends's Wedding' (al) dag.11.15-14.10-16.40-19.05- 21.40. 'Nothing to lose' (ai) dag. 17.15-19.35-21.55;do.vr.ma- .di. ook 11.20-14. 'Face/OfF (16) dag.11.35-14.30-18.05-21.20. Sneak Preview; 'One Fine Dove' (16) dt. 21.30. Kindermatinees: Cinerama 2: 'George uit de Jungle' (al) zi- .zo.wo.13. Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiers' (al) za.zo.wo.12.45. Lu mière 4: 'Napoleon' (al) za- .zo.wo.13-15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) za.za.wo.ll.3a% 13.45-16. 'Free Wiliy 3: De redding' (al) za.zo.wo.lL15-19.15-15.l5. 'Richie Rich' (al) wo.13,15. Vlaardingen—Het bezorgt sommi ge lang opblijvende Vlaardingse televisiekijkers soms een zeer on rustige nachtrust. Net als de hoofdpersoon in de film waarnaar ze kijken wordt belaagd door tien tallen mannen met grote gewe ren, verschiet het beeld van kleur en verschijnt plots een Chinese schone in beeld. Wat de dame in kwestie allemaal uitkraamtis met te bevatten. Pogingen van de Vlaardingse tv-kijkers om de film weer op de buis te toveren misluk ken. Ze zullen moeten gaan sla pen zonder te weten of hun held aan het geboefte heeft weten te ontkomen. Deze vreemde situaties op televi sie komen meestal alleen voor in het weekeinde. Dan zendt tv-zen- der TV 10 namelijk een lange nachtfilm uit. Klokslag één uur houdt het in Vlaardingen echter op met de uitzendmogelijkheden van de omroep waar voornamelijk oude series en films worden ver toond en neemt de Chinese zen der CNE bet over. Zo kan het dus gebeuren dat een tv-kyker van een spannende actiefilm plots midden in een Chinees kookpro- gramma valt en laat op de avond in het Chinees nog allerlei handi ge bak* en braadtips krijgt voor geschoteld. Een beetje vreemde situatie vin den ze bij kabelexploitant ENECO in Vlaardingen. Toch is er volgens een woordvoerder op dit moment niets aan te doen. TV 10 heeft rechten om tot één uur 's nachts uit te zenden. Daarna moet zij plaatsmaken voor de Chinezen. Nu de zender sinds enige maan den late films uitzendt wordt het dnngen. In andere gemeenten, zoals Rot terdam waar CNE ook wordt door gegeven, is het probleem inmid dels opgelost. „Wij hebben op dit moment ech ter geen ruimte meer op de kabel in Vlaardingen," vertelt C. de Ruijter van de ENECO. „Binnen kort wordt alles vernieuwd en dan is het wel mogelyk TV 10 normaal door te geven." Directeur J. Bloem van TV 10 weet van het probleem in Vlaardingen af. Hij is er niet blij mee en vindt dat er snel verandering m moet komen. „Het is met zo dat wy maar tot één uur rechten hebben. Tot voorheen zonden we nooit langer uit Nu we dat wel doen, ko men sommige kabelexploitanten inde knel. Daar kunnen wy vervolgens mets aan doen." Bloem verwacht van ENECO dat ze snel een oplossing vinden voor de onvolkomenheid. Over een schadevergoeding praat Bloem niet. Dat vindt hij onzin. „Maar het moet wel snel goedkomen." NIMCO TRADING B,V. grootoude! in kwasten, bc-Fsfe/s. gereedst:I'opoen ert oonverwonte artikelen is een J O..U O D Y N A M l SC H B E D R I J F en zoekt mei spoed een De werkzaamheden 'zullen o.a. bestaan uit; uitwerken van pakbonnen bijhouden van de voorraad administratie faktureren archiveren Wij vragen voor deze veelzijdige baan van onze medewerker (m/v) dat hij/zij beschikt over; MEAOd p'c—'c [c^ ergo''j^bafe opiarrjingl Minimaal 2 |oar werkervaring met compuier-odmmistrotie Flexibele werkt nstelling Eerlijkheid Leeftijd maximaal 22 jaar Ben enthousiast en vind |e het fijn om er flink tegencan te gaan. reageer dan schriftelijk binnen 8 dage&te NIMCO TRADING B.V. Postbus 41, 3100 AA Schiedam, t.a.v. de heer N. van Willigen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1