20 WOR komt in hectische slotfase langszij Invaller Kens wil op de goede weg Groen Wit in diep dai na verlies tegen HBSS Spelers RSM moeten zwijgen Hoofdman weg bij WOH Groote Lindt puntloos Soccer Boys spoor bijster Alexandria'66 afgedroogd FC Boszoom rukt op ZW maakt indruk Eerste verlies Feyenoord Zwart Wit'28 langs Puck V Rotterdams Dagblad Maandag 13 oktober 1997 Rotterdam Frank Hoofdman is opgestapt als trainer van WOH. Na de 1-0 nederlaag laakte de oe- fenmeester de instelling van som mige spelers van de vierde klas sen Zwager en spits Leen van der Weel neemt de honneurs waar. Dennis Janse (Zwart Wit'28) on dergaat tijdens de winterstop een operatie aan de linkerknie Wïm Nuïs had het vóór, tijdens en na de wedstrijd tegen Bennekom nogal zwaar. De voorzitter van Zwart Wit'28 kwam handen en wangen te kort om alle felicitaties in ontvangst te nemen. Felicita ties? Zeker, zijn schoonmoeder was jarig! De selectie van de Vaanclub gaat dankzij de spon sors van 3 tot 10 januari op trai ningskamp naar Torremolinos De wedstrijd WOG-Zwart Wit'28 (25 november) wordt niet omgezet Ter gelegenheid van zijn 70-jarig bestaan (volgend jaar) is Zwart Wit'28 naarstig op zoek naar oud-leden. Zij kunnen contact opnemen met secretaris Jan Oorebeek, telefoon: 010- 4829521 •Excuses aan WOR- voorzitter Koos Bal Vorige week meldden wij abusievelijk dat hij zeventig was geworden. Hij is zes jaar jonger Bij RWH liep voor malig scheidsrechter Aart van der Spoel te vlaggen. Gerrit Rijs- dijk was verhinderd Zijn collega Michel van Berkum (WOR) is te genwoordig vaste keus Baren- drecht zoekt een verzorger voor zijn tweede elftal. Belangstellen den kunnen zich wenden tot N. Vos, telefoon: 0180-616639 Spar- taan'20 heeft Jan Onck aange steld als keeperstrainer Dick Jol assisteert Peter Oskam bij de scheidsrechterscursus drie van het district West IV Maandag 20 oktober starten de regiovergade- ringen voorafgaand aan de dis trictsbijeenkomst op donderdag 6 november Regio 1 vergadert 20 oktober bij VDL in Maassluis, Re gio 2 komt dezelfde avond bijeen bij Over maas Op dinsdag 21 ok tober vergaderen de zaalvoetbal clubs in het districtskantoor Op maandag 27 oktober rijn de ver enigingen uit regio 3 te gast bij SCVoomeinBrielle Dèdubsin regio 4 reizen die avond naar w Bodegraven Morgen LMO-toemool: CKC-HION, SWSMC-EDS, WOR-Xerxes (al le 20.00 uur). Oefenduels: TOGR-Heerjansdam (20.00 uur), Rijsoord (o.23 jaar}- HOV (19.30 uur). Woensdag LMO-toernooi: DZB/Zevenkamp- VFC (19.30 uur). Zondag Oefenduel: LMO-DRL (14.30 uur). Door Aad Achterberg Rotterdam De tekenen van het herstel van WOR waren zaterdag duidelijk waar neembaar. Op sportpark De Venhoeve kreeg de wisselvallig presterende thuis club sinds tijden de handen van het pu bliek op elkaar. Met heel veel bezieling werkt WOR aan eerherstel. In dat licht be zien" was het 3-3 gelijkspel een beloning voor de strijdlust die de Rotterdammers na een ruirne 0-2 achterstand toonden. De gastheren hadden zich het een stuk ge makkelijker kunnen maken. In de ope ningsfase misten Marco van den Berg en Timo de Goede vrij voor RWH-doelman Patrick Pak. „Op dit niveau mag je derge lijke kansen niet missen," aldus WOR- trainerHenkDirven. Na die missers hadden de Ridderkerkers meer balbezit Mogelijkheden bleven uit. De aanwijzingen van trainer Steef Buijs ten spijt, maakten de bezoekers geen ge bruik van de flanken. Mes ging door het centrum. Tekenend voor de onmacht was dat pas tien minuten voor de pauze WOR- sluitpost Willem Visser voor het eerst in de problemen kwam. Nog geen twee minuten na de misser van Daniël Vermeulen, die voorlangs schoot, dwarrelde een inzet van Martijn Huizer door een woud van benen over de doellijn (ö-l). Het werd nog erger voor de thuisclub. Op slag van rust was het Mark Hoks, die na een combinatie met Milton Zaalman, RWH met een 0-2 voor sprong liet rusten. Aanvaring Henk Dirven, die al zijn traditionele aan varing met arbiter Adrie Letterman had gehad, was laaiend over de wanprestatie van zijn team. „Het was veel te mat. Tegen mjjn gewoonte in heb ik de ploeg met har de woorden wakker geschud." De spelers van RWH, die het getier aan de andere kant van het éénsteensmuurtje gniffelend aanhoorden, wisten dat WOR de mouwen zou opstropen. Steef Buijs hoefde niets te zeggen. „Ik verwees naar het praatje van mijn collega." De tirade bleef niet zonder gevolgen. Nog geen zestig seconden na de hervatting bracht Marco van den Berg de aansluiting tot stand (1-2). Van den Berg: „Het was steuntje in de rug dat we nodig hadden." De bezoekers bleken in het vervolg achter in kwetsbaar en wankelden op het inmid dels spekgladde veld. Pech had WOR dat de lat treffers van Marco van den Berg en Lars Pijlman, die nu wel op scherp stond, voorkwam. Gerechtigheid volgde alsnog toen een pegel van Pijlman over Pak in de hoek verdween (2-2). De thuisclub ging op jacht naar een voor sprong en RWH loerde op een counter, vooral via de balvaardige IVDlton Zaalman. In die fase maakte arbiter Adrie Letterman zich niet populair bij die Kidderkerkse aanhang. Milton Zaalman deed voorko men, dat hij gevloerd was. Alle protesten voor een pingel wuifde de scheidsrechter laconiek (en terecht) weg. Kort daarna zat Letterman er naast. Daniël Vermeulen gingover de knie bij Peter Spuyboek. Ook nu dacht de Oud-Beijerlander dat er spra ke was van een 'schwalbe' en bestrafte de 'zondaar1 met de gele kaart „Bij een straf schop moet ik er honderd procent van overtuigd zijn. In dit geval had ik mijn twijfels," aldus de leidsman. Toch kregen de bezoekers hun doelpunt. Zo'n tien mi nuten voor het einde bekroonde Milton Zaalman, die de linkerflank naar de rech terkant was verhuisd, zijn goede spel in deel twee met een fraai doelpunt (2-3). RV- VH rekende zich rijk, maar de Rotterdam mers persten er een slotoffensief uit In die hectische slotfase zorgde Marco van den Berg alsnog voor gerechtigheid. WOU-RWH 3-3 (9-2). 40. Martijn Huizer 0-143. Mark Horks 0-2,46. Marco van den Berg 1-2,63. Lars Pol man 2-2,80 Milton Zaalman 2-3,88. Marco van den Berg 3-3. Bij Bladerheden: Arbiter Adne Letterman gaf geel aan de WOR-spelers Dennis Burger, Marco van den Berg en Peter Spuybroek, Damêl Vermecian van RWH onderging hetzelfde lot. WOR; Visser; Heijne, Simons, Spuybroek. Akker mans (80. Van de Reek Jonker, Van Rijk, Pijlman; Van den Berg, De Goede, Burgerf72. De Haas). RWH: Pak; Van Roon (73. Shkurx), Stassen, Ruinaard, Van der Mei (50. Nugteren), Driesens, Hoks, Huizer; Vermeulen. Santcroos, Zaalman Door Rob Weeda Rotterdam Waar tegenwoordig vrijwel elke zichzelf respecterende hoofdklasser een spits heeft rondlopen van tien- of twintigduizend gulden, doet Zwart Wit'28 het voor aanzienlijk minder het in deze competitie met Benito Kenswil. Ex-PFC, ex-derde klasse. De aanpassing van Kenswil aan zijn nieuwe club, maar vooral aan de veel hogere handelingssnelheid in de hoofdklasse, vergt tijd. Maar Kenswil is op de goede weg. Zaterdag op de bank begonnen, schonk juist hij zijn ploeg na een fraaie actie de zege: 2-1 tegen heliensluiter Bennekom in een boeiende partij voetbal. Voor Hein Oelderik waren de druiven na de vierde nederlaag van het seizoen zuur. Pas drie we ken aan het bewind - Oelderiks voorganger Adrie Hazeleger hield het door de tegenvallende resulta ten op eigen initiatief al na drie wedstrijden voor gezien - zette" Bennekoms trainer inmiddels een elftal neer dat weer in zichzelf begint te geloven. „Al is er een winstpartij nodig om de knop bij een aantal spelers defintief om te zetten," aldus Oelderik. Bennekom leek al vroeg in de wedstrijd aan de hartewens van zijn trainer te willen voldoen. Na dat Jan Flokstra eerst nog een in zet van Wouter van der Berg keer de, stond een misverstand tussen diezelfde Flokstra en Raymond Visser in de zevende minuut aan de basis van een Bennekomse voorsprong. Angelo Mourelle had daarna geen moeite de bal in het verlaten Rotterdamse doel te tik ken: 0-1. Jack van den Berg moet op de Rotterdamse bank even zijn twijfels hebben gehad over een goede afloop. Met snel, opportu nistisch en gevarieerd voetbal zet te Bennekom zijn ploeg immers al meteen vanaf het beginsignaal van scheidsrechter De Jong onder druk. Totdat Ferry Seton na een slim "passjè Van'Mario jTrputac Van. den Berg toch nog onverwacht.de hel pende hand toestak, Seton was eerder bij de bal dan tegenstander Van der Berg en schoot uit de draai laag en fraai in: 1-1. Vanaf dat moment boeide de strijd in al zijn facetten. Flokstra stopte op slag van rust een hard schot van Marcel van Dijk, terwijl vlak na rust aan de andere kant een inzet van Ben van Drunen slechts met grote moeite door doelman Remco Bos uit de kruising werd gegrabbeld. Het schot van Van Drunen bleek het sein voor een kleine belege ring van het Bennekomse doeL Clemens schoot over, Seton zag z'n strafschop gestopt nadat Mi chel Visser na een pass van Den nis Janse door Bos (waarvoor DoorEd Voortmeijer De winter dreigt lang en koud te worden voor Groen Wit. Vijf wedstrijden achter elkaar verliezen is op zich al aan leiding voor zo'n conclusie. Het gaat ook om èndere cijfers: ne gentien goals tegen in zes duels en elfde op de ranglijst. Dat liegt er niet om. Tegen het 'nietige' HBSS, zaterdagmiddag, smeulde aanvankelijk nog ergens een vonkje hoop. Na negentig minu ten was ook dat gedoofd: 1-2. Trainer Jan Kleingeld zag het na afloop even helemaal niet meer zitten. Zijn analyserende woor den waren zwarter dan zwart „Wat moet ik er zo langzamer hand van zeggen? De jongens doen hun best hoewel ik van be paalde spelers wel wat meer inzet had verwacht De afgelopen we ken had ik nog het excuus dat we met veel invallers moesten aan treden, nu waren we voor negen tig procent compleet Ik dacht dat we het lek boven water hadden, maar met uitzondering van de eerste twintig minuten toen we een 2-0 voorsprong hadden kun nen nemen, hebben we nauwe lijks kansen gecreëerd. Ik had de bal er wel in willen schreeuwen, in willen duwen. Wat er nu moet ge beuren? Ik weet het op dit mo ment echt niet. Ik ben blij dat we volgende week vrij zijn. Wellicht dat ik een busje huur om met de hele groep naar Yomanda te gaan. Die gasten hebben niet alleen geestrijk vocht, maar ook geeste lijkebijstand nodig." Kleingeld is niet te benijden. De voormalige stoere verdediger van C Excelsior moet roeien met de rie men die hij heeft en die zijn dit seizoen na het vertrek van Tjeerd Schouten en Germain Vaarties naar Xerxes-zaterdag weer korter geworden. Vöèr de wedstrijd te gen de Harga-club heeft hij onge twijfeld getracht het moreel op te peppen door te wijzen op die ene voetbalwijsheid: na vanmiddag kan alles anders zijn. Maar dit Groen Wit blijkt niet eens in staat één van de mindere goden uit de derde klasse C te verschalken en is heel ver weg van een stunt - vroeger spookte het nog wel eens op De Windtvangh - tegen Flore- ant of welke andere hoogvlieger dan ook. Moeite Toch verdiende de Kleingeld-for- matie halverwege de eerste helft een voorsprong. Het door Piet Jo nas gecoachte HBSS had in de openingsfase opvallend veel moeite met het opportunistische spelletje van de gastheren, die twee goede scoringskansen kre gen. De eerste, na een kwartier, werd gecreëerd door Sylvain Bo- gerd en door de hardwerkende Remco Hazenberg tegen de on derkant van de lat geknald. Bij de tweede, vier minuten later, waren de rollen omgedraaid, Met dien verstande dat bij de voor het doel van Roland de Jong aangekomen Bogerd de scherpte en doortas tendheid om toe te slaan ontbra ken, zodat René van Dalen de si tuatie op de doellijn ten koste van een corner kon oplossen. Langzaam, maar zeker raakte Groen Wit hierna de greep op de wedstrijd kwijt. Onder aanvoe ring van de geroutineerde krijger Faust van der Meer trok het ont waakte HBSS ten strijde en wer den de gastheren van hun territo rium verjaagd. Van der Meer sleurde zijn ploeg met een prach tige toewijding eerst naar een voorsprong en later in de slechte wedstrijd zelfs naar een 1-2 zege. In de 35ste minuut bediende Van der Meer de sprintende Roy Evers op maat. De Schiedamse spits om speelde de twijfelende Peter Ver- mey alsof die er niet stond: 0-1. Daan van der Woude bracht Groen Wit na een half uur in de weinig verheffende tweede helft weliswaar op gelijke hoogte (na dat De Jong een inzet van Bas van Duijn niet onder controle had kunnen krijgen), maar over de he le linie was het allemaal heel pover bij de Rotterdammers. HBSS bleef levensgevaarlijk en acht minuten voor het einde was het Van der Meer, die hoog boven iedereen uitspringend een vrije trap van Wout Griep tot winnende treffer verhief: 1-2. „Die man is goud waard voor mijn ploeg," sprak Piet Jonas later z'n bewondering uit voor de match- winnaar. „Voetballend liep het niet echt, maar Faust maakte het verschil." Crotn Wit R-HBSS1-2 (0-1). 35. Roy Evers 0-1,75, Daan van der Woude 1-1,82, Faust van der Meer 1-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Jan de Kruijf gaf gele pren ten aan Robin van Eekert (Groen Wit) en het KBSS-tno Berry van Dien. Roy Evers en John van der Zouwen. Groen Wit: Vermey; De Vogel, Seghers (60 Martina), Van Eekert, Prince (74, Den Ou den); Van Duijn, Heijkoop, Hazenberg, Den Ouden; Bogerd, Van der Woude. HBSS: De Jong; Van der Zouwen, Van Da len, Van Zijl, Gjjze; Van Tilborg, Gnep, Van der Meer, Ramos (30. De Jager, 85. Hille- naar), Evers, Van Dien (89. Donkers). geel) tegen de grond werd ge werkt, een inzet van Hussin Jouhri werd door Bos ternau wernood buiten de palen gehou den en een schot van Trputac ver dween over het doel. Daarna schreef Zwart Wit'28 in zes minuten tijd het hoofdstuk Kenswil. Eerst lanceerde de aan valler - ingevallen voor de by de actie van Bos geblesseerd geraak te Michel Visser - met een subtiel passje Dennis Janse, maar diens schot vloog over en een paar mi nuten later werd een inzet van Kenswil zélf door Van den Berg van de lijn gehaaid. Het bleek slechts uitstel van executie voor Bennekom. Een minuut later im mers, had Kenswil voor de eerste keer dit seizoen wel succes. Op aangeven van Van Drunen tolde hy om Michael ten Böhmer, waar na Bos een geslagen man was: 2-1. Vink Het beweeglijke Bennekom gaf zich echter nog niet gewonnen. Onder leiding van de uitstekende Klaas Vink bestookte het nog een aantal keren het doel van Jan Flokstra, maar verder dan een omhaal van Mourelle en een schot van Albert van Velsen - beide naast - kwamen de Gelder landers niet. De prestatie van zijn team stemde Van den Berg tevreden. „Het eer ste kwartier zijn we overtroefd Maar ik geef mijn elftal een com pliment voor de manier waarop het zich terugvocht in de wed strijd. Ik schrijf de winst vooral toe aan het feit dat we conditio neel overeind zijn gebleven." ,Een gelijkspelhadde verhoudin gen misschien beter weergege ven," vond Van den Berg. „Maar in de tweede helft heeft Benne kom zich niet een echte kans ge creëerd tegen drie of vier moge lijkheden voor ons. Misschien hebben we iets te veel gekregen, maar aan de andere kant kregen we vorige week tegen Spaken burg te weinig. Een mooie com pensatie dunkt me, Al kan ik me voorstellen dat men bij Benne kom de pest in heeft." Hein Oelderik knikte instem mend. „Als ik vanavond naar Te letekst kijk, staat Bennekom nog steeds op twee punten," zei hij. „Jammer. Want iedereen bij ons heeft het gevoel dat er vandaag meer in heeft gezeten." Zwart Wit'28-Bemiekom 2-1 (1-1). 7. Ange lo Mourelle 0-1,27. Ferry Seton 1-1,78. Be nito Kenswil 2-1. Bijzonderleden: Geel voor doelman Remco Bos (Bennekom). Zwart Wit'28: Flokstra; Mi etus, Molendijk, Janse, Raymond Visser; Trputac, Van Dru nen, Juhn (70. Wymans), Clemens; Michel Visser (60. Kenswil), Seton Bennekom: Bos; Van der Berg, Van Ginkel (83- Jagers), Werkman, Ten Böhmer; Mar- rone, Van Velsen. Peters van Tcoi. Van Dijk;Vink, Mourelle. Ferry Seton probeert Mi chel Visser op te lappen, na dat deaanval- ler van Zwart Wit'28 door Bennekom doelman Bos is gevloerd. Visser zou ge blesseerd uit vallen, Seton miste de strafschop. Het bestuur van de Rotterdamse voetbalclub RSM was het zat. Na vijf duels vond de clubleiding dat het ge klets van de spelers van het eerste elftal te verging. Daarom kregen de elf acteurs zater dag voorafgaand aan het duel tegen Her mandad een stofkap aangeboden. Zo waren de voetballers minder te horen. Tijdens de wedstrijd (3-2 winst) bleven gele kaarten we gens praten dan ook achterwege. Foto corvos Zaterdag hoofdklasse er 1-0, Marp 1-3. De hi?k- zag op sl&g RotterdamGroote landt wacht na zes wedstrijden in delmg A nog op het eerste punt. Koploper ARC wonhn Zwijndrecht met 1-3. In afdeling B deed SHO van aflh spreken door koploper GVW te verslaan (3-1). De dub uit Oud-Beijerland pnjkt nu op de tweede plaats. Capeïïé mazzelde tegen Spijkenisse (2-1). Groote Lindt-ARC 1-3 (l-I). Erwm de Rutter 1-0, Meyering 1-1, Ruud Bos 1-2, Mare Meyenng 1-3 kenslmter nam vroeg een voorsprong, maar zag o. rust de koploper langszij komen Overeenkomstig tietjb^y tere spel viel er op de zege van ARC niets af te dingen' Ter Leede-ASWH 1-0 (04)). Paul Dijkman 1-0. Kort nsWê hervatting keek ASWH tegen een achterstand aan. Hal verwege miste Frank Bioemheu vel (Ter Leede) een straf schop. De Ambachters namen het initiatief over, nfa'd'r faalden in de afwerking. Capelle-Spijkenisse 2-1 (1-1). Niels Rooders 1-0, Aad Bozuwa 1-1, Niels Rooders 2-1 Spijkenisse kreeg te weinig De thuisclub beperkte ziéh tot snelle tegenstoten, maar hield achterin de veste geslo ten. Het aanvallend ingestelde Spijkenisse was niet.in staat om de thuisclub te verrassen. DOVO-Barendrecht 2-2 (0-2). Pieter Vermaas 0-1, Ton Stam 0-2, Teunis Wen- neker 1-2 en 2-2. Optisch hadden de Veenendalers een overwicht, maar Barendrecht was veel gevaarlijker 'en had succes met het geliefkoosde counterspelletje. Na de hervatting kwam DOVO langszij. SHO-GWV 3-1 (2-0). John Klippel 1-0 en 2-0, GlennBrown 3-0, Bart Broeder 3- 1 Klippel had met zijn twee doelpunten een belangrijk aandeel in de zege. Overigens had Klippel geluk dat,üe arbiter een handsbal over het hoofd zag. Marken-Strljën 2-1 (0-0). Gerro Sanders 1-0, Richard de Graaf 2-0, Mantiêl Voll 2-1. Na de aansluiting sloeg Strijen het middenveld over en joeg de ballen hoog voor de pot De zeker verdien de gelijkmaker bleef echter uit. 1 Zaterdag eerste klasse Excelsior P eindelijk Tegen Zwaluwen Vlaardmgen veroverde Excelsior P bet eerste punt (1-1). DOTO hield Heerjansdam m bedwang getuige de 2-2 del m g Excelsior P-Zwaluwen VI l-l (1-0). Na de snelle of&- ningsgoal van Jean-Pierre Braafhart ontstond er ïrnUitie by de bezoekers Sluitpost Ronald Bunte kon zich róet beheersen en trapte na. Ondanks de numeneke minder heid kwam Zwaluwen door toedoen van Ricarco Pmtujop gelijke hoogte. Kort voor het einde trok Remon Clumper aan de noodrem en kon ook vertrekken. In eerste instan tie ging de bal op de stip, maar na interventie van de club- grensrechter werd het slechts een vrije trap. ;;r Heerjansdam-DOTO 2-2 (0-1). Twee keer nam DOTO yia Alex Gerrits een voorsprong, maar moest het m blessure tijd de thuisclub naast zich dulden. Pippi Pruymboombb Maurice van der Put zorgden voor de HeerjansdamSé productie. Peter Boudestein (DOTO) werd na twee koer geel uit het veld gestuurd. '£j Zaterdag tweede klasse Soccer Boys is van slag en verloor in C met 6-1 bij Mon ster. Ook Xerxes stelde bij HVO teleur (2-0). In D viétde grote nederlaag van RHS bij Zevenhoven op <5-0). TOGR en NSW maakten er een leuke pot van (3-3). 'ul HVO-Xcrxes 2-0 (0-0). Het overwicht van de thuisclub re sulteerde in treffers van Mare Maatsen en Ruben Kftjy. sten. Bij een opstootje kregen Patrick Hartog (HVO),en Jeroen Driesse (Xerxes) rood voorgeschoteld. Monster- Soccer Boys 0-1 (2-1). Monster boekte na zeven maandert weer eens een thuiszege tegen het zwakke Soccer BoyK Jaco van Vliet scoorde tegen. Zcvenhoven-RHS 5-0 (2-0), Ongewild hielp good-old Piet van den Berg, die de bajjpi. eigen doel werkte, de thuisclub, Daarna was het hek van de dam en kwam RHS er nog genadig van af. NSW-TO- GR3-3 (1-1). Daniël Los (TOGR) en Matthé de Kievit (NB* W) haalden in deel één doeltreffend Uit Daarna was het de beurt aan Jeroen Reedijk en Ton Havelaar, die dé thuisclub op voorsprong zetten. Henri Maas maakte twee keer de achterstand ongedaan. Zaterdag derde klasse ir Alexandria'66 kwam er bij Goudswaardse Boys niet aan te pas (7-0). DZB/Zevenkamp moest zijn meerdereiift GOZ erkennen (4-1). Leonidas, dat met acht spelers e^- digde, verloor van SSS (1-3). In C wevd De Zwervers door kinschoten na de pauze op grote achterstand gezet: 44. BVCB-Floreant 1-1 (1-1). Anton vair Dijk 1-0, Theo Fran sen 1-1. ïToreant had technisch meer in zijn mars, maar de thuisclub was met snelle tegenstoten gevaarlijker. Linschoten-De Zwervers 4-1 (1-1). Stefan Hartensveldjü- 1, Marcel Sluis 1-1, Michael Kosten 2-1, Marcel Sluis aft, Martijn Bakker 4-1. De Zwervers buitte het overwicht'in de eerste helft niet uit en liep daarna achter de feiten aam Leonidas-SSS 1-3 (0-2). Henri Kruithof 0-1, Erik van t}er Ster 0-2, Henri Kruithof 0-3, Jimmy Dekkers 1-3, Arbiter Hunsche was bij Leonidas de gebeten hond. Wegens 32ÏP merkingen op de leiding gaf hij rood Arnold Looye, Halil Somuncu en Alex Lopes. Trainer Aad Boers werd achter de afrastering gestuurd. Goudswaardse Boys-AIex»- dria'66 7-0 (1-0). Cor van Ruiven (strafschop) 1-0, Hêfih van der Velden 2-0, Jan van der Velden 3-0, LennodejfiË 4-0, Jan Kaak 5-0, Jan van der Velden 6-0, Jan Kaak WT Alexandria'66 hield na de pauze open huis. GOZ-DZB/ Zevenkamp 4-1 (1-0). Arie Kamp (strafschop) 1-0, Michel Feyen 1-1, Steven Riksman 2-1, Rogier Ligthart 3-1, ïcto Meijer 4-1. Bij DZB/Zevenkamp trapte Marcel Engelman na en moest vertrekken. De bezoekers drongen wel dirC maar waren onmachtig. h FC Boszoom, dat mede-titelkandidaat Egelantier BoVs met 0-3 versloeg, vormt nu een bedreiging voor Berkeh De leider kwam bij Rhoon niet verder dan een brilstandi In D nestelde Oude Maas zich na de 3-1 zege op Melis^ant naast Zinkwegse Boys, dat door ZBVH were"L J Zaterdag vijfde kfasse ZW, dat de laatste jaren sterk is afgezakt, verraste HSC (3-1). Koploper DRGS speelde bij Jai Hind gelijk (Ic-it). RSM won de derby van Herman dad (3-2). Feyenoord moest bij FC Utrecht z'n eerste nederlaag (4-2) incasseren. Concurrent Ajax maakte bij PSV geen fouf:- 0-8. Excelsior boekte een 3-1 op Sparta. Feyenoord maak te met Veendam een waar schuttersfeest van (5-4). <a FC Utrecht-Feyenoord 4-2 (2-1). Pure verdedigingsfoü- ten lagen ten grondslag aan de eerste Rotterdamse ne derlaag. Mark van Zanten maakte in eerste instantie éen achterstand met twee treffers ongedaan. Excelsior-Sp*J<- ta 3-1 (1-0). Een feller Excelsior had na de 2-1 voorsprong weinig meer te duchten van de Spartanen. Patrick Stqjk, Michel Breuer (strafschop; en Patrick Chin-A-Joe scoor den namens Excelsior. Angelo Nelstein gaf de stand voor Sparta een beter aanzien. SC Feyenoord-Veendam 5-41'< (2-0). Paul Hendriks had met zijn drie doelpunten een be langrijk aandeel in de zege. Ebbi Smolarek en Genital Apang (strafschop) maakten de vijf vol. De zege kwamïn de slotfase nog even in gevaar. Zwart Wit'28 verraste met een 2-1 winst bij het sterkte- achte Puck (Deventer). De Rotterdamse meiden volgep Saestum op drie punten. Puck-Zwart Wit'28 1-2 (1-0). Het was aan Marise dé Groot, die diverse schitterende reddingen verrichtte/te danken dat de schade in deel één beperkt bleef. Bij van die acties raakte zij geblesseerd. Speelster Saskja van de Velde nam haar plaats in. In deel twee was Zwart Wit'28 oppermachtig. Kort na de hervatting maakte Na- tascha van Mullem gelijk. Een afstandsschot van Ch'üd- ney Elliott was goed voor de winst £Pf

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4