Hockeysters Rotterdam kansloos, Leon das zakt steeds verder weg Typisch Duits: gelijkmaker van hockeyers in allerlaatste minuut Korfballers WION met hakken over de sloot tegen Trekvogels Kansloos avontuur FVT/ Visser in Europa Cup Atomium'61 wisselvallig Knieblessure Petra Roelofs bij Erasmus Tweede plaats Raymon Fabrie Biljarters TZ in middenmoot Constant niet constant genoeg Handbalsters HVN/Attila succesvol Buurman terug naar Sparta, Van der Mark coach bij Tridents Basketbalzege alleen op basis van tweede helft Rotterdam puntloos, RWV trotse koploper Rotterdams Dagblad Maandag 13 oktober 1997 Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben aan de reis naar Zeeuws-Viaanderen, voor hun verste competitiewed strijd, één punt overgehouden. De Rotterdamse studentes verloren met 3-2 van de reserves van Mor- res Hulst. De setstanden waren 10-15,15-9,15-6,10-15 en 15-9. Bijzonder pechvol was spelver- deelster Petra Roelofs, die in de derde set met een knieblessure moest uitvallen. Zus Manja nam haar taak over. Ondanks de om zettingen in het team won Alcazar toch de vierde set. Trainer-coach Teus Heuvelman: „Zonder een echte spelverdeelster tóch nog een punt pakken, vind ik geen .slechte prestatie." Tilburg Snookerprof Mario Wehrmann uit Den Haag heeft het eerste toernooi van de Top 16 Snookercompetitie gewonnen. In Tilburg versloeg hij in de finale zijn Rotterdamse profcollega en landskampioen Raymon Fabrie, 3-0. Vorig jaar won Wehrmann al het eindklassement van de Top 16, waarin de beste zestien snoo kerspelers van Nederland om een totale prijzenpot van 53.000 gul den strijden. In Tilburg stond het eerste van veertien toernooien op het programma. Van de vijf promovendi presteer de de 16-jarige Sjaak Hofman uit Ridderkerk het best met een ne gende positie. Teleurstelling was olfEdwin Heinsmann uit Capelle aan den IJssel. Vorig jaar was hij tweede in de eindstand, nu ein digde hij als dertiende. Rotterdam Tegelhal Zuid heeft in het dubbelweekeinde van de eredivisie driebanden zó goed ge speeld dat het zich in de midden moot heeft kunnen handhaven. Vooral zaterdag leverde het Rot terdamse team een uitstekende prestatie door koploper Minkels Products in eigen huis met 4-4 te bedwingen. Tot hetzelfde resul taat kwam de ploeg uit Zuid giste ren tegen Jersey Eclair. VoorGeveke Verlichting zit het in de competitie niet mee. Zaterdag moest het buigen voor kampi oenskandidaat Horecabon/Hof, dat inmiddels op gelijke hoogte met Minkels Products is geko men: 8-0, Een dag later kon men de winst niet afdwingen bij Party Service Ockenburgh, dat enkele partijen met een enkel punt ver schil binnenhaalde, 6-2. Rotterdam In de derde ronde van.de nationale damcompetitie „heeft het Rotterdamse Constant - zijn zegereeks niet voortgezet. De 'r Rotterdammers maakten in eigen Huis- hun iavorietenrol niet waar -tegen het Vlaardingse CDV: 10-10. Bij een 9-9 stand slaagde Bloms- ma er net niet in te winnen. Charlois leed een gevoelige ne derlaag (8-12) tegen het Zoeter- meerse DID! De contouren van de afstraffing tekende zich na zo'n vier uur speeltijd af. Met een zwaar programma in het vooruit zicht zal deze nederlaag de gele deren van Charlois nog lang be zighouden. Nieuwegein De handbalsters van HVN/Attila hebben zich zater dag geplaatst voor de tweede ron de van het toernooi om de City Cup. De tweede wedstrijd tegen Union Komeuburg leverde een overwinning op met 38-12 (14-9), Een week eerder, in Oostenrijk, was al een zege 33-14 behaald. De prestaties van HVN/Attila zijn opzienbarend, want de club uit Nieuwegein speelt in de eerste klasse van de afdeling Utrecht van het Nederlands Handbal Ver bond. Het Europese succes is te verklaren door de aanwezigheid van de speelsters van de Oranje selectie van coach Bert Bouwer, die zich speciaal voor dit toernooi bij HVN/Attila aanmeldden. Zij verlieten voor dit seizoen hun clubs en de nationale competitie en kunnen dankzij de medewer king van de club uit Nieuwegein meer internationale wedstrijden spelen. Met wederzijds goedvin den nam HVN/Attila de openge vallen plaats in van E O uit Ern- men, dat na vorig seizoen de in ternationals zag vertrekken en geen volwaardig team Europa in kon sturen. Adelaide Jacques Brinkman speelde zijn 250e interland, Mar ten Eikelboom vierde zijn 24e ver jaardag. Er was genoeg reden voor een Nederlands feestje op de tweede dag van de Champions Trophy in Adelaide. Duitsland be dierf gisteren echter op het laatste moment de sfeer in het Oranje kamp. In de slotminuut beroofde de Eu ropese kampioen de titelverdedi ger van de zeker lijkende zege. Geluk in de laatste minuut: ty pisch Duits, zie ook de voetbal- 'Mannschaft' zaterdagavond. Bij de hockeyers werd het 2-2, na een Oranje-voorsprong van 2-0. Met doffe en boze gezichten zochten de manschappen van bondscoach Roelant Oltmans de kleedkamer op. Ze beseften dat ze een kostba re overwinning op een gevaarlijke concurrent hadden weggegeven. Ook Oltmans moet inwendig heb ben gevloekt. Na de moeizame ze ge in de openingswedstrijd tegen Zuid-Korea (3-1) betekende een triom f op Duitsland een grote stap naar de finale. De keuzeheer liet zijn frustratie over het onnodige puntverlies echter nauwelijks bfijken. „Je wint nooit zes wed strijden op rij in de Champions Trophy." sprak hij laconiek. „We hebben er nu één gewonnen en één geljjk gespeeld. Er is niets aan de hand. We zijn goed in de race." In de ouverture tegen debutant Zuid-Korea maakte Nederland geen grootse indruk. De Olym pische kampioen speelde slordig en in een laag tempo. Pas na rust benutte Oranje het surplus aan individuele klasse. Brinkman opende de score, waarna specia list Bram Lomans het duel koel bloedig afmaakte. Hij verzilverde bij de stand 1-1 eerst een strafcor- ner en daarna een strafbal. Het timide Nederland Het zes kor te hoekslagen liggen. Te vaak was de stop (van Wouter van Pelt) of de pass (Teun de Nooijer) met op timaal. Ondanks de vrij matige prestatie was Oltmans niet onte vreden over de toemooistart. „Maar we weten zelf heus wel dat we een beetje beter kunnen spe len dan in dit duelbekende hij. Progressie De benodigde progressie toonde Nederland gisteren in de topper tegen Duitsland. Binnen acht mi nuten leidde Oranje met 2-0. De doelpunten vielen uit prachtige aanvalscombinaties. In beide ge vallen vervulde De Nooijer, die te gen Zuid-Korea ook al de beste spits was, een hoofdrol. De 21-jarige balgoochelaar gaf eerst ex-Rotterdammer Stephan Veen de kans te scoren. Kort daar na lanceerde hij opnieuw zijn aan voerder. Doelman Kowalckzek keerde het schot nog, maar v* kansloos op de tweede inz* Remco van Wijk: 2-0. Du was aangeslagen, Neo„. «u voelde zich ijzersterk. De tweede zege leek slechts een kwestie van tijd. Charge Langzaam maar zeker raakte Oranje echter de greep op de wed strijd kwijt. Duitsland, dat zater dag de sukkelende wereldkampi oen Pakistan met 4-1 had versla gen, mocht vooral na de rust het spel maken. Nederland deed te weinig om de veel grotere techni sche kwaliteiten in aanvallend op zicht uit te buiten. Zelfs tegen tien man -Bechmann moest vijf minuten naar de kant wegens een charge tegen Sander van Hees- wijk - bleef Oranje te veel op ei gen helft hangen. Duitsland, dat dit jaar tegen een verzwakt Nederland al drie keer won, strafte de afwachtende hou ding genadeloos af. Mayerhofer maakte 2-1 uit een ingenieuze strafcomervariant, Tewes knalde met nog maar vijftig seconden te spelen de bal opnieuw achter doelman Guus Vogels. De vervan ger van de geblesseerde Ronald Jansen viel niets te verwijten. Hij verrichtte een reeks prima red dingen Oltmans maakte zijn ploeg na af loop amper verwijten. Hij treurde om de gemiste kansen van Tycho van Meer, Van Wijk en Lomans (lat). Hij vond wel dat zijn team te weinig strafcorners had afge dwongen (twee) en te veel hoek slagen had weggegeven (zeven). „Natuurlijk balen we van deze uit slag," gaf de bondscoach uiteinde lijk toe. „Maar in het huidige hockey vallen vaak doelpunten in de laatste minuten. Een kwestie van oplopende spanning. Meer niet." Koos un der Mark <r): van SpF/ta naar Tr'Jents, het opleidingsin stituut van Neptunus. Een opmerke lijke overgang in de Rotter damse honk- baiwereid. Archieffoto Peter Moikenboer Rotterdam Voor de hockeysters van HC Rotterdam viel wei nig eer te behalen bij HGC. De Wassenaarse opponent is dit seizoen weer op titeljacht in de hoofdklasse en boekte een ver diende 2-0 overwinning. Hoewel de doelpunten op voor hen ongelukkige momenten vielen, kwamen de Rotterdamsen er nauwelijks aan te pas. In het eerste kwartier ging het duel nog gelijkop. Maar nadat de thuisclub de bal uit een onover zichtelijke situatie achter doel- vrouw Eveline de Haan had ge plaatst, knakte er iets bij HC Rot terdam. In de tweede helft scoor de HGC op identieke wijze (2-0), waarna de ploeg van trainer Rob bert Paul Aalbregt diep wegzakte. Kort voor tijd kon Flonen Corne lls de stand nog een beter aanzien geven, maar zij zag haar schot naast gaan. In de overgangsklasse A zijn de mannen van HC Rotterdam kop loper Hattem tot op één punt ge naderd. Om de hoge positie te consolideren moest gewonnen worden van Laren. Dat was geen enkel probleem, want een kwar tier na rust liep Rotterdam uit van 2-2 naar 2-6 en uiteindelijk werd afscheid genomen met een 4-7 overwinning. Bij de Rotterdamse club, die steeds beter gaat draaien en vrijwel elke wedstrijd met gro te cijfers wint, was Stijn Bakke ren opnieuw de grote man. De aanvaller scoorde drie keer. Vanaf het begin werd de thuisclub overrompeld en deze tactiek leid de al snel tot een 0-2 voorsprong. Daarna stak gemakzucht de kop op en dat leidde tot de Larense ge lijkmaker. In de tweede helft werd het eenrichtingsverkeer rij kelijk beloond door treffers van Stijn Bakkeren, Jurgen Bakker, Remco Beuvens en Martijn Mi- chels. Kort voor het einde scoorde ook Niels Hek nog, waarna de thuisclub zelf van twee zwakke momenten in de Rotterdamse verdediging profiteerde, Victoria raakte in de overgangs klasse B het uitzicht op een toppo sitie kwijt door een 4-4 gelijkspel tegen Forward. De thuisclub opende descore, maarFloris Bau- wer maakte gelijk. Dezelfde spe ler tikte ook 1-2 binnen, maar weer werden de Kralingers inge lopen. Frank-Jan van Waveren en Stephane Arkebout deelden daar na flinke tikken uit, ma af For ward had het laatste woord en kwam terug tot 44. Een tweede doelpunt van Stephane Arkebout (de 4-5 dus) werd afgekeurd omdat het tijd was. Voor Leonidas zijn sombere tij- Maarten Bresser (r) duelleert op het middenveld met zijn tegens*ander van Wageningen. Met Leonidas verloor de Rotterdammer opnieuw (1-3), zodatzlch donkere wolken samenpakken boven de KraiingerEsch. Foto Fred Emsfcor vos den aangebroken, want de ploeg van trainer Joep Speet verliest keer op keer. Gisteren was het niet opgewassen tegen Wagenin gen, 1-3. Brian van Bruggen gaf Leonidas nog wel een 1-0 voor sprong. De vrouwen van Victoria keerden tevreden terug uit Groningen met een 2-2 gelijkspel tegen de Studs in de bagage. Toch had er meer in gezeten als de Kralingers voor rust de kansen hadden benut. Voor Victoria scoorden Astrid Gravestein en Christien Elias. Door André Kouwenhoven RotterdamDe Rotterdamse der by in de eerste klasse H van de veldkorfbalcompetitie is na een spannende en soms zeer specta culaire strijd met 14-13 gewonnen door WION. Trekvogels heeft het de koploper echter heel lastig ge maakt. Na de 4-6 ruststand hield de un derdog zelfs kranig stand tot 7-7. Toen kwam de ploeg van Eric van Viersen binnen tien minuten met 12-7 vóór. Trekvogels leek toch op een fikse nederlaag af te steven en, Maar dat liep anders, want on der aanvoering van uitblinker Mark Schravendijk (vijf treffers) kwamen zij weer langszij» 12-12. Het slot was zeer spannend, mede door een aantal strafworpen dat arbiter Nico Orru uitdeelde, Wim Nicsing cn Mark de Bode zorgden voor 12-14, maar in de laatste mi nuten kropen de roodwitten na de benutte strafworp van Dennis Vreugdenhil (13-14) door het oog van de naald. Coach Rob Bouva was dik tevre den over het spel van zijn Trekvo gels, ondanks de nipte nederlaag. „We zijn nu duidelijk op de goede weg en zullen ons zeker laten gel* den wist hij na afloop. Collega Eric van Viersen was minder con tent over de prestaties van zijn ploeg, maar koesterde de winst omdat de voorsprong op kop vier punten blijft bedragen. Scores WION: Jim van Nynatten 3x, Wim Niesing 3x, Eline Potter 2x, Monique Kemner 2x, Angela Broere lx, Mark de Bode 2x, And rea Ravenschot lx. Trekvogels: Mark Schravendijk 5x, Dennis Vreugdenhil 4x, Els de Roode lx, Daniëlle Vreugdenhil lx, Lody Slingerland lx. De andere regionale troef, OZC, bereikte in ID bij rivaal AW/DTV een 16-16 gelijkspel. Na de eerste helft leidden de Amsterdammers nog met 8-6 en namen daarna .steeds een voorsprong, die dan door de Rotterdammers werd in gelopen. In de laatste minuut bracht Gert Jan Winkelhuyzen met zijn zesde treffer de eind stand op 16-16. OZC is koploper met één punt voorsprong op ZKV. GranadaHet Europa Cup I-avontuur van FVT/Visser heeft dit seizoen maar één wed strijd geduurd. In de eerste ronde waren de Rotterdamse tafeltennissers vrij, in de tweede kwamen ze er tegen La General de Granada niet aan te pas. Alleen Jörg de Cock redde zaterdag de eer in Spanje, 4-1. De ruime nederlaag was geen verrassing, want met de Chinees He Zhi Wen in het team - de nummer 43 van de wereldrang lijst - was La General de Granada een maa tje te groot voor FVT. Maar ook in Roberto Casares en Victor Sanchez hebben de Span jaarden spelers, die in de Nederlandse ere divisie tot de toppers zouden behoren. In het Youth Stadion Pavülion kwam Mi chel de Boer er in de openmgspartij tegen Wen met 21-11 en 21-14 niet aan: I-C. Coach Alfred de Jong, de invalier voor de nog van een zwaar verkeersongeluk herstellende Ronald Vijverberg, verloor met nog ruime re cijfers (21-6 en 21-11) van Casares, de nummer 128 van de wereld: 2-0. Jörg de Cock prijkt op de wereldranglijst (219e) ho ger dan Victor Sanchez (nr. 265). De num mer twee van de nationale Top42 maakte die klassering ook waar, want hij verklein de in drie games (14-21, 21-12 en 18-21) de achterstand tof 2-1. In het dubbelspel lieten De Coek en De Boer de kans op 2-2 liggen. Zij wonnen de eerste game (17-21), maar lieten in de twee de game de winst liggen. Het werd 21-16 voor het duo Wen/Casares, die met dezelfde cijfers ook de derde game binnenhaalden: 3-1. Michel de Boer slaagde er tegen Casares niet in de achterstand nog terug te bren gen. Met 21-19 en 24-22 deed de Hagenaar in Rotterdamse dienst weinig voor zijn te genstander onder, maar met 4-1 plaatste de veelvuldig Spaanse kampioen zich voor de derde ronde. Twenty Qne Up Peter Berben kan het nog steeds. De vroegere belofte is na jaren van afwezig heid terug van weggeweest. In de thuiswed strijd van Twenty One Up tegen TTVN scoorde Berben een gave hattrick. De Rot terdammers kwamen zonder de geblesseer de kopman Onno Trip achter de tafel. In zijn plaats speelde Rob Bron, die één van zijn drie partijen wist te winnen. Niels van der Wal scoorde twee keer en won met Ber ben ook het dubbelspel. Met de 7-3 overwin ning deed Twenty One Up in de strijd tegen degradatie goede zaken om TTVN en Play Fair onder zich te houden. De vrouwen van FVT/Visser voelen zich thuis in de derde divisie, want zij zijn na vier wedstrijden nog ongeslagen. Na het ge lijkspel tegen De Korenbeurs wonnen de Rotterdamsen thuis tegen Quick'32 (Hilversum) hun derde wedstrijd op rij: 8-2. Coach Rob Bouva verloor met Trekvogels van WION, maar was toch tevreden. „We zijn duidelijk op de goede weg en zullen ons zeker laten gelden," zei hij na de derby. Foto Fred Emst/corvos Rotterdam De handballers van Atomium'6X hebben ook hun tweede wedstrijd in de zaalcom petitie niet in winst omgezet In Limburg bleek Bevo Heidia Combinatie met 27-23 te sterk. Op het veld was er wèl succes: 25- 23 winst op Animo. Na de neder laag van vorige week tegen Quintus en de fortuinlijke beker winst op stadgenoot Snelwiek wüde Atomium vooral goed spe len en zich op die manier naar twee competitiepunten spelen. De eerste helft gaf een gebjkop- gaande strijd te zien waarbij Ato mium vooral veel beter verdedig de dan de voorgaande wedstrij den. Na de pauze speelde Atomium'61 een korte periode aanvallend slordig met veel technische fou-" ten en dat kostte de ploegde kop. Bevo HC maakte grif gebruik van de geboden mogelijkheden en nam een voorsprong van. vier punten. Be Limburgers gaven deze niet meer uit handen; Ato mium'61 moest genoegen ne men met een 27-23 nederlaag. Topscorer was Vincent Slis met zeven treffers. In de veldwedstrijd kende de- zelfdeAtomium-ploegtegenAni- mo een goede start, maar de 5-X voorsprong werd ook nu weer door technische fouten uit han den gegeven. Ook Animo kende zo'n periode 'm de tweede helft en daarvan kon Atomium profi teren: 25-29. Snelwiek speelde daarentegen tegen DWS een zo goed als zeker gewonnen wedstrijd, maar heeft heel de tweede helft in ondertal gespeeld en moest dat in de slot fase toch bekopen met puntver lies: 22-22. In de vrouwenderby tussen Atomium'61 en Snelwiek was de winst voor de laatste ploeg:. 12-14. RotterdamMarcel Buurman keert terug op het <n i- de nest. De derde honkman, bij Tropicana/Neptunus na de komst van intematonal Ron Agterberg (Twins) niet zeker meer van een plaats in de basis, kiest voor - nstigheid' bij de andere Rotterdamse hoofdklasser, Vitrine Art/Sparta. Bij die club maakte de 29-jarige Schiedammer ooit naam. Agterberg (28) sprak enkele weken geleden al met Sparta. Toen hij uiteindelijk de voorkeur gaf aan Neptunus, hing Sparta-coach Rob Hendriks meteen bij zijn huisvriend Buurman aan de lijn. Een andere opvallende 'transfer' ui de Rotterdamse honkbalwereld is de overstap van oer-Spartaan Koos van der Mark naar Tridents, het schaduwteam van Neptunus. Van der Mark, die Sparta terugbracht naar de hoofdklasse, vorig seizoen het coachwerk overliet aan Rob Hendriks en zelf voor een rol in de luwte koos (als technisch manager), verlangde terug -• naar het veldwerk. Hij volgt bij Tridents Paul vanj den Oever op. Tridents is overigens voor volgend seizoen ingedeeld in één van de twee nieuwe eerste klassen met ADOSjf- Badhoevedorp, Bucs (Pirates 2), Kinheim 2, Quick, Sparks, Tex Town Tigers, Tilburg en Xanthos. De 17-jarige Tim van Pareren, de binnenvelder van het pas gepromoveerde Amsterdam Pirates, tekende een profcontract bij de Montreal Expos. Deze organi satie heeft kort geleden een samenwerkingsverband gesloten met de Pirates, dat terugkeert in de hoofd- klasse onder de naam Amsterdam Expos. Door Nick van der Sluis Hilversum Meer nog dan naar de eindstand tegen - Dunckers (51-75) moet Toni Vujanic hebben gekeken naar de fraaie cijfers van Idétrading/RB. Met een fraai schotpercentage (60 procent), eindelijk ook een degelijk vrije worpen-gemiddelde (8 uit 13, 62 pro- cent) en een licht reboundoverwicht werd de basis gelegd voor de overtuigende basketbalzege. Een overwinning volgens het boekje weliswaar, maar tóch was de Rotterdamse coach na afloop matig te vreden. Vooral in de eerste helft had Idétrading het behoorlijk laten afweten. Er werd in die fase slecht - verdedigd en slecht geschoten. Dankzy die Rotter- damse wanprestatie kon Dunckers met een volko- men verdiende voorsprong (33-30) naar de kleedka mer gaan. De Hilversumse aanval maakte dankbaar gebruik van het gebrek aan overleg in de verdedi ging en kon, met name door Tracy Murray en Vespa Emanuelson, 'inside' lekker scoren. De 'gedachtenwisseling' in de Rotterdamse kleedka- - mer liet zich dan ook gemakkelijk raden. Vujanic had weinig woorden nodig om zijn ploeg ervan te overtuigen dat Dunckers nu juist nfet de tegenstan- der was om te onderschatten, dat samenspelen niet - indruist tegen de regels van het spelletje en dat ge bruik gemaakt moest worden van de lange spelers. De coach sprak niet voor dovemansoren. De Rottog damse aanval vond de zwakke plekken in de Hilver- sumse defensie (dankzij een 4-24 tusensprong liep,., Idétrading weg naar 37-54) en Slobodan KalicaniüJ raakte op dreef Zijn cijfers spraken in de mediastad'fJ tot de verbeelding. Inside kwam de Serviër tot 73% (8j uit II), hetgeen hem een totaal schoteijfer van 63%- (10 uit 16) opleverde. Bovendien faalde de Rotter-j damse center geen moment op de vrije worplijn (7 uit 7) en pakte hij ook nog eens 10 rebounds. Ook Sander Kales, Dusan Savic en Marco Pikaar hadden de Rot terdamse trein tijdig op de rails gezet. Dunckers-1 dé trad in g/KB 51-75 (33-30). Scores: Dunckers: Murray 16, Emanuelson 10. IdétradingiTtB: Kahcarun 29, Kales 16 (4 uit 7 driepunters), Savic 12 (9 rebounds, 5 assists), Pikaar 10 (6 reb). Rotterdam Na twee wedstrijden in de tweede klas se A wacht het waterpolot^am van Rotterdam nog steeds op de eerste punten. Na de nederlaag bij NVA/ HHC eindigde ook het duel met WSV in verlies, 4-10. Voordat Rotterdam goed en wel aan de wedstrijd was begonnen, keek de thuisclub altegen 5-0 achterstand aan. Het ergste leed was op dat moment geleden. Rotterdam bleef in die periode het antwoord schul dig op de goed verzorgde pressing van de bezoekers. Een licht herstel in het tweede deel van de wedstrijd leverde Rotterdam nog wel vier doelpunten op. Maar van een serieuze bedreiging van WSV was geen spre ke meer. Jan Joost Wittenkamp, Bas van de Horst, Frank Klaver en Kees van Duyn waren de Rotter- - damse schutters. SVH eindigde in het duel met Sassenheim eveneens in mineurstemming. Drie minuten voor tijd besliste de thuisclub de wedstrijd door naar een 8-6 voor sprong uit te lopen. Tot dat moment waren beide wa- terpoloteams volledig aan elkaar gewaagd. Sassen heim verkeerde weliswaar steeds aan de positieve zijde van de score, maar SVH kon die achterstand tel kens ongedaan maken. Behalve in de slotfase van het duel. Mare Peter Verveer (2), Ubbo Rommerts (2), Leo van de Berg en Richard Buitendijk waren SVHs doelpuntenmakers. Na twee wedstrijden kan RWV zich de trotse koplo per van de derde klasse E noemen. De Rotterdamse Watervrienden waren in eigen huis net iets te sterk yoor debutant De Duck: 74. Die uitslag was nog aan- •ftnerkelijk hoger uitgevallen als RWV ook aanvallend bij de les was geweest. Verdedigend gaf de thuisclub daarentegen nauwelijks enige krimp. Spartaan leed in 3E een kansloze 9-3 nederlaag bij De Kempvis. Aanvallend kwamen de bezoekers er niet aan te pas. Spartaan verzuimde liefst acht keer een numerieke meerderheid uit te buiten. Het bleef slechts bij de treffers van Ingmar de Gelder (2) en Gilbert Luyten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5