26 WK doet 'PP' puntje cadeau Hmbm... Verdediging van Rijnmond baart Van Setten zorgen Jarno van der Wilde wijst Deltasport de weg HVOdraait lekkermeel Van der Meer blij met winst HSC afgetroefd op agressiviteit DRGS krijgt slechts punt CKC Maassluis mist juiste vorm Oranje Nassau op dreef 'Ouwe man' Erik van Harmeien snoert supporters uit Kethel de mond ■faipeid] ■n^nsj feorieuaj Zelfs nu Ronald Bunte na rood: 'Stom, ik heb er spijt van' ïtëmèr Korfballers ODO boeken de tweede overwinning Remco Jansen: twee treffers Regelmatige overwinning TSB Juventus geplaagd door blessures John Buyk verrast met twee zeges WSV gaat al aan de leiding Rottordams Dagblad Maandag 13 oktober 1997 Rotterdam „De tweede mooie overwinning klonk HBSS-aan- voerder Faust van der Meer zater dag opgetogen- De op Harga te ruggekeerde voetballer beloofde de aanhang niet zo lang geleden nog een' hoop mooie overwinnin gen en houdt zich tot op heden aardig aan zijn woord. Tegen het Rotterdamse Groen Wit werd het 2-1 voor de Schiedammers, die zich inmiddels hebben gevestigd in de middenmoot Roy Evers bracht HBSf voor de rust (0-1) aan de leiding. HBSS was sterker, maar omdat de twee de goal lang uitbleef kreeg Groen Wit moed en zag dat beloond in de gelijkmaker. Zo'n tien minuten voor tijd bezorgde Van der Meer HBSS de winst. De middenvelder zette zijn hoofd tegen een steen harde voorzet van Wout Griep en liet de Rotterdamse doelman kansloos. HBSS speelt de eerst volgende thuiswedstrijd op zater dag 1 november. Tegenstander is dan stadgenoot WK. Rotterdam HSC heeft aan het uitduel tegen ZW een flinke kater overgehouden. De vijfdeklasser werd op agressiviteit afgetroefd en verloor met 3-1. Trainer Arwin Verburgh had gro te moeite met zijn 'verzakende1 Spelers. Want het eerste halfuur was HSC beter dan ZW en de yiaardingers kwamen dan ook op een 1-0 voorsprong door een doel punt van 'good old' Marcel Zee- bregts. Een minuut na de thee kondigde het verval zich al aan (1-1). Een af standsschot dat via de onderkant van de lat insloeg, bracht HSC op een 2-1 achterstand. De Rotter damse gastheren counterden ver volgens naar 3-1. De HSCers Ka- rel Buuron, Johan de Zwart, Jan Dave Vermeulen en John Stuif zand kregen geeL Rotterdam Vijfdeklasser DRGS kon zaterdag niet tevreden zijn tnct het ene puntje dat werd weg gesleept by Jai Hind. Volgens voorzitter Joep den Brinker had er meer ingieten dan de 1-1. Voorat het aluminium stond DRGS in de weg Spits Kees van Os raakte lat en paal. Daarnaast waren er grote kansen voor Ro nald Ultee en Marco Weeda, maar ze konden die niet verzilveren. De thuisploeg ging zuiniger met kan sen om. De eerste de beste aanval voor de rust was direct raak. 'Good old' Kees van Gs zorgde na een halfuur voor gerechtigheid DRGS'er Rorald Jung kreeg geel Strijen Bij CKC Maassluis wil het dit seizoen nog met erg luk ken. Bij koploper Ventura Sport gingen de korfballers van trainer- coach Frits Broers met 11-8 ten onder. „Docr int nplete trainingen," had Brc^ra .-en plausibele verkla ring, „en kwakkelende omstan digheden met spelers kunnen we maar niet de optimale vorm grij pen. Toch durf ik te zeggen dat we een aantal wedstrijden onnodig hebben verloten. Ook tegen Ven tura Sport waren we zeker niet de mindere op het veld. Na de rust, die met een 4-4 stand inging, kwa men we tot drie keer toe op een voorsprong. Helaas scoorde Ven tura Sport telkens in de daarop volgende aanval waardoor we geen gat van twee doelpunten konden slaan. Ik verwacht toch dat we hoog eindigen." Vtaardingen Door vooral sterk spel in de tweede helft wist Oran je Nassau afgelopen weekeinde tegenstander Vriendenschaar een 16-10 nederlaag toe te brengen. De ploeg van trainer Ed Mayer be gon sterk en nam een 2-0 "oor sprong. Vriendenschaar herstelde zich goed en ging de rust zelfs met een 6-7 voorsprong in. Tijdens de theepauze werd de tac tiek van de Vlaardingers gewij zigd: in plaats van voorte verdedi gen ging Oranje Nassau het ver> trouwde spelletje van achterver- dedigen hanteren. „Vriendenschaar was nergens meer," aldus speelster Jorina van Noorl, die ziek op de reservebank zat, „en wij konden de score ge makkelijk opvoeren." Laura Zwang (vier rake worpen) en John van Pelt (drie treffers) waren de topscorers voor Oranje Nassau dat met zes punten uit evenveel wedi'rjiden in de mid- riprinlJW Vin nptff Door Sander Sonnemans Schiedam Erik van Harmeien heeft zater dag in de derby tegen WK weer eens bewe zen nog altijd van onschatbare waarde te zijn voor PPSC. De routinier die nog voetbalt als in zijn jonge jaren, bezorgde de ploeg uit sportpark Thurlede op de valreep toch nog een punt. Met een doeltreffende vrij trap (2-2) gaf hij WK-doelman Stefan Hagen het nakij ken én snoerde hij het publiek uit Kethel de mond. 'Ouwe man' was er onder andere ge roepen naar Van Harmeien. Niet zo gek dus dat hij na de verrassende gelijkmaker even richting de WK-side' liep om daar met 'trei terende' handgebaren zijn gram te halen. PPSCs kostbare treffer werd vooral Stefan Hagen aangere kend, al werd die overigens ge scoord uit een vrije trap die om onduidelijke redenen door arbiter Hertog was toegekend aan de thuisploeg. Maar goed, Hagen grabbelde mis en de bal verdween via binnenkantte paal achter hem in het doel. „Een stuiterde," kwa lificeerde VVK-trainer Aad de Held de bal „Ach," oordeelde PPSC-trainerRon de Bruy'n, „die bal glipte ook een beetje door omdat het veld door de regen be hoorlijk glad was geworden. WK had het gelijkspel volledig aan zichzelf te wijten. De 'Kethel- lappers' gingen meteen 2-1 voor sprong de rust in, maar hadden de thee veel beter kunnen laten sma ken als de marge ruimer was ge weest. Vooral de normaal met scherp schietende Marco Klein had zijn dag niet een bleef droog staan. Wél was hij betrokken bij de openingstreffer in. Klein werd in de gevarenzone aangetikt door backspeler Jeroen Alberts en Theo Smit gaf doelman Zenil Ma- glajac vanaf elf meter het nakij ken. Drie minuten later was het alweer gelijk na een fraaie aanval van PPSC en dito afronding van Mischa Keemink die daarna niet veel meer liet zien. Nog voor de thee tekende Jimmy van Oud- heusden voor de 1*2. PPSC'er Je roen Alberts ging weer in de fout, Van Oudheusden zei 'dankjewel' en schoof WKs tweede treffer te gen het garen. Alberts werd uit zijn lijden verlost en mocht van trainer De Bruijn al in de rust gaan douchen. Licht ontvlambaar De tweede helft haalde het WK er j m my van Oud heusden rechts) wordt op de huid gezeten doorJeroen Alberts, van Oudheusden scoorde, Al berts werd na seid. FotoGerrtt de Heus/Roel Dijkstra soms licht ontvlambare niveau van de eerste helft niet. WK liet twee riante mogelijkheden onbe nut en aanvoerder Theo Smit knalde nog steenhard op de vuis ten van Maglajac. PPSC ging wel wat beter met de mogelijkheden om, getuige de gelijkmaker van Van Harmalen waar eigenlijk nie mand meer op rekende. „Vooraf wil je winnen, maar achteraf moet ik blij zijn met een punt," reageer de PPSC-trainer Ron de Bruijn. WKde balend voor zich uitsta- rende Marco Klein uitgezonderd —verwerkte de domper vrij mak kelijk.,Er werd zelfs al snel weer gelachen in de kleedkamer. Hetis bij WK gebruikelijk dat na elk duel de 'schlemiel van de week' een bril krijgt overhandigd. Een wc-bril welteverstaan. Na Robin Smallegange, Erik van Krugten en Pint van de Helm was nu Van Hagen aan de beurt voor de 'wis seltrofee'. Humor alom in het kleedlokaal en de ploeg was het foutje van Van Hagen al snel weer vergeten. De gemiste kansen in de eerste helft kennelijk ook.... PPSC-WK 2-2 (1-2). 5. Theo Smit 0-1 (str.sch.), 8 Mischa Keemink 1-1,44 Jim van Oudheusden 1-2,89. Enk van Hameien 2-2. Bijzon derheden: De zeer matig optredende scheidsrechter Peter Hartög (Vlaardmgen) gaf geel aan WK-invaller Tim Valk en PPSC'er An dnes Kiaassen PPSC: Maglajac, Alherts (46 Wijsbroek), Van Harmeien, Haage- stein, Van der Lugt, Van Pelt, Van Vliet, Klaasen, Keemink. Bou- aouzan, Van Veen. WK; Hagen, Scholte, Van de Helm, Van Baarle, Huisman, Raaymakers, Reijns, Van Krugten, Smit (80. Valk), Klein, Van Oud heusden (81. Van derVen). nviw vanVJ tetwsf'd Iri dode» *«ii zoen halast metdebewaklrtg van V ror^eweekgfi ^lé^im^tzekerl [béide. do week vcokI Door Wim Broer e Schiedam Het eerste thuisop- treden zaterdagavond van de vrouwenploeg van Rijnmond in een bijna lege Groenoordhal was niet best In een matig duex ver loor de ploeg van coach Hans van Setten in de. eerste divisie B van de volleybalcompetitie van een minder slecht Abcoude (1-3). „We hebben tegen de meeste te- genstandsers een kans van fifty- fifty maar dan moeten we beter voor de dag komen dan vandaag," aldus de teleurgestelde Van Set ten die zich zorgen maakte over het niveau van de verdediging van zijn team. „Wy zijn nog veel te afwachtend en hebben waar schijnlijk angst om in het achter veld naar voren te komen, dus daar zullen we op moeten trai nen." Juist het verdedigen maakte te gen Abcoude, dat de competitie met winst begon maar kwalitatief zeker niet geweldig is, het ver schil. Slechts Merit Beemik lukte het aan de kant van de thuisploeg om regelmatig de bal op de grond te krijgen. Bij de rest van de aan- valsiers werden er te veel ballen geslagen waarmee de gasten wél raad wisten. Desondanks kende Rijnmond wel fases waarin het leek dat puntenwmst mogelijk zou zijn.Met name in de derde set toen de ploeg na het verlies van de eerste set met 11-15 met de zelfde cijfers de stand gelijkgetrokken had en door een goede opslag tot 8-1 uitliep. Bij die cijfers stopte deze goede periode en kreeg de ploeg uit Noord-Holland de kans zich te herstellen. Via nogmaals 11-15 en 10-15 werd het 1-3 waar mee Abcoude na twee speelron den zelfs de eerste plaats op de ranglijst veroverde. Pak slaag In de eerste divisie van de man nen kregen de volleyballers van Rijnmond in Weert een pak slaag. In Noord-Limburg waar de ambi ties richting ere-divïsie groot zijn, verloor het team van de nieuwe coach Tony^van Breda kansloos Ook deze smash van Mïrft Sosmik (rechts) kon niet verhinderen dat de vrouwen van Rijnmond tegen Abcoude een nederlaag le den. Foto Gefrtt de Heus/Roel Dijkstra. via 15-9,15-8 en 15-3 van Facopa. „We missen heel sterk Karl Schot waardoor we veel aanvalskracht missen. Gezien zyn blessure moe ten we ons er maar op gaan bezin nen hoe we dit verlies binnen de ploeg kunnen oplossen," aldus Van Breda, die in Weert Arjan van Trigt de ondankbare taak gaf Schot te vervangen. Door Envin van der Lee Vlaardingen Tweedeklasser Deltasport lijkt dit seizoen wél aan de hooggespannen verwachtingen te kunnen voldoen. Met dank aan vooral de ijzersterke as die de Broekpolderclub dit jaar heeft 'aange kocht'. Vitesse Delft ondervond de kracht van de thuisploeg en dat van met name de in topvorm verkerende Jamo van der Wildeaan den lijve en keerde met een 4-1 nederlaag naar huis. In het duel gaf Deltasport slechts één kans weg, maar dat zorgde bijna voor een intern relletje. In de slotminuut combineerde Delftenaar Dennis Geurts zich door de Vlaardingse verdediging heen èn gaf doel man Manuel Texeira het nakijken. De bloe- dfanatieke doelman van Deltasport liep na Vïtesses eretreffer vloekend het veld af en sloeg tot ieders verbazing in de catacomben zijn vuisten kapot op de kleedkamerdeu ren. Trainer Ton Pattinama moest er zelfs aan te pas komen om zijn keeper tot rust te manen. „Zo weinig goals tegen krijgen is voor Texie' het belangrijkste dat er is, maar zijn reactie was wel erg overdreven," aldus de grijnzende Pattinama. De trainer had alle reden tot lachen, want zijn ploeg speelt al weken bij vlagen de ster ren van de hemel. Ook tegen het vorig jaar gedegradeerde Vitesse Delft combineerde de thuisploeg vooral de tweede helft naar hartelust. Verbazingwekkend is de 'over macht' overigens met met een as bestaande uit Dennis van Oosterom, Frans Ruijs, Oni Louhenapessey, Dennis van der MeuJen en Jamo van der Wilde. Aanvoerder Frans Ruijs verliest geen duel en heeft daarnaast altijd adem over om zijn aanvallers te on dersteunen. Dennis van der Meulen is in de huidige vorm de onbetwiste nummer tien van Deltasport. Met dank overigens aan Oni Louhenapessey die al het vuile werk op het middenveld opknapt. De oud-prof maakt ook het verschil met vorig j aar waar in Deltasport wel domineerde, maar in de aanvalsdrift de organisatie wel eens 'ver gat'. In het veld is Louhenapessy het slot op de deur van het erg aanvallend ingestelde Del tasport. De aanval die geleid wordt door Jamo van der Wilde. De spits van Delta sport pikt elke week zijn doelpunten mee en verdiende met zijn drie treffers en een 'assist' tegen Vitesse Delft vanzelfsprekend de titel 'man van de wedstrijd'. De eerste treffer, na een steekpass van D?nnis van der Meulen, schoof de technische spits koelbloedig langs doelman Michel van der Vuist. Na de thee had Deltasport slechts drie minuten nodig om de wedstrijd te be slissen. Frans Ruijs stuurde in de 48ste mi nuut Achmed Bouchrit weg die de al zwaai ende Jamo van der Wilde op maat bedien de, De spits kapte Michel van de Vuist uit en jaagde de 2-0 tegen het net. Een kleine tien minuten later kopte Van der Wilde een vrije trap van Dennis van der Meulen via de grond naar 3-0. Vitesse Delft werd overklast maar pas in de 80ste minuut zorgde John Meuldijk, uit een voorzet van Van der Wilden, voor 4-0. „De grote lijnen in de organisatie staan vast. Het gaat nu al leen i.rv, om de kleine foutjes, zoals dat te gendoelpunt, eruit te halen. Als iedereen in de organisatie blijft spelen zijn wij ijzer- sterk," aldus Ton Pattinama. Deltasport-Vitesse Delft 4-1 (1-0). 27,48. en 55. Jamo van der Wilde 1-0,2-0 en 3-0,80. John Meuldijk 4-0.91. Dermis Geurts 4-1. Deltasport: Teixeira, Winters, Oos terom, Ruijs, Achmed Bouchnt (60. Van Leeuwen), Van der Wilde (80. Zeebregts), Meuldijk, Louhenapessey, Westerdyk, Van der Meulen, Hanud Bouchrit (75, Len selink). Vitesse Delft: Van der Vuist, Wittenberg (15, Carta), De Vries (15. Huisman), Geurts, Nghollo, 't Hart, Verhoeff, Van der Helm (45 Blok), Den Os, Vermeulen, Van der Laan. Yhsriw r- Pemis Zwaluwen-doelman Ronald Bunte ko»t za terdagmiddag zyn haren wel uit zijn hoofd trekken, zo'n spijt had de Schiedammer van de rode kaart die hij te zien kreeg in het duel tegen Excelsior Perms dat in een 1-1 gelijkspel eindigde. Bunte trapte vijf minuten na de openingstreffer van de thuisploeg naar een tegenstander en kon vertrekken. „Ik kopte buiten het strafschopgebied een diepe bal weg en die spits van Excelsior liep blind op me door waarna ik in een reflex naar hem trapte," legt Bunte de situatie uit. „Ik weet met eens of ik hem heb ge raakt. Hoe dan ook, het is zó stom. Altijd zegje tegén anderen die natrappen: 'doe dat nou met' en nou doe je het zelf. Ja, natuurlijk heb ik er enorm spijt van. Maar het stomme is, dat het al is gebeurd eer je er zelf erg in hebt. Het overkomt je gewoon." Tweede doelman Tobias Duifhuysen kwam voor de weggestuurde Bunte onder de lat en trainer Aad An- driessen zag zich genoodzaakt Fransico dos Santos, de vorige wedstrijd nog goed voor twee treffers, op te offeren. Ondanks de numerieke minderheid kozen de Vlaar dingers voor het offensief. De aanvalsdrift van Zwa luwen werd vijftien minuten voor tijd beloond met een treffer. Na goed doorgaan van Stefan Geldof kon Ricardo Pinto de gelijkmaker aantekenen. In de hec tische slotfase liep ook Raymond Clumper nog tegen een rode kaart aan wegens het neerhalen van een doorgebroken speler. Jeffrey Noordzij en invaller Jos Opschoor zagen geel. asaamm* HVO'èrPa' kaart, van het veld g&v Serooskerke In het verre Zeeland wisten de köff- ballers van ODO afgelopen weekeinde opponent Tje- ba een nederlaag (11-19) in de maag te splitsenr Óe Maaslandse formatie speelde voortreffelijk eriliet promovendus Tjoba, spelend op het eigen kunstgras, niet aan hun eigen speelwijze toekomen. r „De bal ging goed rond," aldus speelster Arlette Huisman, die inviel voor Corine Buitenhuis. „De Ver dediging zat goed in elkaar, alles wisselde goed af én de kansen werden netjes afgemaakt" ,1J1- Ook uit uitvallen van Lennard van der Vaart (bles'sü- re aan zijn knie) werd goed opgevangen door het in brengen van coach André PelSkaan, die aantoonde nog goed mee te kunnen in de overgangsklasse. Erik Passchier (zes treffers), Lennard van der Vaart (vijf maal raak), Roel van Leeuwen (drie rake worpen) en Patrick Zeebregts (eveneens goed voor drie treffers) waren goed op dreef. Zaterdagvoetbal derde klasse Ciou-PEC Den Haag 1-3 (0-1), Ronduit telurstellend was de uitslag voor trainer Cees Goudswaard. Zijn ploeg was zeventig procent van de wedstnjd in balbezit maar kreeg drie messcherpe counters om de oren. Michel Verschoor zorgde na de 0-2 nog wel voor enige hoop maar in de extra tijd beslisten de bezoekers de strijd. r r<-i. Hoekse Boys-MW27 24(1-3). Kansen kreeg MW$7.J^e- derom genoeg en weer maakte de ploeg het zichzelf ver schrikkelijk moeilijk. Martijn van der Sar, Remco Jansen en Ronald van der End zorgden voor de Maaslandse pro ductie voor de rust, Barry Kmpscheer had de thuisploeg tussendoor op gelijke hoogte geschoten. Na de thee scoorde Marco van de Bos vanaf elf meter 2-3. Remco Jansen zorgde voor de beslissing. BMT-DV(y32 2-0 (1-0). Slechts vijf minuten voor tijd mocht DVO'32 hopen op meer. De kansen die üe geplaag de ploeg van Jaap van der Nol toen kreeg, werden echter niet benut waarna BMT twee minuten voor tijd de beslis sende 2-0 bïnnentikte. Raymond Spronk kreeg geel. VierdeKiasse Vredenburch-TSB 0-3 (0-1). TSB versloeg de Rijswijkse ploeg m et de wapens waarmee het vorige week. werd ver slagen. Op een psychologisch 'mooi' momentvlakytjqr rust zorgde Jörg Boekhout voor de 1-0. TSB het.Vre- denburch na de thee bewust komen en zocht de ruirhfé. Martin Vader en Arjan Droppert benutten die optirritób' GTB-Semper Altius 1-1 (0-1). In een sportief trefferiWét een uitblinkende rechtsback Marcel Trouborst hieldpn beide ploegen elkaar op gelijke hoogte. De gasten Jc^i- men op voorsprong maar na de thee gingen de GTB-njóu- wen omhoog. Bemto de Lange tekende met een 'wereld- goal' tot grote vreugde van het volop aanwezige publiek voor de gelijkmaker. 1 tv Green Eagles (m)-Zoebas 55-64 (33-28). Een onnodige,ne derlaag voor de Maassluizers. In de tweede helft kwamen de bezoekers terug tot 38-38, waarna de score lange rijd gelijke tred hield. Na de tussenstand van 4949 liep Zoe ls as uit. Green Eagles kende daarna nogweleen opleving, maar die kwam te laat. Justin Corcho was met 16 punten het best op dreef. **-*—■ SVO-Jnventus (v) 48-54 (20-25), „Geen goede wedstnjd, maar ik ben wel heel blij dat we 'm gewonnen hebbèn," was coach Martin van Dijk tevreden. Zyn team weriTge- plaagd door blessures, maar de bankzitsters Mommie van der Lee en Evelien Vlugman vielen goed in. *Ëén knokwedstrijd, die door sterk verdedigen is gewonnen Daniëla Boogerd was topschutter met 12 punten. Wyba-Juventus (m) 89-76 (4140). Na de vette winst op Basketiers afgelopen woensdag verzuimdende Schiedammers ook tegen Wyba de punten te pakken.Jm Wijchem liepen de irritaties tussen beide promoügdivi- sionisten hoog op. Juventus bleek daartegen bet slechtst bestand.Juve' controleerde het duel lange tijd, maar vér- zandde na rust in rommelig, onsamenhangend spel."Hit vier wedstrijden behaalde de ploeg van coach Arjan-de Bruin vier punten: „Dat is beter dan vorig seizoen, maar nog niet waarop ik had gehoopt." Jumper/Flits-De Korenbeurs (m) 5-5. Nermin Smajicén Danny Maas raakten hun ongeslagen status kwijt. Ze verloren tegen de naaste concurrent ieder één party en samen ook het dubbelspel. Arjan Karbaat won één partij. Omdat alle duels in de poule in 5-5 eindigden slonken de kampioenskansen voor de Schiedammers niet i NOAD (m)-ZTTX 2 6-2. Voor NOAD verraste John Buyk met twee overwinningen. André Eerland was weer goed op dreef. Hij kwam opnieuw met een hattrick achter de tafel vandaan. Kees de Koning droeg één winstpotje bij Het dubbelspel werd verloren Woerden-de Korenbeurs (v) 4-6. Lineke Sneller is een aanwinst voor De Korenbeurs, want ze nam met een hat trick dehalve score voor haar rekening. Danielle Maas en Sylvia Waterreus wonnen allebei één partij en samen ook de 'dubbel'. Waterpolo Rotterdam-WS V 4-10. Na twee wedstrijden heeft het wa- terpoloteam van WSVal de leiding genomen in de tweede klasse. Het duel tegen en in Rotterdam stelde weinig voor. De grehg spelende Vlaardingse ploeg hield voortdu rend de verdediging van Rotterdam onder schot. Na de eerste periode, die m 0-3 eindigde, was het duel al beslist. De overige pen odestanden: 3*6, 4-8 en 4-10. Voor WSV scoorde Cees van der Knaap driemaal. P

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6