Kaartenfestijn in sportpark Harga DWS sterkste in zenuwslopend slot SWSMC stort als kaartenhuis ineen DRGS en RKWIK stellen teleur Handballers WIK leveren spektakel Hermes pakt de kóppositie Nipt gelijkspel voor MSV71 Harga stunt tegen koploper KWÏaardingen in problemen Excelsior'20 legt tekortkomingen van SVDPW wel erg eenvoudig bloot Weer records voor Connie Boer-Buys Unitas onderuit in lauwe bekerstrijd Rood voor Van der Slot VFC stelt orde op zaken Foutenfestival ODC Dc Jong; 'Inzet ontbreekt' Jan Wattez coach Spirit-vrouwen Rotterdams Dagblad Maandag 13 oktober 1997 Schiedam Hermes DVS deed gisteren goede zaken. Dankzij de 6-1 winst op Postduiven greep de formatie van trainer Hans de Ro ver, opnieuw afwezig wegens fa milie-omstandigheden, de koppo sitie in de vierde klasse D. De start van de Schiedammers was flitsend. Binnen vijf minuten was het 2-0 voor de thuisploeg. René Grimmius schoot vanaf der tig meter de openingstreffer te gen het garen en daarna was het Roy Bronsgeest die de tweede treffer op zijn naam bracht. Een slippertje in de defensie bracht de bezoekers terug in de wedstrijd (2-1), maar nog voor l.*>t rustsignaal nam Hermes D\3 ruim afstand van de gasten door treffers van weer Grimmiu? en Bronsgeest, Na de pauze voerden Jamie Eikmans en Danyel Bak boord de stand op tot 6-1. De Post duiven was rijp voor de sloop maar als een wonder bleef het bij 6-1. De eerste periode gaat over acht wedstrijden en Hermei DVS heeft dus drie punten voorsprong op VDL. Beide kemphanen ont moeten elkaar pas op 2 november en die wedstrijd geldt dan voor de tweede periode. Maassluis MSV71 ziet na het 1* 1 gelijkspel tegen Bolnes de ach terstand op koploper Jai Hind groeien tot drie punten. De Maas- sluizers verzuimden op eigen veld de volle winst te pakken. In, de eerste helft creëerde de thuisploeg volop kansen maar Tim Kolmus en Marco Poot had den hun vizier nog niet op scherp staan. In deel twee had de thuis ploeg de felle wind tegen en zo doende nam Bolnes het initiatief. Sluitpost Dick Bos was kansloos op een inzet van de bezoekers (0- 1). De formatie van Han van Leeu wen zette alles op alles en kwam vijf minuten voor tijd op een ver diende 1-1. Het was Saban Dutar, verleden week tegen Jai Hind ook al doelpuntenmaker, die de tref fer voor zijn rekening nam. Het slotoffensief voor de winnende goal leverde niet meer dan een kopbal van aanvaller Robert van Leeuwen tegen de lat op. De Maassluizers zijn na zes wed strijden nog altijd ongeslagen en hebben twaalf punten uit zes wed strijden. Schiedam De korfballers van Harga hebben afgelopen week einde voor een daverende verras sing gezorgd door in eigen huis Ten Donk met 16-14 te verslaan. Door dit prachtige resultaat heb ben de pupillen van Harga-coach Ed Pak zich in de top drie van de derde klasse I genesteld. Het eerste deel gaf een gelijk op gaand duel te zien waarin de score opliep tot 9-9. Na de hervatting ■pakte Harga telkens de voor sprong en kon Ten Donk steeds met moeite de aansluiting hou den. Tot tien minuten voortijd de thuisploeg voorgoed afstand nam van de koploper. ,„Als collectief," kwam Ed Pak ^woorden, tekort om zijn ploeg de "hemel in te prijzen, „speelden we een zeer goede wedstrijd We heb ben Ten Donk aanvallend vastge zet terwijl we zelf bleven doorsco ren. Vooral'het spel van Arjan Maltha en Astrijd Vrijman was jj- zersterk." VlaardingenDe prestaties op het veld van KV Vlaardingen zijn tot nog toe uiterst teleurstellend. Ook de thuisbeurt tegen de korfbal ploeg van Koog Zaandijk leverde het achttal van trainer Jan de Ja ger geen enkel punt op. Het zeker niet indrukwekkende Koog Zaan dijk zag kans om met een 10-13 overwinning aan de haal te gaan. Voor rust was er nog geen vuiltje aan de lucht voor Waardingen, dat in Peter Hoornweg haar grote uitblinker had. Regelmatig werd de korf gevonden en de ruststand van 74 in Vlaardings voordeel was niet meer dan terecht. De tweede helft gaf een heel ander beeld te zien waarin vooral het vak van Ronald Verweij niet meer in het stuk voorkwam. Verweij raakte geïrriteerd en moest dit tien minuten voor tijd bekopen met een rode kaart voor 'mekke ren'. Het inbrengen van Rik Brouwer en Leon Klop (voor Bart van der Graat) kon de ommekeer niet be werkstelligen. „We staan met twee punten," aldus de voor één partij' geschorste IJsbrand den Breems, „op een degradatieplek. Volgende week moeten we tegen Atalante, dat onder ons staat met nul punten. Dan moeten we in elkgeval de winst pakken." Door Mikos Gouka SchiedamSVDPW moet zich na de 2-5 nederlaag in de thuis wedstrijd tegen Excelsior'20 langzaam maar zeker zorgen gaan maken. De Schiedamse voetballers leden op eigen veld opnieuw een forse nederlaag en kijken inmiddels angstig naar onderen. Tot overmaat van ramp werden twee spelers weggestuurd met 'dubbel' geel, dus rood. Excelsior'20 kruipt door de ruime overwinning naar de top van de middenmoot, gezien hun spelopvatting niet eens onverdiend. De beginfase van het duel tussen de Schiedamse ploegen was dui delijk voor de bezoekers. Trainer Henri van Leeuwen hield Jurgen van Dun om disciplinaire redenen naast zich op de bank. De aanval ler kwam te laat en moest zyn ba sisplaats afstaan aan Ben Cleiren. Cleiren beschaamde het vertrou wen van de trainer niet want hij was het, die na een lepe steekbal van Ermle Smits, de score wist te openen (0-1). 'DPW1 was zoekende en had in die fase naar een ruime re achterstand gespeeld kunnen worden. Excelsior'20 faalde ech ter met name omdat libero Smits zelden of nooit doorschoof naar het middenveld zodat de aanval lers 'droog' bleven staan. SVDPW kwam zelfs nog onver vracht terug in de wedstrijd. Eerst scoorde Richard Monster maar zijn doelpunt werd afgekeurd we gens hands. Vlak daarna legde sluitpost Patrick Marrevee de van meet af aan nadrukkelijk naar geel solliciterende Tom Knoops neer. Pingel, wees de arbiter ge decideerd naar de stip. Aanvaller Robin Voets schoot het buiten kansje én daarmee de ruststand (1-1) tegen het garen. Trieste balans Scheidsrechter John van Oud- heusden (Schiedam) schreef zich in de tweede rondgang een onge luk in zijn gele en rode prenten boekje. SVDPW zocht zijn heil veelvuldig in de fysieke duels en zag Martijn van Deventer en Rob Roeters, beide met tweemaal geel, vroegtijdig naar de kleedkamers vertrekken. Ook de 'DPWers Ri chard Monster, Tommie Knoops, Dennis van Oers en Chris van Gelderen verdwenen m het zwart boek. Bij de bezoekers waren Emile Smits,' Patrick Marrevee, Remco Eikenbroek en Jurgen van Dun de 'zondaars'. Een trieste ba lans van de derby waarin de be zoekers na de pauze afstand na men door treffers van spitsspeler Danny Koevermans (1-2) en Ersin Kaplan uit een strafschop (1-3). Pas in de slotfase benutten de zwart-witten hun ruimte door nog twee keer te scoren, Eerst was het na een combinatie van de inval lers Marc Meder en Maurice van de Nagel (14) raak en in blessure- 1 tijd nain Koevermans na een goe de solo zelf de vijfde treffer voor zijn rekening. Sluitpost Hennie van Buren heeft de laatste drie wedstrijden negen tien tegentreffers moeten incas seren. Ook met Dennis van Oers, vorig seizoen nog rechtsback bij SW, als laatste man bleef de de fensie met waterdicht ai is het met negen spelers tegen elf na tuurlijk onbegonnen werk. Rob van Vhet zal de discipline deze week weer keihard aan moeten trekken om zijn formatie op de rails te krijgen. De gele kaarten zullen zich ongetwijfeld dit sei zoen wreken in de vorm van schorsingen. SVDPW-Excelsior'20 2-5 (WK 13 Ben Cleiren 0-1.28 Robm Voets (str1-1,59 Danny Koe- vermans 1-2,70 Ersm Kaplan (str) 1-3. BI Ro bm Voets (str2-3,90 Maunce van de Nagel 2- 4,92 Danny Koevermans 2-5 SVDPW: Van Baren, Van Oers, Roeters, Van Deventer, Knoops, Van Gelderen, Olivier, Ver- hoeff, Voets, Van Gennep <71 Van de Wende), Monster (60 Babur) Excelsior'20; Mairevee. Etman, Smits, Dok- mans, Bikenbroek, Vorstenbos, Smolders (70 Van de Nagel), Dijkstra (55 Van Dun), Kaplan {80 Meder), Koevermans, Cleiren mi WIK in de aanval. De Vlaardlngse handballers wonnen met drie doelpunten verschil. Foto rmi Dijkstra Door Bas van den Berg Vlaardingen Het was nog net geen staande ovatie die de hand- balploeg van WIK ten deel viel, maar de vreugde was er niet min der door. Het eerste thuisduel te gen Satumus zorgde naast spek takel ook voor een. hoog kwali teitsgehalte en daardoor was de uiteindelijke 30-27 overwinning van WIK volkomen verdiend. De nieuwe spelregels riepen, zowel bij de arbiters als de spe lers, veel vragen op. Twee spelers werden er het slachtoffer van en konden met rood vertrekken. Dat gebeurde in een fase dat de Vlaar- dingers net een 23-25 achterstand hadden teruggebracht tot 26-26. Met twee man meer zette de thuisclub aan voor een eindsprint die klonk als een klok. In de span nende slotfase waren het Ger Prins, Edwin van Gils en Edwin Roobol die de overwinning veilig stelden. Lange tijd verkeerde trai ner Wil Plugge in onzekerheid over de kracht van WIK en met name de instelling. ,Je moet elke wedstrijd weer afwachten of de ploeg ervoor wil gaan. De snelle I- 4 achterstand baarde me nauwe lijks zorgen. Door de samenvoe ging van twee teams die vorig in de eerste divisie uitkwamen, was op papier een sterker Satumus te verwachten. Voor rust werden de taken nog niet allemaal goed uit gevoerd. Met name Ger Prins ver dedigde niet goed mee, daarna ging het beter. Ook de andere Wikkers pasten zich steeds beter aan en dat resulteerde halverwe ge zeifs voor het eerst in een voor sprong." De onzekere start van WIK was een kolfje naar de hand van Sa tumus. Mede door fouten van doelman André Olsthoom liep de ploeg uit Ridderkerk snel uit naar een 1-5 voorsprong. Door counters van Ger Prins en Edo Hoogendijk kwam WIK terug tot 4-5. De ge lijkmaker ontging de Vlaardin- gers echter toen Ger Prirs een strafworp, nadat Lars Kramer ten val was gebracht, miste. Hoewel de Vlaardingse handballers steeds beter in hun vel kwamen te zitten en in snelheid Satumus overklasten, bleven zij tegen de gehate achterstand aankijken. Pas na rust had er alle schijn van dat de thuisclub over de langste adem beschikte. Twee benutte strafworpm van Lars Kramer (14- 15) brachten WIK weer terug in de wedstrijd. Maar toen Edo Hoogen dijk met een onderhandse bewe ging voor het eerst de stand gelijk trok (15-15), schalde het eerste ap plaus van de halfvolle tribune. Ron Berge bezorgde WIK voor het eerst een voorsprong (16-15) en vanaf dat moment geloofde heel WIK in de goede afloop. Onver wacht kwam WIK toch nog op ach terstand (19-21), maar nu waren het Ger Prins en Edo Hoogendijk die de stand (21-21) gelijktrokken. Weer vermande Satumus zich en kwam door strafworpen op een 21- 23 voorsprong. Maar bij 26-26 sloeg de vlam in de plan. Michel Don van Satumus mocht naar de kant door een overtreding, even later gevolgd door zijn clubgenoot Tieno Bos. „Toen kwam het er op aan het verstand bij elkaar te hou den," aldus Plugge. Ger Prins wees WIK de weg met twee gave doelpunten. Wil Plugge tot slot: „Vorig seizoen vierde, deze keer gok ik op een plaats bij de eerste •drie." Ger Prins was topscorer met acht treffers, gevolgd door Edo Hoogendijk met zeven rake worpen. Schiedam De vrouwenhoofd- macht van DWS heeft de neder laag waarmee de zaalcompetitie vorige week, werd begonnen, gis teren weggepoetst. - De Schiedamse laridbalstersmoes- tehmWcSwhbordBaLè-gWep - gaaniegen VérbuichpSmaari ze kregen loon naar werken. Met één:-.doelpunt verschiI5(25-24) haalde. DWS de eerste -vunst in huisjfct*y - - DWS;-dat afgelopen week voor .'de beker ook al van-Velo had ge wonnen, keek gedurende de he le wedstrijd tegen een achter stand aan, maar kon de bezoek sters wel redelijk bijhouden. Met nog twee minuten op de klokontspon zich een uitermate spannend slot waarin DWS zich de ploeg met de stérkste zenu wen toonde. 'Eerst scoorde het Gorinchsm Fusieclub SWSMC is er gisteren niet in geslaagd de opgaande lijn door te trekken. Na de winst van vorige week op VE LO moest de ambitieuze eerste klasser tegen Unitas een gevoeli ge 3-1 nederlaag incasseren. Die klap kwam behoorlijk hard aan op Harga want de ploeg van trainer Joop Molendijk speelde een ijzersterke eerste helft en kwam dankzij een fraai uitgevoer de aanval, opgezet vanuit de ach terste linie, aan de leiding. Murat Babacan, die later net als Leo Let- wory en Dwight Blackson tegen een gele kaart aanliep, zorgde op schitterende wijze voor de ope ningstreffer. „We speelden Unitas helemaal van de mat met hogeschoolvoet- bal, maar volledig tegen de ver houdingen in kwam die ploeg op gelijke hoogte," blikte Molendijk na afloop van de nederlaag luid en duidelijk terug. De gelijkmaker was een lepe boogbal van Leon Elands over de te ver voor zijn doel opgestelde keeper John Bos. Een incident na de rust, waar Mo lendijk niets over kwijt wilde („Dat bespreken we intern en niet in de publiciteit"), deed de organi satie van SWSMC als een kaar tenhuis in elkaar storten. Molen dijk: „De organisatie was zoek en die jongens deden het heel han dig. Ze speelden alles over de lin kerkant omdat we daar wat min der uit de verf kwamen. Het had misschien wel 4-1 of 5-1 kunnen worden." Ferry van Dijk scoorde voor Uni tas de 2-1, Eduard Roza scoorde 3- 1. DoorTondeLeede Schiedam Zowel de voetballers van DRGS als van RKWIK maak ten er gisteren een potje van in een duel dat in 1-1 eindigde. Ei genlijk mocht geen van beide ploegen aanspraak maken op het verdiende punt. DRGS wilde wel maar kon niet (beter) en RKWIK kon wel maar leek niet te willen. Slobodan Dutina, de geplaagde trainer van DRGS, zat vlak voor de streekderby tegen RKWIK met de handen in het haar. Zo kon Raymond Bos door een blessure plotsklaps niet meedoen en moest Jean-Paul Meyer, die op gespan nen voet staat met Dutina, zijn ba sisplaats inleveren. Noodgedwon gen moest Dutina een beroep doen op Willem Michielsen, de 34- jarige laatste man die reeds de volle negentig minuten in het tweede elftal had opgetreden, fy- perend voor het niveau van het treffen tussen de Vlaardingse middenmoter en de rode lan taarndrager kwam Michielsen geen moment in de problemen. Hij leidde zijn defensie met al zijn routine en inzicht bekwaam en werd niet gehinderd door zijn ge wicht en zijn gebrek aan snelheid. Ook aan het spel van Dino Sarris, die reeds na een kwartier de her haaldelijk mistastende en niet geheel fitte Sven Groot kwam ver vangen, was niet aan te zien dat hij in de ochtenduren al een volle dige partij had afgewerkt RKWIK, de ploeg die vorig sei zoen langdurig in de titelstrijd met Ursus verwikkeld was, moest het noodgedwongen doen zonder steunpilaar Guus van Adrichem, Toch had het verder complete team van trainer Ger Mulder de grootste moeite om het gehaven de DRGS in de beginfase van zich af te houden. DRGS profiteerde optimaal van de matte instelling van de gasten en kwam in de twintigste minuut op voorsprong. Said Zoulali slalomde zich vrij en speelde de bal op tijd naar Marco Verspuy, Na eerst op Edwin Koi- steren gestuit te zijn zag de stevi ge aanvaller kans de bal voor te trekken op zijn ongekend vrij staande broer Remon (waar was Danny van Bruggen?) die geen pardon kende: 1-0. Pas na de hervatting toonde RKWIK enige wil om aan de ge lijkmaker te komen. De thuis ploeg bleef steeds meer rond het eigen strafschopgebied hangen terwijl de Vlaardingers de bal de 'zestien' in bleven pompen. Een strakke hoekschop van Leon Hes ter, ingevallen voor de volgens zichzelf door Sams sufgesehopte Ramon de Rond, verdween via het hoofd van Raymond Kolste- ren in de bovenhoek achter de kansloze Jan Jung (1-1). Het duel werd nadien nog feiier, beter daarentegen zeker niet. Met heel veel moeite haalde scheidsrechter De Romph, die de nodige kaarten uitdeelde, het einde van een partij die eerlijk gezegd geen enkel punt had mogen opleveren voor DRGS of RKWIK. „Ik ben niet ontevreden over de uitslag," stelde Dutina. „Wel over het gedrag van sommige spelers. Zo'n Marco Verspuy vraagt ge woon om een rode kaart. We heb ben gewoon een overwinning no dig om rust in de tent te krijgen." Collega Mulder was verre van content: „Ik ben verschrikkelijk teleurgesteld. We zijn nog met volwassen genoeg om tegen clubs als DRGS te kunnen spelen." DRGS—RKWIK 1-1 (I-C). 19. Remon Ver spuy 1-0,65 Raymond Kotsteren M Bij zonderheden; De zeer matig blazende D de Romph gaf gele kaarten aan Peter Mon ster, Henny van Dam, Marco Verspuy, Di no Sams (alten DRGS) en RKWIK-speler Rob Dueaneaux. Direct rood was er voor Said Zouiaü die een vermeende elleboog stoot gaf aan Raymond Kolsteren. DRGS; Jung, Hadzic, Mosso, Michielsen, Giool 5 Sarrisj. Dos Santos, Monster, Van Dam. Zoulali, Remon en Marco Ver spuy RKWIK: Edwin Kristenen, Dueaneaux, Wyzenbroek, Van Eideren, Van Bruggen (70 Van der Berg), Ploeg, Vermeulen, Sam- Sin, Veldt, Raymond Kolsteren (Smits), De Rond {46 Kester) Daar gaat rle weer. Voorde arbiter Van Oudheusden een kaart ge trokken. Dit keer is DP- W'er Chris (derde van rechts) de pl neut. FotoGemt de Heus/Roel Dijkstra jeugdige talent Nicole Grandaz- zi (18), op dreef met maar liefst vijftien treffers, de gelijkmaker (24-24) waarna Sandra van Min-' new herwinnende" doelpunt te-^ gen het gaien kogelde. - - v ~-il) i -jltibtUi Jo iji,*, DWS^vbs^hé&^rl^ihtij-me d# zege; vooral'omdat' de{ëtóte~dï-r visionist'met'het nodige onge-> rief heeft' tekampen. Diane Zandwijk,,net hersteld van ge- scheurde banden aan - de- ene km'een nu weer gekwetst aan de andere knie ..(eveneens banden afgeseheuxd), is langdurig uitge schakeld. Nicoletta Borsuena, de Roemeense international met een Nederlands paspoort, is met zwangerschapsverlof- en ook Mariska Meulendijk (enkel band gescheurd) is nog niet van de party. Vlaardingen Connie Boer-Buys heeft tijdens de Open Ierse zwemkampioenschappen weer enkele Europese records scherper gesteld. Op de 100 meter vrije slag realiseerde zy een tijd van 1.03.75 en op de 200 meter vrije slag verscherpte zij de tijd tot 2.24.31. Ook kwam de inwoonster van Oostvoome en lid van VZC Vlaardingen tot een nieuw Nederlands record op de 100 meter wisselslag in 1.17.08. De andere tij den waren: 50 meter vlinderslag in 29.31 en de 50 me ter vrije slag in 29.61 seconden. Maassluis De mannenploeg van het Maassluise Unitas is door Mountain Stars uit het toernooi om de handbalbeker geknikkerd. De ploeg uit Raamsdonk- veer ging met een 25-24 zege aan de haal. In een lauwe maar toch nog spannende wedstrijd leek het of beide ploegen er geen zm in hadden. Trai ner-speler Rob Mooij: „Het leek wel een oefenpartij, zo sloom als er aangevallen en verdedigd werd." In de eerste helft was het vooral de man onder de lat die Unitas in de race hield en er voor zorgde dat er met een 12-13 voorsprong gerust gaan worden. Na de thee waren de betere kansen voor de Maassluizena- ren. Maar ook de doelman van Mountain Stars be- wees zijn waarde en hield zyn ploeg overeind. Overige bekeruitslagen: Internos-WIK(m) 2840 (10- 20),Velo-DWS(v) 19-20. De vrouwenploeg van de nieuwe fusieclub Ventura slaagde er afgelopen weekeinde niet in de eerste ze ge mee naar Schiedam te nemen. De jonge formatie van trainer-coach Max Tukker ging in het uitduel te gen DES'72 onderuit met 25-18. Zondagvoetbal derde klasse GDS-Hoek van Holland 1-5 (0-1). Er lijken betere tijden aan te breken voor de formatie van Johan Voskamp. De doelpunten waren afkomstig van Frank Malzer, keeper Marcel Janssen (strafschop) en Bekim Nujay, die de laat ste dne doelpunten voor zyn rekening nam. Patrick Grootendorst kreeg een gele kaart. - Cabauw-Ursus 2-3 (1-2). 5e Schiedammers lijken weerm goede doen. Met deze belangrijke overwinning is de for matie van trainer Jan van der Velden vijf plaatsen geste gen. Voor de Schiedammers scoorden Martijn van der Lee, Patrick van Beek en Arjan van der Lee. OW-Fortuna 1-0 (1-0). Ondanks de nederlaag lieten de Vlaardingers toch aardig voetbal zien. Ronald Nelemans en Peter Boshuizen kregen de kansen op de gelijkmaker maar beiden faalden. Sjaak Weber en Peter Boshuizen kregen geel Arjan van der Slot kreeg een rode kaart. Vierde klasse GDA-VDL 3-0 (l-O). De koploper leed een gevoelige ne derlaag in het Westland. Met name op het gebied van in zet werd de wedstrijd verloren. Yuri Pauwels, Martin Fas- tenauen Richard Schippers zagen geel. VFC-HWD 2-2 (0-1). De thuisploeg had even nodig om wakker te worden. Pas na de achterstand werd er orde op zaken gesteld. Pascal Bos en Bert van Saus zorgden voor de treffers. Trainer René Oomen treurde om het aantal gemiste kansen. René Brouwer kreeg een gele kaart- Vijfde klasse HSC-BZC'95 0-3 (0-X). HSC is nog altijd puntloos. Ook te gen BZC95 kwamen de Vlaardingers er met aan te pas. In de slotfase pakte het alles of mets spelletj'e om de ach terstand weg te werken, verkeerd uit waardoor de bezoe kers naar een ruime 0-3 uitliepen. Martin Zagwijn en Phi lip Milic kregen geel ÖDC-Blankenburg 5-6 (3-3). Volgens trainer Harry van Kapel was de wedstryd één groot foutenfestival. De sen sationele uitslag kwam tot stand door treffers van José Rodnques (4x) en Marcel de Koning. Leo Boensma kreeg een gele kaart Zesde klasse Groen Witten-Demos 14 (6-1). Demos haalde verdiend de volle winst binnen. Na tien minuten in de tweede heUt scoorde David de 0-3 en was de buit binnen. Zijn voorgan gers waren Julio Chappex (0-1) en Pablo Chapper (0-2). Ook Benito Martin scoorde. Farera kreeg geel. PKC-Schiedamse Boys 24 (1-0). Een gebrek aan inzet en een nonchelante instelling zorgden voor een nederlad^. Dave van de Hurk en Edgar Stijn wisten zich geen raad met hun kansen. Trainer Cock de Jong: „De jongens heb ben veel kansen gekregen en er veel om zeep geholpen. -Het ontbreekt aan inzet als het om wedstrijden tegen de 'lagere teams gaat" Niels Bruinsel kreeg een gele kaart. Hockey Push-Asvion (m) 4-2 (3-2). Asvion had geen remedie te gen de Bredase opbouw via de vleugelverdedigers. Al snel keken de Schiedammers tegen 2-0 aan. Toch kwam Asvion via scores van Frenk Hortensius en Remco van Staveren langszij. Een discutabele strafpush voor Push en een hard ingeslagen strafcorner deden de balans in Brabants voordeel doorslaan. Voor Bart-Jan van Collen- burgen PimZwaans was het hun laatste wedstryd dit sei zoen. Zij gaan een jaartje naar Australië. Spirit Om)-Culemborg: 2-1 (1-1). Door afwezigheid van coach John Legierse stond de coach van vong seizoen Frans Fiers langs de lyn. Al na tien seconden had Jeroen van Duikeren de 1-0 op de stick. Zijn inzet trof geen doeL De Schiedammers kwamen na een verdedigingsfout op achterstand. In het tweede bedrijf demarreerde Spiritvia treffers van Matthijs Oomen en Tjeerd Poot naar de eer ste zege. Sander Dingenouts wel met een hoofdwond uit. Pollux (mj-Bommelerwaard 9-0 (4-0). Coach Ben Hoftij- zer moest het zonder keeper Rob van Muiden doen. Hij raakte vrydag tijdens de training geblesseerd aan het schouderblad en weid vervangen door Arjan Hess. Barry van de Berg (4x). Benno Hofbjzer (2x), Raphael van de Ven (2x)en Jom Kalden zorgden daar wel voor. De Waele-Evergreen (m) 2-1 (2-0). De twee ploegen waren aardig aan elkaar gewaagd, maar alleen De Waele bleek in staat doelpunten te scoren. Na de thee deed Evergreen nog iets terug m de persoon van Ene Alblas, VIalt voor tijd werden zowel Ene Alblas als Sander Jongen eel onder de voet gelopen en zowel Evergreen als De Waele ver wachtten een strafbal. De referee floot echter af, Berlicum-Evergreen (vl 2-3 (2-1). Ook Evergreen kende keepersleed Kecpster Daphne Uyterlinden brak tijdens een training een vinger en moest verstek laten gaan. Laatste vrouw Liane van Hassel nam haar plaats in. Fen ny Kostense opende de score. By rust had Berlicum ech ter twee doelpunten op het bord Marlou Booster en Bri gitte Dossin loodsten Evergreen alsnog naar de zege. Drunen-Spirit (v) 2-1 (0-1). De afgelopen weken, moest Spint uit armoede een beroep doen op welwillende ou ders om toch maar iemand langs de zylyn te hebben staan. Afgelopen zondag stond er eindelijk een coach; Jan Wattez. Toch kon zyn aanwezigheid de speelsters Jhiet voldoende inspireren. Pijnacker-Pollux(v) 2-Ö (0-0). Tot een kwartier voor tijd leek het duel te eindigen in een bloedeloze 0-0. Pijnacker besliste echter anders Een fout in de Vlaardingse defen sie en een strafcorner lieten de vrouwen puntloos achter. Catwyck-Asvion(v) 3-2 (2-2). Blessures van Ellen Jaeger, Merel en Janneke Stalker noopten Asvion om het mid denveld om te gooien. Catwyck, drager van de rode lan taarn, stond al spoedig op 2-0. Dieuwke Pnns en Patriaa Hol brachten Asvion terug m de race. Vlak voor tijd haal de Catwyck alsnog de buit binnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7